» »

Lizing in odplačilo

Lizing in odplačilo

1
2
»

Jerry000 ::

Mislim a ste lahko še bolj bedni no? Zdej smo že na otrocih a spraševal sem za lizing. Dejte si odpret temo pa se tam mente o Janšu, otrocih in kolk mate plače. Jesus vsako temo zasmetite, slo-tech = med.over.net

lexios ::

A si prebral pogodbo in splošne pogoje?
Ker bi rad čimprej odplačal ta lizing (lahko že letos) me zanima, ali se to splača? Namreč nekaj so rekli da se ne splača odplačat prej kot v 2 letih, kajti potem nekaj plačaš še poleg, po 2letih pa nič ne plačaš poleg. Kdo mogoče ve kako je s tem?

IL_DIAVOLO ::

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

jocoj ::

Jerry000 je izjavil:

Mislim a ste lahko še bolj bedni no? Zdej smo že na otrocih a spraševal sem za lizing. Dejte si odpret temo pa se tam mente o Janšu, otrocih in kolk mate plače. Jesus vsako temo zasmetite, slo-tech = med.over.net
Bedni? Bedno je že prvo vprašanje v tej temi ker si očitno funkcionalno nepismen, da bi pogledal pogodbo, ki si jo podpisal ali poklical na lizing hišo. Saj ja nimamo kristalne krogle, da bi ti povedali, kakšni penali predčasnega zaključka tvojega lizinga.

Barakuda1 ::

korenje3 je izjavil:

povprečen slovenec ima 55k€ na banki.



Segedin golaž je tudi povreček mesa in kislega zelja.;(
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

korenje3 ::

lizing je ena izmed oblik posojil, kjer se da fino zaslužit.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

boldleaf ::

hojnikb je izjavil:

verjemi, ce bi celotno gospodastvo in potrosnja bla odvisna od cash only poslovanja, bi se se danes bli nekje v poznem srednjem veku.

posojila so pac dober instrument, ki ga v dani situaciji lahko izkoristis.

najslabse kar lahko nardis je to, da si nizas likvidnost za zivljensko nenujne stvari. Ampak boomerjom iz casa socializma taksen koncept predstavlja tujko.


Verjami, da je to razmisljanje samo najvecjih idiotov, ki ne razumejo nicesar. Nekoc so lahko banke posojale denar svojih varcevalcev. Skratka, ce so imele 100 eurov na varcevalnih racunih so lahko dale 100 eurov kredita.

Potem je pa od nekje (od nekoga, ki bi ga bilo treba lincati) prislo, da lahko banke posojajo denar, v visini 200% denarja, ki ga imajo na varcevalnih racunih.

Rezultat, varcevalni racuni so postali prakticno nesmiselni, banke pa dejansko tiskajo denar, saj operirajo z krediti v vrednostnih denarja, ki ga nimajo.

In samo najvecjim, najbolj zabitim, kretenom se zdi to dobra ideja.

Tako, da ne krivi boomerjev ampak predvsem svoj lastni idiotizem, ki ti ne dopusca, da bi doumel, kaksen nateg je vse skupaj.

lexios ::

On misli, da je to koncept, ki je tuj boomerjem, dejansko pa so ta nateg boomerji izumili.

PS: OP, si prebral pogodbo? Da ne bomo še bolj bedni lahko odgovoriš na vprašanje, ki si ga sam postavil, mogoče boš s tem pomagal komu, ki se odloča za lizing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Jerry000 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical

boldleaf ::

lexios je izjavil:

On misli, da je to koncept, ki je tuj boomerjem, dejansko pa so ta nateg boomerji izumili.

PS: OP, si prebral pogodbo? Da ne bomo še bolj bedni lahko odgovoriš na vprašanje, ki si ga sam postavil, mogoče boš s tem pomagal komu, ki se odloča za lizing.


"On" dejansko nic ne misli. Pac razmisljanje je zamenjal za navijastvo, to je v zadnjih 10 letih postalo ekstremno popularno, v ustvarjanju populacije popolnih idiotov pa banke fantasticno profitirajo (in se kdo, FB, Google,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

VeganCyclist ::

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.


Ko boš dost star in si boš sam plačeval stroške, boš vidu, da ti od teh 1400 na mesc nakonc ostane kake 200 evrov. Z 200e evri na mesec boš pa kr nekej cajta šparal, da boš pršu do 14k.

