» »

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

iTunes zacetniske tegobe, ali bi jailbreak

TheBlueOne ::

Sem tehnicno pismen, ampak tale iTunes pa me sili v to, da zakadim svoj iPhone v zid. Kaj je se kaksen uporabnik, ki je sel iz droida na iOS in je dobival zivcnega s tem iTunsom?

Instaliram na drug PC, nikakor ne spravim mp3jev na telefon, dokler se ne strinjam s sinhronizacijo, ki pa mi pobrise vso glasbo na telefonu.

Imam tako poln kufer s posiljevanjem njihovih iServisov, da bom telefon imel res samo se kot telefon (sporocila telefoniranje). Je se kdo v klubu iShit popizditisa, ki bi bentil z mano ali pa sem preobcutljiv?

Wtf sem placal?! Vmesnik iz kamene dobe, ok Hardware in en kup omejitev. Kako je kaj z jailbreakom? Ali to resi probleme?

hojnikb ::

streamaj musko pa je problem resen ;)
#brezpodpisa

next3steps ::

Jailbreak je uporaben, če si nato pripravljen še plačati za vse te custom made rešitve. Kar velik del uporabnih je nsmreč plačljivih.

Kar se tiče glasbe, sem jaz pred časom rešil z Google Play Music in Fildo( zajema podatke iz NetEase Cloud Music)

gusto ::

hojnikb je izjavil:

streamaj musko pa je problem resen ;)

Tvoja rešitev je torej, da se popolnoma podrediš gospodarju. Saj takšne imajo najrajši.

matobeli ::

Pa sej to je fora epla. Če igraš kot je zamišljeno v dizajnu bo vse perfektno. Za ljudi ki bi pa stalno neki prčkali pa je android :P

shadeX ::

nikakor ne spravim mp3jev na telefon


iOS ni zate.

hojnikb ::

gusto je izjavil:

hojnikb je izjavil:

streamaj musko pa je problem resen ;)

Tvoja rešitev je torej, da se popolnoma podrediš gospodarju. Saj takšne imajo najrajši.

That.... makes no sense.
#brezpodpisa

next3steps ::

Tvoj komentar je irelevanten za aktualen problem.

hojnikb ::

just fyi, z ytb playerjom se da lepo streamat musko preko youtube, tud ko je telefon zaklenjen.For free :)
#brezpodpisa

zee ::

iPhone je lahko hkrati sinhroniziran samo z enim računalnikom.

Po drugi strani lahko glasbo enostavno streamaš preko YouTube, Deezer, Spotify... Vsaj pri slednjem jo lahko tudi shraniš lokalno.

Prav nič se ni treba "podrejati gospodarju".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

just fyi, z ytb playerjom se da lepo streamat musko preko youtube, tud ko je telefon zaklenjen.For free :)


Meni se izklopi stream ko ga zaklenem. Kaj se da pri iOSu to kje izklopiti? Drugace imam problem s streamanjem, ker se vozim skozi dosti tunelov, kjer ponavadi preklopi na kaksen pocasen net ali pa ga sploh ni in imam kaksno tretjino poti iz sluzbe same prekinitve.

Smo pa ravno vceraj geekali pri prijatelju, kjer je eden uporabnih iZadev in ko sem mu objasnil probleme me je uprasal, ce kupujem preko iTunes, ko sem rekel ne, mi je samo dejal "Ti ne razumes Appla, kupil si si dostop do nadaljnih nakupov in ne samo telefon". :) Se bojim, da ima prav.

Drugace pa poslusam dosti zadev, ki niso komercialne in jih praviloma niti ni za kupit. Kaksne starejse Essential mixe ipd. Kateri streaming servis ima najvec eksotike in je podprt na iOS?

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Google Play Music ti omogoča download glasbe predhodno.

TheBlueOne ::

next3steps je izjavil:

Google Play Music ti omogoča download glasbe predhodno.


