» »

Najprimernejša banka/kartica za dvigovanje s PayPal-a

Najprimernejša banka/kartica za dvigovanje s PayPal-a

Batash ::

Sem prepričan da je že to nekdo dobro naštudiral.

Tak vsaki mesec pa pol dvignem 500EUR s PayPala. Trenutno imam debetno kartico VISA pri abanki, ker je za študente zasonj. Vendar zmeraj ko dvignem 500EUR pri PayPalu, vzame PayPal 2EUR, nato pa še abanka vzame 9,90EUR (2% od 498EUR). Sem vprašal abanko zakaj plačam teh 9,90EUR, in sem dobil naslednji odgovor:

"VISA Electron debetna kartica je vezana na račun, v vašem primeru Akeš študentski račun in se vsa sredstva prenašajo lahko le na račun, s kartico pa se sredstva koristijo. Prenos tako ni mogoče spremeniti. Vsi prenosi iz računov pri spletnih trgovcih se bodo vedno poknjižili na račun in posledično se obračuna provizija skladno z Veljavno Tarifo Abanke."

Torej trenutno povprečno plačam kakih 7EUR/mesec stroškov, da lahko dvigujem s PayPala.

Hvala za odgovore, raje vprašam tukaj, kot pa pri bankah, saj bi vsaka banka me skušala prepričati po svoje.
  • spremenilo: Batash ()

mat xxl ::

Ne pozabi še Fursa obvestiti in prijaviti pravilno teh prihodkov, ker sicer tako ali tako od banke dobijo podatke ....

AC_DC ::

Meni ob računu http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac... je bil strošek withdrawa iz PP samo strošek PP 3-4 eur.

Si v ceniku banke našel napisano postavko, ki jo zaračunajo ?

Dvigaš iz PP v eur ali kateri drugi valuti ?


Za 9,90 sem našel samo sledeče:
http://www.abanka.si/zavarovanje-kartic/
Cena
Letna zavarovalna premija znaša 9,90 EUR po osebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Batash ::

mat xxl je izjavil:

Ne pozabi še Fursa obvestiti in prijaviti pravilno teh prihodkov, ker sicer tako ali tako od banke dobijo podatke ....

Ta denar dobivam s coach-anjem ljudi pri igri league of legends (pač, na paypalu mi plačajo kot "darilo"). Odkrito povedano nevem kot kaj se to smatra, ampak sem pa pravkar malo pobrskal in naletel na to:
http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

sklepam da je vse kul za mene? xD

mojca ::

Jaz prenašam na (francoski) bančni račun povsem brez provizije, s francoskega pa spet brez provizije kamorkoli drugam. Seveda pa PayPal trga nezanemarljivo provizijo pri vsakem *prejemu* plačila. Pri dvigu potem nič več. Ta nasvet ti verjetno ne pomaga preveč, mi je pa vseeno čudno, da si banka vzame 10 EUR.

Batash ::

AC_DC je izjavil:

Meni ob računu http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac... je bil strošek withdrawa iz PP samo strošek PP 3-4 eur.

Si v ceniku banke našel napisano postavko, ki jo zaračunajo ?

Dvigaš iz PP v eur ali kateri drugi valuti ?


Za 9,90 sem našel samo sledeče:
http://www.abanka.si/zavarovanje-kartic/
Cena
Letna zavarovalna premija znaša 9,90 EUR po osebi.


Imam debetno viso ter akeš. Ko prejmem denar na to viso, se mi avtomatsko izvede prenos nakazila na TRR, kar je 2% zneska. Zakaj točno tako, sem prilepil citat od abanke v prvi objavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Batash ()

DarwiN ::

Kateri tier (al kako se reče) pa si pri LOLu? Ker sem pravkar bratu svetoval, naj gre tudi on za coacha in bo služil milijone, ampak je baje silver ribič. :d Bojda si šele pri "diamond" ranku zaslužiš nek respect? Pojma nimam. I'm too old for this shit. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

AC_DC ::

Batash je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Ne pozabi še Fursa obvestiti in prijaviti pravilno teh prihodkov, ker sicer tako ali tako od banke dobijo podatke ....

