» »

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji

««
4 / 27
»»

zobnik ::

Te bone bodo dobil samo zaposleni in samozaposleni...ostali ne.
A vračat kredit po vseh teh miljardah ga bodo moral pa VSI brez izjem

Torej nekdo k je izgubil zaposlitev s jan.feb bo ostal brez vsega....ampak ko se bo junija zaposlil bo pa začel odplačevat te mega kredite....ahahah da bruhaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

dexterboy ::

Khm... ali enim tukaj RES niso jasne vsaj GOLE osnove ekonomije?
Brez turizma se DA preživeti, ker je WWII dokaz, da se je dalo. Ampak, ker nismo v vojni, je nekako treba "obdržati" to panogo, da ne propade, oziroma, da lahko zalaufa brez težav, ko se ti "glupi koronski" ukrepi umaknejo...
Zato bi radi, da slovenski turist opravi svoj dopust v domači kokoški in pusti denar, ki ga je namenil za uživancijo, v domovini Kralja Matjaža...
Kar se pa tiče stanja pod zaprtjem občin; ali VESTE, kaj vse potegne za seboj eno preprosto sesutje banke (šola from 2008), tu smo pa imeli VSE ugasnjeno... če se to ponovi, smo RES na robu kolapsa civilizacije (poglejte si kakšen podcast od Peterja Schiffa na tubi). Pa me lahko držite za besedo, ako vas to rajca...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

genesiss ::

Plačal jih bo srednji sloj. V bistvu že plačuje (mislim da je bila meja za koronski dodatek ob aprilski plači 2800€ bruto).

zasekamroz ::

Utk je izjavil:

Nekateri ukrepi so smiselni, nekateri niso (več). Slovenija je približno enako okužena kot Hrvaška, in nevarnost druženja v Kopru je enaka kot nekje na enem hrvaškem otoku. Če ni dol še bolj varno ob zmanjšani gneči.

sepravi otroci grejo lahko v cerkev, v šolo pa ne

Mato989 ::

dexterboy je izjavil:

Khm... ali enim tukaj RES niso jasne vsaj GOLE osnove ekonomije?
Brez turizma se DA preživeti, ker je WWII dokaz, da se je dalo. Ampak, ker nismo v vojni, je nekako treba "obdržati" to panogo, da ne propade, oziroma, da lahko zalaufa brez težav, ko se ti "glupi koronski" ukrepi umaknejo...
Zato bi radi, da slovenski turist opravi svoj dopust v domači kokoški in pusti denar, ki ga je namenil za uživancijo, v domovini Kralja Matjaža...
Kar se pa tiče stanja pod zaprtjem občin; ali VESTE, kaj vse potegne za seboj eno preprosto sesutje banke (šola from 2008), tu smo pa imeli VSE ugasnjeno... če se to ponovi, smo RES na robu kolapsa civilizacije (poglejte si kakšen podcast od Peterja Schiffa na tubi). Pa me lahko držite za besedo, ako vas to rajca...



Ni problema, ampak zato ne rabimo vavčerjev ampak naj turistične destinacije pripravijo take ponudbe da SLOVENCI NE BODO HOTLI IT DRUGAM ampak tja...

To pa je že pretežko.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

ker so nesposobni se it turizem, radi bi kasiral za prazen nič.

Utk ::

Jaz bom svoje zapravil na Hrvaškem, in v Sloveniji tudi več kot 200 evrov, enako s tem bonom ali brez. Vsak, ki gre resno kamorkoli, zapravi 200. Tisti, ki ne, bojo pa te bone prodali...morda celo meni za kakšnih 100.
Na kratko, država časti, efekt bo pa majhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

sam poglejte Koblo, vse je šlo v 3pm, one barake so napol podrte, zgornji kontejnar bivalni razbita stekla, notri vse razmetan...mam slike.

Meizu ::

Aja, koga?


Turizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Utk ::

Turizem ja, ampak jaz rabim morje, jezero, jamo, pot za kolesarit. Ne pa prodajalcev krame in kremšnit. Fino če je, ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Meizu ::

Rabis pac kar rabis. Ampak govoriti "ne rabimo vas nujno" je cisto navadna laz. Dokler imas stvari v izobilju je lahko tako govorit, ce pa tega ne bi bilo in ne bi imel po koncu sluzbe kam na sprostitev bi se pa zelo hitro pokazalo kdo kaj rabi.

Utk ::

Gostilne obstajajo tudi tam kjer ni omembe vrednega turizma. Spi se lahko marsikje. Ne, da ne rabimo nikogar v turizmu, ampak vsak posamezen ponudnik je potreben nam glih tolk kot turizmu vsak posameznik, ki je sendviče na izletu.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Gostilne obstajajo tudi tam kjer ni omembe vrednega turizma. Spi se lahko marsikje. Ne, da ne rabimo nikogar v turizmu, ampak vsak posamezen ponudnik je potreben nam glih tolk kot turizmu vsak posameznik, ki je sendviče na izletu.


Kje tocno se lahko spi? Ker ce spis pri enem tujcu doma v bajti je to ista turisticna ponudba kot, ce spis v hotelu, ali taboris nekje na prostem.

gozdar1 ::

In spet bodo vavčer turiste postrani gledali.

Utk ::

Meizu je izjavil:


Kje tocno se lahko spi? Ker ce spis pri enem tujcu doma v bajti je to ista turisticna ponudba kot, ce spis v hotelu, ali taboris nekje na prostem.

Kar pa ne pomeni, da morajo _vsi_hoteli res delat. Če je nekomu pretežko gledat ljudi, ki se kar zastonj sprehajajo ob morju ali jezeru, komot zapre, da ne bo rabil gledat teh srhljivih prizorov.

detroit ::

@gozdar1 verjetno bo isto kot se je dogajalo s študenti s kuponi (is this still a thing?) za prehrano, dobiš pač slabši "izdelek" (seveda ne povsod ampak)
Skero

RockyS ::

Phantomeye je izjavil:

RockyS je izjavil:

@op in kaj je narobe, če dobi samo delovno aktivno prebivalstvo?
Zakaj so študentje in upokojenci dobili covid dodatek? Je upokojenec imel kako sitnosti s to krizo? Je študent porabil kaj več denarja sedaj ko ni študiral? Če pa ima študent predrag lajfstajl, da ne more preživeti brez študentskega dela pa je to zgolj njegov problem in ne davkoplacevalski.

