» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
38 / 76
»»

PersonaRuda ::

Vazelin je izjavil:

Sedaj ti lahko nalepim zgodbe 35letnikov ki so umirali na ventilatorju?

Daj prilepi, zdaj, takoj, pa da vidimo, če so imeli kakšno kronično bolezen (možnost: 99,99%) ali pa so res umrli in bili pred tem čisto zdravi (možnost: 0,01%). Res bi rad še to predebatiral, pa da se vsem oči odprejo, da ta korona je nevarna, kot je nevarna vsaka gripa, a letno zboli z gripo na milijone ljudi, a umre jih od 0,1% do 0,5% obolelih, povečinni takšni s slabim imunskim sistemom in vsaj eno kronično boleznijo.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

lexios je izjavil:

Če je korono prebolela zdrava 106 letnica...:
https://www.24ur.com/novice/korona/stan...


To je tisto, kar jaz trobim že nekaj časa, samo se poste briše, ali pa nihče ne jemlje resno.
Koronavirus je za zdravega človeka prehlad. Za bolanega ali starega pa je lahko usoden. Pa ni problem samo pljučnica, ampak tudi slabe srčne zaklopke. Če ima človek probleme s srcem in dobi še korono, ima velike možnosti, da ga korona pokoplje.

Ampak to ni dovolj velik razlog zato, da se cela država zapre. Morali bi se samoizolirat tisti, ki so v nevarnosti, za ostale pa bi moralo življenje teči dalje. Seveda bi morali biti vsi disciplinirani in se držat tega, da tistih v nevarnosti ne okužimo. Torej ločen čas za obisk trgovin, ločen javni prevoz,...

Ker prva stvar, ko se bodo spet šole odprle, bo "prekuževanje", ker otroci imajo v šoli glave skupaj in se bodo okužili ter povsod okoli raznesli korono. in to ni da se bo MOGOČE zgodilo, ampak to se bo zgodilo. In takrat bomo morali vsi skupaj biti res pazljivi, da ne bomo "pobili" vseh, ki jih korona ogroža. To bo par mesecev, potem bo pa prekuženost tako velika, da ne o več nekih problemov.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

Nodi, a nisi prej pisal, da je treba čimprej sprostiti ukrepe?

pirat ::

https://siol.net/novice/slovenija/ta-ko...
Desant kar 14 kolesarjev in 22 pescev na Kranjsko goro! Samo hitremu posredovanju policije se gre zahvaliti, da truma preznojenih rekreativcev ni z globokim dihanjem ogrozila avtohtonih borovcev.

Vem, da je edina prava reakcija modov najbrz izbris, ampak ce konec tedna edino kar lahko najdes udarnega za v medije je to, da je v Kranjsko goro zelelo 14[!] kolesarjev (tekom dveh dni) potem je jasno, da oblast trola nas, mi trolamo Nodija, Nodi pa trola nas in oblast.

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

pirat je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/ta-ko...
Desant kar 14 kolesarjev in 22 pescev na Kranjsko goro! Samo hitremu posredovanju policije se gre zahvaliti, da truma preznojenih rekreativcev ni z globokim dihanjem ogrozila avtohtonih borovcev.

Vem, da je edina prava reakcija modov najbrz izbris, ampak ce konec tedna edino kar lahko najdes udarnega za v medije je to, da je v Kranjsko goro zelelo 14[!] kolesarjev (tekom dveh dni) potem je jasno, da oblast trola nas, mi trolamo Nodija, Nodi pa trola nas in oblast.


Se strinjam, za našo policijo je to sramota.

PrihajaNodi ::

Zakaj je sramota? Ker opravljajo svoje delo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

Bojevnik ::

MeGreat je izjavil:


Se strinjam, za našo policijo je to sramota.


