» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
37 / 76
»»

Badwolff ::

Ta tema je šla full retard.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

PrihajaNodi ::

To ne drži. Na Kitajskem so stroge ukrepe uvedli, ker jih pač lahko. Pri nas pa verjetno še kje drugje pa to nikoli ne bi šlo skozi. Za "martial law" rabiš pogoje najprej za uveljavitev, potem pa še za izvajanje. Mi ne prvega niti drugega nimamo...


Vse bo slo skozi. Narod se ni znal drzat v bajti mesec dni, malo je padla okuzenost in sedaj veselo po starem. Kaj mislis da bo drugi val prinesel? 6 mesecev lockdowna.

Če pa se vrnem na temo... če malo pretiravam... imaš ljudi, ki se v življenju niso premaknili iz svoje občine, zdaj ko so pa prepovedali, so pa njim kršene pravice in svoboščine, ker so se ravno zbudili iz zimskega spanja in se jim je zaluštal, da bi malo raziskovali zunaj svoje občine...


Bodo pa kasneje lahko vec potovali. Pomembno je da se ukrepov drzi in dosledno izvaja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Badwolff je izjavil:

Ta tema je šla full retard.

Prepovedano gibanje izven lastne občine je pustilo posledice. Hujše, kot si je človek lahko zamislil.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Bojevnik ::

PrihajaNodi je izjavil:


KATERE BOLEZNI? SMO KAKŠNO IZKORENINILI? BODI SPECIFIČEN. Za korono se ve kdo umira.


Gripa naprimer.

Edit: glede na tvoje poste, vedno bolj mislim da si samo troll, lahko kaksen moderator preveri njegove poste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

PrihajaNodi ::

Zakaj trolam? Moji posti so argumentirani in v skladu s temo. Enostavno sem dojel kaj se dogaja v Italiji in tega si ne zelimo v Sloveniji. Sploh pa sam necem zaradi prepotentnih oseb v bolnisnico.

Gripe nismo izkoreninili, ljubi bog bozji. Imamo cepive a ne za vse seve.

Ko bo val v 2.0 in 6 mesecev lock downa? Kar smejte se Nodiju, ja...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Nodi, nisi bil ti še 1 mesec nazaj proti ukrepom? Takrat, ko sem razlagal, da ne budalite? :)) R0 je pod 1, epidemija se zaenkrat umirja, ne paničari. Če bomo poskrbeli za zaprte meje, prehajanje med občinami kmalu ne bo več problem, v trgovinah imate starejši ločen urnik, ven ti ni potrebno, lahko se samoizoliraš. Začenja pa se gospodarska kriza...

PrihajaNodi ::

lexios je izjavil:

Nodi, nisi bil ti še 1 mesec nazaj proti ukrepom? Takrat, ko sem razlagal, da ne budalite? :)) R0 je pod 1, epidemija se zaenkrat umirja, ne paničari. Če bomo poskrbeli za zaprte meje, prehajanje med občinami kmalu ne bo več problem, v trgovinah imate starejši ločen urnik, ven ti ni potrebno, lahko se samoizoliraš. Začenja pa se gospodarska kriza...


Moj problem je bil da nisem vedel, kako resna situacija je.
Ce odpremo in spustimo sedaj vse na prosto bo padlo vse v vodo zakar smo se trudili.
Ce kdo ne nosi maske v trgovini mu sam to tudi povem. Sploh mlajsi so vsi arogantni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

louser ::

Vse moje trditve so potrjene s strani zdravstva ali znanstvenikov (na zadnji strani).
Pa tvoji? Iz medijev? Si preverjal medije?
Če NIJZ reče da je manj respiratornih bolezni in smrti (ali pa kakšeb UKC), ker imajo oni največ podatkov, jim je najbrž za verjeti.

Ali boš raje poslušal politike, ki so zapovedali obvezno razkuževanje rok, nato še rokavice, dejstvo pa je, da je v realnosti folk delal največjo bedarijo, proti kateri se še celotno zdravstvo bori. Nadeli so si rokavice in jih razkuževali.

PrihajaNodi je izjavil:

lexios je izjavil:

Nodi, nisi bil ti še 1 mesec nazaj proti ukrepom? Takrat, ko sem razlagal, da ne budalite? :)) R0 je pod 1, epidemija se zaenkrat umirja, ne paničari. Če bomo poskrbeli za zaprte meje, prehajanje med občinami kmalu ne bo več problem, v trgovinah imate starejši ločen urnik, ven ti ni potrebno, lahko se samoizoliraš. Začenja pa se gospodarska kriza...


Moj problem je bil da nisem vedel, kako resna situacija je.
Ce odpremo in spustimo sedaj vse na prosto bo padlo vse v vodo zakar smo se trudili.
Ce kdo ne nosi maske v trgovini mu sam to tudi povem. Sploh mlajsi so vsi arogantni.

Virus je na prostosti. Okuženih najbrž cca 3 do 4x uradnih cifer.
Pa zdravstvo ne poka. Imamo pod nadzorom. Da pa pohitrimo ta kolaps oz ga čimprej rešimo, lahko zdravstvo še malce obremenimo - imamo še fore.

Če bi pa imeli boljše zdravstvo, bi pa lahko imeli polovico manj ukrepov za polovico manj časa - to so moje domneve (sem si sposodil besede Princa Teme)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Reycis ::

Iz debate je razbrati, da naši starostniki želijo, da se odpovemo svoboščinam, KER JIH JE STRAH. Pričakujejo in brez dvoma bodo ob svojem času tudi zahtevali večmesečno popolno karanteno. Ok razumem. Ampak naivno pa je pričakovanje, da bo svet po nekaj mesecih karantene še kdaj isti. Postlali so si posteljo.

MeGreat ::

Mislim, da so te karantene itak bedarija. Ko bomo mi odpravili karanteno bomo dobili virus nazaj... Če pa kdo res misli da se bo večina ljudi teh ukrepov držala več let potem pa brez komentarja. Za Ljubljano lahko povem, da toliko ljudi po klopcah ob vseh možnih urah še nisem videl, srečo imamo da so visoke temperature in je virus na takih temperaturah neobstojen. Mislim, da bo pač ta virus treba preboleti (enkrat, dvakrat .. desetkrat) in to je to.

