» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
7 / 40
»»

mirzad ::

Vazelin je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Evropa bo zgubila identiteto, če bo dovolila tovrsten nadzor.


Saj že doovoli vsak posameznik. Vsak ima s seboj GPS napravi ki mu sledi 24/7 vsak njegov gib, mikrofon da mu prisluškuje, itd. Reče se mu smartphone.

Primerjat to in primerjat kitajski princip s prepoznavo obraza kjerkoli v javnosti ni ravno isto. Tudi osebnih kreditnih točk še nimamo v stilu, če greš čez cesto brez zebre ne boš mogel it v neko šolo... fucked up. Zaenkrat še ni dokaza da vlade v Evropi izkorišča sledenje (razen sedaj v ITA, če se ne motim in morda ŠPA)

V Avstriji

asdf_jklc ::

Saj so že večkrat ti na oblasti poudarili, da nikoli več nebo, kot je bilo... ko začneš malo seštevat ugotoviš, da pri tem korona virusu 1 in 1 in 1 ni več tri in da vse skupaj vsaj malo smrdi:
- ukrepi gredo v uvedbo diktature
- ukrepi gredo v umik gotovine
- ukrepi gredo v smeri popolnega omejevanja svobode
- virus lepo sprošča pokojninske sisteme po svetu

... pod pretvezo 'javnega zdravja'. Sem daleč od tega, da verjamem v ravno zemljo in podobne štose, ampak tukaj me pa res niso prepričali, da je tale virus delo narave. Zgodba je vse bolj podobna boju proti pedofiliji - za otroke gre.

PrihajaNodi ::

asdf_jklc je izjavil:

Saj so že večkrat ti na oblasti poudarili, da nikoli več nebo, kot je bilo... ko začneš malo seštevat ugotoviš, da pri tem korona virusu 1 in 1 in 1 ni več tri in da vse skupaj vsaj malo smrdi:
- ukrepi gredo v uvedbo diktature
- ukrepi gredo v umik gotovine
- ukrepi gredo v smeri popolnega omejevanja svobode
- virus lepo sprošča pokojninske sisteme po svetu

... pod pretvezo 'javnega zdravja'. Sem daleč od tega, da verjamem v ravno zemljo in podobne štose, ampak tukaj me pa res niso prepričali, da je tale virus delo narave. Zgodba je vse bolj podobna boju proti pedofiliji - za otroke gre.


Aleluyah. Sem ze mislil, da nas je samo nekaj, ki tako razmisljajo.
Fuck this nazi fascist system, rather die under corona virus than in controlled system.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Roko na srce situacija je res rahlo "shady".
dri3r

Vazelin ::

Za Kitajsko je ta virus res prišel kot naročen:
- s protesti v Hongkongu je konec
- Xi je še poglobil nadzor
- v celotnem letu bo še vedno dokaj lepa gospodarska rast
- virus se je čudežno omejil na Hubei. Kot da bi bil geografsko vezan na določeno področje
- gospodarski zlom konkurentov

Hmmm
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

asdf_jklc ::

Jap dodajmo zraven še eno zadevo - zdej še nekaj stvari imamo, po koncu tegale, pričakujem, da bom živel pod mostom. Le kako je lažje ljudi kontrolirat, kot da jim vse pobereš, nato pa jih s hrano držiš za jajca.

vostok_1 ::

Dri3r je izjavil:

Roko na srce situacija je res rahlo "shady".


Hehe. Vsak dan je eden več med nami.

Eni sicer se mal bolj upamo špekulirat. Drugi ste še previdni.
Ne upate rečt kaj, ampak veste, da nekaj smrdi. Nekaj ne štima. Začenjajo se porajat dvomi.


