» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
39 / 76
»»

Buggy ::

Če že greš v drugo po kolo, pa ne smejo nikjer na tvoji poti prodavat koles. S tem da nekega inšpektorja ne bo nič brigalo kakšno specialno kolo si si ti zaželel in ga zato moraš kupit ravno tam. Če že cepodlačimo.


Zanimivo. Je to zgolj tvoje mnenje ali imamo to kje tudi napisano. URL pls, ker meni je prejsnji teden prodajalna na cisto drugem koncu slovenije povedala drugace.

Da imaš gume shranjene na drugem koncu Slovenije pa tudi ni zelo verjetno. In če že greš tam po to, še ne pomeni, da se smeš ustavljat po poti v vsaki štacuni, tudi na cilju pa moraš it samo zamenjat kolo in takoj domov.


Gume ima spravljene na mojem uradnem servisu kakopak in tudi ta je na popolnoma drugem koncu Slovenije. Opraviti moram tudi servis, pa je med potjo kar nekaj servisov, ki servisirajo mojo znamko avtomobilov.
Ce tokrat ne bom menjal gum, grem lahko samo na redni servis? Kaj je to drugace od prodaje koles?

Utk ::

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

2) Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb, ne glede na določbe 1. člena tega odloka, za posameznike dovoljeno za:
- dostop do trgovin z živili in kmetijske neposredne prodaje,
- dostop do drogerij in drogerijskih marketov,
- dostop do prodaje medicinskih proizvodov in zdravstvenih pripomočkov ter sanitarnih pripomočkov,
- dostop do mest za prodajo hrane za živali,
- dostop do prodaje in vzdrževanje varnostnih proizvodov in proizvodov za nujne primere,
- dostop do kmetijskih trgovin, vključno s klavnicami, in trgovin za prodajo semen, krmil in gnojil,
- dostop do bencinskih črpalk,
- dostop do bank in pošt,
- dostop do dostavnih, čistilnih in higienskih storitev,
- dostop do komunalnih storitev za opravljanje z odpadki,
- dostop do avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije in opreme.
(3) Če storitve iz prejšnjega odstavka niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zindo23 ::

Torej lahk gres v bauhaus, ce ga nimas v lastni obcini? Namrec ce rabis doticen produkt iz tam in ga ne prodajajo drugje.

Ce ne, smo namrec ljudje ki zivimo v manjsih obcinah precej neenakopravni ljudem v vecjih mestih,tam je sedaj zivljenje s tem ukrepom praktično ze precej "normalno".

Utk ::

zindo23 je izjavil:

Torej lahk gres v bauhaus, ce ga nimas v lastni obcini? Namrec ce rabis doticen produkt iz tam in ga ne prodajajo drugje.

Ce ne, smo namrec ljudje ki zivimo v manjsih obcinah precej neenakopravni ljudem v vecjih mestih,tam je sedaj zivljenje s tem ukrepom praktično ze precej "normalno".

Ja, samo moraš najt neko res specifično stvar. Da je tebi všeč roza žica namesto rjava, rozasto imajo pa samo v bauhausu, najbrž ni dost dober razlog.

3p ::

Utk ::

Po katerem členu odloka?

To je splošen problem pri nas. Zakon napišejo tako strog, da se ga je nemogoče držat, potem ima pa inšpektor, ali policaj, pravico, da te kaznuje ali pa ne, kakor hoče. Tako te držijo v šahu. Uradno ne smeš niti prdnit, če si pa zlizan s pravimi, lahko serješ sred ceste, pa je še zmeraj vse po pravilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Buggy ::

...se strinjam z napisanim in tudi ne mislim polemizirati. Kot sem rekel je stvar s prehodi obcin trenutno urejena popolnoma bizarno in konfuzno. O tem kako je posteno za ene ali za druge pac nima smisla debatirati, ker vsak lahko najde neko nisno situacijo, spremeniti pa ne moremo nicesar.

