» »

Kripto trading in davki 2020

Kripto trading in davki 2020

««
7 / 14
»»

Infusion ::

Kaj če ti nek posameznik plača v kriptu se to smatra za airdrop al kako to davčni obrazložiš?

mr_chai ::

Infusion je izjavil:

Kaj če ti nek posameznik plača v kriptu se to smatra za airdrop al kako to davčni obrazložiš?


Pomojm, da je isto, kot če bi ti nekdo nakazal denar na račun. Nism pa ziher. Jaz ne bi nč prijavljal, ti sam hodlaj

SasoS ::

Dohodek, kot vsak drug dohodek.
Če si nekaj prodal, potem ni davka (isto kot če enkratno nekaj prodaš na bolhi, če to ni nepremičnina ali pa to ne počneš redno, potem davka ni).
Če ti je plačal za delo, potem se smatra kot dohodek - davek + ustrezno prijavljena dejavnost, drugače se smatra za delo na črno.

KTr1sk ::

Pozna kdo oz se kdo uvkarja z "helium blockchain", ki ga enostavno kupiš in preko wifija "rudariš?"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

oracle ::

Jerry000 je izjavil:


Ampak spet...prvo rečeš do 10k ne gledajo potem pa pod 50k ne gledajo in nato še da je zanimivo 200k+. Kaj pa 90k v enkratnem znesku :D? Je že kdo si izplačal 60-100k?

10k je bilo sedaj eksperimentalno že velikokrat dokazano, da ni problem. 50k imam svež podatek iz stroke, ki pa je še vedno samo teoretičen. 90k je pa že sigurno problem, jaz bi dal v isti koš kot 200k. S tem da ima Mato bojda enga znanca, ki je nakazal 900k meni nič tebi nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Vuli ::

KTr1sk je izjavil:

Pozna kdo oz se kdo uvkarja z "helium blockchain", ki ga enostavno kupiš in preko wifija "rudariš?"


v slo je le en par teh hnt hotspotov. jih je pa tudi težko naročit oz dobavni rok je par mesecov.
Je pa zanimiv projekt.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mato989 ::

oracle je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Ampak spet...prvo rečeš do 10k ne gledajo potem pa pod 50k ne gledajo in nato še da je zanimivo 200k+. Kaj pa 90k v enkratnem znesku :D? Je že kdo si izplačal 60-100k?

10k je bilo sedaj eksperimentalno že velikokrat dokazano, da ni problem. 50k imam svež podatek iz stroke, ki pa je še vedno samo teoretičen. 90k je pa že sigurno problem, jaz bi dal v isti koš kot 200k. S tem da ima Mato bojda enga znanca, ki je nakazal 900k meni nič tebi nič.


Hja jaz lahko povem samo primere iz reale en je konc 2017 nakazal 900k in ni dobil se nic vsaj ne do zacetka lanskega leta...

So pa v zadnjem letu in pol vsaj 10x bili nakazani zneski med 7k in 10k in do zdaj ni bilo nic vkljucno z mano

Od bankirjev pa imam podatek da bi se naj javljalo ce nakazes v enkratnem znesku nad 10k ali ce v roku 3 mesecev dobis 3 nakazila z podobnih ali istih virov nad 5k

Ce slednje drzi pomeni da si v teoriji lahko vsak 32ti dan nakazes 4.990€ ampak verjetno bo te po kakih 6 mesecih isto kaj povprasali ker bi bilo sumljivo da glih pod to cifro

Osebno ce oz ko si bom 60k nakazal bom vsake 3 do 5 mesecev nakazal 9k cca... To se mi zdi najbolje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kodrnusa ::

Sem delal na banki... Da vam razlozim.. V banki je vsako odstopanje zaznano... Se pravi ce si do sedaj dobival 2k place in potem prileti gor 10k je to odstopanje. Taka stranka pade avtomatsko v pregled usluzbenca banke... Pregleda in ugotovi zakaj je tako.. ce se je sprostil depozit, ce je bilo nakazilo z drugega racuna... Ko sem jaz delal nismo nekaj dali pomena na to. Se pravi da sem ob pregledu odstopanje na papir napisal recimo sprostitev depizito, nakazilo iz drugega racuna, polog gotovine. To si naredil in to je bilo to. Papir pospravil v mapo in gotovo... Ce je bilo res sumljivo si javil sidelavcu ki skrbi za pranje denarja on pa naprej (Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-1)).
Vem da smo na izobrazevanjih o ZPPDFT poslusali da je zelo malo primerov uspesnih ko jih prijavijo in se tudi vkecejo pi vec let..
Ne vem pa kako je danes, kako gledajo na kripto nakazila. Ne delam ze v banki 3 leta...

