» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
6 / 14
»»

ubermensch ::

SasoS je izjavil:

https://www.finance.si/8972640/Kdaj-del...

Trgovanje s kriptovalutami ni in najbrž ne bo obdavčeno, razen če gre za dejavnost

Moje mnenje: še vedno zgleda da je meja čez prst nekje 100 trgovalnih dni/1000 transakcij na leto. Kot sem že napisal v drugi temi, moja interpretacija je tudi da v davek padeš če kupuješ na vzvod (margin short ali long) ali če kupuješ CFD-je in podobne finančne inštrumente. Dobra novica če HODL res ne bo obdavčen :D


Ima kdo cel članek?

Molekula ::

Mogoče kdo ve, če je potrebno prijavljati Wirexov Mastercard, oziroma kako je z obdavčitvijo v tem primeru, če si nakazuješ na kartico in z njo kupuješ?

Senior Dev ::

Dokler te ne dobijo ti ni treba skrbet. Taka je vsaj moja logika. Davčno optimiziram veliko večino narudarjenega denarja, nekaj malega pa prijavim da je volk sit in koza cela.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Tole ni ravno metoda oziroma logika. Ko te bojo pa dobil boš pa veliko plačal...razen če šparaš za to

Senior Dev ::

To je najboljša metoda. Glavno je da imaš ti čimveč denarja in da ima od tebe država čim manj denarja!!!! Zapiši si to, prosim. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

ubermensch ::

Senior Dev je izjavil:

To je najboljša metoda. Glavno je da imaš ti čimveč denarja in da ima od tebe država čim manj denarja!!!! Zapiši si to, prosim. :)


Iz česa potem retrospektivno plačevati denar, če ti začnejo zahtevati davke za nazaj? Jaz mislim, da je neka pametna poteza, da daš vsaj 30% izplačanega zneska na stran, za vsak slučaj, če kdaj zahtevajo davke. Je pa to res smotano, da niso stvari razščišene, se popolnoma strinjam.

Mato989 ::

Zakaj nasedate trollu Senior Devu, se niste nič naučili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj nasedate trollu Senior Devu, se niste nič naučili?

Kot priporočajo kolegi vedno imej 30% denarja ki si ga iz kripta pridelal na strani. Zakaj misliš da pravijo da sta dve stvari ki sta v naših življenjih neizogibni ravno smrt in davki?
Torej, zlato kripto pravilo tridesetih odstotkov.

Jaz pričakujem tudi davek na sonce, verjetno z retroverznim zakonom. Tale boom domačih sončnih elektrarn je šel predaleč.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Ah pa res...troll

SOOSA ::

Kaj pa če naročiš crypto.com master card in z njo vziguješ denar. Lahko sploh opazijo, da si trgoval?

Jerry000 ::

S tem nič ne opazijo, so pa velike provizije za digovanje

SOOSA ::

Bomba hvala jerry, bomo pa s kartico dvigval jahuu

Vikff2 ::

Vsi kupte dogecoin dans. Obvezno :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XIIT ()

IL_DIAVOLO ::

Počasi davki sploh ne bodo več problem. Ker ne bo treba vec prodajati kripta, da bi bil enakovreden fiatu.

Kmalu ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

Do takrat je pa treba pač malo tajit. Pa saj Furs nima za burek.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Jerry000 ::

A ma kdo izkušnje s temi
https://www.moro.si/

in s temi?
https://zlato-center.si/odkup-zlata/

Prvi nudijo nakup zlata s BTC, drugi pa odkupijo zlato. Sicer ne vem kako je to z večjimi vrednostmi 70k, a je res tolk easy in predvsem, če so oboji legit

GupeM ::

Moro je zelo priznano podjetje, za drugo nisem prepričan. Ampak zlato marsikatera zlatarna odkupuje.

sebas4 ::

V SLO so obdavčene obresti na depozite na bankah če presežete 1000€. Kako je s tem pri kriptovalutah. Ali sta npr. Compound ali Ave, ko imaš lahko obresti na nek token, obdavčljiva? Kaj pa BlockFi ali pa Binance/Earn locked in flexible savings? Tam dejansko imaš obresti na BTC in drugo? Pa defi-farming, staking?

