» »

Prednosti

Prednosti

Quantum ::

Hej

Kakšne so prednosti in slabosti MacBook ali navadnega laptopa z windowsi?

lp
  • zaklenil: Mavrik ()

Killermode ::

:)) Bragging rights!

koyotee ::

Prednost je tanjša denarnica, ko kupiš meka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pac-Man ::

Če ne veš zakaj kupit meka - ne kupit meka.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Uporabnik ::

Pac-Man je izjavil:

Če ne veš zakaj kupit meka - ne kupit meka.


Še naj boljši nasvet.

Edino če še nikoli ni imel Windows, in ima iPhone, bi lahko bil drugi argument za.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

louser ::

Quantum je izjavil:

Hej

Kakšne so prednosti in slabosti MacBook ali navadnega laptopa z windowsi?

lp

Produkcija glasbe in samo zaradi narave operacijskega sistema in česa drugega (MacOS)

hojnikb ::

Ekosistem in z njim macOS. Če tega nerabiš, se da dobit več za dani denar.
#brezpodpisa

Invictus ::

Če ga rabiš, je čisto kul. Tudi če rabiš Unix tools, je v redu.

Poleg tega lahko nanj inštaliraš Windowse, če jih rabiš.

Hardversko je MacBook 16" trenutno eden najmočnejših laptopov, pa tudi cena ne odstopa od drugih. Pravzaprav je bil tako poceni, da so ostali proizvajalci spustili cene svojih najmočnejših laptopov. Tako Lenovo kot Dell.

Seveda pa to ni za reveže, ki rabijo laptop. To je za nekoga, ki s takim računalnikom služi...

Sam v premislek... Tale konfiguracija

- 2.4GHz 8-core 9th-generation Intel Core i9 processor, Turbo Boost up to 5.0GHz
- 64GB 2666MHz DDR4 memory
- AMD Radeon Pro 5500M with 8GB of GDDR6 memory
- 2TB SSD storage

pride v Slo cirka 4000 EUR brez DDV..

Lenovo p1 2nd Gen pride tudi tam nekje...

Je bil na moji listi za naslednji job, ampak bom dobil kar službenega... Sicer sem pa sam bolj Thinkpad fan ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

louser ::

Hardversko je MacBook 16" trenutno eden najmočnejših laptopov

Ne ni. Je drag, se pregreva, v resnih opravilih teh frekvenc praktično ne dosega.

Za tak denar dobiš že prenosnika, ki ima v sebi desktop CPU.

hojnikb ::

ne pozabimo tut na hw felerje in večne težave z pregrevanjem, ki pesti precej modelov...
#brezpodpisa

fuck_it_ ::

louser je izjavil:

Hardversko je MacBook 16" trenutno eden najmočnejših laptopov

Ne ni. Je drag, se pregreva, v resnih opravilih teh frekvenc praktično ne dosega.

Za tak denar dobiš že prenosnika, ki ima v sebi desktop CPU.



kar je irelevantno ker programska oprema spisana za MacOS je večinoma hudo dobro optimizirana in dela enako hitro ali pa včasih celo hitreje na hardwaru prenosnika kot na veliko zmogljivejših Windows PCjih.


Optimizirana programska koda je zakon.

Ali rabiš MacOS? Glede na to kako si to vprašal na tem forumu..zagotovo ne rabiš.

Zaradi tvojega bedastega splošnega vprašanaj tudi predlagam da se tema zapre.

To je kot da bi vprašal kaj je boljše? Skiro ali rolerji.Ne bi pa napisal specifično za kakšno opravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

louser ::

SW ne more iz HW iztisniti več, kot je mogoče. Čakam en sposoben primer.
Enega sem ti že sam navedel: avdio produkcija, a to zgolj zaradi tega, kako deluje en OŠ in kako drugi. V tem primeru se res vzame Appla.

TheBlueOne ::

Jaz maca ne morem uporabljati, ker marsikaj, kar uporabljam ne dela na njemu. Ce dalas samo z zadevami, ki so tam dobro podprte, potem je sigurno OK izbira. Je pa drag in skoraj klice se po ostalih Applovih storitvah.