Zakaj pa ne bi odprli racuna recimo v srbiji in tja nakazali vecje zneske recimo? Je kdo probal. Oni ne porocajo nikamor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

SasoS ::

Mato989 je izjavil:

Osebno ce oz ko si bom 60k nakazal bom vsake 3 do 5 mesecev nakazal 9k cca... To se mi zdi najbolje


OK, mogoče sem glup...ampak zakaj?
Tako izogibanje ima svoje ime, deposit structuring oz. "smurfing" in nekje je kaznivo samo dejstvo da to počneš, tudi če je izvor ok.
Dokler kripto ni obdavčen, si pač shraniš izpis transakcij, nakažeš na TRR in gasa...

Mato989 ::

SasoS je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Osebno ce oz ko si bom 60k nakazal bom vsake 3 do 5 mesecev nakazal 9k cca... To se mi zdi najbolje


OK, mogoÄe sem glup...ampak zakaj?
Tako izogibanje ima svoje ime, deposit structuring oz. "smurfing" in nekje je kaznivo samo dejstvo da to poÄneĹĄ, tudi Äe je izvor ok.
Dokler kripto ni obdavÄen, si paÄ shraniĹĄ izpis transakcij, nakaĹžeĹĄ na TRR in gasa...


Ima ja, samo dokazat ga je potrebno, nobenega zakona ni da jaz ne bi smel met na menjalnici 100k in si izplaÄevat vsake 6 mesecev 4-8k...

Ja izpiske si shrani, to je lahko rečt, sploh ko recimo do kake borze kot je poloniex nimam več dostopa ali pa kak wallet na katerega sem nakazal in s katerega je prišlo tudi več ne obstaja ker sem PKje vrgel v smeti... Tudi ves staking od Tezosa na Tezboxu je nedosegljiv samo še z Galleona ipd...

skratka ja, če bi moral dokazovat vsak evro bi porabil na tone živcev in Časa pa ĹĄe ne bi mogel dokazat vsaj 30-35% kovancev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Das v stake in prejemas provizije je ena od možnostih.

Collateralpay je druga:

https://www.collateralpay.com/

Izobrazite se, da ne boste slučajno res nakazovali na trr 8-O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Soni ::

kako najboljše pobrati denar iz binance, da ne dobiš davče za vrat?
gre za 200k-300k eur, vložek 10k€ v 2021 in ostalih 20k€ od 2017
ima kdo kakšnega kripto svetovalca, ki ga priporoča?

Mato989 ::

Soni je izjavil:

kako najboljše pobrati denar iz binance, da ne dobiš davče za vrat?
gre za 200k-300k eur, vložek 10k€ v 2021 in ostalih 20k€ od 2017
ima kdo kakšnega kripto svetovalca, ki ga priporoča?


Če mi pošlješ 30k ti spravim ven in obdržim 10%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vuli ::

ojej, če ti je pa pri tej vsoti težko neki fursu dat..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

detroit ::

Vprašanje je zakaj bi on karkoli dajal če ni nobenega pravnega razloga za to
Skero

Mato989 ::

detroit je izjavil:

Vprašanje je zakaj bi on karkoli dajal če ni nobenega pravnega razloga za to


Ni ne, te pa lahko FURS lepo jebe z dokazili in vsem ČE ŽELI! Zdaj če je kupil 1x nekaj 2017 in zdaj prodal pol dokazila niso problem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

detroit ::

Imaš prav, pod predpostavko da dokazila niso problem
Skero

ubermensch ::

detroit je izjavil:

Vprašanje je zakaj bi on karkoli dajal če ni nobenega pravnega razloga za to


Točno to. Država ga ni na noben načil varovala pri investiranju v kripto (tako kot je to pri delnicah). Denar je zasluži, nanj plačal dohodnino, ga investiral sam, s tem da je sam sprejel vso tveganje (borz, nihanja trgov, potencialnih exit scammov), in sedaj, ko mu je uspelo, bi pa država pristavila roko? Ne gre to tako.

