» »

Lizing in odplačilo

Lizing in odplačilo

«
1
2

Jerry000 ::

Nekaj me zanima. Kupil sem novi avto na lizing, avto je stal 14k, polog je bil 5k lizing pa imam na 7 let po 155 mesečno. Ker bi rad čimprej odplačal ta lizing (lahko že letos) me zanima, ali se to splača? Namreč nekaj so rekli da se ne splača odplačat prej kot v 2 letih, kajti potem nekaj plačaš še poleg, po 2letih pa nič ne plačaš poleg. Kdo mogoče ve kako je s tem?

UganiKdo ::

Preberi pogodbo in splosne pogoje(zalostno da tega nisi naredil pred podpisom) tam imas zapisano kaksni so pogoji in stroski za predcasno poplacilo.

Pravilomo se s poplacilom izognes nadaljnjim obrestim, bos pa moral placat stroske prekinitve in morebitne penale na ugodnosti/popust na vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Reycis ::

Ja večina avtohiš daje akcije, kjer če vzameš lizing dobiš nekatere dodatne ugodnosti. Pri Peugeot konkretno dobiš dodatna 4 leta jamstva, 1250€ popusta in kasko za 1€. V primeru predčasnega odplačila pred iztekom dveh let zdaj zahtevajo povračilo sorazmernega dela teh ugodnosti.
Diversity is our greatest strength

OrkAA ::

avto je stal 14k


5000+(7*12*155) = 18.020

Jerry000 ::

OrkAA je izjavil:

avto je stal 14k


5000+(7*12*155) = 18.020

Ja, to vem, ampak me bolj zanima za lizing kot to kar že vem :D

jocoj ::

Reycis je izjavil:

Ja večina avtohiš daje akcije, kjer če vzameš lizing dobiš nekatere dodatne ugodnosti. Pri Peugeot konkretno dobiš dodatna 4 leta jamstva, 1250€ popusta in kasko za 1€. V primeru predčasnega odplačila pred iztekom dveh let zdaj zahtevajo povračilo sorazmernega dela teh ugodnosti.
Hude ugodnosti res. Kasko je samo eno leto, nato ga moraš sam plačevat do izteka lizinga. Dodatna štiri leta jamstva - dodatna štiri leta pri uradnem servisu. 1250 EUR popusta - preplačaš v obdobju lizinga.

Tole kar se gre večina avtohiš z "lizing popusti" je čista nategancija. Včasih si prinesel kufer denarja in avto odpeljal s konkretnim popustom takoj iz salona ven. Sedaj pa, če hočeš plačati z gotovino, ti večina avto proda po rednem ceniku. Je par redkih izjem, kjer se da še zmeniti.

mailer ::

Ravno toliko dobiš ugodnosti kolikor potem banka pokasira od obresti, če vzameš minimalno dobo lizinga, ki pogojuje popuste. To je ponavadi 3 leta ampak vse je odvisno od pogodbe. Sam sem izplačal avto po 2 letih, ker sem se hotel znebit mesečnih obremenitev. Dejansko plačaš avtomobil s popustom, višino popusta pa plačaš banki za lizing. Zanimivo, da popusta ne dobiš, če šeliš avto plačat v celoti ob prevzemu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jocoj ::

Jerry000 je izjavil:

OrkAA je izjavil:

avto je stal 14k


5000+(7*12*155) = 18.020

Ja, to vem, ampak me bolj zanima za lizing kot to kar že vem :D

Kaj ko bi si prebral pogodbo ali poklical lizing hišo, da ti točno povedo. Zadeva ni univerzalna in se lahko razlikuje.

Barakuda1 ::

jocoj je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

OrkAA je izjavil:

avto je stal 14k


5000+(7*12*155) = 18.020

Ja, to vem, ampak me bolj zanima za lizing kot to kar že vem :D

Kaj ko bi si prebral pogodbo ali poklical lizing hišo, da ti točno povedo. Zadeva ni univerzalna in se lahko razlikuje.


Univerzalen je samo lizing nateg. V to si lahko pa povsem prepričan;((
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

mailer je izjavil:

Zanimivo, da popusta ne dobiš, če šeliš avto plačat v celoti ob prevzemu.
Dobiš, samo je vse manj takšnih avtohiš. Pri nekaterih lahko tudi malce izigraš. Pri Oplu recimo dobiš hude popuste, če kupiš na obroke. Se pa zmeniš, da plačaš pol takoj ostalo pa po obrokih v pol leta recimo.

