» »

Nakup preko Spar online

Nakup preko Spar online

«
1
2

Ashrack ::

Pozdravljeni.

Rad bi kupil preko spleta zivila iz Spara. Ob polnoci se odpre novo okno za dostavo. Vceraj ko sem le to, neuspesno probaval, se njihov server ni odzival in posledicno ni hotel sproziti nakupa. Razlog je bil timeout ali pa nek drug error. Ampak kljub temu so nekateri ljudje uspesno narocili artikle preko Spar online med 00.00 ter 01.00 uro.
Imam 100mb linijo tako da ping ter bandwith ni problem. Bil sem tocno ob 00.00 uri na spletni za oddajo narocila a je stran ze poniknila.

Zanima me kako naj danes ob 00.00 uri, naredim da mi bo uspelo narociti izdelke iz Spar kosarice?
....

darkolord ::

En očenaš zmoli ...

Stran je pač preobremenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ashrack ::

@Darkolord prosim da se vzdrzis neumnih komentarjev.
Mene zanimajo moznosti
....

darkolord ::

Povsem enake možnosti imaš kot vsi ostali, ki poskušajo naročiti ob istem času.

borut_p ::

Mercator je poln za Ljubljano za cel teden :)

Vazelin ::

OP: resnično se bojiš iti v nakupovalni center, recimo enkrat po 20ih, ko bo že precej prazen?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

NejcSSD ::

Trgovine so ob določenih urah prazne. Včeraj okrog 17.00 in danes okrog 13.00 na fužinah in vevčah ki veljata za olimpijsko vas - blokarji je bilo mrtvilo Na blagajnah 3-5 ljudi v trgovini pa 5-10 ljudi. Govorim resnico. Dobiš vse kar rabiš ali pa najdeš alternativni izdelek. svežega Mesa/sadja/zelenjave res ni bilo (banane in jabolka sem dobil), ampak tut brez tega se da živeti če nisi presrana rit.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mat xxl ::

Ashrack.....

Gre samo takole, začneš nakupovatri ob 23 h recimo da rabiš 1 uro, potem počakaš na polnoč, ko se sprostijo termini naslednjega prostega dne in vsaj v 10 minutah po polnoči zaključiš do konca nakup ....... Potem greš ob 00.30 pogledati termine in vidiš, da je konec za naslednjih 24 ur....

Samo tako ali pa nič, pa novih uporabnikov NE sprejemajo do konca krize.....

NejcSSD ::

Košarico si lahko že prej pripraviš. Ostane shranjena
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ashrack ::

Ob 00.00 sem zacel, izbral datum ter kliknil na blagajno. Narocilo ni bilo sprocesirano saj je bil server timeout. Tri minute kasneje, 00.03, so bili pa ze vsi termini zasedeni.
....

mat xxl ::

Še 1 x bi osvežil stran ....... ja ne vem, možno je vse.....

call_cry-pto ::

Nic, odprite novo dostavo na dom. Strank vam ne bo zmanjkalo.

simba89 ::

Meni je uspelo. Vendar ne smeš imeti prej napolnjeno košarico, ampak moraš takoj po polnoči izbrati prost termin, potem hitro nametati artikle v košarico in dokončati nakup.
Zgleda da so postavili tako pravilo in prioritizirajo ta način.

Vazelin ::

Nekaj vprašam...
Paket ki ga naročite gre čez kar nekaj rok... a ni približno enako varno, da greste proti večeru v trgovino in tam nakupite stvari? Greste na hitro blagajno in sploh ne rabiš stika z drugimi ljudmi! Tako bom jaz delal.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Dag ::

Jaz sem dal v šprico od stelexa alkohol in vsako stvar, ki pride iz trgovine, razkužim. Lahko mi rečete paranojik, ampak ...

DeeJay ::

Situacija me spominja na dobre čase ICO-tov ... sam da se ne tepemo za žetončke, ampak za hrano.

call_cry-pto ::

Vazelin je izjavil:

Nekaj vprašam...
Paket ki ga naročite gre čez kar nekaj rok... a ni približno enako varno, da greste proti večeru v trgovino in tam nakupite stvari? Greste na hitro blagajno in sploh ne rabiš stika z drugimi ljudmi! Tako bom jaz delal.


a v trgovini pa ne gre cez kar nekaj rok? Sej tukaj tudi ne rabis stika z ljudmi. Reces naj ti pusti pred vrati

