» »

Nakup nepremičnine brez posrednika

Nakup nepremičnine brez posrednika

1
2
»

UganiKdo ::

Mato989 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Hence si s pregledom zapravil samo dodaten čas.

ravno obratno. S pregledom si si prihranil kup časa in denarja. Zakaj bi vključeval notarja, če lahko že na prvo žogo vidiš, da z nepremičnino kaj ne štima?


Zato ker lahko rečeš prodajalcu da on plača notarja in vidiš če se bo začel izmotavat da je mutno vse skup, brez vpogleda v ZK... tako da imaš 0 startnih stroškov.


Prodajalcu rečeš, da mora plačat notarja zato, da bo preveril ZK? pri čemer sploh ni še dogovorjeno, da bo posel res sklenjen? Mater se ti je revežu skisalo.

Notar pride v igro takrat ko med prodajalcem in kupcem obstaja načelen dogovor nakupu in je potrebna formalizacija nakupa. Če boš prišel gledat stanovanje/zemljišče in boš pričakoval od mene da ti bianko plačujem notarja zato, da bo bo pregledoval ZK te bom po hitrem postopku nekam poslal.

UganiKdo ::

Aston_11 je izjavil:


UganiKdo je izjavil:

Kjer ima notarsko sklenjena pogodba večjo težo, je tudi v morebitne kasnejšem sodnem sporu.
Posel moraš skleniti tako, da do spora ne pride, ker ti v nobenem primeru ne bo pisalo notri rešitve za zajeb, ki ga z neznanjem napraviš.


V teriji se to super sliši. V praksi pa je ključna naloga pogodb ravno to, da se v konflikta lahko presoja kaj je bilo res dogovorjeno. Če bi se dalo sklepa pogodbe, ki onemogočijo spor potem ne vem zakaj imamo sodišča. Al bomo sedaj slišali, da pravzaprav sodni spori obstajajo samo zaradi zajeb* v pogodbah?

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Hence si s pregledom zapravil samo dodaten čas.

ravno obratno. S pregledom si si prihranil kup časa in denarja. Zakaj bi vključeval notarja, če lahko že na prvo žogo vidiš, da z nepremičnino kaj ne štima?


Zato ker lahko rečeš prodajalcu da on plača notarja in vidiš če se bo začel izmotavat da je mutno vse skup, brez vpogleda v ZK... tako da imaš 0 startnih stroškov.


Prodajalcu rečeš, da mora plačat notarja zato, da bo preveril ZK? pri čemer sploh ni še dogovorjeno, da bo posel res sklenjen? Mater se ti je revežu skisalo.

Notar pride v igro takrat ko med prodajalcem in kupcem obstaja načelen dogovor nakupu in je potrebna formalizacija nakupa. Če boš prišel gledat stanovanje/zemljišče in boš pričakoval od mene da ti bianko plačujem notarja zato, da bo bo pregledoval ZK te bom po hitrem postopku nekam poslal.


Narobe... kaj ti moram napisat primer:

1. Dogovoriš se za ceno nepremičnine in tem kdo kaj plača (tu vztrajaš da NOTARJA ZA PRIPRAVO POGODBE PLAČA PRODAJALEC)
2. Notar pripravi pogodbo (in tukaj notar pridobi izpisek iz ZK) - Do sem še kupec ni dolžen nič, če je pa prodajalec tak slepar da bo NAVKLJUB zaznambi v ZK šel to delat pa naj plača ane
3. Notar ko vidi da obstaja zaznamba ali hipoteka obvesti obe strani v postopku priprave pogodbe
4. Ti kot kupec dobiš ta info (brez da prej vpogledaš v ZK) in ker notarju zaupaš in te ne bo nalagal enostavno rečeš prodajalcu VEŠ KAJ; JEBI SE ODHAJAM.

