» »

Internet Explorer mi povzroča težave

Internet Explorer mi povzroča težave

m!cho ::

oziroma 2 procesa: "iexplore" - lavfata nonstop, če hočem katerega zapreti se mi takoj nazaj odpre! Ko pa igram igro mi vsakih par minut vrže v windowse, imam občutek kot da bi preverjalo če proces lavfa ker se v vrstici starta za sekundo pokaže Script bloker Avast antivirusa..
mi lahko prosim pomagate rešit problem
LP

elasto_mania ::

probaj na safe mode in ga daj dol potem probaj če dela

m!cho ::

nimam kaj dosti pojma o zadevah, kako se zažene v safe modu?

elasto_mania ::

na začetku ko vklopiš računalnik (šteker na on) pritiskaš F8 in izbereš safe mode in če ti pride tisto run pa daš C:\windows\explorer in greš na add/unistall softwear in imaš na levi strani windows components pa izbereš ga
potem pa izkljukaj internet explorer (probaj brez safe mode in z)
Sicer ti ne zagotavljam da bo uspelo
uporabljaj firefox
kateri OS pa imaš?

m!cho ::

mam windows XP
ampak ko vklopim računalnik in pritisnem F8 mi odpre iz kot hočem zagnati OS(disk, cd, disketa..)
nikjer pa ne piše Safe mode
a sem te kaj narobe razumel

Microsoft ::

- Posodobi programsko opremo: update.microsoft.com
- Ali imas antivirusni program? Ce nimas: Avast! Home Ce imas antivirusni program, ga posodobi (mozno, da se tudi sam) in pozeni scan po celi masini.
- Ali imas antispyware program? Ce nimas: Windows Defender. Ce imas antispyware program, ga posodobi in pozeni scan po celi masini.
- Ce imas Windows XP, lahko preizkusis najnovejsi IE 7.0 brskalnik, ki je sicer se v razvoju, a dela zelo dobro: IE 7.0


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

elasto_mania ::

sem falil F10

nevem zakaj ie če lahko mf

ABX ::

oziroma 2 procesa: "iexplore" - lavfata nonstop, če hočem katerega zapreti se mi takoj nazaj odpre!

To počnejo virusi.
Na main process naredi suspend in ubi child process
http://www.sysinternals.com/Files/ProcessExplorerNt.zip

Ko se rešiš teh process moraš še preprečit da bi se naložili ob ponovnem reboot-u.
http://216.180.233.162/~merijn/files/HijackThis.exe
To do dela v 90% primerov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

m!cho ::

ok, zdaj pa po vrsti:

update-al sem windowse, mam avasta, sem preskeniral vse, mam windows defender-ja sem preskeniral vse, mam IE 7!

zakaj IE če lahko firefox? uporabljam firefox, ampak za določene stvari moraš imeti IE, ker v firefoxu ne delujejo!

Zdaj ne vem kako si mislil "child" proces. namestil sem ta program suspendal procesa in ubil! Takoj ko pa ubijem proces se takoj spet "rodi"! Opazil pa sem, da se za sekundo ko izklopim iexlore.exe proces, vklopi še en drug proces ki ga pomoje zažene še enkrat. To kopiram iz lastnosti tega procesa: "C:\DOCUME~1\MICHO~1.MIC\APPLIC~1\FREEUP~1\LOGOCA~1.EXE"
kdo mogoče ve za kaj gre?
LP

elasto_mania ::

izbriši ga
men je tudi metalo tako 2 procesa sam kaj ki sem zbrisal se je prikazal na drugi poti ...
sel scanal cel disk za temi 2mi procesi in jih po celem disku uniču in je bilo rešeno.
Če se prav spomnem je bil en glavni ki se je povezal preko interneta in jih klical
Skratka sem dal na avast home full scan in sem se ga rešil nevem pa kako se je klical 8-O

m!cho ::

in kje naj to iščem in uničujem?