Policija samo izvrsuje zakone oz. odloke. Sramota je lahko samo za tiste, ki so sprejeli zakon ali odlok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

Vazelin ::

Še kar jokanje. Pa imamo zelo milo karanteno:))bi vas rad videl v Franciji, da o Srbiji ne govorimo

Če sedaj povsem sprostimo ukrepe je vseeno ali če ne bi ničesaar sploh uvedli. Upam da vlada ne bo šla v norost populističnih linerjev opozicije, raznih anti vlada organizacij in podobno

Naj se gre korak po koraku
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

MeGreat ::

Ukrepi so v vsakem primeru brezveze. Virus bo prišel nazaj, populacija pa zaradi preveč ukrepov ne bo prekužena.

PrihajaNodi ::

MeGreat je izjavil:

Ukrepi so v vsakem primeru brezveze. Virus bo prišel nazaj, populacija pa zaradi preveč ukrepov ne bo prekužena.


Ja samo, da bomo mi starejši prvi pocrkali. No land for old men.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

louser ::

PrihajaNodi je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Ukrepi so v vsakem primeru brezveze. Virus bo prišel nazaj, populacija pa zaradi preveč ukrepov ne bo prekužena.


Ja samo, da bomo mi starejši prvi pocrkali. No land for old men.

In?
Nisem jaz tisti, ki izbira. Virus izbira.
In jaz se takim kot si ti izogibam.
Ti imaš pa 3 ure trgovine samo zase, a greš izven teh ur v največji špici rinit med folk.

Kdo je tu nor?

PrihajaNodi ::

Če gledaš z vidika, da niso vsi v bajtah in so nekateri v blokih, zakaj misliš da so začeli razkuževati vhode v stavbe?
Ne vidiš poante a ne, kot tudi ne zakaj je zapiranje občin smiseln ukrep skupaj s tem da ljudje ostajajo doma.

Kdo je tu nor?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Mene zanima do kdaj se mislite držati prepovedi prehajanja občin? Dovolili so prehajanje občin premožnim ljudem, torej tistim ,ki imajo nepremičnine poleg tiste v kateri živijo, igrajo golf, ogroženim penzionistom balinčkanje,... Medtem ko kolesarjem, motoristom in pohodnikom pišejo položnice, ko se rekreirajo sami. Osebno se teh solo prepovedi držim samo do prvega maja, ostale, ki bi se lahko dogajale v družbi več kot 2 se seveda še naprej držim.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Pika na i ::

mailer je izjavil:

Mene zanima do kdaj se mislite držati prepovedi prehajanja občin?

Se jih ne držim.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

spelardota ::

Pika na i je izjavil:

mailer je izjavil:

Mene zanima do kdaj se mislite držati prepovedi prehajanja občin?

Se jih ne držim.

Enako, mi ni potrebno.
Vir: GOV.si

Živim na Blokah, teta pa živi v Idriji. Živi sama, jaz pa ji pomagam, tudi pri spravilu drv, in skrbim zanjo.

Odlok o začasni splošni prepovedi gibanja dovoljuje nekaj izjem. Tako je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih za posameznika dovoljeno opravljanje kmetijskih in gozdarskih dejavnosti ter varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore

AndrejO ::

Glede na to, da se vas je nekaj odločilo iti (sposodil si bom izraz) "full retard" in se ukvarjate bolj z analizo anonimnega sogovornika, kot pa s temo, bo to prvo, zadnje in edino opozorilo:

Kdor svoje identitete na S-T ni razkril, nima pravice drekati po temah z ugotavljanjem kdo od ostalih anonimnih sogovornikov nekaj je ali pa ni. Vsi, katerih identiteta ni splošno znana, ste privzeto 55 let stari zamaščeni mamini sinčki, ki si v fotrovi garaži pred računanikom cele dneve čohate jajca, ker nimate niti dela, kaj šele službe. V tej luči je očitanje drugim, da so vam enaki, popolnoma brezpredmetno in off-topic.

Sedaj pa prosim nazaj na temo, ki je "Prepovedano gibanje izven lastne občine" in ne "Kam vam je mama spravila oprane gate".

