» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
36 / 76
»»

Mr.B ::

lexios,
Pa kljub temu se ne znaš podati lastno mnenje. No pridruži se vostoku , ko boš razume na kaj komentiraš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lexios ::

Mnenje sem že podal in z vostokom se pretežno strinjava, mogoče ne glede vsega, pa vseeno... V ozadju tega dogajanja je več kot si najbrž misli večina komentatorjev v tej temi. To ne pomeni, da verjamem v teorije zarote, temveč da se zavedam, da se jih lahko razlaga tudi sistemsko, napaka tu, napaka tam, fail tega ali onega, v kombinaciji z kompleksnostjo globaliziranega sveta, nesposobnostjo in parcialnimi interesi... V najboljšem primeru se iz prihajoče krize še zadnjič poberemo z novim javnim dolgom, kaj pa potem? Ergo, domine že padajo...

PrihajaNodi ::

Zakaj delas paniko? To je nepotrebno povzrocanje panike.
Ce pa se zgodi doomsday scenarij sem star in svoje podozivel. Se pa bojim bolnisnic
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

kaj strašite s temi ventilatorji, če prideš do točke ko bi ga rabil je itak boljše, če ga ne dobiš in samo malo morfija pa je...

sej tudi če preživiš na ventilatorju tisto potem ni več nobeno življenje..

Machete ::

Nodi, pojdi ven, prižgi čik, pojdi na prostitutke in potegni malo belega. Ravnaj se po Matotovem nauku, raje leto življenja kot kralj, kot še 30 let kot navaden Nodi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

A se je nodi duplicirav v mzaklja ali ta tema privlaci po defaultu privlaci same paranoike.


Kaj je "mzakelj"?
Zakaj sem paranoik? Ker sem starejsa in ogrozena populacija in se bojim bolnisnic ter sem po cele dneve zaprt v bajti?
Po drugi strani so pa flegma ljudje, ki se jim fucka za vse.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

louser ::

mzakelj je izjavil:

Ok lahko greš od Ormoža do Portoroža brez problema. Samo prej nakaži za respirator in ko bo kupljen se gibaj.... Ampak tisti respirator ne pomeni da si ga kupil zase.. Če jih ne bo dovolj boš ravno tako ostal brez njega !!! Pa bi imelo zdravstvo nekaj, pa tudi vsi ti sedaj potrebni izletov !!!

Jaz ga imam doma, ne rabim nakazovati. Pa vozil se bom tudi povsod, kjer mi paše.
Kapiš?

PrihajaNodi je izjavil:

A se je nodi duplicirav v mzaklja ali ta tema privlaci po defaultu privlaci same paranoike.


Kaj je "mzakelj"?
Zakaj sem paranoik? Ker sem starejsa in ogrozena populacija in se bojim bolnisnic ter sem po cele dneve zaprt v bajti?
Po drugi strani so pa flegma ljudje, ki se jim fucka za vse.

Bolnišnice so zate varnejše kot lani isti čas.
Ljudi se manj obrne v njih, osebje pa z vsakim ravna bolj previdno.
Sedaj je resnično čas, da se počutiš najvarnejše ga kar je možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

mirator ::

Ukrep prepovedi gibanja med vožnjami so pravzaprav izsilili župani večjih turističnih krajev. Razumem sicer njihov strah zardi množice sonca željnih in brezdelnih turistov, ki so v času karantene navalili. Vendar se mi zdi oz. mislim, da je vlada ta ukrep sprejela prenagljeno ravno zaradi tega, ker je lastnikom nepremičnin preprečila dostop do svoje lastnine. Sedaj so izgleda to napako le spoznali in zopet ustrelili kozla. Tisti, ki imajo parcele, bodo sicer vseeno lahko kaj postorili, ostali pa brez obiska kašne trgovine z gradbenim materialom, lahko pridejo samo pogledati v kakšnem stanju je njihova nepremičnina, če je še vsa oprema ali si jo je kdo nepovratno izposodil.
Zanimivo je tudi, da se nihče ne vpraša, kaj bo za ta čas s pavšalnimi turističnimi taksami, ki se plačujejo letno ter kaj bo za ta čas s stroški odvoza smeti itd.
Vsaj župan Pirana se je po TV čudno odzval. Vse lastnike nepremičnin, je rekel, jemlje kot domačine, samo da jih ni v Piran.

