» »

Navodila pri prodaji blaga

Navodila pri prodaji blaga

adpadp ::

Jaz imam sledeč problem, odločili smo se, da bomo prodajali izdelke na spletu, vendar nimajo vsi navodil v slovenščini. Pa me zanima, če lahko portošniku posredujem navodila preko e-pošte v digitalni obliki namesto v fizični. Če gledaš zakon ZVPot 33. člen:

Blagu, pri katerem je za njegovo pravilno uporabo potreben določen postopek ali bi potrošnik z njegovo napačno uporabo lahko povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, mora proizvajalec priložiti navodilo za uporabo. Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži. Navodilo za uporabo je lahko v obliki besedila, slike ali skice oziroma kombinacije teh oblik.

Vsebina navodila za uporabo mora biti za potrošnika lahko razumljiva in mu mora omogočati pravilno uporabo izdelka. Kadar je blago namenjeno prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti navodilo za uporabo v celoti v slovenskem jeziku.

Navodilo za uporabo je dolžno priložiti tudi podjetje pri prodaji blaga potrošnikom.

"Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži." piše so lahko, kar si jaz razlagam, da jih lahko potrošniku dam tudi v drugačni obliki.

Hvala v naprej.

Sheteentz ::

Čeoprav jasno piše, da morajo biti izdelku priložena navodila, po možnosti prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži, si ti iz tega razlagaš, da jih lahko daš potrošniku tudi v drugačni obliki? Po kakšni logiki si to tako razlagaš?

adpadp ::

Blagu, pri katerem je za njegovo pravilno uporabo potreben določen postopek ali bi potrošnik z njegovo napačno uporabo lahko povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, mora proizvajalec priložiti navodilo za uporabo. Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži. Navodilo za uporabo je lahko v obliki besedila, slike ali skice oziroma kombinacije teh oblik.

Vsebina navodila za uporabo mora biti za potrošnika lahko razumljiva in mu mora omogočati pravilno uporabo izdelka. Kadar je blago namenjeno prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti navodilo za uporabo v celoti v slovenskem jeziku.

Navodilo za uporabo je dolžno priložiti tudi podjetje pri prodaji blaga potrošnikom.

Mora priložiti in kasneje reče "so lahko" in ne morajo biti prilepljena ali... Če mene prašaš lahko pomeni, da je nekaj priporočeno in ne obvezno. In po tem bi jaz lahko potrošniku dal navodila tudi drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adpadp ()

SaXsIm ::

Daš zraven in basta. Prav tako preveri, če obstaja kakšen standard, ki pokriva dotično skupino izdelkov in predpisuje zahteve za izdajo CE oznake - ponavadi imaš zahtevo glede navodil za uporabo v takšnem standardu navedeno.
SaXsIm

adpadp ::

Jaz bi tudi dal zraven, vendar bo dropshipping in tako bo, nemorem ravno vplivat na to... Pa me zanima, če lahko preko maila pošljem navodila.

smacker ::

"Priložiti" ne pomeni "poslati po mailu": https://fran.si/iskanje?FilteredDiction...

Sheteentz ::

Navodila morajo biti priložena izdelku (blagu), kar pomeni, da moram jaz kot kupec, če pri roki nimam smartphona ali računalnika, v tistem trenutku, ko blago dobim, zraven dobiti tudi navodila. Predstavljaj si, da ti poštar prinese izdelek, telefon ti pade po tleh in se razbije, pol ure nazaj ti je pa crknil računalnik. Kako boš v tem primeru prišel do navodil, če že niso priložena izdelku?

St235 ::

adpadp je izjavil:

Jaz imam sledeč problem, odločili smo se, da bomo prodajali izdelke na spletu, vendar nimajo vsi navodil v slovenščini. Pa me zanima, če lahko portošniku posredujem navodila preko e-pošte v digitalni obliki namesto v fizični. Če gledaš zakon ZVPot 33. člen:

Blagu, pri katerem je za njegovo pravilno uporabo potreben določen postopek ali bi potrošnik z njegovo napačno uporabo lahko povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, mora proizvajalec priložiti navodilo za uporabo. Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži. Navodilo za uporabo je lahko v obliki besedila, slike ali skice oziroma kombinacije teh oblik.

Vsebina navodila za uporabo mora biti za potrošnika lahko razumljiva in mu mora omogočati pravilno uporabo izdelka. Kadar je blago namenjeno prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti navodilo za uporabo v celoti v slovenskem jeziku.

Navodilo za uporabo je dolžno priložiti tudi podjetje pri prodaji blaga potrošnikom.

"Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži." piše so lahko, kar si jaz razlagam, da jih lahko potrošniku dam tudi v drugačni obliki.

Hvala v naprej.


Razlagaš si narobe. Odtisnjeno na blagu ali embalaži je izjema od tega, da so PRILOŽENA (torej dobaljena skupaj) blagu. To pomeni, da praviloma morajo biti navodila priložena blagu ozriroma so lahko natisnjena na blagu ali embalaži. To eksplicitno pomeni, da NE smejo bit posredovana ločeno.

Daliborg ::

Pa valjda da ne moreš. Tudi podjetja v Sloveniji kateri prodajajo kitajsko robo imajo s kitajci zmenjen da jim oni sprintajo navodila tako da praktično blago pride že z navodili v slovenščini. Mogoče se tudi ti lahko zmeniš?
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

adpadp ::

Daliborg je izjavil:

Pa valjda da ne moreš. Tudi podjetja v Sloveniji kateri prodajajo kitajsko robo imajo s kitajci zmenjen da jim oni sprintajo navodila tako da praktično blago pride že z navodili v slovenščini. Mogoče se tudi ti lahko zmeniš?
Lp.


Nekaj bomo že rešli, da bo prav, samo razmišljam o vseh možnostih, ki jih imam... Pa če bi direkt iz kitajske uvažal nebi bil problem sam je dropshipping pa ni lastna zaloga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navodila za uporabo Yamaha Drag Star 1100

Oddelek: Loža
91514 (1310) SaXsIm
»

vračilo mobitela ker nima slovenskega menija

Oddelek: Mobilne tehnologije
487838 (6531) sirotka
»

SLO navodila za uporabo!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
183169 (2914) STASI
»

garancija-kako dolgo čakate na zamenjavo?

Oddelek: Kaj kupiti
182441 (2185) Gr00vY
»

Zamenjava izdelka in najem izdelka in potrosniki in zakoni

Oddelek: Loža
243927 (3652) goba

Več podobnih tem