» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Okapi ::

Se z leti kar nabere.;)

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Go...

Appearances
This list contains 12 items (hide all)

ENT: "In a Mirror, Darkly, Part II"
DIS: (3)
"Context Is for Kings" (skeleton only)
"The Butcher's Knife Cares Not for the Lamb's Cry" (skeleton only)
"Magic to Make the Sanest Man Go Mad" (skeleton only)
SNW: (2)
"Strange New Worlds" (referenced only)
"Memento Mori" (starships only)
TOS: "Arena"
TAS: "The Time Trap"
LD: (4)
"Much Ado About Boimler" (model only)
"Veritas" (flashback)
"No Small Parts" (model only)
"An Embarrassment Of Dooplers"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

"Vulcan soul-sharing"

Zakaj bi vulkanka vulkanu rekla vulcan soul-sharing. Če sta oba vulkanca in oba točno vesta kter soul-sharing je tle mišljen

Pač grki verjetno ne rečejo grški jogurt, ampak sam jogurt. Ali pa rimljani "Rimske številke"


sej vem, da je to bolj za gledalce, da si te poimenovanja vtisnejo v spomin

Phantomeye ::

sm kuj pogruntal, da gre za lahkotno epizodo... sem pa opazil, da ne znajo igrat vulkance. Zvenijo ko človek, ki oponaša vulkanca. Zakaj bi Vulkanka rekla drugi vulkanki "only you can pull this off". Ni glih vulkanski način izražanja (ajde spocka štekam)

A koga ta nurse church spominja na emmo stone, a sem sam jst?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Sem si moral takoj z Orvillom popravit okus.;)

Zvezdica27 ::

ooo... ne me jebat, a Orville je tud nov? uuuuu

MisterM ::

Je ja, dejansko je tematika v novi epizodi Orvilla veliko bolj "trekovska". Žalovanje, zamere, odnos do samomora, itd.

globoko grlo ::

Jao ej, kakšno sranje je to blo? Krneki, se prav norca delajo.

Orvile je pa tut za v kanto!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

LeQuack ::

A je v modernem času sploh še lahko naresti dobro serijo?
Quack !

oo7 ::

Kaj se potem sploh splača pogledat 5 epizodo ?

globoko grlo ::

ne

edin če maš fetiš na vulcan love pa body swap limonade
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

globoko grlo je izjavil:

ne

edin če maš fetiš na vulcan love pa body swap limonade



Dobro potem pa ne bom pogledal. Hvala :)

Saj se mi je kar zdelo, da bo po dobri četrti epizodi šlo navzdol ):

BigWhale ::

A res nihce ni sposoben spisati vsaj pet vrstic konkretne kritike in vse kar premorete je najstnisko jamranje in jeza nad celim svetom?

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

A res nihce ni sposoben spisati vsaj pet vrstic konkretne kritike in vse kar premorete je najstnisko jamranje in jeza nad celim svetom?


Teb je bila 5 epizoda dobra ?

Jaz sem peto epizodo pogledal v 2-3 minutah sem na hitro prevrtel naprej. Samo pogovarjanje nič magije iz 4 epizode.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Saj so ustvarjalci povedali zakaj, radi bi ustvarili monsterja in maaaal horror sceno. Mislim, da bodo Gorni glavni negativci v tej seriji.


Možno ampak so z Gorni že načel canon, ker first contact z Gorni naj bi bil v TOSu. Ampak mene to ni motilo. Vseeno dober del.

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A res nihce ni sposoben spisati vsaj pet vrstic konkretne kritike in vse kar premorete je najstnisko jamranje in jeza nad celim svetom?


Teb je bila 5 epizoda dobra ?

Jaz sem peto epizodo pogledal v 2-3 minutah sem na hitro prevrtel naprej. Samo pogovarjanje nič magije iz 4 epizode.


Se pravi si prevertel 95% TNGja in pogledal tistih 10 delov, ko se streljajo? Čist vredu epizoda, nadaljujejo kjer so končal, je mal comic relief z body swap, ampak praktično vsi karakterji majo nek growth.

Predlagam, da naj gre vsak čez vse tng epizode, v vsaki sezoni najdem 10 poraznih delov. V prvih treh sezonah najbrž 15.