Strošek kupca = 0EUR
Strošek prodajalca = notar (če je tako glup da ti to ne pove prej prodajalec)

Hence ne vidim zakaj bi šel gledat v ZK prej...se pa popravljam in ja pri hišah je to bolj smiselno zaradi služnosti ipd... ampak pri stanovanju, ni potrebe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

UganiKdo ::

kar ti v svoji omejenosti ne moreš razumet:

Zakaj bi zgubljal čas z dogovarjanjem o ceni in obiskovanjem notarja?

Za pogledat v ZK rabim 3 minute. Praviloma se niti na ogled ne zapeljem brez da pogledam v ZK, ker mi je škoda časa. Ne pa da bom cel postopek pripeljal do notarja preden bom pogledal nekaj tako osnovnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

kar ti v svoji omejenosti ne moreš razumet:

Zakaj bi zgubljal čas z dogovarjanjem o ceni in obiskovanjem notarja, dokler ne pogledam ZK?

Za to rabim 3 minute. Praviloma se niti na ogled ne zapeljem brez da pogledam v ZK, ker mi je škoda časa. Ne pa da bom cel postopek pripeljal do notarja preden bom pogledal nekaj tako osnovnega.


Zato ker če nekdo RESNIČNO ŽELI PRODAT ti to pove vnaprej... danes več teh napizdancij ni... pridite iz kamene dobe prosim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

če si ti tako glup, da se ti da zgubljat čas z vsakim prodajalcem brez da bi prej porabil 3 minute za vpogled v ZK, je to tvoja odločitev. Zato pa tudi si tam kjer si in moraš po vseh temat jamrat kako težko življenje imaš.

V ZK na pladnju dobiš kup uporabnih informacij o nepremičnini (hipoteka je samo ena od njih) in samo bedak bo speljal celotno proceduro do prodaje preden neka jtako osnovnega preveri. Da ne govorimo o tem, da je pri stanovanjih nujno pogledat tudi ZK vpise na funkcionalnih zemljiških in podobno, da ni kakšnih presenečenj.

Kakorkoli se revež spet prepotentno napihuješ bo vsak resen kupec sam preveril ZK preden se bo resno začel pogovarjat o nakupu nepremičnine. Pa naj bo to hiša, stanovanje al pa pasja utica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mato989 ::

UganiKdo je izjavil:

če si ti tako glup, da se ti da zgubljat čas z vsakim prodajalcem brez da bi prej porabil 3 minute za vpogled v ZK, je to tvoja odločitev. Zato pa tudi si tam kjer si in moraš po vseh temat jamrat kako težko življenje imaš.

V ZK na pladnju dobiš kup uporabnih informacij o nepremičnini (hipoteka je samo ena od njih) in samo bedak bo speljal celotno proceduro do prodaje preden neka jtako osnovnega preveri. Da ne govorimo o tem, da je pri stanovanjih nujno pogledat tudi ZK vpise na funkcionalnih zemljiških in podobno, da ni kakšnih presenečenj.

Kakorkoli se revež spet prepotentno napihuješ bo vsak resen kupec sam preveril ZK preden se bo resno začel pogovarjat o nakupu nepremičnine. Pa naj bo to hiša, stanovanje al pa pasja utica.


Ne bluzi, kakšna uporabna info pa je pri nakupu stanovanja v ZK ki ti je ne pove notar? Služnostna pot čez mojo nepremičnino do česa točno? samomora čez balkon?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UganiKdo ::

nisem jaz kriv če živiš v kameni dobi in moraš postopek prodaje pripeljat do notarja, da lahko vidš kaj v ZK piše je to rpedvsem tvoj problem.

Meni so pri nakupu nepremičnine pomembni tudi podatki o tem kako je urejeno na primer lastništvo funkcionalnih zemljišč, lastništvo same parcele pod nepremičnino, katera bremena so na stanovanju (tudi do koga in višina leteh), pomemben podatek je kdaj daj je do posameznih vpisov prišlo, kdaj je bila vpisana lastniška rpavica, kako je urejeno lastništvo, morebitne pravice o prežitku, služnosti (tudi na funkcionalnih zemljiščih)...

