» »

Telekom VOIP nastavitve

Telekom VOIP nastavitve

veso266 ::

Dober dan, ker z Junijem v naši regiji (Log pri brezovici) ukinjajo klasični bakreni telefon (ki ima še vedno svoje prednosti, najbolje je to da dobiš 48V po žici, če zmanjka elektrike (UPS je sicer alternative samo to drži samo 1uro, na telefonski žici je pa strom še cel dan)

pa me zanima če se je kdo že igral z VOIPom na telekomu

vem da deluje na VLAN 3998 in da naj bi ti DHCP strežnik ki tam spoluša, dal vse potrebne podatke, problem pa je da nimam nobene naprave, kateri bi DHCP strežnik dal podatke (nimam nobenega VOIP telefona od njig, da bi lahko Vendor Class ID pa MAC spoofal)

zato me zanima, če so sledeči podatki saj koker tok prav (kakšen popravek nebi škodil)

Phone Mac: 64:6E:EA:17:E1:2F (to sem vzel kar MAC od Innboxa, samo se DHCP strežnik nanj ne odziva :( )
Telefonska številka: Vaša številka brez začetne ničle (npr: 599xxxx): 59956064
Uporabniško ime: Vaša številka brez začetne ničle (npr: 599xxxx): 59956064
Geslo: (isto kot PPPoE geslo)
Strežnik: voip.siol
Port: 5060

manjka mi pa še SIP Proxy (nevem če telekom to uporablja splog), pa
DNS Strežnik pa Gateway (maska je verjetno /20 (saj tako je na IPTV omrežju), ki se uporablja na 3998 VLAN, ker mi ga žal DHCP strežnik noče dat

Tako da, če se je z VOIPom na telekomu že kdo igral se priporočam za kakšen namig :)

Hvala za odgovor in Lep pozdrav
Why do you need an e signature if everyone can delete it
  • spremenilo: veso266 ()

starfotr ::

Vprašaj na telekom.

veso266 ::

@starfotr
sem že, pa pravijo da tega nedajejo, zato sprašujem tu
Why do you need an e signature if everyone can delete it

starfotr ::

https://forumi.siol.net/showthread.php?...

Je treba pri njih kupit telefon.

veso266 ::

oh luštn

hmm, zdej torej rabm nekje staknt IP pa masko
a kdo ve, po kakšnem principu strežnik tm daje IPje, a glede na MAC naslov, al glede na Vendor Class ID?
Why do you need an e signature if everyone can delete it

#000000 ::

vsi ISP ji v SLO večinoma blokirajo ta 5060-5061 in še nekaj več portov, ker hočejo vsilit svoje storitve, jest sem mogu pred leti ISP-ju iz Nizozemske izpogajat da je odprl neke porte samo zame, cena je bila tako vabljiva da sem se pogovarjal za 10 eur par let iz USA in Avstralci za bagatelo, še danes mislm da imam ne tam računu dobroimetja za 6 eur. Ampak sem opustil ker Balkanski ISP ji radi nagajajo.

veso266 ::

@#000000 sej jst bi za začetek uporabil telekomovo VOIP storitev na 3998 VLANu

ko sem se nazadne igral z enim VOIP providerjem je šlo vse skozi

jst bi rad za telekom nastavitve :)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

mzakelj ::

Za IPTV je 3999, za VoIP je 3998, za internet je 0 (untagged)

jukoz ::

Rabiš MAC addr od njihovega telefona imajo zaklenjeno na njihove telefone.