Vuli ::

se strinjam, vsekakor po pameti. Vse se da rešit.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Jacksmav ::

sam upam, da se furs ne bo odločal za nazaj....ker sam preračunavam odlive in prilive iz bitstamp, kjer sem začel...pa zdaj ne vem kaj bi blo pametno...nazaj nakazat točne zneske določenih kriptovalut,ki sem jih prenesel na druge menjalnice...in pol na bitstamp prodat....ko se odločim...al potem, ker si jih prenesel drugam hočejo tudi od tam izpiske....po moje da ne ker sem isti znesek določenih kriptovalut nakazal nazaj in na začetni bazi prodal....ne gre za malo denarja zato tudi mene zanima :) Ter zanima me ker sem v 2018 prekoračil 1000 trejdov od 2019 do danes pa samo 5 trejdov...ali je to ok...se porazdeli ali ne...hvala za odgovore...lp

ubermensch ::

Jacksmav je izjavil:

sam upam, da se furs ne bo odločal za nazaj....ker sam preračunavam odlive in prilive iz bitstamp, kjer sem začel...pa zdaj ne vem kaj bi blo pametno...nazaj nakazat točne zneske določenih kriptovalut,ki sem jih prenesel na druge menjalnice...in pol na bitstamp prodat....ko se odločim...al potem, ker si jih prenesel drugam hočejo tudi od tam izpiske....po moje da ne ker sem isti znesek določenih kriptovalut nakazal nazaj in na začetni bazi prodal....ne gre za malo denarja zato tudi mene zanima :) Ter zanima me ker sem v 2018 prekoračil 1000 trejdov od 2019 do danes pa samo 5 trejdov...ali je to ok...se porazdeli ali ne...hvala za odgovore...lp


Imam podobno situacijo in tudi mene zanima, ampak pomoje nihče nima odgovorov. Po logiki naj bi se vsako leto obdavčevalo posebej, ampak če ti za 2018 uvedejo, da si opravljajal dejavnost, dvomim, da bodo kar rekli da v 2019 pa je nisi... Nevem.

Drugače pa tisto prvo kar opisuješ gre po moje za utajo davkov. Na menjalnici 1 kupiš 1 BTC, ga nakažeš na menjalnico 2, s tradanjem narediš 5 BTCjev, ampak nazaj na menjalnico 1 pošlješ 1 BTC in ne omeniš, da so na menjalnici 2 še 4 BTCji. To bi rekel, da je utaja.

SasoS ::

Utaja česa? Saj ne rabiš prijavljat premoženja... razen če kandidiraš za kako javno funkcijo?

Obdavčen si ko pretvoriš v EUR. Takrat moraš dokazat od kje ti izvor...

IL_DIAVOLO ::

Soni je izjavil:

kako najboljše pobrati denar iz binance, da ne dobiš davče za vrat?
gre za 200k-300k eur, vložek 10k€ v 2021 in ostalih 20k€ od 2017
ima kdo kakšnega kripto svetovalca, ki ga priporoča?


Na binance imas tolko kesa? Lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jacksmav ::

itak bi si rad izplačal....pa pustil ostalo na binancah al pa kjer imam...ostalo kar sem pa preposlal iz bitstamp pa bi vrnil in prodal ter si nakazal...men se to zdi da je vse legit....ne vem pa ne

Jacksmav je izjavil:

itak bi si rad izplačal....pa pustil ostalo na binancah al pa kjer imam...ostalo kar sem pa preposlal iz bitstamp pa bi vrnil in prodal ter si nakazal...men se to zdi da je vse legit....ne vem pa ne

pa tud to mi ni jasn kako lahko gledajo za nazaj po sprejetju zakona...2018 je bil šele marca se men zdi sprejet nek dokument

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jacksmav ()

IL_DIAVOLO ::

Bodite malo bolj pretkani, samo tolko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Soni ::

Vuli je izjavil:

ojej, če ti je pa pri tej vsoti težko neki fursu dat..


primer, ti boš zaslužil 100.000 euro in boš nekaj dal 1/4 oz 25%, to je 25.000 euro, tudi tebi bo težko!

Soni ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Soni je izjavil:

kako najboljše pobrati denar iz binance, da ne dobiš davče za vrat?
gre za 200k-300k eur, vložek 10k€ v 2021 in ostalih 20k€ od 2017
ima kdo kakšnega kripto svetovalca, ki ga priporoča?


