» »

A še sprejemate pošiljke iz Aliexpressa?

A še sprejemate pošiljke iz Aliexpressa?

«
1
2

xsum1 ::

Imamo še nekaj paketkov od 11.11, ki trenutno gredo skozi Shanghai itd., a je nevarno sprejeti te pakete? Zapakirani so bili dolgo nazaj v novembru, ampak skrbi nas ovojnica zaradi tega virusa, čeprav kao ni možno da bi virus preživel...ampak ne vemo veliko o tem virusu

A je še kdo prejel pakete iz Alija v teh dneh, ste jih sprejeli?

_Denny_ ::

Itak, da sprejemam...sem še celo v zadnjih 14 dneh naročil kar nekaj novih stvari. Res je virus grozen, samo zaradi njegovega izbruha moja potreba po PCI SATA kontrolerju, crimping konektorjih in adapterjih ni nič kaj manjša...osebno bi se bolj sekiral glede lockdowna in prepovedi pošiljanja izven CN.

Če pa zadeva slučajno mutira in preživi dvomesečno pot, se bom pred svojim koncem zelo potrudil, da obiščem vse sorodnike in znance, ki jih ne maram :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xsum1 ::

Sej zdaj na novo naročenih pošiljk itak baje ne bodo poslali, podaljšujejo rok do 90 dni:D

styrian ::

Virus na ovojnici ne preživi več kot 2 dni, tako da jaz še kar naprej naročujem.

hotig ::

Jst pa čakam, da bojo začeli s kakimi VIRUS SALE popusti. Rok dostave bo pa 14 dni ali več. :D

r3dkv1c4 ::

Nehajte gledat tv in ne bo odprtih takih in podobnih nesmiselnih tem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

starfotr ::

Oz alija res ne, samo še iz ebaya. Tam je bolj varno, ker paypal ustavi viruse, tudi korono iz izdelkov in kuverte.

Drmr ::

Ne.
Jaz jemljem posto iz nabiralnika z rokavico, kar pride iz kitajske takoj sezgem. Tako in tako imam iz alija narocene same nicvredne stvari.
Ziher je ziher.

BuDi79 ::

Kot bo bral mamice, ki nakupujejo iz Wisha..

knesz ::

starfotr je izjavil:

Oz alija res ne, samo še iz ebaya. Tam je bolj varno, ker paypal ustavi viruse, tudi korono iz izdelkov in kuverte.

Če ne Paypal, pa zagotovo Carinska pošta v Ljubljani :)

hator ::

Virus zelo malo časa preživi izven telesa.
V čem je sploh point panike pred koranavirusu. Na leto umre v Sloveniji za navadno gripo ca. 150 ljudi. A dela kdo paniko, še cepit se ne gredo.
BTW: vsako leto se s Tuberkulozo na novo okuži 9 miljonov ljudi in umre 2 miljona. A dela kdo paniko?

opeter ::

Jaz vedno prvo pogledam na poštarja, da vidim v kakšnem stanju je. Tako se prepričam, če je pametno prevzeti pošiljko ali ne. ;)

Nekoč so poštarji bolje prenašali bolezni, saj so imeli dovolj alkohola v krvi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vostok_1 ::

Ta virus ima relativno dolg retention time in ker je rna encapsulated dobro zdrži prebivanje na površinah. Vsaj 2 dni je minimum. Dvomim pa da pride pošiljka iz tam tako hitro.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

s1m0n ::

Jaz vsakega poštarja pregledam s termo kamero! Je vsaj za nekaj uporabna, če mi že stoji v predalu... Razen ene punce še noben poštar ni bil "vroč"...

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:

Ta virus ima relativno dolg retention time in ker je rna encapsulated dobro zdrži prebivanje na površinah. Vsaj 2 dni je minimum. Dvomim pa da pride pošiljka iz tam tako hitro.


V ene 2 mesecih pa res pride. No jaz vse kar pride prekuham :D. Nazadnje sem prekuhal batery pack za bicikel, zdej pa ne dela in kitajc noče upoštevati garancije.

mzakelj ::

s1m0n je izjavil:

Jaz vsakega poštarja pregledam s termo kamero! Je vsaj za nekaj uporabna, če mi že stoji v predalu... Razen ene punce še noben poštar ni bil "vroč"...


Če je bla poštarca se pazi ker je od brata žena poštarca. No ona ni problem. On je ker je kuhar in ljubiteljski mesar. Ne bi kakega forumaša v njegovih klobasah :)):))

vostok_1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ta virus ima relativno dolg retention time in ker je rna encapsulated dobro zdrži prebivanje na površinah. Vsaj 2 dni je minimum. Dvomim pa da pride pošiljka iz tam tako hitro.


V ene 2 mesecih pa res pride. No jaz vse kar pride prekuham :D. Nazadnje sem prekuhal batery pack za bicikel, zdej pa ne dela in kitajc noče upoštevati garancije.


Edino pravilno. Kupil si šrot robo. Kvaliteten battery pack bi definitivno moral zdržati 10 minut prekuhavanja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

-valvoline- ::

Zdaj se splaca narocat prepovedanih zadev in substanc, cariniki si ne upajo odpirat :V

trenerkar ::

Sami znalci tukaj, mislecev pa bolj malo. Marsikatera celica pa lahko preživi precej časa v pošiljki(in virus v njej).