Sem absolutno proti takim načinom reševanja posameznih panog. Če kaj, pomagat vsem, ali pa nič.

Boni naj bodo vnovčljivi v vseh podjetjih, ki imajo sedež podjetja v Sloveniji in to je to. Pa nima veze ali je brivnica, sladoledar ali hotel.


Kakšne dvolične fore eni nabijate ... A maš ti predrag life style, da ne moreš preživet brez službe?

Nimajo vsi študentje tega luksuza, da jim starši 100% financirajo študij. Nekateri morajo dejansko delati, da preživijo - tudi po 8 ur na dan. In kako ni davkoplačevalski problem? Študentje vplačujejo v blagajno in plačujejo dohodnino, če presežejo subvencijo.

To je tista mentaliteta, po eni strani poslušaš "mladi vsi v hotelu mama, češ na svoje nej gredo". Potem gredo pa na svoje in s karanteno praktično izgubijo 100 % dohodek in slišiš "Kaj pa hodijo po svoje, doma naj živijo".


Ko je vlada razporejala denar, bi denar morala dati tistim študentom, ki so dejansko izgubili dohodek, ki je bil nujen za preživetje. Ne pa VSEM študentom - motiv je jasen.


Katere nujne stroške ima študent, da mora delati 8ur na dan? Prosim razsvetli me.
-

fuck_it_ ::

Nekolk me moti da ta vavčer očitno pomeni da moramo nekje prespati, da ga lahko koristimo.

Za kolektivni dopust nameravam kar lepo doma ostati in raziskovati Slovenijo.
Pač zjutraj se bom zapeljal nekam in se vrnil zvečer.
Najbrž bom pustil kar nekaj denarja restavracijam za kosila ali večerje. Zelo verjetno je, da bom obiskal kak arburetum ali kak urejen naravni park. Škoda da kot "turistično ponudbo" država vidi samo hotelirje. Razen če sem prebral slabo napisane novice kjer to ni dobro razloženo?

RockyS je izjavil:


Katere nujne stroške ima študent, da mora delati 8ur na dan? Prosim razsvetli me.
-


Nimajo vsi staršev ki bi si rit brisali z z bankovci.
Meni starši niso zmogli plačati najemnine. Pa sem ravno tako končal faks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

digitalcek ::

dronyx je izjavil:

Vprašanje pa je ali bo letos sploh kaj s tem, saj se lahko pojavi drugi val epidemije ravno poleti in ne bo nič z dopusti izven svojih občin.


Drugi val se NE BO pojavil! Poleti že ne. Virus na 30% živi mogoče največ 2 minuti...

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

[In edino prav je tako... Župan Bleda nam je po TVju govoril naj ne hodimo, no upam da so si to dobro zapomnili vsi Slovenci in ne bodo šli niti blizu slovenskemu turizmu... naj pocrka, ker so meli lastne državljane tako slabo!

Bled je po moje žrtev raznih spletnih portalov in Youtuba. Pojavlja se v čuda nekih TOP (10) destinacijah, bucket listih in podobnem, kar je potem seveda pomenilo velik naval enodnevnih turistov, ki se pridejo tja slikat za na Instagram. Samo tak turizem po moje nima nekega smisla, pomeni samo velike dnevne migracije ljudi. Pa ne rečem, da Bled ni lep, samo pri nas je vsaj zame veliko destinacij, ki so mi mnogo ljubše. Če prav pomislim nisem bil na Bledu kot turist več desetletji. Bled je bil vedno zame samo na poti do Bohinja. Morda si sedaj vzamem kakšen dan ali dva in ga pogledam (če seveda župana Bleda to ne bo preveč motilo in bom lahko kje parkiral).


Od sodelavca sin (20+ let star) z druščino (8+ ljudi) iz Francije so si najeli bajto v slovenski Istri, fletno gostilno. Potem pa hodili z avtom do Pirana, do Portoroža, do Bleda, do Benetk.
Iz nekega razloga niso hoteli na Hrvaško, kolikor sem, razumel, zaradi Šengna.

Za 8+ mladih ljudi je Bled za 1 dan, max.

Phantomeye ::

RockyS je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

RockyS je izjavil:

@op in kaj je narobe, če dobi samo delovno aktivno prebivalstvo?
Zakaj so študentje in upokojenci dobili covid dodatek? Je upokojenec imel kako sitnosti s to krizo? Je študent porabil kaj več denarja sedaj ko ni študiral? Če pa ima študent predrag lajfstajl, da ne more preživeti brez študentskega dela pa je to zgolj njegov problem in ne davkoplacevalski.

Sem absolutno proti takim načinom reševanja posameznih panog. Če kaj, pomagat vsem, ali pa nič.

Boni naj bodo vnovčljivi v vseh podjetjih, ki imajo sedež podjetja v Sloveniji in to je to. Pa nima veze ali je brivnica, sladoledar ali hotel.


Kakšne dvolične fore eni nabijate ... A maš ti predrag life style, da ne moreš preživet brez službe?

Nimajo vsi študentje tega luksuza, da jim starši 100% financirajo študij. Nekateri morajo dejansko delati, da preživijo - tudi po 8 ur na dan. In kako ni davkoplačevalski problem? Študentje vplačujejo v blagajno in plačujejo dohodnino, če presežejo subvencijo.

To je tista mentaliteta, po eni strani poslušaš "mladi vsi v hotelu mama, češ na svoje nej gredo". Potem gredo pa na svoje in s karanteno praktično izgubijo 100 % dohodek in slišiš "Kaj pa hodijo po svoje, doma naj živijo".