Utk ::

mailer je izjavil:

Ravno toliko dobiš ugodnosti kolikor potem banka pokasira od obresti, če vzameš minimalno dobo lizinga, ki pogojuje popuste. To je ponavadi 3 leta ampak vse je odvisno od pogodbe. Sam sem izplačal avto po 2 letih, ker sem se hotel znebit mesečnih obremenitev. Dejansko plačaš avtomobil s popustom, višino popusta pa plačaš banki za lizing. Zanimivo, da popusta ne dobiš, če šeliš avto plačat v celoti ob prevzemu.

Na lizing plačaš najmanj polno ceno po ceniku, brez lizinga se pa tudi zmeraj dobi nekaj popusta. Ne boš "na keš" več plačal.

Cr00k ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima. Kupil sem novi avto na lizing, avto je stal 14k, polog je bil 5k lizing pa imam na 7 let po 155 mesečno. Ker bi rad čimprej odplačal ta lizing (lahko že letos) me zanima, ali se to splača? Namreč nekaj so rekli da se ne splača odplačat prej kot v 2 letih, kajti potem nekaj plačaš še poleg, po 2letih pa nič ne plačaš poleg. Kdo mogoče ve kako je s tem?


Si prebral pogodbo? Kaj piše v njej v primeru predčasnega odplačila?
Če ni v pogodbi poglej na njihovi spletni strani za splošne pogoje...

hojnikb ::

je pa nekaj tudi res, da ce lizing odbije vse popuste (ki bi jih sicer tezko dobil, ce bi dal straight up cash) je pa to basically free money. Ce ti za 5 let prakticno zastonj posodijo kes, je pa tut deal po svoje.
#brezpodpisa

korenje3 ::

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

zakaj bi dal 14k z bancnega racuna za kup pleha?
#brezpodpisa

korenje3 ::

Je važno na kakšen način kupiš? vedno gre iz bančnega računa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

Ja. Cashflow pa to. Recimo da imas na bancnem racunu prihranjenih 15 jurjov. Glavnino tega vrzes v pleh, nekaj bos mogu se dat v zavarovanje, registracijo pa si spusil vse prihranke.

In kaj bos potem, ko nekaj zagusti in rabis takoj cash?

Lahko gledas tudi drugace. Teh 15 jurjov vrzes v en solidn index fund za cas lizinga. Kaj mislis, bo yield slabsi od tega, kolikor si preplacas avto, kot ce bi ga sicer kupo takoj na kes?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Ganon ::

korenje3 je izjavil:

Je važno na kakšen način kupiš? vedno gre iz bančnega računa.


Ti pa nisi vešč upravljanja z denarjem, eh? Privarčevanih 15 tisočakov ti zagotavlja likvidnost, kar je zelo pomembno, če pride do česa nepričakovanega.

lexios ::

Realno je situacija taka, da folk vzame lizing ker nima 15k na bančnem računu. Da je s tem nekaj narobe je jasno, celotno gospodarstvo deluje na enak princip.

hojnikb ::

verjemi, ce bi celotno gospodastvo in potrosnja bla odvisna od cash only poslovanja, bi se se danes bli nekje v poznem srednjem veku.

posojila so pac dober instrument, ki ga v dani situaciji lahko izkoristis.

najslabse kar lahko nardis je to, da si nizas likvidnost za zivljensko nenujne stvari. Ampak boomerjom iz casa socializma taksen koncept predstavlja tujko.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lexios ::

hojnikb je izjavil:

verjemi, ce bi celotno gospodastvo in potrosnja bla odvisna od cash only poslovanja, bi se se danes bli nekje v poznem srednjem veku.


Ko folk, ki nima niti 3k na bančnem računu, kupuje avte na lizing, potem verjemi, da je nekaj narobe. Še bolj, pa ko se vam zdi, to normalno, sj veš casflow in likvidnost. Kakšna likvidnost, če kupuješ avto za 14k, na računu imaš pa npr. 1.3k?

