» »

Zastoj pošiljk iz Kitajske?

Zastoj pošiljk iz Kitajske?

Poorlilgirl ::

Dne 28.4.2020 sem oddala kar nekaj naročil preko Ebaya. Vse so bile odposlane zelo hitro, prejela pa sem tudi sledilno številko (tracking number). Nekaj pošiljk sem od tega že prejela domov, nekaj pa jih je le prišlo v Slovenijo in so tam nekako obstale. Zanima me, če ima kdo izkušnje z naročanjem v podobnem času, ter če kdo karkoli ve o tem ali je Slovenija uvedla ukrepe, ki zahtevajo da pošiljke iz Kitajske nekaj časa po prejetju ostanejo v izolaciji. Ni mi jasno zakaj po petih dneh v SLOVENIJI ne bi bile dostavljene naslovniku...

UganiKdo ::

Zato, ker čez vikend carina ne dela? Če je začel nekdo pošiljko včeraj boš danes ali jutri dobil pošiljko/poziv za predložitev dokumentov.

Ukrepov, da bi pošilke morale zaradi korone čakat ni.

Poorlilgirl ::

UganiKdo je izjavil:

Zato, ker čez vikend carina ne dela? Če je začel nekdo pošiljko včeraj boš danes ali jutri dobil pošiljko/poziv za predložitev dokumentov.

Ukrepov, da bi pošilke morale zaradi korone čakat ni.


Izmed vseh pošiljk, ki sem jih naročila v tem času in že prejela mi ni bilo potrebno predlagat nobenih dokumentov. Naročala nisem nič kar je nad vrednostjo 20 €, razen ene stvari, vendar sem se dogovorila z pošiljateljem, da na ta paket napiše nižjo vrednost. Najbolj me skrbi, da bi poštar dostavil pošiljke na napačen poštni naslov in da bi nepravi prejemniki to le odvrgli v smeti...

showsover ::

To je mozno ja, smo ze tudi sami prejeli 'napacen' paket, poklicali pravega posiljatelja in mu predali, nek led zaromet za avto.
Ni pa to generalno pravilo, ne, zatecnari pri sellerju.

Urbano#Desno ::

Poorlilgirl je izjavil:


Izmed vseh pošiljk, ki sem jih naročila v tem času in že prejela mi ni bilo potrebno predlagat nobenih dokumentov. Naročala nisem nič kar je nad vrednostjo 20 €, razen ene stvari, vendar sem se dogovorila z pošiljateljem, da na ta paket napiše nižjo vrednost. Najbolj me skrbi, da bi poštar dostavil pošiljke na napačen poštni naslov in da bi nepravi prejemniki to le odvrgli v smeti...


Tudi če naročiš pod magičnih €22 se lahko zgodi da je paket cariniku sumljiv in bo zahteval neko dokazilo o vrednosti. Po mojih izkušnjah imajo trigger na velikost in težo paketa. Torej če je nekaj večjega in težjega jih pravljica ki jo je kitajc napisal na deklaracija ne zanima preveč.

Poorlilgirl ::

showsover je izjavil:

To je mozno ja, smo ze tudi sami prejeli 'napacen' paket, poklicali pravega posiljatelja in mu predali, nek led zaromet za avto.
Ni pa to generalno pravilo, ne, zatecnari pri sellerju.


V primeru, da to prejme sosed, ki si se mu zameril, bo z veseljem poskrbel da paket nikoli ne bo prišel do tebe. Sreca ste bili vi posteni in to vrnili pravi osebi kot se spodobi. Nazalost niso vsi taksni.

Urbano#Desno je izjavil:

Poorlilgirl je izjavil:


Izmed vseh pošiljk, ki sem jih naročila v tem času in že prejela mi ni bilo potrebno predlagat nobenih dokumentov. Naročala nisem nič kar je nad vrednostjo 20 €, razen ene stvari, vendar sem se dogovorila z pošiljateljem, da na ta paket napiše nižjo vrednost. Najbolj me skrbi, da bi poštar dostavil pošiljke na napačen poštni naslov in da bi nepravi prejemniki to le odvrgli v smeti...


Tudi če naročiš pod magičnih €22 se lahko zgodi da je paket cariniku sumljiv in bo zahteval neko dokazilo o vrednosti. Po mojih izkušnjah imajo trigger na velikost in težo paketa. Torej če je nekaj večjega in težjega jih pravljica ki jo je kitajc napisal na deklaracija ne zanima preveč.