Po mojih informacijah je trgovanje s kriptom obdavčeno, le če gre za dejavnost. Obdavčeni so forki/airdopi in rudarjenje.

A je FURS že objavil kako pojasnilo?

Hvala

Jerry000 ::

GupeM je izjavil:

Moro je zelo priznano podjetje, za drugo nisem prepričan. Ampak zlato marsikatera zlatarna odkupuje.

Torej je Moro varno za nakup legit zlata. Za odkup sem malo iskal in našel navedeno podjetje. Ker ne vem kako to poteka, piše da izplačajo v gotovini ali na TRR, zato me zanima če zlatarne dejansko izplačajo na primer 70k v gotovini. Ker če je to tako, potem je to najboljši način kako iz kripto spravit v evre :)

SasoS ::

Zakaj bi to počel? Koliko boš izgubil na provizijah?
Za FURS ni važno kako pride denar na račun... iz menjalnice, zlatarne, v vrečah... dokazat moraš izvor, drugače si obdavčen in dokazno breme je na tebi.

GupeM ::

SasoS je izjavil:

Zakaj bi to počel? Koliko boš izgubil na provizijah?
Za FURS ni važno kako pride denar na račun... iz menjalnice, zlatarne, v vrečah... dokazat moraš izvor, drugače si obdavčen in dokazno breme je na tebi.

Zato, ker če od zlatarne dobi gotovino, FURS ne bo vedel, da jo nese v vreči domov. S temi 70 k euri pa lahko plača marsikaj brez računa. Recimo delavce, ko mu bojo delali bajto. FURS pač ne bo vedel, da je ni sezidal sam. Lahko plača tudi polovico peska/cementa, drugo polovico pa uradno. FURS ne bo vedel, da je v resnici porabil 10 kubikov peska, ne samo 5.

Tudi hrano v trgovini lahko z gotovino kupiš, pa te nihče ne bo nič vprašal. V restavracijah lahko ješ, na dopust lahko greš, ... Ogromno stvari, kjer lahko gotovino porabiš, ne da bi FURS za to izvedel.

Jerry000 ::

SasoS je izjavil:

Zakaj bi to počel? Koliko boš izgubil na provizijah?
Za FURS ni važno kako pride denar na račun... iz menjalnice, zlatarne, v vrečah... dokazat moraš izvor, drugače si obdavčen in dokazno breme je na tebi.

Sej furs ne bo vedu, sej ne bom dal na TRR, gotovina in je. Zlato kupil z BTC, za prodajo pa vzel gotovino. Tu nič FURS ne vidi...ali? Na proviziji pa baje ne izgubiš veliko. Ne vem, zato pišem in se zanimam :)

GupeM je izjavil:

SasoS je izjavil:

Zakaj bi to počel? Koliko boš izgubil na provizijah?
Za FURS ni važno kako pride denar na račun... iz menjalnice, zlatarne, v vrečah... dokazat moraš izvor, drugače si obdavčen in dokazno breme je na tebi.

Zato, ker če od zlatarne dobi gotovino, FURS ne bo vedel, da jo nese v vreči domov. S temi 70 k euri pa lahko plača marsikaj brez računa. Recimo delavce, ko mu bojo delali bajto. FURS pač ne bo vedel, da je ni sezidal sam. Lahko plača tudi polovico peska/cementa, drugo polovico pa uradno. FURS ne bo vedel, da je v resnici porabil 10 kubikov peska, ne samo 5.

Tudi hrano v trgovini lahko z gotovino kupiš, pa te nihče ne bo nič vprašal. V restavracijah lahko ješ, na dopust lahko greš, ... Ogromno stvari, kjer lahko gotovino porabiš, ne da bi FURS za to izvedel.

Ampak kako pa je če ti kupiš stanovanje z gotovino (ajde + malo kredita). FURS ne more nič ali vpraša od kje denar, če sploh ve...ampak glede na to da z gotovino kupiš stanovanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Senior Dev ::

Ravnokar je Furs dobil podatke o tem kako bi ti storil kaznivo dejanje (utaja davka) in zdaj te samo čakajo da to storiš.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

GupeM ::

Jerry000 je izjavil:

Ampak kako pa je če ti kupiš stanovanje z gotovino (ajde + malo kredita). FURS ne more nič ali vpraša od kje denar, če sploh ve...ampak glede na to da z gotovino kupiš stanovanje...

