» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
35 / 76
»»

xx23 ::

sbawe64 je izjavil:

4 tedne, do maja, par mesecev in že je tu par let ter decenij.

0.0033 % smrtnost v Slo.V De 0.00506 %. v AT 0.0048235 %.
Sem preprićan da je od cigaret, diabetesa, raka, visokega pritiska, prometnih nesreč, samomorov, sezonske gripe znatno višji % in nobenih ukrepov.Ever.


Proti prometnim nesrečam je ogromno ukrepov vsako leto. O samomorih težko kaj pametujem. Za vse ostalo pa umirajo v glavnem starejši in to je dopustno pri nas in v okolici, žal.

Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.

mirzad ::

korona ne kosi srednjih in mladih... od vseh mrtvih je manj kot 5% ljudi pod 45 in še to so večinoma tudi že tako bolni ljudje

sbawe64 ::

xx23
Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.

A kar vse ?
Potem s hitro skrij v klet in 5 let ne pokukaj ven.
Ker si zamenjal covid19 z ebolo
https://www.worldometers.info/coronavir....
2020 is new 1984
Corona World order

Bojevnik ::

xx23 je izjavil:


Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.


Erm..., od vsega zacetka je bilo jasno, da so tu starejsi in tisti z ze nekaterimi zdravstvenimi problemi kriticna skupina....
Je bilo tudi cisto jasno, da je odstotek "mladih" z resnejsimi problemi majhen.. od vsega zacetka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

WizzardOfOZ ::

Korona virus je za zdravega mladega človeka enak prehladu. Za starejšega ali bolanega pa resen problem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

sbawe64 ::

Za starejšega ali bolanega je tudi prehlad/gripa resen problem.

Bojevnik
Kot sem že pisal, trenutna strategija se imenuje počasen kolektivni samomor.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

xx23 ::

https://www.theguardian.com/world/2020/...

Tudi mladi umirajo in še vedno je precej neznanega glede tega virusa.

mirzad ::

več mladi umre zaradi prometnih nesreč, prepovejmo avte

xx23 ::

mirzad je izjavil:

več mladi umre zaradi prometnih nesreč, prepovejmo avte


Podpiram, vsi na kolo.

Bojevnik ::

sbawe64 je izjavil:

Za starejšega ali bolanega je tudi prehlad/gripa resen problem.

Bojevnik
Kot sem že pisal, trenutna strategija se imenuje počasen kolektivni samomor.


Sem kdaj dajal obcutek, kot da se ne strinjam?

mirzad ::

kaj pa če se kr preventivno ubijemo, da nas ne bo korona pokončala!!!1

PrihajaNodi ::

mirzad je izjavil:

korona ne kosi srednjih in mladih... od vseh mrtvih je manj kot 5% ljudi pod 45 in še to so večinoma tudi že tako bolni ljudje


Jst sm 50+? Naj crknem po vase?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

xx23 je izjavil:

https://www.theguardian.com/world/2020/...

Tudi mladi umirajo in še vedno je precej neznanega glede tega virusa.

Zdravi ne.

MeGreat ::

PrihajaNodi je izjavil:

mirzad je izjavil:

korona ne kosi srednjih in mladih... od vseh mrtvih je manj kot 5% ljudi pod 45 in še to so večinoma tudi že tako bolni ljudje


Jst sm 50+? Naj crknem po vase?


Ne, doma ostani.

PrihajaNodi ::

Sj to delam. Morm pa tud v trgovino.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Gregor Virant
@GregorVirant1
Replying to @steinbuch
Iz prve roke: v FR je treba za vsak izhod izpolniti "attestation" (od 6.aprila je tudi zelo user-friendly smartphone varianta).Omejitev za sprehode je radij 1 km od doma, v trgovino (za nujne nakupe) lahko greš kamorkoli, tudi v drugo občino. Je pa statistika mnogo bolj kritična.

Gregor Virant
@GregorVirant1
Replying to @GregorVirant1 @steinbuch
Francoski policisti in žandarji množično pišejo globe, če je kdo zunaj brez attestation. 135 EUR, ob ponovitvi 200. Ne ocenjujem, ali je to razumno in sorazmerno, samo fakte navajam. Ljudje večinoma to sprejemajo kot normalno.