Verjamem, da se počutiš pomembnega, ker si v življenju sodeloval pri prodaji in nakupu 6 nepremičnin in tudi verjamem, da si prvi, ki ob šanku razlaga da nepremičnine s hipoteko nikoli ne smeš kupit, ampak to je pač zgolj še en odraz tvoje omenosti, ki jo na tem forumu dnevno dokazuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

otago ::

Mato ne utapljaj se...

v ZK lahko pogleda vsaka fizicna ali pravna oseba in se odloci, ali zeli imeti opravka z agentom, lastnikom stanovanja oz. kasneje z notarjem.

Kot ti je UganiKdo lepo napisal, pomembna so tudi funkcionalna zemljišča, garaže, parkirišča v okolici.


Trdim za Ptuj, večina stanovanj (recimo Kraigherjeva) ima garaže, vendar je v ZK lastnik občina, gradbeno podjetje itd.... Kupec stanovanj gre v nakup stanovanje + garaza, ceprav se lahko vpiše samo na stanovanje, garažo pa dobi v "trajno" uporabo. Kjer je % šans, da bo prihodnosti šlo kaj šlo narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

UganiKdo ::

Ne bluzi, kakšna uporabna info pa je pri nakupu stanovanja v ZK ki ti je ne pove notar?

Ker si očitno preneumen da bi razumel: Notar ti ne more povedat nič kar ne bi tudi sam videl na izpisku. Zakaj bi torej zgubljal čas z notarjem v preliminarni fazi, če lahko pogledam sam? Notar ima v prometu z nepremičninami pomembno vlogo, ampak ne pri preliminarnem ogledu in delanju shortliste.

Mato989 ::

otago je izjavil:

Mato ne utapljaj se...

v ZK lahko pogleda vsaka fizicna ali pravna oseba in se odloci, ali zeli imeti opravka z agentom, lastnikom stanovanja oz. kasneje z notarjem.

Kot ti je UganiKdo lepo napisal, pomembna so tudi funkcionalna zemljišča, garaže, parkirišča v okolici.


Trdim za Ptuj, večina stanovanj (recimo Kraigherjeva) ima garaže, vendar je v ZK lastnik občina, gradbeno podjetje itd.... Kupec stanovanj gre v nakup stanovanje + garaza, ceprav se lahko vpiše samo na stanovanje, garažo pa dobi v "trajno" uporabo. Kjer je % šans, da bo prihodnosti šlo kaj šlo narobe.


Nič se ne utapljam... Notar bo zapisal če sta 2 dela in če nista je to znak za vprašanje kako prodajate nekaj kar ni vaše =) parkirišč si večina blokov ne lasti nepomembno, kakšna funkcionalna zemljišča? Tisto kar okoli plačuješ da kosijo? Ja tisto pa je ultra pomembno

UganiKdo je izjavil:

Ne bluzi, kakšna uporabna info pa je pri nakupu stanovanja v ZK ki ti je ne pove notar?

Ker si očitno preneumen da bi razumel: Notar ti ne more povedat nič kar ne bi tudi sam videl na izpisku. Zakaj bi torej zgubljal čas z notarjem v preliminarni fazi, če lahko pogledam sam? Notar ima v prometu z nepremičninami pomembno vlogo, ampak ne pri preliminarnem ogledu in delanju shortliste.


Tako je... ampak tudi to kar ti vidiš ti ne pomaga nič pri tem ali te bo nekdo probal nategnit ali ne =) Zato je it gledat v ZK z namenom da preveriš če te kupec nateguje nesmiselno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

otago ::

Mato989 je izjavil:

otago je izjavil:

Mato ne utapljaj se...

v ZK lahko pogleda vsaka fizicna ali pravna oseba in se odloci, ali zeli imeti opravka z agentom, lastnikom stanovanja oz. kasneje z notarjem.

Kot ti je UganiKdo lepo napisal, pomembna so tudi funkcionalna zemljišča, garaže, parkirišča v okolici.