Normalno, da jim bo sumljivo in lahko zahtevajo dokaz o izvoru premoženja. Če pa ti kupuješ fasungo, dopust, restavracije, kino,gorivo in podobne zadeve, pa ne morejo vedeti, da si te stvari kupil. Če jih plačaš z gotovino, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Jerry000 ::

Senior Dev je izjavil:

Ravnokar je Furs dobil podatke o tem kako bi ti storil kaznivo dejanje (utaja davka) in zdaj te samo čakajo da to storiš.

Oprosti ker ne vem svega na tem svetu tako kot ti veliki mojster in vseved vsega živega in mrtvega

GupeM je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ampak kako pa je če ti kupiš stanovanje z gotovino (ajde + malo kredita). FURS ne more nič ali vpraša od kje denar, če sploh ve...ampak glede na to da z gotovino kupiš stanovanje...

Normalno, da jim bo sumljivo in lahko zahtevajo dokaz o izvoru premoženja. Če pa ti kupuješ fasungo, dopust, restavracije, kino,gorivo in podobne zadeve, pa ne morejo vedeti, da si te stvari kupil. Če jih plačaš z gotovino, seveda.

No potemtakem je vseeno ali se gre za trr nakazilo ali nakupu zlata, če kupiš nepremičnino te lahko v vsakem primeru vprašajo o dokazu izvora. Sicer pa tale zlato me ne mika preveč, trr in lepo hranit izpiske borz in je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

IL_DIAVOLO ::

Se noben bogataš ni skril zaloge kesa na nacin da je sel na ministrstvo in vprasal kako se naj izogne plačilu davka :))

Dyor
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

uhuhu ::

Ali ima kdo izkušnjo z nakazilom nad 10.000 z Bitstampa na N26? Ali so lahko kakšne komplikacije ali ne?
Denar sem pred leti na Bitstamp pošiljal z istega računa pri N26, če je to kaj važno.

detroit ::

kako dobiš pa s token.net transaction history:D
Skero

IL_DIAVOLO ::

N26 baje zapira racune, ki so povezani s kriptom. Je en tukaj na forumu govoril o tem.

Tak da, po pameti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Senior Dev ::

Folk pere denar iz kripto poslov, rudarjenja in to. Tudi sam uporabljam povečini spletne banke. Škoda da so zaznali da gre za izogibanje davkom in pranje denarja. Sem upal da bo trajalo dlje... :(
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

detroit ::

Kako si to drznejo počet? (:D)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

CptHindsight ::

uhuhu je izjavil:

Ali ima kdo izkušnjo z nakazilom nad 10.000 z Bitstampa na N26? Ali so lahko kakšne komplikacije ali ne?
Denar sem pred leti na Bitstamp pošiljal z istega računa pri N26, če je to kaj važno.


O lejga, mr rich guy. Mi ki obracamo male evre, s tem nimamo problemov. Sem nakazal 70$ s Coinbasea na racun in se spraseval, a bo furs ali pa banka kaj tezila, pa nikolinic. Sedaj je ze 13 mesecev od tega.

ubermensch ::

uhuhu je izjavil:

Ali ima kdo izkušnjo z nakazilom nad 10.000 z Bitstampa na N26? Ali so lahko kakšne komplikacije ali ne?
Denar sem pred leti na Bitstamp pošiljal z istega računa pri N26, če je to kaj važno.


Mene tudi to zanima. Vem da, če nakažeš večji znesek na slovensko banko, to sporočijo uradu za pranje denarja, ki te potem preverijo. Kako pa je s temi tujimi bankami?

uhuhu ::

Hvala vsem za odgovore in opozorila. Eno je, če FURS od mene zahteva izpiske iz menjalnic, drugo pa, če se banka odloči, da denar na račun sploh ne pride.

detroit ::

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)
Skero

CptHindsight ::

Neko mejo imajo, ki jim triggera njihov sistem. Različni podatki so, kakšna je ta meja. 15k, 10k, 5k, ne sme biti skupaj več kot 15k v obdobju 3eh mesecev, itd.

