» »

AliExpress dostava

AliExpress dostava

asaxyxas ::

to Slovenia via AliExpress Standard Shipping

Estimated Delivery: 16-25 days

Koliko dni mislite, da bom čakal na pošiljko? 25 ali več?
  • predlagal izbris: amacar ()

hotig ::

To je predvidevanje, kot vremenska napoved, odvisno kaj bo v zraku in kaj ne. Po novem imajo maksimalni rok dostave do 90 dni (še pred nekaj meseci je bilo do 60 dni) tako da vzemi to za skrajni rok, po katerem lahko odpreš dispute. Če si že naročil ti pa itak pri izdelku piše skrajni čas dostave. Zdaj so ratali zelo "ohlapni" (verjetno zaradi situacije z virusom), meni je en prodajalec že dvakrat sam podaljšal rok dostave za 22 dni, čeprav sem izbral opcijo delivered before 04/15 or full refund in moram sedaj še skoraj mesec dni čakat (WTF).

Superboyy ::

Če rabiš stvar hitro jo naroči iz evrope.

Lahko se zavleče tudi na par mesecev.

FoxKnox ::

Računaj čas do ukinitve karantene v evropi + 2 meseca. Realno.

Groot ::

FoxKnox je izjavil:

Računaj čas do ukinitve karantene v evropi + 2 meseca. Realno.


Hahah zakaj že? Nekateri pa res radi širite false informacije. Pošiljke v mednarodnem prometu načeloma potujejo bolj ali manj nemoteno. Precej bolj problematična je morebitna karantena v državi izvora. Tako v januarju in februarju praktično nobena stvar ni šla naprej od kitajskih prodajalcev. S ponovnim odpiranjem njihovih tovarn in trgovin, so tudi pošiljke pričele prihajati. Sam sem tako sredi april dobil stvar naročeno sredi februarja (torej cca. 2 meseca, če se prav spomnim je manjkalo 5 dni do izteka roka za dostavo, torej je dostava trajala 55 dni).

Kot je odgovoril že @hotig je ugibanje točnega časa dostave iz Kitajske že v normalnih razmerah čista loterija. Sem dobil že stvar v roku 1 tedna (ni bila poslana iz EU) in tudi že čakal skorajda 3 mesece.

hotig ::

Superboyy je izjavil:

Če rabiš stvar hitro jo naroči iz evrope.

Lahko se zavleče tudi na par mesecev.


Moj primer je sicer malce bolj specifičen. Jaz sem moj izdelek, ki je imel garantiran rok dostave do 15.4. naročil iz Evrope, natančneje iz Francije. Odločil sem se za to opcijo, ker je bil določen končni datum dostave (naročil in plačal 27.3.) ali pa vračilo denarja. Potem pa je 13.4. prodajalec sam podaljšal rok dostave za 22 dni (čudna številka, ampak kaj čem). Sicer sem mu napisal, da se s tem ne strinjam ampak ni imelo to nobenega vpliva na njegovo odločitev. Prejšnji teden je pa še enkrat podaljšal rok dostave (spet za dodatnih 22 dni). Bom pač moral čakat, kljub tistemu napisu delivered before x/y or a full refund. Ampak imam še nekaj upanja, da bom končno dobil do konca meseca. Če bo spet kaj palamudil bom kar sprožil dispute, sploh če bo spet podaljševal rok dostave.

Pri običajnih naročilih, kjer piše Estimated Delivery: y-x days je to samo predvideni čas, ki pa ni garantiran. Trenutno imajo čas za pošiljanje po potrjenem plačilu 8 dni (včasih je bilo 5 dni) in potem rok za dostavo 90 dni (včasih je bilo 60 dni).

FoxKnox ::

Groot je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Računaj čas do ukinitve karantene v evropi + 2 meseca. Realno.


Hahah zakaj že? Nekateri pa res radi širite false informacije. Pošiljke v mednarodnem prometu načeloma potujejo bolj ali manj nemoteno. Precej bolj problematična je morebitna karantena v državi izvora. Tako v januarju in februarju praktično nobena stvar ni šla naprej od kitajskih prodajalcev. S ponovnim odpiranjem njihovih tovarn in trgovin, so tudi pošiljke pričele prihajati. Sam sem tako sredi april dobil stvar naročeno sredi februarja (torej cca. 2 meseca, če se prav spomnim je manjkalo 5 dni do izteka roka za dostavo, torej je dostava trajala 55 dni).

