» »

Čakanje na domu, 80%

Čakanje na domu, 80%

«
1
2

;-) ::

Zanima me kako je z "čakanjem na domu",
potem tisti, ki imajo minimalce bodo v bistvu ves dohodek, ki ga dobijo dobili 80% minimalne plače. To je 529€, ali bo možno, da še dobijo kako razliko do minimalne plače oz. kako socialno podporo ?

buttcrack ::

Zakaj bi pa za 0 dela dobil še kakšen dodatek? Mar ni že pohvale vredno da dobiš 500€+?
Prej je blo mnogim treba garat za 20% več.

Magic1 ::

Bolj je problem, da je kup ljudi na "minimalcu", ki so pa normalno zaslužili z nadurami in dodatki dvojno. Torej bodo zdaj na cca 50%.
Magic

;-) ::

Magic1 je izjavil:

Bolj je problem, da je kup ljudi na "minimalcu", ki so pa normalno zaslužili z nadurami in dodatki dvojno. Torej bodo zdaj na cca 50%.

To ravno.

koyotee ::

Dodatki so izvzeti iz minimalne place. V vsakem primeru je najmanj kar lahko kdo dobi 70% minimalne place.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sivistol ::

sam dobil za cel teden 90% plače , za čakanje na domu

;-) ::

kako pa je s tem.

te lako da delodajalec naprimer prvi in zadnji teden na čakanje vmes pa delaš, ali pa celo po dnevih, npr petek in ponedeljek delaš, v soboto je potreba itd. ?

Iščemo pač skupne rešitve in je nov zakon zelo ohlapen nikjer ne piše da moraš biti v eno itd.

buttcrack ::

Sam sem pol meseca delal, ta teden stari dopust, pol spet delam, pol šenkam plus ure, ko pa še teh zmanjka, pa pač čakanje...

nurmaln ::

Magic1 je izjavil:

Bolj je problem, da je kup ljudi na "minimalcu", ki so pa normalno zaslužili z nadurami in dodatki dvojno. Torej bodo zdaj na cca 50%.

Ne bo držalo. Čakanje na delo doma se plača 80% povprečja zadnjih treh mesecev. Razni dodatki so del plače in se računajo kot plača. V firmi kjer imajo po pogodbi vsi minimalca + stimulacija (provizija od prodaje), bodo nekateri sodelavci za čakanje na delo dobivali 80% od minimalne plače, drugi sodelavci (z istim zneskom v pogodbi) pa cca 2500€ bruto, ker so imeli povprečje zadnje tri mesece cca 3100€ bruto.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

IL_DIAVOLO ::

buttcrack je izjavil:

Sam sem pol meseca delal, ta teden stari dopust, pol spet delam, pol šenkam plus ure, ko pa še teh zmanjka, pa pač čakanje...


Ti se pa pustiš okoli prinašat.

MadMicka ::

Kateri nov zakon je zelo ohlapen? Da bi delal prvi teden in zadnji teden pandemije, ni problema, tudi ni problema, da bi vsak drugi dan delal, ampak v takšnih primerih delodajalec ne do dobil od države povračila dela plače. Kot pravi ZUIPPP v 1. odstavku 10. člena, ki sicer še ni bil objavljen v uradnem listu: "Delodajalec lahko pravico do delnega povračila nadomestil plače zaradi začasnega čakanja na delo uveljavlja le enkrat in največ za tri zaporedne mesec.

nurmaln ::

MadMicka je izjavil:

Kateri nov zakon je zelo ohlapen? Da bi delal prvi teden in zadnji teden pandemije, ni problema, tudi ni problema, da bi vsak drugi dan delal, ampak v takšnih primerih delodajalec ne do dobil od države povračila dela plače. Kot pravi ZUIPPP v 1. odstavku 10. člena, ki sicer še ni bil objavljen v uradnem listu: "Delodajalec lahko pravico do delnega povračila nadomestil plače zaradi začasnega čakanja na delo uveljavlja le enkrat in največ za tri zaporedne mesec.

Drži ja, vprašanje je samo ali bo ta zakon sploh dejansko objavljen v UL oziroma če bo prišel v veljavo, ker kaže bo novi "mega zakonski paket" pokril ista področja in precej bolj radodarno kot ZUIPPP.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

buttcrack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Sam sem pol meseca delal, ta teden stari dopust, pol spet delam, pol šenkam plus ure, ko pa še teh zmanjka, pa pač čakanje...


