» »

Stereo (2.1) ali 5.1 (7.1) receiver

Stereo (2.1) ali 5.1 (7.1) receiver

jezičnik ::

Pozdravljeni. Že kak mesec gledam kaj bi kupil za moj glasbeni sistem. Moje glavne zahteve so, da bi imel pokrita dva prostora (kuhinjo in dnevno sobo) - torej bi rad preklapljal med dvema prostoroma ali pa predvajal glasbo tudi v obeh hkrati. Hkrati je pomembno tudi to, da ima radio (DAB+, FM tuner), da ima kakšno mrežno povezavo (vsaj bluetooth, po možnosti tudi WiFi) in da torej omogoča priklop dveh parov zvočnikov.
V oči mi je padel npr. Denon DRA-800H, ki zadosti vsem naštetim kriterijem. Druga opcija pa je kakšen od Denon 5.1 ali 7.1 receiverjev, ki imajo večinoma 2 zvočniška outputa 'assignable', kar (kot sem gledal po njihovih manualih) pomeni, da lahko uporabiš stereo varianto v drugem prostoru. Zdaj pa zadeva bi bila preprosta, če bi bil stereo receiver cenejši (DRA-800H). Ker pa je obratno, pa se sprašujem zakaj taka razlika v ceni (150-200 Eur), če pa lahko z enim poganjaš največ 4 zvočnike, z drugim pa 7. Zato sem zdaj v dilemi kaj kupit. Če bi gledal samo ceno, bi vzel 7.1 varianto (Denon AVR-S750H ali AVR-X1600H), čeprav ne bi uporabljal 5.1 priklopa ampak samo stereo z opcijskim subom. Tudi vseh tistih HDMI inputov ne bom rabil.
Prosim za kakšne komentarje oz. pojasnila. Gotovo je tukaj kdo, ki mi bo takoj razjasnil zakaj taka razlika v ceni in kaj sem še mogoče spregledal.

2f4u ::

Oj,

podobno se ukvarjam sam. 2.0 sistem, kjer je bistvo kvaliteta zvoka. Nisem še kupil.

Marantz MelodyX 611 ali 612 ima nekaj tega.
Marantz NR16xx ali NR17xx.
Denon RCD-N9 CEOL
Echo Link Amp (moja 1va izbira)
https://www.amazon.de/dp/B07FR1Y2JW?ref...

OldSkul ::

Poglej še za Denon D-M41 DAB, lahko pa vzameš tudi samo sprejemnik, zvočnike pa kupiš druge.
Edina potencialna težava je, da nima USB priklopa. Ima pa bluetooth ter DAB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539572 (10680) Ales
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456915 (3415) mat xxl
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230677 (22216) p|X|
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546327 (27792) Anney

Več podobnih tem