Ko je vlada razporejala denar, bi denar morala dati tistim študentom, ki so dejansko izgubili dohodek, ki je bil nujen za preživetje. Ne pa VSEM študentom - motiv je jasen.


Katere nujne stroške ima študent, da mora delati 8ur na dan? Prosim razsvetli me.
-


Najemnina za stanovanje + stroški - sploh če ne dobi študentskega doma, ki ga surprise surprise ne dobijo vsi, hrana, frizer, avtobus. Pazi to, pomoč svojim staršem, ker so brezposelni. Pa kej tudi zase. Kakšni študentje imajo tudi že svoje familije.


Should I keep going? Nekateri študenti so v razmerah, kjer so primorani delat, če želijo dokončati študij.

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

Tole je pač finančna injekcija za turizem, od katere bomo nekaj imeli tudi drugi državljani. Reševanje turizma, gostinstva itd. pa je še kako pomembno, saj bi imel propad le tega vpliva tudi na vse ostale zadeve v gospodarstvu.

Najboljši način za reševanje pa je ravno to, kar s temi vavčerji poskušajo narediti. Direktno spodbujanje ljudi, da zapravljajo denar v Sloveniji. Pač so namenili cca 200 milijonov, ki jih bomo ljudje preko vavčerjev raztrosili po različnih turističnih obejektih v Sloveniji in tako umetno ustvarili povpraševanje. Denar bo ostal v Sloveniji, šel naprej v obtok, od tega pa bomo imeli nekaj tudi ostali ljudje. Kje je tak problem? Za reševanje bank so šle milijarde in od tega nismo imeli nič, teh 200 milijonov je pljunek v morje.

Sicer pa je zadeva lepo pojasnjena tukaj:

https://damijan.org/2020/04/23/kako-res...

LeQuack ::

detroit je izjavil:

@gozdar1 verjetno bo isto kot se je dogajalo s študenti s kuponi (is this still a thing?) za prehrano, dobiš pač slabši "izdelek" (seveda ne povsod ampak)


Razlika je, da študent dejansko manj plača, tudi z bonom vred. Maksimalna vrednost bona + subvencije je 7€. Recimo primer dostava pice v LJ, za teh 7€ ti mora dati pico + solato/juho + sladico/sadje. Medtem ko oseba brez bona plača samo pico 9-10€. Če bi hotel še dodatke ala juha/solata/sladica bi moral napraskati še ene 2-3€. Torej od študenta z bonom dobijo nekje skoraj pol manj. Ne pravim da je to dobra praksa, ker je logično da že od teh 7€ za študente imajo profit, tako da tukaj so najbolj nategnjeni tisti ki plačujejo polno ceno.
Quack !

Gambino ::

Država bo pri dohodnini vse pobrala nazaj!!!

TineTone ::

Gambino je izjavil:

Država bo pri dohodnini vse pobrala nazaj!!!


Vse + stroške upravljanja + davek + nagrade za uspešno rešitev krize + krizni bonus + izredni bonus + obresti. Potem pa seveda še obresti za banko ki je da denar sprintala.

Dvomim da bo kdo vrnil manj kot 10x kar je, oziroma naj bi prejel.

Smrekar1 ::

nirm je izjavil:

Moram priznati, da se mi zdi zanimiva ideja, imam pa par pomislekov:
- zna se zgoditi precejšnja podražitev storitev, sploh tistih low cost (npr kampi), ker bo tam večji naval. škrti slovenci bodo sedaj itak ciljali, da jim uspe spraviti dopust skozi samo na vavčer brez lastnega vložka


Je problem, ampak gre za enkraten dogodek. Večina bo ciljala malo bolj dolgoročno.

- govori se, da se bo vavčerje dalo samo delovno aktivnemu prebivalstvu. v tem primeru so ga ob podražitvah storitev nasrkali upokojenci, študenti in večje družine, ki že tako v glavnem iščejo cenejše variante počitnic


Se strinjam, posledica diletanske poteze 'vlade'. Gre sicer za pomoč turizmu, tako da vavčerje dobijo samo tisti, ki bodo porabili še kaj zraven. Morda je to tudi namen?

- zna biti, da bo kvaliteta storitev padla, ker bo ponudnikom bolj vseeno za zadovoljstvo strank v smislu "saj jim država časti, nimajo se kaj zmrdovati". govorim, ker je podoben pojav moč opaziti v nekaterih restavracijah za študentske bone.


Je problem, ampak večina ponudnikov bo ciljala bolj dolgoročno. Kdor ne bo si bo sam kriv.

- obala in kolpa se znajo ultra nagužvati
- na hot spotih bo zmanjkalo delovne sile, ker se tuje ne bo dalo uvažati, domače pa je premalo


Je problem, ampak ni kritično. Če pride do tega pomeni, da zadeva deluje.

razmišljal sem, ali bi morda bilo bolje, če bi država do 50% oziroma največ 200e na osebno subvencionirala vsem slovencem počitnice doma, brez vavčerjev. bi bilo več birokracije, ki ne vem, če bi jo bili sposobni speljati. ampak bi pa naredili slovenske destinacije veliko konkurenčnejše tujim, vsak pa bi vseeno moral prispevati nekaj lastnega vložka?
kaj pa se vam zdi - je dobra ideja, je 200e premalo/preveč, bi morali dati vsem/nekaterim...?


