» »

Ali tuja podjetja res poročajo FURS-u?

Ali tuja podjetja res poročajo FURS-u?

Junip ::

Pozdravljeni,

prejel sem klic iz finančnega urada, da sem v lanskem letu nabavil več blaga znotraj EU, kot sem ga prikazal v obračunu za DDV. Na FURS-u pravijo, da te podatke dobijo direktno od podjetij, kjer nabavljam blago. Da torej EU podjetja redno (mesečno ali kako drugače) poročajo slovenskemu furs-u, koliko blaga in komu v Slovenijo so ga prodala. Skratka, furs me želi prepričati, da sem kupil več blaga, kot sem v ddv-obračunu navedel in da moram narediti nov obračun in doplačati manjkajočo razliko. Imate kakšne izkušnje s tem? Ali lahko kar tako, preko telefona 'ustrahujejo' podjetnika, brez, da bi mu pokazali kakršnekoli dokaze na papirju? Poleg tega je bil klic opravljen z mobilne številke, lahko bi klical kdorkoli, ki mu gre moja dejavnost v nos in želi nagajati...

Gagarin ::

LOL, seveda FURS dobi podatke iz EU...

UganiKdo ::

Bistveno vprašanje, ali res goljufaš pri poročanju FURS? Če da, potem ne gre za nikakršno ustrahovanje. Lahko pa mirno počakaš pa boš dobil tudi na papirju skupaj s položnico.

Če ne, potem se klicatelju zahvali za klic in mu povej, da je očitno prišlo do pomote.

Drugače pa ja, izmenjava podatkov od davčnih zavezancih na nivoju EU (in širše) vsekakor obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

HotBurek ::

Se prav, če štekam prav, te je FURS dobil (odkrili so nepravilnosti) in obvestil (ti temu praviš "ustrahovanje, grožnje, izsiljevanje, psihično trpinčenje" in ostali b.s.), da goljufaš in zdej sprašuješ za kak nasvet točno? Kako goljufat še naprej, brez da te dobijo?

Skratka, furs me želi prepričati,...

Čak mal, kaj nas ti želiš prepričati? Ali si pravilno prikazal nabaviljeno robo ali ne?

...brez, da bi mu pokazali kakršnekoli dokaze na papirju?

Pojdi na sodišče in toži FURS.

Poleg tega je bil klic opravljen z mobilne številke, lahko bi klical kdorkoli, ki mu gre moja dejavnost v nos in želi nagajati...

Itak, da so za vse krivi drugi. Jst sm kriv. Ti jim to lepo povej, pa bo rešeno.

Pa vlk sreče.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Junip ::

... ne, ne štekaš prav :-) Nisem goljufal, ti si si tako razlagal, ko si prebral moje vprašanje, pa brez zamere. Kar sem v EU nabavil, sem tudi prikazal.

HotBurek ::

Velja. Odgovor na to, ali drugi EU podjetja poročajo FURS-u, si pa tudi dobil.

Kontaktiraj FURS in preveri, kje se tvoji in njihovi podatki razlikujejo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

terryww ::

Junip je izjavil:

Pozdravljeni,

prejel sem klic iz finančnega urada, da sem v lanskem letu nabavil več blaga znotraj EU, kot sem ga prikazal v obračunu za DDV. Na FURS-u pravijo, da te podatke dobijo direktno od podjetij, kjer nabavljam blago. Da torej EU podjetja redno (mesečno ali kako drugače) poročajo slovenskemu furs-u, koliko blaga in komu v Slovenijo so ga prodala. Skratka, furs me želi prepričati, da sem kupil več blaga, kot sem v ddv-obračunu navedel in da moram narediti nov obračun in doplačati manjkajočo razliko. Imate kakšne izkušnje s tem? Ali lahko kar tako, preko telefona 'ustrahujejo' podjetnika, brez, da bi mu pokazali kakršnekoli dokaze na papirju? Poleg tega je bil klic opravljen z mobilne številke, lahko bi klical kdorkoli, ki mu gre moja dejavnost v nos in želi nagajati...