Jaz sam sem kolo narocil po posti, ceprav bi ga pred prevzemom raje stestiral ter, da ga dejansko nastavijo na moje kile in velikost in razlozijo delovanje racunalnika v zivo. Pac ne gre in se ne mislim zaletavat v zid. Tudi gum na avtu se ne mislim menjat, ker se ne vozim skoraj nic, poleg tega sem dost razumevajoc do serviserjev, da bo sedaj in v naslednjih tednih pri teh revezih guzva in nejevolen folk in me ne mika it delati dodatne guzve pred salonom.

Resitve so v ljudeh samih. Kako smo odgovorni do sebe in drugih soljudi to je vsa poanta.

Utk ::

Sej če si naročil in te tam čaka za prevzem, greš menda lahko iskat. Čeprav spet vprašanje po katerem členu odloka, ampak baje da lahko. Ne bi pa smel tam po trgovini testirat kolesa in podobno.
Ja, bedasto je vse skup.

Na uradni servis bi pa res moral it na najbližjega, razen te komplikacije, da imaš gume drugje, in je spet brez veze, da hodiš še nekam, če greš že itak tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

111111111111 ::

s1m0n je izjavil:


A se sploh zavedaš koliko občin nima takšnih storitev kot je bencinska črpalka?

Katera občina nima bencinske?

TineTone je izjavil:

Rajo je treba izučit da je drago če si drzne kršiti svete zapovedi in delati smrtne grehe.

Zdravstveni sistem pa je tako grozno obremenjen da morajo sestre snemati tiktok videje.

Zdravstvene delavce ker izključimo iz debate. So najbolj na udaru.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.

PrihajaNodi ::

PersonaRuda je izjavil:

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.


Sem ze napisal. Prevec obcin in zupanov imamo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: spelardota ()

Master_Yoda ::

Ta omejitev bi bil lahko dober povod da folku presede da se polovico (ali vec) nepotrebnih obcin ukine.
Dovie'andi se tovya sagain.

val46 ::

Sem takoj za ta predlog...od svoje občine tako in tako po pravici povedano dosti nimam. Za vse pomembnejše stvari(banka,trgovine,upravna enota,tehnični pregledi itd itd) moram tako in tako v svojo "bivšo" občino, katera se je takrat razdelila na več manjših.

3p ::

PersonaRuda je izjavil:

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.


Zakaj že?

Kaj smo pridobili s tem, da je tista cesta med Koprom in Izolo zdaj prazna?
---
Smiselno bi bilo, da se izvede ukrepe, ki imajo učinek. In to je bilo recimo zaprtje kafičev, shopping centrov, kino dvoran... (pa še o tem bolj bajamo)

rabelj5 ::

3p je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.


Zakaj že?

Kaj smo pridobili s tem, da je tista cesta med Koprom in Izolo zdaj prazna?
---
Smiselno bi bilo, da se izvede ukrepe, ki imajo učinek. In to je bilo recimo zaprtje kafičev, shopping centrov, kino dvoran... (pa še o tem bolj bajamo)

V polovici države odprem vse in prepovemo prehajanje med polovicama, pol pa gledamo kje je več mrtvih

GregiB ::

rabelj5 je izjavil:


V polovici države odprem vse in prepovemo prehajanje med polovicama, pol pa gledamo kje je več mrtvih


Saj to je vendar fora... Celotna Savinjska regija z 33 občinami ima manj prebivalstva, kot Ljubljana. Kje je tu sorazmernost?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TineTone ::

111111111111 je izjavil:



Zdravstvene delavce ker izključimo iz debate. So najbolj na udaru.


Kako na udaru? Sam sem bil na začetku moralne krize v eni izmed večjih bolnišnic pa ni bilo nobenih zgaranih sester in kirurginj. Vse kar vidim so tiktok plešoče sestre in tviterke ki imajo garantirano miljon lajkov ko se slikajo z odtisom maske na obrazu.

Poleg tega pa imaš na Twiču eno strimerko ki je medicinska sestra na Švedskem pa se samo smeji moralnim paničarjem ki zahtevajo da njihove službe pošljejo v Azijo ker so po TVju videli da bomo vsi umrli v groznih bolečinah če takoj ne pričnemo slediti navodilom Bila Gejtsa in ga častimo kot odrešenika.