Tnx, bom poskusil. Bo Google "resil" iOS. :)

shadeX ::

Meni se izklopi stream ko ga zaklenem. Kaj se da pri iOSu to kje izklopiti?


Hojnik ne govori o Youtube aplikaciji (pri youtubu je streaming v ozadju rezerviran za plačnike), obstaja pa dost podobnih aplikacij ki streamajo youtube videje in istočasno lahko zakleneš zaslon. En predlog ti je že hojnik dal ampak bojim se da ta app ne obstaja več.

Lahko poiščeš kakšno drugo, jaz uporabljam TubiFun, Musi ,...


Si pa tudi sam ne predstavljam več muzike s PC-ja dajat na telefon. Že ko sem mel Android sem to počel samo zaradi tega ker sem s telefonom hodil športat pa sem rabil muziko. Sam zdej ko je tolk podatkov na voljo to sploh ni več problem.

Zna pa bit problem če prideš na območje kjer ni pokritosti omrežja ja (najmanj 3G).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

XS!D3 ::

Jaz uporabljam Apple Music, ker se mi enostavno ne da ukvarjat s premetavanjem mp3jev, poleg tega je zadeva dostopna še celotni (širši) familiji preko family sharinga. Kolikor vem na iOSu dela tudi Google Music in druge storitve, če ti Applova ni všeč.

Za lokalno kolekcijo je pa tudi več opcij. Lahko vklopiš ročno upravljanje glasbe in mečeš gor glasbo iz poljubne mašine z iTunesom (kolikor vem gre sicer tudi z alternativnimi programi). Druga opcija je klasičen sync iTunes librarya, kjer res lahko syncaš samo z enim PCjem. Obstaja sicer 3rd party software (ala AnyTrans) s katerim naj bi se dalo tudi to uredit, ampak nisem nikoli testiral, tako da ne bi komentiral. Obstaja pa še HomeSharing, ki ti preko mreže synca library med različnimi napravami in ne bi sem bit problem syncat glasbe med več različnimi PCji in mobilnimi napravami.

Za premetavanje mp3jev direktno po dodatočnem sistemu pa iOS res vrjetno ne bo najbolj primeren, ampak to je vrjetno jasno že preden kupiš takšno napravo....

TheBlueOne ::

XS!D3 je izjavil:


Za premetavanje mp3jev direktno po dodatočnem sistemu pa iOS res vrjetno ne bo najbolj primeren, ampak to je vrjetno jasno že preden kupiš takšno napravo....


Vem vem, sem bil opozorjen, ampak je bilo receno, da gre bp preko iTunes, kar samo deloma drzi. Verjetno se ne bi nikoli selil na iOS, ce bi kdo drug naredil kaksen fleten mali telefon, format tegale SEja mi je genialen. Sej ce bo vse ok z Google Play music, potem bo vse OK, ker delati vse ostalo na telefonu pa sem se ze tako ali tako odvadil odkar imam Appla. Zame je pac nek novodobni feature phone, kar me niti ne moti, edino kar me zivcira je, da naj bi bil vse kar je Android in se vec, za kar pa moras biti miloreceno zaljubljen v brend. To glede prenasanja datotek je morda res korak v bizarno omejenost, ampak bo ze. :D

XS!D3 ::

Kaj točno ne gre? Vklopiš manually managa music and video in premetavaš kolk hočeš. Je pa res, da se moreš v štartu odločit. Če si izbral sync, ki dela samo z enim PCjem, bo pač treba syncat s to napravo ali pa spremenit v ročno varianto oziroma vklopit home shraing, ki dela čez več naprav.

next3steps ::

Verjetno ga moti debilen vmesnik v ITunesu, ki je na čase nesmiselno zasnovan. Tudi mene je.

dvihtelic ::

marsikdo gre zaradi takih in podobnih stvari na android.

aleksander10 ::

mogoče pa tole uporabiš:
https://softorino.com/w2/
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Furbo ::

dvihtelic je izjavil:

marsikdo gre zaradi takih in podobnih stvari na android.