VeganCyclist ::

Sicer pa kar se lizinga tiče. Tip ti reče, da je avto na keš cena 16k, na lizing pa 14k. Kje točno je kle nateg? Da moraš obvezno polni kasko zavarvat? Tko al tko vsak nov avto to nardiš. Da moraš vozit na original servis. Tko al tko vsak nov avto voziš tja. Popust gre vedno od osnovne prodajne cene. Po domač rečeno, avto nakonc plačaš enako. V prvem primeru tip dobi takoj 16k, v drugem pa takoj 14k in 2k se s servisi. On je vesel, ker je prodal avto, ti pa ker si prsu v avtosalon brez dnarja in se ven odpelal z novim avtom. Lizing pa lahko prekines kadar ces. Posles mail na lizing hiso in ti domov poslejo poloznico s sestevkom preostalih obrokov. Edina fora je, da tega ne mores nardit v prvih 1..2...3letih, oziroma odvisno kar si podpisal.

Alien123 ::

VeganCyclist je izjavil:

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.


Ko boš dost star in si boš sam plačeval stroške, boš vidu, da ti od teh 1400 na mesc nakonc ostane kake 200 evrov. Z 200e evri na mesec boš pa kr nekej cajta šparal, da boš pršu do 14k.


Ker živijo v mama hotelih..

UganiKdo ::

Da moraš obvezno polni kasko zavarvat? Tko al tko vsak nov avto to nardiš.

ne rabiš.

Da moraš vozit na original servis. Tko al tko vsak nov avto voziš tja.

ne rabiš. To niti pogoj za redno garancijo ni.

Po domač rečeno, avto nakonc plačaš enako. V prvem primeru tip dobi takoj 16k, v drugem pa takoj 14k in 2k se s servisi.

pa še 2k z obrestmi in cena kar naenkrat ni več enaka.

Tip ti reče, da je avto na keš cena 16k, na lizing pa 14k. Kje točno je kle nateg?

nategne se vsak sam, ker ne zna izračunat koliko ga bo avto na leasing dejansko stal in potem se hvali, da je dobil avto ful ugodno za 14k, čeprav jih je v resnici dal 18k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

VeganCyclist ::

UganiKdo je izjavil:

Da moraš obvezno polni kasko zavarvat? Tko al tko vsak nov avto to nardiš.

ne rabiš.

Da moraš vozit na original servis. Tko al tko vsak nov avto voziš tja.

ne rabiš. To niti pogoj za redno garancijo ni.

Po domač rečeno, avto nakonc plačaš enako. V prvem primeru tip dobi takoj 16k, v drugem pa takoj 14k in 2k se s servisi.

pa še 2k z obrestmi in cena kar naenkrat ni več enaka.

Tip ti reče, da je avto na keš cena 16k, na lizing pa 14k. Kje točno je kle nateg?

nategne se vsak sam, ker ne zna izračunat koliko ga bo avto na leasing dejansko stal in potem se hvali, da je dobil avto ful ugodno za 14k, čeprav jih je v resnici dal 18k.


Odvisno za kok časa si vzel lizing. Jst sm v 3h letih dal 300e za uradne servise. 3x menjava olja in filtrov in 3x 450 za zavarovanje. Če ne bi mel lizinga, bi pršparal kake 100e na servisih. Od kje si recimo ti pršu na 18k samo ti veš.

UganiKdo ::

iz 14k na 18k sem prišel na podlagi številk, ki jih je objavil avtor te teme. Zdaj, če ne bereš preden odgovarjaš to ni moj problem, ravno tako kot ne morem ugibat kaj in kako si ti odplačeval svoj avto. Je pa očitno iz tvojega izračuna, da ti nisi upošteval da si pri leasingu plačeval obresti, če računaš, da bi brez leasinga prihranil zgolj 100e na servisih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

blay44 ::

:D
Folk nima pojma kaj sestavlja anuiteto, kaj šele ostali stroški.
Želijo nekaj hitro v roki. Eni pa dobr služijo.
Najboljši pa so tisti, ki zraven širijo idejo.

m0LN4r ::

Jaz sem pri polotu placal 400evrov obresti za 2 leti/financiranja.
pogodbo predcasno prekinil z nobenim penalom, celo moznost vmesnega doplacevanja imas.

Sej pa mas na vsaki internet strani kalkulator in ti pise tocno kaj in kolko placas.

Nevem a so slovenske avtohise res tako nefleksibilne?

PS: lizing je mesecno cenejsi od financiranja, ko pa hoces avto odkupit je pa ravno obratno.