Hvala.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

mirzad ::

jaz od danes (oziroma od včeraj (nedelje)) ne upoštevam ukrepov, če se le da

preprosto se mi ne zdi več smiselno

PrihajaNodi ::

Poglejte zakaj je zapiranje obcin nujno potreben ukrep:
https://www.24ur.com/novice/korona/span...

Policiji pa svaka cast, za oprvljaje korektnega dela. Sem ponosen na njih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

spelardota ::

mirzad je izjavil:

jaz od danes (oziroma od včeraj (nedelje)) ne upoštevam ukrepov, če se le da

preprosto se mi ne zdi več smiselno

Jaz sem med ljudi hodil, ko je bilo manj ljudi, ker se že po naravi nočem gužvati. Masko sem imel, ker je bilo zapovedano. Rokavic nisem imel, ker je bil ukrep nesmiseln. Od drugih ljudi sem bil oddaljen. Roke sem pa že iz navade razkuževal, ker mi je pač to ostalo od poklica za katerega sem se šolal.
Pašejo mi proste ceste in dodatek k plači.
Peljem se pa kamor se mi zahoče.
Name razen maske nima ravno dosti vpliva ta ukrep.
Ah, pa manj potrošim.

rabelj5 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Poglejte zakaj je zapiranje obcin nujno potreben ukrep:
https://www.24ur.com/novice/korona/span...

Policiji pa svaka cast, za oprvljaje korektnega dela. Sem ponosen na njih.

Podpiram prepoved prehajanja po občinah, če bi to pomenilo, da v občinah kjer ni okuženih večina ukrepov ne velja.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

Poglejte zakaj je zapiranje obcin nujno potreben ukrep:
https://www.24ur.com/novice/korona/span...

Policiji pa svaka cast, za oprvljaje korektnega dela. Sem ponosen na njih.

Fajn ne ?
Majhno špansko mestece s 1.400 prebivalci, v intervjuju pa v glavni vlogi angleža, ki tu preživljata svoj penzion. Ja, njima totalna karantena verjetno res ustreza, ker imata vir prihodka (trenutno še) od drugje. Naslednji koraki v tem španskem mestecu pa so kaj lahko naslednji:
- čez tedne, mesece bodo nad karanteno navdušeni angleški upokojenci pričeli ugotavljati, da se pa njihova najljubljša trgovinica ni odprla nazaj. Pa kako za vraga, če pa je karantene konec... Ja, bad luck, stečaj je bil vmes;
- župan bo konec poletja s pompom ponovno odprl mesto kot corona-free, naša angleža se bosta po mesecih doma odpravila pražnje oblečena v svojo najljubšo kavarno na kavico in rogljiček, a bosta presenečena, da je le-ta zaprta. Lastnik bo sicer sedel na soncu in ga bosta povprašala kaj in kako, pa jima bo razložil, da v resnici ni živel od upokojencev pač pa bolj turistov, ki pa jih letos ni, in se mu ne splača imeti kavarne odprte cel dan samo zaradi njih - da pa lahko preko spleta naročita dvojni frapuccino v termovki za 4,99€ + kavcija za termovko in prispevek 1,49€ za razkuževanje termovke;
- jeseni bosta ugotovila, da v lokalni lekarni ni več njunih najljubših tablet proti zaprtju. Nekaj v zvezi z zalogami, ki da jih je zmanjkalo in tabletami, ki ga proizvajajo v napačni državi od koder logistika še ni čisto vzpostavljena. Prevoz je omejen, prednost imajo nujna zdravila, morala bosta počakat. Lekarnar svetuje, da če težko kakata, naj poskusita Donat. Gresta preverit v trgovino, a je trgovina zaprta, pa tudi sicer Donata nimajo.
- proti koncu leta se bo še priliv iz naslova penzije zmanjšal. V časopisu bosta nekaj brala o negativni rasti GDP v Angliji, ki da je posledica COVID pa še brexit-a, pa da trgovinski dogovor z EU in ZDA ni šel ravno tako kot si je Johnson zamislil, pa da so posledično nekaj rasle zahtevane donosnosti na obveznice (baje spet ena svinjarija, da jih ECB ni hotel odkupovat, a ja saj res, brexit), pa tećaj funt/EUR se je nekaj gibal in kar naenkrat imata v EUR sedaj penzijo nekaj nižjo. Saj ni veliko razlike, a vseeno. Res da človek sedaj v tem mestecu manj porabi ko je vse še kar zaprto, tudi onadva manj jesta, ker sta še vedno zaprta, sedaj pa še penzija nižja... Jejhata, kaj še bo.