Kot je odgovoril že @hotig je ugibanje točnega časa dostave iz Kitajske že v normalnih razmerah čista loterija. Sem dobil že stvar v roku 1 tedna (ni bila poslana iz EU) in tudi že čakal skorajda 3 mesece.

Jaz sem v aprilu dobil naročeno robo od konca januarja in februarja.
12 pošiljk naročenih v začetku marca še čakam in sem prepričan, da po 15. marcu ni šlo nič iz Kitajske zaradi evropske karantene, če pa že, je nakopičeno nekje po evropskih skladiščih in čaka na transport.
Čakam še naročilo od 03. februar, kar je 90+ dni in od marca kar je 60 + dni.
Roki, ko si dobil v treh tednih so zaenkrat znanstvena fantastika.
Pa razloži, kako mednarodne pošiljke potujejo nemoteno npr China-Europe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Groot ::

FoxKnox je izjavil:

Groot je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Računaj čas do ukinitve karantene v evropi + 2 meseca. Realno.


Hahah zakaj že? Nekateri pa res radi širite false informacije. Pošiljke v mednarodnem prometu načeloma potujejo bolj ali manj nemoteno. Precej bolj problematična je morebitna karantena v državi izvora. Tako v januarju in februarju praktično nobena stvar ni šla naprej od kitajskih prodajalcev. S ponovnim odpiranjem njihovih tovarn in trgovin, so tudi pošiljke pričele prihajati. Sam sem tako sredi april dobil stvar naročeno sredi februarja (torej cca. 2 meseca, če se prav spomnim je manjkalo 5 dni do izteka roka za dostavo, torej je dostava trajala 55 dni).

Kot je odgovoril že @hotig je ugibanje točnega časa dostave iz Kitajske že v normalnih razmerah čista loterija. Sem dobil že stvar v roku 1 tedna (ni bila poslana iz EU) in tudi že čakal skorajda 3 mesece.

Jaz sem v aprilu dobil naročeno robo od konca januarja in februarja.
12 pošiljk naročenih v začetku marca še čakam in sem prepričan, da po 15. marcu ni šlo nič iz Kitajske zaradi evropske karantene, če pa že, je nakopičeno nekje po evropskih skladiščih in čaka na transport.
Čakam še naročilo od 03. februar, kar je 90+ dni in od marca kar je 60 + dni.
Roki, ko si dobil v treh tednih so zaenkrat znanstvena fantastika.
Pa razloži, kako mednarodne pošiljke potujejo nemoteno npr China-Europe.


Mednarodni tovorni transport s posameznimi izjemami poteka. Relacija Kitajska-Evropa ni nobena posebnost. Če bi držalo kar trdiš sam, potem tudi ti v aprilu nebi dobil pošiljke. Drži pa da se zaradi obilice spletnega nakupovanja pojavlja back-log pri dostavljalcih (npr. tudi v temi Mimovrste jih je več že pisalo, da DPD nikakor ne prevzame pošiljke, ki naj bi bila sicer pripravljena).

All in all napovedovanje prihoda pošiljke iz Kitajske je v vsakem primeru ugibanje na slepo

Klemen86 ::

Groot je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Groot je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Računaj čas do ukinitve karantene v evropi + 2 meseca. Realno.


Hahah zakaj že? Nekateri pa res radi širite false informacije. Pošiljke v mednarodnem prometu načeloma potujejo bolj ali manj nemoteno. Precej bolj problematična je morebitna karantena v državi izvora. Tako v januarju in februarju praktično nobena stvar ni šla naprej od kitajskih prodajalcev. S ponovnim odpiranjem njihovih tovarn in trgovin, so tudi pošiljke pričele prihajati. Sam sem tako sredi april dobil stvar naročeno sredi februarja (torej cca. 2 meseca, če se prav spomnim je manjkalo 5 dni do izteka roka za dostavo, torej je dostava trajala 55 dni).

Kot je odgovoril že @hotig je ugibanje točnega časa dostave iz Kitajske že v normalnih razmerah čista loterija. Sem dobil že stvar v roku 1 tedna (ni bila poslana iz EU) in tudi že čakal skorajda 3 mesece.