Trdim za Ptuj, večina stanovanj (recimo Kraigherjeva) ima garaže, vendar je v ZK lastnik občina, gradbeno podjetje itd.... Kupec stanovanj gre v nakup stanovanje + garaza, ceprav se lahko vpiše samo na stanovanje, garažo pa dobi v "trajno" uporabo. Kjer je % šans, da bo prihodnosti šlo kaj šlo narobe.


Nič se ne utapljam... Notar bo zapisal če sta 2 dela in če nista je to znak za vprašanje kako prodajate nekaj kar ni vaše =) parkirišč si večina blokov ne lasti nepomembno, kakšna funkcionalna zemljišča? Tisto kar okoli plačuješ da kosijo? Ja tisto pa je ultra pomembno


No, ko ti bodo postavili rampe spredaj, zagradili privat zelenico, postavili mini blok itd... To je bila praksa v LJ.

UganiKdo ::

Zato je it gledat v ZK z namenom da preveriš če te kupec nateguje nesmiselno

Zato se je nesmiselno pogovarjat z idiotom, ki ni sposoben sledit temi. Kje kdo trdi, da s tem preprečiš nateg s strani kupca? Kaj o kupcu sploh vidiš v ZK? Kaj po tvoje notar vidi o kupcu v ZK?

Kot že 100x povedano, vpogled v ZK je ena prvih stvri, ki jo narediš preden se karkoli resno o nepremičnini začneš pogovarjat.

otago je izjavil:

Mato989 je izjavil:

otago je izjavil:

Mato ne utapljaj se...

v ZK lahko pogleda vsaka fizicna ali pravna oseba in se odloci, ali zeli imeti opravka z agentom, lastnikom stanovanja oz. kasneje z notarjem.

Kot ti je UganiKdo lepo napisal, pomembna so tudi funkcionalna zemljišča, garaže, parkirišča v okolici.


Trdim za Ptuj, večina stanovanj (recimo Kraigherjeva) ima garaže, vendar je v ZK lastnik občina, gradbeno podjetje itd.... Kupec stanovanj gre v nakup stanovanje + garaza, ceprav se lahko vpiše samo na stanovanje, garažo pa dobi v "trajno" uporabo. Kjer je % šans, da bo prihodnosti šlo kaj šlo narobe.


Nič se ne utapljam... Notar bo zapisal če sta 2 dela in če nista je to znak za vprašanje kako prodajate nekaj kar ni vaše =) parkirišč si večina blokov ne lasti nepomembno, kakšna funkcionalna zemljišča? Tisto kar okoli plačuješ da kosijo? Ja tisto pa je ultra pomembno


No, ko ti bodo postavili rampe spredaj, zagradili privat zelenico, postavili mini blok itd... To je bila praksa v LJ.


Ali pa ti bo občina začela zaračunav kakega stotaka na leto za parkirno dovoljenje...

Razlogov zakaj pogledat v ZK je ogromno. Razlog, da s tem čakaš do priprave notarskega zapisa pa je samo eden: si pač preneumen za svoje dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Mato989 ::

otago je izjavil:

Mato989 je izjavil:

otago je izjavil:

Mato ne utapljaj se...

v ZK lahko pogleda vsaka fizicna ali pravna oseba in se odloci, ali zeli imeti opravka z agentom, lastnikom stanovanja oz. kasneje z notarjem.

Kot ti je UganiKdo lepo napisal, pomembna so tudi funkcionalna zemljišča, garaže, parkirišča v okolici.


Trdim za Ptuj, večina stanovanj (recimo Kraigherjeva) ima garaže, vendar je v ZK lastnik občina, gradbeno podjetje itd.... Kupec stanovanj gre v nakup stanovanje + garaza, ceprav se lahko vpiše samo na stanovanje, garažo pa dobi v "trajno" uporabo. Kjer je % šans, da bo prihodnosti šlo kaj šlo narobe.