Ampak nič za to. Kmalu bodo vlade odredile brisanje "fake newsa" in "spletnega influencinga", ki se ne strinja z mainstream narativo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Urbano#Desno ::

asdf_jklc je izjavil:


- ukrepi gredo v uvedbo diktature

kateri? Vse dosedaj deluje bolj na nivoju priporočil in ni vsiljevano (na žalost).

asdf_jklc je izjavil:


- ukrepi gredo v umik gotovine


To je itak že dolgo pot. jaz imem poleg kartic že od decembra 20€ ki jih še nisem zapravil.

asdf_jklc je izjavil:


- ukrepi gredo v smeri popolnega omejevanja svobode


Ej ja omejevanje svobode bi bil stalinov režim.

asdf_jklc je izjavil:


- virus lepo sprošča pokojninske sisteme po svetu


hmm kr nekaj tudi če v Italiji hipotetično umre še 100X toliko ljudi in so vsi statostniki bo skupaj umrlo dobrih 400k ljudi (pa te bi večinoma umrli nekaj mesecev do nakaj let kot bi sicer) se to njihovemu pokojniskemu sistemu ne bo bistveno poznalo. Imajo 60M ljudi in slabšo demografsko sliko kot mi ki imamo slabo 1/3 ljudi na penziji. Tam nekje pri 10M bi se jim poznalo. Dosedanjih 4k pa je za strošek pokojninske blagajne bolj zaokroževalna napaka.

vostok_1 ::

400k starostnikov ni ravno majhna cifra za enoletno žetev.
Če bo cepivo "začuda neučinkovito" bo teh sezon malo več.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

HotBurek ::

V Sloveniji vsak mesec umre 1700 ljudi. Zaradi tega virusa je v letošnem letu umrlih že en človek.

Res zanimiv eksperiment, kako daleč se da kontrolirati množico.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mirzad ::

kateri? Vse dosedaj deluje bolj na nivoju priporočil in ni vsiljevano (na žalost).

- sledenje mobilnim telefonom v imenu javnega zdravja

- za potovanje med naselji se moraš najprej javit pri policiji oziroma drugem represivnem organu (kitajci imajo že)

- karantena za politične nasprotnike (tko kot je bil goli otok al pa sibirija)

- prepoved zbiranja skupin ljudi na javnih mestih (to imamo že)

- ukinitev volitev (izrael)

- nadzor ljudi z droni (španija)

...

mirzad ::

virus ne verjamem da je umeten, samo izkoristili so ga v svoje namene

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:

400k starostnikov ni ravno majhna cifra za enoletno žetev.
Če bo cepivo "začuda neučinkovito" bo teh sezon malo več.


Lani je italija imela 700k umrlih večinoma so verjetno bili starostniki. jaz sem prepričan da skupno število mrtvih letos ne bo bistveno drugačno samo porazdelitev po mesecih bo drugačna pa še to ne bistveno.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

mirzad je izjavil:

virus ne verjamem da je umeten, samo izkoristili so ga v svoje namene


Direktnega dokaza sicer ni, in vrjetno ne bo, ker to bi pomenilo WW3.
Ampak lahko poučeno sklepamo. CCP počne mnoge nečednosti. Trenutno jim virus gre močno na roko, ker ZDA bo po vsej vrjetnosti doživela Italijo x (vstavi enomestno cifro).

Urbano#Desno je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

400k starostnikov ni ravno majhna cifra za enoletno žetev.
Če bo cepivo "začuda neučinkovito" bo teh sezon malo več.


Lani je italija imela 700k umrlih večinoma so verjetno bili starostniki. jaz sem prepričan da skupno število mrtvih letos ne bo bistveno drugačno samo porazdelitev po mesecih bo drugačna pa še to ne bistveno.


Koliko ljudi bi umrlo, če ukrepi ne bi bili sprejeti...najbrž bistveno bistveno več od te cifre.
We'll never know.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Urbano#Desno ::

mirzad je izjavil:


kateri? Vse dosedaj deluje bolj na nivoju priporočil in ni vsiljevano (na žalost).

- sledenje mobilnim telefonom v imenu javnega zdravja

- za potovanje med naselji se moraš najprej javit pri policiji oziroma drugem represivnem organu (kitajci imajo že)

- karantena za politične nasprotnike (tko kot je bil goli otok al pa sibirija)

- prepoved zbiranja skupin ljudi na javnih mestih (to imamo že)

- ukinitev volitev (izrael)

- nadzor ljudi z droni (španija)

...