Vazelin ::

call: govorim zato, ker ima folk težave oddat naročilo oz. so kapacitete zasedene. Če se odpelješ npr. do cityparka, kjer ne par metrov nimaš stika z nobenemu (uporabiš se smaopostrežno blagajno) je pomoje isto varno, kot da ti nekdo pusti paket pred vrati.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

call_cry-pto ::

v nakupovalnem srediscu je gostota ljudi prevelika, en od tisocih kihne pa si gotov

Vazelin ::

call_cry-pto je izjavil:

v nakupovalnem srediscu je gostota ljudi prevelika, en od tisocih kihne pa si gotov

pa a ti si bil v nakupovalnem centru npr. v soboto? ni bilo žive duše lol. Eden od tisočih kihne haha
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

call_cry-pto ::

ne, ker sem zabarikadiran doma, ni potrebe, zaloge sem si nabavil ze zdavnaj ker sem teoretik zarot in sem na tekocem s teorijami, sem vedel med prvimi da se bo to zgodilo

sandmat ::

OP, danes ponoči niso odprli novih terminov, četrtek je bil poln že prejšnji petek

darkolord ::

So odprli

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Nekaj vprašam...
Paket ki ga naročite gre čez kar nekaj rok... a ni približno enako varno, da greste proti večeru v trgovino in tam nakupite stvari? Greste na hitro blagajno in sploh ne rabiš stika z drugimi ljudmi! Tako bom jaz delal.


Kaj pa ko na hitri blagajni tapkaš po touchscreenu?

sandmat ::

darkolord je izjavil:

So odprli

kateri termin? petkov?

darkolord ::

ja

simba89 ::

Včeraj ob polnoči je spletna stran dokončno počepnila. V tem trenutku je še vedno nedosegljiva.
Meni je zadnjič celo uspelo naročiti. Ampak po nekem slučaju ob 00:11. Zgleda da se je nekak sprostil takrat al ne vem zakaj.
Ker ko sem prvič šel do zaključka nakupa ob 0:03 mi je napisalo da so vsi termini že zasedeni, potem sem pa še probaval in je pokazal spet proste termine.

jocoj ::

So že tudi drugi zavohali biznis.

https://www.metlika-gastro.si/

mtosev ::

Mogoce kdo ve, ce je se kaka trgovina, ki dostavlja stuff? Spar ne posilja v mb, mercator pa nikoli ne dobim termina.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

VelkBla ::

mtosev je izjavil:

Mogoce kdo ve, ce je se kaka trgovina, ki dostavlja stuff? Spar ne posilja v mb, mercator pa nikoli ne dobim termina.


http://www.trgovine.net/?c=11

Pa ne pozabi pogledati obvestila in izredne pogoje (najmanjša vrednost naročila in podobno)

mirzad ::

PreviousUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Nekaj vprašam...
Paket ki ga naročite gre čez kar nekaj rok... a ni približno enako varno, da greste proti večeru v trgovino in tam nakupite stvari? Greste na hitro blagajno in sploh ne rabiš stika z drugimi ljudmi! Tako bom jaz delal.


Kaj pa ko na hitri blagajni tapkaš po touchscreenu?

lahko uporabiš rokavice (obstajajo take, ki delujejo na touchscreenih), če te skrbi

DeeJay ::

Pa sej si razkužiš roke po nakupu.
Za dostavo, pa jest prakticiram tko, da zložim v shrambo in hladilnik v kleti in tm pustim 4 dni pred uporabo. Problem so zmrznjene stvari, ker virus pol tud zmrzneš in vprašanje če sploh crkne.
Če kej nujno nucam prej, pa razkužim ali operem. Zdej a bo to dost, bom pa vidu slej ko prej.

VelkBla ::

Če je temu tako in seveda tudi izvedljivo (varnostno gledano), bi lahko posameznik napravil tudi kakšen nakup za koga drugega, bodisi tudi iz slotech foruma. Prostovoljna društva to zihr izvajajo, ampak so pomojem kar zasedena oz. kdaj prideš na vrsto.

karosha ::

Na Financah so objavili članek glede problematike online naročanja preko Spara in Mercatorja.
Sistem je preobremenjen predvsem zaradi uporabnikov, ki so izdelali in namestili programske skripte za avtomatsko iskanje prostih časovnih oken. Sebičnost očitno na vsakem koraku.

