» »

Prikaz imena klicočega tudi, če ga nimam v imeniku.

Prikaz imena klicočega tudi, če ga nimam v imeniku.

Miha 333 ::

Zamenjal sem telefon, je android, tako kot prejšnji. Opazil sem, da se mi izpiše ime ali naziv podjetja klicočega, tudi če ga nimam v imeniku. Zanima me, od kod se ti podatki črpajo in ali se da to izključiti. Namreč verjetno to velja tudi obratno in tudi tistim, ki jih jaz kličem se izpiše moje ime, tudi če me nimajo v imeniku, kar pa ni vedno zaželjeno. Pri prejšnjem telefonu tega ni bilo. Torej, kako to izključim (predvsem da se drugim ne prikaže moje ime, če me nimajo v imeniku).

A110 ::

Sam sem opazil enako ampak samo pri podjetjih. Recimo zobozdravniku, knjižnici,... Nikoli pri neznanih fizičnih osebah. Verjetno je samo pri tistih ki imajo v Google maps vnešeno javno številko in nekako telefon sam ugotovi za katero podjetje gre

K0l1br1 ::

Imaš neko funkcijo vklopljeno, na pamet ne vem, katera je. Google črpa iz javnih virov imo.

Mavrik ::

Miha 333 je izjavil:

Zamenjal sem telefon, je android, tako kot prejšnji. Opazil sem, da se mi izpiše ime ali naziv podjetja klicočega, tudi če ga nimam v imeniku. Zanima me, od kod se ti podatki črpajo in ali se da to izključiti. Namreč verjetno to velja tudi obratno in tudi tistim, ki jih jaz kličem se izpiše moje ime, tudi če me nimajo v imeniku, kar pa ni vedno zaželjeno. Pri prejšnjem telefonu tega ni bilo. Torej, kako to izključim (predvsem da se drugim ne prikaže moje ime, če me nimajo v imeniku).


Ne moremo ti pomagati če ne napišeš KATERI Android telefon imaš.
The truth is rarely pure and never simple.

Miha 333 ::

Xiaomi Mi9 Lite 6/64 Onyx Grey EU

St753 ::

To je funkcija na Androidu, ki se imenuje Caller ID in prikazuje samo imena (nekaterih) podjetij, ce ti (kot fizicna oseba) nekoga klices, ostali ne vidijo tvojega imena. Se da izklopit, ce te moti.

Mavrik ::

St753 je izjavil:

To je funkcija na Androidu, ki se imenuje Caller ID in prikazuje samo imena (nekaterih) podjetij, ce ti (kot fizicna oseba) nekoga klices, ostali ne vidijo tvojega imena. Se da izklopit, ce te moti.


Ta funkcija ni del samega Androida, ampak jo doda vsak proizvajalec po svoje - zato je pomembno vprašanje kateri telefon je.

V primeru Xiaomija, imajo svojo storitev in posledično grejo telefonske številke z vseh klicev k njim.

Tole je ToS:



Nastavitev pa bi morala biti v dialerju:

The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Miha 333 ::

Sem našel, bilo je malo bolj zakopano. Pogoji pa so od Googla in ne Xiaomija.

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

GupeM ::

Ampak drugim se tvoje ime ne izpiše, če te nimajo v imeniku. Razen, če imaš sp.

UganiKdo ::

Pazit treba pri drobnem tisku (večji problem pri 3rd party appih) v kakšni meri se zbira in deli številke iz tvojega imenika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sloxl8 ::

V katerem MIUI je ta opcija? V MIUI 11 je ne najdem.

Kripto mesi ::

Mi9 Lite uporablja googlovo aplikacijo za klicanje/sms, tako da se ta nastavitev nahaja tam.

sloxl8 ::

Ok, vse jasno. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadlegovanje/vdor v zasebnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
415174 (4191) kunigunda
»

Nadležne telefonske ankete

Oddelek: Loža
91386 (1242) floyd1
»

T-2 telefonija krši zasebnost uporabnikov ?! In pravni vidik ?

Oddelek: Omrežja in internet
426748 (5352) ales85
»

Dvojnik moje mobilne številke?

Oddelek: Mobilne tehnologije
103597 (3341) ahac
»

Kraja mobilne identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6010487 (10487) jc

Več podobnih tem