Lej če bodo ti ukrepi septembra še prisotni (tisti ki dejansko obstajajo) častim kosilo (razen kitajske), ker po enem tednu zaključiti da je to za zmeraj meji na klinično paranojo sploh ker polovica napisanega je plod domišljije.

dj cotto ::

Urbano#Desno je izjavil:

Lani je italija imela 700k umrlih večinoma so verjetno bili starostniki.


579.000 je bilo vseh umrlih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

vostok_1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

mirzad je izjavil:


kateri? Vse dosedaj deluje bolj na nivoju priporočil in ni vsiljevano (na žalost).

- sledenje mobilnim telefonom v imenu javnega zdravja

- za potovanje med naselji se moraš najprej javit pri policiji oziroma drugem represivnem organu (kitajci imajo že)

- karantena za politične nasprotnike (tko kot je bil goli otok al pa sibirija)

- prepoved zbiranja skupin ljudi na javnih mestih (to imamo že)

- ukinitev volitev (izrael)

- nadzor ljudi z droni (španija)

...


Lej če bodo ti ukrepi septembra še prisotni (tisti ki dejansko obstajajo) častim kosilo (razen kitajske), ker po enem tednu zaključiti da je to za zmeraj meji na klinično paranojo sploh ker polovica napisanega je plod domišljije.



Ne, skoraj zagotovo septembra ne bodo preganjali ljudi z droni. Bo pa zakonodaja imela precedens.

Kako je tisto, enkrat ko odpreš pandorino skrinjico ni več poti nazaj.
A je še pot nazaj v pre 9/11 čas?
Not really.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Fritz ::

Vazelin je izjavil:

Takšnega lockdowna sveta ni bilo niti med WW2. Jaz upam, da se po koncu tega sranja prebudim v svet, kot je bil. Ne bi rad, da se zbudimo v kakšno Kitajska like državo z droni in AI kamerami.

Japajade..a je med 2. sv. vojno bil lockdown in zakaj bi sploh bil potreben?

Verjetno pa med bombardiranjem Londona in Hamburga ljudje niso stali na ulicah in šteli aviončkov. Če že delamo butaste primerjave.

Bullshit asymmetry principle: The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Miki N ::

mirzad je izjavil:

Če me obvarujejo virusa, naj zaradi mene pozaprejo vse neodgovorne sprehajalce in odpustijo vse novinarje. Jaz želim živeti, prav tako želim, da preživi moja družina.

Zaradi takih norcev nam lahko uvajajo diktaturo, žalostno.



Ne glede ali gre zgolj za strahopetnost ali resnično skrb, nihče nima pravice "trgovati" na ta način in zahtevati, da ostali žrtvujejo vso svobodo, kot da je on in njegova družina neko skrivno narodno bogastvo. Naj se rešijo kot vedo in znajo, nihče jim ne brani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vitez ::

Sem edini, ki mu je vse to absurdno? Ok, virus je, folk umira, v glavnem stari in bolani. In jaz naj zdaj zato cele dneve doma čepim kot podgana in žrtvujem osebno svobodo dneve, mesece, morda leta? Zakaj mi ni nihče predlagal, naj se neham voziti z avtom, ker so vsak dan nesreče na cesti?

Meni je to vse popolnoma bedasto, umirajo ljudje, ki bi umrli po naravni poti, ker so stari in bolani in nekdo bo moral na glas povedati, da je omejevanje človekovih svoboščin pod krinko skrbjo za zdravje absurd. Posledice bodo veliko hujše, kot bi bilo št. žrtev virusa. To bo kolaps gospodarstva, smaomori, družinske tragedije, depresivna stanja, morda vojne.

Miki N ::

Zanimivo bo danes spremljati tukaj "matematiko cene življenja", ko je sicer na srečo blag potres (po zadnjih podatkih) v ZG opomnil, da so vendarle izjeme glede ukrepov - da je vsaka nevarnost RELATIVNA. Sedaj bodo hiteli tukaj delati neke vrste hierarhično lestvico nesreč. Ampak zakaj recimo gospodarska kriza in posledična revščina ni izjema? Jo podcenjujejo? Mogoče mislijo, da "pri nas ne bo tako hudo"? Saj to je vendar povsem enak argument kot "je zgolj gripa". Pričakujte mentalne akrobacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

lexios ::


Japajade..a je med 2. sv. vojno bil lockdown in zakaj bi sploh bil potreben?