Ti se pa pustiš okoli prinašat.

Moja odločitev, me ni nihče nategnil.

starboi ::

Seveda da te je, samo se tega ne zavedaš. Hlapčevska miselnost v tem primeru zelo izstopa. :|

IL_DIAVOLO ::

buttcrack je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Sam sem pol meseca delal, ta teden stari dopust, pol spet delam, pol šenkam plus ure, ko pa še teh zmanjka, pa pač čakanje...


Ti se pa pustiš okoli prinašat.

Moja odločitev, me ni nihče nategnil.


Seveda ja.

Zdravo najboljši delavec, malo nam gre knap, bi bil naslednji teden doma, vidim da se mas dosti starega dopusta. Pa kaki petek si se lahko doma, ker mas edino ti tolko viska ur. Saj ves, boljse zdaj, ko ni dela, ko pa pol, ko bojo vsi na dopustu.

Si se nasel?

Alien123 ::

To pa moreš bit posebna ovčka, da daš svoj stari dopust, svoje plus ure, za čas ko bi itq moral bit na čakanju :))

nurmaln ::

Alien123 je izjavil:

To pa moreš bit posebna ovčka, da daš svoj stari dopust, svoje plus ure, za čas ko bi itq moral bit na čakanju :))

Podjetje, ki ima neenakomerno razdeljen delovni čas, ne more dati delavca na čakanje in zahtevati nadomestila, če ima ta delavec plus ure, katere je še mogoče izkoristiti.
Ovčka.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

sbawe64 ::

Saj do 30.6 mora prvo porabiti starega.Ga sploh bo ?
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Alien123 ::

nurmaln je izjavil:

Alien123 je izjavil:

To pa moreš bit posebna ovčka, da daš svoj stari dopust, svoje plus ure, za čas ko bi itq moral bit na čakanju :))

Podjetje, ki ima neenakomerno razdeljen delovni čas, ne more dati delavca na čakanje in zahtevati nadomestila, če ima ta delavec plus ure, katere je še mogoče izkoristiti.
Ovčka.


Prvo kot prvo, zakaj bi kdo delal nadure, če jih sam ne more koristit oz niso izplačane.
Kolko vidim je slovenija polna takšnih ovac.

louser ::

To ni njegov problem, če ga do sedaj ni mogel. Naloga delodajalca je, da delavcem zagotavlja delo in omogoči izrabo dopusta.

nurmaln ::

Alien123 je izjavil:


Prvo kot prvo, zakaj bi kdo delal nadure, če jih sam ne more koristit oz niso izplačane.
Kolko vidim je slovenija polna takšnih ovac.

Mogoče pa kdo ne gleda strogo na število oddelanih ur, ampak na delo katerega je potrebno opraviti in glede na odgovornost, ki jo je sprejel za določeno plačilo.
Pač niso vsi mezdni delavci. Ampak ne sekiraj se, dokler razmišljaš tako kot očitno razmišljaš, boš lahko vedno ostal mezdni delavec.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

showsover ::

Louser, ti nisi ravno reprezentativen modrec, ali? Zakonsko je tocno doloceno, kako je potrebno izrabiti dopust in koliko skupaj. Prav tako lahko dopust tudi zapade, kar sicer resno odsvetujem, ampak je mogoce, delodajalec ne utrpi sankcije zaradi tega.

Alien123 ::

nurmaln je izjavil:

Alien123 je izjavil:


Prvo kot prvo, zakaj bi kdo delal nadure, če jih sam ne more koristit oz niso izplačane.
Kolko vidim je slovenija polna takšnih ovac.

Mogoče pa kdo ne gleda strogo na število oddelanih ur, ampak na delo katerega je potrebno opraviti in glede na odgovornost, ki jo je sprejel za določeno plačilo.
Pač niso vsi mezdni delavci. Ampak ne sekiraj se, dokler razmišljaš tako kot očitno razmišljaš, boš lahko vedno ostal mezdni delavec.


Zakaj bi delal 15 ur na dan, če lahko isto oz več zaslužim v manj kot 8ih? Hmm

mgermo ::

A lahko delodajalec odredi dolovne dneve v mesecu, ki se delajo medtem ko si na cakanju? Dobi on povrnjeno od drzave? Kako je delavec placan?

