» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
10 / 14
»»

UganiKdo ::

Ker si očitno nepismen:

UganiKdo je izjavil:

O čem bluziš? Zadnje nakazilo na biance. SEPA, 10.2.2021. standardna provizija 0.42 centa. In to je to.


GupeM je izjavil:

Aha, vidim, da GB ostaja v SEPA območju.

Jaz načeloma teh težav nimam, ker moja banka zaračuna normalno provizijo. Sem pa slučajno zadnjič za Gorenjsko banko nekaj cenik gledal, pa sem mislil, da pade pod tarifo, ki sem jo omenil v prejšnjem postu.


Katero banko ima Gupe ne vem, jaz sem nakazoval iz SKB, vem pa tudi iz prve ali druge roke za Sparkasse in Sberbank, da se zaračuna normalna provzija, če gre za SEPA nakazilo. Enako, samo te nista slovensk ivelja za Vivid in N26.

Zdaj pa hitro išči vazelin, da bo naslednjič manj peklo ko boš nakazoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

gruntfürmich ::

no dobro da smo to razčistili.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Rmar ::

Folk caw,

Se bom še jst vključu v debato.

Načeloma razumem vse glede obdavčitve in sistema, Furs še sam ne ve kako pa kaj.

Se pravi če sem jaz v recimo 3 letih, nakazal 20k € na borzo. In bi si zdaj želel izplačati teh 20k €, recmo 4x po 5k€ v prihodnjih mesecih. Sem neobdavčen?, kajti poberem samo svojo investicijo, ne realiziram nobenega dobička. Seveda imam dokazila iz borz koliko denarja sem vložil in bi se številke nakazil in izplačil ujemale / 20k€.

Je to to, v tem primeru mi noben nemore nič. Kako na to gledajo?.

Se opravičujem, če je za ta način že kdo spraševal.

Lp

Ajnstajn` ::

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

O čem bluziš? Zadnje nakazilo na biance. SEPA, 10.2.2021. standardna provizija 0.42 centa. In to je to.

Odvisno od banke. Gorenjska banka recimo vzame 0,12%, min 8,5 eur, max 185 eur.

Si pozabil na brexit?


amm sodelavec je že večkrat plačal preko gorenjske banke na borzo in tam na koncu pač označil slovenija, pa mu je normalno vzelo 39 centov. Slovenija je dal, ker pač nimaš nikjer možnosti izbire VB, ali združenega kraljestva ali česa podobnega.



UganiKdo je izjavil:

Ne, očitno ste pa nekateri pozabili kaj je SEPA in se pustite nategnit na vsakem koraku.

Na tem območju potrošniki, gospodarske družbe in drugi uporabniki plačilnih storitev v bankah pristopnicah k SEPA lahko plačujete in prejemate plačila v evrih pod enakimi osnovnimi pogoji, z enakimi pravicami in obveznostmi tako znotraj posamezne države območja SEPA kot med državami območja SEPA.


Je pa res, kar tule eni fantje pravijo da so naše banke (ne vse!) začele to zaračunavat kot plačilo v tretje države, kljub temu da izpolniš normalni UPN obrazec

Mislim da je na delavski hranilnici 5EUR, NLB pa ima 7EUR (na bančnem okencu pa menda 9EUR), če plačaš preko klika. Govorim seveda o malih zneskih, ko procenti ne znesejo več od tistih 7EUR.
Kar nekaj časa sem se tudi prepiral na supportu od NLB, nakar nisem mogel priti do nobenega zaključka in sem od supporta dobil butast ponavljajoči se odgovor, ki ga dobiš več ali manj vsepovsod, ko support več ne ve nič pametnega odgovorit.