Verjetno pa med bombardiranjem Londona in Hamburga ljudje niso stali na ulicah in šteli aviončkov. Če že delamo butaste primerjave.


Vbistvu ni butasta primerjava, za današnje čase odlična! Drugi časi so to zdj, rezultat poneumljanja šolskega sistema in razvajenosti potrošništva najbrž. Marsikdo tu se sprašuje kaj smrdi. In o tem se strinjam.

Smrdi pa še nekaj! Zdrav razum je crknu! Morda ga je nadomestil strah pred nevidnimi silami v ozadju. Ta boj z nevidnim sovražnikom je vcepljen! Življenski standard nekaterih previsoko. Prelepo se imate! Za vsem tem kričanjem o svobodi, se mi zdi, je predvsem strah za ohranjanje udobja časa, katerega ste vajeni in s katerim ste se obdali. Za vse tiste, ki nič nimajo in na katere ste že zdavnaj pozabili - ni razlike...

Lepo, da vas skrbi osebna svoboda, ampak ali je 21. stoletje sploh še obdobje demokracije, osebne svobode in zasebnosti? Kolk vas uporablja pametne telefone? Kolk ste solidarni? Narod je že ujetnik sovražnega govora, politične korektnosti, cenzure, birokratskega in pravnega sistema itd itd, tudi brez kitajskih ukrepov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Poldi112 ::

In kaj boste naredil glede tega? Če bi res to verjeli, bi že zdavnaj izvajali državno nepokorščino. Pa ste lepo pridno doma, anede? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Miki N ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj boste naredil glede tega? Če bi res to verjeli, bi že zdavnaj izvajali državno nepokorščino. Pa ste lepo pridno doma, anede? :)


Zase govori. Jaz sem moral včeraj v stari Lj celo bežati pred policaji - nič filmskega, da ne bo kdo narobe razumel. Saj verjetno ne bi bilo nič, se mi zdi da so nekaj "izobraževali mimoidoče"... samo se mi ne da zgubljati časa z njimi. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

lexios ::

New world order se nas hoce znebit... Posiljajo nas z parolami ostani doma da bi nas zasulo v bajtah...


Razmišljanje hlapcev! Jare gospode! Nič novega, le prestavljeno v koncept novega časa. So o tem pisali že Cankar, F. Milčinski, Janko Kresnik...

Mato989 ::

Predlagam da sploh vec ne poslusamo hojsa, jansa in jansisti nam kradejo, erar aplikacija je shut down, ni javnega nadzora nad denarjem zaradi korone kao... Skratka nateg tisocletja

Od danes naprej niti pol odstotka ne upostevam odlokov... Pa me naj najdejo ce majo dovolj ljudi... S kolegi gremo rostiljat pa cetudi snezi

So ze pobude da folk ne bo vec doma in prenasal nategovanja

Prestraseni pa bodite doma

Da ne omenjam da morata kitajska in rusija pomagat italiji ceprav je del euja in EU nic ne pomaga... Naj kar razpade po tem bodo referendumi za izstope in ne bo edini uspesen tisti iz britanije.

Nekdaj veliko kraljestvo se bo na koncu spet smejalo, verjetno se zadnjic ko EU razpade

Gnoji nesposobni da ne morjo nic uredit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

gruntfürmich ::

lexios je izjavil:


Japajade..a je med 2. sv. vojno bil lockdown in zakaj bi sploh bil potreben?

Verjetno pa med bombardiranjem Londona in Hamburga ljudje niso stali na ulicah in šteli aviončkov. Če že delamo butaste primerjave.


Vbistvu ni butasta primerjava, za današnje čase odlična! Drugi časi so to zdj, rezultat poneumljanja šolskega sistema in razvajenosti potrošništva najbrž. Marsikdo tu se sprašuje kaj smrdi. In o tem se strinjam.