detroit ::

Saj iz recimo EU borz imajo itak podatke če jih želijo, tako, da ne razumem kakšne težave ima FURS, če pa želijo od tebe dokazilo o izvoru pa itak pošlješ ves transaction history pa naj uživajo.
Nisem pa še slišal da bi komu kaj rekli za izvor tako da vi bogatuni ne bat:) A ima kdo kakšne drugačne izkušnje?
Skero

hamez66 ::

Na Financah piše, da je bilo lani na področju kriptoposlov 17 davčnih pregledov. Nisem naročnik tako da nimam članka, ampak če človek pogoogla, dobi tale izvleček:

12. jan. 2021 -- Največ dodatnega davka so ugotovili na finančne storitve, za kar 13,6 milijona ... Lani je bilo na področju kriptoposlov končanih 17 inšpekcijskih ... Furs je pri pregledih usmerjen predvsem na: ... Kdaj bo obdavčen kripto?

detroit ::

si predstavljam da so to neke high end minerje začel tlačit, ne pa tlačane s petimi transakcijami na dan
Skero

SasoS ::

Furs zadnja leta - in tako napoveduje tudi za letos - poglablja nadzor nad poslovanjem s kriptosredstvi. Za leto 2019 so tako ugotovili za 31,8 milijona evrov dodatnih davčnih obveznosti pri osebah, ki se ukvarjajo s kriptovalutami - s posredovanjem, rudarjenjem ali trgovanjem. Največ dodatnega davka so ugotovili na finančne storitve, za kar 13,6 milijona evrov.

Lani je bilo na področju kriptoposlov končanih 17 inšpekcijskih nadzorov, pri katerih je bilo ugotovljenih 16 kršitev in za dobra dva milijona evrov dodatnih davčnih obveznosti, skupaj s pripadajočimi obrestmi.


Največ je problemov z rudarjenjem, saj je to tako dohodek kot tudi delo na črno. Preprodaja ne bi smela bit problem.

greenboy92 ::

detroit je izjavil:

Saj iz recimo EU borz imajo itak podatke če jih želijo, tako, da ne razumem kakšne težave ima FURS, če pa želijo od tebe dokazilo o izvoru pa itak pošlješ ves transaction history pa naj uživajo.
Nisem pa še slišal da bi komu kaj rekli za izvor tako da vi bogatuni ne bat:) A ima kdo kakšne drugačne izkušnje?


FURS nima nobenega dostopa do kripto borz. Imajo pa dostop do EU bančnih računov - pa čeprav so tudi tukaj bojda težave. Lahko pa od tebe zahtevajo od kot ti denar in ti to potem dokazuješ z izpiski iz borz. Če pa tega ne znas dokazati ti potem upalijo maximalen možen davek.

detroit ::

sem bil ravno v kontaktu s tokens.net in voila ne dajejo več tx historija a kdo pozna merlaka :D
Skero

Jerry000 ::

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal


To pa ni res...

Večji znesek za banko po moji zadnjih info starih cca. dobro leto dni je 5 mestna številka torej 10k+ ALI pa nek ponavljajoči priliv (3x zapored) po 5k+ manj kot 3 mesece razmaka med vsemi prilivi...

Lahko pa da je narobe, ampak po vzorcu cca. 10 ljudi do zdaj vsi ki so si nakazali ENKRATNO manj kot 10k niso imeli nobenega poziva.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal


To pa ni res...

Večji znesek za banko po moji zadnjih info starih cca. dobro leto dni je 5 mestna številka torej 10k+ ALI pa nek ponavljajoči priliv (3x zapored) po 5k+ manj kot 3 mesece razmaka med vsemi prilivi...

Lahko pa da je narobe, ampak po vzorcu cca. 10 ljudi do zdaj vsi ki so si nakazali ENKRATNO manj kot 10k niso imeli nobenega poziva.

Ne vem, omenil si tega frenda tvojega ki je 200k izplačal al koliko pa ni nič dobil

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal


To pa ni res...

Večji znesek za banko po moji zadnjih info starih cca. dobro leto dni je 5 mestna številka torej 10k+ ALI pa nek ponavljajoči priliv (3x zapored) po 5k+ manj kot 3 mesece razmaka med vsemi prilivi...