Na koncu pa je bil odgovor tak, da se to zaračunava, ker niso več v evropskem gospodarskem območju, kljub temu da so še vedno v SEPA in ti izpolniš SEPA obrazec. Kot so mi povedali na supportu, kljub temu da ti izpolnis SEPA, oni to odzadaj spremenijo v plačalo, kot če bi ga izvedel v tretjo državo.


edit:
našel sem tudi obvestilo, ki govoori o tem, da je to po novem nakazilo v "tretje države" oziroma čezmejno plačilo.
https://www.nlb.si/obvestila/izvajanje-...
//

Zgodovina sprememb…

finatina ::

Pozdravljeni. Z možem sva prodala kriptovalute in zdaj kupujeva nepremičnino na hrvaškem ker se je ponudila zelo dobra priložnost. Zanima naju ali je treba prej plačati davek na dobiček? Hvala za pojasnila. Dobiček je 300.000,00€.

IgorCardanof ::

Odvisno kako aktivno sta menjala vajine kriptovalute. Če sta 3 leta nazaj kupila nekaj, pa sedaj prodala, potem ni potrebno plačat nič. Če sta menjavala kriptovalute vsak dan, potem bo najbrž poleg davka na dobiček še kakšna kazen za delo na črno.

finatina ::

IgorCardanof je izjavil:

Odvisno kako aktivno sta menjala vajine kriptovalute. Če sta 3 leta nazaj kupila nekaj, pa sedaj prodala, potem ni potrebno plačat nič. Če sta menjavala kriptovalute vsak dan, potem bo najbrž poleg davka na dobiček še kakšna kazen za delo na črno.

Bilo je kakih 5 večjih nakupov v letu 2020 in 5 v letu 2021. Je to že dejavnost? Hvala..

Peter1987 ::

Dvomim, da ti kdo ve povedati. To ti lahko definitivno povejo samo na FURS-u. Sicer pa je FURS nor. Namesto da bi dali nek normalen davek na dobiček, ki mislim, da bi ga velika večina bila pripravljena plačati, imajo raje trenutno situacijo, kjer dobijo v državno blagajno veliko manj, saj si večina ne upa nakazati ničesar in raje skrivajo...

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

Točno tko.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SasoS ::

Dejavnost je po neuradnih informacijah 1000 transakcij ali 100 trgovalnih dni na leto.

ubermensch ::

IgorCardanof je izjavil:

Odvisno kako aktivno sta menjala vajine kriptovalute. Če sta 3 leta nazaj kupila nekaj, pa sedaj prodala, potem ni potrebno plačat nič. Če sta menjavala kriptovalute vsak dan, potem bo najbrž poleg davka na dobiček še kakšna kazen za delo na črno.


Koliko znaša davek na dobiček in koliko znaša kazen za delo na črno?

lukass ::

Kako se smatra staking kripto valut? Enako kot mining?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

bajsibajsi ::

Ja, obdavcitev.

lukass ::

bajsibajsi je izjavil:

Ja, obdavcitev.

Hvala za odgovor, morda ves kako je recimo s tem, sedaj sem dva meseca stejkal pridobil sem neko kvoto kriptovalut, obdavcitev je samo od procentov stejkanih kriptovalut? Recimo imam 100nekih enot, nastejkam 10%, nato si izplacam 100enot, ostalih 10enot imam se vedno v denarnici? Je kaksna moznost da me dobijo da sem steakal? Preprosto nisem vedel da je to obdavcljivo do trenutka ko me je komarat opozoril na to da zna biti to obdavceno. Hvala za odgovore.

Majkomilo ::

Pozdravljeni,

kako pa je s plačevanjem s kriptovalutami preku bitpaya in podobnih storitev? Ali morajo oni večje zneske prijavljati fursu ali kako je s tem?

Zgodovina sprememb…

JanK ::

@lukass: Ce si jedel zrezke (steakal) ni problema, tudi ce te dobijo :D
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

lukass ::

JanK je izjavil:

@lukass: Ce si jedel zrezke (steakal) ni problema, tudi ce te dobijo :D

Se opravicujem, pisem preko telefona in vcasih tudi "piši kao što govoriš".