Predno jokate kako se vam godi krivica in omenjate neko policijsko državo hahaaa :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Sj se bo se zaostrilo vazelin. Bos videl. Naj se kar hecajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

mirzad je izjavil:

korona ne kosi srednjih in mladih... od vseh mrtvih je manj kot 5% ljudi pod 45 in še to so večinoma tudi že tako bolni ljudje


Jst sm 50+? Naj crknem po vase?


Hm.

Hm.

Ma ni to tako preprosto....

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

zobnik ::

Jaz bi predlagal vsem izdaljalcem.... da si nakupjo hrane za 1 leto in se zaprejo v klet, brez tv-ja in radia, naj samo stare knjige vzamejo s seboj.

Neverjetno kak lep svet bi bil brez takih ljudi :D

dexterboy ::

mirzad je izjavil:

kaj pa če se kr preventivno ubijemo, da nas ne bo korona pokončala!!!1

:) :D :))
Zmagovita!

PrihajaNodi je izjavil:


Jst sm 50+? Naj crknem po vase?

Kateri odgovori si želiš slišati?
Odgovor večine tukaj v tej temi ali odgovor ljudi širom republike?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

darksamurai ::

Nodi&co.

kdo izdeluje zdravila? Javni sektor? Ne! Gospodarstvo izdeluje zdravila!
kdo izdeluje zaščitno opremo? Gospodarstvo!
kdo izdeluje skalpele, ventilatorje, CT, MRI...? Gospodarstvo!
kdo v končni fazi plačuje vse te račune za zdravstvo in delovanje države? Gospodarstvo!
kdo skrbi za pridelavo, predelavo in dobavo hrane? Gospodarstvo!

Če crkne gospodarstvo, potem crkne zdravstvo, sociala, hrana... vse gre!

S. Koreja je primer države v kateri za vse skrbi JS /Država in vsi vemo v kakšni blaginji in bogastvu živijo ljudje.

louser ::

facepalm je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Ni problema, kar naj zapirajo vsako leto za 2-3 mesece. Moj predlog je samo, da se ob vsakem takem ukrepu starejšim vsakič za 10 % znižajo pokojnine.

A zato, ker starejsi zahtevajo, da se jih zasciti? Jih je kdo sploh kaj vprasal?

Njihova izvoljena stranka ne naredi nič za svoje volivce.
Pa vsako leto si penzijo prisluži več intelektuale, a na politični sceni, ki zastopa njihove interese je še vedno isti zmazek.

PrihajaNodi je izjavil:

Opazam kar precej sovrastva in nestrpnosti do nas starejsih. Se ko grem v trgovino nas grdo gledajo.
Nekaj je dejstvo, maske in razkuzevanje bo se nekaj casa onvezno. Pocitnic ne bo. Kdaj se bo pa zacelo druzit je pa odvisno od posameznikov. Menim, da bo drugi val Covida se mocnejsi in bo potrebno zaostriti pogoje kot v Srbiji.
@Vazelin kaksne imas ti obcutke? Se tudi pocutis, kot starejsa oseba, ogrozeno?

#ostanidoma #solidarnost

Beri moj komentar.
Vaši ljubljeni izvoljeni politični predstavniki so bogi, pričnite sami kandidirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Pika na i ::

Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Matko ::

GregiB je izjavil:

No, včeraj je družinski član dobil kazen od ministrstva za zdravje zaradi neupoštevanja odloka o zbiranju na javnih mestih, ker sta z znancem na Petrolu sedela za klopco 2m narazen in poklepetala (mimo je prišla policijska patrulja). Kazen: 41€ (polovička 20,5€) + 40€ sodna taksa = 60,5 €. Pritožbe oz. razlage dogodka s strani kaznovanega seveda niso upoštevali...

Kako je možno polovička in sodna taksa?

Lahko izbrišeš osebne podatke in prilepiš?

nekikr ::

sbawe64 je izjavil:

4 tedne, do maja, par mesecev in že je tu par let ter decenij.