Na binance imas tolko kesa? Lol


kdor ne investira ne profitira, trenutno imam vse v ENJIN coin še x4 najman do poletja, ni finančni nasvet
če bo kdo kaj večjega naredu z ENJ, naj mi pa samo sporoči :D bom vesel, da je še kdo

Anney ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Soni je izjavil:

kako najboljše pobrati denar iz binance, da ne dobiš davče za vrat?
gre za 200k-300k eur, vložek 10k€ v 2021 in ostalih 20k€ od 2017
ima kdo kakšnega kripto svetovalca, ki ga priporoča?


Na binance imas tolko kesa? Lol


Zakaj ne? Je bolje na ključku? Ni, verjemi, denar imaš na razpolago za dnevne zaslužke. Varnost, skoraj enaka. Razlika denar ni tvoj, denar je tvoj, še vseeno ga moraš prodati.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Vuli ::

Soni je izjavil:

Vuli je izjavil:

ojej, če ti je pa pri tej vsoti težko neki fursu dat..


primer, ti boš zaslužil 100.000 euro in boš nekaj dal 1/4 oz 25%, to je 25.000 euro, tudi tebi bo težko!


dvomim, bolj bi pizdil, če bi mi pobrali 25% od 100EUR

p.s: dvomim, da je pametno tle na forum razglabljat te zadeve.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Soni ::

če tole še velja, potem nima kaj furs
Kriptovalute (posamezniki). Za posameznike je situacija ugodnejša. Trgovanje s kriptovalutami na borzah in dobiček, ki ga ustvarijo na tak način, je v celoti neobdavčeno. FURS tu trgovanje obravnava enako kot trgovanje na valutnem trgu (forex), kjer so dobički neobdavčeni. Enako velja tudi za kriptovalute, seveda pa mora zavezanec biti sposoben dokazati, da njegovo premoženje izvira iz trgovanja. Tu prakse še ni, pričakujemo pa lahko, da bi izvožen arhiv transakcij na spletni borzi in bančni izpiski morali zadoščati. Izjema je le v primeru, če bi bilo trgovanja toliko, da bi FURS to štel kot dejavnost - torej redno premetavanje pozicij vsak dan (spet, prakse še ni). Občasni nakupi in premetavanje kriptovalut niso obdavčeni. Kriptovalute, ki jih posameznik dobi za rudarjenje, pa so obdavčene kot vsak drug dohodek (105. člen ZDoh-2), ki ga prejme. To pomeni, da se v letni dohodnini prišteje dohodkom in sintetično (po dohodninski lestvici) obdavči. Dohodek je nastal, ko je izplačan ali kako drugače dan na razpolago fizični osebi (15. člen). To je pomembno, ker se pri dohodkih, ki niso prejeti v evrih, vrednost določi glede na tečaj ali tržno vrednost ob prejetju, ne glede na poznejšo rast ali padec vrednosti.

Mato989 ::

Soni je izjavil:

če tole še velja, potem nima kaj furs
Kriptovalute (posamezniki). Za posameznike je situacija ugodnejša. Trgovanje s kriptovalutami na borzah in dobiček, ki ga ustvarijo na tak način, je v celoti neobdavčeno. FURS tu trgovanje obravnava enako kot trgovanje na valutnem trgu (forex), kjer so dobički neobdavčeni. Enako velja tudi za kriptovalute, seveda pa mora zavezanec biti sposoben dokazati, da njegovo premoženje izvira iz trgovanja. Tu prakse še ni, pričakujemo pa lahko, da bi izvožen arhiv transakcij na spletni borzi in bančni izpiski morali zadoščati. Izjema je le v primeru, če bi bilo trgovanja toliko, da bi FURS to štel kot dejavnost - torej redno premetavanje pozicij vsak dan (spet, prakse še ni). Občasni nakupi in premetavanje kriptovalut niso obdavčeni. Kriptovalute, ki jih posameznik dobi za rudarjenje, pa so obdavčene kot vsak drug dohodek (105. člen ZDoh-2), ki ga prejme. To pomeni, da se v letni dohodnini prišteje dohodkom in sintetično (po dohodninski lestvici) obdavči. Dohodek je nastal, ko je izplačan ali kako drugače dan na razpolago fizični osebi (15. člen). To je pomembno, ker se pri dohodkih, ki niso prejeti v evrih, vrednost določi glede na tečaj ali tržno vrednost ob prejetju, ne glede na poznejšo rast ali padec vrednosti.