Yeezes ::

V svoji shitcoin karieri sem bil tako uspešen, da sem nekaterim od svojih kolegov posodil nekaj denarja (par BNBjev), ki sem jih nakazal na njihov metamask račun. Čez nekaj časa so mi vrnili z obrestmi. Kako bi pol pohendlou take situacije v primeru, da bi od mene Furs zahteval obrazložitev? A bi blo najbolš, da jim dam kar vse svoje transakcije in posebaj še vse transakcije kolegov? (so lepo vidne na BSCScanu)
popravek: Sklepam, da ja, glede na to, da je to ista situacija kot, da bi si jaz dal na svoj drug wallet in potem tam trejdal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yeezes ()

UganiKdo ::

Tisto kar si posodil je enako kot ce bi posodil denar in bi ti ga vrnili z obrestmi.

Yeezes ::

Aha, ja samo bi jih verjetno kaj zanimalo kako je prišlo do tega, ali? Glede na to da pošlješ na en account X€, čez nekaj časa pa dobiš npr. 2*X€.

Zdele gledam mal kako je z davkom pri takih situacijah, in če prav vidim bi mogla sklenit neko posojilno pogodbo (kar pa nisva), v nasprotnem primeru se gre za "prikritje udeležbe pri dobičku", kar je 25% davka (če prav gledam). Je pa na isti povezavi napisano, da so tudi obresti obdavčene 25%, tko da nevem kaj je fora, haha

Mato989 ::

Fora je v kazni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

Yeezes je izjavil:

Aha, ja samo bi jih verjetno kaj zanimalo kako je prišlo do tega, ali? Glede na to da pošlješ na en account X€, čez nekaj časa pa dobiš npr. 2*X€.

Zdele gledam mal kako je z davkom pri takih situacijah, in če prav vidim bi mogla sklenit neko posojilno pogodbo (kar pa nisva), v nasprotnem primeru se gre za "prikritje udeležbe pri dobičku", kar je 25% davka (če prav gledam). Je pa na isti povezavi napisano, da so tudi obresti obdavčene 25%, tko da nevem kaj je fora, haha

Tako kot vedno pri davčnih zadevah. Koliko davka je potrebno pobrat za določen tip tranzakcije je predpisano in to se pobere enako ne glede na to ali je narejeno by the book, ali se kaj šmugla. Seveda pa pri slednjem pride nagrada v obliki kazni in zamudnih obrestih, sama obdavčite pa je načeloma enaka.

kriptonub ::

Zdravo!
Sem dokaj nov v kripto svetu in me zanima kako je z dokazovanjem zaslužka s kovanci kuplenimi prek BSC-ja (metamask - pancakeswap). Za Binance mi je jasno, da čist enostavno izvoziš podatke o nakupih/prodajah in vse lepo gor piše za kok pa kdaj. PRi teh BSC transakcijah pa je mal drgač: Za vsak nakup sicer napiše, da je bil narejen za XBNB-jev, za prodajo pa žal ne. Če hočeš videt za kolk si prodal moraš odpret vsako transakcijo posebaj. Kaj naj pol, pošljem 100+ screenshotov od vseh prodaj al kaj, ker močno dvomim, da oni na FURSu znajo sami poiskat podatke o transakciji... Pa tut več teh walletov imam, tko da bi teh podatkov zgledal še več (od tega bi blo pol transakcij zaradi gas feeja). Glede na to, da so tej shitcoini pomojm večinoma aktualni šele od letošnjega leta pa tut mal dvomim, da je že kdo prišel do tega, da je moral dokazovat.

Po prebiranju miljon enih objav(reddit/fb/slotech) o teh davkih, sem bil precej prepričan, da nekje do 10-20k naj ne bi blo nobenega "red flaga" za furs. Sem pa še mal brsal po slotechu in sm najdu tole Večji polog gotovine na bančni račun kjer pišejo, da tut že 5k zna bit problem.
V kripto sicer nimam miljonov ampak skromnih 50k, tako da mogoče res najbolje da ene 3x na leto potegnem dol ene 5k pa je..