To je tako, kot če bi zamenjal rahel glavobol za raka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

next3steps ::

Oh, glej ga! Še en fanboy! Odpeketaj drugam! Tvoj odgovor je irelevanten za aktualen problem.

ombre ::

Sam uporabljam na iOS Groove music in OneDrive kombinacijo od Microsofta. Super stvar - naložiš glasbo na OneDrive (lahko na PCju) in potem lahko streamas ali pa tudi downloadaš na iphone, brez iTunes preko aplikacije Groove Music.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

TheBlueOne ::

ombre, to bo to. OneDrive ze imam. :) Hvala ti in hvala Microsoftu. Sedaj imam na iOS ze Outlook, Onedrive in se Groove music.

NikolormousB ::

zee je izjavil:

iPhone je lahko hkrati sinhroniziran samo z enim računalnikom.

Po drugi strani lahko glasbo enostavno streamaš preko YouTube, Deezer, Spotify... Vsaj pri slednjem jo lahko tudi shraniš lokalno.

Prav nič se ni treba "podrejati gospodarju".


Če ni to definicija podrejanja gospodarju ne vem kaj je. Apple se je odločil, da lahko poslušaš glasbo točno tako, kot njim paše in nič drugače.

Tole in druge, podobne stvari naredijo iPhone polizdelek, ki je dober za delanje selfijev in nabijanje candy crusha.

next3steps ::

Apple ima zelo dober ekosistem, v kolikor potrebuješ vse to, kar ti ponuja.
V kolikor želiš manj ali več, postane tegoba. Tako kot je pri meni.

NikolormousB ::

Ne, ekosistem, ki ti ne pusti, da bi premaknil datoteke na telefon ali tablico iz file managerja je zanič.

next3steps ::

Če ni potrebe po tem, ni. V mojem primeru je pa sicer res neuporaben. Fanboyi bi se morali malo držati nazaj.

XS!D3 ::

NikolormousB je izjavil:

zee je izjavil:

iPhone je lahko hkrati sinhroniziran samo z enim računalnikom.

Po drugi strani lahko glasbo enostavno streamaš preko YouTube, Deezer, Spotify... Vsaj pri slednjem jo lahko tudi shraniš lokalno.

Prav nič se ni treba "podrejati gospodarju".


Če ni to definicija podrejanja gospodarju ne vem kaj je. Apple se je odločil, da lahko poslušaš glasbo točno tako, kot njim paše in nič drugače.

Tole in druge, podobne stvari naredijo iPhone polizdelek, ki je dober za delanje selfijev in nabijanje candy crusha.


Kot že večkrat napisano, je to samo ena od opcij....

NikolormousB je izjavil:

Ne, ekosistem, ki ti ne pusti, da bi premaknil datoteke na telefon ali tablico iz file managerja je zanič.

Kako ne pusti? V file managerju aka Finderju vržem datoteko v AirDrop in se pojavi na telefonu. Ali pa jo vržem v iCloud/Dropbox/One Drive/GDrive/lokalni NAS/whatever in je zadeva ravno tako dostopna iz telefona.

TheBlueOne ::

XS!D3 je izjavil:

Kako ne pusti? V file managerju aka Finderju vržem datoteko v AirDrop in se pojavi na telefonu. Ali pa jo vržem v iCloud/Dropbox/One Drive/GDrive/lokalni NAS/whatever in je zadeva ravno tako dostopna iz telefona.


Problem je, da prakticno vse ostale naprave, kjer ne poznam niti ene kjer je drugace se pojavijo kot zunannji nosilec podatkov v OSju in ni potrebnega nobenega dodatnega softwara. Tudi Apple to zna, ker se da pokopirati fotke iz telefona na klasicen nacin.