To da so ukinili obvezno nošenje rokavic je bedarija (kdo si bo res razkuževal roke po vsakem obisku, jaz imam že zdaj čisto razpokane roke).

gusto ::

Badwolff je izjavil:

Ta tema je šla full retard.


Če je pa vsak drugi post od Nodija, ki se boji še lastne sence in ni niti malo sposoben kritično presoditi dane situacuje. Vse prepovedat je njegov domet, zato da se bo on enkrat na teden počutil bolj varno, ko bo šel v trgovino. Ostali čas bo doma jamral po SloTechu in živel na državne stroške.

Pa neprestano joka, da je rizična skupina, nekaj čez 50. Če si do sedaj kaj skrbel zase, imaš normalno telesno težo, ne kadiš, se zdravo prehranjuješ, giblješ imaš ogromno možnosti, da brez težav premagaš virus. Če si pa zanemarjal svoje telo in si popolnoma ven iz forme, si pa sam kriv. Kazati potem na druge, da te ogrožajo je dvolično in hinavsko.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

PrihajaNodi ::

Reycis je izjavil:

Iz debate je razbrati, da naši starostniki želijo, da se odpovemo svoboščinam, KER JIH JE STRAH. Pričakujejo in brez dvoma bodo ob svojem času tudi zahtevali večmesečno popolno karanteno. Ok razumem. Ampak naivno pa je pričakovanje, da bo svet po nekaj mesecih karantene še kdaj isti. Postlali so si posteljo.


Mhm in ti bos notr zaprl 300k starostnikov do nadaljnega? Oz do koliko let navzdol gremo? 50? 45?

MeGreat je izjavil:

Mislim, da so te karantene itak bedarija. Ko bomo mi odpravili karanteno bomo dobili virus nazaj... Če pa kdo res misli da se bo večina ljudi teh ukrepov držala več let potem pa brez komentarja. Za Ljubljano lahko povem, da toliko ljudi po klopcah ob vseh možnih urah še nisem videl, srečo imamo da so visoke temperature in je virus na takih temperaturah neobstojen. Mislim, da bo pač ta virus treba preboleti (enkrat, dvakrat .. desetkrat) in to je to.

To da so ukinili obvezno nošenje rokavic je bedarija (kdo si bo res razkuževal roke po vsakem obisku, jaz imam že zdaj čisto razpokane roke).


Sam, jamr, jamr... saj lahjo nosis rokavice nihce ti ne brani. Sam pa si tudi doma samoiniciativno in preventivno razkuzim 2 - 3 x roke ko pa pridem iz trgovine pa 2x.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

Jaz se nič ne pritožujem. Si pač rok ne razkužujem.

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

lexios je izjavil:

Nodi, nisi bil ti še 1 mesec nazaj proti ukrepom? Takrat, ko sem razlagal, da ne budalite? :)) R0 je pod 1, epidemija se zaenkrat umirja, ne paničari. Če bomo poskrbeli za zaprte meje, prehajanje med občinami kmalu ne bo več problem, v trgovinah imate starejši ločen urnik, ven ti ni potrebno, lahko se samoizoliraš. Začenja pa se gospodarska kriza...


Moj problem je bil da nisem vedel, kako resna situacija je.
Ce odpremo in spustimo sedaj vse na prosto bo padlo vse v vodo zakar smo se trudili.
Ce kdo ne nosi maske v trgovini mu sam to tudi povem. Sploh mlajsi so vsi arogantni.


In kako resna je ta situacija? Po bolnicah in zdravstvenih domovih imajo za cca 70% manj dela kot ga imajo običajno, umrlih ali kritično bolanih je manj kot ob "normalnih" časih, to pa zato, ker se smo začeli zavedati določenih ukrepov in jih tudi spoštujemo. In med te ukrepe sodi predvsem higiena, varnostna razdalja in da ne hodimo okrog sam zato, ker nimamo boljšega dela. Ukrep samih prepovedi prehajanja občin, pa to žal ni. In me ne boš prepričal, pa če še 100x to napišeš, da je ravno to vzrok, da ljudje ne zbolevamo. Kar se pa trgovin tiče...ne vem jaz v kako fakin trgovino ti hodiš, ampak pri nas te brez maske ne spustijo niti v vaško pekarno, kaj šele v kak mercator ali hofer. Da bi pa mlajši bili aroganti???zakaj že? saj lahko in smeš(po navodilih tebi ljube vlade), vstopit v trgovino le med časom, ki je rezerviran za starejše in upokojence. Tako da ne ti meni, da smo mlajši aroganti, ker če so, si sam kriv, ker zahajaš v trgovino takrat, ko ne bi smel!

dexterboy ::

Reycis je izjavil:

Iz debate je razbrati, da naši starostniki želijo, da se odpovemo svoboščinam, KER JIH JE STRAH. Pričakujejo in brez dvoma bodo ob svojem času tudi zahtevali večmesečno popolno karanteno. Ok razumem. Ampak naivno pa je pričakovanje, da bo svet po nekaj mesecih karantene še kdaj isti. Postlali so si posteljo.

Strah je ogromen generator čustev in posledično dejanj, ki niso "normalne" na vsakdanji ravni. Starostniki v penziji so pa itak sorta zase. Vsak mesec dobiš, pa če ležiš doma ali pa šetaš kera vsak popoldan... In ker imajo eni RES preveč časa, jim po glavi začenjajo plezati neumnosti... oz. je tako, da če ima človek preveč časa, začnejo po glavi sekati neumne misli, ki imajo za posledice destruktivna dejanja. Prnhab, čaturbejt pa tudi Rimski imperij so živi dokaz, da na dolgi rok to vodi samo v kolaps civilizacije...
Zato sem osebno že od vsega začetka PROTI temu zaprtju in teh omejitvah. Gospodarsko propada zaradi števila obolelih vsled gripe, ki je MANJŠE od števila obolelih prejšnjih let? Zdravstvo se bo sesulo? Ma nemoj, a res?
Mar vam še NI kapnilo, da nam prodajajo SCENARIJ ZA PRIHODNOST, ki se sploh še ni zgodil? A če grem jaz na zdejle na cesto, me bo zbil šleper, a ne, a ne? No, na žalost me NE BI, ker je danes nedelja in imajo prepoved vožnje do večernih ur... RAZUMETE, kaj želim UTUPITI Nodiju in podobno mislečim? Prodajajo vam meglo, ki jo vi kupujete! Tako, kot so bili skladi in do-življenjska zavarovanja... In koliko jih je pa to že dalo skozi, da lahko potrdi donosnost in mesečno rento?
Preden me napadete, ne bi bilo mogoče slabo, da si kdo prebere malo osnov biologije, kako je virus zgrajen, razliko med bakterijo in virusom, kaj pomeni antibiotik in zakaj z njim ne zdravimo virusnih obolenj... ker 5 minut vizite na pop TV ni še nikogar naredilo docenta medicine. Pa tudi ne bo.
Ah seveda; skozi pogovor s folkom le-ta sploh ne dojame, kaj pomeni, če recimo propade ena banka... kakšno verigo to potegne za seboj. In vi bi radi 6-mesečni lockdown? To človeška rasa ne preživi! Mi ne verjamete? Kosmatojezični Kocini pa verjamete da bomo pomrli če ne bomo doma, a?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrihajaNodi ::