TineTone ::

PrihajaNodi je izjavil:

Machete je izjavil:

Sa mo on je v Romuniji, kjer ni zdravstva.


V karanteni sem v Sloveniji.

Ko bo konc pa grem tja nazaj. Zdej me najbolj skrbi da se neb nalezu. Se po bajti sm zacev okol hodt z masko.
Kle pa berem vase komentarje kako ne morte vn pa kakp bo gospodarstvo umrlo.
V Pribjatu niso ustavl gospodarstvo in poglejte koliko jih je umrlo.


A na socialo si prišel sedaj v Slovenijo? Ti se giblješ čez pol Evrope ko ti diši, vse ki hočejo v drugo občino do Hoferja bi pa sežgal na grmadi :))

PrihajaNodi ::

A na socialo si prišel sedaj v Slovenijo? Ti se giblješ čez pol Evrope ko ti diši, vse ki hočejo v drugo občino do Hoferja bi pa sežgal na grmadi :))


Malo nesramno, kajne? Grem tja, kjer je za moja leta bolj udobna klima.
Na socialno pomoc se pa nisem se prijavil. Mogoce v prihodnjih mesecih.
Kar se hoje do trgovin drugih tice me ne moti. Me pa moti in skrbi pretirano druzenje ljudi.
Ce sem jaz lahko zaprt in lahko potrpim naj pa se drugi malo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TineTone ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ce sem jaz lahko zaprt in lahko potrpim naj pa se drugi malo.


Reče po temu ko je šel čez pol evrope :))

Osel.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Na socialno pomoc se pa nisem se prijavil. Mogoce v prihodnjih mesecih.


Aja?
#OstaniDoma
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

TineTone ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!


Torej mladi moramo bankrotirati ker se starejši ne zmorete izolirati?

Saj vam ni treba niti iz hiše, penzion mi pobereš od plače, računalnik pa očitno maš da bi naročil Merkator dostavo?

Machete ::

Mi smo večje žrtve. Stavim, da bi prej upokojenec netopirja skuhal v juhi kot mladinec. Evo dokaz, da smo mi večje žrtve. #metoo #gremoknodijunaobisk
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gusto ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!


Kaj jočeš? Če kdo v tej temi nesramen in nestrpen si to ti. To da ti paše sedeti doma si že 100-krat povedal. Ampak zakaj takoj vse, ki malo podvomijo v smiselnost nekih ukrepov in bi želeli malo več svobode označiš za sovražnike starejših in govoriš da nam je vseeno za vas in da vas hočemo pobiti. Poleg tega, kar sem napisal v prvem stavku, si še egoist. Gledaš samo na sebe in svoje potrebe, nočeš razumeti, da imajo nekateri drugi drugačne potrebe in drugačen način življenja.
Have you tried turning it off and on again?

Gagarin ::

Fantje da se vam da s temle motenim trolom Nodijem ukvarjat. Tip sploh ni tako star in v ogroženi skupini kot se predstavlja. Po lastnih besedah je star 54 let. Trola vas in v tem uživa, pač moten osebek kot on Shintaro...

dexterboy ::

mzakelj je izjavil:

Me kliče kolega če gremo na kofe ? Ok sem rekel pa tudi če opozarjajo da razsaja neki virus in naj se pazimo.Ah ena gripca spet in gremo.
S kolegom se dobiva in spijeva kofe, pride še en kolega in spijemo skupaj pivo. Nato prisede še tretji in še nekaj spijemo.
Nato se odpravim malo omotičen k 75 letni mami domov. Čez par dni začne mati nekaj jamrati in tudi mene se nekaj prijemlje.
Po slabem tednu sva oba tako slaba da morava v bolnišnico. In tam naju dajo skupaj eden zraven drugega.
Po dveh dneh pride zdravnik in reče : na voljo imamo samo en ventilar. Vi gospod ker ste mlajši imate večjo možnost preživetja.
In po dveh dneh mati umre, medtem ko se zdravim na intenzivni negi. Ker sem tako slab jo pokopljejo brez moje prisotnosti.
Tako izgubim najdražje kar sem imel v življenu.....
JEBENI KOFE !!!
Zgodba je izmišljena, ampak je verjetno lahko primerljiva s kako Italjansko ali Špansko, Ameriško ali Švedsko zgodbo.
Mogoče pride komu do živega, sploh nekaterim ka bi sedaj na obalici kofetkal ......