Torej pri Alpplu opazis, da ne gre, potem pa moras sam najdi neko tretjo aplikacijo s katero lahko to dosezes. Ce nimas srece pozabis nekje kaj odkljukati (kar bi moral vedeti vsak) in verjetno ti bo izbrisal kaksne podatke iz telefona (ker si se moral roditi z znanjem, da lahko syncas samo z enim PCjem), potem pa se najde kdo, ki rece, da je vse to normalno in da se moras skoraj pocutiti bedastega. In mi nic vec ni jasno... ;((

TheBlueOne ::

No, da porocam... Onedrive v kombinaciji z Groovom je resil problem.

@ombre, tnx :D

tomaz- ::

iTunes match mi za 25€ letno mojo glasbo lepo sinhronizira z iTunes, pa s telefonom in iPadom - deluje tudi povsod drugje - USB v avtu ipd.... cca 90% komadov mi je matchal in dobiš DRM free direkten download teh komadov iz iTunes stora, tiste pa, ki jih ne prepozna, jih lepo uploada in da na razpolago v oblaku. Poslušaš z nativno aplikacijo music...
Tudi če ne podaljšaš letne naročnine, ti vsa glasba ostane lokalno, in jo lahko po mili volji nosiš po USB ključkih....
Pa še "zanimivost" oziroma neka "siva cona" :
Z neta snameš en album, ga vtakneš v iTunese, iTunes match ti ga pomatcha, pobrišeš ta album iz iTunesov in že isti hip lahko zdownloadaš DRM free celoten identičen album direktno iz iTunes stora z njihovo kvaliteto..Enako funkcionira recimo iz youtuba.. Najdeš nekaj, kar ti sede, ne glede na kvaliteto zvoka - ko ga match-a, pobrišeš tvojo verzijo in dowloadaš njihovo 256kb ACC verzijo- spet DRM free

TheBlueOne ::

Mah Groove mi dela probleme z offline datotekami. :(

Nikakakor mu ne morem dopovedati, da imam v OneDrivu lokalno kopijo, vedno hoce steamati...

@Tomaz prekomplicirano in vseeno predrago za nekaj, kar je praviloma zastonj. Potem je boljsi kar iTunes.

tomaz- ::

cena je čist stvar debate, nekomu predrago, nekomu ne, se strinjam.. Ampak komplicirano??? ne razumem najboljš.. Vse, kar narediš v tem primeru je, da plačaš pač iTunes match.. In to je to!!?? Kaj pa je tukaj kompliciranega? iTunes match potem sam vse naredi, na vse naprave, ki jih imaš na istem accountu ti pokaže vso glasbo, ki jo imaš že itak od prej verjetno v iTunsih. Poleg VSAKE skladbe imaš potem na telefonu oblaček in če želiš, lahko streamaš ali pa klikneš na oblaček in ti jo prenese offline na telefon! Enako lahko narediš s playlistami. Lahko jo kreiraš v Itunesih in se ti bo avtomatsko sinhronizirala v telefonu, lahko jo narediš v telefonu in se ti bo avtomatsko sincala tudi v iTunsih.. Bolj simpl in manj korakov že ne more biti.
Verjetno te je zmedlo, ker sem rekel, da dobiš njihove verzije skladb.. JA, to je dodaten "bombonček", ki ga lahko pač izkoristiš, ali pa ne. Ni ti treba, ni obveza :) Je pa fino, ko bi včasih kak komad imel, pa ga brez problem astakneš na Youtubu in s ene obremenjuješ s kvaliteto, ker ti bo Tunes match itak zadevo "dal" iz iTunes stora

Res pa za špas stane ceno enega pira na mesec, to pa ja...

