» »

Začetki v Pythonu

Začetki v Pythonu

komp900 ::

Vem, da je aktivna posebna tema prav za Python, a tam je vse že zelo staro in linki niso ravno ažurni ali sploh aktivni.

Zanima me, kje bi se lahko najhitreje naučil uporabljati Python. Ta jezik sem si izbral, ker je menda najlažji. Do sedaj sem si pogledal HTML in CSS, sedaj pa bi rad naredil kaj več in kasneje zadevo navezal na SQL in XML.
Ob redni službi 8-16, bi rad najhitreje prišel do znanja, ki bi ga tudi tu uproabljal. Najbolj me zanima data science, torej delo s podatki. To izvajamo tudi tu. Se pravi bi sčasoma potreboval znanje xml, sql, json, api in seveda web, kot html, css in jquery in javascript.

Kaj mi predlagate? Recimo Codecademy se mi je zdel super, a Python je tam v večini plačljiv (2ka je zastonj). Vse povsod je praktično potrebno plačati. Ali se splača iti na online tečaj. Recimo Smartninja ima tečaj povsem za Python.

Doma bo težko, sploh ob redni službi...

Hvala za vse predloge. Vsak posebej mi bo prišel prav. :)

P.S.: Še to me zanima, če je to znanje dela s podatki in bazami danes uporabno tudi v ne IT podjetjih? Za ostalo programiranje se mi zdi, da je potrebno imeti več znanja ostalih tehnologij in nasploh delovanja PC in sistemov.
  • spremenilo: komp900 ()

komp900 ::

Ok, anyone? :O

A so tile tečaji ok? Kaj pa free online Python delavnice?

Hvala

A110 ::

projekt tomo bo verjetno za zacetek vredu za ciste osnove. drugace pa pojdi na spletno ucilnico fmf in imas pod prvi letnik uvod v programiranje kjer se ucijo osnove pythona in imas tudi videoposnetke predavanj kjer so stvari razlozene

komp900 ::

Super. Tale spleta učilnica je kar fina. A je za nadaljnje delo res nujno, da preskušam vse te programe? ALi se usmerim v uvoz/izvoz podatkov in zapis v xml in podobno oz. ali vmes poskušam na primeru razvozlati delovanje aplikacije spisane v Pythonu?

Kako ste ostali začeli?

DOOM_er ::

meni je vedno najbolše imet en konkreten problem ki ga moram rešit. Ne mislim v smislu neke komplicirane zadeve ki ima en kup enih različnih "featurjev" ampak preprosta zadeva. In potem od tam naprej, če si daš na začetku, naredil bom to pa to neki oh in sploh, pol itak samo izgubljaš živce in motivacijo ker nič ne deluje kot bi moralo :D
Robots will steal your job. But that's OK

A110 ::

imam tudi jaz vprasašnje. kaj se učiti oz početi z pythonom ko osnove že znaš? recimo project euler vem da je vredu ampak so problemi velikokrat bolj matematične narave kot računalniške. torej bolj resevanje vprasanja in optmiziranja casovne zahtevnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

komp900 ::

Ok. Ne vem, katere podatke naj še dam. Rad bi se naučil neko uporabno znanje. Cilj je pač, da znam narediti "preprosto" aplikacijo s Pythonom, izvoziti xml, torej poznam tudi xml, narediti spletno stran, pošiljati in prejemati podatke ter to spremljati. Zraven bi dodal še delo z bazami, torej sql.

Kako pa naj se na začetku orientiram?