Aja, nisem apriori proti vsem ukrepom. Ampak eni ukrepi so smiselni, te velja pohvaliti in se jih tudi resno držati. Eni ukrepi so pa nesmiselni. Nesmiselno je rekreativcu težiti, da ne sme preko gozda teči nekaj kilometrov po sosednji občini, po drugi strani pa greš v trgovino (po pravilih seveda, samo ena oseba, maska, razkužene roke), se poskušam držati razmaka vsaj 2 metra do vseh -> pa se ne morem, ker se ravno upokojenci ves čas rinejo zraven. Jebote, če jaz ravno gledam piškote na polici, počakaj za vraga 10 sekund, ne pa da se rineš vame.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

WarpedGone ::

Neumnost ne boli.
Ne nujno takoj.
Zbogom in hvala za vse ribe

111111111111 ::

pirat je izjavil:

Nesmiselno je rekreativcu težiti, da ne sme preko gozda teči nekaj kilometrov po sosednji občini

Pa smo spet tam, da eni pišete cele zgodbe in eseje, samo zaradi tega, ker ne morete več laufat tam kjer ste si zamislili.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Poglejte zakaj je zapiranje obcin nujno potreben ukrep:
https://www.24ur.com/novice/korona/span...

Policiji pa svaka cast, za oprvljaje korektnega dela. Sem ponosen na njih.

Fajn ne ?
Majhno špansko mestece s 1.400 prebivalci, v intervjuju pa v glavni vlogi angleža, ki tu preživljata svoj penzion. Ja, njima totalna karantena verjetno res ustreza, ker imata vir prihodka (trenutno še) od drugje. Naslednji koraki v tem španskem mestecu pa so kaj lahko naslednji:
- čez tedne, mesece bodo nad karanteno navdušeni angleški upokojenci pričeli ugotavljati, da se pa njihova najljubljša trgovinica ni odprla nazaj. Pa kako za vraga, če pa je karantene konec... Ja, bad luck, stečaj je bil vmes;
- župan bo konec poletja s pompom ponovno odprl mesto kot corona-free, naša angleža se bosta po mesecih doma odpravila pražnje oblečena v svojo najljubšo kavarno na kavico in rogljiček, a bosta presenečena, da je le-ta zaprta. Lastnik bo sicer sedel na soncu in ga bosta povprašala kaj in kako, pa jima bo razložil, da v resnici ni živel od upokojencev pač pa bolj turistov, ki pa jih letos ni, in se mu ne splača imeti kavarne odprte cel dan samo zaradi njih - da pa lahko preko spleta naročita dvojni frapuccino v termovki za 4,99EUR + kavcija za termovko in prispevek 1,49EUR za razkuževanje termovke;
- jeseni bosta ugotovila, da v lokalni lekarni ni več njunih najljubših tablet proti zaprtju. Nekaj v zvezi z zalogami, ki da jih je zmanjkalo in tabletami, ki ga proizvajajo v napačni državi od koder logistika še ni čisto vzpostavljena. Prevoz je omejen, prednost imajo nujna zdravila, morala bosta počakat. Lekarnar svetuje, da če težko kakata, naj poskusita Donat. Gresta preverit v trgovino, a je trgovina zaprta, pa tudi sicer Donata nimajo.
- proti koncu leta se bo še priliv iz naslova penzije zmanjšal. V časopisu bosta nekaj brala o negativni rasti GDP v Angliji, ki da je posledica COVID pa še brexit-a, pa da trgovinski dogovor z EU in ZDA ni šel ravno tako kot si je Johnson zamislil, pa da so posledično nekaj rasle zahtevane donosnosti na obveznice (baje spet ena svinjarija, da jih ECB ni hotel odkupovat, a ja saj res, brexit), pa tećaj funt/EUR se je nekaj gibal in kar naenkrat imata v EUR sedaj penzijo nekaj nižjo. Saj ni veliko razlike, a vseeno. Res da človek sedaj v tem mestecu manj porabi ko je vse še kar zaprto, tudi onadva manj jesta, ker sta še vedno zaprta, sedaj pa še penzija nižja... Jejhata, kaj še bo.