Smrdi pa še nekaj! Zdrav razum je crknu! Morda ga je nadomestil strah pred nevidnimi silami v ozadju. Ta boj z nevidnim sovražnikom je vcepljen! Življenski standard nekaterih previsoko. Prelepo se imate! Za vsem tem kričanjem o svobodi, se mi zdi, je predvsem strah za ohranjanje udobja časa, katerega ste vajeni in s katerim ste se obdali. Za vse tiste, ki nič nimajo in na katere ste že zdavnaj pozabili - ni razlike...

Lepo, da vas skrbi osebna svoboda, ampak ali je 21. stoletje sploh še obdobje demokracije, osebne svobode in zasebnosti? Kolk vas uporablja pametne telefone? Kolk ste solidarni? Narod je že ujetnik sovražnega govora, politične korektnosti, cenzure, birokratskega in pravnega sistema itd itd, tudi brez kitajskih ukrepov...

se ti ne zdi da si malo protisloven?
enkrat zagovarjaš osebno svobodo in vse dosežke 21 stoletja, drugič pišeš da smo razvajeni in da zakaj se temu ne bi odrekli...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Torej kuba, rusija in kitajska pomagata italiji EU kot kaze ne zmore

Toliko o najjaci eu in usa

Vse na smetisce in v srednji vek, dajemo jim 50 postov prihodkov in ne zmorejo nic
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Sprijazni se da je Eu postala tretji svet. Slovenija mogoče četrti. Vse kar imamo je poceni delovna sila. Pa pazi, recesije ne bo za cel svet. Kitajcem bo šlo ok, mogoče bodo samo več mask in respiratorjev prodali po dražji ceni namesto telefonov.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

[Michael] ::

Seveda je dvom in pomisleki so upravičeni. Pandemija je resnična in najmočnejše orožje je, da se za nekaj časa ustavimo in zmanjšamo stike na minimum. Kolektivno sodelovanje je veliko močnejše kot pa močan in pameten posameznik. Ob vsem tem dogajanju se pokaže, da je družbeno-ekonomski sistem zelo ranljiv in bi ga bilo pametno izboljšati, spremeniti z mislijo na vse ljudi. Spremembe so lahko težke za posameznika, ker se vse spremeni in to kar se dogaja je naša nova realnost. Nekateri govorite, ko bo tega konec upam, da bo nazaj kot je bilo. Pa ne gre tako, to bo imelo posledice za vse in prihodnost bo drugačna kot je bila preteklost. Oči smo si zatiskali že prej, ko smo se šli demokracijo in kapitalizem z roko v roki. Za veliko ljudi po svetu je bil tak sistem uničujoč, da ne govorim za sam planet, naravo. Tako, da če si na toplem, imaš hrano in vodo si lahko vesel, ker mnogi tega nimajo.

You can fool all the people some of the time and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time. ~ Abraham Lincoln

gruntfürmich ::

[Michael] je izjavil:

Seveda je dvom in pomisleki so upravičeni. Pandemija je resnična in najmočnejše orožje je, da se za nekaj časa ustavimo in zmanjšamo stike na minimum. Kolektivno sodelovanje je veliko močnejše kot pa močan in pameten posameznik. Ob vsem tem dogajanju se pokaže, da je družbeno-ekonomski sistem zelo ranljiv in bi ga bilo pametno izboljšati, spremeniti z mislijo na vse ljudi. Spremembe so lahko težke za posameznika, ker se vse spremeni in to kar se dogaja je naša nova realnost. Nekateri govorite, ko bo tega konec upam, da bo nazaj kot je bilo. Pa ne gre tako, to bo imelo posledice za vse in prihodnost bo drugačna kot je bila preteklost. Oči smo si zatiskali že prej, ko smo se šli demokracijo in kapitalizem z roko v roki. Za veliko ljudi po svetu je bil tak sistem uničujoč, da ne govorim za sam planet, naravo. Tako, da če si na toplem, imaš hrano in vodo si lahko vesel, ker mnogi tega nimajo.