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

lexios je izjavil:

Nodi, nisi bil ti še 1 mesec nazaj proti ukrepom? Takrat, ko sem razlagal, da ne budalite? :)) R0 je pod 1, epidemija se zaenkrat umirja, ne paničari. Če bomo poskrbeli za zaprte meje, prehajanje med občinami kmalu ne bo več problem, v trgovinah imate starejši ločen urnik, ven ti ni potrebno, lahko se samoizoliraš. Začenja pa se gospodarska kriza...


Moj problem je bil da nisem vedel, kako resna situacija je.
Ce odpremo in spustimo sedaj vse na prosto bo padlo vse v vodo zakar smo se trudili.
Ce kdo ne nosi maske v trgovini mu sam to tudi povem. Sploh mlajsi so vsi arogantni.


In kako resna je ta situacija? Po bolnicah in zdravstvenih domovih imajo za cca 70% manj dela kot ga imajo običajno, umrlih ali kritično bolanih je manj kot ob "normalnih" časih, to pa zato, ker se smo začeli zavedati določenih ukrepov in jih tudi spoštujemo. In med te ukrepe sodi predvsem higiena, varnostna razdalja in da ne hodimo okrog sam zato, ker nimamo boljšega dela. Ukrep samih prepovedi prehajanja občin, pa to žal ni. In me ne boš prepričal, pa če še 100x to napišeš, da je ravno to vzrok, da ljudje ne zbolevamo. Kar se pa trgovin tiče...ne vem jaz v kako fakin trgovino ti hodiš, ampak pri nas te brez maske ne spustijo niti v vaško pekarno, kaj šele v kak mercator ali hofer. Da bi pa mlajši bili aroganti???zakaj že? saj lahko in smeš(po navodilih tebi ljube vlade), vstopit v trgovino le med časom, ki je rezerviran za starejše in upokojence. Tako da ne ti meni, da smo mlajši aroganti, ker če so, si sam kriv, ker zahajaš v trgovino takrat, ko ne bi smel!


Zakaj je prepoved med obcinami smiselna? Ker gre samo za enega izmed ukrepov in ce imas vec ukrepov bos sigurno zajezil virus. Sedaj, je se nekako ok, kaj pa ko se narod spusti ven in se druzi?
In ko je govora o mladini...sem videl 18 ali 19 letnega mulota kako si je snel masko in bil na istem koncu - paradajzu kot jaz. Sem ga vprasal ce ve kaj pocne. Je rekel da mu je veoce in da on itak ne ogrozen...sam tolk v vednost.
V penziji pa se nisem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Včeraj bil na urgenci.

Pred njo zaposleni lepo na čiku, brez mask...

Se jim že jebe, samo ne smejo nič reči, da ne ostanejo brez služb...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Pa si jim ti kaj povedal?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

joggi79 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj se razburjate, država bo pomagala tistim na čakanju, na voljo so sedaj kmetijska dela za tiste, ki želijo delati, prav tako iščejo dostavljalce.

Povprečna starost slovenca je 43 let, 20% jih je starih nad 65 let. Torej, brez ukrepov Slovenija ne bi obstajala več.

Prvic.... drzava bo pomagala? Ne niti pod razno. Pomagali bomo kar tisti, ki delamo, ker nihce ne serje denarja, niti Jansa ne, tako da se bodo tiste miljarde kar lepo placale. In ja, verjamem da je zivljenski cilj nekega strokovnjaka, ne glede na podrocje, pobiranje hmelja ali pa razvoz paketov. Jaz komaj cakam da bi lahko to delal, samo se do sedaj nisem spomnil, da bi lahko pustil mojo sluzbo in to delal za desetino moje place ze pred to krizo.
Drugic... 20% jih je starih nad 65 let... brez ukrepov Slovenije ne bi bilo vec? Logika, stevilke in matematika so popustili v tej paranoji? Ce bi bila smrtnost nad 65 let 100%, pa ni niti procent okuzb 100%, kaj sele smrtnost, bi bilo Slovencev po tem sodec vseeno se vedno dobrega 1.6 miljona, tako da Slovenije se ne bi bilo tako hitro konec ;)

dexterboy ::

Invictus je izjavil:

Včeraj bil na urgenci.
Pred njo zaposleni lepo na čiku, brez mask...
Se jim že jebe, samo ne smejo nič reči, da ne ostanejo brez služb...

Tudi jaz sem jo obiskal ta teden. Dva varnostnika na vhodu, oba z maskami, folk pa, ker je lahko v spremstvu otrok samo en odrasel, pa lepo zunaj debatira, pije kavomat kavico, puši cigaru na cigaru, naravno, oni se morajo družiti in debatirati trenutno situacijo in zakaj os tam... ja, res odločba za vola ustrelt ...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Invictus je izjavil:

Pred njo zaposleni lepo na čiku, brez mask...


Malo težko boš kadil z masko ... :))

Mr.B ::

Invictus je izjavil:

Včeraj bil na urgenci.

Pred njo zaposleni lepo na čiku, brez mask...

Se jim že jebe, samo ne smejo nič reči, da ne ostanejo brez služb...

So že preboleli, kot večina.
Razen če misliš seve 1 sev2 sev 3, pač po trumpovi logiki..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joggi79 ::

Invictus je izjavil:

Se jim že jebe, samo ne smejo nič reči, da ne ostanejo brez služb...

