» »

Programerska dela na Nizozemskem (ob študiju)

Programerska dela na Nizozemskem (ob študiju)

Kasual ::

Pozdravljeni,

Odločam se za študijsko izmenjavo v tujini in sicer Nizozemsko. Zanima me, če ima kdo izkušnje z delom v tej državi, predvsem me zanima delo v Front Endu ali Wordpressu. Je možno ob študiju dobiti tam kakšno študentsko delo v tej branži in kakšne znašajo plače.

Nekaj sem prebiral že po forumih in drugih straneh, a me vseeno zanima mnenje slovenskih developerjev o situaciji tam.

Lep dan še naprej :)

kuall ::

Jaz sem poznal enega, ki je šel kot študent programirat tja. Ni se živ vrnil nazaj. Sodelavci in šefi te grdo gledajo kot tujca, posebej če ti programiranje ne gre, torej pojdi le če obvladaš, drgač si boš škodil, za učenje ni dober plac.

spam321 ::

kuall je izjavil:

Jaz sem poznal enega, ki je šel kot študent programirat tja. Ni se živ vrnil nazaj. Sodelavci in šefi te grdo gledajo kot tujca, posebej če ti programiranje ne gre, torej pojdi le če obvladaš, drgač si boš škodil, za učenje ni dober plac.


Saj tako je tudi v Sloveniji. Vsaj kar se dela o "obvladanju" tiče. Začetnikov in tistih, ki znajo bolj malo, nihče več ne zaposluje. Niti zastonj ne.

spam321 ::

Glede "grdega gledanja" je pa že nekako poklicna deformacija slovenskih IT šefekov.

kuall ::

spam321 je izjavil:

Začetnikov in tistih, ki znajo bolj malo, nihče več ne zaposluje. Niti zastonj ne.

To je po moje zato, ker je verjetnost, da se boš izkazal za slabega programerja velika, če nisi hotel za hobi programirat. Jaz tudi ne bi hotel nekoga zaposlit, ki nima nič narejenga, ker to pomeni, da v resnici nima veselja programirat in bo problem z njim, ko se bo branil dela, ali bo ob nekem težjem problemu rekel: to jaz ne znam, to mora nekdo drug narediti, ali pa ga bo treba voditi v vsem in zgubljat čas z njim. Če imaš nič let delovne dobe moraš vsaj imeti kakšen hobi projekt za pokazat. Če pa imaš hobi projekte imaš s tem obenem tudi že izkušnje. V glavnem sam se moraš učiti, ne moreš pričakovati, da te bodo v službi učili. Mene ko so vzeli v službo niso imeli z menoj nič dela z učenjem, celo obratno je bilo, da sem jaz unim, ki so tam že veliko let večkrat pomagal, kot pa oni meni. Take programerje se išče.

Vazelin ::

Ja a ni danes tko da vsak ki zna napisat for zanko dobi delo instant?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

ko sem jaz iskal službo par let nazaj je bilo tako, da si razgovor zlahka dobil, tam pa so bili precej izbirčni in službe nisem preveč lahko dobil. zdej pa vsak mesec na linkedin dobivam razne ponudbe.
nedavno pa sem se pogovarjal z eno študentko programiranja, ki ne more dobit programerske službe. ampak njen problem je ravno to, da noče programirat za hobi in v resnici nima veselja programirat, razen kar je za šolo programira, s tem pa si še dodatno uničuje veselje za programiranje.
dober programer ne sme biti len, ženske pa so preveč rade lene, tudi zato ni veliko žensk programerk.

Vazelin ::

A si failal na praktičnih nalogah na eazgovoru?

Čudno glede na to da kao peogramirajo frizerke s SmartNinja tečajem
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

večinoma sem failal ob površnem ocenjevanju značaja po moje. te vpraša "povejte mi kaj o sebi" in gleda na kakšen način govoriš in te na podlagi tega potem oceni. če bi imel boljši gobec bi zlahka dobil službo, glede na moje znanje in izkušnje.
enkrat pa tudi ob eni pismeni nalogi, ampak za moje pojme je bila naloga debilna, taka vprašanja so bila za piflarje, ki ti v praksi ne pridejo prav.

no sej potem so me iz ene firme, kjer so me zavrnili spraševali, če bi prišel k njim.
po moje so se vsi ti, ki me niso vzeli zajebali, ker zdej vidim, kako dobro mi gre. sem kot študent tudi programiral v firmah in moram priznat, da mi takrat ni šlo preveč dobro, tak da nisem bil sigren, ali mi bo zdej šlo ampak mi gre presenetljivo dobro

Vazelin ::

Jah večini se zdijo tista vprašanja HRMjevk useless in full retard, sam one gredo potem po knjigi kot so se naučile in potem nepripravljen kndidat na tem podrocju odleti
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

zee ::

Imel razgovor za službo v devops sektorju ja Nizozemskem. Ni bilo nekih težav ali preprek.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

Kasual je izjavil:

Pozdravljeni,

Odločam se za študijsko izmenjavo v tujini in sicer Nizozemsko. Zanima me, če ima kdo izkušnje z delom v tej državi, predvsem me zanima delo v Front Endu ali Wordpressu. Je možno ob študiju dobiti tam kakšno študentsko delo v tej branži in kakšne znašajo plače.