To se sliši malo čudno. Ponavadi imajo služben telefon in telefonsko lahko preveriš. Verjetno je smiselno napisat kak mail, opišeš situacijo, da ti potrdijo, da so res oni klicali in potem naprej. Skratka, dobro je imet vse pisno.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Invictus ::

Če noter napačno poročaš, naj bi te FURS opozoril na to v 3 mesecih. Moja izkušnja, ko sem se zmotil...

In ja, kar se tiče DDV, EU države izmenjujejo podatke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0K0 ::

V primeru da podjetje proda neko blago tujemu podjetju brez ddvja, mora pri oddaji ddv obracuna izpolnit dodaten obrazec v katerega se navede davcna stevilka kupca in znesek nakupov. Te podatke si potem izmenjujejo in tko vedo tocno kolk si uvozil. Brez tega bi vsi na veliko nabavljali brez davka:).

Junip ::

Tudi meni se zdi čudno, da je bil klic opravljen z mobilne cifre. In ko sem rekel, da bom zadevo preveril in poklical tega gospoda nazaj na njegovo mobi cifro, je rekel, to pa ne, poklicali me boste nazaj na stacionarno številko.

SeMiNeSanja ::

Kaj nimaš računovodstva?
Jim predaš podatke tega referenta, pa naj uskladijo, kar imajo za uskladiti.
Če so kaj zamočili pri poročanju, naj to še pošlihtajo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Ladjar ::

Junip je izjavil:

Tudi meni se zdi čudno, da je bil klic opravljen z mobilne cifre. In ko sem rekel, da bom zadevo preveril in poklical tega gospoda nazaj na njegovo mobi cifro, je rekel, to pa ne, poklicali me boste nazaj na stacionarno številko.


Lahko bi mu dejali, da boste poklicali kamor boste želeli,če se vam bo pa odzval je pa na njem.

borisk ::

V glavnem, tuja podjetja ne poročajo FURSU, ampak to počnejo davčni uradi tujih držav (em pa poročajo podjetja).

K0K0 ::

Preveč kompliciraš. Pokličeš na furs in svojega referenta vprašaš če te je klical oz če res kej ne štima. Če ugotoviš, da te niso klicali iz fursa zadevo prijaviš policiji.

Kosek1 ::

Junip je izjavil:

da sem v lanskem letu nabavil več blaga znotraj EU, kot sem ga prikazal v obračunu za DDV.


V vsakem primeri se morajo prikazani podatki ujemati. Nima veze klic. Če te je že kdo klical te je z namenom, da zadevo urediš pred kaznovanjem. :)

eniLS ::

V zadnjem času ni nič čudnega klic iz mobilne številke od kakšne ustanove, prejemamo jih kar nekaj. Mogoče ker se še vedno nekaj dela od doma?
In ja, podjetja poročajo davčnemu organu njihove države, potem pa se ti podatki med državami usklajujejo in če kaj ne štima kličejo in preverjajo.

2f4u ::

eDavki - to komunikacijo uporabi. Pošlji enostavno sporočilo.

Drugače pa ja; jaz sem imel mobilni in stac. kontakt na FURSu. So me tudi klicali, ker je bil čuden denar nakazan in so prestregli moje nakazilo. Želeli so mojo potrditev OK in to je bilo to. Na edavkih sem to spisal in konec. Načeloma DURS/FURS so glih zaradi tega učinkoviti, ker lovijo barabe z metodami barab. Pravilno. Anonimno.

Invictus ::

Kosek1 je izjavil:

Junip je izjavil:

da sem v lanskem letu nabavil več blaga znotraj EU, kot sem ga prikazal v obračunu za DDV.


V vsakem primeri se morajo prikazani podatki ujemati. Nima veze klic. Če te je že kdo klical te je z namenom, da zadevo urediš pred kaznovanjem. :)

Točno to.

Ko nek referent odkrije napako, jo mora skupaj s kršiteljem rešiti v 20 dneh. Kasneje gre zadevo naprej v kaznovanje.

Tako kot večina zaposlenih se mu odpre task, in začnejo teči roki...

Če si proaktiven, ti bo referent povedal, kje si zajebal, pa boš popravil zadevo preko eDavkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145661 (9445) fikus_
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421038 (14384) maticb492
»

Letni obračun pri normirancu

Oddelek: Loža
435339 (4296) jizzer
»

W-8BEN

Oddelek: Loža
143219 (3037) Invictus

Več podobnih tem