Normalno da se jim jebe. Saj se meni tudi. Ce drkajo z "ukrepi" zgolj zato ker lahko drkajo ljudi v glavo, jih nihce ne bo jemal resno. In zato se jih pac ne jemlje resno. Vceraj, ko sem sel s kolesom, ja cez par obcin, sem po poti (pa sem bil po gorskih potkah in makedamih in ne sredi vasi) videl vec piknikov kot kadarkoli prej. No razen ce ima povprecno slovensko gospodinjstvo 30 clano, potem je bilo pa vse po predpisih :))

dexterboy ::

joggi79 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj se razburjate, država bo pomagala tistim na čakanju, na voljo so sedaj kmetijska dela za tiste, ki želijo delati, prav tako iščejo dostavljalce.

Povprečna starost slovenca je 43 let, 20% jih je starih nad 65 let. Torej, brez ukrepov Slovenija ne bi obstajala več.

Prvic.... drzava bo pomagala? Ne niti pod razno. Pomagali bomo kar tisti, ki delamo, ker nihce ne serje denarja, niti Jansa ne, tako da se bodo tiste miljarde kar lepo placale. In ja, verjamem da je zivljenski cilj nekega strokovnjaka, ne glede na podrocje, pobiranje hmelja ali pa razvoz paketov. Jaz komaj cakam da bi lahko to delal, samo se do sedaj nisem spomnil, da bi lahko pustil mojo sluzbo in to delal za desetino moje place ze pred to krizo.
Drugic... 20% jih je starih nad 65 let... brez ukrepov Slovenije ne bi bilo vec? Logika, stevilke in matematika so popustili v tej paranoji? Ce bi bila smrtnost nad 65 let 100%, pa ni niti procent okuzb 100%, kaj sele smrtnost, bi bilo Slovencev po tem sodec vseeno se vedno dobrega 1.6 miljona, tako da Slovenije se ne bi bilo tako hitro konec ;)

Ne bova jih prepričala, pa če se na trepalnice postaviva. Folku pač gole osnove niso jasne in so tako mlajše generacije vzgojene, da DRUGI razmišljajo namesto njih. Zato osebno ne vidim ravno veselega zaključka teh zaprtih tovarn, štacun in občin...

Rahlo off topic; sodelavke na kreditnem oddelku za pravne osebe so govorile, da lahko pozabijo na dopust in proste dneve, če bo šlo vse na večmesečno odložitev plačila... Lahko si zamislite plačilne fakture, ki jih bodo dobivale firme, ako se to zgodi. Nobenemu ne bo nič več jasno... Vsak SP, d.d. in d.o.o. bo klical ali pa osebno prihajal od kod so tiste cifre na računu... in ne delajte si utvar, da to lahko reši ne program(ček), ker ga NE! Ja, DEJMO se zapret za 6 mesecev!!! ;(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

nekikr ::

Samo za 4, ker na jesen nima smisla, da smo doma. Kaj boš pa počel v tisti megli in mrazu. Lahko pa naslednje leto Aprila in Maja spet zapremo. Mislim, če že delamo take bedarije, potem vsaj tako delajmo, da ima kdo kaj od tega.

PrihajaNodi ::

Drzava si bo kes za antikorona ukrepe sposodila in to je jasno. Vecina sem itak ze napisal. Ni pa fora da sedaj pocrka 20% populacije in nas ostane se 1,6 miljona. Problem je ker je vecina stara 45 in bo se krepko vec mrtvih.
Ko bo drugi val pa 6 mesecno zaprtje in lock down kot v Srbii. Kaj bo potem?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pa si jim ti kaj povedal?

Mene so hitro oskrbeli, kar je edini plus te karantene...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Drzava si bo kes za antikorona ukrepe sposodila in to je jasno. Vecina sem itak ze napisal. Ni pa fora da sedaj pocrka 20% populacije in nas ostane se 1,6 miljona. Problem je ker je vecina stara 45 in bo se krepko vec mrtvih.
Ko bo drugi val pa 6 mesecno zaprtje in lock down kot v Srbii. Kaj bo potem?

In kakšna je danes smrtnost ? 5% 1% 20%
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Drzava si bo kes za antikorona ukrepe sposodila in to je jasno. Vecina sem itak ze napisal. Ni pa fora da sedaj pocrka 20% populacije in nas ostane se 1,6 miljona. Problem je ker je vecina stara 45 in bo se krepko vec mrtvih.
Ko bo drugi val pa 6 mesecno zaprtje in lock down kot v Srbii. Kaj bo potem?

Seveda si bo sposodila? In kdo bo vračal? A misliš da bo denar po zraku priletel in ga nihče ne bo hotel nazaj? Dej, dovolj si star, da bi lohk par stvari vedel...ker če resno misliš, da bo ta denar kar sam od sebe prišel in ga nihče ne bo potem "pogrešal", nisi ravno "čist"! Tebi se jebe za to, ker ko bo potrebno vračat, se boš odpravil v Romunijo in prepustil odplačevanje dolga tistim, ki bi zdej radi normalno delali in živeli, ti boš pa se sprehajal po transilvaniji. Sam pati, da te grof Drakula ne kje dobi...k tistega virusa potem pa res ne boš preživel.

Mislim resno, kake "opice" živijo med nami...brez besed sem! Resno, če nas ostane 1,6miljona kot ti trdiš, in če umrejo tisti, ki so taki zagovorniki teh tvojih nebuloz, mi je prav vseeno, resnično. Ker s takimi ljudmi se v bodoče res ne mislim družit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

PrihajaNodi ::

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Drzava si bo kes za antikorona ukrepe sposodila in to je jasno. Vecina sem itak ze napisal. Ni pa fora da sedaj pocrka 20% populacije in nas ostane se 1,6 miljona. Problem je ker je vecina stara 45 in bo se krepko vec mrtvih.
Ko bo drugi val pa 6 mesecno zaprtje in lock down kot v Srbii. Kaj bo potem?

Seveda si bo sposodila? In kdo bo vračal? A misliš da bo denar po zraku priletel in ga nihče ne bo hotel nazaj? Dej, dovolj si star, da bi lohk par stvari vedel...ker če resno misliš, da bo ta denar kar sam od sebe prišel in ga nihče ne bo potem "pogrešal", nisi ravno "čist"! Tebi se jebe za to, ker ko bo potrebno vračat, se boš odpravil v Romunijo in prepustil odplačevanje dolga tistim, ki bi zdej radi normalno delali in živeli, ti boš pa se sprehajal po transilvaniji. Sam pati, da te grof Drakula ne kje dobi...k tistega virusa potem pa res ne boš preživel.