IgorCardanof ::

Tako je. Plačaj kakšno uro davčnemu svetovalcu in skrij/operi ves denar pred državo. 30% davek in potencialna kazen za delo na črno te bosta prišla veliko več kot pa 1 ali 2 uri svetovanja. Ali pa mogoče tega denarja nikoli ven ne poberi, tako pa sploh ne boš nikakor v prekršku z zakonom.

Pa še na resni noti: Naredi S.P. z dejavnostjo trejdanje. Prijavi vse skupaj z vsemi dobički FURSu in potem lepo uživaj s 30k na računu. Bolje 30k na računu kot pa 50k v kripto denarnicah, katere ne moreš uporabiti.

kriptonub ::

Načeloma me to o delu na črno ni skrbelo, saj sem po Fursovih pravilih še vedno znotraj neobdavčevanja (imam manj kot 1000 transakcij in manj kot 100 trgovalnih dni). Bolj me skrbi, da tej dokazi o transakcijah nebi bili dovolj in bi fasal 70%, heh. Al pa še huje, da me obtožjo pranja denarja al nevemkaj...

S tem se pa strinjam ja. Iskreno bi bil pripravljen požret tut recimo 50%, če bi imel zagotovljeno, da se me Furs ne loti na kakšen drugačen način, haha, ker bi se rad teh kripto zadev čimpreje rešil, ker mi zadnje ćase povzročajo samo stres in overthinking.

finatina ::

Midva sva dobila 300k iz Binanc na banko NLB in ni bilo nobenih problemov. Sem izvedela da je kar dosti takih nakazil zadnje čase iz tega naslova. Prihajajo tudi višji zneski na banke, tudi čez 1 mio, saj je tale kripto naredil ogromno mladih milijonarjev. Ni treba delat nobenih mahinacij in goljufat ker tako ali tako je to vse neobdavčeno. Furs pa je tako nesposoben da bo to še vsaj 5 let v sivi coni.

kriptonub ::

Huh, bravo!
Ja sam to sta si nakazala zdaj v kratkem ane? Mislm sj nevem a naj bi Furs kontaktiral takoj, ko vidjo nakazilo, al se to opazi šele takrat ko pregledujejo za dohodnino (okoli februarja)?
A sta bla kj v kontaktu z njimi al pa z banko?

ubermensch ::

IgorCardanof je izjavil:

Tako je. Plačaj kakšno uro davčnemu svetovalcu in skrij/operi ves denar pred državo. 30% davek in potencialna kazen za delo na črno te bosta prišla veliko več kot pa 1 ali 2 uri svetovanja. Ali pa mogoče tega denarja nikoli ven ne poberi, tako pa sploh ne boš nikakor v prekršku z zakonom.

Pa še na resni noti: Naredi S.P. z dejavnostjo trejdanje. Prijavi vse skupaj z vsemi dobički FURSu in potem lepo uživaj s 30k na računu. Bolje 30k na računu kot pa 50k v kripto denarnicah, katere ne moreš uporabiti.


Zakaj govorite o davku 30%? Iz kje je sploh ta davek? Davek na kapitalski dobiček je 27.5% in kripto se načeloma ne obdavči po kapitalskem dobičku - če že, se po dohodnini (ker gre za opravljanje dejavnosti).

Pa vsi govorite tut o kazni za delo na črno? Koliko sploh je ta kazen ali to samo govorite kot nek meme in ubistvu sploh noben ne ve za kaj se gre? Se mi zdi da folk malo na pamet govori.

Yeezes ::

Jah kokr jst razumem, da če npr. moraš dokazvat od kje denar, in se izkaže, da imaš preveč trgovalnih dni oz. preveč transakcij, pol o smatrajo kot dejavnost (27.5%) + kazen ker nimaš prijavljene dejavnosti (delo na črno).