Kosek1 ::

Ampak bi bilo res dobro vedeti, kako kaj preživi virus iz Kitajske tudi na embalaži, npr. kartonski škatli med potjo iz Kitajske. Torej zanesljive informacije.

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Ta virus ima relativno dolg retention time in ker je rna encapsulated dobro zdrži prebivanje na površinah. Vsaj 2 dni je minimum. Dvomim pa da pride pošiljka iz tam tako hitro.


Eh, ker virus pa nima dednega materiala zapakiranega?

trenerkar je izjavil:

Sami znalci tukaj, mislecev pa bolj malo. Marsikatera celica pa lahko preživi precej časa v pošiljki(in virus v njej).


Tvoje mozganske celice imajo ocitno probleme ze v glavi, kaj sele v/na paketih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

starfotr ::

mzakelj je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Jaz vsakega poštarja pregledam s termo kamero! Je vsaj za nekaj uporabna, če mi že stoji v predalu... Razen ene punce še noben poštar ni bil "vroč"...


Če je bla poštarca se pazi ker je od brata žena poštarca. No ona ni problem. On je ker je kuhar in ljubiteljski mesar. Ne bi kakega forumaša v njegovih klobasah :)):))

Kdo se boji certifikata? Vse za večjo varnost. ;-)
https://postarca.posta.si/

OK.d ::

knesz je izjavil:

starfotr je izjavil:

Oz alija res ne, samo še iz ebaya. Tam je bolj varno, ker paypal ustavi viruse, tudi korono iz izdelkov in kuverte.

Če ne Paypal, pa zagotovo Carinska pošta v Ljubljani :)

Zdaj se splača naročat drage stvari iz Alija, ker cariniki zaradi virusa ne odpirajo več pošiljk.

vostok_1 je izjavil:

Ta virus ima relativno dolg retention time in ker je rna encapsulated dobro zdrži prebivanje na površinah. Vsaj 2 dni je minimum. Dvomim pa da pride pošiljka iz tam tako hitro.

Ja na površini, ne pa v notranjosti;)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

kixs ::

in kaksna je razlika - v skatli ali na skatli?

Kosek1 ::

Chuwi Tablet na facebooku sporoča:

Dear CHUWI fans,

The date we get back to work is now postponing to 11th, Feb. because of the coronavirus, sorry for any inconvenience caused.
Any further questions, please contact us via Facebook messenger.?

PrihajaNodi ::

Cakam en paket od 21.12 drugega od 2.1. Tretjega narocil 30.01 pa se odposlan ni. Malo se je ustavilo vse skupaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Cakam en paket od 21.12 drugega od 2.1. Tretjega narocil 30.01 pa se odposlan ni. Malo se je ustavilo vse skupaj.

si odvisen od nakupovanja kitajskih smeti?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

kixs ::

Preko eBaya sem 27.1.2020 narocil ene kable iz Guangzhou, China. Pise da so bili poslani 29.1.2020... po moje, niso sli naprej...

reeves ::

Valda še sprejemam. No, trenutno nimam nič naročenega ampak tudi, če bi imel bi sprejel seveda.
Koronavirusi so narejeni za kapljično prenašanje in imajo zato zelo kratko življensko dobo na površinah.

Kosek1 ::

reeves je izjavil:

Valda še sprejemam. No, trenutno nimam nič naročenega ampak tudi, če bi imel bi sprejel seveda.
Koronavirusi so narejeni za kapljično prenašanje in imajo zato zelo kratko življensko dobo na površinah.


A ne gre to tudi po zraku :)

M.B. ::

Pa se lahko virus širi tudi s pošiljkami iz Kitajske? In koliko časa bi - hipotetično - preživel na paketu?

Tatjana Lejko Zupanc pravi, da ta možnost ne pride v poštev. "Nevarno bi bilo, če bi imeli bolnika z izrazitimi respiratornimi simptomi, ki bi zelo kašljal in kihal in bi se okrog njega virusi usedali na površine - te površine bi bile potem res kontaminirane. Ampak bi morali biti za to izpolnjeni vsi ti pogoji: bolnik mora imeti simptome, drugi ljudje pa se morajo okuženih površin dotikati," razlaga. Virus bi po njenih besedah na površinah sicer lahko preživel nekaj dni, po nekaterih podatkih tri. Bi pa morala biti tudi koncentracija virusa dovolj velika, da bi nastala okužba. Poštne pošiljke nikoli niso bile vir okužbe. "Če pa že: ko dobite pošiljko iz Kitajske in ko jo odprete, si ne vrtajte po nosu," v šali zaključuje strokovni direktor Pediatrične klinike Marko Pokorn.


Vir:24 kur
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Glugy ::

Vedno imaš možnost na kak grozen virus naletet; nešteto jih je. Tale je bolj strašljiv predvsem zato ker je ena enačica istega groznega virusa namest na tisoče različic različnih groznih virusov kar pa je vedno prisotno in mogoče.