Ta denar dobivam s coach-anjem ljudi pri igri league of legends (pač, na paypalu mi plačajo kot "darilo"). Odkrito povedano nevem kot kaj se to smatra, ampak sem pa pravkar malo pobrskal in naletel na to:
http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

sklepam da je vse kul za mene? xD

Samo če imaš reg. podjetje.

mat xxl ::

Dejansko ni, dajatve bodo od tega usekali tam na 60% , če je to sem pa tja občasno bi bilo OK, tako, pa, ko te najdejo, navadno tja po novem letu marca do junija boš plačal še za vse nazaj ..... ŽAL. Ceneje bi bil s.p. pa stroški gor .... ali celo popoldanski s.p. z fiksno mislim da 20% obdavčitvijo na prihodke ....

Ja begunci prihajajo hraniti jih bo treba država rabi denar.... Sam sem imel ene 15 prodaj rabljenih svojih izdelkov in sem denar dobil na Paypal in ja so me inšpicirali ali preprodajam, ko sem vse dokazal, da gre res za rabljene stvari, katere nisem kupil z namenom preprodaje so šele nehali, živcev mi je pa šlo too much ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Batash ::

AC_DC je izjavil:

Batash je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Ne pozabi še Fursa obvestiti in prijaviti pravilno teh prihodkov, ker sicer tako ali tako od banke dobijo podatke ....

Ta denar dobivam s coach-anjem ljudi pri igri league of legends (pač, na paypalu mi plačajo kot "darilo"). Odkrito povedano nevem kot kaj se to smatra, ampak sem pa pravkar malo pobrskal in naletel na to:
http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

sklepam da je vse kul za mene? xD

Samo če imaš reg. podjetje.


Zgleda da bom malo temo menjal, ker nisem znal da je to lahko problematično...

Če nimam registriranega podjetja torej moram obvestiti Furs? Kje je torej meja ko nekdo mora obvestiti fursa? Npr nekdo ki dvigne 50EUR ker je prodal burek na ebayu in npr nekdo ki dvigne 400EUR na mesec? Ma sploh veze zakaj ta denar dobim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Batash ()

Magic1 ::

Ne, ti sploh ne smes bureka prodajat na ebayu. Ti lahko prodajas le rabljene syvari,ki so ble ze ocolane s davki. Novih izdelkov in storitev pa ne. Rabis eno vrsto biznisa za to pocet.
Magic

Batash ::

mat xxl je izjavil:

Ne pozabi še Fursa obvestiti in prijaviti pravilno teh prihodkov, ker sicer tako ali tako od banke dobijo podatke ....

Čez kako leto sem večkrat že dvignil denar... Kakšni nasveti, da ne bom naletel v večje probleme? :(



DarwiN je izjavil:

Kateri tier (al kako se reče) pa si pri LOLu? Ker sem pravkar bratu svetoval, naj gre tudi on za coacha in bo služil milijone, ampak je baje silver ribič. :d Bojda si šele pri "diamond" ranku zaslužiš nek respect? Pojma nimam. I'm too old for this shit. :D

Hah, sem master tier, kar je top 0.05% igralcev. Pravzaprav deloma boostam deloma coacham, ampak coachanje se lepše sliši. Če nisi diamond 3 ali pa več, bo težko koga prepričati da ti kaj plača...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Batash ()

hamez66 ::

Čestitke, da si tako dober, pa da lahko še kaj zaslužiš s tem. Master tier je že skoraj level, da bi lahko igral za kakšen LCS team, ali bil vsaj sub?

Batash ::

hamez66 je izjavil:

Čestitke, da si tako dober, pa da lahko še kaj zaslužiš s tem. Master tier je že skoraj level, da bi lahko igral za kakšen LCS team, ali bil vsaj sub?

LCS je druga stvar... Imam premajhen champ pool, + nimam dobrih izkušenj s team playom. Raje ostajam pri čem sem trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Batash ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokerstars - izplačilo

Oddelek: Loža
158905 (2985) baxon
»

Katero debetno kartico?

Oddelek: Loža
142931 (2620) jizzer
»

TRR račun

Oddelek: Loža
184723 (4167) BaToCarx
»

PayPal - Moneybookers

Oddelek: Loža
274470 (3453) alless
»

PayPal withdraw z Mastercard

Oddelek: Omrežja in internet
273669 (3279) amigo_no1

Več podobnih tem