» »

Intelektualne kapacitete za študij se zmanjšujejo in upadajo

Intelektualne kapacitete za študij se zmanjšujejo in upadajo

Temo vidijo: vsi
1
2
»

asdf_jklc ::

Fakultet z bolonskim sistemom ni več - ampak je vrtec in pisanje seminarskih nalog; samo čakal sem, da bodo začeli nosit še žig s pikapolonicam, srčkim in avtomobilčkim na vaje in predavanja za pridne študente. Sem bil asistent na faxu v času uvedbe in razlika med starim univerzitetnim študijem in bolonjci je bila dramatična že takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

poweroff ::

Samo stvar je v tem, da ti isti "bolonjski" otroci, ko jih začneš obravnavati drugače, pokažejo samoinciativnost, inovativnost, itd... npr. 14, 15-letni mulci na delavnicah Društva elektronikov slovenije lahko samostojno delajo zelo zanimive reči. Ko pridejo na faks, pa kar naenkrat ne zmorejo več?
sudo poweroff

proto ::

vostok_1 je izjavil:

Slovensko šolstvo sicer ima svojevrsten problem, ampak ni nobena skrivnost, da IQ pada. Otroci pa nabijajo Avengerje vse do 30+.

Poglejte si stare filme iz 30/40'. Otrok pri 14' je bil že "fant". Tistih iz višjih slojev pa že eloquent.

Ravno zadnjič sem razmišljal...tudi komentarji na youtubu so se drastično pokretenirali v zadnjih 15 letih. Včasih si še mel konstruktivne debate, danes pa zgolj neke blesave enovrstičnice.

Kot rečeno...uživajte še zadnja leta. Dnevi se odštevajo as šure as the sun rises and sets.


Ja, se razume, poneumimo splosno populacijo, inokulirajmo jih pred kritiko z diskreditacijo kritikov in hvaljenjem. Nato pa vladajmo v imenu svojega profita. Vmes jih pa zaposlimo z ekoloskimi temami in elektricnimi vozili, vmes jim pa se speljimo zadnje moznosti upora z normalizacijo nezasebnosti Mislim, da bi se ljudje morali v prvi vrsti otresti kapitalisticnega sranja in se potem lotevati ekologije, pa ne, da ekologija ni pomembna, tezava je v tem, da se je ne mores iti, dokler vlada zasluzek.

poweroff je izjavil:

Samo stvar je v tem, da ti isti "bolonjski" otroci, ko jih začneš obravnavati drugače, pokažejo samoinciativnost, inovativnost, itd... npr. 14, 15-letni mulci na delavnicah Društva elektronikov slovenije lahko samostojno delajo zelo zanimive reči. Ko pridejo na faks, pa kar naenkrat ne zmorejo več?


Seveda, to ni vec pomembno. Pomembno je, da si narcis in to zahteva veliko dela. S FBjem (in ostalim) smo najprej naredili kretene same sebe, zdaj pa to pridno prenasamo na podmladek. Take skode kot jo je FB naredil clovestvu nista zmogli obe svetovni vojni in razni kreteni ga zagovarjajo v zagovor tega, da nimajo nobenega zivljenja, zagovarjajo se danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Phantomeye ::

tikitoki je izjavil:

Je pa res, da je ta magister enakovredne, če, staremu diplomanti.
Studij so poenostavili in skrajšali.


V bistvu so ga časovno podaljšali. Če želiš imeti enakovredno izobrazbo kot nekdo, ki ima 7. stopnjo po starem programu, moraš na faks hoditi najmanj 5 let (3 leta dodiplomski in 2 leti magistrski program).

Je pa res, da vsaj na nekaterih faksih, počasi ukinjajo ustne zagovore in dodiplomske diplome.

Takšne spremembe se ves čas dogajajo. Zdaj je faks postal nekaj takšnega kot osnovna šola in srednja šola. Narediš, če vsaj malo časa vložiš v študij. Mislim, hell 50-60 let nazaj si nekaj dosegel, če si končal srednjo šolo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

vostok_1 je izjavil:

Slovensko šolstvo sicer ima svojevrsten problem, ampak ni nobena skrivnost, da IQ pada. Otroci pa nabijajo Avengerje vse do 30+.

Poglejte si stare filme iz 30/40'. Otrok pri 14' je bil že "fant". Tistih iz višjih slojev pa že eloquent.

