» »

Light show DMX za telebane

Light show DMX za telebane

Okapi ::

A je tu kdo, ki se spozna na svetlobne učinke, DMX?

Uvod:
Imam, že vsaj 25 let, en star light show, po domače mu rečemo semafor. ;)


Tiste najbolj preproste sorte, luči utripajo v ritmu muzike, posamezna barva je občutljiva na različne frekvence. Dela zelo dobro. Mikrofon je zelo občutljiv in občutljivost vsakega kanala lahko nastavljam ločeno.

Problem:
Potem imam pa dve naprednejši zadevi, RGB laser in "pajka".



Obe zadevi prav tako lahko delata v avtomatskem "glasbenem" načinu, da luči utripajo v ritmu glasbe. Ampak je problem, ker imata vgrajen mikrofon zelo neobčutljiv, in če nista čisto zraven zvočnika, sta praktično "gluhi" in neuporabni.

Vprašanje:
Imata DMX vhod. Zanima me, kakšna je najpreprostejša (in najcenejša) možnost, da z DMXom luč prepričam, da dela v ritmu glasbe. Se pravi, da ima DMX kontroler avdio vhod, oziroma še bolje, da DMX kontroler upravljam s prenosnikom, s katerega se vrti glasba.

Iščem nekaj čim bolj preprostega, ker se v razna programiranja DMXa ne mislim spuščati. Se pravi, po možnosti en pritisk na gumb ali klik, in da dela.;)
  • spremenil: Okapi ()

acookook ::

Če prav razumem bi nekaj takega?

Okapi ::

Točno nekaj takega. Ta video sem na youtubu celo našel, ampak sem ga preveč površno pogledal in v komentarju spregledal spletni naslov proizvajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Disco" luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81295 (1160) afroman10
»

DMX kontroler za Stroboskop-ideje, nasveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61040 (985) cucolino
»

Utripanje LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145573 (5400) Mikron
»

light show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112873 (2669) Nitro Tech
»

Applu odobren patent za "računalnik-kameleon"

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
112765 (2765) blabla

Več podobnih tem