» »

Mercator sporočilo preko Vibra ob vstopu v trgovino

Mercator sporočilo preko Vibra ob vstopu v trgovino

starfotr ::

Opažam, da se dogajajo čudne stvari. Zgleda ves čas beležijo lokacijo in jo prodajajo, kupci, v tem primeru Mercator pa to kupujejo.

Lokacija ni vklopljena, tudi bluetooth ne, ravno tako nisem nikakor povezan v Mercatorjem - ne uporabljam njihovih kartic ipd. In ne dajem svoje telefonske kar tako firmam.


Podobno sem opazil tudi z DPD. Tam sem dal telefonsko številko, dobil pa sem sporočilo na Viber, namesto na SMS o dostavi paketa.

dripac ::

Zaenkrat sem to prakso opazil le pri DPD, na Viber namesto na SMS.

Lonsarg ::

To da DPD poslje Viber ni nic cudnega, Viber ima avtomatsko dodajanje kontaktov, ce ti nekoga dodas v kontakt za potrebe SMS in imas instaliran Viber bosta takoj drug drugega (ti in DPD) videla pod Viber kontakti.

Kar se pa Markator tice pa me vem, nekje so ze dobilj tvojo cifro ocitno, imas morda Merkator kartico? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Kvinta ::

Jaz mam dve kartici še en analogni telefon doma bob 4 cente za rezervo pa ,če je treba oz če morem dat cifro dam vedno tisto drugo cifro :))
A.C.A.B

starfotr ::

Z DPD mi je jasno. Pri Mercatorju mi pa ni jasno. Moje številke nimajo. Po moje pošljejo vsem sporočilo, ki imajo Viber in ugotovijo točno lokacijo ter vstopijo v trgovino.

Uros!no ::

Rakuten je pač firma. In nekdo mora plačati reklamo na dresih od Barcelone.

Manu ::

To sporočilo sem tudi jaz dobil na Viber.

V Mercatorju nisem bil že nekaj časa. Res pa je, da živim zelo blizu ene njihove manjše trgovine.

Na iOS-u imam izklopljeno uporabo lokacije za Viber.

Nimam Mercatorjevo kartico in sem 100%, da jim svoje telefonske številke nisem dal.

Mislim, da je to prvič, da sem dobil takšno reklamno sporočilo na Viberju.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Daniel ::

Isto sem dobil jaz, pa tudi nimam Mercator kartice. Zbrisal, fertik.

starfotr ::

Ne, ne, to je spam. Ne smeš zbrisat in pozabit. Malo jih je treba povprašat po zdravju glede tega. Če pa niso zdravi, jih bo pa IP RS malo pozdravil.

VelkBla ::

Zanimivo, jaz sem pa dobil obvestilo od Mercatorja na SMS, ne pa na viber, in tudi nisem posredoval svoje številke.

Steinkauz ::

Pač imate vklopljeno deljenje svoje prisotnosti na Vibru.
Se da to izklopit v aplikaciji.
Določene firme (zaenkrat sem dobil samo od DPD) v tem primeru pošljejo sporočilo preko Vibra.

kow ::

Za komuniciranje ne uporabljajte "zastonj" aplikacij, ki so v lasti podjetij. Podjetja niso dobrodelne ustanove in bodo vedno iskale vire dohodkov. Pravni sistem pa vas v resnici ne varuje, ker resnih kazni za krsilce ni.

Steinkauz ::

Ja vendar nažalost velikokrat tudi plačljive storitve iščejo dodatne vire zaslužka. In te dvojno nategnejo.

kow ::

Zato tudi "ki so v lasti podjetij".

Manu ::

Steinkauz je izjavil:

Pač imate vklopljeno deljenje svoje prisotnosti na Vibru.
Se da to izklopit v aplikaciji.
Določene firme (zaenkrat sem dobil samo od DPD) v tem primeru pošljejo sporočilo preko Vibra.

Misliš "share online status"? To imam izklopljeno.

Pod 'Privacy' in 'Personal data' imam vse izklopljeno.

Sem pa videl nove nastavitve, ki jih pred leti ni bilo. Pod 'Calls and messages' je opcija 'Receive business messages'. To sem imel omogočeno. Verjetno je to bilo dodano s kakšno posodobitvijo, ker se te nastavitve ne spomnim.

Pa tudi pod 'Notifications' obstaja nekaj zanimivih nastavitev, ki se jih ne spomnim. In sicer 'Show service notifications' (...include updates from business and viber).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

zasekamroz ::

Pobrisi viber

starfotr ::

Tudi (mobilni) operaterji prodajajo podatke (lokacija, gledanost TV programov ipd.) Pa jim vsak mesec plačamo denar za njihove storitve. Ne moremo pa vplivati na to, da bi bili izvzeti iz tega. Razen, da lahko gremo k drugemu, ki tega (še) ne počne.

LeQuack ::

Google prodaja tvojo lokacijo naprej, tudi če imaš izklopljeno location sharing. Lahko pobrišeš vse appe ampak bo še zmer isto. In kot je zgoraj nekdo omenjal tudi mobilni operaterji sami to delajo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Manu ::

LeQuack je izjavil:

Google prodaja tvojo lokacijo naprej, tudi če imaš izklopljeno location sharing. Lahko pobrišeš vse appe ampak bo še zmer isto. In kot je zgoraj nekdo omenjal tudi mobilni operaterji sami to delajo.