Ravno zadnjič sem razmišljal...tudi komentarji na youtubu so se drastično pokretenirali v zadnjih 15 letih. Včasih si še mel konstruktivne debate, danes pa zgolj neke blesave enovrstičnice.

Kot rečeno...uživajte še zadnja leta. Dnevi se odštevajo as šure as the sun rises and sets.



Še en, ki romantizira in glorificira preteklost.

Ja, otrok pri 14 je bil že "fant", pa za sabo 4 leta delovne dobe.

Child labour @ Wikipedia

starec Zosim ::

Generacije rojene sredi 70. let so dosegle najvišji IQ v zgodovini človeštva.
Norveška študija, ki jo vodijo že desetletja potrjuje zgoraj navedeno.

https://www.vecernji.hr/vijesti/intelig...
https://m.cdm.me/tehno-nauka/nauka-doka...
https://www.jutarnji.hr/life/znanost/zn...
https://www.mreza-mira.net/vijesti/razn...

Informacije iz prve roke glede slovenskega primarnega šolstva:
1. Kurikulum je še dokaj kakovosten, sploh glede na ostale države. Od učenca zahteva tudi nekaj kreativnosti in inventivnosti, je pa res, da je vedno več šablonizacije uma.
2. Učiteljice na razredni stopnji obupavajo, ker tudi po večkratni ponovitvi in ponazoritvi snovi, polovica razreda ne razume. Vedno več učencev potrebuje dodatno in skupinsko strokovno pomoč.
3. Vrhunski pedagoški kader, ki je pred upokojitvijo, je v upravičenem strahu: "Jok kaj se bo zgodilo, ko bodo te generacije prevzele našo družbo, podjetja in institucije?"

Osebno opažam popolnoma izkrivljeno percepcijo in deformirane kognitivne sposobnosti pri FB/instagram/mobi generacijah. Tudi moralno - etični kodeks je na dnu.

D3m ::

Phantomeye je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Slovensko šolstvo sicer ima svojevrsten problem, ampak ni nobena skrivnost, da IQ pada. Otroci pa nabijajo Avengerje vse do 30+.

Poglejte si stare filme iz 30/40'. Otrok pri 14' je bil že "fant". Tistih iz višjih slojev pa že eloquent.

Ravno zadnjič sem razmišljal...tudi komentarji na youtubu so se drastično pokretenirali v zadnjih 15 letih. Včasih si še mel konstruktivne debate, danes pa zgolj neke blesave enovrstičnice.

Kot rečeno...uživajte še zadnja leta. Dnevi se odštevajo as šure as the sun rises and sets.



Še en, ki romantizira in glorificira preteklost.

Ja, otrok pri 14 je bil že "fant", pa za sabo 4 leta delovne dobe.

Child labour @ Wikipedia


Še en, ki romantazira in glorificira nedelo, lenobo in mentalno invalidnost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

D3m je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Slovensko šolstvo sicer ima svojevrsten problem, ampak ni nobena skrivnost, da IQ pada. Otroci pa nabijajo Avengerje vse do 30+.

Poglejte si stare filme iz 30/40'. Otrok pri 14' je bil že "fant". Tistih iz višjih slojev pa že eloquent.

Ravno zadnjič sem razmišljal...tudi komentarji na youtubu so se drastično pokretenirali v zadnjih 15 letih. Včasih si še mel konstruktivne debate, danes pa zgolj neke blesave enovrstičnice.

Kot rečeno...uživajte še zadnja leta. Dnevi se odštevajo as šure as the sun rises and sets.



Še en, ki romantizira in glorificira preteklost.

Ja, otrok pri 14 je bil že "fant", pa za sabo 4 leta delovne dobe.

Child labour @ Wikipedia


Še en, ki romantazira in glorificira nedelo, lenobo in mentalno invalidnost.


A bi ti svoje otroke poslal pri 9 letih delat v rudnik, za 16 ur na dan?

Ja se mi je zdelo, da ne.

vostok_1 ::

proto je izjavil:


Seveda, to ni vec pomembno. Pomembno je, da si narcis in to zahteva veliko dela. S FBjem (in ostalim) smo najprej naredili kretene same sebe, zdaj pa to pridno prenasamo na podmladek. Take skode kot jo je FB naredil clovestvu nista zmogli obe svetovni vojni in razni kreteni ga zagovarjajo v zagovor tega, da nimajo nobenega zivljenja, zagovarjajo se danes.