Phantomeye je izjavil:

sm kuj pogruntal, da gre za lahkotno epizodo... sem pa opazil, da ne znajo igrat vulkance. Zvenijo ko človek, ki oponaša vulkanca. Zakaj bi Vulkanka rekla drugi vulkanki "only you can pull this off". Ni glih vulkanski način izražanja (ajde spocka štekam)


T’Pring je zadane. Eden izmed boljših je bil Tuvok.

MisterM je izjavil:

Je ja, dejansko je tematika v novi epizodi Orvilla veliko bolj "trekovska". Žalovanje, zamere, odnos do samomora, itd.


Orville je rabil tri sezone, da se je odločil kakšen žanr sploh bo. Ga zelo rad pogledam ampak character growth je pa porazen.

globoko grlo je izjavil:

ne

edin če maš fetiš na vulcan love pa body swap limonade


Hmm Tuvix, Thomas Riker, Rascals, Samuel Kirk v TOS, need I go on?

Zgodovina sprememb…

Morison ::

BigWhale je izjavil:

A res nihce ni sposoben spisati vsaj pet vrstic konkretne kritike in vse kar premorete je najstnisko jamranje in jeza nad celim svetom?

Kdo se oglaša! Največji jamrač na te teme. A ti res ne znaš sklamfat nekega normalnega komentarja-kritike, da ne bi nekoga podjebaval na nivoju 5 letnega otroka.
Daj najprej pospravi pred svojim pragom potem pa kritiziraj druge!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Gregor P ::

6. epizoda se mi je zdela ok. Tu in tam kakšna nejasnost v smislu, kako to, da oni ne vedo zakaj ... ipd. Malo mi je zanimivo tudi, kako se lahko vsak, ki ima 5 minut časa, tako ležerno sprehaja po ladji, ampak ok:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

judoka ::

Tole je presenetljivo dobro za1x, old school st vibe.

Zelnick ::

judoka je izjavil:

Tole je presenetljivo dobro za1x, old school st vibe.

Res je..
Skoda jih je samo 10 na sezono
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Invictus ::

Na IMDB piše 13...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zelnick ::

Invictus je izjavil:

Na IMDB piše 13...

3 so že iz druge sezne not vpisane...
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Phantomeye ::

Meni je bla 6. epizoda kul. StarTrek-ovska interpretacija zgodbe The Lottery. Oziroma koncepta "For the greater good".

Gregor P je izjavil:

6. epizoda se mi je zdela ok. Tu in tam kakšna nejasnost v smislu, kako to, da oni ne vedo zakaj ... ipd. Malo mi je zanimivo tudi, kako se lahko vsak, ki ima 5 minut časa, tako ležerno sprehaja po ladji, ampak ok:D



Glede na to, da gre za interpretacijo zgodbe The Lottery, tale odstavek razloži, zakaj tudi sami ne vedo "zakaj":

Tessie is stoned to death because she's the "winner" of the lottery. The townspeople seem to believe that unless they sacrifice one of their own, crops will fail. It's an old tradition, and very few think to question it at all.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Samo tu dejansko potrebuje to žrtev za delovanje te njihove mašinerije, ki drži planet skupaj, obenem pa so tehnološko zelo napredna rasa, daleč pred federacijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Phantomeye ::

Gregor P je izjavil:

Samo tu dejansko potrebuje to žrtev za delovanje te njihove mašinerije, ki drži planet skupaj, obenem pa so tehnološko zelo napredna rasa, daleč pred federacijo.


Ampak ali je bilo to dejstvo res vzpostavljeno ali je to samo njihova predpostavka, da tako je in da ne gre drugače?

Mogoče zgodba The Ones Who Walk Away From Omelas bolj pokrije situacijo v tej epizodi. Referenca je na oboje (loterijo omenijo na začetku).

V tej zgodbi gre pa za neko mesto, ki ima v kleti zaprtega otroka, ki trpi za njihovo srečo.

“The Ones Who Walk Away from Omelas” posits that there can be no happiness without suffering. Even in her imagined city of perfect happiness, LeGuin insists that one child must suffer extreme neglect and torture so the other citizens may experience joy.


The community stands together on doing nothing for the child "They would like to do something for the child. But there is nothing they can do".

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Da, to res ne vemo. Morda se ne zgodi nič, če otroka ne priklopijo. Meni se je bolj zdelo čudno, da tako tehnološko napredna rasa, ni uspela dognati skrivnosti delovanja tega njihovega super stroja. Ampak ok, zakaj pa ne, konec koncev je to ZF.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

karafeka ::

Bolj F kot Z. Njihovi predniki so sestavili napravo, ki rešuje planet, ampak niti pod razno ne vejo kako deluje. To je, kot da mi nebi razumeli parnega stroja...