Saj pa res ni tezko, gres na vw.de v konfigurator, pol pa se igras na koncu z kalkulatorjem in izbiras med:
- autocredit (financiranje na 3 dele)
- klasicni kredit
- leasing (za odkup se moras dodatno zmenit)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

OrkAA ::

VeganCyclist je izjavil:

Sicer pa kar se lizinga tiče. Tip ti reče, da je avto na keš cena 16k, na lizing pa 14k.


Ravno v tem je trik, da je to zavajanje. V obeh primerih ti povedo ceno avta, ne povedo ti pa cene lizinga. V resnici tistih 14k postane 18k, ko sestejes stroske lizinga.

Zdaj, ce nekdo vzame lizing, ker meni, da lahko prostanek denarja v vmesnem casu investira bolje, kot ce bi ga takoj zapravil, je to druga stvar, ki nima veze s prvotno temo.

DePalmo ::

VeganCyclist je izjavil:

Sicer pa kar se lizinga tiče. Tip ti reče, da je avto na keš cena 16k, na lizing pa 14k. Kje točno je kle nateg?

Si že kdaj kupoval oz. se vsaj zanimal za nakup avta in naredil izračun? Nateg je da ti "pozabi" povedat da te lizing pride tiste razlike 2k oz. raje več. In naenkrat lizing cena ni več tako ugodna kot se sprva sliši.

Sicer pa, če je popust nikar ne dvomi, oni imajo poštudirano kako bojo dobili "izgubo" nazaj z obrestmi. Nič ni zastonj!

blackbfm ::

Ja, morda v LJ, kaj pa drugje? Pa še to, povprečna...kar pomeni, da ima recimo 10% folka 4 ali 5k € na mesec, ostalih 90% pa pod jurja. In kako naj si pol teh 90% kupi nov avto drugače kot na lizing


Ja, sami reveži pod jurja pa vsi komaj živijo, baje. Dekadenca in potrošnja zadnjih 10 let pa taka kot še nikoli, ni da ni..

val46 ::

blackbfm je izjavil:

Ja, morda v LJ, kaj pa drugje? Pa še to, povprečna...kar pomeni, da ima recimo 10% folka 4 ali 5k € na mesec, ostalih 90% pa pod jurja. In kako naj si pol teh 90% kupi nov avto drugače kot na lizing


Ja, sami reveži pod jurja pa vsi komaj živijo, baje. Dekadenca in potrošnja zadnjih 10 let pa taka kot še nikoli, ni da ni..


Ja, seveda da je...z raznimi lizingi, krediti in podobnim. Ni stvar v tem, da si ljudje ne bi mogli privoščit nov avto, stanovanje ali dopust na drugem koncu sveta, ampak da vse to si ljudje (vsaj velika večina njih) lahko privošči edino z temi lizingi, krediti in podobnim. Povej raje koliko ljudi poznaš, ki nima vsaj kredit za hišo ali stanovanje(pa da je njegovo, ne da je podedoval po kakih starših ali podobno) in ni recimo starejši od 50 let? Najbrž jih ni ravno veliko. Če pa so, pol se pa zadržuješ v "slovenski smetani", tle okrog mene, kar imam prijateljev so več ali manj vsi zakreditirani med 10 in 30 let za stanovanja ali hiše.

IL_DIAVOLO ::

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.

Shegevara ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.


To je, kot bi vprasal zakaj nekdo jemlje kredit za gradnjo nove bajte za 150k, ce jih ima nasparanih le 50k in naj gre raj za teh 50k v eno poceni staro stanovanje

UganiKdo ::

Resevanje stanovanjske problematike vs udobnejsi/boljsi avto... ja, definitivno eno in isto.

IL_DIAVOLO ::

Shegevara je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.


To je, kot bi vprasal zakaj nekdo jemlje kredit za gradnjo nove bajte za 150k, ce jih ima nasparanih le 50k in naj gre raj za teh 50k v eno poceni staro stanovanje


To je kredit enkrat v življenju, avto je pa pri marsikateremu 5 let oz. dokler kredita ne odplaca in jovo na novo.

Eno je investicija, drugo pa je strošek.

Reycis ::

Če imaš otroke je povsem normalno, da vzameš na leasing. Kot ste že ugotovili takšno financiranje ni (skoraj) nič dražje od gotovinskega plačila, poleg tega pa se ti ne zmanjšajo otroški dodatki. Jaz nazadnje še ko sem odplačal lizing in sem dobil pooblastilo za prepis tega nisem uredil dokler ni vrednost vozila padla pod 10k. Doooooh.
Diversity is our greatest strength

IL_DIAVOLO ::

Kdo vas tak grdo okoli prinaša?