Nekaj sem prebiral že po forumih in drugih straneh, a me vseeno zanima mnenje slovenskih developerjev o situaciji tam.

Lep dan še naprej :)


Kolikor se spomnim izmenjav je takole, da verjetno ne boš glih imel časa delati. Priporočam ti da si vzameš čas za študij in za žuranje, ki ga je okoli izmenjav polno. Punc tudi. Spoznavanje novih ljudi ti bo bistveno bolj koristilo na dolgi rok (tudi službeno) kot pa malo kucanja Wordpressov.

Če seveda imaš to možnost.
The truth is rarely pure and never simple.

MasterKiD ::

Če si bolj kot ne začetnik bo delo zelo težko dobiti.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Jah večini se zdijo tista vprašanja HRMjevk useless in full retard, sam one gredo potem po knjigi kot so se naučile in potem nepripravljen kndidat na tem podrocju odleti


Ni useless, vsaj ne v koncernih. Kar dobro predalckajo za specificne potrebe. Dobri pogosto odletijo ker imajo pogosto specificne zelje, HR pa ima tudi fiksne omejitve. Praviloma placa, lahko kaksen detajl okoli pogodbe, ki ga HR ne sme spreminjati in ga kandidat da kot pogoj itn.

@OP, Kar se tice dela na Nizozemskem pa se vprasam, zakaj ravno Nizozemska? Ce imas konkretno moznost pac poskusi. Samo ne vem, kako te bodo placali. :)

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


@OP, Kar se tice dela na Nizozemskem pa se vprasam, zakaj ravno Nizozemska? Ce imas konkretno moznost pac poskusi. Samo ne vem, kako te bodo placali. :)

Zakaj pa ne? Gre pač malo v tujino...

Kar se tiče zaposlitve, bo gor delal najbrž preko študentskega dela. Samo ne vem kako to poteka danes v tujini. Naj si pogugla...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DolLoad ::

Lahko ti podam nekaj izkušenj iz prve roke z delom v NL. Kar se tiče ksenofobije je popolnoma odvisno od sodelavcev. Kreteni so povsod pa naj bo to NL, Slovenija ali pa Zambukistan. Tukaj je precej lahko dobiti šiht brez poznavanja jezika. Veliko IT firm komunicira zgolj anglesko v pisarni. Se pa okrog jezika formulirajo klike, kar pa načeloma ne bi smelo imeti vpliva na tvojo kariero.

"Piflarska" vprašanja so na razgovoru tam, da te lahko kvantitativno primerjajo z drugimi kandidati in da vidijo kako se lotevas problemov. Ni pa to test kjer najboljši dobi službo. Eno vprašanje na katerega ne znaš odgovoriti pove veliko več kot pa samo to da ne poznaš tematike. Vidi se kako pristopiš k problemu. A si hitro obupal? A si vprašal za pomoc? A si mencal? A si se opravičeval za neznanje? Ali si prizanal, da nisi poglobil znanja na tem področju? Koliko časa si porabil, da si ugotovil, da nimaš pojma? Koliko časa si porabil, da si povedal, da nimas pojma itd, itd.

Najbolj pomembno pri zaposlovanju začetnikov je to, da karaketerno pašejo v ekipo in da jim je kul mindset firme. To kar znaš dosedaj je zgolj dokaz, da si se sposoben naučiti tega za kar te rabijo. Tu ti "gobec" nic ne pomaga ker se zelo hitro vidi ali si nakladač ali imajo tvoje besede dejansko kaj teže.

PS: Na NL imas to srečo, da so večinoma zelo direktni in neusmiljeno iskreni. Za vsak NE nujno vprašaj, zakaj te niso izbrali.

kuall je izjavil:

večinoma sem failal ob površnem ocenjevanju značaja po moje. te vpraša "povejte mi kaj o sebi" in gleda na kakšen način govoriš in te na podlagi tega potem oceni. če bi imel boljši gobec bi zlahka dobil službo, glede na moje znanje in izkušnje.
enkrat pa tudi ob eni pismeni nalogi, ampak za moje pojme je bila naloga debilna, taka vprašanja so bila za piflarje, ki ti v praksi ne pridejo prav.

no sej potem so me iz ene firme, kjer so me zavrnili spraševali, če bi prišel k njim.
po moje so se vsi ti, ki me niso vzeli zajebali, ker zdej vidim, kako dobro mi gre. sem kot študent tudi programiral v firmah in moram priznat, da mi takrat ni šlo preveč dobro, tak da nisem bil sigren, ali mi bo zdej šlo ampak mi gre presenetljivo dobro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DolLoad ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Oddelek: Šola
459102 (5904) bajsibajsi
»

Programiranje: FRI - rač. in informatika UNI ali Multimedija UNI

Oddelek: Programiranje
145127 (4675) Praskalec
»

Vpis na FMF

Oddelek: Šola
162819 (2488) const3314
»

Česa se naučiti po FRI-ju?

Oddelek: Programiranje
357521 (5845) Invictus

Več podobnih tem