Ne vem zakaj imam ob vakem delu občutek, da je podobna vsebina že bila nekje enkrat v enem drugem ST.
Pri Discoveryu tega občutka ni bilo ;)

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

Moti me pa tudi pomankanje domišljije to me je motilo tudi pri Star Gate. Govorim, ko odkrijejo kakšen nov planet daleč daleč stran in tam živi neka nova vrsta a živijo v skoraj enakih hišah kot mi na zemlji če so manj napredni živijo v kolibah šotorih pa še podobne težave imajo kot mi.

Zato pa je bolje, ko se dogaja v vesolju ne, da gledaš zemljo z malo drugačnimi obrazi in skoraj istimi težavami.

Tole ni pomanjkanje domišljije, to je povezano z denarjem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Gregor P je izjavil:

Da, to res ne vemo. Morda se ne zgodi nič, če otroka ne priklopijo. Meni se je bolj zdelo čudno, da tako tehnološko napredna rasa, ni uspela dognati skrivnosti delovanja tega njihovega super stroja. Ampak ok, zakaj pa ne, konec koncev je to ZF.

Vemo, vemo. V epizodi je bilo zelo jasno povedano, da so že poskušali druge stvari in nič razen otroka ni delovalo. Je pa epizod s to tematiko na milijone v sci-fi žanru. Ampak navadno gre za neke rituale, kjer ljudi žrtvujejo za brezveze, tukaj ga po vseh informacijah dejansko rabijo.

Všeč mi je bilo tudi, kako je v dialogu z ono bejbo Pike izpadel naiven, ona pa ga je razumela in bila hkrati razočarana, ker on ne razume njihovih "običajev". Še kr kompleksno za ST standarde.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zato pa je bolje, ko se dogaja v vesolju ne, da gledaš zemljo z malo drugačnimi obrazi in skoraj istimi težavami.

Tole ni pomanjkanje domišljije, to je povezano z denarjem.


V prvi vrsti je bilo povezano s tem kako lahko naredijo drugacne aliene, v 60ih jih dejansko niso mogli kar tako enostavno narediti, brez da bi stvar izgledala trapast. V 80ih je blo to malenkost lazje ampak se vseeno precej omejeno.

Dans pa prakticno ni vec omejitev drugje kot v denarju.

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Da, to res ne vemo. Morda se ne zgodi nič, če otroka ne priklopijo. Meni se je bolj zdelo čudno, da tako tehnološko napredna rasa, ni uspela dognati skrivnosti delovanja tega njihovega super stroja. Ampak ok, zakaj pa ne, konec koncev je to ZF.

Vemo, vemo. V epizodi je bilo zelo jasno povedano, da so že poskušali druge stvari in nič razen otroka ni delovalo. Je pa epizod s to tematiko na milijone v sci-fi žanru. Ampak navadno gre za neke rituale, kjer ljudi žrtvujejo za brezveze, tukaj ga po vseh informacijah dejansko rabijo.

Všeč mi je bilo tudi, kako je v dialogu z ono bejbo Pike izpadel naiven, ona pa ga je razumela in bila hkrati razočarana, ker on ne razume njihovih "običajev". Še kr kompleksno za ST standarde.



Ja, preizkušali so različne nadomestke, ampak nič ni pomagalo - naprave brez otroka ni bilo mogoče aktivirat. Ampak to ne pomeni, da bi se zaradi nedelujoče naprave zgodilo, kar naj bi se.

kot da bi imel prazno škatlo z lučkami in odštevalnikom časa. Pa bi marsikoga prepričal, da gre za bombo.

Tko, ja, ne glede kako razvita je neka civilizacija, še vedno bodo sledili nekim podedovanim ritualom.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Da, to res ne vemo. Morda se ne zgodi nič, če otroka ne priklopijo. Meni se je bolj zdelo čudno, da tako tehnološko napredna rasa, ni uspela dognati skrivnosti delovanja tega njihovega super stroja. Ampak ok, zakaj pa ne, konec koncev je to ZF.

Vemo, vemo. V epizodi je bilo zelo jasno povedano, da so že poskušali druge stvari in nič razen otroka ni delovalo. Je pa epizod s to tematiko na milijone v sci-fi žanru. Ampak navadno gre za neke rituale, kjer ljudi žrtvujejo za brezveze, tukaj ga po vseh informacijah dejansko rabijo.