Sj do neke mere je tudi tiskanje denarja normalno. O posledicah teh "normalnosti", na primer nebrzdanem zadolževanju prihodnjih generacij za vzdržvanje standarda trenutne, pa razlagaj svojim otrokom ali vnukom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

hojnikb ::

nic ni narobe, dokler se kupuje within means. Torej ne kupis avta, ki ti obrok predstavlja pol neto place.
1,3k itk ni dovolj, da kupis 14k vredn avto, ker nebo niti dovolj za polog, tako da ta scenarij ne pije vode.

Kontrolirana inflacija in "tiskanje" denarja je dejansko dobra stvar. Tako kot zadolzevanje.
Ker ce se tega ne gremo vec, pademo v srednji vek. Me zanima, kako bos potem gledal tvojo najljubso trgovino, ki nebo vec obratovala in obiskoval tvoj najljubsi forum, ki nebo delal, ker guess what, capitalism :)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

jocoj je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

OrkAA je izjavil:

avto je stal 14k


5000+(7*12*155) = 18.020

Ja, to vem, ampak me bolj zanima za lizing kot to kar že vem :D

Kaj ko bi si prebral pogodbo ali poklical lizing hišo, da ti točno povedo. Zadeva ni univerzalna in se lahko razlikuje.

Nisem doma in nimam pogodbe pri sebi, ura je pa že tudi toliko da je zaprto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

UganiKdo ::

No shit, a mi naj pa telepatasko ugotovimo kaj si ti podpisal? Bos pac v ponedeljek urejal, ni ravno da bo drasticna razlika pri 7 letnem leasingu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

lexios ::

hojnikb je izjavil:

nic ni narobe, dokler se kupuje within means. Torej ne kupis avta, ki ti obrok predstavlja pol neto place.
1,3k itk ni dovolj, da kupis 14k vredn avto, ker nebo niti dovolj za polog, tako da ta scenarij ne pije vode.

Kontrolirana inflacija in "tiskanje" denarja je dejansko dobra stvar. Tako kot zadolzevanje.
Ker ce se tega ne gremo vec, pademo v srednji vek. Me zanima, kako bos potem gledal tvojo najljubso trgovino, ki nebo vec obratovala in obiskoval tvoj najljubsi forum, ki nebo delal, ker guess what, capitalism :)


Se strinjam z napisanim. Težava je v tem, da ta normalnost očitno ni within means, ker sicer ne bi imeli finančnih kriz vsakih 7 let. Sicer pa je to čista nategancija in to ni normalno - če skeširaš 14k na licu mesta za gotovino ne dobiš popusta, je pa normalnost nakup avta s popustom na obroke ali lizing.

Če logiko obrneš, bi se strinjal, da plačo za opravljeno delo prejmeš v obrokih ali preferiraš enkratne zneske?

hojnikb ::

sj dobis placo v obrokih, vsak mesec :)
ponekod celo vsak teden.
#brezpodpisa

lexios ::

hojnikb je izjavil:

sj dobis placo v obrokih, vsak mesec :)
ponekod celo vsak teden.


Kaj ko bi to še razdelili na obroke? :)

korenje3 ::

Ganon je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Je važno na kakšen način kupiš? vedno gre iz bančnega računa.


Ti pa nisi vešč upravljanja z denarjem, eh? Privarčevanih 15 tisočakov ti zagotavlja likvidnost, kar je zelo pomembno, če pride do česa nepričakovanega.


Sem vešč. Sam ti še nisi videl toliko denarja in ga nikoli ne boš kot ga imam jaz v upravljanju.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jerry000 ::

Ne smetit spet teme. Sem že zvedel, moderator lahko zapre temo ker ratuje neuporabna...spet

Scorpy84 ::

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.


Nimajo vsi toliko povprečne plače, po moje je to resno narobe. Sicer pa sam sem primer, imel sem precej na računu, da bi lahko na keš kupil passata z dosti opreme, pa sem raje porabil za širitev hiše in obnovo. Avto sem vzel na lizing, ker sem pričakoval otroka in sem pač rabil večji avto, rabljenega v življenju nisem kupil in pač tudi ne bom. Nisem pa passata kupil, ker nisem neumen, da dajem toliko za pleh. Izgubil bom kakšne 2k, ker sem se vseeno izboril za popust in tudi kasko, namesto 1k+ ne plačujem, ker sem se spet izboril za konkreten popust, tako da tiste 2k izgube ne predstavlja veliko. Lahko bi že zdaj izplačal avto, pa raje imam spet lepo dosti denarja na računu za hude čase, ker nikoli ne veš kaj bo.

korenje3 ::

povprečen slovenec ima 55k€ na banki.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

lexios ::

Morda zato ker kaj ti piše v pogodbi ti nihče tu ne zna povedat.


povprečen slovenec ima 55kEUR na banki.


