» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Okapi ::

Serija ima manj delov na sezono, ampak zato pa je več različnih serij.
Vsa programska mesta so vedno zapolnjena. Četrtek od 20.00 do 21.00 (na kanalu xxx) je vedno neka serija. Prej je bila celo leto ista (ali dve), sedaj sta pe v tem času štiri različne.

Za producente je to bolje, ker lahko prej ukinejo neuspešno serijo, v ognju pa imajo vedno več želez, ker je vnaprej težko vedeti, katera serija bo uspešnejša. Za gledalce pa tudi, ker je več izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

LeQuack ::

Tudi igralci je res da so vedno bolj plačani. Včasih je bil standard da v serijah špilajo bolj neznana imena ali B igralci, zdaj pa je veliko serij z znanimi igralci iz filmov, kar seveda zelo poveča ceno.
Quack !

karafeka ::

Okapi, zanimiv pogled. Sploh nisem razmišljal v tej smeri. Verjetno je nekaj na tem ja.
Čeprav se spomnem iz 90tih, da so non stop (predvsem KanalA) predvajali tele Star Treke (TNG in Voyager). Je tako tudi danes, glede na to, da je serij več? Ker imam očbutek, da so samo neke turške limonade in zimzelena kobra 11.

Okapi ::

To je pa odvisno od okusa gledalcev, oziroma odločitve televizijskega kanala (pri čemer je pomembna tudi cena nadaljevanke).

Pač ne glej Kanala A, ampak Syfy;)

MrNighthawk ::

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Ljudje res pozabljate na vse bedne dele, ki so bili od TNGere naprej. Holodeck bedarije so bile totalen cluster f**ck. Si moral jemat z rezervo. V DS9 je O'Brien s pravljico umiril nevihto.... itd. Voyager in Fair Heaven.
Vedno so trapaste epizode vmes.

judoka ::

Kar se tice najslabsih epizod ne pozabmo Discovery.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Gledalci nismo Borg. Ti si morda trpel, jaz nisem :)

a_borlak ::

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Na začetku ja, potem smo se pa začeli zabavati :). Čisto kul je bilo, v stilu.

oo7 ::

Pogledal sem prve 4 epizode. Peto sem na hitro prevrtel in potem nisem več gledal. Sem zaključil kot kaže Star trek ni zame :))

Gregor P ::

Najbrž res :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gagatronix ::

MrNighthawk je izjavil:

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Ljudje res pozabljate na vse bedne dele, ki so bili od TNGere naprej. Holodeck bedarije so bile totalen cluster f**ck. Si moral jemat z rezervo. V DS9 je O'Brien s pravljico umiril nevihto.... itd. Voyager in Fair Heaven.
Vedno so trapaste epizode vmes.


Temu se rece bottle shows, torej epizode posnete za nizek budget ker jim je zmanjkalo denarja. :)

Lonsarg ::

Gre za dalec najbolj pristen Star Trek od modernih. Prakticno vse je v stilu TOS/TNG kar se konceptov in stila tice.

Skoda sam ko so skopiral tudi pocasnost dogajanja (ker so pac taki filmi bli vcasih) in verjamem da je zarad tega modernim gledalcem manj zanimivo, ker smo odvisno od dogajanja :) Moja vedno zaspi zraven, pri Discovery pa je zaspala le vcasih :P

No meni sicer cisto pase nek pocasnejsi filozofsko/geekovski sci-fi za spremembo. Mi je prav refreshing. Recimo iz filozofskega vidika mi je 8. del fenomenalen, ceprav je izvedba otrocja :) Aja pa Spock je nasploh fenomenalen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrNighthawk ::

Gagatronix je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Okapi je izjavil:

No, tale epizoda zdaj je bila pa ena od najbolj brezveznih v vsej zgodovini startreka. Upam, da so se vsaj igralci pri snemanju zabavali, ker gledalci smo trpeli.;)


Ljudje res pozabljate na vse bedne dele, ki so bili od TNGere naprej. Holodeck bedarije so bile totalen cluster f**ck. Si moral jemat z rezervo. V DS9 je O'Brien s pravljico umiril nevihto.... itd. Voyager in Fair Heaven.
Vedno so trapaste epizode vmes.