Oberyn ::

Menda je zdaj potreben cel kup nekih dokumentov, s katerimi dokazuješ "upravičenost" vsakega koraka v levo in vsakega koraka v desno. Kje so ti obrazci? Na primer Potrdilo delodajalca o kraju opravljanja dela in delovnih nalog? Našel sem samo (po 15 minut brskanja) informiran.si, kjer hočejo se mi zdi 10 eur za obrazec (zakaj še niso v zaporu?). A me lahko kdo usmeri na primere teh velepomembnih papirjev? Sem samozaposlen v enoosebni firmi in se vozim po celi državi do svojih strank, napisal sem si že cel kup enih listin, samo ne vem, če ustrezajo. Hecno je tudi, da vsak papir napišem kot pooblaščena oseba samemu sebi, no pri samozaposlenih pač ne gre drugače. Kaj točno rabim, da se odpeljem do svojega klienta, ki mu vzdržujem informacijski sistem, na drugi konec Slovenije? In kaj točno rabim, da se zjutraj odpeljem iz bivališča do svoje pisarne preko 4 občin in zvečer nazaj? Nikjer ne najdem ene jasne in nedvoumne razlage niti primera papirja.

Zelo hecno se mi tudi zdi, da zdaj praktično že cela slovenija dela, z izjemo gostinstva in se ljudje masovno vozijo po celi državi na delo in z dela - no po delu, ko so se ravno pripeljali čez 6 občin nazaj domov potem ko so se pol dneva stiskali z 200 drugimi primerki v fabriki (ki sami izvirajo iz 20 različnih občin), pa več ne smejo v sosednjo občino na sprehod v hosto. Vem, da Oblast v svoji neskončni modrosti razume smisel tega Pravila, no meni se ne svita. Kaj menite glede tega? Jaz osebno rahlo sumim, da gre tu samo za vprašanje erekcije enega desetarja.

gusto ::

Oberyn je izjavil:

Jaz osebno rahlo sumim, da gre tu samo za vprašanje erekcije enega desetarja.

Jaz mislim točno tole.
Have you tried turning it off and on again?

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.


Sem ze napisal. Prevec obcin in zupanov imamo.

Ne, zgolj preveč Nodijev imamo.
Pa ne v smislu "starejših"
V smislu neracionalnih paničarjev in (hkrati) dežurnih trolov.
No, tudi občin in županov je v resnici preveč.
Ampak po vrsti, najprej odpraviti (=ustrezno izobraziti) Nodije, da postanejo Oberyn-i. OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

spelardota ::

TineTone je izjavil:

111111111111 je izjavil:



Zdravstvene delavce ker izključimo iz debate. So najbolj na udaru.


Kako na udaru? Sam sem bil na začetku moralne krize v eni izmed večjih bolnišnic pa ni bilo nobenih zgaranih sester in kirurginj. Vse kar vidim so tiktok plešoče sestre in tviterke ki imajo garantirano miljon lajkov ko se slikajo z odtisom maske na obrazu.

Poleg tega pa imaš na Twiču eno strimerko ki je medicinska sestra na Švedskem pa se samo smeji moralnim paničarjem ki zahtevajo da njihove službe pošljejo v Azijo ker so po TVju videli da bomo vsi umrli v groznih bolečinah če takoj ne pričnemo slediti navodilom Bila Gejtsa in ga častimo kot odrešenika.

V bistvu zdaj naredijo manj, delajo pa glede na pacienta več. Ampak še vedno naredijo manj.

A nodija še nismo vrgli ven?

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Omejitev gibanja bi morala biti vezana na pokrajino in pa da znotraj pokrajine nebi sem oditi na turistične točke.


Sem ze napisal. Prevec obcin in zupanov imamo.

Ne, zgolj preveč Nodijev imamo.
Pa ne v smislu "starejših"
V smislu neracionalnih paničarjev in (hkrati) dežurnih trolov.
No, tudi občin in županov je v resnici preveč.
Ampak po vrsti, najprej odpraviti (=ustrezno izobraziti) Nodije, da postanejo Oberyn-i. OK?


Ze tu se vidi nestrpnost do starejsih. Valda, se narod ne bo drzal ukrepov vlade, raje bo iskal dezurne krivce. 50 letnike +..