You can fool all the people some of the time and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time. ~ Abraham Lincoln

to je en pogled. takšen paničen da se je treba poskriti v vse luknje.

drugi pa je da se bomo iz te pandemije naučili, da je ustavitev držav slabše kot množična okužba, sploh zaradi takšnega prehlada.
stvari bodo bolj robustne, bolj učinkovite, bolj neodvisne od okužbe; družba bo funkcionirala v pandemijah tudi brez množičnih shut-downov.
če bomo le šli v to smer in ne smer ala obvezno nošenje čelade na kolesu da se ti kaj ne zgodi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Ja, kako bojo zdaj levaki še naprej prodajali sranje, da je vseeno ali smo Slovenci ali Eritrejci, vsi smo enaki, si pomagamo itd. Si kurac, še znotraj EU ne. Ko drek prileti v ventilator, smo spet sami in sami moramo delat maske in respiratorje. Si upa kdo rečt, da ko se bo treba odločit v državi X ali na aparat priklopit državljana X ali Y, da bosta enakovredna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

[Michael] ::

gruntfürmich je izjavil:


to je en pogled. takšen paničen da se je treba poskriti v vse luknje.

drugi pa je da se bomo iz te pandemije naučili, da je ustavitev držav slabše kot množična okužba, sploh zaradi takšnega prehlada.
stvari bodo bolj robustne, bolj učinkovite, bolj neodvisne od okužbe; družba bo funkcionirala v pandemijah tudi brez množičnih shut-downov.
če bomo le šli v to smer in ne smer ala obvezno nošenje čelade na kolesu da se ti kaj ne zgodi...


Hja, pravila so se čez noč spremenila. Ne vem, če je to panika, po moje ni in tudi skrivati se ni treba, še vedno greš lahko na sprehod. Znotraj novih pravil je še vedno nekaj svobode. Absolutna svoboda kot gibanje ni bila in nikoli ne bo, vedno te nekaj omejuje. Edino v glavi si lahko absolutno svoboden in razmišljaš brez pravil in omejitev.

Mogoče bi res bilo bolje, da se ne bi nič ustavilo in bi živeli naprej kot pred pandemijo.
Ljudje umiramo od praveka, zdej je fokus na obolele za COVID-19, vse ostale smrti (lakota, kadilci, nasilje in ostalo) pa je izven fokusa.
Ampak mi2 nisva na poziciji, da bi odločala zato se je bolje prilagoditi trenutni situaciji.

Mato989 ::

https://9gag.com/gag/aO0WxBD

V USA je zabavno postalo =)

https://9gag.com/gag/a85g1mO

V Riu pa jih boli K!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lexios ::

gruntfürmich je izjavil:

lexios je izjavil:


Japajade..a je med 2. sv. vojno bil lockdown in zakaj bi sploh bil potreben?

Verjetno pa med bombardiranjem Londona in Hamburga ljudje niso stali na ulicah in šteli aviončkov. Če že delamo butaste primerjave.


Vbistvu ni butasta primerjava, za današnje čase odlična! Drugi časi so to zdj, rezultat poneumljanja šolskega sistema in razvajenosti potrošništva najbrž. Marsikdo tu se sprašuje kaj smrdi. In o tem se strinjam.

Smrdi pa še nekaj! Zdrav razum je crknu! Morda ga je nadomestil strah pred nevidnimi silami v ozadju. Ta boj z nevidnim sovražnikom je vcepljen! Življenski standard nekaterih previsoko. Prelepo se imate! Za vsem tem kričanjem o svobodi, se mi zdi, je predvsem strah za ohranjanje udobja časa, katerega ste vajeni in s katerim ste se obdali. Za vse tiste, ki nič nimajo in na katere ste že zdavnaj pozabili - ni razlike...

Lepo, da vas skrbi osebna svoboda, ampak ali je 21. stoletje sploh še obdobje demokracije, osebne svobode in zasebnosti? Kolk vas uporablja pametne telefone? Kolk ste solidarni? Narod je že ujetnik sovražnega govora, politične korektnosti, cenzure, birokratskega in pravnega sistema itd itd, tudi brez kitajskih ukrepov...

se ti ne zdi da si malo protisloven?
enkrat zagovarjaš osebno svobodo in vse dosežke 21 stoletja, drugič pišeš da smo razvajeni in da zakaj se temu ne bi odrekli...?


Shizofrenija? :) Bralno nerazumevanje? :) Dve plati iste zgodbe? Zagovarjam nič! Absolutno nič. Razmišljam. Svarim?