0.0033 % smrtnost v Slo.V De 0.00506 %. v AT 0.0048235 %.
Sem preprićan da je od cigaret, diabetesa, raka, visokega pritiska, prometnih nesreč, samomorov, sezonske gripe znatno višji % in nobenih ukrepov.Ever.

Če se zgodi najhujši možni scenarij in to po celem svetu bo Corona vzela 5% toliko življenj, kot jih cigareti VSAKO LETO.

lexios ::

xx23 je izjavil:


Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.


Ukrepi so se začeli bolj kot Cervantesova parodija: https://www.24ur.com/novice/korona/stan...

Mr.B ::

lexios je izjavil:

xx23 je izjavil:


Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.


Ukrepi so se začeli bolj kot Cervantesova parodija: https://www.24ur.com/novice/korona/stan...

Nao sreöa da petlentnik ni.... https://www.bbc.com/news/uk-52165443
Koliko si star ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

lexios ::

Mr.B je izjavil:

lexios je izjavil:

xx23 je izjavil:


Pri Coroni so se ukrepi začeli, ko je postalo jasno, da bi lahko pokosila vse, tudi srednje in mlade.


Ukrepi so se začeli bolj kot Cervantesova parodija: https://www.24ur.com/novice/korona/stan...

Nao sreöa da petlentnik ni.... https://www.bbc.com/news/uk-52165443


Poglej datum članka:
https://www.thenewstribune.com/news/loc...

Koliko si star ?


Med tema primeroma.

Lej, ma sj ok..., če smo imeli lockdown, da se kupuje čas za raziskave in zdravstvo. Upam pa, da ne pričakujete, da bomo ob vsake sezoni gripe ponavljali zadeve? Da #ostanete doma ni potreben odlok in lockdown države!

Kako naprej? V še večjo krizo...
https://www.24ur.com/novice/korona/koro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

gusto ::

Have you tried turning it off and on again?

PrihajaNodi ::

A to je rockefeleer?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

Ne. Je pa bil milijonar.
Ona 26, on 89 let, ko sta se poročila.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ja valda, za reveze ni nikjer prostora. Logicno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mzakelj ::

Me kliče kolega če gremo na kofe ? Ok sem rekel pa tudi če opozarjajo da razsaja neki virus in naj se pazimo.Ah ena gripca spet in gremo.
S kolegom se dobiva in spijeva kofe, pride še en kolega in spijemo skupaj pivo. Nato prisede še tretji in še nekaj spijemo.
Nato se odpravim malo omotičen k 75 letni mami domov. Čez par dni začne mati nekaj jamrati in tudi mene se nekaj prijemlje.
Po slabem tednu sva oba tako slaba da morava v bolnišnico. In tam naju dajo skupaj eden zraven drugega.
Po dveh dneh pride zdravnik in reče : na voljo imamo samo en ventilar. Vi gospod ker ste mlajši imate večjo možnost preživetja.
In po dveh dneh mati umre, medtem ko se zdravim na intenzivni negi. Ker sem tako slab jo pokopljejo brez moje prisotnosti.
Tako izgubim najdražje kar sem imel v življenu.....

JEBENI KOFE !!!


Zgodba je izmišljena, ampak je verjetno lahko primerljiva s kako Italjansko ali Špansko, Ameriško ali Švedsko zgodbo.

Mogoče pride komu do živega, sploh nekaterim ka bi sedaj na obalici kofetkal ......

Blazzz ::

Me kliče kolega če gremo na kofe ? Ok sem rekel pa tudi če opozarjajo da razsaja neki virus in naj se pazimo.Ah ena gripca spet in gremo.
S kolegom se dobiva in spijeva kofe, pride še en kolega in spijemo skupaj pivo. Nato prisede še tretji in še nekaj spijemo.
Nato se odpravim domov, k ženi in otrokom. Ker noben ni 55+ prebolimo to kot lažji prehlad. Do mame 75+ še blizu ne grem, ker je v rizični skupini. Po enem tednu smo vsi preboleli bolezen in je ne bomo naprej širili.

Hvala bogu za kofe, da lahko grem ven na sonce in ne ždim depresivno doma. Rizični skupina pa naj se predlaga popolnoma izolacija. Če želijo tvegati jih pa tudi nebi omejeval. Saj nismo vrtec.