Težko sicer kvalificirat, ampak se strinjam z izjavo. Socialni mediji so pokretenizirali še tisto nekaj malega kar je ostalo od inteligence mas.

Phantomeye je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Slovensko šolstvo sicer ima svojevrsten problem, ampak ni nobena skrivnost, da IQ pada. Otroci pa nabijajo Avengerje vse do 30+.

Poglejte si stare filme iz 30/40'. Otrok pri 14' je bil že "fant". Tistih iz višjih slojev pa že eloquent.

Ravno zadnjič sem razmišljal...tudi komentarji na youtubu so se drastično pokretenirali v zadnjih 15 letih. Včasih si še mel konstruktivne debate, danes pa zgolj neke blesave enovrstičnice.

Kot rečeno...uživajte še zadnja leta. Dnevi se odštevajo as šure as the sun rises and sets.



Še en, ki romantizira in glorificira preteklost.

Ja, otrok pri 14 je bil že "fant", pa za sabo 4 leta delovne dobe.

Child labour @ Wikipedia


Edino pravilno.
Trud, fizični ali mentalni jača človeka. V nasprotnem primeru zna zgolj citirat Thanosa iz Avengerjev, pri "rosnih" 35-tih.

starec Zosim je izjavil:

Generacije rojene sredi 70. let so dosegle najvišji IQ v zgodovini človeštva.
Norveška študija, ki jo vodijo že desetletja potrjuje zgoraj navedeno.

https://www.vecernji.hr/vijesti/intelig...
https://m.cdm.me/tehno-nauka/nauka-doka...
https://www.jutarnji.hr/life/znanost/zn...
https://www.mreza-mira.net/vijesti/razn...

Informacije iz prve roke glede slovenskega primarnega šolstva:
1. Kurikulum je še dokaj kakovosten, sploh glede na ostale države. Od učenca zahteva tudi nekaj kreativnosti in inventivnosti, je pa res, da je vedno več šablonizacije uma.
2. Učiteljice na razredni stopnji obupavajo, ker tudi po večkratni ponovitvi in ponazoritvi snovi, polovica razreda ne razume. Vedno več učencev potrebuje dodatno in skupinsko strokovno pomoč.
3. Vrhunski pedagoški kader, ki je pred upokojitvijo, je v upravičenem strahu: "Jok kaj se bo zgodilo, ko bodo te generacije prevzele našo družbo, podjetja in institucije?"

Osebno opažam popolnoma izkrivljeno percepcijo in deformirane kognitivne sposobnosti pri FB/instagram/mobi generacijah. Tudi moralno - etični kodeks je na dnu.


Zanimiva teza. Se strinjam.
Moj perspective...te generacije so ohranile selekcionirane gene iz prejšnjih generacij, ko je naravna selekcija še delovala. Zaradi napredka so imeli dovolj hrane in mentalne stimulacije, da ni telo atrofiralo.

Phantomeye je izjavil:


A bi ti svoje otroke poslal pri 9 letih delat v rudnik, za 16 ur na dan?

Ja se mi je zdelo, da ne.


Why not?
Mogoče res jim ne bi dal kramp v roke in pri 10tih prelagat 20kg kose premoga. Idealno bi želel biti jz lastnik rudnika, moj sin pa pomaga pri poslu. Ja. Pri 10tih.

Kdo pa so bili "pageboys", ki so raznašali pisma na okoli? 12 letni fanti.

Pa drummer boys?



Šure, enega so sicer razmrcvarli pri bitki Isandlwane, ampak ok. You get the point.


Kot vidiš zgoraj, današnji otroci niti učbenika niso več zmožni interpretirat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

D3m ::

Če to pomeni preživetje. Da.

Ko ti vzamemo streho nad glavo in ostalo boš hitro kradel, kot se za Phantoma spodobi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Samo stvar je v tem, da ti isti "bolonjski" otroci, ko jih začneš obravnavati drugače, pokažejo samoinciativnost, inovativnost, itd... npr. 14, 15-letni mulci na delavnicah Društva elektronikov slovenije lahko samostojno delajo zelo zanimive reči. Ko pridejo na faks, pa kar naenkrat ne zmorejo več?

Isti otroci bi tudi po starem sistemu pokazali enako inovativnost.

To je bolj stvar vzorcev doma, kot pa šolstva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Sej vama, D3m in Vodstok, ki nista dala niti 'A' od tega skozi - ne dela pri 9 letih v rudniku, ne vojske pri 18, je lahko govorit, kaj "krepi um".