Nič se ne utapljam... Notar bo zapisal če sta 2 dela in če nista je to znak za vprašanje kako prodajate nekaj kar ni vaše =) parkirišč si večina blokov ne lasti nepomembno, kakšna funkcionalna zemljišča? Tisto kar okoli plačuješ da kosijo? Ja tisto pa je ultra pomembno


No, ko ti bodo postavili rampe spredaj, zagradili privat zelenico, postavili mini blok itd... To je bila praksa v LJ.


Aja, jah to je pač posledica Jankoviča =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groot ::

Samo upam da ne bo kdo slučajno kaj preveč pobral od teh Mato #šankodvetnik nasvetov. Glede na to da znajo biti celo zelo škodljivi, bi jih bilo celo najbolje v celoti pobrisati.

pffff ::

Mato989 je izjavil:

pa smo se raje zmenli namesto da bo v pogodbi 250.000EUR in mi plačamo 2%, da bo v pogodbi 245.000EUR in kupec plača 2% in tako plača "le" 4.900EUR namesto 5.000EUR (prihrani 100EUR) vem ja, ni veliko ampak on je bil za, mi pa smo imeli manj "dela" z ukvarjanjem s tem.


Da se razumemo (vsi ostali). Ta goljuf je drzavo oskodoval za 5000 eurov in je s tem obremenil vse ostale drzavljane z neenakomerno porazdeljenim zneskom, ki ga sami placajo kot vec davka. Zdaj se dela reklamo, da boste vsi placali se vec davka zaradi vseh nadaljnih goljufov, ki se bojo posluzevali tega. Da bo jasno, kaj je glavni razlog, da drzava najema kredite in da so davki vecji iz leta v leto.

Samo, da se razumemo, da je taksne goljufe, ki profitirajo na racun vseh ostalih treba kamenjati, ne pa se jim zahvaljevati, to, da se brezsramno razkrijejo na javnem forumu je razlog za javno zanicevanje, ker vam direktno krade denar iz zepa.

(in ker v zivljenju se nisem utajil niti tolarja (ker vem kaj to pomeni in nisem egoisticen sociopat) bom prvi vrgel kamen)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mato989 ::

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pa smo se raje zmenli namesto da bo v pogodbi 250.000EUR in mi plačamo 2%, da bo v pogodbi 245.000EUR in kupec plača 2% in tako plača "le" 4.900EUR namesto 5.000EUR (prihrani 100EUR) vem ja, ni veliko ampak on je bil za, mi pa smo imeli manj "dela" z ukvarjanjem s tem.


Da se razumemo (vsi ostali). Ta goljuf je drzavo oskodoval za 5000 eurov in je s tem obremenil vse ostale drzavljane z neenakomerno porazdeljenim zneskom, ki ga sami placajo kot vec davka. Zdaj se dela reklamo, da boste vsi placali se vec davka zaradi vseh nadaljnih goljufov, ki se bojo posluzevali tega. Da bo jasno, kaj je glavni razlog, da drzava najema kredite in da so davki vecji iz leta v leto.

Samo, da se razumemo, da je taksne goljufe, ki profitirajo na racun vseh ostalih treba kamenjati, ne pa se jim zahvaljevati, to, da se brezsramno razkrijejo na javnem forumu je razlog za javno zanicevanje, ker vam direktno krade denar iz zepa.

(in ker v zivljenju se nisem utajil niti tolarja (ker vem kaj to pomeni in nisem egoisticen sociopat) bom prvi vrgel kamen)


WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000€ pri prodaji nepremičnine?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

pffff ::

Mato989 je izjavil:

WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000EUR pri prodaji nepremičnine?


Pri omogocanju utaje davka, ki bi jih moral ti ali kupec placati. Zdaj jih bomo pa mi, ce bo zmanjkalo za ceste, bolnisnice, gasilce,... In ne, to, da se voli prasce, ki kradejo drzavi (vsem nam!) ne spremeni nicesar. Ti bi kradli ne glede na to, ali bos ti/kupec placal davek ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mato989 ::

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000EUR pri prodaji nepremičnine?