Aja, nisem apriori proti vsem ukrepom. Ampak eni ukrepi so smiselni, te velja pohvaliti in se jih tudi resno držati. Eni ukrepi so pa nesmiselni. Nesmiselno je rekreativcu težiti, da ne sme preko gozda teči nekaj kilometrov po sosednji občini, po drugi strani pa greš v trgovino (po pravilih seveda, samo ena oseba, maska, razkužene roke), se poskušam držati razmaka vsaj 2 metra do vseh -> pa se ne morem, ker se ravno upokojenci ves čas rinejo zraven. Jebote, če jaz ravno gledam piškote na polici, počakaj za vraga 10 sekund, ne pa da se rineš vame.


Mogoce je to slovenska nevoscljivost, ker je njim le uspelo.
In ves kaj? Ta dva britanca se mogoce pocutita varno. In varnost je najpomembnejsi faktor za nas upokojence in starejse. Lokalne trgovine jim se vedno laufajo in dokler lahko nabavijo cike, pivo in kavo bo ok.
Zapiranje obcin je smiseln ukrep je pa problem v Sloveniji stevilo obcin, kjer imate 230 zupanov na stevilo ljudi kot jih ima cela Bukaresta. Mogoce, nevem, mogoce bi lahko poslal kako dolgo pismo vladi za zmanjsanje stevila obcin?’ker ukrep dejansko je na mestu jaz kot starejsi in ogrozeni pa se pocutim varneje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

joggi79 ::

111111111111 je izjavil:

samo zaradi tega, ker ne morete več laufat tam kjer ste si zamislili.

Saj lahko. Jaz se ne oziram prav prevec na kretenske odlocbe in brez tezav tecem in kolesarim tudi zunaj moje obcine (v soboto sem sel s kolesom kar cez 4, vceraj pa samo cez 3). Tako da mi je gladko vseeno za taksno prepoved, ko pride do moje rekreacije. Manj mi je vseeno za to, kaj taksne kretenske prepovedi prinesejo gospodarstvu, od katerega bos odvisen tudi ti, in vsi ostali paranoiki iz "rizicnih skupin", ne samo jaz.

Kaj bi pa delala vojska na cesti? Sej nima na koga streljat.

Na virus s havbicami nabija.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

gusto ::

111111111111 je izjavil:

Pa smo spet tam, da eni pišete cele zgodbe in eseje, samo zaradi tega, ker ne morete več laufat tam kjer ste si zamislili.

In v čem je problem? Zakaj je hosta domače občine bolj varna? Se ti zavedaš kakšne debilne (majhne) občine imamo po SLO? Če ti živiš v veliki občini ali pa si zadovoljen, ko doma na kavču cel dan kadiš (ane Nodi, za zdravje), to še ne pomeni, da so tudi vsi ostali. Ukrepi naj bodo, dokler so smiselni. Ta z občinami ni. Ne omejujmo svobode ljudem po nepotrebnem.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

MeGreat ::

joggi79 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

samo zaradi tega, ker ne morete več laufat tam kjer ste si zamislili.