Te izmišljene zgodbice imajo lahko konec glih kakor si ga zaželiš.

Machete ::

mzakelj je izjavil:

Me kliče kolega če gremo na kofe ?
JEBENI KOFE !!!

Zgodba je izmišljena, ampak je verjetno lahko primerljiva s kako Italjansko ali Špansko, Ameriško ali Švedsko zgodbo.
Mogoče pride komu do živega, sploh nekaterim ka bi sedaj na obalici kofetkal ......


Ma ne jokcaj pa ne dramatiziraj s temi cmeravimi pravljicami. 99,9% slovenskega ozemlja je virus free. Okužb ni v firmah, tovarna, trgovinah, poštah (ok ena v Trzinu al tam nekje), dela se povsod normalno že od skozi, vlada se sprehaja v gruči in 'sestankuje' na Brdu povsem brez ukrepov, medicinci s prijatelji rihtajo okolice hiš (ja videno, nobene preobremenjenosti in ukrepov do nedružinskih članov). Ti si pa lahko zaklenjen notri, če ti tako paše, samo ne glupiraj s tem, da hočejo vsi v Portorož na kavico. Pa ne gre, da peljem teorijo, da je vse hoax, samo tehtanje ukrepov in postopanja morajo biti vsakodnevna in razumna. Ne pa lockdown za pol leta za vse od a-ž. No ja, mogoče ste pa eni mazohisti ali pa ekstremni introverti in zapečkarji in vam tako stanje nekako poboža dušo. Ne vem. Samo ne delat drame iz nečesa, kar ni več nevarnost kar vse povprek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mzakelj ::

Nevarnost ni ker je sonček posijal in se vsem zdi da se je razjasnilo nebo... Upam da ne pride do pooblačitve !!

lexios ::

Mogoče pride komu do živega, sploh nekaterim ka bi sedaj na obalici kofetkal ......


Marsikdo pa zgolj opozarja, da z lockdownom mednarodnega poštnega prometa, lockdownom uradov, lockdownom gospodarskih obratov, trgovin, mikro in makropodjetij ter lockdownom v zdravstvu (zobozdravniki, pregledi, operacije) itn. delamo več škode kot koristi! Mednarodni turizem se v tej krizi še dolgo ne bo pobral, ni pa potrebe, da ukrepi prizadenejo tudi ostale panoge. Lahko igram tenis in si podajam žogico z virusom levo desno, če hočem v sosednjo občino moram pa sproducirat papirologijo, birokratsko... Rekreacija je očitno v očeh birokracije bolj pomembna kot funkcionalen pravni sistem, funkcionalne občine in uradi ali varnost na cesti.

Jeb... tenis, balinanje in golf ter dopustovanje na obali. Je še marsikaj bolj bistveno za funkcioniranje države!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

mzakelj ::

Ok lahko greš od Ormoža do Portoroža brez problema. Samo prej nakaži za respirator in ko bo kupljen se gibaj.... Ampak tisti respirator ne pomeni da si ga kupil zase.. Če jih ne bo dovolj boš ravno tako ostal brez njega !!! Pa bi imelo zdravstvo nekaj, pa tudi vsi ti sedaj potrebni izletov !!!

PrihajaNodi ::

mzakelj je izjavil:

Me kliče kolega če gremo na kofe ? Ok sem rekel pa tudi če opozarjajo da razsaja neki virus in naj se pazimo.Ah ena gripca spet in gremo.
S kolegom se dobiva in spijeva kofe, pride še en kolega in spijemo skupaj pivo. Nato prisede še tretji in še nekaj spijemo.
Nato se odpravim malo omotičen k 75 letni mami domov. Čez par dni začne mati nekaj jamrati in tudi mene se nekaj prijemlje.
Po slabem tednu sva oba tako slaba da morava v bolnišnico. In tam naju dajo skupaj eden zraven drugega.
Po dveh dneh pride zdravnik in reče : na voljo imamo samo en ventilar. Vi gospod ker ste mlajši imate večjo možnost preživetja.
In po dveh dneh mati umre, medtem ko se zdravim na intenzivni negi. Ker sem tako slab jo pokopljejo brez moje prisotnosti.
Tako izgubim najdražje kar sem imel v življenu.....