Pol povprečen Slovenec ne rabi kupovat avta za 14k na lizing ali na obroke.

Glede off-topic o "normalnosti" se pa opravičujem, ampak dejte poskusit plačat svojemu avtomehaniku, odvetniku, polagalcu ploščic, zidarju, zobozdravniku, programerju, dizajnerju spletnih strani ali frizerju ali za dopust na lizing oz. v obrokih na 2-7 let kot pri nakupu avtomobila, novega pohištva ali računalnika. In si izborit na to še popust!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

bbbbbb2015 ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima. Kupil sem novi avto na lizing, avto je stal 14k, polog je bil 5k lizing pa imam na 7 let po 155 mesečno. Ker bi rad čimprej odplačal ta lizing (lahko že letos) me zanima, ali se to splača? Namreč nekaj so rekli da se ne splača odplačat prej kot v 2 letih, kajti potem nekaj plačaš še poleg, po 2letih pa nič ne plačaš poleg. Kdo mogoče ve kako je s tem?


Šel si v neko dolžniško/upniško razmerje, ki se mu sicer ne reče kredit, ampak pač lizing. 7 let je dolga doba. Iz tega razmerja se vedno izplača oditi, če je to možno.

Sicer boš nekaj denarja izgubil, samo pač to že itak veš. Čisto zastonj ne bo, ampak saj nič, kar je vredno, ni zastonj.

st12 ::

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.

To praviš na računalniškem forumu. Ti sploh veš kolk so komponente drage? Jaz dajem tastarim samo 200€ na mesec in so mi to praktično vsi stroški na mesec (no sedaj eno leto še 400€ za lizing avta + zdravstveno zavarovanje), pa do sedaj nisem videl 14k€, samo 3x po 5-6k€.
14k€ se teoretično da prišparat v dveh letih, če bi imel eno kanto od avta, ki te pride samo 200€ na mesec ter da živiš pri starših, drugače ti pa pri povprečni plači itak ne ostane niti za kruh, 200€ avto, 500€ najemnina, 300€ al kolk so položnice in si tam. Jaz bom glede na zadnjih 10 delovnih let kar do 50-ega pri starših.
Sem tudi sam hotel sedaj že po tretjem letu od štirih odplačat avto, pa ni fore zadnje leto, ker profitiraš samo 200€ obresti, bolje 5k€ na računu, sploh zdaj ko so krizni časi.

Pa za 1400€ moraš bit najmanj kak šef, kateri vemo da ne more bit kar vsak. Drugače je normalna plača pri nas 700-1000€, res ne vem kje ti živiš. Povprečna že lahko da je 1150€, ampak kje točno, ker jaz je ne vidim, očitno samo v LJ regiji.

st12 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.

To praviš na računalniškem forumu. Ti sploh veš kolk so komponente drage? Jaz dajem tastarim samo 200€ na mesec in so mi to praktično vsi stroški na mesec (no sedaj eno leto še 400€ za lizing avta + zdravstveno zavarovanje), pa do sedaj nisem videl 14k€, samo 3x po 5-6k€.
14k€ se teoretično da prišparat v dveh letih, če bi imel eno kanto od avta, ki te pride samo 200€ na mesec ter da živiš pri starših, drugače ti pa pri povprečni plači itak ne ostane niti za kruh, 200€ avto, 500€ najemnina, 300€ al kolk so položnice in si tam. Jaz bom glede na zadnjih 10 delovnih let kar do 50-ega pri starših.
Sem tudi sam hotel sedaj že po tretjem letu od štirih odplačat avto, pa ni fore zadnje leto, ker profitiraš samo 200€ obresti, bolje 5k€ na računu, sploh zdaj ko so krizni časi.

Pa za 1400€ moraš bit najmanj kak šef, kateri vemo da ne more bit kar vsak, ampak je samo en na vsakega 20-50-tega. Drugače je normalna plača pri nas 700-1000€, res ne vem kje ti živiš. Povprečna že lahko da je 1150€, ampak kje točno, ker jaz je ne vidim, očitno samo v LJ regiji.


st12 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?

to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.