DeeJay ::

Kaj pa si pričakoval(a) :) Nej pač zaposlijo folk, ki bo benal te IPje, čeprov je to sizifovo delo. Al pa nej poštimajo, da se to ne bo dal, čeprov bo to težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

vostok_1 ::

karosha je izjavil:

Na Financah so objavili članek glede problematike online naročanja preko Spara in Mercatorja.
Sistem je preobremenjen predvsem zaradi uporabnikov, ki so izdelali in namestili programske skripte za avtomatsko iskanje prostih časovnih oken. Sebičnost očitno na vsakem koraku.


CAPTCHA ne pomaga?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DeeJay ::

To bi bla ena od rešitev, da preden lahko potrdiš izbrano okno dostave, rabiš vpisat captcho.

Dark000 ::

Konec je, uvedli so virtualno čakalnico, trenutno jih je skoraj 2000 v čakalni vrsti. Ko prideš na vrsto imaš 10min časa, da "zmečeš" stvari v košarico in če je kakšno okno za dostavo prosto izbereš dostavo. Če ni (če prav razumem), več sreče prihodnjič oz. nazaj v virtualno čakalnico :)

NejcSSD ::

Greš v fizično trgovino, danes ob 10. uri je bil Hofer fužine v olimpijski vasi prazen. Dobil vse kar sem rabil, tudi mesa pakiranega kolikor hočeš.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vazelin ::

vsaka vam čast, da se vam da jajcat v špar online in zasedat prostor starejšim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

lejko0 ::

Preverjeno se da obvozit vrsto, ampak itak ne pomaga, ker so termini zasedeni. Postavljajo pa te strani bedaki, zato tudi taka situacija. Po mojem bi morala biti dostava/prevzem rezervirana za najranljivejše skupine in ljudi na prvi bojni liniji (zdravstvo ipd.) ne pa za nekoga, ki zna malo prilagodit bota.

Sicer pa vseeno pohvalno, da jim je po 14 dneh ratalo vpeljat nek komercialni produkt. Bolje kot nič, I guess. Predvidevam pa, da jim tudi to ne bi bilo v interesu, če ne bi meli s sesuvanjem strani. Zaposleni (sploh pri sparu) so itak potrošni material - se vidi že iz tega kako skrbijo za svoje zaposlene (nula zaščitne opreme sprva, zdaj pa že pustijo, da kakšna punca prinese svojo masko od doma na šiht). Če pa osebno poznaš kakšnega naduteža iz uprave pa ti je vse jasno.

lejko0 ::

Kar se tiče spara - lahko uporabite tale tutorial, da ne boste več stali v vrsti, v browserju blokirajte:
spar.queue-it.net
assets.queue-it.net

inferno666 ::

Da se periferci ne boste matrali:

Trenutno je dostava mogoča le na območju Ljubljane z okolico. Možnost dostave na želeni naslov preverite na vstopni strani spletne trgovine SPAR Online

VelkBla ::

In kje je kakšen vir za to?

Vazelin ::

VelkBla je izjavil:

In kje je kakšen vir za to?

malo trola. Še v Wuhanu pod strogo karanteno si šel lahko v trgovino na vsake 3 dni napovedano
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

VelkBla je izjavil:

In kje je kakšen vir za to?

malo trola. Še v Wuhanu pod strogo karanteno si šel lahko v trgovino na vsake 3 dni napovedano


Seveda. Tako, kot se zaostruje pogoji za gibanje. Samo trolanje me je.

Če obstaja online naročanje, se ga bo tudi uporabljalo. Vlada ima že v obravnavi ta predlog, da se v času pandemije naroča hrana in osnovne potrebščine zgolje preko spletnega naročila.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Vazelin ::

Good luck s 5 šparovimi kombiji :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Good luck s 5 šparovimi kombiji :D


V SLoveniji je veliko oseb, ki imajo kombije.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

The Player ::

pozdrav,

mi mogoče zna kdo razložiti kako deluje ta spar online?

Sem včeraj točno ob 23.59 želel oddati naročilo, ko naj bi se "odprli" novi termini, pa mi nikakor ni uspelo?

Se zaveda, da je gužva na polno, ampak ni mi jasno, ker sem res bil prisoten, skos sem osveževal stran, pa kljub temu mi sploh ni pokazal novih terminov ampak samo tiste stare.

Kako potem priti do novih terminov, če ti jih sploh ne pokaže?

DeeJay ::

še enkrat si preber opozorila v rdečem okenčku na njihovi strani. Odprejo se ob 22:00.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222255 (12834) janezvalva
»

Mercator online nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110002 (5622) LeQuack
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411477 (9176) HappyPills
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341148 (27532) Machete

Več podobnih tem