;-) ::

Lahko sem spraseval sindikat. Lahko baje en dan delas en dan na cakanju in spet in spet

mgermo ::

Potni in malica so normalno placani ali sodijo v tistih 80%? Ce si na cakanju si na cakanju ne pa da pol meseca delaš!! Ffs

Žiiiga ::

Doma si, ni malice in prevoza.

Zaenkrat kaže da je obveza vrniti se na delo do 7 dni na mesec.

(2) Delavec ima v času začasnega čakanja na delo obveznost, da se na zahtevo delodajalca vrne na delo
do sedem zaporednih dni v tekočem mesecu. Delodajalec mora o tem predhodno obvestiti Zavod za zaposlovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Žiiiga ()

mgermo ::

Do sedem zaporednih dni. Nezaporednih pa? Krneki.

mojsterleo ::

;-) je izjavil:

Zanima me kako je z "čakanjem na domu",
potem tisti, ki imajo minimalce bodo v bistvu ves dohodek, ki ga dobijo dobili 80% minimalne plače. To je 529EUR, ali bo možno, da še dobijo kako razliko do minimalne plače oz. kako socialno podporo ?

Kot zaenkrat kaže, bo v skladu s protikorona paketom višina plače osebe na čakanju 80% povprečja zadnje tri mesece, vendar ne nižja od minimalne bruto plače (940 bruto oz ca 700 neto) in ne višja od povprečne bruto plače v RS (prispevke krije RS).
To se mi zdi zgolj pošteno glede na to da bodo (upravičeni) sp-jevci dobili 700 eur neto in še 400 eur za prispevke, tj 1100 eur skupaj.
Seveda se lahko stvari še spremenijo, ampak izpod tega skoraj ni mogoče iti.
Poleg tega me zanima, kako bodo (stari) dopust forsirali v javnem sektorju. Nefer je, da bodo pomoč zasebnikom forsirali preko izkoriščenja starega dopusta, nadur in delno še novega, javni sektor pa bo takoj po krizi lepo še en mesec doma. Potem bo pa itak poletje pa spet dopusti... Za čičanje pa čakanje in neko 'kvazi' delo od doma jim je treba avtomatsko odvzet stari dopust, če bo kriza zaključena pred 30.6.

Zgodovina sprememb…

Argica ::

Tudi jaz fasal odločbo od 1.4 dalje :(

mgermo ::

A res lahko delaš en dan drug dan na čakanju pa spet delaš in tako cel mesec? Ali celo 7 zaporednih dni delas, 1 dan čakanja, in spet 7 zaporednih dni. Za 80% plače. To je dovoljeno??

WizzardOfOZ ::

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

Vazelin ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

200 dodatka maš
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

Kot prvo, ta ukrep še ni sprejet.

s.p.ji pa so dobili prst v rit, ker moraš dokazati, da ti je posel upadel zaradi korone.

Kar preprosto pomeni, da moraš oddat obrazec, ki ga bo nekdo nekoč pogledal in se odločil...

Seveda, ko bodo korona ukrepi sprejeti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Vazelin je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

200 dodatka maš


Kakor vem je to samo za določene poklice ki delajo s strankami itd.
Quack !

testacc1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

Welcome to EUSSR

WizzardOfOZ ::

Vazelin je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Se pravi eni ne delajo nič pa dobijo minimalca, sp-ji ne delajo nič, pa dobijo 700€ + 400€ za prispevke, tisti, ki pa delamo, pa prst globoko v rit in davke?

200 dodatka maš


Če hodiš v službo, ja, če pa delaš od doma pa ne. Če sem jaz prav razumel.

Matko ::

Izplačila delavcev:
delo v podjetju: 100% plača + malica + potni stroški
delo od doma: 100% plača + malica (tu lahko odpadejo posamezni dodatki)
čakanje doma: 80% plače (povprečje zadnjih treh mesecev)

Koliko bo delodajalec zanj dobil od države ni njegov problem.

Če sta oba (delodajalec in delavec normalna) se bosta že zmenila, glede dopusta ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

;-) ::

Argica je izjavil:

Tudi jaz fasal odločbo od 1.4 dalje :(

Jaz pa na koncu ne ker smo ugotovili da davcne ustanove ne dobijo pomoči, tak da "delamo" od doma čeprav nič ne delamo. Me prav zanima kam bo vse to šlo...

korenje3 ::

buttcrack je izjavil:

Zakaj bi pa za 0 dela dobil še kakšen dodatek? Mar ni že pohvale vredno da dobiš 500€+?
Prej je blo mnogim treba garat za 20% več.


