» »

"Fantje, mislim, da sem skrekal Doom Eternal. Resno."

"Fantje, mislim, da sem skrekal Doom Eternal. Resno."

vir: Flickr

Slo-Tech - Tako se je na Redditu glasil zapis srečnega najditelja zagonske datoteke brez DRM zaščite za pravkar izšlo igro Doom Eternal. Če se spomnite, iziti bi morala že lani novembra, pa ni, doletela jo je preložitev in avtorji, Id Software ter predstavniki založbe Bethesda so tedaj zagotavljali, da bodo vmesni čas porabili za izboljšave. Pričakovanja nostalgikov so bila namreč velika, prejšnja inkarnacija je namreč pred štirimi leti navdušila tako igralce kot kritike.

Včeraj si je bilo igro končno moč prenesti v zameno za 50 USD in eden prvih kupcev je med brskanjem po namestitvenih datotekah odkril mapo z dodatno izvršilno datoteko, ta je bila enakega imena, a precej manjša po velikosti. Izkazalo se je, da je z njo moč zamenjati originalno datoteko, s tem pa Doom Eternal pognati brez zloglasne zaščite Denuvo. Najditelj je zadevo brž razkril javnosti in splet so nemudoma preplavile šale o tem, kako so si pri ID Software sami skrekali igro.

Pri Bethesdi so sicer pohiteli in popravili namestitvene datoteke na svojih strežnikih, a podarjeni DOOMEternalx64vk.exe se odtlej že veselo deli na spletu. Je pa seveda še ena možnost: da gre pri vsem skupaj za pretanjeno marketinško akcijo, za nekakšen brezplačen demo, ki bo po nekaj urah živahnega streljanja pošasti preprosto nehal delovati.

34 komentarjev

Ganon ::

Ne piratiziram. Igre, ki mi omogočijo ure in ure zabave, z veseljem kupim in podprem avtorje.

kow ::

Ganon je izjavil:

Ne piratiziram. Igre, ki mi omogočijo ure in ure zabave, z veseljem kupim in podprem avtorje.


Ne, ker si posebej ekstra moralen. Ampak, ker so se zadnjih 20 let stvari mocno spremenile. Vecina igralcev (odrasli) si danes lahko privosci nakup igre, saj imajo dohodke.
20 let nazaj "mularija" pac ni imela tega privilegija.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ne piratiziram. Igre, ki mi omogočijo ure in ure zabave, z veseljem kupim in podprem avtorje.


Ne, ker si posebej ekstra moralen. Ampak, ker so se zadnjih 20 let stvari mocno spremenile. Vecina igralcev (odrasli) si danes lahko privosci nakup igre, saj imajo dohodke.
20 let nazaj "mularija" pac ni imela tega privilegija.

BS,
Samo standard je šel gor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

anketar ::

še pommite tovariši demote na tlačenki? #memberberries #goodtimes year 2000 was 30 years ago

filip007 ::

Kakšen standard, počakaš pol leta pa je. Iger je kakor hočeš, pa še traja, da popravke naredijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

yayo ::

imaš tudi na slotechu člane s pcji za 2000+evrov, kine kupijo ene igre...

hojnikb ::

yayo je izjavil:

imaš tudi na slotechu člane s pcji za 2000+evrov, kine kupijo ene igre...

Hej, več keša za hw :\
#brezpodpisa

Horas ::

js tut ne vem zakaj bi nekaj kupoval če je na voljo zastonj! mislim...

DustWolf ::

Obstajajo pa tudi dejanski "krekerji" ki znajo pognat debugger in poznajo metode za odstranit zaščito...
http://www.juresah.si/

Mohimm ::

Sem za anti-piracy zaščite dokler
- ni potrebe po alway-online zadevah (kaj bo čez 5 let ko bodo ugasnili server za meni najljubšo igro)
- ni malware (sony rootkit, verzije securoma,...)
- ni potrebe po posebenem HW (kaj bo ko bo nov HDMI DRM standard...)