JEBENI KOFE !!!


Zgodba je izmišljena, ampak je verjetno lahko primerljiva s kako Italjansko ali Špansko, Ameriško ali Švedsko zgodbo.

Mogoče pride komu do živega, sploh nekaterim ka bi sedaj na obalici kofetkal ......


Zakaj mislis da jaz tako opozarjam tu? Sem 50+ in nas bi najraje kar postrelili.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mzakelj ::

Postrelili bi vas najraje "kofetkarji" ne pa ostali. Sam nisem videl staršev že kak mesec in pol. Sam živim v mestu oni na vasi. S punco imava poklice kjer sva v stiku z ljudmi. In ona isto ni videla staršev od blizu že dolgo časa. Pa živijo samo par ulic stran. Smo se ODALJILI za ta čas da jih OHRANIMO ZDRAVE !!!

WarpedGone ::

Je še marsikaj bolj bistveno za funkcioniranje države!

Država čist fajn funkcionira ... včeraj sm dobil grozilno pismo od FURSa in nato še sms naj nemudoma dostavim dokumentacijo o nakupu osnovnih sredstev v januarju.

Odziv na moj "dafuq!?" je bil "oprostite, napaka".

Tko da ne širiti očitnih neresnic, kako nič ne delajo. Pospešeno in zelo zavzeto delajo napake ...
Zbogom in hvala za vse ribe

lexios ::

:D Država super funkcionira, ko je potrebno pobirat davke, FURS in banke bodo iz krize izšle zmagovalke.

Machete ::

WarpedGone je izjavil:

Je še marsikaj bolj bistveno za funkcioniranje države!

Država čist fajn funkcionira ... včeraj sm dobil grozilno pismo od FURSa in nato še sms naj nemudoma dostavim dokumentacijo o nakupu osnovnih sredstev v januarju.

Odziv na moj "dafuq!?" je bil "oprostite, napaka".

Tko da ne širiti očitnih neresnic, kako nič ne delajo. Pospešeno in zelo zavzeto delajo napake ...



Na fursu jim čitno dogaja.
Kolega je isti mail dobil

+
TOLE!!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Badwolff ::

WarpedGone je izjavil:

Je še marsikaj bolj bistveno za funkcioniranje države!

Država čist fajn funkcionira ... včeraj sm dobil grozilno pismo od FURSa in nato še sms naj nemudoma dostavim dokumentacijo o nakupu osnovnih sredstev v januarju.

Odziv na moj "dafuq!?" je bil "oprostite, napaka".

Tko da ne širiti očitnih neresnic, kako nič ne delajo. Pospešeno in zelo zavzeto delajo napake ...


Tudi jaz

PrihajaNodi ::

Kaj so osnovna sredstva? Recimo solata in krompir ali avto?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

lexios ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj so osnovna sredstva? Recimo solata in krompir ali avto?


Solata zagotovo ne, se da par mesecev preživeti tudi brez, lažje kot brez avta ali krompirja.

HappyPills ::

PrihajaNodi je izjavil:

mirzad je izjavil:

korona ne kosi srednjih in mladih... od vseh mrtvih je manj kot 5% ljudi pod 45 in še to so večinoma tudi že tako bolni ljudje


Jst sm 50+? Naj crknem po vase?


Ne dramatiziraj. 106 letnica je to z levo roko predelala pa nauš ti.

Machete ::

Sa mo on je v Romuniji, kjer ni zdravstva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WarpedGone ::

Če zboliš $ostaniDoma.
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

Machete je izjavil:

Sa mo on je v Romuniji, kjer ni zdravstva.


V karanteni sem v Sloveniji.

Ko bo konc pa grem tja nazaj. Zdej me najbolj skrbi da se neb nalezu. Se po bajti sm zacev okol hodt z masko.
Kle pa berem vase komentarje kako ne morte vn pa kakp bo gospodarstvo umrlo.
V Pribjatu niso ustavl gospodarstvo in poglejte koliko jih je umrlo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

««
35 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122780 (13038) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324252 (13650) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325361 (19339) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945674 (30461) AndrejO

Več podobnih tem