Mislim resno, kake "opice" živijo med nami...brez besed sem! Resno, če nas ostane 1,6miljona kot ti trdiš, in če umrejo tisti, ki so taki zagovorniki teh tvojih nebuloz, mi je prav vseeno, resnično. Ker s takimi ljudmi se v bodoče res ne mislim družit!


Sam mal. Ze po tvojem zmerjanju se vidi da bo treba ukrepe in lockdown podaljsat.
Ja vrnil sem se v Slovenijo in potem grem mogoce nazaj, so what’s the problem ce me skrbi za moje zdravje in zdravje bliznjih.
Ko, ce bo vojska na cesti se boste ukrepov prekleto drzali. To ni drzava za ne-starce.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

lexios ::

PrihajaNodi je izjavil:

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Drzava si bo kes za antikorona ukrepe sposodila in to je jasno. Vecina sem itak ze napisal. Ni pa fora da sedaj pocrka 20% populacije in nas ostane se 1,6 miljona. Problem je ker je vecina stara 45 in bo se krepko vec mrtvih.
Ko bo drugi val pa 6 mesecno zaprtje in lock down kot v Srbii. Kaj bo potem?

Seveda si bo sposodila? In kdo bo vračal? A misliš da bo denar po zraku priletel in ga nihče ne bo hotel nazaj? Dej, dovolj si star, da bi lohk par stvari vedel...ker če resno misliš, da bo ta denar kar sam od sebe prišel in ga nihče ne bo potem "pogrešal", nisi ravno "čist"! Tebi se jebe za to, ker ko bo potrebno vračat, se boš odpravil v Romunijo in prepustil odplačevanje dolga tistim, ki bi zdej radi normalno delali in živeli, ti boš pa se sprehajal po transilvaniji. Sam pati, da te grof Drakula ne kje dobi...k tistega virusa potem pa res ne boš preživel.

Mislim resno, kake "opice" živijo med nami...brez besed sem! Resno, če nas ostane 1,6miljona kot ti trdiš, in če umrejo tisti, ki so taki zagovorniki teh tvojih nebuloz, mi je prav vseeno, resnično. Ker s takimi ljudmi se v bodoče res ne mislim družit!


Sam mal. Ze po tvojem zmerjanju se vidi da bo treba ukrepe in lockdown podaljsat.
Ja vrnil sem se v Slovenijo in potem grem mogoce nazaj, so what’s the problem ce me skrbi za moje zdravje in zdravje bliznjih.
Ko, ce bo vojska na cesti se boste ukrepov prekleto drzali. To ni drzava za ne-starce.


A Country for Old Men? :)) Res je!

No, v prihodnosti se bo najbrž izkazalo:

- smrtnost primerljiva z ostalimi respiratornimi obolenji
- hitrost širjenja primerljiva z gripo in ostalimi...
- glavna razlika, da nihče ni cepljen/imun
- imunski sistem prebolelih seveda razvije določeno stopnjo imunosti
- asimptomatskih okuženih ni, le simptomi so zelo blagi in se jih zlahka napačno razlaga

...korona bo postala ena od oblik "gripe" za katero zbolevamo vsako sezono, iz leta v leto pa bo težav s korono manj. A ker živimo v idiokraciji to ni tolažba!

Če je korono prebolela zdrava 106 letnica...:
https://www.24ur.com/novice/korona/stan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pika na i ::

Reycis je izjavil:

Iz debate je razbrati, da naši starostniki želijo, da se odpovemo svoboščinam,

Ne, ne želijo.
Želijo si mirnega življenja, kar jim ga je še ostalo. V to pa prav gotovo ni vključeno zapiranje v svoje občine, določanje kdaj smejo v trgovino zapravit svoj denar in kričanje mularije, da so nepotreben strošek družbe.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

lexios ::

Ko bos ti v mojih letih poba mi bos pa lahko nasvete talal. Zaenkrat situacija je kot je. Vsi se bomo morali prilagoditi.


To kar se počne je segregacija. Vlada je razdelila ljudi v delovne kaste. V tiste, ki so privilegirani, v tiste, ki lahko delajo in v tiste, ki ne smejo. Nato je ljudi razdelila še na tiste, ki prejmejo 300 eurov, tiste ki prejmejo 150 eurov, in tiste, ki prejmejo 0 eurov. Na tiste, ki imajo 3 otroke in tiste, ki imajo 1 otroka. Na tiste, ki imajo 60+ let in tiste, ki imajo manj kot 60... Ne razdvajamo se več na JS in gospodarstvo, na leve ali desne, na brezposelne in zaposljene, češ "kaj jamraš, da ni kruha....jej potico." (še pomnite?)

To so časi solidarnosti in prilagajanja! Najprej pa je vlada sebi zvišala plačilni razred! Ane Nodi? Najprej se poskrbi zase, potem se govori o prilagajanju drugih tebi. :))

el_bahattee ::

val46 je izjavil:

Po bolnicah in zdravstvenih domovih imajo za cca 70% manj dela kot ga imajo običajno, umrlih ali kritično bolanih je manj kot ob "normalnih" časih, to pa zato, ker se smo začeli zavedati določenih ukrepov in jih tudi spoštujemo. In med te ukrepe sodi predvsem higiena, varnostna razdalja in da ne hodimo okrog sam zato, ker nimamo boljšega dela. Ukrep samih prepovedi prehajanja občin, pa to žal ni. In me ne boš prepričal, pa če še 100x to napišeš, da je ravno to vzrok, da ljudje ne zbolevamo.