Tudi to je res, vendar sem le narocala oblacila, kar ne bi smelo predstavljati veliko teze. Res pa je, da obstaja moznost, da vsak paket lahko postane sumljiv. Hvala za dobro pojasnilo.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

AJa, shit, poklicali smo pravega prejemnika... Darn...
Alko vpliva (sam pase viljamovka zdajle, ko berem s-t...), ce ne na jetra, pa na mozgane.
Tudi v sluzbenem kontekstu zacnem vcasih filozofirati, ko malo razum popusti.
Ja, torej, se dodana vrednost tega sporocila...
Poklici sellerja po preteku delivery obdobja, morda ti vrne denar.
Ce ne poskusis, zagotovo ne bo.

Poorlilgirl ::

showsover je izjavil:

AJa, shit, poklicali smo pravega prejemnika... Darn...
Alko vpliva (sam pase viljamovka zdajle, ko berem s-t...), ce ne na jetra, pa na mozgane.
Tudi v sluzbenem kontekstu zacnem vcasih filozofirati, ko malo razum popusti.
Ja, torej, se dodana vrednost tega sporocila...
Poklici sellerja po preteku delivery obdobja, morda ti vrne denar.
Ce ne poskusis, zagotovo ne bo.


Malo alkota je za dobro voljo. Filozofiarnje pa nikoli ne skodi. Hvala za odgovor, res cenim.

UganiKdo ::

Poorlilgirl je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Zato, ker čez vikend carina ne dela? Če je začel nekdo pošiljko včeraj boš danes ali jutri dobil pošiljko/poziv za predložitev dokumentov.

Ukrepov, da bi pošilke morale zaradi korone čakat ni.


Izmed vseh pošiljk, ki sem jih naročila v tem času in že prejela mi ni bilo potrebno predlagat nobenih dokumentov. Naročala nisem nič kar je nad vrednostjo 20 €, razen ene stvari, vendar sem se dogovorila z pošiljateljem, da na ta paket napiše nižjo vrednost. Najbolj me skrbi, da bi poštar dostavil pošiljke na napačen poštni naslov in da bi nepravi prejemniki to le odvrgli v smeti...


Kar ne pomeni, da za tega ne bo treba. Še posebej če se po forumu hvališ z ponarejanjem in davčnimi prekrški.

Glede na to, da je danes v bistvu 3 delovni dan kar je pošiljka prišla v slovenijo pač počakaj še dan dva. Dispute na paypal/ebay še vedno lahko odpreš tudi takrat.

Kdo pa dostavlja paket? Pošta ali kakšna dostavna služba? Ker vedno lahko probaš tudi njih poklicat.

DjJuvan ::

Sem tudi že imel primer v zadnjih mesecih, ko je pošiljka po trackingu bila v Sloveniji, medtem so mi na carinski trdili, da je niso prejeli. In sem se prepucaval na eni in drugi strani mesec in pol. Na koncu sem zahteval refund.

krneki ::

Jaz imam trenutno podoben primer, 1 mesec je potrebovala do slovenije, zdaj pa že en mesec stoji na Brniku....zgleda bo refund (na pošti nimajo ideje kje je pošiljka).

Samael ::

Če bi vsi skupaj malce bolj pogledali in razumeli, kaj gledate, bi tudi vedeli, da pošiljka, za katero opu XY tracking prikazuje, da je v Sloveniji, niti slučajno še ni v Sloveniji in bo še za počakati :)

To, kar vidite zgoraj v screenshotu ni tracking številka v standardnem mednarodnem tracking formatu ampak še en čunga lunga tracking kontejnerja, palete, bilo čega, ki običajno pride do Belgije, Nizozemske, Turčije ipd ... nato pa se sled za pošiljko do momenta, ko pride na naš naslov, povsem izgubi.

Je pa za pričakovati, da bodo pošiljke s kitajske še vedno preklemansko zamujale. Prvo je bilo (mislim da februarja, če se prav spomnim) tisto več tedensko kitajsko praznovanje novega leta, ko se vse ustavi, potem pa je bila že pandemija, zaprte fabrike, zaprte meje, omejeno število mednarodnih letalskih prevozov, itd ...
Če običajno traja da naročeno preko aliexpressa, gearbesta, banggooda itd. s kitajske do nas prileze v mesecu, mesecu pa pol, koliko mislite, da traja zdaj, ko je dva - tri mesece vse stalo?