Oberyn je izjavil:

Menda je zdaj potreben cel kup nekih dokumentov, s katerimi dokazuješ "upravičenost" vsakega koraka v levo in vsakega koraka v desno. Kje so ti obrazci? Na primer Potrdilo delodajalca o kraju opravljanja dela in delovnih nalog? Našel sem samo (po 15 minut brskanja) informiran.si, kjer hočejo se mi zdi 10 eur za obrazec (zakaj še niso v zaporu?). A me lahko kdo usmeri na primere teh velepomembnih papirjev? Sem samozaposlen v enoosebni firmi in se vozim po celi državi do svojih strank, napisal sem si že cel kup enih listin, samo ne vem, če ustrezajo. Hecno je tudi, da vsak papir napišem kot pooblaščena oseba samemu sebi, no pri samozaposlenih pač ne gre drugače. Kaj točno rabim, da se odpeljem do svojega klienta, ki mu vzdržujem informacijski sistem, na drugi konec Slovenije? In kaj točno rabim, da se zjutraj odpeljem iz bivališča do svoje pisarne preko 4 občin in zvečer nazaj? Nikjer ne najdem ene jasne in nedvoumne razlage niti primera papirja.

Zelo hecno se mi tudi zdi, da zdaj praktično že cela slovenija dela, z izjemo gostinstva in se ljudje masovno vozijo po celi državi na delo in z dela - no po delu, ko so se ravno pripeljali čez 6 občin nazaj domov potem ko so se pol dneva stiskali z 200 drugimi primerki v fabriki (ki sami izvirajo iz 20 različnih občin), pa več ne smejo v sosednjo občino na sprehod v hosto. Vem, da Oblast v svoji neskončni modrosti razume smisel tega Pravila, no meni se ne svita. Kaj menite glede tega? Jaz osebno rahlo sumim, da gre tu samo za vprašanje erekcije enega desetarja.


https://predlagam.vladi.si/

Si poskusil tu? Si podal kaksno vprasanje?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Miki N ()

TineTone ::

pirat je izjavil:


Ampak po vrsti, najprej odpraviti (=ustrezno izobraziti) Nodije, da postanejo Oberyn-i. OK?


Samo izobraženi delajo paniko. Intelektualna elita, ljudje ki vejo kaj je za nas vse najbolje, kaj moramo misliti, kaj moramo jesti, s čim se moramo cepiti...

In a 2019 Netflix documentary, Gates predicted a killer virus could originate in China's wet markets to rapidly infect the world

Eni smo tako neizobraženi, da če se okužimo s korono, še umrli ne bi.

spelardota ::

Nodije je treba izobraziti, da naj bo strah tam, kjer je upravičen.
Pa dragi Nodi, naše obnašanje do tebe ne pomeni diskriminacije starejših, ampak zgolj opozarjanje naivnih.
Nodi, mi te nimamo tu za starega. Mi te imamo za naivnega vernika.
Odpri pubmed in se začni izobraževati.
Vse medije v stilu 24ur izpusti ven.
Pojdi na KhanAcademy in začni z urami Kritičnega razmišljanja.

Utk je izjavil:

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

2) Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb, ne glede na določbe 1. člena tega odloka, za posameznike dovoljeno za:
- dostop do trgovin z živili in kmetijske neposredne prodaje,
- dostop do drogerij in drogerijskih marketov,
- dostop do prodaje medicinskih proizvodov in zdravstvenih pripomočkov ter sanitarnih pripomočkov,
- dostop do mest za prodajo hrane za živali,
- dostop do prodaje in vzdrževanje varnostnih proizvodov in proizvodov za nujne primere,
- dostop do kmetijskih trgovin, vključno s klavnicami, in trgovin za prodajo semen, krmil in gnojil,
- dostop do bencinskih črpalk,
- dostop do bank in pošt,
- dostop do dostavnih, čistilnih in higienskih storitev,
- dostop do komunalnih storitev za opravljanje z odpadki,
- dostop do avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije in opreme.
(3) Če storitve iz prejšnjega odstavka niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti.