Jaz sem v aprilu dobil naročeno robo od konca januarja in februarja.
12 pošiljk naročenih v začetku marca še čakam in sem prepričan, da po 15. marcu ni šlo nič iz Kitajske zaradi evropske karantene, če pa že, je nakopičeno nekje po evropskih skladiščih in čaka na transport.
Čakam še naročilo od 03. februar, kar je 90+ dni in od marca kar je 60 + dni.
Roki, ko si dobil v treh tednih so zaenkrat znanstvena fantastika.
Pa razloži, kako mednarodne pošiljke potujejo nemoteno npr China-Europe.


Mednarodni tovorni transport s posameznimi izjemami poteka. Relacija Kitajska-Evropa ni nobena posebnost. Če bi držalo kar trdiš sam, potem tudi ti v aprilu nebi dobil pošiljke. Drži pa da se zaradi obilice spletnega nakupovanja pojavlja back-log pri dostavljalcih (npr. tudi v temi Mimovrste jih je več že pisalo, da DPD nikakor ne prevzame pošiljke, ki naj bi bila sicer pripravljena).

All in all napovedovanje prihoda pošiljke iz Kitajske je v vsakem primeru ugibanje na slepo


A ti živiš na drugem planetu?
V zraku 70% manj letal in transport poteka brez izjem?

V času karantene na Kitajskem je bilo vprašljivo, če bo prodajalec poslal zadevo. Če jo je poslal, je bila zamuda pri prejemu okrog 2 tedna (skupni čas se je za AliExpress dostavo podaljšal z okrog 25 na okrog 40 dni). Z začetkom marca so se začele zadeve občutno slabšati, danes npr. sem prejel eno zadevo naročeno na začetku marca, večino pošiljk s tega obdobja je še na poti. Od konca marca pa AliExpress pošiljke v Evropo praktično stojijo (poslane preko China post ali 4px/Singapore post), večina pošiljk s tega obdobja ni niti Kitajske še zapustila. Nekaj sicer zdaj rešujejo z vlaki, nekoliko več transportnih letal je v zraku, ampak zaostanek bo težko nadoknaditi. Pričakujem 90+ dni dostave za večino pošiljk poslanih konec marca.

Groot ::

Klemen86 je izjavil:


A ti živiš na drugem planetu?
V zraku 70% manj letal in transport poteka brez izjem?

V času karantene na Kitajskem je bilo vprašljivo, če bo prodajalec poslal zadevo. Če jo je poslal, je bila zamuda pri prejemu okrog 2 tedna (skupni čas se je za AliExpress dostavo podaljšal z okrog 25 na okrog 40 dni). Z začetkom marca so se začele zadeve občutno slabšati, danes npr. sem prejel eno zadevo naročeno na začetku marca, večino pošiljk s tega obdobja je še na poti. Od konca marca pa AliExpress pošiljke v Evropo praktično stojijo (poslane preko China post ali 4px/Singapore post), večina pošiljk s tega obdobja ni niti Kitajske še zapustila. Nekaj sicer zdaj rešujejo z vlaki, nekoliko več transportnih letal je v zraku, ampak zaostanek bo težko nadoknaditi. Pričakujem 90+ dni dostave za večino pošiljk poslanih konec marca.


Ok bi bilo koristno da bi prebral vse. Moj prvotni komentar se je nanašal na trditev da bo dostava trajala do konca karantene v EU +2 meseca. Pač sem želel opozoriti da to ni ravno nek relevanten komentar, ker karantena v EU ne onemogoča mednarodnega prometa blaga kot nakazuje komentar.

S tem da lahko traja dostava dlje pa sem se že takoj strinjal. Enako da je več kot očitno prišlo do backlogga pri večini prevoznikov.

Pac-Man ::

Groot je izjavil:

Hahah zakaj že? Nekateri pa res radi širite false informacije.

Sam še vedno čakam par paketov z začetka marca. En je prišel včeraj.
Je pa že prišlo par vmes naročenih. Čista loterija.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501559723 (4480) hotig
»

A še sprejemate pošiljke iz Aliexpressa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569222 (5570) kixs
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317303 (62388) Karen
»

Ebay nedobljeno blago !

Oddelek: Kaj kupiti
324152 (2938) Apofis
»

Ebay (ko paket enostavno ne pride tudi po mescu dni)

Oddelek: Loža
274998 (4269) Dr_M

Več podobnih tem