» »

Fiksni SWAP file

Fiksni SWAP file

Tzar ::

Zanima me naslednje. Vemo da če se določi fiksna količina SWAP filea, da potem comp dela malo bolj stabilno in hitreje. Česar pa nisem vedu, je pa to da to ni ok pri snemanju CD-jev.
In sicer zakaj. Ko sem pač omejil svoj swap na fiksno vrednost , sem skuru nekaj CD-jev (700Mb), nisem mogu pogruntat kaj je narobe, amapk tam nekje pri 85% mi je vedno vrgu Buffer underrun. Pismo do tam je bil skoz špoln in je brez problema peku, ni niti trznu, pol pa kr naenkrat.
Za swap sem se spomnu ko sem slučajno vklopu poglej vse datoteke in ga vidu na c-ju.
Zanima me se je komu še to dogajalo? zej sem ga spet določu, da se sam kreira in prilagaja in mi spet normalno peče. Ali pa je mogoče kaj z mojim pekačem narobe
.8-)
Življenje je lepo!

zile ::

Kako si mel naštimam swap file ?
Probi tako da si daš eno minimalno vrednost. (jest mam recimo 250Mb). Za maximum pa uporabiš ostali plac na particiji oz disku.
Če imaš Norton Utilities 2001, požen Noton speed disk in obkljukaj optimize Swap file.
Tako boš mel Swap file na mest tm kjer je disk najhitrejši, velik bo najmanj 250Mb, maximum pa po potrebi.

Upam da boš rešil problem.3

MaD_Mavr0 ::

Nekaj bi seveda moral pripomniti !

Fiksen swap file je najbolj optimalna rešitev, za PC-je ki potrebujejo veliko swapa; oz. jim ga popapa grafikulja [beri], ki je nastavljena v biosu, da že sama porabi celoten fizični ram!

>> Tako je najbolje, če nastaviš 2X več minimalni swap file size od rama, ter zgornjega določiš do 2x več od minimuma oz. max. 1Gb!

>> Npr: Jaz imam 256Mb rama, AGP size v biosu imam 256Mb nastavljeno, za minimum swap size ima 512, zgornjega pa 1050 !:D

MaD_Mavr0 ::

Aja najbolje pa je tudi to:

>> Nastavi tipično vlogo računalnika na STREŽNIK !

>> s tem boš pripomogel, k boljši izrabi prenosa diska ter ostalih komponent, ki so med seboj povezane z ATA kabli !

Upam, da sem ti s tem kaj pomagal !:\

MaD_Mavr0 ::

Pisevka pozabil sem ti prej napisati, da probaj z različnimi BURN programčki !
Nekateri hvalijo NEROTA, ampak jaz uporabljam na PLEXTORJU kar WIN ON CD 3.7;

>> Seveda pa je tudi možno, da bi moral v samem programu malo dvigniti količino, ki ga porabi za swap oz. za normalno delovanje buferja !

:D O:K.

>> Test is fun; optimize good; format p.... <<>:D

Tzar ::

ej MadMavro mal te bojo okregal k si 3-krat napisal in ne vse v enem messagu.
Jest tud uporabljam WinOnCD 3.8.
Jest sem imel SWAP fiksen in mi je zajebaval. (spodnaj in zgornja meja enaki).
zej sem pa izklopu in naj se vinsi sami hecajo s tem.
Življenje je lepo!

frudi ::

na kako velikost si pa mel nastavljen swap file? če je bil slučajno premajhen, je to komot lahko razlog. namesto, da se odpoveš stalnemu swap fajlu raje preprosto povečaj velikost.
jaz mam 300MB, ob 192 MB rama, pa nimam nikoli problemov...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

3LeR. ::

jst mam 256 rama pa swap omejen na 800mb pa dela cist gut
ne vem kaj si ti počel de ti ni delal

Tzar ::

ej imam 256Mb RAMA in 250Mb SWAP file. Mislm da je zaradi tega zajebaval. Sam sem neki cajta opazoval kako se spreminja velikost swapa ob delu (sysmon) in nikoli presegel meje 150Mb, zato sem tud tolk dal.
ampak hvala za nasvete fantje vseeno.
lp
8-)
Življenje je lepo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualni spomin

Oddelek: Pomoč in nasveti
413439 (2573) WarpedGone
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493432 (2234) MrStein
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556816 (5790) andrej
»

Navidezni pomnilnik (virtualni spomin)

Oddelek: Programska oprema
141590 (1351) andrej
»

win2k profešnl

Oddelek: Pomoč in nasveti
191224 (1005) andrej

Več podobnih tem