Saj lahko. Jaz se ne oziram prav prevec na kretenske odlocbe in brez tezav tecem in kolesarim tudi zunaj moje obcine (v soboto sem sel s kolesom kar cez 4, vceraj pa samo cez 3). Tako da mi je gladko vseeno za taksno prepoved, ko pride do moje rekreacije. Manj mi je vseeno za to, kaj taksne kretenske prepovedi prinesejo gospodarstvu, od katerega bos odvisen tudi ti, in vsi ostali paranoiki iz "rizicnih skupin", ne samo jaz.

Kaj bi pa delala vojska na cesti? Sej nima na koga streljat.

Na virus s havbicami nabija.


Haha, jaz prej nisem kolesaril in tekel. Ampak zdaj ko ne smem v drugo občino je pa veliko bolj zanimivo :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

s1m0n ::

Gre se za nespostovanje pravil in odlokov. Se ustavis na bencinski, okuzis prodajalko in se zacne bolezen po celi obcini. Razmisljaj


A se sploh zavedaš koliko občin nima takšnih storitev kot je bencinska črpalka?
Je veliko večja možnost, da te tam okuži kak, ki pride po gorivo za svoje prevozno sredstvo kot pa kolesar iz sosednje občine.

PrihajaNodi ::

s1m0n je izjavil:

Gre se za nespostovanje pravil in odlokov. Se ustavis na bencinski, okuzis prodajalko in se zacne bolezen po celi obcini. Razmisljaj


A se sploh zavedaš koliko občin nima takšnih storitev kot je bencinska črpalka?
Je veliko večja možnost, da te tam okuži kak, ki pride po gorivo za svoje prevozno sredstvo kot pa kolesar iz sosednje občine.


Na koncu pa oba krsita pravila. Sem dal samo primer. Jaz v mojih letih lahko potrpim vi pa ne...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Jaz lahko naredim s kolesom 30-40, tudi 60, km po svoji občini, pa se zato ne rabim ustavljat na bencinski. Tam pri 80-100 bi bila pa že kriza.

PrihajaNodi ::

Ce je v svoji obcini je ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, ampak 50 km bi lahko naredil tudi čez 10 občin, pa ne bi bilo nič drugače. Še zmeraj se ne bi nikjer ustavil, razen pri kakšnem grmu.

PrihajaNodi ::

Niso ukrepi brezveze, gre pa za dodaten ukrep.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Utk je izjavil:

Jaz lahko naredim s kolesom 30-40, tudi 60, km po svoji občini, pa se zato ne rabim ustavljat na bencinski. Tam pri 80-100 bi bila pa že kriza.

Jaz z dvema bidonoma lahko naredim 150 km. Sicer je odvisno tudi od trase in vremena. Če je vročina in klanci, potem več pije mašina.:D Je pa itak fajn več pit, to govorim sedaj za te "izredne" razmere.
Have you tried turning it off and on again?

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

Jaz lahko naredim s kolesom 30-40, tudi 60, km po svoji občini, pa se zato ne rabim ustavljat na bencinski. Tam pri 80-100 bi bila pa že kriza.


Prav nekdo bi kolesaril, nekdo pohajkoval, tretji sexal v grmu. Razumes poanto?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Utk je izjavil:

Jaz lahko naredim s kolesom 30-40, tudi 60, km po svoji občini, pa se zato ne rabim ustavljat na bencinski. Tam pri 80-100 bi bila pa že kriza.

Jaz z dvema bidonoma lahko naredim 150 km. Sicer je odvisno tudi od trase in vremena. Če je vročina in klanci, potem več pije mašina.:D Je pa itak fajn več pit, to govorim sedaj za te "izredne" razmere.


PrihajaNodi je izjavil:

Niso ukrepi brezveze, gre pa za dodaten ukrep.

