» »

Edge prehitel Firefox

1
2
»

WhiteAngel ::

Firefox mi gre zadnja leta vedno bolj na živce, ker probajo kopirat Chrome. Quantum engine je super. Vse ostalo, kar so naredili (npr. navlaka enih neuporabnih gumbov v toolbaru, zožanje naslovne vrstice, enostranski settings view, nadomestitev menijev z enim trapastim gumbom, odstranitev NPAPI). Pač UI na debilnih mobitelih/tablicah niso za desktop. Ampak enim ne potegne. Če bom hotel Chrome(ium), si ga bom namestil. Jaz rabim dobro Firefox izkušnjo.

Hvala bogu, da so nehali "razvijat" Thunderbird, da dobiva samo pametne funkcionalne/varnostne popravke.

Zgodovina sprememb…

sleby ::

SPEED DIAL?!

Maximus ::

Kdo uporablja Brave?

Naj ne bi sploh telefoniral domov z privzetimi nastavitvami. Raziskava
Povzetek raziskave

P.S. Pred kratkim je Mozilla vklopila DNS over HTTPS za Američane (torej opt-in).

Kaj menite?

fuck_it_ ::

drysmoke je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

vidim da mnogo Googlovih strani ki so bile prej problematične zdaj dela popolnoma brez problemov. Youtube dela krasno, Google Music ne preskakuje več.....


Vse tezave izvirajo iz googlovega namernega sabotiranja firefoxa. Zal ni padla nobena tozba.


ja v to sem prepričan, da je Google namerno marsikaj naredil, da bi ljudje uporabljali Chrome namesto Firefoxa. Samo to je pač težko dokazat.

Zdaj v glavnem vse kar sem testiral, dela normalno tudi v Firefoxu.


Sem pa malo razočaran nad odzivom na novico..... mlačen, mrzel. Očitno je Firefox postal Opera, ki je prešla v popolno pozabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

WhiteAngel ::

WhiteAngel je izjavil:

Firefox mi gre zadnja leta vedno bolj na živce, ker probajo kopirat Chrome. Quantum engine je super. Vse ostalo, kar so naredili (npr. navlaka enih neuporabnih gumbov v toolbaru, zožanje naslovne vrstice, enostranski settings view, nadomestitev menijev z enim trapastim gumbom, odstranitev NPAPI). Pač UI na debilnih mobitelih/tablicah niso za desktop. Ampak enim ne potegne. Če bom hotel Chrome(ium), si ga bom namestil. Jaz rabim dobro Firefox izkušnjo.

Hvala bogu, da so nehali "razvijat" Thunderbird, da dobiva samo pametne funkcionalne/varnostne popravke.


Oh man, še en udarec z današnjo nadgradnjo na 75. V naslovni vrstici ne pokaže več kot 10 zadetkov po zgodovini, ko vnašaš naslov. Mozillaši so res postali debilni. ;(( A obstaja kakšen oskubljen Firefox-based browser, ki ni tolk debilen?

PARTyZAN ::

Em, vse gumbe v toolbaru lahko dodajaš in odstranjuješ po lastni izbiri. Enako velja za "zožano naslovno vrstico". En trapast gumb je res tam, lahko pa še vedno (kot tudi mariskje drugje) pritisneš alt, pa boš dobil svoj boomer meni.

NPAPI extensione pa tudi jaz pogrešam, ja.

MrStein ::

WhiteAngel je izjavil:


Oh man, še en udarec z današnjo nadgradnjo na 75. V naslovni vrstici ne pokaže več kot 10 zadetkov po zgodovini, ko vnašaš naslov. Mozillaši so res postali debilni. ;(( A obstaja kakšen oskubljen Firefox-based browser, ki ni tolk debilen?

Jih je kar nekaj. Ni šans, da jih naštejem vse.
Koliko manj "debilni" so pa... ti povej meni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

videc ::

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.

WhiteAngel ::

videc je izjavil:

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.


Linux? Open-source?

WhiteAngel ::

PARTyZAN je izjavil:

Em, vse gumbe v toolbaru lahko dodajaš in odstranjuješ po lastni izbiri. Enako velja za "zožano naslovno vrstico". En trapast gumb je res tam, lahko pa še vedno (kot tudi mariskje drugje) pritisneš alt, pa boš dobil svoj boomer meni.


Vse to vem in počnem, ja. Meni lahko tudi spodaj izbereš, da naj bo ves čas viden in ne rabiš alta. Ampak se sprašujem, čemu moram to početi. Saj zavihke si tudi dam na stran s pluginom, da prišparam vertikalni prostor... ampak to še nekako razumem, da ni notri, ker je vertikalna postavitev zavihkov čudna za večino. No ja, saj isti debilizem počne M$ s svojim ribbonom v Officu, ki meče vertikalni prostor v p.m., prenosniki so pa vsi 16:9 (še 16:10 ne več). Go figure :|

WizzardOfOZ ::

WhiteAngel je izjavil:

videc je izjavil:

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.


Linux? Open-source?


Na androidu je že nekaj časa. Na linux pa prihaja:
https://www.omgubuntu.co.uk/2019/11/its...

IL_DIAVOLO ::



FF in chrome rip.

WhiteAngel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

videc je izjavil:

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.


Linux? Open-source?


Na androidu je že nekaj časa. Na linux pa prihaja:
https://www.omgubuntu.co.uk/2019/11/its...