@louser,

software lahko v mojem svetu iz hardwara potegne vec odvisno od sistema. Recimo ekstrem, kolikor sem gledal blender na Winsih dela ca. 50% pocasneje kot na Linuxih.

fuck_it_ ::

louser je izjavil:

SW ne more iz HW iztisniti več, kot je mogoče. Čakam en sposoben primer.
Enega sem ti že sam navedel: avdio produkcija, a to zgolj zaradi tega, kako deluje en OŠ in kako drugi. V tem primeru se res vzame Appla.


slabo napisan software lahko na 5x hitrejšem nardwaru dela 10x počasneje kot noro dobro napisan software na slabem hardwaru.

Dobro napisana programska koda lahko doseže dan ekaj kar se izvaja 1 uro, se naredi v manj kot 1 minuti. Evolucijsko gledano iz stališča razvoja strojne opreme bi takšna sprememba zahtevala kakšnih 10 let razvoja boljših procesorjev...

Procesor pač lahko naredši vsako leto nekaj procentov hitrejši..kar je drobiž v primerjavi s tem kako lahko skrčiš število korakov ki so potrebni da se neka programska koda izvede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

ripmork ::

Quantum je izjavil:

Hej
Kakšne so prednosti in slabosti MacBook ali navadnega laptopa z windowsi?
lp


Po mojih 2-letnih izkušnjah na najbolj švoh 13 inch Macbook Air-u za domačo uporabo: odlična izdelava in materiali (užitek uporabljat), odličen glass trackpad, ki me je najbolj od vsega presenetil (dejansko sploh ne uporabljam več miške). Ekosistem je fajn. Zadeva ni močna (tudi ni namenjena temu), me je pa vseeno prijetno presenetila v tistih nekaj situacijah, ko sem moč potreboval. Verjetno SSD res naredi svoje. OS je fajn, čeprav ima nekatere stvari drugače rešene in se je pač za navadit.

Ponavadi dobiš navaden laptop z malo boljšo konfiguracijo za isto ceno, čeprav znajo bit te oznake procesorjev precej varljive in je vedno dobro preverit vsaj sintetične teste. Windows laptop z i7 za isto ceno, kot Mac z i5 se sliši no brainer - pol pa pogledaš benchmarke in mimogrede ugotoviš, da so performančne cifre tam-tam in da je v Win laptop ena starejša verzija procesorja podtaknjena. Windows laptopa sicer že več let nisem preizkusil, a po mojih preteklih izkušnjah na več primerkih je bila uporaba miške zraven vedno obvezna + seveda Windows zahteva standardno redno pucanje sistema, da kolikor toliko vse normalno deluje.

Definitivno pa je za oglasit se v trgovini in preizkusit na lastne oči. Pa seveda, preverit podporo za programe.

Vice ::

Od nekdaj je Apple bil glavno orodje za delo z grafiko in še danes je z razlogom.
Za profesionalno delo se izbere jabolko za študentsko delo je pa samo orodje za podaljšanje tiča.

vilicarist ::

prednost imaš maca

slabost imaš maca

jaz bi raje zažgal ta denar
bmw = brings me women

Pentium ::

Odvisno za kaj ga rabiš. Če si profi in ti rabiš sposobno orodje, da boš z njim služil denar in ti Applov ekosistem potegne oz. si ga navajen, potem odkartaš tistih par tisočakov za MBP16 ali Mac Pro. Sta precenjena, ampak dejansko dobiš sposobno in zelo stabilno mašino. OS X je na primer še vedno vsaj korak pred Windowsom, vsaj kar se tiče stabilnosti.

Drug primer je tudi, če si casual user in ne rabiš neke zmogljive mašine, ampak bi vseeno imel Mac sistem. Mogoče nisi zadovoljen s poceni laptopom. Takrat vzameš MacBook Air-a (še 2017 verzijo) in imaš mir. Ni nevem kaj, dizajn je iz leta 2010, ekran tudi, ampak za veliko uporabnikov je več kot dovolj. Meni je npr. njihov trackpad še vedno bomba, pa sem imel na mizi že razne ThinkPade, Dell XPS-e, EliteBooke za 2-4 jurje, pa nobeden nima tako dobrega trackpada kot ga je Apple že imel leta 2008 (primerjalen MacBook Pro).

Npr. tale video se splača pogledat: Stop Buying the MacBook Air


Imaš pa tudi slabosti, visoka cena, težke oz. nemogoče nadgradnje HW, draga popravila v kolikor kaj crkne ali npr. razbiješ LCD, ipd.