Samael je izjavil:

Tale tracking od gearbesta, ki ni v mednarodnem standardiziranem formatu (2 črki + 9 številk + country code) lahko mirne duše ignoriraš. Je zgolj tracking enega carrierja, medtem ko nič ne pove, kaj se dogaja s pošiljko, ko je le ta predana naprej. Naša pošta temu ne more slediti.


V principu delujeta zgolj dva trackinga, prvi je ta že omenjeni v mednarodnem standardiziranem formatu, ki mu lahko sledi tudi pošta slovenije, drugi so pa interni tracking sistemi mednarodnih dostavnih službi, ki od sprejema do oddaje pošiljke same vršijo dostavo (naprimer DHL express). Vse ostalo ne pomeni prav nič.
Lahko se po tleh mečete, težite carinski pošti, dokazujete s screenshoti, ker "tracking", ki to ni se pa že ne moti, aneda ... ali pa si olajšate in pustite zadeve pri miru, dokler paket pač ne pride.
In če v nekem doglednem času ne pride je tu še vedno cele pol leta opcija odpreti paypal dispute ali sprožiti na banki CC chargeback. Tako pač je, ko pri kitajcih izberemo el cheapo ali pa free shipping opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

UganiKdo ::

Skrajsano:

Kitajci pogosto uporabljajo fake simuliran tracking in ni nujno da je posilka kjerkoli blizu slovenije.

darkolord ::

Za pregled, ali je pošiljka že prišla v Slovenijo, je merodajno edino tole: https://sledenje.posta.si

Samael ::

darkolord je izjavil:

Za pregled, ali je pošiljka že prišla v Slovenijo, je merodajno edino tole: https://sledenje.posta.si

Ne nujno.
Paket, ki ti ga ne bo dostavila Pošta Slovenije ampak katera druga kurirska služba (DHL, UPS, DPD ...) ne pade v ta tracking sistem.

Določene kurirske službe, kot je napr. DHL express, prevzamejo pošiljko in ti jo tudi dostavijo same. V tem primeru lahko pošiljki precej zanesljivo slediš znotraj njihovega internega tracking sistema (ki sicer ne uporablja standardiziran mednarodni format za sledenje, kot ga pošta.si na tvojem url-ju).
Seveda pa se za takšne pošiljke običajno primakne nekaj več fičnikov kot za ekonomični kitajski "free shipping" brez sledenja.

darkolord ::

Drži.

Kar gre prek hitre pošte, ima svoj tracking, ampak tudi tam je merodajna edino spletna stran dostavne službe in ne kitajski tracking.

BuDi79 ::

darkolord je izjavil:

Za pregled, ali je pošiljka že prišla v Slovenijo, je merodajno edino tole: https://sledenje.posta.si
Znan je fake tracking, ki se ga vidi tudi v Pošti Slovenije. Verjetno celo ni fake, samo poslano je kdovekaj, na točno določen naslov - ki ni tvoj (je tudi splošno znana poštna številka kam ta fake tracking na koncu dostavi ampak se je zdaj ne spomnim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

UganiKdo ::

Kako tocno naj bi to funkcioniralo? Placajo random posiljko s sledenjem kar nekam, namesto da bi tebi poslali kar si narocil?

s1m0n ::

Sem že imel podobne primere dostave v slovenijo iz kitajske, ki se sploh niso ujemali s prejeto pošiljko (ne po številkah na paketu ne po terminu/datumu dostave).
Velja pa to za pošiljke iz kitajske poslane po navadni pošti (ne dostavne službe ala DHL,UPS...).

BuDi79 ::

UganiKdo je izjavil:

Kako tocno naj bi to funkcioniralo? Placajo random posiljko s sledenjem kar nekam, namesto da bi tebi poslali kar si narocil?
Mislim, da ni "kar nekam", ker nekdo prejem dejansko podpiše. Če se ne motim je bila tudi poštna številka vedno enaka. Kot rečeno gre pa seveda za pošto v običajnem poštnem prometu (sledljivem na sledenje.posta.si), ne gre za dostavne službe.
Aliexpress je s tem seznanjen... rečeš da je jasno, da je tvoja poštna številka povsem druga kot tista na katero kaže tracking kjer je nekdo podpisal - dobiš v manj kot uri denar nazaj brez vprašanja.
(pa po forumih se je pisalo da če kličeš v tisto pošto kjer naj bi bilo podpisano menda samo povejo, da pogosto kdo kliče iz tega razloga, več pa ni njihov problem - da pa sigurno ni bilo ničesar na tvoje ime)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

UganiKdo ::

Right... vir za to so pa Slovenske novice?