Poglej po bolhi.

veso266 ::

@jukoz
a MAC od innboxa bi bli vredu?
k Innboxa laži staknm k njihov voip telefon

mislm da rabm še Vendor Class ID, zej, za BOXe je Netgem-N7700 Telekom-Slovenije (DHCP opcija 60)

nevem pa kakšen je za Innboxe/telefone

zdej ta njihov DHCP strežnik mi neki noče odgovarjat, uporablja tale MCDHCPDiscover od Uroša: https://uross-digital-tools.appspot.com...

sam edini strežnik ki mi odgovori je moj na ruterju, tale njihov pa ne
Why do you need an e signature if everyone can delete it

rokp ::

Saj innbox tudi mora nekako vzpostaviti VOIP sejo, ce imas gor priklopljene analogne telefone. Bo res treba enkrat posnifati...

veso266 ::

a bi bil lahko en tako prijazen in malo posnifal (saj DHCP pakete da posnifa --> wireshark display filter=udp.port == 68)

ker jest do telekomovega innboxa zaenkrat nimam dostopa pa nemorem sam snifat (recmo da sem se s svojim igral, dolgo nazaj in sem pozabil shranit telekomove nastavitve :) (kdo je pa vedu takrat da ga bom za telefon rabu)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

veso266 ::

OK malo updajta

hvala uporabniku rokp, ki je bil tako prijazen in mi poslal njegov DHCP promet

ugotovil sem da mi je manjkal Vendor Class ID: InnboxV60U

ko sem vpisal še to poleg MAC naslova, sem lepo od dhcp strežnika dobil IP

manjka mi edino še SIP Outbound Proxy, pa SIP Regisrar, ker zaenkrat, se številka regisrira, samo klicat/številka tudi ne more klicat, jo pa še nemoreš
Why do you need an e signature if everyone can delete it

veso266 ::

OK
nastavitve so sledeče za rezidenčne uporabnike

DHCP
MAC Od Voip Telefona
Vendor Class ID: InnboxV60U (če imate voip telefon in njegove vloge ne opravlja Innbox/če imate kakšnega drugega Innboxa, ki podpira analogni telefon recimo V60F je verjetno drug(InnboxV60F) )

SIP
Telefonska številka: Vaša številka brez začetne ničle (npr: če je številka 059956064): 59956064
Uporabniško ime: Vaša številka brez začetne ničle (npr: če je številka 059956064: 59956064
Geslo (če lepo pogledaš telekom dobiš pri njih, žal ni isto kot za PPPoE, (je sicer tudi v SIP Request paketu ampak uporablja HTTP Digest Authentication kar pomeni da geslo ni v clear-text, če imate admin geslo od Innboxa lahko tudi iz tam preberete)
Strežnik(eni clienti kor je naprimer MicroSIP temu pravijo Domena): voip.siol (IP: 10.253.0.100)
Port: 5060
SIP Proxy: voip.siol (IP: 10.253.0.100)
SIP Proxy Port: 5060
SIP Registrar: voip.siol (IP: 10.253.0.100)
SIP Registrar Port: 5060

SIP Outbound proxy se NE UPORABLJA

ko nam VOIP na VLAN 3998 dela si samo še nastavimo ruto da lahko uporabljamo zraven še internet ko telefoniramo
hop v CMD (CTRL+R --> cmd.exe)
route add 10.253.0.100 MASK 255.255.255.255 10.43.112.1 IF 35 -p

številko interface (IF) dobimo takole: netsh int ipv4 show interfaces





zdej pa če mi kdo zna povedat, zakaj ko izberem kodek LPCM(WIDEBANDPCM) 48khz ni zvoka ko se pokličem bi bilo tudi krasno (ker kvaliteta zvoka na VOIP je porazna), nevem kje se zatakne ali moj Samsung Galaxy S10 ne podpira tega kodeka ali se pa že ker pri telekomu zatakne
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asterisk VoIP - izkušnje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11417366 (3013) webbacklink
»

VoIP prenehal delovati z novim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
61008 (752) Vili_vanili
»

VOIP siol

Oddelek: Omrežja in internet
263014 (2171) poweroff
»

NOKIA E60/E61/E70/E65/N80/N95 - SIOL VoIP - NASTAVITVE za cenejše oz, brezplačne klic

Oddelek: Mobilne tehnologije
115816 (5265) Apple
»

Fiksi IP - Trio Siol paket

Oddelek: Omrežja in internet
143104 (2918) fizolcek

Več podobnih tem