Za Apple pa nisem prepričan, da to dela. Ampak seveda ne morem vedet. Za Viber imam lokacijo sicer izklopljeno.

Ne vem po kakšen ključu so pošiljali ta sporočila.

Zdaj, ko sem odkril to nastavitev 'Receive business messages' in jo izklopil, upam, da ne bo več reklamnih sporočil.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

shadeX ::

starfotr je izjavil:

Tudi (mobilni) operaterji prodajajo podatke (lokacija, gledanost TV programov ipd.) Pa jim vsak mesec plačamo denar za njihove storitve. Ne moremo pa vplivati na to, da bi bili izvzeti iz tega. Razen, da lahko gremo k drugemu, ki tega (še) ne počne.


"Prodajajo". Sej veš, da ta "prodaja", se zgodi ravno zaradi tega, da boš ti kot konzumer lahko gledal bolj kvalitetno vsebino a ne?

showsover ::

Meni pa bi bil to zakon, da mi posljejo, ce ze tako dobro spremljajo nase navade preko kartic, da nam kar posljejo sporocilo sms ali viber...
Kupi to in to, ker ti zmanjkuje, zdaj je akcija, vzemite se zraven to, ker bo zmanjkalo cez teden dni.
Sploh nic ne rabim vec razmisljat, vse to pocne drzava korporacija namesto mene.
Se pripeljejo nam lahko na dom, mi se pa samo pofockamo z Maestrom ali pa kar na direktno bremenitev, samo pofockamo prejem.
Z doplacilom, ne vem, 10 eur se lepo zlozijo v hladilnik in shrambo.
Mislim, halo, to vam ni v redu? Pa kaj bi se vi radi? Zlato uro z vodometom?
Pi*da ste vi eni zahtevnezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

trenerkar ::

Katerega operaterja imate tisti, ki ste zdaj začeli dobivati ta obvestila?

šernk ::

meni je tudi merkator poslal reklamo na viber.

žal sem izbrisal, preden sem se spomnil da bi lahko prijavil zadevo, ker dovoljenja za slednje jim nikakor nisem podal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ladjar ::

Tu se začenjajo zadeve na katere so že mnogi opozarjali in bili tudi na različne načine zatišani. Eden izmed teh in znan je Edward Snowden.
Med tem ko so ljudje kot kokoši brez glave se nekdo gre nekoga, ki ima ta kokošnjak pod nadzorom in ga izkorišča. In to vedno bolj.
Zato pravijo ZBUDITE SE

Master_Yoda ::

Jaz sem tudi dobil Mercator reklamo, pa imam Viber samo na PCju, na telefonu sem ga zbrisal takoj ko sem PC avtoriziral.
Dovie'andi se tovya sagain.

sbawe64 ::

Mercator sporočilo preko Vibra sem dobil tudi jaz na telefon (v petek 22.05 dopoldan), vendar takrat nisem bil blizu Mercatorja (nimam njihovih kartic).

Viber nov spam honeypot ?


Za sporočilo se mi zdi da niti slučajno ne ustreza novi gdpr zakonodaji, kjer se moraš na reklame "naročiti".
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DePalmo ::

Jaz tega do sedaj še nisem dobil, so me pa že klicali takoj v začetku karantene iz Telemacha in oglaševali neke storitve. Sem jim lepo objasnil da nisem nikjer dal soglasja in da me naj takoj brišejo, drugače bo prijava. Sem zelo občutljiv na to oglaševanje in svoje telefonske ne dajem kar vsakomur.

Torej bom vedel. Če dobim to, gre direkt prijava. Jih niti kontaktiral nebom od kje moje soglasje ker ga nisem dal. Kljub temu da imam piko.

šernk ::

jst z mercatorjem nimam nič, pa sem dobil zadevo. Sem šel še gledat, če sem se kdaj prijavil v njihovo spletno trgovino pa niti no ne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zmaugy ::

Viber, zakaj bi si to sranje namestil na telefon?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Zato, ker ga imajo vsi tvoji kolegi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Kaj ne znajo telefonirat, pošiljat sporočil etc. brez tega?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Si dobrodošel, da jih naučiš, kako zastonj komunicirati s kolegi v tujini čez klice ter kako narediti komunikacijske skupine z sms-i.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

A Viber pa misliš da je zastonj?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Je zastonj v smislu, da ti operater za njega nič ne zaračuna. In glede na popularnost je precej očitno, zakaj ga ljudje nameščajo. A ti je to všeč ali ne je pa irelevantno. Če imaš na signalu 3 kontakte, tako kot jaz, se pač odločaš med Viber in izolacijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Hvala bogu v mojem življenju ni tega primitivnega sranja od obveznih Vibrov/What's upov in podobnih fukfehtarskih appov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Poldi112 ::

To se sliši bolj čustven izpad kot argument. Pač gledaš reklame na jumbo plakatih/tv-ju/internetu/v trgovini/...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SeMiNeSanja ::

zmaugy je izjavil:

Hvala bogu v mojem življenju ni tega primitivnega sranja od obveznih Vibrov/What's upov in podobnih fukfehtarskih appov.

In prav je tako!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940822 (941) MIHAc27
»

Najpreprosteje poslati slike in videje na smartphone? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
515199 (3827) Badwolff
»

Katerega operaterja priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6518835 (11590) Invictus
»

Viber , stara sporocila dobiti nazaj

Oddelek: Mobilne tehnologije
85212 (4113) GupeM
»

Viber "scam"?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2014345 (3812) mat xxl

Več podobnih tem