To praviš na računalniškem forumu. Ti sploh veš kolk so komponente drage? Jaz dajem tastarim samo 200€ na mesec in so mi to praktično vsi stroški na mesec (no sedaj eno leto še 400€ za lizing avta + zdravstveno zavarovanje), pa do sedaj nisem videl 14k€, samo 3x po 5-6k€.
14k€ se teoretično da prišparat v dveh letih, če bi imel eno kanto od avta, ki te pride samo 200€ na mesec ter da živiš pri starših, drugače ti pa pri povprečni plači itak ne ostane niti za kruh, 200€ avto, 500€ najemnina, 300€ al kolk so položnice in si tam. Jaz bom glede na zadnjih 10 delovnih let kar do 50-ega pri starših.
Sem tudi sam hotel sedaj že po tretjem letu od štirih odplačat avto, pa ni fore zadnje leto, ker profitiraš samo 200€ obresti, bolje 5k€ na računu, sploh zdaj ko so krizni časi.

Pa za 1400€ moraš bit najmanj kak šef, kateri vemo da ne more bit kar vsak, ampak je samo en na vsakega 20-50-tega. Drugače je normalna plača pri nas 700-1000€, res ne vem kje ti živiš. Povprečna že lahko da je 1150€, ampak kje točno, ker jaz je ne vidim, očitno samo v LJ regiji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

st12 ::

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.

To praviš na računalniškem forumu. Ti sploh veš kolk so komponente drage? Jaz dajem tastarim samo 200€ na mesec in so mi to praktično vsi stroški na mesec (no sedaj eno leto še 400€ za lizing avta + zdravstveno zavarovanje), pa do sedaj nisem videl 14k€, samo 3x po 5-6k€.
14k€ se teoretično da prišparat v dveh letih, če bi imel eno kanto od avta, ki te pride samo 200€ na mesec ter da živiš pri starših, drugače ti pa pri povprečni plači itak ne ostane niti za kruh, 200€ avto, 500€ najemnina, 300€ al kolk so položnice in si tam. Jaz bom glede na zadnjih 10 delovnih let kar do 50-ega pri starših.
Sem tudi sam hotel sedaj že po tretjem letu od štirih odplačat avto, pa ni fore zadnje leto, ker profitiraš samo 200€ obresti, bolje 5k€ na računu, sploh zdaj ko so krizni časi.

Pa za 1400€ moraš bit najmanj kak šef, kateri vemo da ne more bit kar vsak. Drugače je normalna plača pri nas 700-1000€, res ne vem kje ti živiš. Povprečna že lahko da je 1150€, ampak kje točno, ker jaz je ne vidim, očitno samo v LJ regiji.

st12 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

zakaj folk vzema lizing za 14k€ vreden avto?
to je 10 povprečnih plač in če folk nima toliko na bančnem računu potem je nekaj resno narobe.

To praviš na računalniškem forumu. Ti sploh veš kolk so komponente drage? Jaz dajem tastarim samo 200€ na mesec in so mi to praktično vsi stroški na mesec (no sedaj eno leto še 400€ za lizing avta + zdravstveno zavarovanje), pa do sedaj nisem videl 14k€, samo 3x po 5-6k€.
14k€ se teoretično da prišparat v dveh letih, če bi imel eno kanto od avta, ki te pride samo 200€ na mesec ter da živiš pri starših, drugače ti pa pri povprečni plači itak ne ostane niti za kruh, 200€ avto, 500€ najemnina, 300€ al kolk so položnice in si tam. Jaz bom glede na zadnjih 10 delovnih let kar do 50-ega pri starših.
Sem tudi sam hotel sedaj že po tretjem letu od štirih odplačat avto, pa ni fore zadnje leto, ker profitiraš samo 200€ obresti, bolje 5k€ na računu, sploh zdaj ko so krizni časi.

Pa za 1400€ moraš bit najmanj kak šef, kateri vemo da ne more bit kar vsak, ampak samo vsak 20-50-ti. Drugače je normalna plača pri nas 700-1000€, res ne vem kje ti živiš. Povprečna že lahko da je 1150€, ampak kje točno, ker jaz je ne vidim, očitno samo v LJ regiji.


ta forum je fuknjen s citati

1

1

1

ghgfh

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

korenje3 ::

V ljubljani je povprečna plača 1350€ neto sodeče po SURSu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

val46 ::

korenje3 je izjavil:

V ljubljani je povprečna plača 1350€ neto sodeče po SURSu.