Drugače pa, zakaj pa ne uporabljaš namenske aplikacije za onedrive na iPhonu?? Saj imaš že v aplikaciji vgrajen player in zagotovo se da datoteke imet tudi offline... Med datoteke spada tud muska..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

McMallar ::

Probaj tole, sem uporabljal nekaj casa nazaj in je delalo: CopyTrans. Lahko MP3 enostavno nalagas in urejas, vkljucno z mapami.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

TheBlueOne ::

Sej dnar ni najvecji problem. Pac ce si navajen, da samo preneses na napravo in stima, potem je vsak dodatni korak odvec. Meni je recimo onedrive v kombinaciji z groove super, samo offline mi ne gre. ;(

tomaz- ::

Pa saj ti pravim: zakaj si delas dodatni korak z groove, ce ima onedrive svoj player???

ombre ::

Ko si v groove appu držiš palec na željeni pesmi, dokler se ne prikaže menu: Nato izbereš make available offline in potem ti bo špilalo tudi offline. Ne rabiš tega označevat v OneDrive. :P
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

TheBlueOne ::

ombre je izjavil:

Ko si v groove appu držiš palec na željeni pesmi, dokler se ne prikaže menu: Nato izbereš make available offline in potem ti bo špilalo tudi offline. Ne rabiš tega označevat v OneDrive. :P


V OneDrivu sem oznacil, da mi naredi lokalno kopijo. Skoda, da Groove ne bere tudi lokalno. Lahko pa predvajas tudi kar z OneDrivom, ce imas lokalno kopijo. Toliko sem se ugotovil.

Na vsak nacin se vedno boljse, kot iTunes in podobno, ker v koncni fazi datoteke preneses iz mape v mapo in ne preko tretje aplikacije. Bi pa bilo res fletno, ce bo Groove znal prebrati lokalno shranjene datoteke in ne samo iz oblaka.

tomaz- je izjavil:

Pa saj ti pravim: zakaj si delas dodatni korak z groove, ce ima onedrive svoj player???


Malo je smotan, mi ne uspe, da bi delal sezname predvajanja... Lahko poslusam samo eno, tako da je OK za Techno. :)

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

ja, tega pa mislim, da playder v onedrivu res ne podpira

TheBlueOne ::

Se bojim, da Apple ne dovoli tocno tega, da na prakticen nacin enostavno nanj preneses datoteke in jih uporabljas. Mi deluje, da dovoli samo streaming nikakor pa da aplikacije dostopajo do lokalnih datotek, ki jih lahko prenasas prosto po presernu, razen ce so aplikaciji lastne "offline" datoteke.

Vedno bolj se veselim dneva, ko bo kdo naredil napravo, ki bo tako kompaktna kot Iphone SE in furala kaj drugega kot iOS.

ginekk ::

Za OP, jaz sem imel enake težave nazadnje sem popustil glede sinhronizacije (iTunes vmesnik pa je nekaj najbolj nelogičnega)

Za tiste ki navijate za streamanje, a telefone imeti offline za vas ni več opcija? Drug problem pa da obstaja tudi glasba ki jo streaming platforme ne ponujajo... še na Youtube je nihče ne naloži.

McMallar ::

Ocitno je bil moj post spregledan - CopyTrans ti omogoca, da nalozis MP3 datoteke na telefon in jih poslusas v offline nacinu. Deluje na N racunalnikih in ne brise ostalih podatkov ter ne zahteva nobene sinhronizacije.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

TheBlueOne ::

McMallar je izjavil:

Ocitno je bil moj post spregledan - CopyTrans ti omogoca, da nalozis MP3 datoteke na telefon in jih poslusas v offline nacinu. Deluje na N racunalnikih in ne brise ostalih podatkov ter ne zahteva nobene sinhronizacije.


Res je... bom preizkusil. :) Tnx

krefi ::

pozdravljeni
imam iphone 7 plus in sicer zanima me kaj bi dosegel z jailbreak kaj se na telefonu spremeni in kaj izbolsa ker sem zasledil da veliko uporabnikov uporablja to ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

AndrejS ::

Mislim da sem jaz MP3 skopiral z iFunBox

next3steps ::

Če nimaš namena plačevati za jailbreakane aplikacije, zate jailbreak ne naredi nič, razen napravo naredi bolj ranljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024295 (21110) Mavrik
»

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6911615 (9454) Furbo
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6927807 (25363) Lonsarg
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186437 (5308) r0ker

Več podobnih tem