Hmm hmm. Raziskava strokovnjakov iz IJS je pokazala, da je ravno ukrep prepovedi prehajanja občin poglavitno pripomogel k izboljšanju situacije. Jaz rajši verjamem strokovnjakom kot laikom kot si ti, če pa imaš kakšen dokaz ali lastno raziskavo, ki bi dokazala, da se motijo, pa kar na dan z njo.
Come to my center, you enter the winter.

val46 ::

Dovolj mi je tega Nodija, k mu res se nič ne da dopovedat in bo še naprej svoje nabijal. Btw, nisem 18 ali 19 letni mulc, in pri svojih 42ih letih natanko vem kakšne so moje pravice in dolžnosti, tako do sebe, kot do soljudi. Problem je pri tebi zgleda, ker te skrbi le za tvoje zdravje in počutje, kako bod(m)o drugi preživeli to krizo(in ja, govorim o drugačni vrsti krize, ne krize virusa), te pa ne zanima niti malo. Samo da si ti srečen in preživiš teh par mesecev, pol naj se pa ostali j***mo, da bomo reševali svet pred kolapsom. Me zanima, če pride do vojne, kaj boš takrat zagovarjal? Se ti zavedaš, kakšna bi/bo šele takrat smrtnost??? Eni res ne vidijo dlje od svoje roke!

Bojevnik ::

el_bahattee je izjavil:

val46 je izjavil:

Po bolnicah in zdravstvenih domovih imajo za cca 70% manj dela kot ga imajo običajno, umrlih ali kritično bolanih je manj kot ob "normalnih" časih, to pa zato, ker se smo začeli zavedati določenih ukrepov in jih tudi spoštujemo. In med te ukrepe sodi predvsem higiena, varnostna razdalja in da ne hodimo okrog sam zato, ker nimamo boljšega dela. Ukrep samih prepovedi prehajanja občin, pa to žal ni. In me ne boš prepričal, pa če še 100x to napišeš, da je ravno to vzrok, da ljudje ne zbolevamo.

Hmm hmm. Raziskava strokovnjakov iz IJS je pokazala, da je ravno ukrep prepovedi prehajanja občin poglavitno pripomogel k izboljšanju situacije. Jaz rajši verjamem strokovnjakom kot laikom kot si ti, če pa imaš kakšen dokaz ali lastno raziskavo, ki bi dokazala, da se motijo, pa kar na dan z njo.


Link pls

val46 ::

el_bahattee je izjavil:

val46 je izjavil:

Po bolnicah in zdravstvenih domovih imajo za cca 70% manj dela kot ga imajo običajno, umrlih ali kritično bolanih je manj kot ob "normalnih" časih, to pa zato, ker se smo začeli zavedati določenih ukrepov in jih tudi spoštujemo. In med te ukrepe sodi predvsem higiena, varnostna razdalja in da ne hodimo okrog sam zato, ker nimamo boljšega dela. Ukrep samih prepovedi prehajanja občin, pa to žal ni. In me ne boš prepričal, pa če še 100x to napišeš, da je ravno to vzrok, da ljudje ne zbolevamo.

Hmm hmm. Raziskava strokovnjakov iz IJS je pokazala, da je ravno ukrep prepovedi prehajanja občin poglavitno pripomogel k izboljšanju situacije. Jaz rajši verjamem strokovnjakom kot laikom kot si ti, če pa imaš kakšen dokaz ali lastno raziskavo, ki bi dokazala, da se motijo, pa kar na dan z njo.


Same raziskave žal nimam, ti pa lahko iz prve roke povem(to itak tu vsi tako in tako počnejo), da je v zadnjih 14ih dneh obisk pri zdravnikih za cca 70 do 80% manjši kot je bil pred tem stanjem. Govorim konkretno o ZD, v katerem dela moja soseda kot medicinska sestra in se vsak dan "hvali", koliko manj dela imajo sedaj, ko je ta virus udaril. Ob normalnih dneh, so imeli med 40 in 50 ljudi v zdravstvenem domu, od kar je korona prišla, pa imajo maximalno 5 ljudi na dan za jih obravnavat. In če ti v tem ne vidiš, da je cca 70 ali več procentov manj dela za zdravstvo, kot pred temi ukrepi, pol ti ne morem pomagat. In še enkrat bom povedal...NISEM proti ukrepom, ki dejansko kaj pomagajo, kot je naprimer vzdževanje higiene, varnostna razdalja med ljudmi, nenazadnje sm bil navajen vsak dan it na eno kavico v lokalni pub(pa nisem niti enkrat omenil v tej temi, da je to butasto, da so jih zaprli, ker se s tem strinjam), ne bom pa nikdar zagovarjal zapiranje občin kot takih. Ker to dejansko ne pomeni nič. Ja ok, virus se ne prenaša okrog kot bi se morda, ampak ob vseh ostalih ukrepih, ki so že bili sprejeti poprej, se ravno tako ne bi. In da ti dam konkreten primer...da se jaz iz svoje občine zapeljem v sosednjo občino sam z avtom...in me tam policija ustavi(pa nisem niti šel iz avta nikjer), koga v tem primeru ogrožam? Morda sam sebe? Razumeš kaj želim povedat? Če bi se vsi držali splošnih navodil in ukrepov, bi to bilo več kot dovolj. Ni potrebe narediti našo državo policijsko ali bog ne daj, vojaško, ker resnično ni potrebe po čem takem. Kdor misli da je, pol najbrž neki z njim ni vredu. Sej veš tisto...če ti je 100 ljudi čudnih in ti noben ni normalen, si verjetno ti tisti, ki ni normalen.

PrihajaNodi ::

Ni tezava obcin pac pa velikost obcin. Slovenija ima 230 obcin. Hebiga sedaj je cas da bi se napravilo 4 obcine in je zadeva resena.
Lovkdown pa 6 mesecev saj je boljsa preventiva kot kurarativa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

el_bahattee ::

Bojevnik je izjavil:


Link pls

Mislim, da je bila novica tudi na RTV portalu (par dni nazaj), sicer pa bi tole moralo zadostovati:
Dr. @Cizelj, @JSI_SLO:
Usihanje epidemije po 9. aprilu pripisujemo 3. paketu ukrepov, tj. prepoved gibanja med občinami, je povedal dr. @Cizelj, @JSI_SLO. Že ukrepi iz marca so umirili situacijo, vendar šele nekje 10, 11 dni po tem 3. paketu ukrepov začne epidemija v Slo resno usihati. #koronavirus

https://twitter.com/cizelj?lang=en & https://twitter.com/InfoTVSLO

val46 je izjavil:

Same raziskave žal nimam, ti pa lahko iz prve roke povem(to itak tu vsi tako in tako počnejo), da je v zadnjih 14ih dneh obisk pri zdravnikih za cca 70 do 80% manjši kot je bil pred tem stanjem. Govorim konkretno o ZD, v katerem dela moja soseda kot medicinska sestra in se vsak dan "hvali", koliko manj dela imajo sedaj, ko je ta virus udaril.

