» »

OneDrive z več računi

OneDrive z več računi

BorutO ::

Zanima me, če se da v OneDrive, ki je že dodan in vpisan v račun v samem Windowsu, več računov dodati v enega.

Da bolj objasnim ... Jaz imam svoj račun, žena svojega. Oba uporabljava OneDrive iz mojega računa, saj imam premium različico ter dostop do office programov v treh računalnikih, kar pomeni, da vse v bistvu shranjujeva na moj račun.
Žena je vpisana s svojim računom, ker ima tudi neke službene stvari in ta svoj onedrive oz. račun uporablja v službi, tako, da bi imela isti račun na obeh računalnikih, ne pride v poštev.

Rad bi, da bi žena na svojem računalniku v OneDrive imela dostop še do mojega one drivea. Se pravi, da bi ji vse, kar počne na svojem računalniku, shranjevalo še na moj račun. Če bi šla na OneDrive, bi lahko imela dostop do obeh računov v enem in ne bi rabila se izpisati ter se vpisati v moj račun.

Upam, da se razumemo, ker ne znam razložiti. Hkrati tudi ne najdem ničesar na netu, razen neke aplikacije, ki ima več teh cloudov v enem (onedrive, google drive, dropbox ipd ...).

_Denny_ ::

Mogoče kaj takega? Add and sync shared folders to OneDrive

Potem ji daš v share tiste mape, ki bi naj bile skupne in je to to.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

TheBlueOne ::

Jaz normalno lahko delim svoj OneDrive, ga uporabljamo za projekte. Sinhronizacija na disk menda ni delala samo, ce je bil Windows 7.

Mape delim med "sodelavci/soustvarjalci" in zunanjimi, ki dobijo zadeve v pregled. Ce imas win10 gre tudi sinhronizacija mape, ki jih nekdo drug deli s tabo, samo se ne spomnem tocno kako.

Potem ko nekdo spreminja kaksno datoteko, ce je iz Office 365 v zivo vidis kako se spreminja. Edin problem je, ce delata dva na istem projektu in si ves cas izmenjujeta kaksne datoteke. Potem se malo nacakas, ker mora najprej koncati upload, potem pa download na drugi napravi, seveda v primeru vecjih datotek kakor videi.

OneDrivu manjka samo, da bi ugotovil, ce so racunalniki, ki si delijo datoteko v enaki mrezi in bi sinhroniziral PC< --- >PC. Kot resitev tega problema se trudim, da bi imel skupni lokalni disk, ki bi se sinhroniziral v OneDrive, samo se nisem nastudiral zadev.

joze67 ::

Shareaš svojo OD mapo in jo povežeš na drugem računalu?

srus ::

Če sem prav razumel želiš, da ima žena v svojem One Drive klientu poleg svojega še dostop do tvojega računa. To se da urediti brez težav - klik na One Drive ikono na taskbaru - More - Settings - Add an account.

Rok22 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz normalno lahko delim svoj OneDrive, ga uporabljamo za projekte. Sinhronizacija na disk menda ni delala samo, ce je bil Windows 7.

Mape delim med "sodelavci/soustvarjalci" in zunanjimi, ki dobijo zadeve v pregled. Ce imas win10 gre tudi sinhronizacija mape, ki jih nekdo drug deli s tabo, samo se ne spomnem tocno kako.

Potem ko nekdo spreminja kaksno datoteko, ce je iz Office 365 v zivo vidis kako se spreminja. Edin problem je, ce delata dva na istem projektu in si ves cas izmenjujeta kaksne datoteke. Potem se malo nacakas, ker mora najprej koncati upload, potem pa download na drugi napravi, seveda v primeru vecjih datotek kakor videi.

OneDrivu manjka samo, da bi ugotovil, ce so racunalniki, ki si delijo datoteko v enaki mrezi in bi sinhroniziral PC< --- >PC. Kot resitev tega problema se trudim, da bi imel skupni lokalni disk, ki bi se sinhroniziral v OneDrive, samo se nisem nastudiral zadev.


Res me zanima kako za boga lahko znotraj ene organizacije na enem onedrive accountu daš mapo kot primer “katalogi” in določiš uporabnike ki bi to mapo lahko v svojem onedrive-u videli kot skupno mapo?
Da se ubiješ ne najdem te možnosti.
Vidim jo ce se drugi uporabnik prijavi preko weba in tam vidi pod zavihkom skupna raba. Ampak bi clovek ja rekel da mora ta opcija bit tudi v clientu v samih windowsih. Ni pa na webu nobene opcije “dodaj skupno mapo v svoj one drive” 🤨

srus je izjavil:

Če sem prav razumel želiš, da ima žena v svojem One Drive klientu poleg svojega še dostop do tvojega računa. To se da urediti brez težav - klik na One Drive ikono na taskbaru - More - Settings - Add an account.


Ni ravno smiselno imet dva locena onedrive-a, ker bi bilo fajn ce npr. onedrive 1 sharea samo eno mapo ki naj jo vidi obedrive 2.

Plus ce se prijavis z dvem accountom je zmeda na kvadrat glede poimenovanja v raziskovalcu. Ne mores preimenovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok22 ()

TheBlueOne ::

Rok22 je izjavil:



Res me zanima kako za boga lahko znotraj ene organizacije na enem onedrive accountu daš mapo kot primer “katalogi” in določiš uporabnike ki bi to mapo lahko v svojem onedrive-u videli kot skupno mapo?
Da se ubiješ ne najdem te možnosti.


Nisem doma ampak menda nekeako tako:

https://support.microsoft.com/en-us/off...

Ce imas instaliranega kakaor se spodobi, kar pomeni, da ga vidis v datotecnem sistemu, potem menda gre tudi desni klik na mapo in "Share".

Se mi pa zdi, da potrebujes Windows 10. Na PCju z Windows 7 nismo spravili skupaj, da bi avtomaticno sinhroniziral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft OneDrive

Oddelek: Operacijski sistemi
192421 (614) gwtlwesncw
»

Avtomatsko shranjevanje namizja na OneDrive

Oddelek: Pomoč in nasveti
61150 (979) Mercier
»

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

Oddelek: Mobilne tehnologije
465856 (4536) next3steps
»

Onedrive meče datoteke v koš..

Oddelek: Programska oprema
223059 (2187) hdx
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614120 (7695) crniangeo

Več podobnih tem