Ne zameri mi, te ne poznam in nočem nikogar žaliti, ampak v zgornjem primeru bi jaz OBA odklopil od aparatov. Da NOBEN ne preživi! Pa veš zakaj? Zato, ker JOKATE v prihodnost, ki sploh še NI napisana... ampak ne, samo v SLO bo 5 milijonov mrtvih!
Še enkrat, nikogar nočem žaliti, ampak ali si že slišal za izraz jokice? Ker k mami ne bi šel after drinking s frendi. Ker, če bi to naredil, nimaš spucano v glavi...
In to zgoraj je JASEN kazalnik splošne inteligence... ki dokazano v zadnjih letih upada...
Bi napisal: "bog se nas usmili", ampak se bojim, da je še vsemogočni dvignil roke nad to živalsko vrsto...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gusto ::

dexterboy je izjavil:

Ne zameri mi, te ne poznam in nočem nikogar žaliti, ampak v zgornjem primeru bi jaz OBA odklopil od aparatov.

:)):))

Sicer se strinjam s tvojo argumentacijo.
Have you tried turning it off and on again?

dexterboy ::

Machete je izjavil:

Nodi, pojdi ven, prižgi čik, pojdi na prostitutke in potegni malo belega. Ravnaj se po Matotovem nauku, raje leto življenja kot kralj, kot še 30 let kot navaden Nodi.

Sva hotla s frensom to narediti, pa je goldentime zaprt :))
https://www.goldentime.at/
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vazelin ::

Dobro ime kurbišča :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Gagarin je izjavil:

Fantje da se vam da s temle motenim trolom Nodijem ukvarjat. Tip sploh ni tako star in v ogroženi skupini kot se predstavlja. Po lastnih besedah je star 54 let. Trola vas in v tem uživa, pač moten osebek kot on Shintaro...


Imam 50+ let, kdor ne verjame bo moral verjeti. Penzjona nimam, zal. Si ga pa izredno zelim.
Ali trolam? Ne. Enostavno si ne zelim umirati kot ljudje v Italiji. V nod pa mi gre to da nben ne zna vec ootrpet. Ce bi bila se enkrat vojna sel ziher, da bi bli spet pod juho.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

gusto je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!


Kaj jočeš? Če kdo v tej temi nesramen in nestrpen si to ti. To da ti paše sedeti doma si že 100-krat povedal. Ampak zakaj takoj vse, ki malo podvomijo v smiselnost nekih ukrepov in bi želeli malo več svobode označiš za sovražnike starejših in govoriš da nam je vseeno za vas in da vas hočemo pobiti. Poleg tega, kar sem napisal v prvem stavku, si še egoist. Gledaš samo na sebe in svoje potrebe, nočeš razumeti, da imajo nekateri drugi drugačne potrebe in drugačen način življenja.


Ukrepov sploh v Sloveniji ni! Pojdi v Srbijo pogledat. Kaj sledi? Drugi val in hop imeli boste Srbijo.
Zakaj? Ker me znate biti malo solidarni!

Machete je izjavil:

Mi smo večje žrtve. Stavim, da bi prej upokojenec netopirja skuhal v juhi kot mladinec. Evo dokaz, da smo mi večje žrtve. #metoo #gremoknodijunaobisk


Kdo ste to “VI”? Si pisal vladi da VI niste vkljuceni v mega anti korona paket?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

joggi79 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Enostavno si ne zelim umirati kot ljudje v Italiji.

Nic bat saj ne bos veckrat... po moje vsi upamo, da ne bos od mrtvih vstal kot te bo pobralo 8-)
#vemnipoliticallycorrectampaknikolinisembilinnikolinebom

showsover ::

Machete je izjavil:

Nodi, pojdi ven, prižgi čik, pojdi na prostitutke in potegni malo belega. Ravnaj se po Matotovem nauku, raje leto življenja kot kralj, kot še 30 let kot navaden Nodi.