Me zanima, kdo od vaju se ukvarja s težkim fizičnim delom. S polno ritjo je lahko srat :D

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:

Samo stvar je v tem, da ti isti "bolonjski" otroci, ko jih začneš obravnavati drugače, pokažejo samoinciativnost, inovativnost, itd... npr. 14, 15-letni mulci na delavnicah Društva elektronikov slovenije lahko samostojno delajo zelo zanimive reči. Ko pridejo na faks, pa kar naenkrat ne zmorejo več?

Isti otroci bi tudi po starem sistemu pokazali enako inovativnost.

To je bolj stvar vzorcev doma, kot pa šolstva.


Well, otroci tistih, ki so delali stari program, zdaj obiskujejo bolonjski program. Včasih imam občutek kot da so mladi krivi, da obstaja bolonjski program in, da je prelahek..

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Phantomeye je izjavil:

Sej vama, D3m in Vodstok, ki nista dala niti 'A' od tega skozi - ne dela pri 9 letih v rudniku, ne vojske pri 18, je lahko govorit, kaj "krepi um".

Me zanima, kdo od vaju se ukvarja s težkim fizičnim delom. S polno ritjo je lahko srat :D



Zakaj tako izpostavljaš težko fizično delo?

Rekel sem fizično ali intelektualno.

Koliko recimo starejših ljudi poznaš, ki so imeli v mlajših letih mišično skeletne bolezni?
Jz jih bolj malo. Sedaj na stara leta jih boli.
Mladi pa vedno več obolevajo z stvarmi, ki do 60-tega ne bi smeli.

Skratka, degeneriramo psihofizično.
Čez 2-3 generacije nekje, bo padec kompetentnosti viden že iz genskega zapisa ljudi...tu na zahodu. Izvzamemo umetno intervencijo seveda.
Kompetentni ljudje sploh ne širijo svoje gene like they used to.
Postali bomo "drooling idiots" s takim trendom in to je fakt, ki ga ne boš uspel ovržt. Lahko se boš nekaj trudu, ampak žal zastonj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

D3m ::

Sej vama, D3m in Vodstok, ki nista dala niti 'A' od tega skozi - ne dela pri 9 letih v rudniku, ne vojske pri 18, je lahko govorit, kaj "krepi um".

Me zanima, kdo od vaju se ukvarja s težkim fizičnim delom. S polno ritjo je lahko srat :D


Nisi prišel do "A" kajneda?
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

WhiteAngel je izjavil:

1. Če je knjiga zanič, kar večina je, je zanič. Nimajo veze telefoni in dražljaji. Sam sem k sreči gimnazijska leta pregural in jih nič ne pogrešam. Sem pa z veseljem prebral 1984 pred meseci. Pač srhljivo dobra je.

Saj ti je jasno, da ne govorim o leposlovju, pač pa o primarno suhoparni strokovni literaturi? Še kako ima izpostavljanje močnim dražljajem učinek na razvoj in oblikovanje možganov oziroma na nagrajevalni sistem v možganih. To je beyond dispute.

WhiteAngel je izjavil:

2. Moji tastari so šli potem ob 16h spat po kosilu. Toliko so se uspeli "dol usesti" in ta super urnik od 6h-14h :8)

Čudno. Moj foter se je po kosilu, ki je bilo najkasneje ob 14:30, ko je prišel domov, ulegel za 10-15 minut. Malo čez 15h je bil pripravljen na nadaljnje "izzive". Jaz ob 15h šele začnem gledat, kaj vse me čaka, preden bom lahko odšel iz šihta.

Takisto so ljudje na ta način, s službo od 6h-14h, po kosilu zgradili nebroj hiš. Bi rad videl danes junaka, ki bi se lotil gradnje hiše, potem ko pride domov iz službe nekje ob 17:30... Če bi še kaj pojedel, je ura 18, ko se šele odpravi na gradbišče. Po večini leta pa je ob 19h zagotovo temno.

WhiteAngel je izjavil:

3. Permisivna vzgoja je passe. Danes imajo permisivno vzgojeni starši že otroke. Rezultat vidiš na roditeljskih. Šole se ukvarjajo povečini samo še s starši. Minister jim pa vsakokrat štango drži. Zavod za šolstvo je pa drugi samsebinamenjen biser.