200EUR/osebo je primeren znesek in nekaj, kar se da narediti brez pretirane birokracije. Še največji problem bo fikcija, kjer daš vavčer, zaračunajo ti 200EUR in namesto storitve izplačajo del tega v gotovini. Nekaj tega bo, ampak tudi to je reševanje turizma. Gre za hiter ukrep, toliko da se preživi do naslednje sezone. Ni idealno in če bi bila to neka stalnica bi definitivno moralo biti kaj boljšega, ampak za nekaj enkratnega, na hitro in ravno toliko, da se preživi eno leto, je čisto v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

sivistol ::

bolš to kot pa one pijavke na zavodu dobijo

GregiB ::

Kdo bo pa to vse skupaj plačal? Še najboljš je na začetku threada napisal Nurmaln... naj da jo dohodnino na 100%, potem pa talajo... vavčer za počitnice, vavčer za avtomehanika, vavčer za Mercator... V svoje gospodinjstvo bova z gospo dobial vavčer za 400 €, a ga bova precej preplačala... midva in večina ostalih davkoplačevalcev...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

telexdell ::

GregiB je izjavil:

Kdo bo pa to vse skupaj plačal? Še najboljš je na začetku threada napisal Nurmaln... naj da jo dohodnino na 100%, potem pa talajo... vavčer za počitnice, vavčer za avtomehanika, vavčer za Mercator... V svoje gospodinjstvo bova z gospo dobial vavčer za 400 €, a ga bova precej preplačala... midva in večina ostalih davkoplačevalcev...

Če ne bo gosdtov in bodo kuharji, natakarji, sobarice, receptorji, maserji, bazenski mojstri, reševalci... brez dela in bodo prijavljeni na zavodu, kdo bo pa tisto plačal- najprej nadomestilo za brezposelnost tam 890 €/mesec potem pa socialno podporo tam 570 €/mesec? Pa od teh 200 € v obliki bona je 44€ DDV, kateri se takoj vrne v proračun. In vsak, kateri bo izkoristil bon bo iz lastnega žepa primaknil še najmanj 2x toliko, kar pomeni še 88 € DDV Torej ostane le še 70€, kar bo nanesla dohodnina zaposlenih. Dejansko je tako zate in tvojo drago kot zame in mojo mnogo, mnogo ceneje, če se razdelijo boni ot pa, če zapremo npr. kakšen hotel, kašne terme in kopico lokalov. Pa še večjo zadovoljstvo je uživati počitnice in videti vesele obraze delavcev v turizmu, kot pa spremljati njihovo umiranje na obroke.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

A110 ::

RockyS -> Sam sem študent, ki dela ob študiju V SVOJI STROKI. Preživljam se sam že več let ker nisem star 15 let da bi bil prisesan na prihodke staršev ki pa so recimo 2 povprecni plači (ali kak evro manj) za 5 ljudi, od tega 3 študenti v ljubljani. Enostavno se brez dela ob študiju nebi izšlo. da ne omenjam še moralnega vidika "zajedanja" staršev za vse kar za normalno življenje poleg hrane potrebuješ. V teh 3 mesecih bom ostal brez približno 3000e neto ki bi jih drugače zaslužil. Pri delu preko napotnice dobi država oz servis oz nekdo ki nisem jaz 40% stroška delodajalca. In kaj si naj zdaj začnem z enkratnimi 150 evri ki sem jih dobil dodatka? še za študentski dom ni dovolj. stroški življenja pa ostajajo približno enaki. Tisti ki jih res potrebuje so itak premalo, ostalim oz večini bo pa samo za kakšno dodatno pivo/cigarete. Nebi bilo bolj smiselno razdeliti samo tistim ki so delali in ne vsakemu nekaj drobtinic. Še brezposelni so dobili več dodatka oz pomoči. zakaj že če itak ne delajo nič in nimajo nobenega izpada prihodka? enako zakaj krizni dodatek zaposlenim če že dobijo plačo? Me sploh nebi motilo če jih nebi dobil, ampak vračati jih bom pa mogel za vse in dlje od marsikaterega zaposlenega (da upokojencev in brezposelnih sploh ne omenjam ki itak ne bodo vračali nič). Ampak za upokojence še nekako razumem da niso rabili za vsako akcijo v posebno trgovino naj imajo malo več ker so pokojnine že res nizke in so ogrožena skupina. Pa ne da se pritožujem ker sem sam dobil malo. sem imel dovolj prihrankov za leto dni brez prihodkov. Zakaj boni za dopust samo redno zaposlenim ki zato ze itak dobijo regres? nebi bilo smiselno da se to da raje upokojencem,... Zakaj tako brezvezno razmetavanje denarja za nek luksuzni dodatek? Turizem si je pa čisto sam kriv če v vseh letih debelih krav niso zmožni našparati za par mesecev upada. Itak so cene šle v višave, ponudba ostajala enaka, ogromno plačil je bilo na roko,... Ko je nekdo omenjal da se bodo gostinci verjetno manj trudili ker bo vrednostni bon za uporabnike "zastonj" je pa po moje res. enako se dogaja pri študentskih bonih za prehrano. Večinoma je slabša kvaliteta napram neštudentskih gostom za enako stvar. recimo manj obložena pica ki bi naj bila enaka,...

WizzardOfOZ ::

digitalcek je izjavil:

dronyx je izjavil:

Vprašanje pa je ali bo letos sploh kaj s tem, saj se lahko pojavi drugi val epidemije ravno poleti in ne bo nič z dopusti izven svojih občin.


Drugi val se NE BO pojavil! Poleti že ne. Virus na 30% živi mogoče največ 2 minuti...

Drugi val pride jeseni. Bodo že oblastniki in mediji naredili paniko, da bodo spet lahko sesuvali gospodarstvo. In na koncu bodo nekateri o njih celo govorili kot o rešiteljih. :))

mirancar ::

A110 je izjavil:

