» »

Razgovor za službo - test iz nemškega jezika

Razgovor za službo - test iz nemškega jezika

sm4rt4ss ::

Zdravo, bil sem vabljen na razgovor na delovno mesto v upravi (referent v nabavi) enega izmed nemških trgovcev v Sloveniji. Izbirni postopek sestoji iz razgovora, psihološkega testa in testa iz poznavanja nemškega jezika. Nič ni omenjeno ali je ustni ali pisni ali te morda kar med razgovorom kaj vprašajo. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s takimi razgovori? Moja nemščina je malo zarjavela, ampak z malo časa je lahko obnovim. Upam, da bodo razumevajoči. Če bom izbran seveda. :D

Pozna kdo slučajno to delovno mesto? Je res takšna potreba po znanju nemščine? Saj večina Nemcev itak zna angleško. :D
  • spremenilo: sm4rt4ss ()

showsover ::

Stari, nimamo, oprosti, mi delamo samo v analitiki in intervencijskih ekipah.

sm4rt4ss ::

Jah, ste le največji slovenski forum, sem predvideval, da ste zaposleni v več različnih branžah. :D

otago ::

Sem bil v Preprosto več za vas na razgovoru, v drugem oddelku. Vprašali so: "Povejte kaj o sebi.". Nato so vprasali, kaksno je znanje nemskega jezika. Smo imeli morda 5minutni pogovor v nemščini. Za dela referenta dobave (Komenda, Maribor), vsaj za MB vem, da so bili tudi pisni testi, kjer so diplomanti germanistike imeli probleme z nemščino. Plača je bila uborna. Dvomim, da je bila na začetku čez 1200 bruto. Se lahko pozanimam. BTW: Odnosi so slabi, zato so množično zapuščali podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

sm4rt4ss ::

A zato skoz razpisujejo to delovno mesto? :D Jaz bi že padel pri 5min pogovoru v nemščini, hvala lepa xD


Kakršnekoli info bi bile dobrodošle. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

IL_DIAVOLO ::

Visoke zahteve za cim manj denarja. To je Slovenija :)

sm4rt4ss ::

Pri Hoferju in Lidlu se splača samo regionalni vodja prodaje. Delo je brutalno, plača je pa zlo fajn. Ampak to je šiht za 5 let max, tega se tud samo zavedajo in redno rotirajo RVPje.

Vazelin ::

Kako imajo lahko diplomanti germanistike probleme z nemščino?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

secops ::

Vazelin je izjavil:

Kako imajo lahko diplomanti germanistike probleme z nemščino?


Čisto isto kot imajo diplomanti FRIja težave s programiranjem in matematiko.

otago ::

N

Vazelin je izjavil:

Kako imajo lahko diplomanti germanistike probleme z nemščino?


Po mojem vedenju so bili na razpisu germanisti, pravniki, ekonomisti itd... Kaksnega kova so bili kadri, ne vem. Predvidevam da so iskali znanje C2, znanje pravne-poslovne nemscine. Naceloma, ce pa nekdo ni bil dejaven v svoji stroki nekaj let po diplomi,dela cisto druge stvari, ni nujno takoj suveren. Dvomim, da so dobili C2- ti že delajo v Gradcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

sm4rt4ss ::

Zanimivo koliko različnih mnenj najdeš na netu o delu v Lidlu ali Hoferju. Od tega, da so zaradi groznega vzdušja ljudje odhajali, pa do tega, da je tam fajn in da pač to ni za ljudi, ki niso navajeni delat. Najbolje je potem sam sprobat :D

Vazelin ::

Kaj delajo regionalne vodje prodaje, da je kao 5 let top doba?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Posiljajo e majle, nadzorujejo kader, robo, pa tak pac.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sm4rt4ss ::

Vazelin je izjavil:

Kaj delajo regionalne vodje prodaje, da je kao 5 let top doba?


Kot je že zgoraj napisano. Plus tega, da moraš bit skoz dosegljiv na telefon in reševat zaplete pri dobavi tudi ob 3h zjutraj če je potrebno. Ni fiksnega delovnega časa tu. Dobiš pa služben BMW in iPhone. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Vazelin ::

Kolko bruto pa so regionalni vodje prodaje?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

iTrader ::

Ta nov bmw in iphone? Al kaka jajca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iTrader ()

Vazelin ::

Včas so se hoferjevci neki z Audi A3 furali naokoli
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shinko ::

Regionalni vodja prodaje v Hoferju je odgovoren za poslovne rezultate. Zato mora iskati nove načine za dodatno prodajo in dvig prodaje. Psihični pritiski so ogromni. Tudi on pritiska potem dalje poslovodjem. Dobiš pa novi Audi in iphone kot so že napisali. Plača med 5k in 8k neto, odvisno od uspeha. Šiht za par let, potem jih večina izgori.

iTrader ::

8k neto? Pet let je dovolj da gres v penzijo. Zdrzi OP.

shinko ::

Redko kdo je 5 let. Bolj 2 leti... no nekateri pa že po pol leta obupajo :)

Vazelin ::

O kakšnem pritisku je govora, da je tako nečloveški stres??
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shinko ::

@Vazelin, psihičnem. Pritiski vezani na rast prodaje za katero si odgovoren.

sm4rt4ss ::

shinko je izjavil:

Regionalni vodja prodaje v Hoferju je odgovoren za poslovne rezultate. Zato mora iskati nove načine za dodatno prodajo in dvig prodaje. Psihični pritiski so ogromni. Tudi on pritiska potem dalje poslovodjem. Dobiš pa novi Audi in iphone kot so že napisali. Plača med 5k in 8k neto, odvisno od uspeha. Šiht za par let, potem jih večina izgori.