Boljše celo življenje bogat kot en dan revež.

PrihajaNodi ::

In zato ker grem 1x na teden po hrano se moram zaradi bedakov, ki ne upoštajo navodil okužit in prav tako plačevat dostavo? Resno?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

Ladjar ::

Od teh "blokad" glede gibanja iz občine v občino se človek vpraša, če niso morda politiki v Slo vse to že prej vedeli, da se bo dogajalo in so zato imeli toliko debat o številu občin in so jih "rojevali" kot rastejo gobe po dežju v preteklosti, da bo čimveč kletk in da bodo te čim manjše...

Blazzz ::

PrihajaNodi je izjavil:

In zato ker grem 1x na teden po hrano se moram zaradi bedakov, ki ne upoštajo navodil okužit in prav tako plačevat dostavo? Resno?


Dostavo, bi lahko subvencionirana državo pa bi bilo občutno ceneje kot subvencionirati celotno populacijo. Nenazadnje, verjetno pričakuješ da ti bodo tej "bedaki" plačevali penzijo, kar bo nekoliko težko če bodo vsi brezposelni. Seveda lahko tudi samo tiskamo denar in se pretvarjamo, da nihče ne rabi več delati.

Bojevnik ::

mirator je izjavil:

Ukrep prepovedi gibanja med vožnjami so pravzaprav izsilili župani večjih turističnih krajev. Razumem sicer njihov strah zardi množice sonca željnih in brezdelnih turistov, ki so v času karantene navalili.


Kako pa so izsilili, so komu prislonili pistoli na glavo? Tukaj se pa ne morem strinjat da je lahko kdorkoli karkoli "izsilil", ker odgovornost zmeram nosi tisti, ki odloca.
To je pa trenutna vlada, oni so odgovorni in noben drug...

In koliko je bilo res turistov? Ker trenutno vse kar sem videl ni bilo skoraj nic..., prav tako je bilo zlagan tisti del, da je bilo ne vem koliko poskodovanih...
Ce ima samo ene par obcin problem, bi se moral tudi problem resevat tam (kot je bilo ze dostikrat povedano v tej temi).

mirator je izjavil:


Vendar se mi zdi oz. mislim, da je vlada ta ukrep sprejela prenagljeno ravno zaradi tega, ker je lastnikom nepremičnin preprečila dostop do svoje lastnine. Sedaj so izgleda to napako le spoznali in zopet ustrelili kozla. Tisti, ki imajo parcele, bodo sicer vseeno lahko kaj postorili, ostali pa brez obiska kašne trgovine z gradbenim materialom, lahko pridejo samo pogledati v kakšnem stanju je njihova nepremičnina, če je še vsa oprema ali si jo je kdo nepovratno izposodil.


Kaj pa vsi ostali drzavaljni, ki se sedaj ne moremo iti v drugo obcino? A mi ki nimamo vikenda, ne igramo golfa ali tenisa mi nismo pa nic?
Tukaj se gre za to, da tale ukrep zelo omejuje svobodo gibanja in poleg tega bodo pa njegovi ucinki zanemarljivi. Ali moras sedaj imeti tudi vikend, da si vreden pravice da se lahko svobodno premikas po Sloveniji?

In dejansko, da je vlada explicitno dovolila golf in tenis, se vidi da samo sebi izbirajo tiste reci, ki pac njim ustrezajo, ne pa za nas "navadne smrtnike".
Mislim, da se tukaj res vidi kaksen odnos ima vlada do nas (no, pa ne samo tukaj, lahko se samo pogleda, kako nasi predstavniki komunicirajo z mediji oz. z nami...).

In cisto vseeno kdo/zakaj je hotel ta ukrep, ker je ze od vsega zacetka jasno, da je cisti fail...

louser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!

Ti bi rad svoje želje izsilil iz tistih, ki na to nimajo vpliva.