Ja, morda v LJ, kaj pa drugje? Pa še to, povprečna...kar pomeni, da ima recimo 10% folka 4 ali 5k € na mesec, ostalih 90% pa pod jurja. In kako naj si pol teh 90% kupi nov avto drugače kot na lizing? In tisto, da ima povprečen slovenec 55k€ na računu???dej ne seri,povprečen slovenec živi iz dneva v dan in iz meseca v mesec...Razen če so zate povprečni slovenci razni politiki, zdravniki in direktorji.

borut_p ::

Sam lazje je pa jamrat po forumu kot se pa delat spravit. Ali pa izobrazevat, da si dvignes ceno

Samael ::

Kje ti vidiš jamranje?
Jaz vidim zgolj par postov, kjer so se nekateri ljudje potrudili odgovoriti tistemu (vedno se pojavi v vsaki debati vsaj en takšen...) ki nima ne vem kakšnega stika z realnostjo, se pa tu pa tam rad pohvali, da bolje zasluži, kot sosed in da je zato s sosedom očitno nekaj narobe. Mislim ej, kaj mora delati človeku v glavi in kaj kompenzira pri samemu sebi, da pride s takšnimi ven?

Utk ::

Sej ni napisal, da zasluži ne vem kolk, ampak da ima v upravljanju. Beri pojerbal je in zdaj pametuje.

borut_p ::

Samael je izjavil:

Kje ti vidiš jamranje?
Jaz vidim zgolj par postov, kjer so se nekateri ljudje potrudili odgovoriti tistemu (vedno se pojavi v vsaki debati vsaj en takšen...) ki nima ne vem kakšnega stika z realnostjo, se pa tu pa tam rad pohvali, da bolje zasluži, kot sosed in da je zato s sosedom očitno nekaj narobe. Mislim ej, kaj mora delati človeku v glavi in kaj kompenzira pri samemu sebi, da pride s takšnimi ven?


Predvsem me pogreje, ko folk med vrsticami piše kako so pri nas majhne plače, da statistični urad "laže", da so v LJ plače boljše kot drugje ker gre pač za LJ itd.

Ganon ::

korenje3 je izjavil:

Ganon je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Je važno na kakšen način kupiš? vedno gre iz bančnega računa.


Ti pa nisi vešč upravljanja z denarjem, eh? Privarčevanih 15 tisočakov ti zagotavlja likvidnost, kar je zelo pomembno, če pride do česa nepričakovanega.


Sem vešč. Sam ti še nisi videl toliko denarja in ga nikoli ne boš kot ga imam jaz v upravljanju.


Če bi vedel, da imam opravka z osnovnošolcem, ne bi niti odgovoril.

starfotr ::

hojnikb je izjavil:

verjemi, ce bi celotno gospodastvo in potrosnja bla odvisna od cash only poslovanja, bi se se danes bli nekje v poznem srednjem veku.

posojila so pac dober instrument, ki ga v dani situaciji lahko izkoristis.

najslabse kar lahko nardis je to, da si nizas likvidnost za zivljensko nenujne stvari. Ampak boomerjom iz casa socializma taksen koncept predstavlja tujko.



Sedaj smo v srednjem veku, ker ne znamo več živet.

In pregovor kdor visoko leta, nizko pade, bo za današnji čas zelo udaril, ker se gremo take zadeve.

jypeepyj ::

Po prebranem mi je jasno, da so vse akcije financiranja nateg. Najboljša likvidnost za žep je tako kot je hojnik rekel. Zakaj bi 15k v kosu če dal lahko 7k danes 7k pa enakomerno razdelim na 60 enot z 0%? Jebemti mazdo da nima 72 ali pa 84 mesecev. Lizing je zato "samo" 3 leta, ker te toliko oskubi da če bi še več navil bi že mejilo na oderuško
Po drugi strani je pa celo nek zakon da pravne osebe ne smejo po 0% posojati ...

Samael ::

borut_p je izjavil:

Predvsem me pogreje, ko folk med vrsticami piše kako so pri nas majhne plače, da statistični urad "laže", da so v LJ plače boljše kot drugje ker gre pač za LJ itd.