Temu se rece bottle shows, torej epizode posnete za nizek budget ker jim je zmanjkalo denarja. :)


Seveda. Ampak vse bottle epizode niso slabe. Nekatere so ene izmed boljših.

Gregor P ::

Tudi sedaj v Orvillu se veliko pogovarjajo in to je čisto ok.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Zadnji del se mi je zdel dober, čeprav je bil "Star Trek does Aliens". :)

Vzporednice, ki jih najdeš z Aliens in Predatorjem so res očitne, ampak dobr narejen space horror.

*spoilers ahead*

Škoda zaradi Hemmerja, ki je sicer imel premalo screen time ampak je bil super karakter, ampak so se lepo poslovili od njega.

Obstaja verjetnost, da se bo v naslednjem delu ali pa vsaj sezoni, pojavil Scotty. 2. Sezono so snemanje že zaključil.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Mislte, da bodo delali TOS remake in če ja, bo prehod znotraj serije strange new worlds, ali bodo slednjo končali in nadaljevali z novo?

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

Mislte, da bodo delali TOS remake in če ja, bo prehod znotraj serije strange new worlds, ali bodo slednjo končali in nadaljevali z novo?



Tolk delč še niso, vsaj kakšnih uradnih informacij še ni. Majo pa še za 9 let materiala preden ima Pike nesrečo in ga Kirk zamenja. Se jim nikamor ne mudi.

a_borlak ::

Meh, Hemmerja so ubili, pa en od najboljših likov mi je bil ...

Phantomeye ::

a_borlak je izjavil:

Meh, Hemmerja so ubili, pa en od najboljših likov mi je bil ...


Ko sta se pojavila onadva pripravnika je bilo takoj jasno, kaj bo z njima. Hemmer je bil pa kar neprijetno presenečenje...

MrNighthawk ::

Brez težav lahko rečem, da je prva sezona SNW, zagotovo najboljša 1. Sezona vseh Star Trek serij. Sicer je ob boku. DS9 je pa res, da se drugače planira sezone in več delov kot je, več potencilnih katastrofalnih delov se lahko naredi.

Zadnji del je bil prijetno presenečenje, obiska TOS obdobja in Kirka.

judoka ::

Ja upam da ne zahebejo z naslednjimi sezonami. DS9 je zame se vedno top..

oo7 ::

IGN je dela tej tv seriji za prvo sezono 10/10 :|

https://www.ign.com/articles/star-trek-...

OldSkul ::

Za 10/10 ni, je pa to res dobra 1. sezona za ST. So se nekaj naučili. The Orville 3. sezona mi je sicer še boljša.

Phantomeye ::

btw, v zadnji epizodi je Pike naredil pasta mama, me je firbec in sem si včeraj to pripravil in moram rečt, da je bilo zelo okusno!

En od receptov: https://www.everydaycheapskate.com/worl...

Gregor P ::

MrNighthawk je izjavil:

Zadnji del se mi je zdel dober, čeprav je bil "Star Trek does Aliens". :)

Vzporednice, ki jih najdeš z Aliens in Predatorjem so res očitne, ampak dobr narejen space horror.

*spoilers ahead*

Škoda zaradi Hemmerja, ki je sicer imel premalo screen time ampak je bil super karakter, ampak so se lepo poslovili od njega.

Obstaja verjetnost, da se bo v naslednjem delu ali pa vsaj sezoni, pojavil Scotty. 2. Sezono so snemanje že zaključil.

Meni se je zdela ta epizoda malo neumna - 8-O:P - vsaj kar se Gornov tiče. Zdaj so ti mladiči sicer videti kot neke inteligentne zveri, ki pa se pobijejo medseboj, dokler ne ostane le eden/alfa - kako lahko potem ta vrsta sploh razvije do te točke, da organizira neko inteligentno skupnost, ki sodeluje medseboj in upravlja z napredno tehnologijo vključno z letenjem po vesolju? In sploh zakaj bi pobijali ljudi, če jih rabijo za reprodukcijo - in ko smo že pri tem, zakaj ni takrat Gorn poškropil Kirka? Toliko odprtih vprašanj, a tako malo časa:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Zadnji del se mi je zdel dober, čeprav je bil "Star Trek does Aliens". :)

Vzporednice, ki jih najdeš z Aliens in Predatorjem so res očitne, ampak dobr narejen space horror.