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

5 let nazaj se je še fino dalo izkoristit tale popust na lizing.
Plačal en obrok, potem pa skeširal preostanek, ko sem opravil s spremembo lastnika vozila, mi je zavarovalnica še vrnila precej denarja od kaska, avto pa je seveda ostal zavarovan do konca leta :)
Par let nazaj so pomoje predčasno poplačilo ukinili.

Shegevara ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


To je kredit enkrat v življenju, avto je pa pri marsikateremu 5 let oz. dokler kredita ne odplaca in jovo na novo.

Eno je investicija, drugo pa je strošek.


Zakaj razliko delaš glede na to kolikokrat nameravaš nek kredit vzeti? Kakorkoli obračaš boš na koncu v obeh primerih s cenejšo opcijo imel pri sebi več denarja, tako pri avtu, kot pri nepremičnini.

Hiša je ponavadi seveda investicija, ker vanjo vlagaš celo življenje svoj čas in svoj denar. Le v tem primeru lahko upaš, da se ti bo čez x število let vrednost nepremičnine morda tudi povišala. Brez obnavljanja bo tako kot avto le še izgubljala na vrednosti. Seveda počasneje od avta ampak ne pozabi, da pri nepremičninah govoriva o neprimerno višjih zneskih, ki se jih tudi veliko dlje časa odplačuje.
Torej, če boš obnavljal je jasno, da se bo to delo tudi primerno ovrednotilo. Tako kot bi se ovrednotilo delo nekoga, ki preuredi staro kripo v zaželjenega oldtimerja. Dejstvo ki ga hočem povedat je, da je količnik med staro bajto in novo je primerljiv količniku starega avta in novega in ne vidim razloga, da bi eno bilo strošek, drugo pa kar samo po sebi investicija brez da bi sam dejansko nekaj investiral v to.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.

Nisem nikjer napisal da si ga ne morem privoščit, saj pravim da ga lahko predčasno odplačam

dvojka ::

Porsche leasing lahko poplačaš kadarkoli brez nekih dodatnih stroškov. Plača se ostanek glavnice in to je to. Vzel avto na leasing in le tega poplačal po 2 mesecih brez nekih enormnih stroškov. Plačal se je samo preostanek glavnice.

IL_DIAVOLO ::

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.

Nisem nikjer napisal da si ga ne morem privoščit, saj pravim da ga lahko predčasno odplačam


Ce si rekel, da si imel samo 7 jurjov v kesu.

UganiKdo ::

Med likvidnostjo in dejanskim finančnim stanjem je ogromna razlika. Če živiš iz rok v usta, verjamem da se s tem še nisi srečal ampak to ne pomeni, da to ne obstaja.

Stikalo ::

Poznam par kolegov, ki imajo leasing. Avto plačaš polno ceno, samo nekaj razagajo, da je kao ceneje. V resnici plačaš polno ceno + razne preplačane kasko zadeve. Če imaš keš je potrebno prodajalca stisniti. Haha. Soh je pa nesmiselno imeti 7 let leasinga in 7 let predragega kasko zavarovanja.


Kakor vidim se ljudje prehitro hipnotizirajo pri prodajalcu vozil. Verjetno je razlog v tem, da je nakupovanje vozila stresno in ga ne opravljajo pogosto. Prodajalca je potrebno sitisniti in iti tudi malo h konkurenci in naokoli.

Jerry000 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

@Jerry Torej imas kes in si sel kljub temu v 7 letno odplacevanje. To nima nobenega smisla.

10k pologa in 4k odplacas v 2 letih. Dvomim pa, da bos zdaj lahko kaj resil, ti si prebral pogoje in podpisal pogodbo. Dvomim, da se bojo zdaj odpovedali obrestim, ker si ugotovil, da lahko plačaš takoj brez obresti.