Seveda ne more, lahko pa ti zamori življenje in hoče vse dokaze o izvoru vsakega trada in marsikdo tega nima več zaradi nedostopanja do borz itd...

Hkrati še zdaj so mešane informacije kako se opredeljuje STAKING (nekdo pravi kot obresti nad 1.000€ na depozitih, drugi kot dividende skratka FURS daje mešane signale)

Treba pa je vedet nekaj, če FURS reče da plačaj morš plačat in pol TOŽIT na sodišču da dokažeš da ima FURS narobe... za 25.000€ se še mogoče splača, za 1.000€ ali pa 5.000€ pa več ne ali vprašljivo, zalagat odvetnike itd..., kaj pa pol?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jacksmav ::

Ena varianta je, da si dol nakažeš kar si nakazal na menjalnico...zato te ne more noben zezat....ostalo pa prek kartic koristiš....sam to ni to, če bi rad flet kupu : )

gruntfürmich ::

wow
dobri ste
ful besed za neobstoječe probleme. slovenci smo ponosni na vas.
kar tako naprej...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Drugače pa če kdo hoče lahko do 50k letno poberem zanj ven na popoldancu vzamem 14% =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

gruntfürmich je izjavil:

wow
dobri ste
ful besed za neobstoječe probleme. slovenci smo ponosni na vas.
kar tako naprej...

Jah neobstoječe...glede na to kaj se FURS lahko vse sprdne in da si nakažeš 100k, pa te pol čez 3 leta pokličejo in da se še zapičijo v tebe pa je jeba. Ne pravim, ni problem če imaš ta denar za "male" stvari, če pa želiš kupit flat (ker vemo kakšne so cene danes) je pa malo drugače. Vsaj jaz sem ziheraš in bi rad bil na jasnem (kolikor se da) predno ven poberem.

ubermensch ::

gruntfürmich je izjavil:

wow
dobri ste
ful besed za neobstoječe probleme. slovenci smo ponosni na vas.
kar tako naprej...


Neumen komentar.

SasoS ::

Kupiš eno folijo ali pa kar cel fascikel, pri teh silnih dobičkih to ne bo problem, sprintaš transakcije, napišeš gor Crypto 2021 in daš v omaro. Če pride FURS, jim daš to pod nos. To ne more bit nek problem za katerega rabiš odvetnika in davčnega svetovalca (če si res samo trejdal)?

barakus ::

Kaj pa če si majnal ethereum na desktop mašini v ozadju leta nazaj ko je vse skupaj blo vredno 100 eur, zdaj pa 200k? Kako to prijavit fursu?

Jerry000 ::

SasoS je izjavil:

Kupiš eno folijo ali pa kar cel fascikel, pri teh silnih dobičkih to ne bo problem, sprintaš transakcije, napišeš gor Crypto 2021 in daš v omaro. Če pride FURS, jim daš to pod nos. To ne more bit nek problem za katerega rabiš odvetnika in davčnega svetovalca (če si res samo trejdal)?

Tukaj še pride tisti neki limit ali si trejder (dejavnost) ali ne, potem če so kakšni ICO bili v nakupu, forki itd.

Jakap80 ::

A kdo ve ali btc atm-i v Ljubljani funkcionirajo ? Kar se tice prodaje kripto ?

klabasa ::

Jakap80 je izjavil:

A kdo ve ali btc atm-i v Ljubljani funkcionirajo ? Kar se tice prodaje kripto ?

Bitnikov (Bitangov) ATM v Tušu pri BTC-ju trenutno kaže na njihovi strani da je offline, sem pa en mesec nazaj dvignih ETH v EUR pa je šlo brez problema čez.
Včeraj sem stestiral https://www.skyeye.si/ ATM, ker lahko že od doma nakažeš ETH, pa je trajalo 1h30min po transakciji, da sem dobil potrditveni SMS za dvig.