Všeč mi je bilo tudi, kako je v dialogu z ono bejbo Pike izpadel naiven, ona pa ga je razumela in bila hkrati razočarana, ker on ne razume njihovih "običajev". Še kr kompleksno za ST standarde.



Ja, preizkušali so različne nadomestke, ampak nič ni pomagalo - naprave brez otroka ni bilo mogoče aktivirat. Ampak to ne pomeni, da bi se zaradi nedelujoče naprave zgodilo, kar naj bi se.

kot da bi imel prazno škatlo z lučkami in odštevalnikom časa. Pa bi marsikoga prepričal, da gre za bombo.

Tko, ja, ne glede kako razvita je neka civilizacija, še vedno bodo sledili nekim podedovanim ritualom.



Ampak ok, recimo, da je imela napravo neko vlogo - so imeli še vedno na sebi odločitev ali še naprej slediti temu "ritualu" in obdržati ugodje ali se odpovedati in živeti tako kot tisti iz kolonije.

Gregor P ::

S tem, da se bi se oni lahko preselili tudi na kakšen njim bolj prijazen planet. Sploh s pomočjo federacije.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zato pa je bolje, ko se dogaja v vesolju ne, da gledaš zemljo z malo drugačnimi obrazi in skoraj istimi težavami.

Tole ni pomanjkanje domišljije, to je povezano z denarjem.


V prvi vrsti je bilo povezano s tem kako lahko naredijo drugacne aliene, v 60ih jih dejansko niso mogli kar tako enostavno narediti, brez da bi stvar izgledala trapast. V 80ih je blo to malenkost lazje ampak se vseeno precej omejeno.

Dans pa prakticno ni vec omejitev drugje kot v denarju.



A nimajo po 10 mio $ na epizodo ?

karafeka ::

Včasih so imeli manj denarja na voljo, pa so naredili 24 delov na sezono. Danes imajo veliko več milijonov, posnamejo pa samo 10 delov. Kaj je danes drugače? Razen pohlepa seveda.

oo7 ::

Pa ta zadnji del spet nametali so jim nekaj škrg na čelo in to je to. No mesto, ki je bilo v zraku to je sicer bolj pravljično kot Sci-fi ampak ok.
Kot kaže je tudi vesolje majhno, da srečujejo znane obraze kamor koli gredo.

BigWhale ::

karafeka je izjavil:

Včasih so imeli manj denarja na voljo, pa so naredili 24 delov na sezono. Danes imajo veliko več milijonov, posnamejo pa samo 10 delov. Kaj je danes drugače? Razen pohlepa seveda.


TNG je imel budget 1.3mio dolarjev na epizodo. Serija je bila ena izmed drazjih za takratni cas. V danasnjem denarju je to okrog 3.5mio dolarjev. Kaj je danes drugace? Ej, ne vem, sam v 35 letih se lahko marsikaj spremeni, a ne? O cigavem pohlepu zdej tocno govoris? O pohlepu mizarjev, ki postavljajo studio in sceno? :>

oo7 ::

Najbolj inovativni so bili, ko so ustvarili Borge.

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Pa ta zadnji del spet nametali so jim nekaj škrg na čelo in to je to. No mesto, ki je bilo v zraku to je sicer bolj pravljično kot Sci-fi ampak ok.
Kot kaže je tudi vesolje majhno, da srečujejo znane obraze kamor koli gredo.


Pa sej to smo ze povedal zakaj je tko. Omejitev, ki so si jih v 60' letih postavil zarad budgeta, sedaj ne bodo kr spremenil, ker bi polomil cel continuity.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Pa ta zadnji del spet nametali so jim nekaj škrg na čelo in to je to. No mesto, ki je bilo v zraku to je sicer bolj pravljično kot Sci-fi ampak ok.
Kot kaže je tudi vesolje majhno, da srečujejo znane obraze kamor koli gredo.


Pa sej to smo ze povedal zakaj je tko. Omejitev, ki so si jih v 60' letih postavil zarad budgeta, sedaj ne bodo kr spremenil, ker bi polomil cel continuity.



Ja discovery se je precej spekel, ko so šli spreminjat klingone. So jih kr hitro popravil nazaj.

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

Najbolj inovativni so bili, ko so ustvarili Borge.