*spoilers ahead*

Škoda zaradi Hemmerja, ki je sicer imel premalo screen time ampak je bil super karakter, ampak so se lepo poslovili od njega.

Obstaja verjetnost, da se bo v naslednjem delu ali pa vsaj sezoni, pojavil Scotty. 2. Sezono so snemanje že zaključil.

Meni se je zdela ta epizoda malo neumna - 8-O:P - vsaj kar se Gornov tiče. Zdaj so ti mladiči sicer videti kot neke inteligentne zveri, ki pa se pobijejo medseboj, dokler ne ostane le eden/alfa - kako lahko potem ta vrsta sploh razvije do te točke, da organizira neko inteligentno skupnost, ki sodeluje medseboj in upravlja z napredno tehnologijo vključno z letenjem po vesolju? In sploh zakaj bi pobijali ljudi, če jih rabijo za reprodukcijo - in ko smo že pri tem, zakaj ni takrat Gorn poškropil Kirka? Toliko odprtih vprašanj, a tako malo časa:D


Odprto interpretaciji, lahko samo ugibamo. S tem, ko pobijejo šibke ostanejo samo top predatorji in so zaradi tega bolj nevarni. Špartanci pač. Zgleda, da je razmoževanje dokaj hitro in preprosto. Mogoče so tako divji samo v mladosti oz. če ni zraven staršev preživijo redki. Kup čudnih primerov se najde v naravi, samica obglavi samca po seksu itd.

Gorn ni poškropil Kirka, ker takrat ni to scenarij zahteval :)) lahko pa rečejo, da v drugem življenskem obdobju to ni mogoče. Mogoče so to Gornu onemogočil, ker point je bil da se stepeta v areni.

Modern način Star Trek sci fi horrorja.

BigWhale ::

Men je zal, da Gorni ne zgledajo tako kot so zgledal v TOS. ;>

buttcrack ::

kot ene zblojene žabe z zobmi :D

Gregor P ::

Ampak če pustimo to ob strani, sem z veseljem gledal to sezono:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Prva polovica 8. epizode je bila nekaj najslabšega kar sem kdaj gledal. Sci-fi koncept uporabljen milijonkrat, pa še vse skupaj izjmeno traspasto, a ne dovolj, da bi bilo zabavno. Na srečo so v drugi polovici sezone dodali še malo filozofskega in je bilo boljše. So kr ok rešili zadevo z dohtarjevo hčerko.

9. epizoda dobra, deseta pa preprosto odlična. Dober scenarij, karakterji izjemno dobro spisani, dobro predstavljena dilema Pike-a itd. Nimam pripomb. Sezoni bi dal oceno 8/10 - zelo dobro.

Zadeva je toliko dobra, da imam malo slabo vest, ker epizode piratiziram. Ampak dokler bom rabil 6 streaming service-ov naj pozabijo. Imam Netflix in drugega za zdaj ne mislim imet.

Phantomeye je izjavil:

Mislte, da bodo delali TOS remake in če ja, bo prehod znotraj serije strange new worlds, ali bodo slednjo končali in nadaljevali z novo?

Meni se zdi idealno, da konec SNW poveže začetek TOS-ja, ne pa da delajo remake. Originalno vesolje ST pravzaprav nima remejka in naj pri tem ostane. TOS sicer nisem gledal in mislim, da ga niti nikdar ne bom - enostavno je zadeva prestara, preveč campy, da bi se bavil s tem. Bo moralo biti dovolj, da sem prebral ključne zadeve o seriji :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

MisterM ::

TOS imaš na Netflixu. Ti vsekakor priporočam, da si ga pogledaš in zelo verjetno boš kmalu padel noter navkljub dejstvu, da je serija stara 60 let.

MrNighthawk ::

Tole zna bit zanimivo
https://trekmovie.com/2022/07/23/star-t...