Veš kaj je brezveze? To da kadiš in nam moraliziraš, da potencialno obremenjujemo zdravstveni sistem.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

TineTone ::

Rajo je treba izučit da je drago če si drzne kršiti svete zapovedi in delati smrtne grehe.

Zdravstveni sistem pa je tako grozno obremenjen da morajo sestre snemati tiktok videje.

Utk ::

gusto je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz lahko naredim s kolesom 30-40, tudi 60, km po svoji občini, pa se zato ne rabim ustavljat na bencinski. Tam pri 80-100 bi bila pa že kriza.

Jaz z dvema bidonoma lahko naredim 150 km. Sicer je odvisno tudi od trase in vremena. Če je vročina in klanci, potem več pije mašina.:D Je pa itak fajn več pit, to govorim sedaj za te "izredne" razmere.

Sej to ustavljanje je bolj iz navade. Pred krizo sem se vsako uro ustavil na kakšni pivi, zdaj pa treba sabo vozit (pa še to ne pira, ker se segreje).

energetik ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce je v svoji obcini je ok.
Lej jst čez 3 občine pridem po takih in podobnih cestah:



Tukajle nisem srečal žive duše, niti gozdarjev niti medveda. Kaj šele bencinsko...

nomo ::

Ma karkoli.

Ok nazaj na temo... po novem zaradi pridržanja dela odloka, ki omogoča nedoločeno trajanje bo vlada morala vsak teden posebej podaljšati odlok (ali ga preklicati) in podaljšanje argumentirati na osnovi pomankanja alternativ - predlagam da počakate do takrat in tako saj malo odciklate debato. Ne vem pa kateri dan v tednu bo to. Kmalu.

s1m0n ::

Na koncu pa oba krsita pravila. Sem dal samo primer. Jaz v mojih letih lahko potrpim vi pa ne...


Glej, zelo preprosto bomo pač s traktorji ostali doma... Zmanjkalo naj bo goriva (ga v naši občini ni), zmanjkalo nam bo drugim kmetijskih potrebščin, ki jih v naši občini prav tako ni... Za nas bo iz naše kmetije dovolj hrane za tebe pa žal ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Buggy ::

Kaj pa ekstremno hipoteticen primer, ki je od danes naprej dovoljen. Pa recmo, da sem fasal vrocino (ne vem sicer zakaj) in grem trenutno lahko na drugi konec Slovenije menjat gume. Po poti se cisto legalno ustavim na vsaki bencinski crpalki, preden grem placat, pa primem vse kar je mozno v prodajalni, pa se parkomat okuzim z rokami in to vse legalno, ce bi bil seveda neodgovorna prasica.

Ker pa je bolje bit hinavski diktator je pa potrebno preganjat kolesarje, ki se jih verjetno z vrocino veliko vozi okoli. Pa futr za domace zivali kupvat v bcinski mali stacuni, kjer imajo zgolj zmazek v kilski pakungi ;((

Utk ::

trenutno lahko na drugi konec Slovenije menjat gume.


Ne, ne smeš.

Bwaze6 ::

Buggy je izjavil:

Kaj pa ekstremno hipoteticen primer, ki je od danes naprej dovoljen. Pa recmo, da sem fasal vrocino (ne vem sicer zakaj) in grem trenutno lahko na drugi konec Slovenije menjat gume. Po poti se cisto legalno ustavim na vsaki bencinski crpalki, preden grem placat, pa primem vse kar je mozno v prodajalni, pa se parkomat okuzim z rokami in to vse legalno, ce bi bil seveda neodgovorna prasica.

Ker pa je bolje bit hinavski diktator je pa potrebno preganjat kolesarje, ki se jih verjetno z vrocino veliko vozi okoli. Pa futr za domace zivali kupvat v bcinski mali stacuni, kjer imajo zgolj zmazek v kilski pakungi ;((


Povsod imaš nalepljeno navodilo, da je vstop z bolezenskimi znaki prepovedan.

Tako da boš moral še dokazovati, da ne znaš brati.