Na volitvah obkroži
#pravoštevilko

Debilna stranka, ki zastopa tebe deluje kontra tvojim interesom in tvoje zdravje tlači v zemljo
Namesto #obkrožiDesus raje obkroži #pravoštevilko

Če bi volil nekoga, ki se zainteresiran za javno zdravje, javno zdravstvo, in starostnike, bi lahko bil brez skrbi.

Sicer pa kaj za vraga jamraš? Kljub temu pajaci aka temnem princu na čelu države si danes v trgovini bolj varen kot leto dni nazaj.

Cifre smo ti pokazali, ti pa jamra dalje kot nevedna ovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

sbawe64 ::

Bojevnik
Kaj pa vsi ostali drzavaljni, ki se sedaj ne moremo iti v drugo obcino? A mi ki nimamo vikenda, ne igramo golfa ali tenisa mi nismo pa nic?

Pozabil si na balinanje (sedaj dovoljeno), ki je zelo nevaren šport.
Vsako leto je 25% igralcev drugih/"novih".
2020 is new 1984
Corona World order

louser ::

Bojevnik, postani gozdar. Mi ovir nimamo. Policija pa niti nima pristojnosti, da preverja s čim se ukvarjaš.

PrihajaNodi ::

louser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksna solidarnost do starejsih. Naj se jih postreli.

Prosim moderatorja za zaklep. Idealen prikaz objestne mladine tu. Ne! Niste zrtve virusa, smo pa starejsi!

Ti bi rad svoje želje izsilil iz tistih, ki na to nimajo vpliva.

Na volitvah obkroži
#pravoštevilko

Debilna stranka, ki zastopa tebe deluje kontra tvojim interesom in tvoje zdravje tlači v zemljo
Namesto #obkrožiDesus raje obkroži #pravoštevilko

Če bi volil nekoga, ki se zainteresiran za javno zdravje, javno zdravstvo, in starostnike, bi lahko bil brez skrbi.

Sicer pa kaj za vraga jamraš? Kljub temu pajaci aka temnem princu na čelu države si danes v trgovini bolj varen kot leto dni nazaj.

Cifre smo ti pokazali, ti pa jamra dalje kot nevedna ovca.


Res je, volil sem Desus, sedaj bom Levico.

Stanje v Sloveniji pa je alarmantno: 27 na intenzivni negi in skoraj 100 hospitaliziranih. Sedaj pa ti folk nagovarjaš naj spregleda vse ukrepe in se gre nazaj zabavat?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

Par dni nazaj jih je bilo 36 na intenzivni.
Lansko leto jih je bilo zaradi gripe več na intenzivni ob istem času.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Saj še ne vemo kaj bo iz tistih 100 hospitaliziranih. Če ukrepe sedaj sprostimo gredo lahko številke x3...

Sam pa niti podrazno nečem pristati na kliniki zaradi mladcev, ki ne upoštevajo pravil.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

SloKin ::

PrihajaNodi je izjavil:

In zato ker grem 1x na teden po hrano se moram zaradi bedakov, ki ne upoštajo navodil okužit in prav tako plačevat dostavo? Resno?

A nisi bil ti zagovornik kitajskega varjenja vrat? Bomo pac starce zaklenili v stanovanja, ce nocete ostat doma.
#ostanidoma

joggi79 ::

Alarmantno stanje pri 27 na intenzivni in 93 hospitaliziranih? :)) Upam, da ti je jasno, da jih je ponavadi vec hospitaliziranih zaradi zvitih gleznjev pa nikogar to ne briga, zaradi teh 93 pa stoji cela drzava.
Saj ce bi se slo to za kaksno drugo drzavo in ne mojo, bi se od smeha valjal po tleh... ker pa se gre za moj denar, ja nisem v javni upravi, kjer jih boli kurac za cel svet in je placa konec meseca ne glede na delo, pa mi vse skupaj ni pretirano smesno.

PrihajaNodi ::

SloKin je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

In zato ker grem 1x na teden po hrano se moram zaradi bedakov, ki ne upoštajo navodil okužit in prav tako plačevat dostavo? Resno?