Moderno krekanje je pa precej več dela kot spremljanje debuggerja... Če si včasih hex popravil par bytov in je delalo, je sedaj 3x hashiran in kriptiran bin...

Osebno pa sem len, in uporabljam predvsem steam, kjer je problem že prva točka... :)
Špile pa se kupuje ko si jih lahko privoščiš. To pač ni nujno za preživetje... Za kvalitetne špile tudi ni problem dati več... Ampak dobiš celotno valve kolekcijo za ~10EUR, ob razprodajah, kvalitetne indie špile na raznih bundlih, AAA fps-je po 5EUR (kako leto kasneje),...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mohimm ()

Er333 ::

Ne samo standard, generacija ljudi se je zamenjala. Ko sem bil mulc bi mi foter odtrgal glavo, če bi dal 30€ za "igrico". Zdaj imam svoje prihodke in svoje mišljenje o porabi denarja.

Evolve ::

Za tak špil pa res ni problem dat nekaj šoldov.. že za soundtrack bi dal :)

louser ::

Evolve je izjavil:

Za tak špil pa res ni problem dat nekaj šoldov.. že za soundtrack bi dal :)

Podpiram piratizacijo. Je legitimna oblika konkurence, ki cene distributerjev drži na normalni ravni.

Vazelin ::

jaz bom počakal, da malo pade cena oz. kupil rabljeno. ps4
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Senior Dev ::

kow je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ne piratiziram. Igre, ki mi omogočijo ure in ure zabave, z veseljem kupim in podprem avtorje.


Ne, ker si posebej ekstra moralen. Ampak, ker so se zadnjih 20 let stvari mocno spremenile. Vecina igralcev (odrasli) si danes lahko privosci nakup igre, saj imajo dohodke.
20 let nazaj "mularija" pac ni imela tega privilegija.

Tako je. Nekoč so igre igrali otroci, danes pa le še odrasli. Mladina se danes zabava drugače. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Furbo ::

Sodeč po posnetku igranja, se tole komot preskoči. Zgleda dolgočasno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

yayo ::

PrimozR ::

yayo je izjavil:

imaš tudi na slotechu člane s pcji za 2000+evrov, kine kupijo ene igre...



Če se jim da ukvarjati s cracki...

Glugy ::

Doom pač hoče na začetku zaslužt kokr se da kar je edino prav; noče pa zdej bit proti piratom pa neki. Sej tud Rimworld razvijalec je rekel da rajš vid da se piratizira kot pa da ima pol še dodatne stroške z raznimi ponarejenimi steam ključi. Da ga to več stane. To bo tud super da bo mogoče kdo lahko testiral koliko te razni sistemi za preprečevanje piratiziranja vplivajo ; če vplivajo na sam zahtev strojne opreme pri igri. Mislm da je bistvu sicer bistvo da zadeva ni prehitr shekana; tole so mal prehitr najdl celo za Doom ki po navad ni piškav.

c3p0 ::

Sicer ne igram iger, ali zelo redko (Subnautico nazadnje), a glede na screenshot je retro faktor morda dovolj velik, da bi poskusil.

Miki N ::

Prekleto, preden sem opazil, da gre za novico sem bil prepričan, da je to še en Šintaro post. :/

DustWolf ::

Mohimm je izjavil:

Moderno krekanje je pa precej več dela kot spremljanje debuggerja... Če si včasih hex popravil par bytov in je delalo, je sedaj 3x hashiran in kriptiran bin...


Ampak vseeno se mora v runtime-u prevesti v nekaj kar vsaj na tvoji mašini dela. Torej je crackable.

PrimozR je izjavil:

Če se jim da ukvarjati s cracki...


Cracka se tudi slovenske igre za učenje kitare za katere nihče ne ve da obstajajo kaj šele da bi jih kdo igral. :) Pač za vajo, tako da si nekje napisan da si crack pa ti naredil. :)
http://www.juresah.si/

PrimozR ::

Ne mislim narediti crack, ciljam na uporabljanje.

hojnikb ::

A res je težko dol potegnat repack, kjer samo klikneš install in igraš ? :\
Shit, slotech is lazy af.
#brezpodpisa

Horas ::

Er333 je izjavil:

Ne samo standard, generacija ljudi se je zamenjala. Ko sem bil mulc bi mi foter odtrgal glavo, če bi dal 30€ za "igrico". Zdaj imam svoje prihodke in svoje mišljenje o porabi denarja.


se pravi mu ni uspelo pri tvoji vzgoji.