Borgi so bili v originalu mišljeni kot žužki, ampak ni bilo denarja zato. Lažje in ceneje je bil črn stiropor in bel make up. Hight tech Locutus je pa imel še laser.

karafeka ::

BigWhale je izjavil:

karafeka je izjavil:

Včasih so imeli manj denarja na voljo, pa so naredili 24 delov na sezono. Danes imajo veliko več milijonov, posnamejo pa samo 10 delov. Kaj je danes drugače? Razen pohlepa seveda.


TNG je imel budget 1.3mio dolarjev na epizodo. Serija je bila ena izmed drazjih za takratni cas. V danasnjem denarju je to okrog 3.5mio dolarjev. Kaj je danes drugace? Ej, ne vem, sam v 35 letih se lahko marsikaj spremeni, a ne? O cigavem pohlepu zdej tocno govoris? O pohlepu mizarjev, ki postavljajo studio in sceno? :>


Aja, s tvojega vidika, v nekem podjetju, kjer si direktorji in lastniki (=založniki in distributerji) izplačujejo milijonske nagrade, menjajo službene avte vsaki dve leti za >100k€ (da jaht, privatnih letal in otokov sploh ne omenjam) so pa za tebe delavci za trakom najbolj pohlepni?? Ja sej verjetno se ta isti management strinja s tabo.

Zakaj pa po tvojem ne delajo več scifi nadaljevank z 20 deli na sezono? Če pa ni kaj drugače kot prej? Razen večjega budgeta. Pomanjkanje domišljije?

BigWhale je izjavil:


Pa sej to smo ze povedal zakaj je tko. Omejitev, ki so si jih v 60' letih postavil zarad budgeta, sedaj ne bodo kr spremenil, ker bi polomil cel continuity.


Ja pri Picardu se je to še posebej videlo, kaj si mislijo s kontinuiteto, ko so naredili Borge za good guys kar naenkrat. 7of9 je potem paradoks. Od kod se je sploh vzela... (retorično :))

Ni mi pa jasno zakaj postavljajo te nove ST serije v preteklost. A ni veliko težje pogruntat nekaj novega v starih okvirjih? Nekih novih sovražnikov (ali tipov ladij, opreme, orožja) si sploh ne smejo zmislit, ker jih potem ni bilo v prihodnjih serijah. In potem neki čarajo s potovanji skozi čas, kot pri ST Enterprise in Discovery in nebulozami, da je o tem prepovedano govoriti.

Kakorkol, vsak ST je svetlobna leta pred kakimi "Kako sem spoznal tvojo mamo", ampak nekak scifi nadaljevanke vedno prekinejo po parih sezonah, ostale pa kar vlečejo in vlečejo, eeeh, molzejo.

oo7 ::

MrNighthawk je izjavil:

oo7 je izjavil:

Najbolj inovativni so bili, ko so ustvarili Borge.


Borgi so bili v originalu mišljeni kot žužki, ampak ni bilo denarja zato. Lažje in ceneje je bil črn stiropor in bel make up. Hight tech Locutus je pa imel še laser.



No evo ni bilo denarja pa so vseeno ustvarili najbolj inovativne sovražnike v Star Trek Borge. Treba je samo malo domišlije ni vse v denarju :)

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

oo7 je izjavil:

Najbolj inovativni so bili, ko so ustvarili Borge.


Borgi so bili v originalu mišljeni kot žužki, ampak ni bilo denarja zato. Lažje in ceneje je bil črn stiropor in bel make up. Hight tech Locutus je pa imel še laser.



No evo ni bilo denarja pa so vseeno ustvarili najbolj inovativne sovražnike v Star Trek Borge. Treba je samo malo domišlije ni vse v denarju :)


V bistvu ne vemo kaj bi bilo, če bi imeli več denarja. Insektov razen xindi še ni bilo konkretno prikazanih. Pa še Xindi niso bili ne vem kaj.

MrNighthawk ::

karafeka je izjavil:


Zakaj pa po tvojem ne delajo več scifi nadaljevank z 20 deli na sezono? Če pa ni kaj drugače kot prej? Razen večjega budgeta. Pomanjkanje domišljije?


Streaming.