Heh, ravno na Androidu furam Firefox s pluginom, da mi YT špila tudi, ko spi telefon. V Chrome-based je prepovedan.

Ko smo ravno pri mobile-first hipsterstvu - zavihki browserja na telefonu se mi zdijo ena butalistoča, ki so jo prenesli z desktopa. Veliko bolj praktična bi bila v tem primeru okna (torej namesto enega browser okna s 5 zavihki bi imel 5 "aplikacij" browserjev). Na desktopu so zavihki smiselni, ker je Windowsov start meni po defaultu čisto spodaj zaslona, naslovna vrstica pa zgoraj in bi moral z miško narediti več kilometrov pri menjavi. Z alt+tab pa samo po eno okno naenkrat lahko preklapljaš. Na Androidu, ki je touch-first, in ki ima že tako gumb za "restore" ves čas viden, je pa škoda prostora še za gumb za seznam zavihkov. Saj je odprt issue na FF mobile, bom enkrat skodiral, če nihče drug ne bo :|

Zgodovina sprememb…

vilicarist ::

WhiteAngel je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

videc je izjavil:

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.


Linux? Open-source?


Na androidu je že nekaj časa. Na linux pa prihaja:
https://www.omgubuntu.co.uk/2019/11/its...


Heh, ravno na Androidu furam Firefox s pluginom, da mi YT špila tudi, ko spi telefon. V Chrome-based je prepovedan.

Ko smo ravno pri mobile-first hipsterstvu - zavihki browserja na telefonu se mi zdijo ena butalistoča, ki so jo prenesli z desktopa. Veliko bolj praktična bi bila v tem primeru okna (torej namesto enega browser okna s 5 zavihki bi imel 5 "aplikacij" browserjev). Na desktopu so zavihki smiselni, ker je Windowsov start meni po defaultu čisto spodaj zaslona, naslovna vrstica pa zgoraj in bi moral z miško narediti več kilometrov pri menjavi. Z alt+tab pa samo po eno okno naenkrat lahko preklapljaš. Na Androidu, ki je touch-first, in ki ima že tako gumb za "restore" ves čas viden, je pa škoda prostora še za gumb za seznam zavihkov. Saj je odprt issue na FF mobile, bom enkrat skodiral, če nihče drug ne bo :|

lahko uporabiš tudi youtube vanced za predvajanje z ugasnjenim zaslonom

zavihki naj pa kar ostanejo, jaz jih imam tudi na telefonu vedno čez 100
bmw = brings me women

Markoff ::

Osebno mi je FF kot uporabniku daleč najprijaznejši browser že vsaj desetletje. Chrome v službi (portable) sicer deluje ok, ampak mi nikakor ne sede po več letih dela.
Škoda, da FF izgublja tržni delež - ne vem, kaj bi dejansko uporabljal namesto njega. Edge mi je totalen fail.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

mtosev ::

Ena tudi pozitivna posledica edge chromiuma je to, da bodo xboxi zaradi tega posledicno dobili boljsi browser kot ga imajo trenutno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

fuck_it_ ::

WhiteAngel je izjavil:


Ko smo ravno pri mobile-first hipsterstvu - zavihki browserja na telefonu se mi zdijo ena butalistoča


jaz močno uporabljam zavihke na mobile...ki jih tudi vsakodnevno sinhroniziram med PCjem in mobitelom. Kak članek začnem brati na eni napravi in zaključim na drugi, ko utegnem. Pa nisem niti h od hipsterja.
Tudi kak članek imam v zavihku odprt po več dni, ker se ga lotim brati en dan, dokončam pa pač kdaj drugič. Vsakodnevno imam na mobitelu odprtih med 5 do 10 zavihkov brez da bi bilokaj raziskoval.

Na telefonu je na žalost Chrome aplikacija neprimerljivo boljša od Firefoxa, hands down. Avtomatičen prevajalnik od Chroma je zlata vreden za popolnoma vse ne-angleške strani.

videc je izjavil:

Palemoon.
Drugače je pa Edge Chromium postal povsem soliden.


Ja, seveda je. Problem je da uporablja Chromium. Če firefox "pade" bomo imeli torej samo še 10000 inkarnacij Chromiuma in Safari, ki pa je tudi zaprt.
In to je absolutno nedopustno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

WhiteAngel ::

vilicarist je izjavil:


lahko uporabiš tudi youtube vanced za predvajanje z ugasnjenim zaslonom


Hmnja, yet another app? A mu moram omogočit tudi dostop do fotk, pokazati penis in mu darovati ledvico, da ga lahko uporabljam?

vilicarist ::

WhiteAngel je izjavil:

vilicarist je izjavil:


lahko uporabiš tudi youtube vanced za predvajanje z ugasnjenim zaslonom


Hmnja, yet another app? A mu moram omogočit tudi dostop do fotk, pokazati penis in mu darovati ledvico, da ga lahko uporabljam?

če želiš na youtube uploadat posnetke rabi dostop do shrambe oziroma kamere, če tega ne želiš ne rabi nič posebnega
bmw = brings me women
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edge prehitel Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6811470 (7713) vilicarist
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016659 (12165) Meizu
»

Konec Edgea, se obeta chromiumski brskalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9522604 (17074) MrNighthawk
»

Windows 10 vendarle premagal Sedmico

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
107039 (4839) zmaugy
»

Chrome prehitel Safari

Oddelek: Novice / Brskalniki
194330 (3468) LordPero

Več podobnih tem