Zakaj se NJIM ne splaca odplacevanje na 2 leti pa mislim da vemo :D

Ker je bilo maks pologa 7k mislim da, pa nisem imel keša ampak sem rekel da ni panike itak bom lahko v 2 letih odplačal oziroma še prej. Bom na stran dal in počakal 2 leti pa bo :). Sam tko me je zanimal. Bom pogledal v dokument ker sem pač pozabil že (vsega pa si ne zapomnim žal). Ja, odplačaš lahko, ampak plačaš nekaj več zaradi predčasnega odplačila. Skratka nisi zdaj zabetoniran za 7 let, tudi za 2 leti ne. Samo zanimalo me je koliko vwč plačam. AMpak bom danes pogledal oziroma poklical


Saj ni moj denar, ampak zakaj to delas, ce si ne mores privoščiti takšnega avta. Vzel bi avto za 5 jurckov, 2 jurcka bi ostalo, pa se vsak mesec si lahko prisparal lep kupček denarja.

Nisem nikjer napisal da si ga ne morem privoščit, saj pravim da ga lahko predčasno odplačam


Ce si rekel, da si imel samo 7 jurjov v kesu.

Ja, tisti čas, potreboval sem avto in sem ga kupil. In ker vem da lahko odplačam leasing v manj kot 2 letih sem zato vzel nov avto (ker mi je pač všeč bil in ga z veseljem vozim. Nisem pa imel 14k da bi ga lahko takoj kupil brez leasinga. Če imam 7k v žepu še ne pomeni da si ne morem privoščit, za to so leasingi in krediti. Seveda avta za 40k pa ne bi kupoval

Stikalo je izjavil:

Poznam par kolegov, ki imajo leasing. Avto plačaš polno ceno, samo nekaj razagajo, da je kao ceneje. V resnici plačaš polno ceno + razne preplačane kasko zadeve. Če imaš keš je potrebno prodajalca stisniti. Haha. Soh je pa nesmiselno imeti 7 let leasinga in 7 let predragega kasko zavarovanja.


Kakor vidim se ljudje prehitro hipnotizirajo pri prodajalcu vozil. Verjetno je razlog v tem, da je nakupovanje vozila stresno in ga ne opravljajo pogosto. Prodajalca je potrebno sitisniti in iti tudi malo h konkurenci in naokoli.

Ja, to je prvi nov avto in prvi kupljeni avto nasploh ker ga prej nisem potreboval, je bilo kar malo stresno ker se ne spoznam na to toliko. Eni so za to, eni za ono, nismo vsi za vse ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

WhiteAngel ::

lexios je izjavil:

A si prebral pogodbo in splošne pogoje?
Ker bi rad čimprej odplačal ta lizing (lahko že letos) me zanima, ali se to splača? Namreč nekaj so rekli da se ne splača odplačat prej kot v 2 letih, kajti potem nekaj plačaš še poleg, po 2letih pa nič ne plačaš poleg. Kdo mogoče ve kako je s tem?


Jaz na Summit leasingu tega nisem imel. Dve leti nazaj sem plačal, mislim da 2 obroka, in potem preostanek brez penalov. Mogoče je to kaj novega zdaj.

WhiteAngel ::

Reycis je izjavil:

Če imaš otroke je povsem normalno, da vzameš na leasing. Kot ste že ugotovili takšno financiranje ni (skoraj) nič dražje od gotovinskega plačila, poleg tega pa se ti ne zmanjšajo otroški dodatki. Jaz nazadnje še ko sem odplačal lizing in sem dobil pooblastilo za prepis tega nisem uredil dokler ni vrednost vozila padla pod 10k. Doooooh.


Uf, koliko je bil pa avto, 150k EUR? Kar za fiktivni prihodek se vzame obrestno mero na depozite, to je okoli 1%. Torej če imaš avto za 20k EUR, bo to 200 EUR fiktivnega prihodka letno. Če boš ravno s tem presegel cenzus, ajde.

UganiKdo ::

Problem je v tem ker ni računal, niti se kaj dosti ni informarial. Ampak je prebral nekje na med.over.net in potem je bila panika.

IL_DIAVOLO ::

Pristej se stroske zavarovanja, tankanja in drugega vzdrzevanja. Pa si hitro na 400 evrov stroška na mesec.

Se vedno misliš da si lahko privoščiš? Mogoce ja, ampak obrok kredita je samo del stroška.

hojnikb ::

a ce ga skesiras, pa ni nobenga stroska ? V takem primeru nimas nic na racunu, pa se vedno placujes stroske..
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Ali pa imas se par jurjev na računu in ti ni problem vzdrzevati avta :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ara - nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
678565 (6955) RockyS
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813706 (11196) Mavrik
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517428 (14445) rejven
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424712 (19962) St235
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35568754 (53473) RejZoR

Več podobnih tem