Hm... Jaz nisem bil deležen permisivne vzgoje, pa imam enega šoloobveznega otroka, drugi pa bo to šele postal.
- Hoc est qui sumus -

Phantomeye ::

vostok_1 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Sej vama, D3m in Vodstok, ki nista dala niti 'A' od tega skozi - ne dela pri 9 letih v rudniku, ne vojske pri 18, je lahko govorit, kaj "krepi um".

Me zanima, kdo od vaju se ukvarja s težkim fizičnim delom. S polno ritjo je lahko srat :D



Zakaj tako izpostavljaš težko fizično delo?

Rekel sem fizično ali intelektualno.

Koliko recimo starejših ljudi poznaš, ki so imeli v mlajših letih mišično skeletne bolezni?
Jz jih bolj malo. Sedaj na stara leta jih boli.
Mladi pa vedno več obolevajo z stvarmi, ki do 60-tega ne bi smeli.

Skratka, degeneriramo psihofizično.
Čez 2-3 generacije nekje, bo padec kompetentnosti viden že iz genskega zapisa ljudi...tu na zahodu. Izvzamemo umetno intervencijo seveda.
Kompetentni ljudje sploh ne širijo svoje gene like they used to.
Postali bomo "drooling idiots" s takim trendom in to je fakt, ki ga ne boš uspel ovržt. Lahko se boš nekaj trudu, ampak žal zastonj.


Izpostavljam fizično delo, ker mantre, ki jih eni ponavljate, so mantre, ki so jih ponavljali ljudje, ki so druge ljudi izkoriščali, za dosego svojih ciljev. Mislim, skoraj se zdi, da so ljudje nekoč počeli te stvari prostovoljno in iz lastnega veselja in ne zato, ker so imeli nad sabo fevdalca al pa kapitalista, ki mu je bil cilj maksimizirati profit.

To, da zaradi narave dela - predvsem obremenjujemo svoje telo zaradi pomanjkanja aktivnosti - se čisto strinjam. Sicer pa, kontra vprašanje - koliko starih ljudi poznaš, ki so preživeli bolezni, ki so danes popolnoma ozdravljive ...

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Phantomeye je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Sej vama, D3m in Vodstok, ki nista dala niti 'A' od tega skozi - ne dela pri 9 letih v rudniku, ne vojske pri 18, je lahko govorit, kaj "krepi um".

Me zanima, kdo od vaju se ukvarja s težkim fizičnim delom. S polno ritjo je lahko srat :D



Zakaj tako izpostavljaš težko fizično delo?

Rekel sem fizično ali intelektualno.

Koliko recimo starejših ljudi poznaš, ki so imeli v mlajših letih mišično skeletne bolezni?
Jz jih bolj malo. Sedaj na stara leta jih boli.
Mladi pa vedno več obolevajo z stvarmi, ki do 60-tega ne bi smeli.

Skratka, degeneriramo psihofizično.
Čez 2-3 generacije nekje, bo padec kompetentnosti viden že iz genskega zapisa ljudi...tu na zahodu. Izvzamemo umetno intervencijo seveda.
Kompetentni ljudje sploh ne širijo svoje gene like they used to.
Postali bomo "drooling idiots" s takim trendom in to je fakt, ki ga ne boš uspel ovržt. Lahko se boš nekaj trudu, ampak žal zastonj.


Izpostavljam fizično delo, ker mantre, ki jih eni ponavljate, so mantre, ki so jih ponavljali ljudje, ki so druge ljudi izkoriščali, za dosego svojih ciljev. Mislim, skoraj se zdi, da so ljudje nekoč počeli te stvari prostovoljno in iz lastnega veselja in ne zato, ker so imeli nad sabo fevdalca al pa kapitalista, ki mu je bil cilj maksimizirati profit.

To, da zaradi narave dela - predvsem obremenjujemo svoje telo zaradi pomanjkanja aktivnosti - se čisto strinjam. Sicer pa, kontra vprašanje - koliko starih ljudi poznaš, ki so preživeli bolezni, ki so danes popolnoma ozdravljive ...



Saj veš, da ljudje niso bili vedno samo izkoriščani. A na vasi in podobno kjer so ljudje trdo delali tudi za lastno skupnost. Ok, cerkev je svoje pristavila...ampak ti takoj čez kapitaliste in rudnike premoga.