Buggy ::

pa imajo teli ATM-ji par 10K notri al je to bolj za manjse zneske?
Drugace pa kot mi je znano, zaenkrat ni bojazni za nakazilo na TRR, ce nisi tradeal ali rudaril, za nazaj pa FURS tudi ne more spremeniti pravil igre.

klabasa ::

Verjetno nekih večjih zalog ATM-i nimajo.
So mi pa iz Skyeye-a odgovoril, da naj bi bila za zamudo pri potrditvi sprejema transakcije kriva tehnična težava. Namreč pri Bitiniku sem dobil potrditveni SMS praktično takoj po opravljeni transakciji.

c0dehunter ::

Kako pa so, če sploh, obdavčene obresti na kripto savings accounte? Npr. na YouHodler imaš 12% letno na stablecoine, na Nexo 10%, BlockFi 8.5%.. Imam kar nekaj USDC/USDT-ja in ne vem, ali se to obdavčuje ali ne?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

IgorCardanof ::

Začeti moraš razmišljat, kako boš ta denar opral. Ne dovoli, da ti tvoj težko prigaran keš ukradejo politiki in javna upravna na 3x prevelikih plačah in nagradah.

Jerry000 ::

Buggy je izjavil:

pa imajo teli ATM-ji par 10K notri al je to bolj za manjse zneske?
Drugace pa kot mi je znano, zaenkrat ni bojazni za nakazilo na TRR, ce nisi tradeal ali rudaril, za nazaj pa FURS tudi ne more spremeniti pravil igre.

To tud mene zanima, a je limit 1k za dvig ali lahko 10k

Infusion ::

Gledam nek coin ki bo v kratkem izdan in tam se omenja da se ga bo pridobilo preko IDO listinga. Kako točno delujejo IDO-ji in ali so davčno gledano kaj drugačni kot če bi samo potrejdal USDT za tisto valuto na exchangeu? Sem totalen noob kar se tiče tega področja.

gruntfürmich ::

Jerry000 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

wow
dobri ste
ful besed za neobstoječe probleme. slovenci smo ponosni na vas.
kar tako naprej...

Jah neobstoječe...glede na to kaj se FURS lahko vse sprdne in da si nakažeš 100k, pa te pol čez 3 leta pokličejo in da se še zapičijo v tebe pa je jeba. Ne pravim, ni problem če imaš ta denar za "male" stvari, če pa želiš kupit flat (ker vemo kakšne so cene danes) je pa malo drugače. Vsaj jaz sem ziheraš in bi rad bil na jasnem (kolikor se da) predno ven poberem.

toplo vodo ste odkrili daleč nazaj, zdaj ste že pri plazmi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperKripto ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Počasi davki sploh ne bodo več problem. Ker ne bo treba vec prodajati kripta, da bi bil enakovreden fiatu.

Kmalu ;)


ko bodo prisle kripto regulacije, bodo vse kripto transakcije v vrednosti nad 3000 dolarjev zabelezene z imenom in priimkom in naslovom posiljatelja in/ali prejemnika. V prihodnosti se bo ta stevilka morda tudi znizala na 1000 dolarjev na transakcijo. Vse luknje, skozi katere se je do zdaj dalo zaobiti bodo zasili, slej ko prej, nacrtujejo regulacijo za cel svet. Izven nadzora je sam se nekaj lukenj, slotech novica je o teh luknjah, kjer pralci denarja posiljajo kripto, ze porocala.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Drgac pa nekaj glede davkov. Recimo na beverly hillsu imajo ene izmed najvisjih davkov na svetu. Ampak tam dost ljudi ne samo da placuje ogromne davke, ampak celo donirajo dodatno za skupnost, za policaje, za boljso varnost, raznim skupinam, ker imajo visjo zavest in se zavedajo, da jim bo to prineslo lepse in bolj kvalitetno zivljenje.

Veckrat preberem, da nekdo ne zeli donirat, ker je pri koritu prevec korupcije in pobasejo v lastne zepe. Ok. Ce je tako, koliko od vas je doniralo skupinam, ki se borijo proti korupciji. Ali pa ranljivim skupinam, ki nimajo veliko denarja. Naj uganem, skoraj nobeden. samo izgovori, sebicnost, ki izvira iz taksnega sistema, indoktrinacije, ki promovira samo in zgolj dobicek, holivudski nacin zivljenja, kao enkrat se zivi, kao je treba izkoristit lajf, magari da se znajdes (korupcija, nelegalna pocetja, utaja davkov?) prevzgojitev prek gledanja filmov, se najmanj pa vzgoja od prezaposlenih starsev. (no, tudi starsi generacija so verjetno ze kar dost indoktrinirani, izjema mogoce kaksni stari starsi)

Zgodovina sprememb…

««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov predlog za obdavčitev kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9517064 (9937) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993169109 (79595) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197227 (6122) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507148921 (113067) Aquafriend

Več podobnih tem