Ampak ja, pomojm v kripto svetu ni tako popularno delo na črno, ampak bolj to, da "ne moreš" dokazat od kje ti denar (70% davka), kar se mi zdi, da se lahko kar hitro zgodi, glede na to, da vsi exchangi ne izvozjo lepih podatkov glede prodaj/nakupov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yeezes ()

ubermensch ::

Yeezes je izjavil:

Jah kokr jst razumem, da če npr. moraš dokazvat od kje denar, in se izkaže, da imaš preveč trgovalnih dni oz. preveč transakcij, pol o smatrajo kot dejavnost (27.5%) + kazen ker nimaš prijavljene dejavnosti (delo na črno).

Ampak ja, pomojm v kripto svetu ni tako popularno delo na črno, ampak bolj to, da "ne moreš" dokazat od kje ti denar (70% davka), kar se mi zdi, da se lahko kar hitro zgodi, glede na to, da vsi exchangi ne izvozjo lepih podatkov glede prodaj/nakupov.


Od kje to da, je dejavnost 27.5%? Dejavnost se obdavči po dohodninski lestvici, glede na velikost "prihodka". https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...

Kakšna je kazen za ta meme "delo na črno"? Moraš plačati vse prispevke za nazaj odkar se smatra da si trgoval, je treba plačati še kakšne obresti (če ja, na kaj?). Tega se mi zdi, da noben ne ve.

70% davka ni več, to so zastarele informacije. Se vidi, da folk kr nekaj na pamet govori.

Pa ne vzet to kot osebni napad prosim, sam večina folka res krneki iz riti vleče in to izdaja za legit info. Potem je pa treba filtrirat čez to, da prideš do dejanskih uporabnih info.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

ubermensch je izjavil:

Yeezes je izjavil:

Jah kokr jst razumem, da če npr. moraš dokazvat od kje denar, in se izkaže, da imaš preveč trgovalnih dni oz. preveč transakcij, pol o smatrajo kot dejavnost (27.5%) + kazen ker nimaš prijavljene dejavnosti (delo na črno).

Ampak ja, pomojm v kripto svetu ni tako popularno delo na črno, ampak bolj to, da "ne moreš" dokazat od kje ti denar (70% davka), kar se mi zdi, da se lahko kar hitro zgodi, glede na to, da vsi exchangi ne izvozjo lepih podatkov glede prodaj/nakupov.


Od kje to da, je dejavnost 27.5%? Dejavnost se obdavči po dohodninski lestvici, glede na velikost "prihodka". https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...

Kakšna je kazen za ta meme "delo na črno"? Moraš plačati vse prispevke za nazaj odkar se smatra da si trgoval, je treba plačati še kakšne obresti (če ja, na kaj?). Tega se mi zdi, da noben ne ve.

70% davka ni več, to so zastarele informacije. Se vidi, da folk kr nekaj na pamet govori.

Pa ne vzet to kot osebni napad prosim, sam večina folka res krneki iz riti vleče in to izdaja za legit info. Potem je pa treba filtrirat čez to, da prideš do dejanskih uporabnih info.


Zakonske zamudne obresti na prispevke so še tukaj zraven, ne pozabit =) se kr nabere
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

ubermensch je izjavil:

Kakšna je kazen za ta meme "delo na črno"? Moraš plačati vse prispevke za nazaj odkar se smatra da si trgoval, je treba plačati še kakšne obresti (če ja, na kaj?). Tega se mi zdi, da noben ne ve.

Pa kaj pametuješ, ne znaš pa jebenega googla uporabit, pa searcha v browserju.

Zakon o preprečevanju dela in zaposlovanju na črno:

21. člen, 6. odstavek:

(6) Z globo od 1.000 do 7.000 eurov se za prekršek kaznuje posameznik, kadar opravlja dejavnost ali delo in ni vpisan ali nima priglašenega dela, kakor to določa ta ali drugi zakoni (šesta alineja 3. člena).


