» »

Baterijska kosilnica

Baterijska kosilnica

Tody ::

Živjo

Zbiram predloge in izkušnje za nakup baterijske kosilnice. Mam cca 500 do 600 m2 za pokosit. Trenutno se s tem ukvarja Bosch ki ima 2x 36V 2 amp baterijo. Torej imas rezervno baterijo pa temu travniku ni lih kos sploh če je večja trava.

Ma kdo kaka priporočila?

Ganon ::

IL_DIAVOLO ::

Pravijo da je najcenejša bencinska kosilnica boljsa od najdražje električne.

Tody ::

Hvala ganon

dxx ::

https://www.opara.si/baterijske-kosilni...
Tole je stroj za tako uporabo. Če ti kaj pomeni, sem pooblaščeni serviser-mehanik teh zadev. Bi pa svetoval motorno kosilnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

111111111111 ::

Pod stigo se podpišem, ampak če hrup in bencin ni problem vzemi raje motorno. Če nimaš ravnine, pa o električni ne razmišljaj.

Kupi 4 pogonko na bencin in potem za dušo lakserco na batarije. :D

>dxx: katero pa priporočaš za neraven teren, terase, bencinska cca. 3000 kvadratov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

Pa ravno za hrib je samohodna električna po mojem top. Seveda rabiš akumulatorje z ustrezno kapaciteto.

111111111111 ::

Samo pride 5k. Zaenkrat je svinjsko draga. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

IL_DIAVOLO ::

Ti rabis riderja.

dxx ::

111111111111 je izjavil:

Pod stigo se podpišem, ampak če hrup in bencin ni problem vzemi raje motorno. Če nimaš ravnine, pa o električni ne razmišljaj.

Kupi 4 pogonko na bencin in potem za dušo lakserco na batarije. :D

>dxx: katero pa priporočaš za neraven teren, terase, bencinska cca. 3000 kvadratov.


https://www.opara.si/samohodne/29928-ST...
Tole je zate. Edina slabost je ročaj ki se hitro zj.... par švasov reši problem, sicer ni zlo pogosto, je pa edina hiba kosilnice. Res je stroj za mučenje in mulčenje :)

dxx ::

Rider je fini, a ne pozabi da cena servisiranja, precej preseže ceno servisa kosilnice. Kdor riderja rabi, že sam ve zakaj:)

trancer01 je izjavil:

Pa ravno za hrib je samohodna električna po mojem top. Seveda rabiš akumulatorje z ustrezno kapaciteto.

Niti ne. Ravno pri električni je pogon bistven porabnik in že tovarniško ni mišljeno da "hodi" čisto sama, brez pomoči upravljalca. Zakaj proizvajalci tako razmišljajo, pa vprašajte njih.
Hrib sicer ne predstavlja problema v sami mehaniki, bolj je potem problem avtonomija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

trancer01 ::

Pišeš iz praktičnih izkušenj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Sparkxl ::

Od letos gonim 82v kosilnico na 600m2 trave, zamenjala je staro bencinsko, ki je po 15 letih crknila.
Ni je ene točke, kjer bi električna bila slabša. Predvsem skozi gosto travo gre ko raketa s skalpelom. Bencinska je v takih pogojih kar konkretno kašljala

trancer01 ::

Jaz sem letos nabavil Powerworksovo 82-voltno samohodno z nožem 51 cm. Je še nisem preizkusil, za vikend bo prvič v akciji. Pred tem sem lani kupil Makitino osnovno akumulatorsko, pri kateri me moti predvsem to, da nima opcije za mulčenje in pa v mokri in visoki travi je premalo močna. Mislim, da bo Powerworksova, ki sem jo v Bauhausu dobil v akciji za 259 EUR z dvema 2,5 Ah akumulatorjema in polnilcem, povsem ok. Dodatno sem kupil še 82-voltno koso istega proizvajalca v akciji za ca. 109 EUR in prav tako dobil v kompletu še eno 2,5 Ah akumulator s polnilcem. Oboje ima 10 let Bauhausovega jamstva, cena pa je daleč najugodnejša za tako reč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Tody ::

@Sparkxl kaj imaš to za eno žvav? :D

@Trance01 poročaj :)

Moj bosch ima samo 36V pa gre skozi visoko travo dobro. Samo vzdržljivost ga jebe :) rabim 3 dni da pokosim zadevo :D

trancer01 ::

Tody, kako veliko površino pa kosiš? Jaz kosim ca. 600 m2, samo je parcela v povprečju precej nagnjena, poleg tega pa je še en kup raznih vrtnih gredic in drevja na parceli, tako da je potrebnega kar dosti manevriranja. Na drugi parceli okoli bajte je pa zelo strma brežina, zato moram tam obvezno uporabiti koso.