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

A res je težko dol potegnat repack, kjer samo klikneš install in igraš ? :\
Shit, slotech is lazy af.

Steamu sem vrgel X €. Če bo karkoli narobe, se jim bom drl na tech support, ker so za to tam pa za to sem jim plačal. Iskati repacke (karkoli že je to) po shady straneh, iskati pravo verzijo z najnovejšim updejtom, ki odpravi buge, itd...

Mislim OK, tukaj se ven mečem, v bistvu pa sploh ne igram. Ampak tistih par ur letno, kar igram, se pa definitivno ne mislim ukvarjati z nedelujočimi oz. buggy cracki.

hojnikb ::

heh, scenski relisi so vcasih boljsi kot original, ker ponekod je denuvo kompletno odstranjen in stem tezave, ki so povezane z njim.
lepo se tudi vidi pri doomu, performance penalty originala tudi ni nezanemarljiv.

Z drugimi besedami, scen vec kot ocitno ne poznas. Pa nic za to, prav je da se podpre developerje.
#brezpodpisa

sleby ::

kupil na hrk. kje teji ljudje dobijo kljuce? vseeno 20 eur ceneje kot v original stacuni.
je pa isto hud, kot prejsnji del. za moje pojme vreden nakupa.

Vazelin ::

Miki N je izjavil:

Prekleto, preden sem opazil, da gre za novico sem bil prepričan, da je to še en Šintaro post. :/

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

call_cry-pto ::

kow je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ne piratiziram. Igre, ki mi omogočijo ure in ure zabave, z veseljem kupim in podprem avtorje.


Ne, ker si posebej ekstra moralen. Ampak, ker so se zadnjih 20 let stvari mocno spremenile. Vecina igralcev (odrasli) si danes lahko privosci nakup igre, saj imajo dohodke.
20 let nazaj "mularija" pac ni imela tega privilegija.

Ja to je res. Vcasih "fotri" niso igrali igric.

Zmajc ::

Ja, namesto tega so sedeli po gostilnah pili pivo, šlatali kelnerce ter bli all around "real men" ;((

ahac ::

Miki N je izjavil:

Prekleto, preden sem opazil, da gre za novico sem bil prepričan, da je to še en Šintaro post. :/


V bistvu to, da Slo-Tech nima gaming novic, razen take kot je ta... to velik pove o pogledu na piratstvo v Sloveniji. To je očitno bolj zanimivo kot gaming sam. Warez je še vedno nekaj normalnega, bedak je pa tisti, ki igro kupi. #balkanforever
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Markoff ::

kow je izjavil:

Ne, ker si posebej ekstra moralen. Ampak, ker so se zadnjih 20 let stvari mocno spremenile. Vecina igralcev (odrasli) si danes lahko privosci nakup igre, saj imajo dohodke.
20 let nazaj "mularija" pac ni imela tega privilegija.

Tole. Plus akcije. Plus achievementi, ki dodajo dodaten čar igri. Igre nisem piratiziral že par let.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

PrimozR ::

Ma, realno, pri akcija na Steamu po letu ali več po izidu... Če samo začnem vsak dan igrati vse, kar imam kupljeno, po eno uro, sem pomojem dober do konca življenja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37639499 (8331) oo7
»

Rage 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10812459 (5630) yoco
»

Uplay igre - prodaja

Oddelek: Igre
101501 (1140) louser
»

Kje dobiti MacOS X Yosemite (10.10)?

Oddelek: Operacijski sistemi
242294 (1895) pirx
»

Težave pri namestitvi Office 2016

Oddelek: Programska oprema
357518 (7039) dunda

Več podobnih tem