Kaj pa ko moram po material v Avstrijo?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kaj pa ko moram po material v Avstrijo?


Prvega niti ne bom komentiral, ker me stalno brisete. Drugo pa: moras v Avstrijo? Kdo te sili? Tam se vmes ustavis se na kaksni kavici, ker jo moras popiti vsak dan?
Avstrija ima zaprte meje punca moja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ScSIII ()

spelardota ::

Artikel ni na voljo v tej državi, poleg tega pa je potreben za opravljanje dejavnosti.
In meje so še vedno odprte. Če greš čez pravi prehod pa še ti niti ne tečnarijo za karanteno.

PrihajaNodi ::

Pa dejavnost smes opravljati?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spelardota ::

Utk je izjavil:

trenutno lahko na drugi konec Slovenije menjat gume.


Ne, ne smeš.

Lahko, če so na traktorji in gre tja zorat 1 ar.
S sodobnim traktorjem je to 4 ure vožnje po avtocesti iz vzhodnega konca Slovenije v Portorož.

zuz3k ::

a se sme it v drugo občino že? recimo če imaš pregled za dohtarja
Life is a psychological game.

Vazelin ::

zuz3k je izjavil:

a se sme it v drugo občino že? recimo če imaš pregled za dohtarja

Se ti ne zdi da je to samoumevno?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dexterboy ::

Hipotetično vprašanje;
Ali je mogoče v trenutnih razmerah izvesti referendum? Ali se lahko volišča sploh odprejo ali ne?
Ker sem se nečesa spomnil: zakon o občinah; ga je mogoče z referendumom tako "izpodbiti", da bi se število občin zmanjšalo za polovico?
Imam občutek, da bi takle zakon še prehitro državljani pograbili za svojega ;)
In bi tako ob naslednjem Covidu-22 imeli večje ozemlje za prosto gibanje :-D
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nekikr ::

Potem bi moral vse te ljudi prezaposliti na RTV in podobne ustanove. To je cel kup dela in višji RTV prispevek.

dexterboy ::

Ampak sam strošek dela bi bil enak, mar ne? Če sedaj nekdo opravlja službo "BCD" na neki občini za xy enot, bi potlej samo obravljal "DEF" službo za isti znesek xy enot v neki drugi upravi oz. ustanovi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pravzaprav bi volitve res lahko imeli:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

poweroff ::

pirat je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/ta-ko...
Desant kar 14 kolesarjev in 22 pescev na Kranjsko goro! Samo hitremu posredovanju policije se gre zahvaliti, da truma preznojenih rekreativcev ni z globokim dihanjem ogrozila avtohtonih borovcev.

Vem, da je edina prava reakcija modov najbrz izbris, ampak ce konec tedna edino kar lahko najdes udarnega za v medije je to, da je v Kranjsko goro zelelo 14[!] kolesarjev (tekom dveh dni) potem je jasno, da oblast trola nas, mi trolamo Nodija, Nodi pa trola nas in oblast.

Vojsko rabimo, vojsko na ulice! :))
sudo poweroff

sbawe64 ::

poweroff je izjavil:

pirat je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/ta-ko...
Desant kar 14 kolesarjev in 22 pescev na Kranjsko goro! Samo hitremu posredovanju policije se gre zahvaliti, da truma preznojenih rekreativcev ni z globokim dihanjem ogrozila avtohtonih borovcev.

Vem, da je edina prava reakcija modov najbrz izbris, ampak ce konec tedna edino kar lahko najdes udarnega za v medije je to, da je v Kranjsko goro zelelo 14[!] kolesarjev (tekom dveh dni) potem je jasno, da oblast trola nas, mi trolamo Nodija, Nodi pa trola nas in oblast.

Vojsko rabimo, vojsko na ulice! :))

Podpiram vojsko na ulicah:



(da brani protestnike)
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

spelardota ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pravzaprav bi volitve res lahko imeli:)

A za volitve #ostanidoma ne velja? Kako to?

PrihajaNodi ::

spelardota je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pravzaprav bi volitve res lahko imeli:)

A za volitve #ostanidoma ne velja? Kako to?