Kričite o svobodi in dosežkih 21. stoletja? Ok! Kje? V Sloveniji? Vzemi v roke Cankarja! Ti bo on razložu...

V Evropi? Stadnard v Azijskih državah narašča. Evropo so že prehiteli, tehnološko, mentalno in kolektivno. In so sposobni stopit skupaj, ukrepat disciplinirano, odgovorno. Singapur! Koreja! Japonska! ... Ne primerjam ukrepov virusa, glej širše! Primer: Japonska družba - kombinacija med modernim in tradicijo, kolektivistične homogene vrednote. Standard je višji! In kljub temu se zdi, kot da virusa ni! Brez kričanja o svoboščinah, disciplinirano. Trojanski konj poimenovan Diamond Princess je mrtev!

V Evropi za razliko: jara gospoda, hlapci, ki so se povzpeli... Za vzdrževanje lastnega razkošja... Kradejo! Izkoristijo najmanjšo priliko... Za lastno rit! Pa ne le vlada! Premislite! Nizek standard še kar upada! Brez Kitajskih ukrepov in Kitajcev...

Ostaja upanje! Minimalno... Da tudi tisti vajeni gajžle, nekoč spregledate. Da pa morda... Nevidni sovražnik ni bič, ki bi se ga morali bati!

Disclaimer: Za posledice bralnega nerazumevanja ne odgovrajam! :) Pamet v roke! Čas za ulico je vedno, a tokrat morda ne brez kolateralne škode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

Morda se pa naučimo, da organizirano, z disciplino, kolektivistično in homogeno... Zmoremo! ;)

Zato pamet v roke! Mladina ima še čas... Kot rečeno, pa tokrat ne brez kolateralne škode!

DustWolf ::

Mogoče je vredno omenit da niso vsi internetni ponudniki pri nas v državni lasti.

Drugače pa... zaenkrat je smiselno upoštevati navodila in ostati doma, ampak bodimo pripravljeni.
http://www.juresah.si/

Gone ::

Mato989 je izjavil:

Torej kuba, rusija in kitajska pomagata italiji EU kot kaze ne zmore



Ja, vse tri so poslale tudi medicinsko osebje in opremo. NATO in EU pa nič. NATO je pač organizacija ki skrbi izključno za interese USA, EU je pa fajn ko ni večjih težav kot trgovsko združenje in predvsem za množico EU birokratov.

Miki N ::

DustWolf je izjavil:

Mogoče je vredno omenit da niso vsi internetni ponudniki pri nas v državni lasti.


In spomnimo se na razne EU "copyright zakone" - in kako je dobro, da še ne veljajo v tem trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Mato989 ::

Gone je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kuba, rusija in kitajska pomagata italiji EU kot kaze ne zmore



Ja, vse tri so poslale tudi medicinsko osebje in opremo. NATO in EU pa nič. NATO je pač organizacija ki skrbi izključno za interese USA, EU je pa fajn ko ni večjih težav kot trgovsko združenje in predvsem za množico EU birokratov.


Pričakoval bi, da bi NATO poslal vso razpoložljivo vojaško zdravstveno osebje v Italijo, ampak NE =)

Skratka, po tej pandemiji, pričakujem razpad EU in referendume za izstop iz EUja... in jokcanje officials kako ne razumemo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gone ::

Mato989 je izjavil:

Gone je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kuba, rusija in kitajska pomagata italiji EU kot kaze ne zmore



Ja, vse tri so poslale tudi medicinsko osebje in opremo. NATO in EU pa nič. NATO je pač organizacija ki skrbi izključno za interese USA, EU je pa fajn ko ni večjih težav kot trgovsko združenje in predvsem za množico EU birokratov.


Pričakoval bi, da bi NATO poslal vso razpoložljivo vojaško zdravstveno osebje v Italijo, ampak NE =)

Skratka, po tej pandemiji, pričakujem razpad EU in referendume za izstop iz EUja... in jokcanje officials kako ne razumemo...


EU ima mal olajševalno okoliščino ker ima povsod pizdarijo in ni vojaška organizacija. NATO pa za svojo nedejavnost nima nobene, ni akcije ker ni v interesu USA.