AndrejO ::

Seveda so to čisto osebne preference. Vsak ima svoje.

MBP:
+1: Unix z lepim GUI.
+1: 16:10 razmerje stranic zaslona.
+1: Touchpad.
+1: Trajnost ohišja. Kaj vse so morali preživeti MBP-ji v mojih rokah od 2011 do danes (trenutno imam model iz 2015) in koliko ThinkPad-ov sem v tem času "upokojil" ... ni primerjave.
-10, will not buy: Drek od tipkovnice, zato imam še vedno model iz 2015.
+1: Piše se leto 2020 in še vedno imam model iz 2015 in še vedno dela kot urica. Še celo na bateriji ima po 5 letih zadovoljivo 2h+ avtonomijo za to, kar ga potrebujem.
-1: Ko bo SSD crknil, bo stvar žal za odpis.

Poljuben proizvajalec X:
-1: Tuljenje ventilatorjev.
-1: V večini primerov drek od meni neskončno antipatično 16:9 HD-only zaslonov.
-2: Če hočem boljši zaslon, je ta dražji, kot pa me stane primerljiv zaslon v MBP.
-1: TP x220, x230; HP 8510w, 8530w. Kobajagi "kvalitetni modeli solidnih podjetij" - vse razpadlo, odpovedalo, potrebovalo menjave tega in onega. Z njimi sem za vzdrževanje porabil skoraj toliko časa, kot sem na njij delal.
+1: Servisiranje sem lahko opravljal v lastni režiji.
+1: Tudi za spodobno ceno se da najti uporabno tipkovnico.

Dejansko me že nekaj časa muči, če si bi vzel MS-jev Surface Laptop. Prej 2, sedaj pogledujem 3 ... ampak sedaj, ko je Apple končno spacal novo tipkovnico, potrpežljivo čakam, če bo ven prišel tudi 13" model.

Na srečo mi model iz 2015 še vedno čisto OK deluje, tako da to čakanje ni preveč težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

vilicarist ::

AndrejO, kaj ti pomaga 'boljši' zaslon na macbooku, če majo pa samo tiste butaste bleščeče verzije
bmw = brings me women

louser ::

Apple končno spacal novo tipkovnico,

Ki ima še vedno isto napako. Napako, za katero 5 let že trdijo, da ne obstaja in so tokrat "neobstoječo" napako odpravili.

bedarija ::

macbook izbereš izključno zaradi dveh stvari:

-ali želiš živeti v njihovem ekosistemu, ker imaš že nekaj njihovih izdelkov,
-ali ker podpirajo programe ki jih na windowsih ne dobiš (glasbena produkcija, nekaj grafične produkcije)

za vse ostalo je windows boljši predvsem pa za isti denar zmogljivejši oziroma za isti performance cenejši.

VeganCyclist ::

Apple vecina folka pozna bolj kot ne od iphona naprej. Ampak v graficni industriji je standard ze zadnih vsaj 30let. Nekak se vedno velja, da se tazaresne graficne zadeve dela na macih in adobe programih. Tisk, oblikovanje....etc. Razlog je standardizacija. Tisk, ta resen, v tavelikih tiskarnah je drag. Tm se prcakuje, da studio, ki posilja datoteke uporabla isti software in hardware kot tiskarna. Verzij Windowsow in Corelov je blo ko dreka, posledicno je prhajalo do problemov. Eden je mel to, drugi to. Poleg tega je par mocnih programov za graficno pripravo laufalo sam na macih. Prjelo se jih je, da so racunala za kreativn del populacije. Vcasih so bla pojm kvalitete in inovativnosti....dons ne znajo tipkovnice nardit. Jst sicer vztrajam, ... Cenim to, da se mi cez noc samodejno ne instalira Candy Crush saga,...in da lahko pogledam svoje maile, na svojem racunalniku brez reklam.

Mavrik ::

Tako demo smo imeli že večkrat - v primernejšem oddelku, s primernejšim naslovom in z bolj konstruktivnim vprašanjem.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010092 (7725) Meizu
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412104 (6178) Saul Goodman
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313993 (3310) Invictus
»

Macbook Pro ali navaden prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5612558 (11214) Michaelosz
»

Razlika med MAC in prenosnikom

Oddelek: Kaj kupiti
122183 (1959) mte

Več podobnih tem