» »

razširitev v spletnem brskalniku

razširitev v spletnem brskalniku

mulc007 ::

V Mozilli se ob razširitvah odpre okno z možnostjo kljukice: Dovoli da se ta razširitev izvaja v zasebnih oknih.

Na internetu so v zvezi s tem omenjena zasebna in navadna okna.
Navadna okna so google, mercator, spar, zasebna okna pa so domače spletne strani ali kako naj si to razlagam?

SeMiNeSanja ::

Narobe.

Zasebna okna so tista z neko "čudno masko čez oči" - odpreš ga z Ctrl+Shift+P

Ta okna so namenjena brskanju z višjo stopnjo zasebnostji.

Če v navadnem oknu greš na neko priljubljeno stran, boš s seboj 'prinesel' vse piškotke, stran te bo 'prepoznala' in ponujala opcije, ki si si jih morda nekoč nastavil. Mogoče boš že kar prijavljen na strani (če si se pozabil odjaviti ali obkljukal 'ostani prijavljen').

Če odpreš zasebno okno, pa greš na isto stran, bo približno tako, kot če bi šel prvič na to stran, ali na kakšnem tujem računalniku. Spletna stran te ne bo 'prepoznala', ne boš imel priljubljenih nastavitev, ne bo te samodejno prijavilo, ker brskalnik spletišču ne posreduje podatkov, s pomočjo katerih bi te spletna stran prepoznala.

Upam, da sem dovolj poenostavil razlago?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Gejspodar ::

To je oseba, ki nam je pametovala glede škodljivosti ekranov...

Mainstream se temu reče Incognito Mode (pobrano iz Chroma).

mulc007 ::

Dobro razloženo.
To bo uporabno za brskanje po Google da ne bo po spominu ponujalo podobnih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

veteran ::

SeMiNeSanja je izjavil:



Če odpreš zasebno okno, pa greš na isto stran, bo približno tako, kot če bi šel prvič na to stran, ali na kakšnem tujem računalniku. Spletna stran te ne bo 'prepoznala'


Ne drži. Slo-tech me lepo prepozna in v seznamu tem z rdečo črto kaže, kaj je novega od prejšnjega obiska.

Incognito mode spletni strani ne preprečuje, da bi naredila fingerprint brskalnika in to shranila v bazo. :)

mulc007 ::

Gejspodar ::

veteran je izjavil:


Ne drži. Slo-tech me lepo prepozna in v seznamu tem z rdečo črto kaže, kaj je novega od prejšnjega obiska.


Slo-Tech to počne na podlagi IP-ja če se ne motim, tako da ima mulc z zadnjim postom celo prav, četudi ne ve, kaj je povedal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran za spoznavanje ljudi

Oddelek: Loža
92031 (1385) Matevz96
»

Reklame vsepovsod

Oddelek: Pomoč in nasveti
101293 (804) ...:TOMI:...
»

zasebno brskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101499 (1274) Thuban
»

SIOL POŠTA (WEBMAIL)

Oddelek: Pomoč in nasveti
83106 (2831) m3k
»

Kako dober je google...

Oddelek: Loža
205556 (4493) čuhalev

Več podobnih tem