Uf. To si dosti rekel. Znanka, ki je rvp cca. leto dni dobi dobrega 2k neto.

val46 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Zdravo, bil sem vabljen na razgovor na delovno mesto v upravi (referent v nabavi) enega izmed nemških trgovcev v Sloveniji. Izbirni postopek sestoji iz razgovora, psihološkega testa in testa iz poznavanja nemškega jezika. Nič ni omenjeno ali je ustni ali pisni ali te morda kar med razgovorom kaj vprašajo. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje s takimi razgovori? Moja nemščina je malo zarjavela, ampak z malo časa je lahko obnovim. Upam, da bodo razumevajoči. Če bom izbran seveda. :D

Pozna kdo slučajno to delovno mesto? Je res takšna potreba po znanju nemščine? Saj večina Nemcev itak zna angleško. :D


Tle si se pa krepko zmotil... Večina nemcev nima pojma o angleščini. Kdor se je ni učil v šoli je ne zna. Nemci so kot italijani. Vse filme po tv jim sinhronizirajo, zato se izven šole nimajo kje učiti in naučiti angleškega jezika. Govorim o povprečnem Nemcu, ne o nekih biznis osebah. Delal sem eno leto v okolici stutgarta in skoraj da ni natakarja ali trgovke v trgovini, ki bi znala poleg nemškega še kak jezik. Prej se boš zmenil z njimi če boš govoril turško ali bosansko, kot pa angleško.

iTrader ::

Tudi tisti, ki so se je samo ucili v soli slabo znajo

sm4rt4ss ::

Well. Shit. Probam lahko. Zgubit itak nimam kaj. Še vedno lahko rečem hvala lepa. :D

Vazelin ::

A sedaj si zaposlen?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jypeepyj ::

Ni čisto res. Tale "zgubit nimam kej" mantra je zlagana krilatica. Lahko zgubiš, če pogoriš na polno, ali pa se poščiješ med razgovorom (dajem skrajnost kot primer, da bo bolj jasno -- vendar zdaj kapiraš da so možne vse variante vmes), tj. če se ti to dejansko zgodi bo beseda okrog prišla in boš moral delat še naprej, folk te bo pa klical "poscani sm4rt4ass". Torej, boš izgubil.

Če boš underqualified boš mel težave pri dohajanju bolj sposobnih kolegov na istih delovnih mestih -- to so najrbž res real life hijene ta folk, ki dela tak job.

Kar se pa tiče nemških firm in odnosa nemca do slovencov (slovanov) -- dejansko mislijo, da so večvredni. Nikoli ne boš na enaki nogi v dialogu z nemcem. Lažje je turkom kot poljakom v nemčiji (le zakaj?).Po drugi strani obožujejo angleže in američane za kakšne vodstvene pozicije/položaje. Primer, enako kompetentna sodelavca (američan vs slovenc) bo pri nemcu američan 100x več vreden kot nek "slovenčk". Tako cel hofer/lidl gleda na delavca - slovenca. Od tod pritisk za te fejk procente pa tabele in druga sranja.

sm4rt4ss ::

Sem zaposlen ja.

V bistvu sem underqualified (slabo znanje nem. jezika) in overqualified hkrati (zahtevana V. stopnja, mam pa VII.) :D

iTrader ::

jypeepyj je izjavil:


Kar se pa tiče nemških firm in odnosa nemca do slovencov (slovanov) -- dejansko mislijo, da so večvredni.

Imo sami slovenci jih vidimo kot vecvredne ali boljse, podobno kot pes vidi gospodarja. Mogoce zato, ker smo stoletja bili njihovi hlapci in nam je ostalo v genih.
Po drugi strani pa zanicujemo italijane ceprav nam niso povzrocili toliko grozot.

shinko ::

Uf. To si dosti rekel. Znanka, ki je rvp cca. leto dni dobi dobrega 2k neto.


Odvisno kje ;) jaz pa vem, da imajo poslovodje (store managerji in floor managerji) 2k neto. RVP pa 2-3 krat več + nagrade oz stimulacije.

IL_DIAVOLO ::

In 300 ur na mesec.

PreviousUser ::

Nadure pa se seveda pokrivajo iz stimulacij, ki so tako "visoke", da delaš za skoraj 1 EUR/uro. Business as usual.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522103 (9868) Bonticer
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099375 (22002) NewHope
»

Regionalni vodja prodaje (lidl, hofer)

Oddelek: Pomoč in nasveti
64815 (4480) bauci
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744393 (30607) invisuu

Več podobnih tem