RockyS -> Sam sem študent, ki dela ob študiju V SVOJI STROKI. Preživljam se sam že več let ker nisem star 15 let da bi bil prisesan na prihodke staršev ki pa so recimo 2 povprecni plači (ali kak evro manj) za 5 ljudi, od tega 3 študenti v ljubljani. Enostavno se brez dela ob študiju nebi izšlo. da ne omenjam še moralnega vidika "zajedanja" staršev za vse kar za normalno življenje poleg hrane potrebuješ. V teh 3 mesecih bom ostal brez približno 3000e neto ki bi jih drugače zaslužil. Pri delu preko napotnice dobi država oz servis oz nekdo ki nisem jaz 40% stroška delodajalca. In kaj si naj zdaj začnem z enkratnimi 150 evri ki sem jih dobil dodatka? še za študentski dom ni dovolj. stroški življenja pa ostajajo približno enaki. Tisti ki jih res potrebuje so itak premalo, ostalim oz večini bo pa samo za kakšno dodatno pivo/cigarete. Nebi bilo bolj smiselno razdeliti samo tistim ki so delali in ne vsakemu nekaj drobtinic. Še brezposelni so dobili več dodatka oz pomoči. zakaj že če itak ne delajo nič in nimajo nobenega izpada prihodka? enako zakaj krizni dodatek zaposlenim če že dobijo plačo? Me sploh nebi motilo če jih nebi dobil, ampak vračati jih bom pa mogel za vse in dlje od marsikaterega zaposlenega (da upokojencev in brezposelnih sploh ne omenjam ki itak ne bodo vračali nič). Ampak za upokojence še nekako razumem da niso rabili za vsako akcijo v posebno trgovino naj imajo malo več ker so pokojnine že res nizke in so ogrožena skupina. Pa ne da se pritožujem ker sem sam dobil malo. sem imel dovolj prihrankov za leto dni brez prihodkov. Zakaj boni za dopust samo redno zaposlenim ki zato ze itak dobijo regres? nebi bilo smiselno da se to da raje upokojencem,... Zakaj tako brezvezno razmetavanje denarja za nek luksuzni dodatek? Turizem si je pa čisto sam kriv če v vseh letih debelih krav niso zmožni našparati za par mesecev upada. Itak so cene šle v višave, ponudba ostajala enaka, ogromno plačil je bilo na roko,... Ko je nekdo omenjal da se bodo gostinci verjetno manj trudili ker bo vrednostni bon za uporabnike "zastonj" je pa po moje res. enako se dogaja pri študentskih bonih za prehrano. Večinoma je slabša kvaliteta napram neštudentskih gostom za enako stvar. recimo manj obložena pica ki bi naj bila enaka,...


študentje ste v teh ukrepih res potegnili ta najkrajšo. V mojih časih je blo študentsko delo še praktično neobdavčeno in bi to nekako razumel
sedaj ste obdavčeni enak al pa še mal več kot navaden delavec + teče vam delovna doba, kar pol teh 150e zgleda res smešno...

se pa nestrinjam da je študentska prehrana na bone generalno slabša od navadne. Vsaj v mojih cajtih sigurno ni bila, je blo vedno smešno gledat kako priviligirani smo bili študentje pri prehrani :D

WizzardOfOZ ::

Kakor sem jaz to razumel, naj bi vaučer veljal samo za kampe, apartmaje in hotele. Torej za spanje (mogoče z zajtrkom).

Ne moreš pa iti na enodneven izlet in porabiti vaučer v eni dobri gostilni. Sam si recimo velikokrat vzamem petek frej, pa gremo potem na 3 različne izlete po sloveniji v treh dneh, ampak spimo pa doma, ker ne porabim za 50€ bencina da pridem do doma in se mi spati ne splača v hotelu ali apartmaju, ker je škoda denarja za take stvari. Čeprav je tudi to turizem.

Phantomeye ::

mirancar je izjavil:

A110 je izjavil:

RockyS -> Sam sem študent, ki dela ob študiju V SVOJI STROKI. Preživljam se sam že več let ker nisem star 15 let da bi bil prisesan na prihodke staršev ki pa so recimo 2 povprecni plači (ali kak evro manj) za 5 ljudi, od tega 3 študenti v ljubljani. Enostavno se brez dela ob študiju nebi izšlo. da ne omenjam še moralnega vidika "zajedanja" staršev za vse kar za normalno življenje poleg hrane potrebuješ. V teh 3 mesecih bom ostal brez približno 3000e neto ki bi jih drugače zaslužil. Pri delu preko napotnice dobi država oz servis oz nekdo ki nisem jaz 40% stroška delodajalca. In kaj si naj zdaj začnem z enkratnimi 150 evri ki sem jih dobil dodatka? še za študentski dom ni dovolj. stroški življenja pa ostajajo približno enaki. Tisti ki jih res potrebuje so itak premalo, ostalim oz večini bo pa samo za kakšno dodatno pivo/cigarete. Nebi bilo bolj smiselno razdeliti samo tistim ki so delali in ne vsakemu nekaj drobtinic. Še brezposelni so dobili več dodatka oz pomoči. zakaj že če itak ne delajo nič in nimajo nobenega izpada prihodka? enako zakaj krizni dodatek zaposlenim če že dobijo plačo? Me sploh nebi motilo če jih nebi dobil, ampak vračati jih bom pa mogel za vse in dlje od marsikaterega zaposlenega (da upokojencev in brezposelnih sploh ne omenjam ki itak ne bodo vračali nič). Ampak za upokojence še nekako razumem da niso rabili za vsako akcijo v posebno trgovino naj imajo malo več ker so pokojnine že res nizke in so ogrožena skupina. Pa ne da se pritožujem ker sem sam dobil malo. sem imel dovolj prihrankov za leto dni brez prihodkov. Zakaj boni za dopust samo redno zaposlenim ki zato ze itak dobijo regres? nebi bilo smiselno da se to da raje upokojencem,... Zakaj tako brezvezno razmetavanje denarja za nek luksuzni dodatek? Turizem si je pa čisto sam kriv če v vseh letih debelih krav niso zmožni našparati za par mesecev upada. Itak so cene šle v višave, ponudba ostajala enaka, ogromno plačil je bilo na roko,... Ko je nekdo omenjal da se bodo gostinci verjetno manj trudili ker bo vrednostni bon za uporabnike "zastonj" je pa po moje res. enako se dogaja pri študentskih bonih za prehrano. Večinoma je slabša kvaliteta napram neštudentskih gostom za enako stvar. recimo manj obložena pica ki bi naj bila enaka,...