Igralca, ki dajeta glas bosta tudi vizualno uprozorila oba karakterja. Zna bit zabavno.

Gregor P ::

Me absolutno ne zanima, sploh se mi ni dal gledat teh risank; ne vem, kakšna dodana vrednost bi sploh lahko bila pri seriji.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MisterM ::

Kaj niso Lower Decks v eri TNGja, oziroma takoj po njem? To najbrž pomeni, da bo spet nek časovni skok nekje.

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:

Me absolutno ne zanima, sploh se mi ni dal gledat teh risank; ne vem, kakšna dodana vrednost bi sploh lahko bila pri seriji.:8)


Lower Decks je res tribute TNG obdobju, vsaj meni, ki sem takrat odraščal in gledal. Vredu se mi zdi, ker se delajo norca iz kakšne ST bedarije oz. zajeba. Če si fan TNG obdobja in maš smisel za humor potem ti bo vredu.

MisterM je izjavil:

Kaj niso Lower Decks v eri TNGja, oziroma takoj po njem? To najbrž pomeni, da bo spet nek časovni skok nekje.


Cca 7 let po First Contact. Najbrž bo time travel.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

Me absolutno ne zanima, sploh se mi ni dal gledat teh risank; ne vem, kakšna dodana vrednost bi sploh lahko bila pri seriji.:8)


Lower Decks je verjetno najboljsi Star Trek v zadnjih 20 letih. :> Ampak je narjen za obstojece Star Trek fane, ki poznajo lore dovolj dobro, da je rec smesna.

oo7 ::

Star Trek: Strange New Worlds druga sezona junija letos. Napovedana tretja sezona.

ahac ::



Star Trek: Strange New Worlds | Series 2 Teaser Trailer | Paramount+
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

BigWhale ::

It's so pretty! <3

oo7 ::

Star Trek: Strange New Worlds Series 2 | Official Trailer | Paramount+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Phantomeye ::

Kjut epizoda, sam plis ne več plot armor serumov :D

globoko grlo ::

Kjut? Ce ne bi bilo dohtarce, to sploh ni za gledat, kr en brezzvezn filler in to e01???

Aja, pa zakaj mormo gledat tolk fizicnega nasilja?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Tsunamii ::

Tolk beden del..slabo posnet. WTF

Phantomeye ::

globoko grlo je izjavil:

Kjut? Ce ne bi bilo dohtarce, to sploh ni za gledat, kr en brezzvezn filler in to e01???

Aja, pa zakaj mormo gledat tolk fizicnega nasilja?


Par situacij in prizorov se mi je zdelo kjut. Ampak zelo nenavadna poteza, da so šli že v štartu v crew only epizodo. I guess so hotl met epizodo, namenjeno večjemu character developmentu za spocka. Plot epizode je bla pa praktično tretja sezona Picarda (neke vrste red flag operacija).

Nikec3 ::

Ni mi jasno, kako jim je dejansko uspelo ustvarit tako dobro serijo, ki je toliko boljša in drugačna od Discovery. Tukaj res karakterji kot lepilo držijo skupaj celotno serijo. Nekako je zadeva hkrati zabavna, a ob tem ne izpade "campy". Ukvarja se z resnimi temami, ki direktno reflektirajo na družbo, ampak to izpelje na popolnoma naraven način. Top serije.

Glede naših vztrajnih "woke" komentatorjev... Start Trek mora bit "woke" in je tudi vedno bil woke. Brez "woke" tematik Star Trek ne obstaja in ostane samo streljačina v stilu Abramsovih filmov (ki btw sploh niso slabi). Strange New Word je pravi Star Trek, to kar je Star Trek vedno bil. Enaka formula, ki desetletja kasneje še vedno deluje.

In iskreno mi je ob tej drugi epizodi potočila kaka solzica, tako dobro so to izpeljali. Na začetku epizode sem si še mislil, da bi lahko zraven tega sojenja vzporedno peljali še kako akcijsko linijo, ampak sem si po polovici epizode premisli, ker bi s tem samo ubili vibe. Perfektno izpeljano.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

judoka ::

Se strinjam, tudi meni je zaenkrat top. Samo nadaljujejo naj Romulan in Gorn ark.