Microsoft ::

Ja odpri (Windows)Explrore, pa pejt na particijo, kjer imas Windowse instalirane, potem odpri Documents and Settings/Michi.../. Tu bi zdej moral videti folder Application Data. Ce ga ne vidis, moras omogociti, da ti prikazuje skrite folderje. To naredis tako, da gres Tools > Folder Options > View tab > in pri Hidden files and folders oznacis prikico pred Show hidden files and folders.
No, potem se ti prikaze (med drugim) tudi ta Application Data mapa in jo odpres. Tu bi potem moral zagledati FreeUp... mapo. Na tvojem mestu bi jo zbrisal. Samo mozno, da bos imel kake tezave s tem, ker bo proces zaklenil to mapo za brisanje...
Poskusis lahko tako, da nastavis NTFS pravice. Desno kliknes na Free... mapo, izberes Properties in potem Security tab. Ker se pravice dedujejo, moras to najprej odstranit. To naredis tako, da v spodnjem oknu kliknes na Advanced, potem pa v oknu, ki se ti odpre, v spodnji polovici, odstranis kljukico pred Inherit from parent the premission entries that apply to child objects. Include these with entries explicitly defined here.. Ko to naredis, te popup okno neki vprasa in izberes Remove, ker bos dal svoje pravice. Zdej kliknes OK (pa te spet nekaj vprasa in izberes Yes), da se vrnes na prejsne okno. Tam v zgornji polovici kliknes na Add, potem kliknes Advanced, kliknes Find, najdes sebe, OK, OK. No, in pol ko si vnesen, nastavis pravice, ki so v spodnji polovici okna. V stolpcu Allow das klukco za Read.

Na koncu bi moral met nekaj podobnega temu.



No, in to bi znalo pomagat. Mogoce se restart.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

elasto_mania ::

neki je narobe s to sliko al pa se res tako prikaže
šala
ampak js jo ne vidim če jo kdo vidi naj pove

Microsoft ::

Ma gajba.net ma obcasno probleme z DNS serverji. Tule je link, ki dela tudi brez teh DNSjev.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

m!cho ::

ja super, enega procesa sem se že znebil!
mapa free up seek pa je šla takoj izbrisat!
v program files je bla ena ista mapa, toda brez datotek, a sem jo vseeno izbrisal, po sistemu sem še iskal datoteke in mape z imenom free up seek in ni kaj našlo, tudi s proce xp sem poskusil ubiti proces, a se vseeno odpre!
aja, računalnik sem restartal..
prosim vas za če mi pomagate odpraviti še drugi proces!
LP
micho

m!cho ::

aha
odkril sem da se mi je mapa spet pojavila, ampak zdaj ene datoteke v njej ne gre izbrisati, lavfata pa oba procesa
dam lastnosti, kaj pa potem, imam slovenske windowse zato ne vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m!cho ()

zee ::

naredi backup in sformatiraj pa boš problem definitivno rešil najbolj hitro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

elasto_mania ::

dej si nlite odbremeni malo win cd in inštaliraj na novo al tako kot je rekel zee

m!cho ::

Ta problem bi rad rešil brez formatiranja

Daytona ::

Toplo to priporočam,da vekslaš na Firefoxa :D

Microsoft ::

Lej, ce si si dal Defender gor, potem pojdi pod Control Panel > Software Explorers, pa tu poglej, kateri programi se ti ob zagonu pozenejo. Ce so kaki sumljivi, jih skenslaj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

m!cho ::

to je logo cash.exe, ko ga scancelam mi ga v naslednjem pogonu samodejno doda na seznam oz ubkljuka tista 2 procesa pa se vseeno zaženeta

Microsoft ::

Mah, nevem no. Jst se stvari lotim na vec nacinov, in da bi ti to opisoval tule in razlagal, lahko traja leto ali dve. Sem ti pripravljen pomagat remote. Drgace pa ce bodo se ostali kaj pametnega napisali.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

m!cho ::

aha, no če boš kdaj imel čas in če ti bo do remota in to..
moj msn naslov je miicho@msn.com ,pa se potem lahko tam naprej zmeniva
LP

neres ::

Lahko preizkusiš z Spyware Terminator. Je zastonj in se splača provat preden greš formatirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
324085 (3011) grofsi
»

Kako odstraniti trojanca?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154720 (3090) AlexUS
»

vsiljen program

Oddelek: Pomoč in nasveti
81454 (1239) Gambino
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142516 (2235) jan01
»

rač dela zlo počasi, virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81171 (1109) jastreb

Več podobnih tem