Poglej si format serij do sredine oz. konec 90ih. Praktično so bile vse serije s “stand alone” deli. So bile sicer redke izjeme. Mogoče clifhanger sredi ali na koncu sezone. Zakaj? Ker je bil vsak teden en del in nisi vedno pogledal vsakega dela. Ni bilo smiselno razvlečt zgodbo čez celo sezono. TV mreža je želela, da se človek vsede pred tv in pogleda reklame med serijo. Če ti zgodba ni bila razumljiva si prestavil kanal. Zato so pa tudi vse uvodne špice opisale koncept serije. DS9 je bil svojevrsten eksperiment, ker je v neki točki začel s story arcom. Vse moderne serije lahko streamaš kadar želiš in zato lahko zgodbo razvlečejo na 10 delov. Kar pa ne pomeni da bo boljša serija. Ponavadi je slabša in nobene do sedaj nisem pogledal več kot 1x, kakšno izjemo… mogoče.

BigWhale je izjavil:


Ja pri Picardu se je to še posebej videlo, kaj si mislijo s kontinuiteto, ko so naredili Borge za good guys kar naenkrat. 7of9 je potem paradoks. Od kod se je sploh vzela... (retorično :))

Ni mi pa jasno zakaj postavljajo te nove ST serije v preteklost. A ni veliko težje pogruntat nekaj novega v starih okvirjih? Nekih novih sovražnikov (ali tipov ladij, opreme, orožja) si sploh ne smejo zmislit, ker jih potem ni bilo v prihodnjih serijah. In potem neki čarajo s potovanji skozi čas, kot pri ST Enterprise in Discovery in nebulozami, da je o tem prepovedano govoriti.


Picard Borgi iz 2. Sezone so se razvijali ločeno od Borgov iz TNG/Voy, je bilo že (pre)večkrat povedano, tudi iz strani ustvarjalcev.

Raziskovanje preteklosti ST universa je zanimivo, vsaj meni. Ampak zajebano iz vidika kontiniutete.

Okapi ::

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)

LeQuack ::

MrNighthawk je izjavil:

Vse moderne serije lahko streamaš kadar želiš in zato lahko zgodbo razvlečejo na 10 delov. Kar pa ne pomeni da bo boljša serija. Ponavadi je slabša in nobene do sedaj nisem pogledal več kot 1x, kakšno izjemo… mogoče.


Res je. Poleg tega če je v modernih serijah zgodba slaba, pomeni da bodo vse epizode slabe, lahko celo čez več sezon. Medtem ko pri starih epizodah je lahko kak del imel slabo zgodbo, bo pa že naslednji imel novo. In veliko več originalnosti ker niso bili omejeni s kalupom celo sezono. Tudi včasih je bil standard nekje 25 delov na leto, vs. ~10 pri modernih serijah, pa še vedno znajo biti dosti bolj dolgočasne.
Quack !

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)

Mene pa spominja direkt na OST:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

judoka ::

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Ni bilo tako hudo, sem pa ziher da je entiteta v nebuli ze bila v nekem st.

Okapi ::

Ta konkretno ne, vsaj sodeč po wikiju. Drugače pa raznih breztelesnih, energetskih bitij je bilo pa že kar nekaj. Tudi primerov, da so to postali ljudje, je bilo nekaj.

karafeka ::

LeQuack je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Vse moderne serije lahko streamaš kadar želiš in zato lahko zgodbo razvlečejo na 10 delov. Kar pa ne pomeni da bo boljša serija. Ponavadi je slabša in nobene do sedaj nisem pogledal več kot 1x, kakšno izjemo… mogoče.


Res je. Poleg tega če je v modernih serijah zgodba slaba, pomeni da bodo vse epizode slabe, lahko celo čez več sezon. Medtem ko pri starih epizodah je lahko kak del imel slabo zgodbo, bo pa že naslednji imel novo. In veliko več originalnosti ker niso bili omejeni s kalupom celo sezono. Tudi včasih je bil standard nekje 25 delov na leto, vs. ~10 pri modernih serijah, pa še vedno znajo biti dosti bolj dolgočasne.


Želel sem samo vprašat v čem je razlog, da imamo zadnjih nekaj let tako malo delov v serijah. Še recimo ST Enterprise iz 2001 je imel več kot 20 delov na sezono, sedaj pa jih je več kot pol manj. Izpostavil sem budget, ki pa ga je več kot pa v starih serijah. Torej zakaj imamo tako malo delov? Inflacija? :) Hočejo igralci vedno več denarja in prostega časa?
MIslim, da nima veze ali gre za nadaljevanko ali nanizanko (mi je slednji format boljši imho).

Zadnji del je bil klasičen Star trekovski se mi zdi (takih je bilo veliko v TOS in TNG).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549818 (185) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799137 (2932) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726756 (22384) Dami

Več podobnih tem