Glede medicine...ja duh. Napredek je itak omogočil ljudem preživetje, ki sicer ne bi.

Vprašanje se poraja...ali je masa random ljudi nujno potrebna za intelektualni napredek ali je dovolj planed evgenika.
Kot kaže je malo obojega najboljša kombinacija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Facebook dev ::

Mogoče je pa kaj tudi na tem, da vsak malo bolj inteligenten raje zaide na kakšen študij, ki mu bo kasneje prinesel službo. Ker študij sociološke antropologije pač ne bo nesel kruha, lol.

Da ne rečemo tudi, da je pomen Erazmus izmenjav daleč od tega, da bi se na faksu kaj pametnega naučil. Glavni pomen izmenjav je druženje, žuranje in samostojno življenje. Če si pa gospodična domišlja, da bo folk ob tem bral za en predmet 300 strani dolge skripte brezveznih podatkov, je pa čisto logično, da so rezultati taki kot so.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

V resnici se samo ona stara in je čedalje večja samo razlika v načinu razmišljanja med njo in mladimi ljudmi. Ljudje, ki so enako stari podobno razmišljajo, če pa z nekom podobno razmišljaš, posebno s profesorjem, boš lažje reševal njegove umotvore tako, kot si jih je on zamislil v svoji butici.

blackbfm ::

Koliko recimo starejših ljudi poznaš, ki so imeli v mlajših letih mišično skeletne bolezni?
Jz jih bolj malo. Sedaj na stara leta jih boli.
Mladi pa vedno več obolevajo z stvarmi, ki do 60-tega ne bi smeli.


Istočasno pa se sport vedno bolj forsira, vsak mal bolj obljuden kraj stalno gradi neke sportne objekte, zunanji fitnesi rastejo kot gobe ... Na instagramu imas dobesedno n+1 zensk ki delajo vaje s kirursko natančnostjo, postave imajo kot iz photoshopa (isto tipi) , ce mislis da so fejk se gres lah v živo prepricat na kasn taprav fitnes..takih ljudi 20 let nazaj nisi vidu. Tko da situacija generalno gledano ni tolk apokaliptična.

MisterM ::

Sinoči sem iz firbca dal to 1970 nalogo kandidatu - sedmošolcu, ki ga inštruiram matematiko - ploščina pravokotnika z zaobljenimi in vbočenimi koti.

Najprej je resda debelo gledal, nato pa v 11ih minutah rešil nalogo brez kalkulatorja.

Bi se pa popolnoma strinjal z imagodeijem, da so za manko zbranosti krive interaktivne igračke, predvsem telefoni. Že osnovnošolci čutijo potrebo, da morajo takoj odgovarjati na sporočila, srednješolci pa se zadevajo z dopaminom ob lajkih na socialnih omrežjih.

A vse navedeno se da s pravilno vzgojo obvladati. Tukaj pa vidim težavo v tem, da marsikateri starš za učenje z lastnimi otroki nima časa, ko dela do večernih ur.

tikitoki ::

Phantomeye je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je pa res, da je ta magister enakovredne, če, staremu diplomanti.
Studij so poenostavili in skrajšali.


V bistvu so ga časovno podaljšali. Če želiš imeti enakovredno izobrazbo kot nekdo, ki ima 7. stopnjo po starem programu, moraš na faks hoditi najmanj 5 let (3 leta dodiplomski in 2 leti magistrski program).

Je pa res, da vsaj na nekaterih faksih, počasi ukinjajo ustne zagovore in dodiplomske diplome.

Takšne spremembe se ves čas dogajajo. Zdaj je faks postal nekaj takšnega kot osnovna šola in srednja šola. Narediš, če vsaj malo časa vložiš v študij. Mislim, hell 50-60 let nazaj si nekaj dosegel, če si končal srednjo šolo.


Diploma ti je vzela še najmanj pol leta, ali leto. Tko, da se ne strinjam. Ker je ta del sedaj močno poenostavljen.
Verjetno pa je res odvisno od faksa.

TheBlueOne ::

Solstvo se prilagaja na situacijo. Ce potrebujes vedno manj obrtnikov in vedno vec nekih kvazi strokovnih kadrov, pac moras tam, kjer je deficit spustiti standarde.

In da takoj razjasnim obicajne pomisleke, vem, da obrtnikov primanjkuje, ampak jih v primerjavi s prej potrebujemo dosti manj.