BuDi79 ::

UganiKdo je izjavil:

Right... vir za to so pa Slovenske novice?
Lastne izkušnje kot s svojimi 450+ naročili na Aliexpressu.

UganiKdo ::

Torej še slabše kot slovenske novice.

Poorlilgirl ::

To pa ne bi verjela, ce mi nebi povedali. Vedno sem mislila, da je sledilna stevilka, ki jo prejmes ob spletnem nakupu prava. Res je, da lahko pride do napak pri ugotavljanju lokacije, saj se je ze pri kaksnih paketih zgodilo, da sploh ni bilo informacij o tem kje se nahaja tudi po cel mesec potem pa se je kar pojavil pred mojo hiso. Ce Kitajci res ne dajo prave stevilke s katero lahko sledimo paketu, kaj jim je fora?

UganiKdo ::

Da pomirijo kupca:) Sploh pri raznih free shipping variantah. Pa da se potem probajo sklicevat na to v disputih in kdo odneha.

showsover ::

Moram reci, da tega sploh ne narocam nekega trackinga, niti ne spremljam. Samo narocim, ce ni dostavljeno v predvidenem casu, javim, dobim vrnjeno, ne vem, ce se kdaj nisem. Je pa spet mogoce odvisno, kaksen spender si (kumulativa narocil) in kaksen je tvoj pristop. Pri meni je tako, da Xi osebno odgovori in se mi vljudno opravici ;)

Samael ::

Poorlilgirl je izjavil:

Ce Kitajci res ne dajo prave stevilke s katero lahko sledimo paketu, kaj jim je fora?

Stvar je v tem, da večina kitajskih trgovin omogoča pošiljanje preko hitrejše pošte s sledenjem, ampak to običajno stane, zato večinoma izberemo "free shipping" opcijo, ki ji lokalni servis, pošta, sledi nekako do meja kitajske oz. dokler ni paket predan od njih k drugi transportni družbi.
Čeprav radi za vse to krivimo kitajce, je vsaj deloma to na nas samih. Če plačaš nekako "normalno" poštnino, bo tudi pošiljka do nas prišla drugače, hitreje, itd ...

Recimo v tvojem primeru, zgoraj s screenshota, je bila pošiljka poslana preko SonYou servisa:

SunYou is an economy delivery method that is very popular on AliExpress. It is usually used by sellers to send low-value packages. The delivery speed is quite low - it takes around 30-60 days.
...
You can track your package only up to Chinese border, when the packet is received in destination country it gets a new, unknown tracking number. Then you have to wait a notification from your postal office. These packets are usually delivered right into your post box and sometimes you can get a call from the local post office that you package has arrived.
Vir: https://packageradar.com/courier/sypost


Zakaj ti vseeno dajo to tracking številko?
Če bi ugibal zato, da ti dajo vedeti, da je paket res oddan v dostavo. Kakorkoli obrnemo, so predvsem trgovci. V njihovem interesu ni goljufati kupca, ampak narediti posel, prodati. Vse ostalo, tudi šlampasti polžje počasi ekonomični free shipping pa je konsenz med njimi in nami, kupci. Oz. po domače "kolko denarja, tolko muske". In tako pač čakamo, pa ko pride, pride.

OZZY ::

tole meni napiše za tvojo številko:
No information about your package. Package has not been sent yet or you entered invalid tracking number.

Sam se spomnim, da sem enkrat isto dobil preko njih.. Fake številka, paket ni nikoli prišel do mene, čeprav je pisalo, da je že v SLO na letališču. Na koncu dobil refund BP.
Go with the flow.

Samael ::

Preko koga? :) In kje ti to piše?
Namreč kolikor sem sam na hitro pogledal, števila za oddano pošiljko pri izbrani shipping metodi ni fake, le mednarodnega sledenja ni, kar kot smo zgoraj že zapisali, ni nič novega pri ekonomičnem kitajskem shippingu.

Ni zdaj treba panike zganjati po nepotrebnem. Tu pa tam se res kdaj pa kdaj kaj zakomplicira, izgubi, ampak velika večina zadev vseeno pride skozi, le premišluje naj ne človek preveč o tem - sicer raje izberi hitrejšo dostavno metodo s pravim sledenjem (kar večina kitajskih trgovin omogoča) le plača se to dodatno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje pošiljke

Oddelek: Loža
466965 (3699) profii
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios
»

Paket iz Anglije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718993 (11559) Zoran7
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz

Več podobnih tem