Načeloma so čisto lepo in realistično popisali situacijo - ter se pri tem tudi izpostavili.
Lahko si mega uspešen, delaven, inteligenten. Lahko se zgolj znajdeš v pravem trenutku na pravem mestu. Ali pa se rodiš z zlato žlico v riti. Ampak ne glede na vse to, človeku manjka življenske širine, ko se gre postavljati nad sočloveka, ki pa mogoče ni tako zelo finančno podprt kot on sam. Ljudje so v različnih situacijah, imajo različne službe, različne življenske stroške, prioritete, itd. kar pa še ne pomeni, da so, če imajo manj na bančnem računu kot ti, leni in neumni.

Kar se pa statistike tiče pa saj veš, del slovencev mlati meso, del slovencev zelje, torej statistično gledano v Sloveniji jemo segedin.

fikus_ ::

Če daš na papir številke, vidiš, da ti nič ne podarijo! Če zaradi lizinga spustijo osnovno ceno, to dobijo pri servisiranju, zavarovanju, . . .

V tem odnosu prodajalec-kupec kot prodajalec ne nastopa samo dotični trgovec, ampak generalni zastopnik za SLO, banka, ki financira zadevo, zavarovalnica. Ti trije sklenejo dogovor za npr. eno leto, v tem času bodo naredili toliko in toliko prometa in za to bodo neki določeni pogoji, cene. Ekonomija obsega pač,

borut_p ::

Samael je izjavil:

borut_p je izjavil:

Predvsem me pogreje, ko folk med vrsticami piše kako so pri nas majhne plače, da statistični urad "laže", da so v LJ plače boljše kot drugje ker gre pač za LJ itd.

Načeloma so čisto lepo in realistično popisali situacijo - ter se pri tem tudi izpostavili.
Lahko si mega uspešen, delaven, inteligenten. Lahko se zgolj znajdeš v pravem trenutku na pravem mestu. Ali pa se rodiš z zlato žlico v riti. Ampak ne glede na vse to, človeku manjka življenske širine, ko se gre postavljati nad sočloveka, ki pa mogoče ni tako zelo finančno podprt kot on sam. Ljudje so v različnih situacijah, imajo različne službe, različne življenske stroške, prioritete, itd. kar pa še ne pomeni, da so, če imajo manj na bančnem računu kot ti, leni in neumni.

Kar se pa statistike tiče pa saj veš, del slovencev mlati meso, del slovencev zelje, torej statistično gledano v Sloveniji jemo segedin.


100 ljudi, 100 čudi - se strinjam. Nisem pa rekel, da so leni in neumni. Pravim, da je vsak lahko nekaj več, razen če te omejuje zdravje. Če nisi zadovoljen s službo, plačo - vloži nekaj v sebe, se izobrazi, odpri dopolnilni sp - delaj popoldne. In v Sloveniji so super priložnosti, če pogledaš izven svojih lokalnih mej. Vendar kot pravim ... večina pri nas pa je hitro "zadovoljnih" s tem kar imajo, potem pa po lokalih in forumih berem kako se nič ne da, kako jim je hudo ker so na minimalcu - s čikom in pirom v roki.

Samael ::

borut_p je izjavil:

Samael je izjavil:

borut_p je izjavil:

Predvsem me pogreje, ko folk med vrsticami piše kako so pri nas majhne plače, da statistični urad "laže", da so v LJ plače boljše kot drugje ker gre pač za LJ itd.

Načeloma so čisto lepo in realistično popisali situacijo - ter se pri tem tudi izpostavili.
Lahko si mega uspešen, delaven, inteligenten. Lahko se zgolj znajdeš v pravem trenutku na pravem mestu. Ali pa se rodiš z zlato žlico v riti. Ampak ne glede na vse to, človeku manjka življenske širine, ko se gre postavljati nad sočloveka, ki pa mogoče ni tako zelo finančno podprt kot on sam. Ljudje so v različnih situacijah, imajo različne službe, različne življenske stroške, prioritete, itd. kar pa še ne pomeni, da so, če imajo manj na bančnem računu kot ti, leni in neumni.

Kar se pa statistike tiče pa saj veš, del slovencev mlati meso, del slovencev zelje, torej statistično gledano v Sloveniji jemo segedin.