Buggy ::

Povsod imaš nalepljeno navodilo, da je vstop z bolezenskimi znaki prepovedan.

Tako da boš moral še dokazovati, da ne znaš brati.


Sicer ni prepovedano zgolj naprosajo:

V trgovino vstopite samo, če se dobro počutite. Če se ne počutite dobro, imate vročino, kihate, kašljate ali težko dihate, vas prosimo, da ne vstopate.


...ampak ne bom dlakocepil (lahko se okuzenosti tudi ne zavedam). V primeru ki sem ga podal je zgolj izpostavljena dvolicnost in neefektivnost ukrepov. Vse je odvisno od ljudi kot si ze sam namignil. Res je tudi, da se ce hoce najde marsikdo (pristejmo se vikendase ter zaposlene v branzah ki so se sedaj odprle), ki bi trenutno brez tezav lahko naredil vec skode, kot nek kolesar, ki precka obcinsko mejo.

WarpedGone ::

Nad vodno gladino je prepoved gibanja med občinami.
Kaj je tik pod vodno gladino?
Nič?
Vse kar je, je objavljeno pri dnevniku ob 19:00?



P.S. pričakujem izbris zaradi neznostnosti misli, da bi pod gladino bilo karkoli...
Zbogom in hvala za vse ribe

Buggy ::

Utk je izjavil:

trenutno lahko na drugi konec Slovenije menjat gume.


Ne, ne smeš.


ja lahko:

Med drugim je mogoče spet kupiti tehnični material ali peljati avto k vulkanizerju in na tehnični pregled. Tudi v sosednjo občino, če imate tam shranjene pnevmatike za svoj avto, je sporočil minister za infrastrukturo.


Pa se konkreten primer. Ker trenutno kupujem kolo, mi je bilo receno, da mi lahko posljejo potrdilo, da prihajam ta teden k njim na prevzem. Isto sranje drugo pakovanje :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Utk ::

Tu hodiš po tankem robu. Seveda ti oni lahko pošljejo potrdilo, da prihajaš k njim na prevzem, pa kaj to pomeni? Če prodajajo kolesa tudi v tvoji občini, ne smeš v drugo. Če že greš v drugo po kolo, pa ne smejo nikjer na tvoji poti prodavat koles. S tem da nekega inšpektorja ne bo nič brigalo kakšno specialno kolo si si ti zaželel in ga zato moraš kupit ravno tam. Če že cepodlačimo.
Da imaš gume shranjene na drugem koncu Slovenije pa tudi ni zelo verjetno. In če že greš tam po to, še ne pomeni, da se smeš ustavljat po poti v vsaki štacuni, tudi na cilju pa moraš it samo zamenjat kolo in takoj domov. Jaz tudi hodim v službo v drugo občino vsak dan, pa v tej drugi občini (uradno) ne smem v trgovino po sendvič.

3p ::

Utk je izjavil:

Jaz tudi hodim v službo v drugo občino vsak dan, pa v tej drugi občini (uradno) ne smem v trgovino po sendvič.


Kolikor sem razumel razlago nekoga iz krizne krize ali ministrstva zadnjič, smeš.

Utk ::

3p je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz tudi hodim v službo v drugo občino vsak dan, pa v tej drugi občini (uradno) ne smem v trgovino po sendvič.


Kolikor sem razumel razlago nekoga iz krizne krize ali ministrstva zadnjič, smeš.

Ja ne vem, zdaj ko so odprli občine za vikendaše, so posebej rekli, da na drugi lokaciji ne smeš hodit v trgovine. Morda je služba neka izjema, ampak dvomim, da bi našel podlago v odloku. Ker sendvič bi si glih tako lahko kupil v svoji občini. No, pa pustimo sendvič, ki recimo da spada v službo, po nek cement pa sigurno ne smem :)
««
38 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122779 (13037) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325359 (19337) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945674 (30461) AndrejO

Več podobnih tem