Hvala.

acookook ::

DOOM_er je izjavil:

meni je vedno najbolše imet en konkreten problem ki ga moram rešit. Ne mislim v smislu neke komplicirane zadeve ki ima en kup enih različnih "featurjev" ampak preprosta zadeva. In potem od tam naprej, če si daš na začetku, naredil bom to pa to neki oh in sploh, pol itak samo izgubljaš živce in motivacijo ker nič ne deluje kot bi moralo :D

ja, samo začetniki si težko znajo najti "konkretne" probleme. ravno ta faza ne najtežja, saj je marsikateri problem na (začetniško) oko "lahek" za rešiti, se pa lahko izkaže, da je uber težek. Zato je moj predlog, da se sem polinkajo kake strani z dejanskimi (začetniškimi) projekti, kjer je programski jezik res samo bolj ali manj orodje.

komp900 ::

Take zadeve bi bile super. To bo koristilo še marsikomu. Če bi kdo objavil vsaj kaj.

Sam sem se prijavil na Python tečaj pri Smartninji
(Programiranje za začetnike). Do takrat imam še 2 tedna, ta čas pa bom namenil web designu - HTML, css in Bootstrapu. Imam že en projekt za spletno stran, a pred tem bi rad še povadil. Verjetno je najbolje, da naredim še kakšen duplikat obstoječe spletne strani in se tako naučim. Morda kdo predlaga 2 ali 3, kjer se ne zakomplicira z JS.

Bolj ne skrbi, da mi bo Python hodil narobe v službi, kjer je glavni C#. Vendar gre doma vse počasi. Če ti nekdo pokaže je seveda veliko hitreje.

Kaj pa bi recimo moral še znati za data analysta. Kaj tak delavec dela v IT in kaj v ostalih podjetjih? Glede znanj ciljam na programersko kot tudi praktično usmerjeno znanje.

Malo sem bil dolg, a upam, da bo kdo podal kakšen koristen nasvet.

Hvala. :D

mr_chai ::

Cilj ti ne sme biti "naučil se bom programski jezik X", ampak "naučil se bom razmišljati, kot programer" in "naučil se bom razmišljati, kot računalnik"

Kajti nič ti ne pomaga, če veš kaj je to cegu, kramp, lopata, mešalec, cement, če na koncu ne veš kako se te stvari skombinira, da se zgradi hišo.


Za uvod:
https://www.edx.org/course/cs50s-introd... (šele po tem se pjt učit python, django, baze...)
Za večerno branje:
https://www.amazon.com/D-Digital-Brian-...

Ahim ::

komp900 je izjavil:

Bolj ne skrbi, da mi bo Python hodil narobe v službi, kjer je glavni C#. Vendar gre doma vse počasi. Če ti nekdo pokaže je seveda veliko hitreje.

Noben jezik ti ne bo hodil narobe nikoli v zivljenju, sploh pa ne v sluzbi (ki tudi ni vecna) ... se od Prologa bi kaj odnesel :))

Bo3z ::

A110 je izjavil:

projekt tomo bo verjetno za zacetek vredu za ciste osnove. drugace pa pojdi na spletno ucilnico fmf in imas pod prvi letnik uvod v programiranje kjer se ucijo osnove pythona in imas tudi videoposnetke predavanj kjer so stvari razlozene


*Fri, predava demšar in človek je res top za tole.

kuall ::

komp900 je izjavil:

Kako pa naj se na začetku orientiram?

Če moraš to spraševat na forumu in nimaš avtomatično intuicije (katere ne rabiš imeti prav močno razvite), da se vse da najti v googlu, potem je to slab znak, da boš lahko postal programer.
Zadaj si program, ki bi ti prav prišel in ga začni pisat, kar ne znaš pa vprašaj google, posebej stackoverflow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bi najhitreje dobil znanje za tekoče delo programerja?

Oddelek: Programiranje
396064 (4332) Phantomeye
»

Začetki programiranja

Oddelek: Pomoč in nasveti
233205 (2253) FTad
»

Kje se kaj učite online?

Oddelek: Programiranje
486020 (3933) scipascapa
»

Učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
164565 (1118) brodul
»

Slovenski study group za online predmete na Stanfordu

Oddelek: Šola
152540 (2033) Zero0ne

Več podobnih tem