Pri omogocanju utaje davka, ki bi jih moral ti ali kupec placati. Zdaj jih bomo pa mi.


WTF... zakaj pa "vi"??? Plačal bo kupec stanovanja kateremu smo dejansko znižali kupnino za celotna 2% +100€ bo prihranil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

pffff ::

Mato989 je izjavil:

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000EUR pri prodaji nepremičnine?


Pri omogocanju utaje davka, ki bi jih moral ti ali kupec placati. Zdaj jih bomo pa mi.


WTF... zakaj pa "vi"??? Plačal bo kupec stanovanja kateremu smo dejansko znižali kupnino za celotna 2% +100EUR bo prihranil...


Torej gre za naklepno utajo davka. Pika.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Mato989 ::

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000EUR pri prodaji nepremičnine?


Pri omogocanju utaje davka, ki bi jih moral ti ali kupec placati. Zdaj jih bomo pa mi.


WTF... zakaj pa "vi"??? Plačal bo kupec stanovanja kateremu smo dejansko znižali kupnino za celotna 2% +100EUR bo prihranil...


Torej gre za naklepno utajo davka. Pika.


Ti si res majmun... ne morem verjet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

showsover ::

Novichok, serjes ga na veliko, upam, da to ves?

UganiKdo ::

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pffff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WTF? a lahko ELABORIRAŠ kje sem državo oguljofal za 5.000EUR pri prodaji nepremičnine?


Pri omogocanju utaje davka, ki bi jih moral ti ali kupec placati. Zdaj jih bomo pa mi.


WTF... zakaj pa "vi"??? Plačal bo kupec stanovanja kateremu smo dejansko znižali kupnino za celotna 2% +100EUR bo prihranil...


Torej gre za naklepno utajo davka. Pika.


In o tem filozofira kurji tat, ki se v sorodnih temah hvali s podobno neumnim obnašanjem.

Metulj-1 ::

Zabavno branje, debata med tema dvema biserima inteligence (Mato pa novichok).

Kvinta ::

Zato, ker velika večina ljudi ne sklepa nepremičninskih poslov vsak dan in je smiselno, da take stvari pogleda kdo, ki se s tem profesionalno ukvarja. Bi te recimo rad videl spisat zemljiškoknjižno dovolilo iz nule, če tega nisi nikoli delal.


3x sem delal že vse sam če tega ne bi znal ne bi tu tega pisal .... sicer pa zarad mene delajte kar hočete meni je se skupaj zelo enostavno.
A.C.A.B

UganiKdo ::

ne kvasi neumnosti, tebi je še dihat znanost.

Jani7 ::

Mislim ,da je nakup nepremičnine za večino ljudi življenjski projekt. Ne razumem ljudi, ki pri nakupu nepremičnine v vrednosti 100.000 EUR in več poskušajo prišparati pri odvetniku, ki jim bo za pregled sestavo pogodbe in svetovanje računal od 500 do 1.000 EUR. To je popoln nesmisel. Notar ne more nadomestit odvetnika, ker notar se ne spušča v konkretne želje strank ampak ima generično pogodbo, ki pa pogostokrat ne ustreza nobenemu. Še slabše je s posrednikom, katerega namen je le, da se posel spelje in dobi svojo 2% provizijo.
Pred leti sem šel v nakup nepremičnine, in sicer s pomočjo odvetnika Gorazda Snoja https://www.snoj.si/ Pri pripravi si je vzel čas in upošteval moje želje ter strahove ter pripravil pogodbo, ki me je dejansko ščitila v primeru, da bi prišlo do kršitev s strani prodajalca. Vsekakor priporočam iti v nakup z odvetnikom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()

Groot ::

Jani7 je izjavil:

Mislim ,da je nakup nepremičnine za večino ljudi življenjski projekt. Ne razumem ljudi, ki pri nakupu nepremičnine v vrednosti 100.000 EUR in več poskušajo prišparati pri odvetniku, ki jim bo za pregled sestavo pogodbe in svetovanje računal od 500 do 1.000 EUR. To je popoln nesmisel. Notar ne more nadomestit odvetnika, ker notar se ne spušča v konkretne želje strank ampak ima generično pogodbo, ki pa pogostokrat ne ustreza nobenemu. Še slabše je s posrednikom, katerega namen je le, da se posel spelje in dobi svojo 2% provizijo.
Pred leti sem šel v nakup nepremičnine, in sicer s pomočjo odvetnika Gorazda Snoja https://www.snoj.si/ Pri pripravi si je vzel čas in upošteval moje želje ter strahove ter pripravil pogodbo, ki me je dejansko ščitila v primeru, da bi prišlo do kršitev s strani prodajalca. Vsekakor priporočam iti v nakup z odvetnikom.


Nedovoljeno oglaševanje odvetniške pisarne?! Ti predlagam, da raje sam izbrišeš svojo očitno reklamo, preden to pristane pri OZS.

Matevz96 ::

Groot je izjavil:

Jani7 je izjavil:

Mislim ,da je nakup nepremičnine za večino ljudi življenjski projekt. Ne razumem ljudi, ki pri nakupu nepremičnine v vrednosti 100.000 EUR in več poskušajo prišparati pri odvetniku, ki jim bo za pregled sestavo pogodbe in svetovanje računal od 500 do 1.000 EUR. To je popoln nesmisel. Notar ne more nadomestit odvetnika, ker notar se ne spušča v konkretne želje strank ampak ima generično pogodbo, ki pa pogostokrat ne ustreza nobenemu. Še slabše je s posrednikom, katerega namen je le, da se posel spelje in dobi svojo 2% provizijo.
Pred leti sem šel v nakup nepremičnine, in sicer s pomočjo odvetnika Gorazda Snoja https://www.snoj.si/ Pri pripravi si je vzel čas in upošteval moje želje ter strahove ter pripravil pogodbo, ki me je dejansko ščitila v primeru, da bi prišlo do kršitev s strani prodajalca. Vsekakor priporočam iti v nakup z odvetnikom.


Nedovoljeno oglaševanje odvetniške pisarne?! Ti predlagam, da raje sam izbrišeš svojo očitno reklamo, preden to pristane pri OZS.


To je čisto naključje da je prva priajva ravno danes. Človek samo deli dobro izkušnjo :D
#hooldthedoor

UganiKdo ::

Groot je izjavil:

Jani7 je izjavil:

Mislim ,da je nakup nepremičnine za večino ljudi življenjski projekt. Ne razumem ljudi, ki pri nakupu nepremičnine v vrednosti 100.000 EUR in več poskušajo prišparati pri odvetniku, ki jim bo za pregled sestavo pogodbe in svetovanje računal od 500 do 1.000 EUR. To je popoln nesmisel. Notar ne more nadomestit odvetnika, ker notar se ne spušča v konkretne želje strank ampak ima generično pogodbo, ki pa pogostokrat ne ustreza nobenemu. Še slabše je s posrednikom, katerega namen je le, da se posel spelje in dobi svojo 2% provizijo.
Pred leti sem šel v nakup nepremičnine, in sicer s pomočjo odvetnika Gorazda Snoja https://www.snoj.si/ Pri pripravi si je vzel čas in upošteval moje želje ter strahove ter pripravil pogodbo, ki me je dejansko ščitila v primeru, da bi prišlo do kršitev s strani prodajalca. Vsekakor priporočam iti v nakup z odvetnikom.


Nedovoljeno oglaševanje odvetniške pisarne?! Ti predlagam, da raje sam izbrišeš svojo očitno reklamo, preden to pristane pri OZS.

Prepozno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Praksa pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
283628 (3218) K0l1br1
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405585 (4121) Zaskrbljena
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718896 (15531) kloko
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837410 (33984) dronyx
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

Oddelek: Loža
2111595 (10986) EC9

Več podobnih tem