Lahko pa da je narobe, ampak po vzorcu cca. 10 ljudi do zdaj vsi ki so si nakazali ENKRATNO manj kot 10k niso imeli nobenega poziva.

Ne vem, omenil si tega frenda tvojega ki je 200k izplačal al koliko pa ni nič dobil


Sem ja pa so me eni skurcali da je star info in zdaj pisem samo svez info po koncu 2019 oz od 2020 naprej

Od takrat naprej poznam 11 ljudi ki so skesirali v enkratnem znesku vkljucno z mano med 7 in 10k in noben ni dobil nobenega poziva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oracle ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal


To pa ni res...

Večji znesek za banko po moji zadnjih info starih cca. dobro leto dni je 5 mestna številka torej 10k+ ALI pa nek ponavljajoči priliv (3x zapored) po 5k+ manj kot 3 mesece razmaka med vsemi prilivi...

Lahko pa da je narobe, ampak po vzorcu cca. 10 ljudi do zdaj vsi ki so si nakazali ENKRATNO manj kot 10k niso imeli nobenega poziva.

Ne vem, omenil si tega frenda tvojega ki je 200k izplačal al koliko pa ni nič dobil


Sem ja pa so me eni skurcali da je star info in zdaj pisem samo svez info po koncu 2019 oz od 2020 naprej

Od takrat naprej poznam 11 ljudi ki so skesirali v enkratnem znesku vkljucno z mano med 7 in 10k in noben ni dobil nobenega poziva

To vsi vemo, da enkratni znesek med 7 in 10 k ni problem. Pod 50k itak ne gledajo, če ni ponavljajoč ali kako drugač sumljiv posameznik. Kar bi bilo res zanimivo, je pa 200, 500 ali celo 1000k. Ti si omenil nekoga z 900k. Fajn bi bilo slišat kake novejše podatke. A res nihče od silnih trejderjev v sestrski temi ni še obogatel, da bi povedal?

sivistol ::

zadnjih 5 let si vsako leto na trr nakazal cca 10k , nobeno pošto ali nič dobil z fursa al bilo česa, tak da brez skrbi dečki pa uživat
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Jerry000 ::

oracle je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

detroit je izjavil:

a zna kdo definirat večji znesek (za banko, oz furs)

Noben, tko kot je že en zapisal, vse vrednosti smo že slišal


To pa ni res...

Večji znesek za banko po moji zadnjih info starih cca. dobro leto dni je 5 mestna številka torej 10k+ ALI pa nek ponavljajoči priliv (3x zapored) po 5k+ manj kot 3 mesece razmaka med vsemi prilivi...

Lahko pa da je narobe, ampak po vzorcu cca. 10 ljudi do zdaj vsi ki so si nakazali ENKRATNO manj kot 10k niso imeli nobenega poziva.

Ne vem, omenil si tega frenda tvojega ki je 200k izplačal al koliko pa ni nič dobil


Sem ja pa so me eni skurcali da je star info in zdaj pisem samo svez info po koncu 2019 oz od 2020 naprej

Od takrat naprej poznam 11 ljudi ki so skesirali v enkratnem znesku vkljucno z mano med 7 in 10k in noben ni dobil nobenega poziva

To vsi vemo, da enkratni znesek med 7 in 10 k ni problem. Pod 50k itak ne gledajo, če ni ponavljajoč ali kako drugač sumljiv posameznik. Kar bi bilo res zanimivo, je pa 200, 500 ali celo 1000k. Ti si omenil nekoga z 900k. Fajn bi bilo slišat kake novejše podatke. A res nihče od silnih trejderjev v sestrski temi ni še obogatel, da bi povedal?

Ampak spet...prvo rečeš do 10k ne gledajo potem pa pod 50k ne gledajo in nato še da je zanimivo 200k+. Kaj pa 90k v enkratnem znesku :D? Je že kdo si izplačal 60-100k?

Vuli ::

verjemi, da take cifre bodo vsakega zanimale od kje so pršle.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9517289 (10162) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993170542 (81028) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197254 (6149) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507150205 (114351) Aquafriend

Več podobnih tem