100 ljudi, 100 čudi - se strinjam. Nisem pa rekel, da so leni in neumni. Pravim, da je vsak lahko nekaj več, razen če te omejuje zdravje. Če nisi zadovoljen s službo, plačo - vloži nekaj v sebe, se izobrazi, odpri dopolnilni sp - delaj popoldne. In v Sloveniji so super priložnosti, če pogledaš izven svojih lokalnih mej. Vendar kot pravim ... večina pri nas pa je hitro "zadovoljnih" s tem kar imajo, potem pa po lokalih in forumih berem kako se nič ne da, kako jim je hudo ker so na minimalcu - s čikom in pirom v roki.

Zdaj posplošuješ. To lahko počnem tudi jaz. Recimo, koliko otrok pa imaš? Kdo jih pa čuva, ko počneš vse to, pa še dopolnilno delaš popoldne? Jih sploh kaj vidiš? Kaj pa ko imajo učne težave in se ure in ure popoldne sklanjaš z njimi nad učbenikom matematike, rečeš svojim strankam, da me utegneš in naj gredo drugam?

Saj te ne napadam, del tistega zgoraj se je nanašalo na pisanje nekoga drugega v tej temi, ampak kot pravim, dokler nekdo ne hodi v tvojih čevljih, ne more soditi, kaj vse bi ti lahko in kaj ne. In ne, človeku ni potrebno biti invalid, da kljub vsemu trudu in angažiranosti ne zasluži toliko, kot mogoče zaslužiš ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

lexios ::

borut_p je izjavil:

Samael je izjavil:

Kje ti vidiš jamranje?
Jaz vidim zgolj par postov, kjer so se nekateri ljudje potrudili odgovoriti tistemu (vedno se pojavi v vsaki debati vsaj en takšen...) ki nima ne vem kakšnega stika z realnostjo, se pa tu pa tam rad pohvali, da bolje zasluži, kot sosed in da je zato s sosedom očitno nekaj narobe. Mislim ej, kaj mora delati človeku v glavi in kaj kompenzira pri samemu sebi, da pride s takšnimi ven?


Predvsem me pogreje, ko folk med vrsticami piše kako so pri nas majhne plače, da statistični urad "laže", da so v LJ plače boljše kot drugje ker gre pač za LJ itd.


Mene pa, ko opletate s statistiko, da prikažete realnost skozi rožnata očala:

Plačo višjo od 2k ima 11.853 Slovencev v javnem sektorju in 16.273 v zasebnem sektorju.

Povprečna bruto plača nič ne pove. Mediana mesečne bruto plače, ki deli populacijo na dva enaka dela, pa znaša cca. 1400-1500 eurov! Kar pomeni, da 50% zaposljenih prejema neto plačo manjšo od 1000 euro. Povprečna mesečna neto plača znaša 1114 evre. Če ne živiš pri starših ti pri povprečni plači itak ne ostane niti za burek: 200EUR lizing, 300-500EUR najemnina, 200EUR položnice, 200EUR hrana in si tam.


Povprečen Slovenec je imel po podatkih Allianzovega poročila o svetovnem bogastvu leta 2015 13.135 evrov neto finančnega premoženja.
Na bančnem računu pa povprečno okoli 8.750 evrov privarčevane gotovine.

https://moja-dolenjska.si/kako-varcni-s...

Tolk o povprečnem Slovencu z 55k na računu in normalnosti opisane likvidnosti. Nehajte razlagat pravljice, da se na lizing kupuje zato, da ste likvidni in ne zato ker niti v povprečju Slovenc 14k nima na računu... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

m0LN4r ::

Meni ni jasno zakaj vas tako nategujejo v slo, jaz sem nakazal zadnjih 6 obrokov naenkrat in zadeva urejena v enem tednu, bilo pa je klasicno financiranje oz. kredit.
Pri leasingu so vracunane se druge stvari, kot samo to, da avto odplacujes na obroke.

Tu je okvirno napisano za kaj se gre: https://www.welt.de/motor/specials/leas...

Oz. https://www.google.com/search?client=fi...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ara - nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
678564 (6954) RockyS
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813703 (11193) Mavrik
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517426 (14443) rejven
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424712 (19962) St235
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35568753 (53472) RejZoR

Več podobnih tem