In vem, da nekaterih diplomantov ne potrebujes, ampak sistem se ocitno prilagaaj samo kot celota in ne selektivno, verjetno posledica dokaj svobodne izbire.

Phantomeye ::

tikitoki je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Je pa res, da je ta magister enakovredne, če, staremu diplomanti.
Studij so poenostavili in skrajšali.


V bistvu so ga časovno podaljšali. Če želiš imeti enakovredno izobrazbo kot nekdo, ki ima 7. stopnjo po starem programu, moraš na faks hoditi najmanj 5 let (3 leta dodiplomski in 2 leti magistrski program).

Je pa res, da vsaj na nekaterih faksih, počasi ukinjajo ustne zagovore in dodiplomske diplome.

Takšne spremembe se ves čas dogajajo. Zdaj je faks postal nekaj takšnega kot osnovna šola in srednja šola. Narediš, če vsaj malo časa vložiš v študij. Mislim, hell 50-60 let nazaj si nekaj dosegel, če si končal srednjo šolo.


Diploma ti je vzela še najmanj pol leta, ali leto. Tko, da se ne strinjam. Ker je ta del sedaj močno poenostavljen.
Verjetno pa je res odvisno od faksa.


Ni mi jasno, s katerim delom se zdaj ne strinjaš :D

Pač dejansko rabiš vsaj 5 let faksa, da imaš isto stopnjo izobrazbe kot nekdo, ki je hodil na stari dodiplomski program (če ne šteješ pisanja diplomske in magistrske). S tem, da je diplomska praktično seminarska, nova magistrska je pa nivoju stare diplome. Če pa vzameš absolventa za obe nalogi, pa to pomeni 7 let.

Največji štos pa je, da so nekateri faksi med prvimi prevzeli bolonjski program, ampak so potem še vsaj 4 nove generacije furali 4+1. Dejansko pomeni efektivno 5 let faksa za isti rezultat

T-h-o-r ::

4+1 je najbolj smiselno in mnogi še vedno imajo tako narejeno

po klasifikaciji si pa kot XY, mag MN pol stopnje nad uni. dipl. :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Phantomeye ::

T-h-o-r je izjavil:

4+1 je najbolj smiselno in mnogi še vedno imajo tako narejeno

po klasifikaciji si pa kot XY, mag MN pol stopnje nad uni. dipl. :D


Največji štos je, da tisti +1 sploh ni težji, ker je praktično par predmetov + magistrska.

T-h-o-r ::

Phantomeye je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

4+1 je najbolj smiselno in mnogi še vedno imajo tako narejeno

po klasifikaciji si pa kot XY, mag MN pol stopnje nad uni. dipl. :D


Največji štos je, da tisti +1 sploh ni težji, ker je praktično par predmetov + magistrska.

Ja, saj tudi v 3+2 +2 večinoma ni težji, zgolj nekoliko bolj fokusiran na specifične stvari.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vostok_1 ::

blackbfm je izjavil:

Koliko recimo starejših ljudi poznaš, ki so imeli v mlajših letih mišično skeletne bolezni?
Jz jih bolj malo. Sedaj na stara leta jih boli.
Mladi pa vedno več obolevajo z stvarmi, ki do 60-tega ne bi smeli.


Istočasno pa se sport vedno bolj forsira, vsak mal bolj obljuden kraj stalno gradi neke sportne objekte, zunanji fitnesi rastejo kot gobe ... Na instagramu imas dobesedno n+1 zensk ki delajo vaje s kirursko natančnostjo, postave imajo kot iz photoshopa (isto tipi) , ce mislis da so fejk se gres lah v živo prepricat na kasn taprav fitnes..takih ljudi 20 let nazaj nisi vidu. Tko da situacija generalno gledano ni tolk apokaliptična.


Jasno. Nekoč ljudje niso v nedogled nabijali neke nenaravne gibe.
Glede športa in mladih...včasih si mladino vedno videl, kako brca na igriščih ali meče basket. Tega opažam vedno manj.

Po eni strani sicer res imamo športne freake, po drugi strani pa velike mase "invalidov".
Ne najdem sedaj članka, ampak iz generacije v generacijo naj bi povprečne fizične kapacitete padale. Bazirano na letne teste pri športni vzgoji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neopravičene ure (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10115585 (11129) Phantomeye
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929147 (24630) solatko
»

Applovi e-učbeniki v prvih dneh uspeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10422965 (18978) roli

Več podobnih tem