Zato ker če delaš za drugega za 10€/h, potem pričakuješ redno plačo, ne pa da te delodajalec odstavi ko te ne rabi več kot da si s.p. in da delaš za 80€/h.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bastadu ::

Kolikor vem bo 200€ kriznega dodatka pripadalo vsem, ki delajo, saj bo za le te država podjetjem oprostila plačilo pokojninskega in invalidskega zavarovanja in v zameno od podjetij zahtevala, da delavcem izplačajo teh neobdavčenih 200€.

korenje3 ::

Bo pa zdej tiste, ki delajo sedaj od doma in ki imajo popoldanski s.p. kr fajn postavilo na realna tla. Najprej 8 ur za 10€/h preko remote desktop, potem pa alt+tab na drugem zaslonu za 80€/h.

Matko je izjavil:

Izplačila delavcev:
delo v podjetju: 100% plača + malica + potni stroški
delo od doma: 100% plača + malica (tu lahko odpadejo posamezni dodatki)
čakanje doma: 80% plače (povprečje zadnjih treh mesecev)

Koliko bo delodajalec zanj dobil od države ni njegov problem.

Če sta oba (delodajalec in delavec normalna) se bosta že zmenila, glede dopusta ipd.


Verjemi da bodo določeni podjetniki kr fajn kradl. Sedaj se bo videlo, ko ti bodo začeli direktno odžirat od neto plače.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Urbano#Desno ::

;-) je izjavil:

Argica je izjavil:

Tudi jaz fasal odločbo od 1.4 dalje :(

Jaz pa na koncu ne ker smo ugotovili da davcne ustanove ne dobijo pomoči, tak da "delamo" od doma čeprav nič ne delamo. Me prav zanima kam bo vse to šlo...


Ja a ni to fajn. Tudi jaz imam tu doma primer ko kao delajo od doma pa ceprav 90 posto ljudi nima dostopa do sluzbenega racunala :) . No prejsnj teden so jim zaceli nekaj namigovati o cakanju samo dosedaj se ni nic konkretno. A teli iz ju in js bodo tudi dobili unih 200 eur? :D

korenje3 ::

;-) je izjavil:

Argica je izjavil:

Tudi jaz fasal odločbo od 1.4 dalje :(

Jaz pa na koncu ne ker smo ugotovili da davcne ustanove ne dobijo pomoči, tak da "delamo" od doma čeprav nič ne delamo. Me prav zanima kam bo vse to šlo...


a ni v javnih ustanovah delamo vedno v narekovajih? ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

buttcrack ::

kdor ne loči med hodit na šiht in delat, ni v JU :D

chucki ::

A v JU dobimo 200eur, ce delamo?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Urbano#Desno ::

chucki je izjavil:

A v JU dobimo 200eur, ce delamo?


Če delate seveda dobite. Skupni strošek za državo bo glih ene dva jurja. :))

chucki ::

A ni bilo receno, da je dodatek samo za gospodarstvo...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Alien123 ::

Ja mi v javnih gospodarskih službah bi lahko dobli vsaj 500e dodatka, ker smo pridni.

call_cry-pto ::

Tkole, ce bo corona trajala relativno kratek cas so zdajsnji ukrepi oziroma pomoc mogoce uredu. Ce bo korona trajala dolgo pa ne. V tem primeru se odpise vse dolgove, ki jih imate do drzave. Drzava zagotovi osnovne zivljenjske potrebscine, zastojn internet. Ce boste dolgo zaprti denarja kej prevec itak ne rabte, ni morja, ni izletov, ni popivanja po gostilnah in vecerje v mischelin zvezdicah. Ni stroskov za benz, ni stroskov za avto, za ljubice in draga darila tudi ne. Za jest pa bo dovolj. Razvedril na internetu do onemoglosti. Kruha in iger zagotovljeno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Firma na čakanju

Oddelek: Loža
161923 (1456) SeMiNeSanja
»

Neizplačilo, neodzivnost delodajalca. Kakšne so možnosti?

Oddelek: Loža
181707 (930) MadMicka
»

Delodajalec in obvestilo o vrnitvi na delo

Oddelek: Loža
162014 (1042) Utk
»

Izredni dopust

Oddelek: Loža
264147 (2942) St235

Več podobnih tem