študentje ste v teh ukrepih res potegnili ta najkrajšo. V mojih časih je blo študentsko delo še praktično neobdavčeno in bi to nekako razumel
sedaj ste obdavčeni enak al pa še mal več kot navaden delavec + teče vam delovna doba, kar pol teh 150e zgleda res smešno...

se pa nestrinjam da je študentska prehrana na bone generalno slabša od navadne. Vsaj v mojih cajtih sigurno ni bila, je blo vedno smešno gledat kako priviligirani smo bili študentje pri prehrani :D


Odvisno kje. Ponekod za sladico dobiš offbrand "rolado" iz paketa in stane kakšnih 15 centov, sok s slamico stane 30 centov (pingo, v trgovini). Pa velikokrat manjša porcija.

Recimo v mcdonaldsu pa glede na redno ponudbo dobiš kar dober deal.

mirancar ::

Phantomeye je izjavil:


Odvisno kje. Ponekod za sladico dobiš offbrand "rolado" iz paketa in stane kakšnih 15 centov, sok s slamico stane 30 centov (pingo, v trgovini). Pa velikokrat manjša porcija.

Recimo v mcdonaldsu pa glede na redno ponudbo dobiš kar dober deal.

rolado si ponavad dobil v kakih fast food-ih, sok si redko kje dobil
sam še zmer to ni slabo. dobil si isti burek kot ostali, oz. celo 2 bureka na en bon.. nekej takega

v veliko bolj normalnih restavracijah je bila razlika med študentom in normalnim precej večja. Študent je dobil proper juhico, dostikrat povsem enako glavno jed, solatko in še kako sladico, pa tudi če je bilo samo jabolko...
cena: 2,5€ bon, na računu je pisalo brez subvencije nekih 5,5€ ...
ne-študent je lahko samo sanjal da bi lahko plačal 5,5€ za enako stvar, on je dobil samo tisto glavno jed za 8€, enkrat sem sedel s kolegom neštudentom, in je blo smešno gledat... sploh ko je meni prinesel vodo, njemu pa ni :D hahaha

to da je manjša porcija je tudi slaba pripomba... ne spomnem se da bi dobil premalo, čist proper porcije so bile. dostkrat so za kake pice 1 bon si delila 2

sem dal kar dosti restavracij čez, ne govorim na podlagi enga primera..
ne verjamem da je danes drugače

A110 ::

mirancar je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Odvisno kje. Ponekod za sladico dobiš offbrand "rolado" iz paketa in stane kakšnih 15 centov, sok s slamico stane 30 centov (pingo, v trgovini). Pa velikokrat manjša porcija.

Recimo v mcdonaldsu pa glede na redno ponudbo dobiš kar dober deal.

rolado si ponavad dobil v kakih fast food-ih, sok si redko kje dobil
sam še zmer to ni slabo. dobil si isti burek kot ostali, oz. celo 2 bureka na en bon.. nekej takega

v veliko bolj normalnih restavracijah je bila razlika med študentom in normalnim precej večja. Študent je dobil proper juhico, dostikrat povsem enako glavno jed, solatko in še kako sladico, pa tudi če je bilo samo jabolko...
cena: 2,5€ bon, na računu je pisalo brez subvencije nekih 5,5€ ...
ne-študent je lahko samo sanjal da bi lahko plačal 5,5€ za enako stvar, on je dobil samo tisto glavno jed za 8€, enkrat sem sedel s kolegom neštudentom, in je blo smešno gledat... sploh ko je meni prinesel vodo, njemu pa ni :D hahaha

to da je manjša porcija je tudi slaba pripomba... ne spomnem se da bi dobil premalo, čist proper porcije so bile. dostkrat so za kake pice 1 bon si delila 2

sem dal kar dosti restavracij čez, ne govorim na podlagi enga primera..
ne verjamem da je danes drugače


Pa ti jaz povem da je. Juha je ponavadi neka iz vrečke ki se cel dan za silo greje, solata je pač solata iz vedno več jih ima za nadomestilo sadje ki je običajno neko majhno zgubano jabolko. Sladice skoraj nikjer ne dobiš.Glavna jed je načeloma vredu, ampak v zadnjem letu, dveh opažam da gredo cene bonov vedno višje proti maksimalni ceni, ponudba pa ostaja ista oz se porcije manjšajo. Lep primer je picerija laterna kjer so zelo zmanjšali pico, ceno bona dvignili iz 3,4 na 3,9e in še ponudbo pic so zmanjšali na samo par različnih. To je samo eden izmed mnogih primerov. Se pa spomnim recimo 5 let nazaj je bilo veliko boljše

nirm ::

namen študentskih bonov v obstranskih restavracijah je tudi ta, da je konstanten flow hrane ven ob sicer dosti manjšem profitu. ker študenti jejo med tednom in predvsem izven glavne sezone.
glavni prihodek večine restavracij pa tako ali tako pride od prodane pijače. zato so tudi kelnarji pogosto kar malo vsiljivi s: kaj boste pili? pa potem ko po grlu še ne spraviš dobro zadnjega požirka že odnese flašo - prinesem š kaj za pit?