Dodatno še tole:

26. člen

(globa za prekrške, storjene iz koristoljubnosti ali za pridobitev večje protipravne premoženjske koristi)

(1) Kdor stori prekršek iz 21. do 24. člena tega zakona, razen iz šestega odstavka 21. člena tega zakona, in je ta storjen iz koristoljubnosti ali pa je pridobljena večja protipravna premoženjska korist, se kaznuje s trikrat višjo globo od predpisane globe iz 21. do 24. člena tega zakona.

(2) Kdor stori prekršek iz šestega odstavka 21. člena tega zakona in je ta storjen iz koristoljubnosti ali pa je pridobljena večja protipravna premoženjska korist, se kaznuje z globo od 3.000 do 15.000 eurov.

(3) Večja protipravna premoženjska korist je korist, ki presega 5.000 eurov.


Lahko pa še malo pogooglaš, pa boš videl, ali je treba poravnati tudi razne prispevke, obresti in tako naprej ...

Majkomilo ::

Če 70% davka ni več, kakšne pa so potem sankcije, če ne znaš pojasniti izvora denarja?

Sem pa razmišljal glede teh NFT žetonov. To je verjetno odličen mehanizem za pranje kriptovalut sumljivega izvora. Ti kupiš nek NFT, ki si ga kasneje odkupiš z kriptovalutami (iz druge denarnice), ki imajo sumljiv izvor (seveda te ne smejo imeti povezave z tvojimi osebnimi podatki, npr. kyc menjalnic). Verjetno je to v veliko primerih razlog za velike cene določenih NFT-jev.

Vuli ::

bravo. ti si pa model
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Senior Dev ::

A zdaj bom jaz kao plačeval državi davek če prodam mojo virtualno umetnino za en milijon? A ni kripto ravno za to namenjen da se ne plačuje davka, da se izloči državo? :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

IgorCardanof ::

ubermensch je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Tako je. Plačaj kakšno uro davčnemu svetovalcu in skrij/operi ves denar pred državo. 30% davek in potencialna kazen za delo na črno te bosta prišla veliko več kot pa 1 ali 2 uri svetovanja. Ali pa mogoče tega denarja nikoli ven ne poberi, tako pa sploh ne boš nikakor v prekršku z zakonom.

Pa še na resni noti: Naredi S.P. z dejavnostjo trejdanje. Prijavi vse skupaj z vsemi dobički FURSu in potem lepo uživaj s 30k na računu. Bolje 30k na računu kot pa 50k v kripto denarnicah, katere ne moreš uporabiti.


Zakaj govorite o davku 30%? Iz kje je sploh ta davek? Davek na kapitalski dobiček je 27.5% in kripto se načeloma ne obdavči po kapitalskem dobičku - če že, se po dohodnini (ker gre za opravljanje dejavnosti).

Pa vsi govorite tut o kazni za delo na črno? Koliko sploh je ta kazen ali to samo govorite kot nek meme in ubistvu sploh noben ne ve za kaj se gre? Se mi zdi da folk malo na pamet govori.


Sej to. Nobeden ne ve nic, ker se furs nikoli ne izjasni tocno. Glede na to kako so zaostali tam, pa bodo njihvoci zakoni vedno 5 let za tem kakor se kripto razvija. Od njih je slisati samo neke dvoumne informacije in groznjah o delu na crno.

Naj se jebejo.

Yeezes ::

Sj to, sploh za DeFi zadeve, kaj a naj jim pošljem seznam vseh TX-ov al kaj? močno dvomim, da bo dost..
Pol maš pa še Yield Farming, Liquidity poole in nevem kaj vse še, v kaj naj bi to spadal, haha..

Vuli ::

sej zato, ne obremenjuj se po nepotrebnim.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Yeezes ::

Haha, jst nevem kako vam uspe, poznam folk k ma par 100k pa se sploh ne sekira.

Pač nebi rad, da mi pol večino, če ne clo use pobere država ane.. Al pa še huj, da bi vse porabil, pol čez kkšno leto mi pa pridejo z nevem kakšnimi davki in kaznijo, heh.

