» »

FMF fizika

FMF fizika

HARAR1 ::

Vpisal sem se na prvo stopnjo Fizika (un).
Pred parimi dnevi pa povejo da je rok podaljšan do 9.4, zato sem začel razmišljati ali je bila odlocitev pravilna. Ok, MAT in FIZ (imel 3 leta) sem imel in mam povprecje vedno 4-5 (gre bp, nisem pa genijalen) v gimnaziji. Nismo pa mel npr programiranja. Zanimajo me mnenja, torej ali je bila odločitev pametna (namen imam resno in sproti delati), glede na težavnost in manjko programiranja.

joze67 ::

Pri fiziki je programiranje manj od najmanjše stvari. Če ti bo fizika (strokovni predmeti) šla, boš šel skozi programiranje kot nož skozi maslo.

HotBurek ::

Kwa boš pa delal z fiziko, ne da bi znal programirat?

V vsakem primeru se (na)uči programirat. Računalnik je orodje isto kot kramp pa lopata; bolj kot ga znaš uporabljat, več problemov boš lahko rešil.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Fizikalko ::

HotBurek je izjavil:

Kwa boš pa delal z fiziko, ne da bi znal programirat?


Hehe, ravno to je poanta fizika: da zna realne probleme razbiti na podprobleme in tako rešiti kompleksne stvari, pa naj bo to fizika, biznis, firma, ali pa arhitektura SWja. Če se seveda hkrati nauči osnov tega, kjer bo to svojo sposobnost reševanja problemov udejanjal.

Tako ni naključje, da v svoji karieri srečujem fizike na res raznolikih področjih (jih manjšina dela direktno na področju fizike, vključno z mano).

HotBurek ::

Ali je osnovno znanje programiranja nekaj, kar ti omogoča reševanje teh kompleksnih stvari ali ne?

Če je, potem se naj nauči programiranje. Jst bi sicer reku, da tud, če bo na kmetiji sir delal, naj se nauči osnove programiranja.

Če pa ni potrebe po znanju osnovnega programiranja za reševanje kompleksnih stvari, bi me pa zanimalo, kako poteka takšno delo, da odsotnost software-a (in vse, kar se vrti okrog tega) ne vpliva na delo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Fizikalko ::

Kompleksen solution selling.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113961 (5503) PH03N1X
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656157 (40833) DaMachk
»

Vpis na FMF

Oddelek: Šola
162681 (2350) const3314
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146495 (34015) awy

Več podobnih tem