kar pa se tiče neenakomerne obravnave študentov in neštudentov:
obstajajo placi, katerih 95% stranke so študenti in so njim tudi namenjeni (razni brez doplačila in menze). v teh placih je čisti pragmatizem s strani tako stranke kot prodajalca. jaz tebi hrano, ti meni bon, vse ostalo je brezpredmetno. bi pa rekel, da gre tukaj pogosto za precej hude cene, če bi kupoval človek brez bona. ker dati 3e za ušiv sendvič ekvivalenten tistemu za 1e v mercatorju je kar huda.
potem so tukaj manjše oštarije, ki služijo bolj okoliški sceni. študenti pa omogočajo flow hrane, ki bi bil sicer minimalen. tukaj se pogosto zgodijo tiste "velike porcije" in skorajda neenakomerno dobra obravnava študentov, tudi malo kot posledica nepremišljene strategije z boni v smislu pa dajmo met še to (tukaj je par let spadala tudi npr. omenjena laterna).
potem pa so tukaj še bolj popularni placi, nekateri celo leto, nekateri pa med sezono. tukaj pa so študentje večinoma slabše tretirani (primer npr. cantina, foculus oziroma večina stvari v centrih lj in praktično vse na slovenski obali). porcije so zelo majhne, natakarji so pogosto nesramni (verjetno sicer tudi zato, ker vedo da od študentov napitnin ne bo). predvsem pa jim je vseeno za študente, ker vejo, da se bodo ti zaradi bonov vrnili, tudi če z njimi ne ravnajo lepo. medtem, ko bo italijasnki turist naslednjič raje zavil h konkurenci, ki pa lahko da nima študentskih bonov. zato tudi če trije italijanski turisti pridejo v oštarijo za študentom se pogosto zgodi, da prej dobijo hrano.

LeQuack ::

A110 je izjavil:

mirancar je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Odvisno kje. Ponekod za sladico dobiš offbrand "rolado" iz paketa in stane kakšnih 15 centov, sok s slamico stane 30 centov (pingo, v trgovini). Pa velikokrat manjša porcija.

Recimo v mcdonaldsu pa glede na redno ponudbo dobiš kar dober deal.

rolado si ponavad dobil v kakih fast food-ih, sok si redko kje dobil
sam še zmer to ni slabo. dobil si isti burek kot ostali, oz. celo 2 bureka na en bon.. nekej takega

v veliko bolj normalnih restavracijah je bila razlika med študentom in normalnim precej večja. Študent je dobil proper juhico, dostikrat povsem enako glavno jed, solatko in še kako sladico, pa tudi če je bilo samo jabolko...
cena: 2,5€ bon, na računu je pisalo brez subvencije nekih 5,5€ ...
ne-študent je lahko samo sanjal da bi lahko plačal 5,5€ za enako stvar, on je dobil samo tisto glavno jed za 8€, enkrat sem sedel s kolegom neštudentom, in je blo smešno gledat... sploh ko je meni prinesel vodo, njemu pa ni :D hahaha

to da je manjša porcija je tudi slaba pripomba... ne spomnem se da bi dobil premalo, čist proper porcije so bile. dostkrat so za kake pice 1 bon si delila 2

sem dal kar dosti restavracij čez, ne govorim na podlagi enga primera..
ne verjamem da je danes drugače


Pa ti jaz povem da je. Juha je ponavadi neka iz vrečke ki se cel dan za silo greje, solata je pač solata iz vedno več jih ima za nadomestilo sadje ki je običajno neko majhno zgubano jabolko. Sladice skoraj nikjer ne dobiš.Glavna jed je načeloma vredu, ampak v zadnjem letu, dveh opažam da gredo cene bonov vedno višje proti maksimalni ceni, ponudba pa ostaja ista oz se porcije manjšajo. Lep primer je picerija laterna kjer so zelo zmanjšali pico, ceno bona dvignili iz 3,4 na 3,9e in še ponudbo pic so zmanjšali na samo par različnih. To je samo eden izmed mnogih primerov. Se pa spomnim recimo 5 let nazaj je bilo veliko boljše


Saj po moje lahko tudi brez bona plačaš in dobiš večjo pico, ali je to prepovedano?
Quack !

el_bahattee ::

sunshine403 je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Res ne razumem, kako ste eni vedno negativno naravnani in kritizirate vlado, karkoli naredi.

Saj zares niso negativno naravnavni pac pa zgolj cisto navadna fovsija, ker bo od tega mogoce profitiral nekdo, ki je dovolj sposoben da laufa nek business (pa ceprav mu ga je drzava sedaj brez problema dobesedno unicila). Vecina ljudi tule masturbira o tem, kaksni jacki so z miljonskimi businessi , avti in racunalniki, medtem ko v resnici zivi pri starsih, v najboljsem primeru dela za malo vec kot minimalca, vozi se s 15let starim avtom (ker se novega valjda ne splaca kupiti... sploh z minimalcem) in se pritozuje nad vsem, kar nekdo naredi in s tem zasluzi boljse kot oni (kar pri minimalcu niti ni tako tezko ;)

Ja, verjetno imaš prav. Sem precej ziher, da če vlada ne bi začela s temi vavčerji, bi se pritoževali, zakaj se ne pomaga turizmu, potem pa, ko dobiš celo vavčer za cenejši dopust, pa spet ni prav.

Mato989 je izjavil:

Ni problema, ampak zato ne rabimo vavčerjev ampak naj turistične destinacije pripravijo take ponudbe da SLOVENCI NE BODO HOTLI IT DRUGAM ampak tja...

To pa je že pretežko.

To je zelo lažje reči kot storiti. Kako si pa predstavljaš tako ponudbo, ki bo všeč večini Slovencev? Verjetno kot super ponudbo na najvišjem nivoju po smešno nizki ceni? Tu ni računice.
Come to my center, you enter the winter.

dronyx ::

zobnik je izjavil:

Te bone bodo dobil samo zaposleni in samozaposleni...ostali ne.
A vračat kredit po vseh teh miljardah ga bodo moral pa VSI brez izjem

Torej nekdo k je izgubil zaposlitev s jan.feb bo ostal brez vsega....ampak ko se bo junija zaposlil bo pa začel odplačevat te mega kredite....ahahah da bruhaš

Upokojenci ne bodo ničesar vračali. Za bruhat je zame armada borčevskih pokojnin, ki jih ta država še vedno izplačuje 75 let po koncu druge svetovne vojne. Menda ima najmlajši slovenski "borec" samo 20 let. Koliko generacij še?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Phantomeye ::

LeQuack je izjavil:

A110 je izjavil:

mirancar je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Odvisno kje. Ponekod za sladico dobiš offbrand "rolado" iz paketa in stane kakšnih 15 centov, sok s slamico stane 30 centov (pingo, v trgovini). Pa velikokrat manjša porcija.

