» »

Salonitna plošča VS Strešni "trimo" panel - TEŽA?

Salonitna plošča VS Strešni "trimo" panel - TEŽA?

Suly ::

Na naši stari garaži se še vedno nahajajo stare salonitne plošče - enokapnica cca 90m2. Garaža stoji že več kot 50 let in je zidana iz opeke. Temelji so bili takrat narejeni bolj tako tako, ker pa zdaj razmišljam, da bi zamenjal streho in sicer stare salonitne plošče dol in nove strešne panele gor ("trimo plošča" zgoraj pleh, spodaj pleh, vmes 3cm izolacija), me zanima primerjava teže.

Po nekaterih podatkih naj bi "trimo" plošča bila težka cca 6kg (m x m). Kakšna je teža salonitke?

"Najemi statika / naj ti zmerijo to in ono"... Poudarjam, gre za 50 let staro garažo in ne rabim vseh teh izračunov, sploh ne, če mi nekdo odgovori, da je "trimo" panel lažji od salonitne plošče. V kolikor se izkaže drugače, bomo pa videli kako naprej.

smetko ::

Salonitne plošče so bile konkretno težje od 6 kg/m2.
Če me spomin ne vara, je bila teža salonitke okoli 18 kg/kos oziroma 16 kg/m2.
No comment

Filip8 ::

glede na to, da jih imamo doma za drva pokrivat, bi rekel da so čez 10kg na ploščo zihr :D

IL_DIAVOLO ::

Google pravi 18 kil.

Suly ::

Tudi meni je google sporočil 17,5 kg, ampak se mi to zdi dosti. Če se vsi tukaj motimo, naj kdo popravi, bom spremljal debato. Sicer pa odlično, ker če je 3x manj, potem se mi za temelje ni potrebno bati. Če ne prej bom zagotovo vedel, ko bom snel prvo ploščo. Hvala.

kixs ::

Bo kar drzalo. Sem pred parimi dnevi en del salonitke dal na streho kot obtezitev in ni bila lahka.

Gregor5816 ::

Trimo plošča ima cca. 7-8 kg na kvadratni meter (6 cm izolacije).

ToniT ::

Ta razlika v teži niti ni pomembna, kajti ko pade 25 cm mokrega snega, je teža kritine zanemarljiva.

Suly ::

Gregor, bo držalo. Trimo 3cm izolacija naj bi bila cca 6kg.
ToniT 50 zim že drži :) Bi pa v tem primeru sneg kar hitro spravil iz strehe, ker so takrat stari starši res bolj tako-tako vlili temelje.

fikus_ ::

Suly, stare salonitke so sedaj lažje, ker jih je "zlizala" zmrzal in imaš to v tleh okrog garaže. Ko sem menjal salonitko na enem objektu, je manjkalo 30-40% teže. Lahko da sem kaj za*ebal pri kalkuliranju (podatke o teži sem dobil od novih valovitk in primerjal s starimi).

Brez skrbi lahko zamenjaš, samo dobro privijači, da ti veter ne bo odnesel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

smetko ::

Če bi imel zelo slabe temelje, bi bili zidovi že tako razpokani, da verjetno ne bi razmišljal o menjavi strehe.
Temelji bolj trpijo zaradi neenakomerne obremenitve, in neenakomernega posedanja tal.
Cementni temelji prenesejo neprimerno večjo tlačno obremenitev kot zidaki, razen če so uliti skoraj brez cementa.
No comment

WhiteAngel ::

smetko je izjavil:

Cementni temelji prenesejo neprimerno večjo tlačno obremenitev kot zidaki, razen če so uliti skoraj brez cementa.


Betonski?

sbawe64 ::

Fizik naci tu, masa je kg,g, dag,
teža je v N (newton).

Newton (unit) @ Wikipedia

Suly ::

sbawe64 je izjavil:

Fizik naci tu, masa je kg,g, dag,
teža je v N (newton).

Newton (unit) @ Wikipedia


Haha, drži. Masa, masa :) Ampak pogovorno nam pa to čist uide. PS trimo masa na luni cca 1 kg :D

Suly ::

Še eno vprašanje. Če garažo na eni strani dvignem za višino dveh opek (cca 38cm), verjetno tudi za tak manjši "poseg" potrebujem novo GD, drži?

fikus_ ::

Opeka je 19 cm, vmes malta, tako da bo skupaj 40+ cm.
Za GD, odvisno od sosedov. :D

In še to, dobro je, da na vrhu narediš betonski venec + betonsko železo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Suly ::

38, 40 cm... ni težav. Sosed težave :) Torej je odgovor 0 cm gor dol brez GD.

fikus_ ::

Sam veš, kako "dobre" sosede imaš.

Suly ::

Če sva natančna 11 stanovanjskih hiš več kot le odlične (cela ulica povezana), pa enega vaškega posebneža, ki ima enak odnos do vseh nas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421620 (17926) borut_p
»

Izračun ohlajanja bojlerja vode

Oddelek: Šola
252602 (1990) ...:TOMI:...
»

Azbest in odstranjevanje

Oddelek: Problemi človeštva
136215 (5972) enadvatri
»

Kako si država lahko privošči salonitke v 21. stoletju?

Oddelek: Loža
243698 (2283) Avenger
»

Toča! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
748143 (6475) gzibret

Več podobnih tem