Govoriva o dveh različnih temah. Jaz pravim, da ukrep za zapiranje občin dokazano pozitivno učinkuje pri zajezitvi širjenja virusa, ti pa govoriš o manjši obremenjenosti v bolnišnicah in ZD. Če pa že omenjaš to, a se ti ne zdi, da bi morali biti zadovoljni s tem, da zdravnstvo ni preobremenjeno? Kar poglej, kaj se je zgodilo pri sosedih v ITA.

val46 je izjavil:

In še enkrat bom povedal...NISEM proti ukrepom, ki dejansko kaj pomagajo, kot je naprimer vzdževanje higiene, varnostna razdalja med ljudmi, nenazadnje sm bil navajen vsak dan it na eno kavico v lokalni pub(pa nisem niti enkrat omenil v tej temi, da je to butasto, da so jih zaprli, ker se s tem strinjam), ne bom pa nikdar zagovarjal zapiranje občin kot takih. Ker to dejansko ne pomeni nič. Ja ok, virus se ne prenaša okrog kot bi se morda, ampak ob vseh ostalih ukrepih, ki so že bili sprejeti poprej, se ravno tako ne bi. In da ti dam konkreten primer...da se jaz iz svoje občine zapeljem v sosednjo občino sam z avtom...in me tam policija ustavi(pa nisem niti šel iz avta nikjer), koga v tem primeru ogrožam? Morda sam sebe? Razumeš kaj želim povedat? Če bi se vsi držali splošnih navodil in ukrepov, bi to bilo več kot dovolj.

Glede zapiranja občin jaz vseeno verjamem raziskavam, če je dokazano, da deluje, pač deluje. Ti pač nimaš dokaza, da se raziskave motijo. Tvoj primer (ko se zapelješ sam z avtom in nikogar ne ogrožaš) je samo eden od množice možnih primerov prehajanja občin. To je isto, kot če bi rekel, zakaj moraš imet masko, ko greš v trgovino - saj mogoče boš edini kupec in si prišel samo po časopis in nikogar ne ogrožaš. Ja tudi to je mogoč primer, ampak ne ravno vzorčni.

Saj večina (razumnih) ljudi ni proti ukrepom, na žalost pa smo bili zaradi nekaj ignorantov, sebičnežev in JJ haterjev, ki se nočejo držati navodil, prisiljeni poostriti situacijo. Kot je nekdo na tem forumu že omenil: strogi zakoni so samo prisila za bedake in sebičneže, da počnejo to, kar je ostalim common sense. No kakorkoli, ukrepi delujejo in situacija je zaenkrat pod nadzorom.
Come to my center, you enter the winter.

Bojevnik ::

el_bahattee je izjavil:


Mislim, da je bila novica tudi na RTV portalu (par dni nazaj), sicer pa bi tole moralo zadostovati:
Dr. @Cizelj, @JSI_SLO:
Usihanje epidemije po 9. aprilu pripisujemo 3. paketu ukrepov, tj. prepoved gibanja med občinami, je povedal dr. @Cizelj, @JSI_SLO. Že ukrepi iz marca so umirili situacijo, vendar šele nekje 10, 11 dni po tem 3. paketu ukrepov začne epidemija v Slo resno usihati. #koronavirus

https://twitter.com/cizelj?lang=en & https://twitter.com/InfoTVSLO


Hoces reci, to je rekel clovek, ki se na twiterju predstavlja kot:
Researcher, professor and consultant in nuclear engineering. Past President of the European Nuclear Education Network Association

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

3p ::

HappyPills je izjavil:

Kakor danes gledam imajo prav vsi sosedi že obiske. Tak da te odloke nihče več ne šljivi. Vlada je izgubila zagon to pa zaradi bedastoč, ki jih počnejo od druženja ob kolpi, sumljivih nabav pri mamicah bratrancih ter dilerjih banan in wc papirja do skrivanja podatkov. Pač nihče več to resno ne jemlje.


Tudi zato.

Jaz celo reč vidim takole.

Nova vlada je sprejela zelo stroge ukrepe, zaradi večih razlogov:
a) Za obračunavanje s prejšnjo oblastjo: "niste sprejeli dovolj strogih ukrepov, zato..."
b) Ker nihče ni upal sprejeti odgovornosti, da bi sprejeli primerne ukrepe.
-Del tega je legitimen: boljše se je motiti "na varno stran".
-Zaradi prestrogih ukrepov težko nekdo naj*** in odleti s stolčka. Kakršnokoli škodo povzročajo in kolikorkoli prestrogi so, vedno je na voljo argument: "so pa rešili N ljudi".
d) Glede na sedanjo oblast gotovo deloma tudi zaradi avtoritarnih vzgibov nekaterih vplivnežev predvsem znotraj SDS. To jim je naravni refleks.
e) Kot "dimno zaveso" za sprejemanje drugih reči, kot je obsceno politično kadriranje pod nivojem vsega kar smo videli do sedaj in seveda projekt "vojska na meje - varnost pred migranti".

Problem je, ko se enkrat ljudje več ne vidijo upravičenosti ukrepov. Zapiranje ljudi znotraj meja občin, medtem ko se lahko za potrebe dela vozijo na drug konec države in tam v službi delajo skupaj z drugimi, je težko utemeljiti. Sploh tako, kot se je tega lotila ta oblast. Po mesecu teh ukrepov se resno vidi, da je ljudem prvi strah popustil, novih serij in filmov je zmanjkalo ali pa so se jih prenajedli.