Mato989 ::

Glavno vprašanje je

Bo homo sapiensu sledil koronapitek?!?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lexios ::

Globoko. Vidim da rad beres. Ti se mi zdis kot oseba iz zgodbe "boj na poziralniku"...suffr, suffr, suffr...kaksen psiholog ti lahko pomaga. Osebni zdravnik in napotnica pa bos resen mentalnih muk.


Motiš se! Ni globoka knjiga, preberi: Butalci, Fran Milčinski (1949)

lexios ::

Sem prebral, pa?


Će nisi razumel ti ne morem pomagat!

LunaJoy ::

Kakšna škoda, da se je tema izrodila v gostilniške samogovore nižje inteligentnih sociaopatov tipa @Mato989 in podobnih.

LunaJoy ::

Ni tako. Tema je nastavljena s strani recimo temu inteligentenjših razpravljalcev, zmožnih dialoga na neki kvalitetni, branja vredni ravni, potem pa jo okupirate vi, recimo temu, gostilničarji s slaboumnim eno do dvostavčnim zero quality junk contentom in tako vse skupaj rata izvodeni, izgubi vsakršno intelektualno vrednost, jo uničite.

Seveda pa razumem, da z vašega subjektivnega stališča, nihče se namreč nima za intelektualno šibkejšega junk quality pisca, temu ni tako. Škoda, ker to običajno prežene iz tovrstnih debat tiste, ki pa dejansko v kontekstu teme imajo kaj kvalitetnega za povedati, kot tudi nas, ki to beremo in si deloma v sklopu tega oblikujemo stališča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LunaJoy ()

Mato989 ::

Če poveš realnost ki se bo zgodila v enovrstičnicah ni nič manj res, kot če razpredam čez 4 odstavke... bistvo je v tem, da bodo družbene posledice katastrofalne, oz. celo hujše kot te neposredno zaradi Covid19...

Če si pred 1 mesecem bil skoz doma, gledal TV, igral računalniške igre in nič "pametnega" počel, si bil lenuh, danes pa si odgovoren občan!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LunaJoy ::

S čim neki le?
V to bo treba uložiti malce več intelekta, kaj prebrati in dejansko razumeti. Za iztočnico si lahko vzameta recimo pisanje Matthaija, pa še koga v tej temi, ki ima jasno razdelana stališča, razume ozadje in je zmožen o tem dejansko argumentirano debatirati, ne pa tile vajini low IQ zero value primitivizmi, ki onemogočajo vsakršno resno objektivno debato v sklopu teme pogovora.
Zdaj sta pač tu. Čez 5 minut bosta pa v drugi temi. In počela povsem enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LunaJoy ()

Barakuda1 ::

Mato989 je izjavil:

Če poveš realnost ki se bo zgodila v enovrstičnicah ni nič manj res, kot če razpredam čez 4 odstavke... bistvo je v tem, da bodo družbene posledice katastrofalne, oz. celo hujše kot te neposredno zaradi Covid19...

Če si pred 1 mesecem bil skoz doma, gledal TV, igral računalniške igre in nič "pametnega" počel, si bil lenuh, danes pa si odgovoren občan!


Mato, jaz samo pričakujem, da te bom v kratkem videl, kako pod rokco pelješ svoje starše v krematorij (itak sta vrjetno že stara in bosta tko al tko umrla), ter na ta način prispevaš k zmanjšanju posledic ;)

Mato989 ::

Seveda, in ti si genij ki določaš kaj je prav in kaj ne...

Dejstvo je da bo katastrofa v družbi večja kot zaradi smrti ki so neposredna posledica Covid19... Zdaj se še trudimo kao bit humani, v Italiji že popušča ta humanost, ne rešujejo več vsakega, ampak tiste ki se SPLAČA, ker še niso dali večino lajfa skozi in tako je prav... ŽAL.

Tudi ko bom jaz star bi raje rešil življenje 15 letnika kot pa mene ko bom 65...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
7 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120799 (11057) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38132259 (28217) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663104834 (77844) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942361 (27148) AndrejO

Več podobnih tem