A nisi bil ti zagovornik kitajskega varjenja vrat? Bomo pac starce zaklenili v stanovanja, ce nocete ostat doma.
#ostanidoma


Zakaj samo nas? Ker vi virusa ne prenašate? Seveda ne...

joggi79 je izjavil:

Alarmantno stanje pri 27 na intenzivni in 93 hospitaliziranih? :)) Upam, da ti je jasno, da jih je ponavadi vec hospitaliziranih zaradi zvitih gleznjev pa nikogar to ne briga, zaradi teh 93 pa stoji cela drzava.
Saj ce bi se slo to za kaksno drugo drzavo in ne mojo, bi se od smeha valjal po tleh... ker pa se gre za moj denar, ja nisem v javni upravi, kjer jih boli kurac za cel svet in je placa konec meseca ne glede na delo, pa mi vse skupaj ni pretirano smesno.


Roko na srce, če ne bi bilo ukrepov bi bile številke še veliko večje. Ker je slovensko prebivalstvo staro, sploh veš koliko žrtev bi bilo?

Zakaj se razburjate, država bo pomagala tistim na čakanju, na voljo so sedaj kmetijska dela za tiste, ki želijo delati, prav tako iščejo dostavljalce.

Povprečna starost slovenca je 43 let, 20% jih je starih nad 65 let. Torej, brez ukrepov Slovenija ne bi obstajala več.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

PrihajaNodi je izjavil:


Povprečna starost slovenca je 43 let, 20% jih je starih nad 65 let. Torej, brez ukrepov Slovenija ne bi obstajala več.


Čak mal korona pa vseeno še ni armagedon. Dejansko bi se smrtnost verjetno dvignila za 0.5% (na 1% redne podlage).
Slovenijo bi mnogo bolj prizadelo eno leto takih ukrepov kot korona brez ukrepov.
Bi bilo precej več prezgodaj mrtvih od drugače ozdravljivih bolezni in najbrž tudi že od lakote.

PrihajaNodi ::

Dobro vidim da Andrej0 moderira sedaj, vse lepo in prav, bi mu bil sicer hvaležen še če bi odstranil sovražno nastrojene komentarje proti starejšim.

Anyway nazaj na temo. Slovenija ima kot taka 20% poupulacije starejše od 65 let. Ukrep z zapiranjem občin je samo eden izmed ukrepov, ki lahko prepreči širjenje virusa. Glavni je itak da smo doma. Bodo pa sedaj tudi za kmete oziroma tiste, ki želijo delati na kmetijah dane dovolilnice za prehode med občinami.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

Blazzz ::

Pomembno je zgolj da rizicne skupine ostanejo doma, in seveda ljudje ki dnevno pridejo v stik z njimi (i.e. studentje, ki zivijo doma, in revezi, ki nimajo lastnega stanovanja). Za vse ostale so tej ukrepi precej bizarni in nepotrebni. Tule ko berem tvoje komentarje dobim obcutek, da so ti pomembni zgolj tvoji interesi. Nekako tako se mi slisijo tvoje zahteve, kot ce bi okuzeni bolniki iz infekcijske zahtevali, da zaprejo celotno obmocje klinicnega centra, da gredo lahko malo na sprehod. Odredi se karantena za ljudi 65+, subvencionira se jim hrana, ali se jim jo priskrbi zastonj, priskrbi se jim tudi vso ostalo potrebno oskrbo, prepove se obiske, ostalo pa laufa kot ponavadi. Zakaj bi rezal roko, ce te boli prst...

louser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dobro vidim da Andrej0 moderira sedaj, vse lepo in prav, bi mu bil sicer hvaležen še če bi odstranil sovražno nastrojene komentarje proti starejšim.

Anyway nazaj na temo. Slovenija ima kot taka 20% poupulacije starejše od 65 let. Ukrep z zapiranjem občin je samo eden izmed ukrepov, ki lahko prepreči širjenje virusa. Glavni je itak da smo doma. Bodo pa sedaj tudi za kmete oziroma tiste, ki želijo delati na kmetijah dane dovolilnice za prehode med občinami.
Kje si videl sovraštvo?
Ves point trenutne situacije je, da prwkužimo čimveč ljudi na najmanj škodljiv način.

Dejstvo, da je starostnik danes na javnih prostorih varnejši kot pa pred letom dni OSTAJA.

Kdor zanika to, sam sebi meče pesek v oči.