Glej dokler je virus med nami logicno da ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Bojevnik ::

spelardota je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pravzaprav bi volitve res lahko imeli:)

A za volitve #ostanidoma ne velja? Kako to?

Prosim, dont feed the troll(s)...

Zgodovina sprememb…

val46 ::

nekikr je izjavil:

Potem bi moral vse te ljudi prezaposliti na RTV in podobne ustanove. To je cel kup dela in višji RTV prispevek.

Zakaj že? Če meni zaprejo podjetje, me nihče ne bo vprašal, da me nekam drugam prezaposlijo. Zavod za zaposlovanje kot za vse ostale, pa naj si iščejo drugo delo.

111111111111 ::

TineTone je izjavil:

111111111111 je izjavil:



Zdravstvene delavce ker izključimo iz debate. So najbolj na udaru.


Kako na udaru? Sam sem bil na začetku moralne krize v eni izmed večjih bolnišnic pa ni bilo nobenih zgaranih sester in kirurginj. Vse kar vidim so tiktok plešoče sestre in tviterke ki imajo garantirano miljon lajkov ko se slikajo z odtisom maske na obrazu.

Poleg tega pa imaš na Twiču eno strimerko ki je medicinska sestra na Švedskem pa se samo smeji moralnim paničarjem ki zahtevajo da njihove službe pošljejo v Azijo ker so po TVju videli da bomo vsi umrli v groznih bolečinah če takoj ne pričnemo slediti navodilom Bila Gejtsa in ga častimo kot odrešenika.

Jaz pa vidim samo hujskače, ki serjejo po forumu. K sreči nisi večina, ampak samo en kretenčič, ki gleda tikitok in twiter in misli, da s tem zaobjame realnost.

Resno ti svetujem, da se vpišeš h gasilcem ali civilni zaščiti, da boš od blizu videl delo zdravstveih delavcev.

spelardota je izjavil:


V bistvu zdaj naredijo manj, delajo pa glede na pacienta več. Ampak še vedno naredijo manj.

Kot sem že rekel, zdrastveni delavci so v teh dneh prva linija in v naslednjih bodo spet in če ne premorete hvaležnosti, do dela, kiga opravljajo, bodite vsaj tiho, ker gre tudi za vaše riti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Vsaj eden, ki ve kaj se dogaja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

dexterboy ::

"Enkar", me zanima, če bi ti šel pred parlament da bi medicinske sestre imele višjo plačo...
Ker zdej so vsi ah in oh in sploh ko bo pa to šlo mimo, bodo pa sestre spet trpele praznike, nočne in nedeljske za tistega bogega jurja... in vsi bodo zopet samo bentili čez boge ženičke, ki itak "nič ne delajo"...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

3p ::

dexterboy je izjavil:

"Enkar", me zanima, če bi ti šel pred parlament da bi medicinske sestre imele višjo plačo...
Ker zdej so vsi ah in oh in sploh ko bo pa to šlo mimo, bodo pa sestre spet trpele praznike, nočne in nedeljske za tistega bogega jurja... in vsi bodo zopet samo bentili čez boge ženičke, ki itak "nič ne delajo"...


Sem malo upal, da bi v tej koronakrizi lahko prišlo do vsaj delnega prevrednotenja vrednosti posameznih del v skladu z ponudbo/povpraševanjem. Izkazalo se je, da so res nujne storitve v glavnem slabo plačane.

Osebno bom, če grejo medicinke štavkat za višje plače, pa smetarji, pa prodajalci, bom takoj poleg. (Ne glede na to, kdo bo na oblasti v tistem trenutku.) No, nekoč je podobna stavka omejena na javni sektor (plačna skupina J) že bila...

49106 ::

111111111111 je izjavil:


Kot sem že rekel, zdrastveni delavci so v teh dneh prva linija in v naslednjih bodo spet in če ne premorete hvaležnosti, do dela, kiga opravljajo, bodite vsaj tiho, ker gre tudi za vaše riti.


Prva linija so lekarne, trgovine, benciske črpalke in ves tisti del gospodarstva, ki med pandemijo pridno dela naprej.

Gagarin ::

111111111111 je izjavil:

TineTone je izjavil:

111111111111 je izjavil:



Zdravstvene delavce ker izključimo iz debate. So najbolj na udaru.