BCSman ::

Kot je že rekel starfotr, plačaš s paypal + predplačniška visa elektron, ki je ločena od osnovnega računa + paket potopiš v alkoholnem kisu z dodatkom sode bikarbone. Najcenejša je v eurospinu.

Miki N ::

Samo si predstavljate ta nagrobnik: "Tu počiva Uporabnik Slotecha, XXXX-2020 umrl od Aliexspresa"?

TheBlueOne ::

Uporabim VPN, da ne pridem v direktni kontakt.

BuDi79 ::

BCSman je izjavil:

Kot je že rekel starfotr, plačaš s paypal + predplačniška visa elektron, ki je ločena od osnovnega računa + paket potopiš v alkoholnem kisu z dodatkom sode bikarbone. Najcenejša je v eurospinu.

A aliexpresu kupiš UV sterilizer / disinfector / sanitizer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

reeves ::

Kosek1 je izjavil:

reeves je izjavil:

Valda še sprejemam. No, trenutno nimam nič naročenega ampak tudi, če bi imel bi sprejel seveda.
Koronavirusi so narejeni za kapljično prenašanje in imajo zato zelo kratko življensko dobo na površinah.


A ne gre to tudi po zraku :)

Valda da gre. Ampak samo par metrov. Še noben ni iz Kitajske kihnil do Slovenije.

BuDi79 ::

Pošta Slovenije sporoča:
@Posta_Slovenije
Zaradi izbruha koronavirusa so odpovedani leti na Kitajsko, zato do nadaljnjega ustavljamo sprejem vseh poštnih pošiljk za Kitajsko. Izjema so pošiljke UPS, kjer veljajo določene omejitve. Do zastojev v prenosu poštnih pošiljk prihaja tudi pri pošiljkah, poslanih iz Kitajske.

knesz ::

BuDi79 je izjavil:

Pošta Slovenije sporoča:
@Posta_Slovenije
Zaradi izbruha koronavirusa so odpovedani leti na Kitajsko, zato do nadaljnjega ustavljamo sprejem vseh poštnih pošiljk za Kitajsko. Izjema so pošiljke UPS, kjer veljajo določene omejitve. Do zastojev v prenosu poštnih pošiljk prihaja tudi pri pošiljkah, poslanih iz Kitajske.

Za Kitajsko, ne iz Kitajske :)

DrDre95 ::

Jaz mam z bangooddoja že 2 tedna napisano da je poslano, tracking pa ne kaže nič.
Z aliexpressa isto neposlano, teden in pol.

mzakelj ::

Alieexpress je men napisal da bom čakal do 15 da sploh odpošljejo... Očitno je res heba vse skupaj...

Dag ::

En poslovni partner je ravno danes govoril, da se že pozna, da ni nikjer v EU skladiščih za dobit nekaterih izdelkov. Novih dobav pa kot kaže še nekaj časa ne bo, glede na stanje na Kitajskem.

Dimnik ::

DrDre95 je izjavil:

Jaz mam z bangooddoja že 2 tedna napisano da je poslano, tracking pa ne kaže nič.
Z aliexpressa isto neposlano, teden in pol.



Na banggood naročil telefon 17.1, dobil 30.1, sledenje ne dela, dokler ne pride v nemčijo...

DrDre95 ::

Dimnik je izjavil:


Na banggood naročil telefon 17.1, dobil 30.1, sledenje ne dela, dokler ne pride v nemčijo...


Aja, mogoče bo to to. Sem prvič izbral EU priority line.

ManDriver ::

2 različna prodajalca iz Alija; po več kot enem tednu od naročila še nobeden od njiju ni odposlal.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

borutz ::

2 paketa narocil 4.1.2020 od dveh različnih prodajalcev, eden prispel v petek, eden danes.
brez carinjenja :)

buttcrack ::

ManDriver je izjavil:

2 različna prodajalca iz Alija; po več kot enem tednu od naročila še nobeden od njiju ni odposlal.

kitajci imajo za njihov nov let 14 dni zaprto.

Machete ::

Pošta je ustavila sprejemanje pošiljk za na kitajsko, ker letala ne letijo.
Kar je v prihodu bo imelo zamudo.

https://www.posta.si/o-nas/novice/zacas...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ManDriver ::

buttcrack je izjavil:

ManDriver je izjavil:

2 različna prodajalca iz Alija; po več kot enem tednu od naročila še nobeden od njiju ni odposlal.

kitajci imajo za njihov nov let 14 dni zaprto.


Bi znalo bit, ja. Najprej sem avtomatsko pripisal Coroni...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Urbano#Desno ::

So kašne informacije kdaj naj bi šli naprej paketi ki so bili naročeni pred paničarjenjem o novem virusu?
Mi stoji ene 10 zadev že ene 10-14 dni. Pa ko bo tole šlo naprej bo spet vse zabasano in bodo zamude.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514347 (8087) Luka99
»

Sledenje pošiljke

Oddelek: Loža
466966 (3700) profii

paket iz ZDA , zelo občutljiv

Oddelek: Loža
364713 (1641) IL_DIAVOLO
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115427 (14368) darkolord

Več podobnih tem