PrihajaNodi ::

Blazzz je izjavil:

Pomembno je zgolj da rizicne skupine ostanejo doma, in seveda ljudje ki dnevno pridejo v stik z njimi (i.e. studentje, ki zivijo doma, in revezi, ki nimajo lastnega stanovanja). Za vse ostale so tej ukrepi precej bizarni in nepotrebni. Tule ko berem tvoje komentarje dobim obcutek, da so ti pomembni zgolj tvoji interesi. Nekako tako se mi slisijo tvoje zahteve, kot ce bi okuzeni bolniki iz infekcijske zahtevali, da zaprejo celotno obmocje klinicnega centra, da gredo lahko malo na sprehod. Odredi se karantena za ljudi 65+, subvencionira se jim hrana, ali se jim jo priskrbi zastonj, priskrbi se jim tudi vso ostalo potrebno oskrbo, prepove se obiske, ostalo pa laufa kot ponavadi. Zakaj bi rezal roko, ce te boli prst...


Narobe. Egoistično je vaše ravnanje do starostnikov. 65 se sicer nisem, sem pa že v rizični skupini. Ne zavedaš se dejstva, da prebivalstvo ni mlado in bi lahko tole pohajkovanje med občinami lahko doseglo tudi tiste, ki so malo pod 65 let torej prav tako rizična skupina. Najhuje pa je to, da virus lahko mutira. In kaj bomo potem rekli? Nismo vedeli? Bolnišnice pa bodo prepolne starostnikov.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: joggi79 ()

louser ::

Bolnišnice nimajo dosti veze s starostniki. Imajo pa domovi s starostniki, kjer delajo zelo podhranjeno.
Tudi število okužb tam to potrjuje.

Sicer pa si moj komentar ignoriral.
Ti ga bom spisal še enkrat:
Dejstvo, da je starostnik danes na javnih prostorih varnejši kot pa pred letom dni OSTAJA.

PrihajaNodi ::

louser je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Dobro vidim da Andrej0 moderira sedaj, vse lepo in prav, bi mu bil sicer hvaležen še če bi odstranil sovražno nastrojene komentarje proti starejšim.

Anyway nazaj na temo. Slovenija ima kot taka 20% poupulacije starejše od 65 let. Ukrep z zapiranjem občin je samo eden izmed ukrepov, ki lahko prepreči širjenje virusa. Glavni je itak da smo doma. Bodo pa sedaj tudi za kmete oziroma tiste, ki želijo delati na kmetijah dane dovolilnice za prehode med občinami.
Kje si videl sovraštvo?
Ves point trenutne situacije je, da prwkužimo čimveč ljudi na najmanj škodljiv način.

Dejstvo, da je starostnik danes na javnih prostorih varnejši kot pa pred letom dni OSTAJA.

Kdor zanika to, sam sebi meče pesek v oči.


Če bi to držalo na Kitajskem ne bi uvedli tako strogih ukrepov kot so jih. Drži, da pred virusom s(m)o bili starostniki na javnih površinah varnih, vendar situacija ni kot je bila. Žal se bo potrebno prilagajati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

louser ::

Drži da si sedaj na javnih prostorih varnejši.
Ljudi je tam manj, držijo se razdalje, bolje skrbijo za higieno.
Respiratornih bolezni je manj kot lani, umrlih pravtako.

Kako torej si zdaj bolj ogroženi kot lani isti čas, ko je bilo vsakemu vseeno?

Mimogrede tudi vrednost nevarnih delcev v zraku se je zmanjšalo.

Aja, pa probaj potegniti še kakega strawmana ven. Tistih 15 je premalo, da bi me zavedli

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

PrihajaNodi ::

louser je izjavil:

Bolnišnice nimajo dosti veze s starostniki. Imajo pa domovi s starostniki, kjer delajo zelo podhranjeno.
Tudi število okužb tam to potrjuje.

Sicer pa si moj komentar ignoriral.
Ti ga bom spisal še enkrat:
Dejstvo, da je starostnik danes na javnih prostorih varnejši kot pa pred letom dni OSTAJA.


A zato v Italiji zboleva celotno medicinsko osebje? Glej, ukrepov se bo potrebno držat.