Woke variante so bile vedno prisotne v star trekih, s tem da v discovery seriji so (za moj okus) s tem res pretiravali + tone custvenega crapa brez pametnega razloga.

Lonsarg ::

Čustva nimajo nič z woke. In ja Discovery je čisto zgrešila poanto Star Trek serije s tem fokusom na čustva. Ali je to slabo je sicer subjektivno, definitivno pa to ni start trek stil bil.

Strange New Worlds je pa tudi mene pozitivno presenetla, res kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

fulk ::

Nikec3 je izjavil:

Ni mi jasno, kako jim je dejansko uspelo ustvarit tako dobro serijo, ki je toliko boljša in drugačna od Discovery. Tukaj res karakterji kot lepilo držijo skupaj celotno serijo. Nekako je zadeva hkrati zabavna, a ob tem ne izpade "campy". Ukvarja se z resnimi temami, ki direktno reflektirajo na družbo, ampak to izpelje na popolnoma naraven način. Top serije.

Glede naših vztrajnih "woke" komentatorjev... Start Trek mora bit "woke" in je tudi vedno bil woke. Brez "woke" tematik Star Trek ne obstaja in ostane samo streljačina v stilu Abramsovih filmov (ki btw sploh niso slabi). Strange New Word je pravi Star Trek, to kar je Star Trek vedno bil. Enaka formula, ki desetletja kasneje še vedno deluje.

In iskreno mi je ob tej drugi epizodi potočila kaka solzica, tako dobro so to izpeljali. Na začetku epizode sem si še mislil, da bi lahko zraven tega sojenja vzporedno peljali še kako akcijsko linijo, ampak sem si po polovici epizode premisli, ker bi s tem samo ubili vibe. Perfektno izpeljano.


Mislim. Tehnično gledano je bila woke ja. Saj se je Kirk poljubil z črnko.
Ampak, ni bila še tako globoko v luknji. Recimo STD je imel odkrite homo, fabulous karakterje.
TNG je bil gateway drug v top surgery.

TESKAn ::

Nikec3 je izjavil:

Ni mi jasno, kako jim je dejansko uspelo ustvarit tako dobro serijo, ki je toliko boljša in drugačna od Discovery. Tukaj res karakterji kot lepilo držijo skupaj celotno serijo. Nekako je zadeva hkrati zabavna, a ob tem ne izpade "campy". Ukvarja se z resnimi temami, ki direktno reflektirajo na družbo, ampak to izpelje na popolnoma naraven način. Top serije.

Glede naših vztrajnih "woke" komentatorjev... Start Trek mora bit "woke" in je tudi vedno bil woke. Brez "woke" tematik Star Trek ne obstaja in ostane samo streljačina v stilu Abramsovih filmov (ki btw sploh niso slabi). Strange New Word je pravi Star Trek, to kar je Star Trek vedno bil. Enaka formula, ki desetletja kasneje še vedno deluje.

In iskreno mi je ob tej drugi epizodi potočila kaka solzica, tako dobro so to izpeljali. Na začetku epizode sem si še mislil, da bi lahko zraven tega sojenja vzporedno peljali še kako akcijsko linijo, ampak sem si po polovici epizode premisli, ker bi s tem samo ubili vibe. Perfektno izpeljano.

Mah, konec bi lahko bil bolje izpeljan, iz 'te bomo dal na tiho stran' grejo na 'te bomo dal za dvajset let v kolonijo', na koncu pa prehitro in preveč na lahko razrešijo...

PS me je spomnilo na 200. epizodo stargatea, kjer en trenutek stojijo nad dolino, kjer so vrata, naokrog stotine jaffa-jev, bombniki, gliderji, naslednji trenutek pa skozi vrata in 'uf, to pa je bilo težko'...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Okapi ::

Tale epizoda je v resnici izpadla kot ena epizoda drugorazredne odvetniške nadaljevanke. S tem, da bi v odvetniški nadaljevanki temu posvetili pol sezone, tule so pa na hitro vse razrešili.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554737 (4261) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799269 (3064) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726981 (22609) Dami

Več podobnih tem