Kako na udaru? Sam sem bil na začetku moralne krize v eni izmed večjih bolnišnic pa ni bilo nobenih zgaranih sester in kirurginj. Vse kar vidim so tiktok plešoče sestre in tviterke ki imajo garantirano miljon lajkov ko se slikajo z odtisom maske na obrazu.

Poleg tega pa imaš na Twiču eno strimerko ki je medicinska sestra na Švedskem pa se samo smeji moralnim paničarjem ki zahtevajo da njihove službe pošljejo v Azijo ker so po TVju videli da bomo vsi umrli v groznih bolečinah če takoj ne pričnemo slediti navodilom Bila Gejtsa in ga častimo kot odrešenika.

Jaz pa vidim samo hujskače, ki serjejo po forumu. K sreči nisi večina, ampak samo en kretenčič, ki gleda tikitok in twiter in misli, da s tem zaobjame realnost.

Resno ti svetujem, da se vpišeš h gasilcem ali civilni zaščiti, da boš od blizu videl delo zdravstveih delavcev.

spelardota je izjavil:


V bistvu zdaj naredijo manj, delajo pa glede na pacienta več. Ampak še vedno naredijo manj.

Kot sem že rekel, zdrastveni delavci so v teh dneh prva linija in v naslednjih bodo spet in če ne premorete hvaležnosti, do dela, kiga opravljajo, bodite vsaj tiho, ker gre tudi za vaše riti.


Daj me prosim razsvetli kako so zdravstveni delavci tako grozno obremenjeni? Samo UKC ima 2000+ postelj, zaradi corone imajo dodatnih pod 100 bolnikov v celi Sloveniji. Odpovedali so vse nenujne operacije, specialističnih pregledov praktično ni, tudi tisti upokojenci, ki so se tako radi kazali pri zdravnikih, tega ne počno, manj je prometa - manj nesreč... Kako hudiča in od česa so tako preobremenjeni??? Prosim razloži, ker meni res ni jasno kako je to mogoče.

Machete ::

Pa, pa, če pa na plakatih madžarskih vezalov tako piše..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Gagarin je izjavil:

Daj me prosim razsvetli kako so zdravstveni delavci tako grozno obremenjeni? Samo UKC ima 2000+ postelj, zaradi corone imajo dodatnih pod 100 bolnikov v celi Sloveniji. Odpovedali so vse nenujne operacije, specialističnih pregledov praktično ni, tudi tisti upokojenci, ki so se tako radi kazali pri zdravnikih, tega ne počno, manj je prometa - manj nesreč... Kako hudiča in od česa so tako preobremenjeni??? Prosim razloži, ker meni res ni jasno kako je to mogoče.


UKC je specifičen. V UKC je nekje 90% postelj zasedenih z drugimi bolniki, ne zaradi Korone.

Gagarin ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Daj me prosim razsvetli kako so zdravstveni delavci tako grozno obremenjeni? Samo UKC ima 2000+ postelj, zaradi corone imajo dodatnih pod 100 bolnikov v celi Sloveniji. Odpovedali so vse nenujne operacije, specialističnih pregledov praktično ni, tudi tisti upokojenci, ki so se tako radi kazali pri zdravnikih, tega ne počno, manj je prometa - manj nesreč... Kako hudiča in od česa so tako preobremenjeni??? Prosim razloži, ker meni res ni jasno kako je to mogoče.


UKC je specifičen. V UKC je nekje 90% postelj zasedenih z drugimi bolniki, ne zaradi Korone.


Človk, vse slovenske bolnice so specifične, v vseh so postelje več kot 95% zasedene z drugimi bolniki, ne zaradi corone (vseh corona bolnikov v bolnicah je manj kot 3% postelj...)

WizzardOfOZ ::

Samo ti pišeš, kot da imajo 2000+ postelj frej. Pa jih je mogoče 70 frej. Na ostalih so pa bolniki. Pa za njih morajo sestre stalno skrbet.
««
39 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122779 (13037) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325359 (19337) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945670 (30457) AndrejO

Več podobnih tem