1. Maske bodo obvezne še vsaj leto dni
2. Pohajkovanje med občinami bo odvisno od števila bolnikov v državi in koliko se narod drži ukrepov (seveda bo vlada najverjetneje ukrepe spustila prehitro in bomo hitro spet nazaj za par mesecev v karanteni)
3. Potovanj ne bo, razen ko bo na voljo cepivo in boš dokazal da si bil cepljen
4. Druženj kot takih ne bo več, dokler ne bomo prepričani, da se stanje izboljšuje

Sam bi sicer povečal kazni za tiste, ki ne zdržijo biti doma.

louser je izjavil:

Drži da si sedaj na javnih prostorih varnejši.
Ljudi je tam manj, držijo se razdalje, bolje skrbijo za higieno.
Respiratornih bolezni je manj kot lani, umrlih pravtako.

Kako torej si zdaj bolj ogroženi kot lani isti čas, ko je bilo vsakemu vseeno?

Mimogrede tudi vrednost nevarnih delcev v zraku se je zmanjšalo.

Aja, pa probaj potegniti še kakega strawmana ven. Tistih 15 je premalo, da bi me zavedli


Ogrožen sem na mestih med ljudmi, torej trgovina, recimo ali pa javni potniški promet (sedaj sicer ne deluje).
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

louser ::

Moje trditve so zasnovane na dejstvih in preverjenih podatkih.
Ti si pa ven potegnil 4 nebuloze. Kam katera spada, tle:
https://yourlogicalfallacyis.com/

Še enkrat: Zakaj si danes manj varen kot pred letom dni na javnih prostorih, ko pa podatki kažejo drugače?

Ogrožen sem na mestih med ljudmi, torej trgovina, recimo ali pa javni potniški promet (sedaj sicer ne deluje).

Lani je tam razsajalo več bolezni kot danes. Pa tudi ljudje okrog tebe niso skrbeli za tvoje zdravje.
Lani nisi bil ogrožen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

PrihajaNodi ::

louser je izjavil:

Moje trditve so zasnovane na dejstvih in preverjenih podatkih.
Ti si pa ven potegnil 4 nebuloze. Kam katera spada, tle:
https://yourlogicalfallacyis.com/

Še enkrat: Zakaj si danes manj varen kot pred letom dni na javnih prostorih, ko pa podatki kažejo drugače?


Katera dejstva in kateri podatki? Kako veš, da stanje ne bi bilo enako kot v Italiji če ukrepi ne bi bili sprejeti? 15% je 300k starostnikov v Sloveniji, to pa ni več majhna številka.

Lani je tam razsajalo več bolezni kot danes. Pa tudi ljudje okrog tebe niso skrbeli za tvoje zdravje.
Lani nisi bil ogrožen?


KATERE BOLEZNI? SMO KAKŠNO IZKORENINILI? BODI SPECIFIČEN. Za korono se ve kdo umira.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

PrihajaNodi je izjavil:

louser je izjavil:


Dejstvo, da je starostnik danes na javnih prostorih varnejši kot pa pred letom dni OSTAJA.

Kdor zanika to, sam sebi meče pesek v oči.


Če bi to držalo na Kitajskem ne bi uvedli tako strogih ukrepov kot so jih. Drži, da pred virusom s(m)o bili starostniki na javnih površinah varnih, vendar situacija ni kot je bila. Žal se bo potrebno prilagajati.


To ne drži. Na Kitajskem so stroge ukrepe uvedli, ker jih pač lahko. Pri nas pa verjetno še kje drugje pa to nikoli ne bi šlo skozi. Za "martial law" rabiš pogoje najprej za uveljavitev, potem pa še za izvajanje. Mi ne prvega niti drugega nimamo...

Če pa se vrnem na temo... če malo pretiravam... imaš ljudi, ki se v življenju niso premaknili iz svoje občine, zdaj ko so pa prepovedali, so pa njim kršene pravice in svoboščine, ker so se ravno zbudili iz zimskega spanja in se jim je zaluštal, da bi malo raziskovali zunaj svoje občine...
««
36 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122779 (13037) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325359 (19337) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945673 (30460) AndrejO

Več podobnih tem