Ob naslednjem porastu okužb bo zanimivo videti ali bojo ljudje še enkrat verjeli strašenju ali pa ukrepov ne bodo "šljivili". Bi lahko ugibal, da je to prefinjen načrt, kako takrat končno na ulice spraviti vojsko, pa jim verjetno pripisujem preveč.

el_bahattee ::

Bojevnik je izjavil:

el_bahattee je izjavil:


Mislim, da je bila novica tudi na RTV portalu (par dni nazaj), sicer pa bi tole moralo zadostovati:
Dr. @Cizelj, @JSI_SLO:
Usihanje epidemije po 9. aprilu pripisujemo 3. paketu ukrepov, tj. prepoved gibanja med občinami, je povedal dr. @Cizelj, @JSI_SLO. Že ukrepi iz marca so umirili situacijo, vendar šele nekje 10, 11 dni po tem 3. paketu ukrepov začne epidemija v Slo resno usihati. #koronavirus

https://twitter.com/cizelj?lang=en & https://twitter.com/InfoTVSLO


Hoces reci, to je rekel clovek, ki se na twiterju predstavlja kot:
Researcher, professor and consultant in nuclear engineering. Past President of the European Nuclear Education Network Association

Aha, se pravi, killing the messenger taktika? IJS je naš najboljši znanstveni inštitut, ni neka vladna služba ali agencija. Povzeli so ga nacionalni mediji, se pravi gre za verodstojni vir. Če pa imaš kak dober protiargument ali dokaz, da se njihova raziskava moti, me pa res zanima.
Come to my center, you enter the winter.

3p ::

lexios je izjavil:


No, v prihodnosti se bo najbrž izkazalo:

- smrtnost primerljiva z ostalimi respiratornimi obolenji
- hitrost širjenja primerljiva z gripo in ostalimi...
- glavna razlika, da nihče ni cepljen/imun
- imunski sistem prebolelih seveda razvije določeno stopnjo imunosti
- asimptomatskih okuženih ni, le simptomi so zelo blagi in se jih zlahka napačno razlaga


Osebno stavim na do, da se bo pokazalo, da je hitrost širjenja precej večja, smrtnost pa nekaj večja od sezonskih grip.

Ampak, da, večja je tudi zato, ker nihče ni cepljen/imun, ampak še vedno je.

Bojevnik ::

el_bahattee je izjavil:


Aha, se pravi, killing the messenger taktika? IJS je naš najboljši znanstveni inštitut, ni neka vladna služba ali agencija. Povzeli so ga nacionalni mediji, se pravi gre za verodstojni vir. Če pa imaš kak dober protiargument ali dokaz, da se njihova raziskava moti, me pa res zanima.


Hoces reci povzeli so profesorja nuklerarnega engineeringa. Samo zato, ker ga je rtv povzela, ne pomeni da so eksperti za epidemije.
Glede same raziskave pa tezko recem, ker jo nisem videl. Ce imas link kar na plano z njim.

el_bahattee ::

Bojevnik je izjavil:

el_bahattee je izjavil:


Aha, se pravi, killing the messenger taktika? IJS je naš najboljši znanstveni inštitut, ni neka vladna služba ali agencija. Povzeli so ga nacionalni mediji, se pravi gre za verodstojni vir. Če pa imaš kak dober protiargument ali dokaz, da se njihova raziskava moti, me pa res zanima.


Hoces reci povzeli so profesorja nuklerarnega engineeringa. Samo zato, ker ga je rtv povzela, ne pomeni da so eksperti za epidemije.
Glede same raziskave pa tezko recem, ker jo nisem videl. Ce imas link kar na plano z njim.

Mislim, da RTV ne bo povzemala nekih neverodostojnih virov, vseeno gre za nacionalno ustanovo, ki mora držati nek nivo (kar IJS je). Na tvoje protiargumente oziroma dokaze, da se strokovnjaki IJS motijo, še čakamo. Raziskava je bila, kakor razumem, delo večih ljudi, ne samo g.Cizeja. Rezultat pa je jasno prikazan v sliki na njegovem twitterju.
Come to my center, you enter the winter.

pirat ::

Jaz pa zadnji dve noci nisem spal. Razmisljal sem o vsem kar je napisal Nodi. Zdaj vidim, da ima prav. Potrebujemo lockdown vsaj 12 mesecev, vendar moramo ohraniti skorajsnjega upokojenca dostojno zivljenje. Drzava je dolzna izdajati nove in nove obveznice ter nam zagotavljati javno zdravstvo (zal sicer nedostopno za 95% ljudi ki bi ga potrebovali, a so le izredne razmere), dolzna je zagotavljati svezo zelenjavo (to ne more biti prepusceno trgu, zato je potrebno Mercator in Tus nemudoma podrzaviti, Spar lahko ostane konkurenca, da ne bo tezav pri Evropski komisiji glede varstva konkurence), ter dolzna je zagotavljati, da so vsi mlajsi od 40 let doma pod nadzorom, saj se kazejo kot neodgovorna generacija (zato podpiramo razvoj aplikacije za nadzor gibanja v najbolj razsirjeni obliki mozni).

Zgodovina sprememb…

louser ::

Mimogrede, si gledal napačno razpredelnico.
Tvoj procent smrtnosti je koliko? 1.8%?
Recimo, da je 77 = 100, bomo rekli kar 1.39%.
Pa okuženih je okrog 10k ljudi. To je 1/200 prebivalstva.
Da crkneš po tvoji matematiki je torej možnosti 0.007 %
Ampak ker je 77 = 100, je to 0.0054%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

joggi79 ::

Louser lepo ali grdo, jaz upam da je 100% ;) Drugace pa resno... verjetnost da Nodija pobere je 100%. Enako velja za kateregakoli od nas. Zaenkrat se nihce ni prezivel. Je pa res, da pri nekaterih traja dlje, pri drugih pa upam da bo manj, da nas odresi vseh muk in strahov.

PersonaRuda ::

Umirajo izključno starejši, kateri že imajo kakšno drugo kronično bolezen in posledično slab imunski sistem. Za njih je lahko usodna že navadna gripa. In vsako leto jih ogromno umre ravno v sezoni gripe. Kdor nima nobene kronične bolezni ima posledično tudi dober imnuski sistem in načeloma preživi vsak prehlad, gripo in tudi korono, v kolikor ne pride do komplikacij, katere se zgodijo le redkokdaj. Potrebujete dokaz za to pisanje? Evo vam dokaza:

Stanovalka metliškega doma pri 106. letih premagala koronavirus.
https://www.24ur.com/novice/korona/stan...

Vazelin ::

Sedaj ti lahko nalepim zgodbe 35letnikov ki so umirali na ventilatorju?

Komaj čakam da se sprostijo frizerski saloni. :p
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
37 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122780 (13038) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325361 (19339) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945674 (30461) AndrejO

Več podobnih tem