Recimo v mcdonaldsu pa glede na redno ponudbo dobiš kar dober deal.

rolado si ponavad dobil v kakih fast food-ih, sok si redko kje dobil
sam še zmer to ni slabo. dobil si isti burek kot ostali, oz. celo 2 bureka na en bon.. nekej takega

v veliko bolj normalnih restavracijah je bila razlika med študentom in normalnim precej večja. Študent je dobil proper juhico, dostikrat povsem enako glavno jed, solatko in še kako sladico, pa tudi če je bilo samo jabolko...
cena: 2,5€ bon, na računu je pisalo brez subvencije nekih 5,5€ ...
ne-študent je lahko samo sanjal da bi lahko plačal 5,5€ za enako stvar, on je dobil samo tisto glavno jed za 8€, enkrat sem sedel s kolegom neštudentom, in je blo smešno gledat... sploh ko je meni prinesel vodo, njemu pa ni :D hahaha

to da je manjša porcija je tudi slaba pripomba... ne spomnem se da bi dobil premalo, čist proper porcije so bile. dostkrat so za kake pice 1 bon si delila 2

sem dal kar dosti restavracij čez, ne govorim na podlagi enga primera..
ne verjamem da je danes drugače


Pa ti jaz povem da je. Juha je ponavadi neka iz vrečke ki se cel dan za silo greje, solata je pač solata iz vedno več jih ima za nadomestilo sadje ki je običajno neko majhno zgubano jabolko. Sladice skoraj nikjer ne dobiš.Glavna jed je načeloma vredu, ampak v zadnjem letu, dveh opažam da gredo cene bonov vedno višje proti maksimalni ceni, ponudba pa ostaja ista oz se porcije manjšajo. Lep primer je picerija laterna kjer so zelo zmanjšali pico, ceno bona dvignili iz 3,4 na 3,9e in še ponudbo pic so zmanjšali na samo par različnih. To je samo eden izmed mnogih primerov. Se pa spomnim recimo 5 let nazaj je bilo veliko boljše


Saj po moje lahko tudi brez bona plačaš in dobiš večjo pico, ali je to prepovedano?


Seveda, ampak debata je o razlikah med študentskim in normalnim obrokom.

A110 ::

Lahko naročim ampak če je cena skupno enaka pričakuješ enako hrano. Enako mislim da bo z temi vavcerji. Da bo slabša storitev za isto ceno ker se nihče nebo pritoževal ker je "zastonj"

dexterboy ::

Sem mislil, da je debata o vaučerjih za SLO turizem... ;)
BTW, meni je vseeno kakšen je znesek in kdo vse ga dobi, ker lahko usekajo pogojnik, da boš koristil 200 gratis zgolj pod pogojem, če bo račun najmanj 400 evrov in več. Ali pa 300, vseeno...
Čeprav sem moje mnenje že napisal, bi se odločil za Prekmurje. Pa kakšen enodnevni izlet na Pohorje, da vidim kakšno postavno bjondasto štajerko ... 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mato989 ::

Fora je v tem, da bodo kot ničkolikokrat doslej SPET vavčerje birokratsko zakomplicirali, kot čisto vse v korona paketih...

Namesto da bi bil vavčer za 200€ za turizem, torej za VSE od gostiln naprej, bodo spet dali samo za nočitve... torej bo pol folka zanalašč sežgalo vavčerje... če bi pa dali za restavracije in gostilne bi se pa vse porablo... samo to ni v interesu države =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/vavc...

Bohinj, prihajam8-) Verjetno bo padel en vikend z dobrim wiskeyem na terasi

Končno nekaj "dobim" od države lol. V vseh teh letih :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

LeQuack ::

Očitno imajo politiki v lasti dosti hotelov. Sicer si ne znam razlagati tega da je to izključno financiranje nastanitev in ne turizma. Turizem je dejansko vse drugo kot pa postelja, je vožnja z ladjo, gondolo, gostinska ponudba, etc.
Quack !

Vazelin ::

LMŠ in JPD bi dala 400eur.
Sedaj samo 200:'(
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Očitno imajo politiki v lasti dosti hotelov. Sicer si ne znam razlagati tega da je to izključno financiranje nastanitev in ne turizma. Turizem je dejansko vse drugo kot pa postelja, je vožnja z ladjo, gondolo, gostinska ponudba, etc.


Fora je v tem, da če damo vavčer za vse, se bo na vlko jemalo keš okrog... ker vsak pozna koga ki ma gostilno, vsak pa ne pozna koga ki ma nastanitve...

Jaz sem že kontaktiral koelga ki nudi prenočitve, da mu zrihtam 15 vavčerjev naše familje, to je 3k evrov in mi naj zrihta na roko 50%... torej 1,5k!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SloKin ::

Mato989 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Očitno imajo politiki v lasti dosti hotelov. Sicer si ne znam razlagati tega da je to izključno financiranje nastanitev in ne turizma. Turizem je dejansko vse drugo kot pa postelja, je vožnja z ladjo, gondolo, gostinska ponudba, etc.


Fora je v tem, da če damo vavčer za vse, se bo na vlko jemalo keš okrog... ker vsak pozna koga ki ma gostilno, vsak pa ne pozna koga ki ma nastanitve...

Jaz sem že kontaktiral koelga ki nudi prenočitve, da mu zrihtam 15 vavčerjev naše familje, to je 3k evrov in mi naj zrihta na roko 50%... torej 1,5k!

Jaz ti dam 1.8k...
««
4 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za izkoristit te bone

Oddelek: Loža
469803 (2251) SmolWhale
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216381 (5634) V-i-p
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385247 (4243) ogorazd1
»

Odnos do slovenskih turistov, vkljucno s Slovenijo (kako izboljsati odnos) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1309680 (6780) SuperKripto
»

Turizem na Bledu, leta 2017 izjava, da naj hodijo Slovenski turisti raje izven sezone (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21722201 (15613) Vazelin

Več podobnih tem