Sem razmišljal, da bi vsake 4-5 mescou prenakazal ene 7k, a mislite da bi to šlo, brez zaganjanja Fursa? (prejemam tudi redno plačo, cca 1500-1900€, če ma to kj veze).

Kk pa sploh zgleda poseg Fursa, a bi takoj dobil po pošti kj, da rabijo dokaze, al bi blo bolj v smislu klica od kje mi denar, rečem zaslužek s kripto, in po možnosti se zadeva tle zaključi?

IgorCardanof ::

Yeezes je izjavil:

Sj to, sploh za DeFi zadeve, kaj a naj jim pošljem seznam vseh TX-ov al kaj? močno dvomim, da bo dost..
Pol maš pa še Yield Farming, Liquidity poole in nevem kaj vse še, v kaj naj bi to spadal, haha..


Farming, LP staking, staking, airdropi, presalei, ido, ifo, iso, ieo, razdeljevanje 12% feejih pri bsc sitkojnih in še kar nekaj drugih stvari se najde.

patrikson0 ::

Mene pa zanima, če odprem S.P., poleg vseh mesečnih dajatev, plačam še 27,5% davka na dobiček?

Primer: Mesečno pridelam cca. 1500€ dobička z dnevnim trejdanjem. 27,5% od 1500€ je 1088€. Od teh 1088€ plačam cca. 400€ prispevkov in mi ostane 688€. Pravilno?

SasoS ::

27,5% od 1500€ je 1088€

Raje se ne lotevajte tega pri takih kalkulacijah.

Za SP imaš normiranca, če imaš manj kot 100k dobička na leto.

patrikson0 ::

SasoS je izjavil:

27,5% od 1500€ je 1088€

Raje se ne lotevajte tega pri takih kalkulacijah.

Za SP imaš normiranca, če imaš manj kot 100k dobička na leto.


412 €, zajebal. Ostanek je 1088€.

d1kobraz ::

Obstaja kje kašen link, ki bi pomagal popolnemu butalcu/n00bu. Imam spodobno grafično, zagnal bi NiceHash. Recimo, da narudarim za 100€ bitcoinov in bi teh 100€ rad dvignil. Kam naj si nakažem? Na svoj trr? Mi potem FURS od teh 100€ vzame še davek? Hvala.

Vuli ::

pa dobro, a to trolate?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hibot199 ::

Skos je neki govora o Fursu, kripto in davkih, čeprou je v večini primerou načeloma neobdavčeno.

Glede na to kok se govori o tem, a je kdo že dejansko meu kj opravka s Fursom oz. pozna kdo koga? Za kakšne zneske se je šlo? A je prišlo obvestilo po klicu al po pošti, in a je bil odgovor "zaslužek s kripto" dovolj, al je blo potrebno kj posebi pošiljat transakcije itd?

Nevem, do zdj sm bil pol leta brez skrbi, zdj sm pa enkrat ponesreč zašel sem, pa dejansko nevem več kaj je res in kaj ne.

IgorCardanof ::

Mene je brat prijavil na furs in si mi nekaj tezili glede 8000€ nakazila. Ni blo treba davkat placat, sam so ble pa nevsecnosti ...

hibot199 ::

IgorCardanof je izjavil:

Mene je brat prijavil na furs in si mi nekaj tezili glede 8000€ nakazila. Ni blo treba davkat placat, sam so ble pa nevsecnosti ...

Haha, ojoj.. A so te klical al poslal po pošti? In pol si poslou transakcije in je blo kul al kk?

IgorCardanof ::

Klic, povedal koliko sem vložil pa potem kaj sem naredil pa je blo ok. Ni bilo res nič takega, sam pač malo dela.

hibot199 ::

Aha, ok kul. Kok pa si meu vložka?
K jst mam vložka okol 1k, portfolio pa trenutno okol 30k, heh, bi znal bit tle že problem?
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9516766 (9639) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167852 (78338) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147291 (111437) Aquafriend

Več podobnih tem