Tody ::

Ne jaz imam ravno ene 600 m2 pomoje, ampak zelo hitro rastočo travo :) Zdej z 36V 2A rabim ene 8 bateriji da pokosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

trancer01 ::

Katero znamko in model pa uporabljaš?

Tody ::

trancer01 ::

Me ne preseneča. Jaz s podobno Makito, ki za delovanje potrebuje dve 18-voltni bateriji hkrati, porabim 2x5 Ah, 2x3 Ah in običajno moram dve bateriji še enkrat delno napolniti, da končam. Vendar pa te majhne nizkonapetostne električne kosilnice niso ravno znane po dobri avtonomiji. Močnejše z visokovoltažnimi baterijami se menda precej bolje obnesejo. Moram pa to še v praksi preizkusiti.

Sparkxl ::

Imam to isto powerworksovo 82v. Z eno baterijo pokosi ca. 400m2 goste trave

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa te zveri noben nima?

https://dev.egopowerplus-as.com/izdelek...

trancer01 ::

Izgleda kul, je pa bistveno dražja od Powerworksove, posebej zdaj, ko je ta v akciji.

trancer01 ::

Sparkxl je izjavil:

Imam to isto powerworksovo 82v. Z eno baterijo pokosi ca. 400m2 goste trave


Evo, z dvotedensko zamudo sem uspešno pokosil travo z novo Powerworksovo 82 V kosilnico. Potrdim lahko, da je zadeva izredno zmogljiva, z Makitino ni nobene primerjave. Kosil sem en mesec staro, mokro in precej gosto travo. Na višini 8 cm, kar je največ, kar je možno nastaviti, je šla čez ves teren, kamne, skale in ostale ovire povsem brez zatikanja, kosil sem pa z vstavljenim mulčerjem in na najnižji hitrosti pogona. Brez težav sem pokosil večino parcele z zgolj eno 2,5 Ah baterijo, da sem končal, sem porabil še okoli 80% druge baterije. Sta pa bili Powerworksovi bateriji po košnji zgolj mlačni, medtem ko sta Makitini vroči. Jaz sem z nakupom zaenkrat zelo zadovoljen, še posebej, ko upoštevam, da se zaradi lastnega pogona kosilnice med košnjo bistveno manj utrudim in še veliko prej končam.

Besna Glista ::

A to je ta iz tega letaka: https://catalogues.cdn-cnj.si/Catalogue... ?
Kdaj pa je bila po taki ceni kot ti praviš (259EUR) ?

Zgodovina sprememb…

trancer01 ::

To je ta, ja. Jaz sem jo kupil sredi maja v Bauhausu. Zraven sem vzel še 82 V akumulatorsko koso istega proizvajalca, kateri je priložena še ena 2,5 Ah baterija s polnilcem. Tako imam zdaj skupaj tri baterije in dva polnilca. Za vse skupaj sem plačal 368 EUR, kar je izredno ugodno!

Besna Glista ::

Po taki ceni jo verjetno ne dobim nikoli več :(

trancer01 ::

Ja, to je res več kot na pol zastonj.

roko11111 ::

stara mama bi kupila eno kosilnico na obroke pri Mtehnika Mercator, da bi jo tudi sama znala oz lahko uporabljala za pokosit pred hišo. za pokosit sta nekako 2 manjša travnika, skupaj približno 200 m2. da nebi blo treba vlečt dolgih podaljškov za elektriko sam mislim da bi bila baterijska kosilnica čisto v redu. gledam tole: https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18... kakor sm drugje prebral je skoraj vse plastika razen držala za roke in rezila. vem pa tudi da se kosilnica sigurno ne bo kam zaletavala ali karkoli podobnega, tko da s tem upam ne bo problema. kaj pravite se splača kupit glede na omenjene potrebe?

trancer01 ::

Po mojem bo zanjo top.

Kvinta ::

Besna Glista je izjavil:

Po taki ceni jo verjetno ne dobim nikoli več :(


Teh kosilnic je kr nekaj

Recimo tukaj se tud zelo ugodno dobi ko majo akcije plus neka minimalna poštnina iz DE

https://www.fuxtec.de/40v-akku-rasenmae...

V Slo če ni iz Bauhaus akcije je vse precenjeno.
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112542 (9865) dvojka
»

akumulatorske kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218990 (12443) 111111111111
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
294867 (3697) telexdell
»

Električna vs. bencinska vrtna kosilnica

Oddelek: Loža
336000 (5213) mirch
»

Kosilnica za parcelo cca. 500m2

Oddelek: Loža
125319 (4926) krho

Več podobnih tem