» »

Kako se da stisniti pdf?

Kako se da stisniti pdf?

jedateruk ::

Obstaja kup strani, kjer se to da narediti, ampak moj pdf ima zelo privatne stvari od biznisa, zato to hočem narediti 100% offline. Moja žena ima adobe acrobat, v meniju je se kaže stiskanje, ampak ker nima pro verzije, stiskanje ni zastonj. Kako je pri PDF Architect? Ima free verzija na voljo zastonj stiskanje? Je kak drug zastonj program za stiskati pdf-je?
Ne mi omenjati zip, to poznam, vendar v tem primeru tega ne morem uporabiti.

Machete ::

foxit reader ali pdf creator - izbereš kot printer..

Je še stotine drugih verjetno, jaz ta dva uporabljam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

737 ::

Poskusi še LibreOffice.

modelno1 ::

Tudi v Wordu/Excelu imaš opcijo shrani kot .pdf.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

WhiteAngel ::

@modelno1: ali Word/Excel podpira uvažanje PDF-jev? OP ima težavo, da PDF že ima, pa bi mu želel zmanjšati velikost.

Lonsarg ::

Windows masine imajo moznost "print2pdf" iz poljubnega programa. Tle sicer sicer ni moznosti nastavitev stiskanja ampak mislm da je ze po defaultu dokaj stisnjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

johanblond ::

jedateruk je izjavil:

Obstaja kup strani, kjer se to da narediti, ampak moj pdf ima zelo privatne stvari od biznisa, zato to hočem narediti 100% offline. Moja žena ima adobe acrobat, v meniju je se kaže stiskanje, ampak ker nima pro verzije, stiskanje ni zastonj. Kako je pri PDF Architect? Ima free verzija na voljo zastonj stiskanje? Je kak drug zastonj program za stiskati pdf-je?
Ne mi omenjati zip, to poznam, vendar v tem primeru tega ne morem uporabiti.


Najlažje je zmanjšat velikost pdf-a, če nimaš vključeneh vseh kompatibilnosti, preveri pri tvojem print-to-pdf nastavitvah, da narediš tvoj pdf-kompatibilen samo z zadnjo verzijo Adoba.
Če je problem zaradi rastrskih slik, seveda znižaj resolucijo slik znotraj pdf-a

Malo poglej nastavitve v tvojem print-to-pdf

PS: Imam Acrobat Pro zato težko povem katero kljukico ob/od-kljukat

jedateruk ::

Machete je izjavil:

foxit reader ali pdf creator - izbereš kot printer..


Sem probal foxit reader, ta me je raz.... pissed off, ker ga nisem izbral kot default pdf reader, vseeno pa je zamenjal ikono za pdf. Ker mi tudi foxit ni zmanjšal pdf, sem ga odinštaliral, ampak ta klinčeva ikona je še vedno glavna za pdf. Kako lahko vrnem ikono od adobe readerja?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Odpreš pdf z desnim klikom, OPEN WITH, izbereš adobe in spodaj kljukico vedno odpri s tem programom.
TO bi moralo zadostovati.

Drugače pa ne vem kaj si gledal, vendar v foxit readerju, če ga vzameš kot printer LAHKO nastaviš DPI PDFja, kar ti določi na koncu tudi velikost (in ločljivost).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

johanblond ::

Machete je izjavil:

Drugače pa ne vem kaj si gledal, vendar v foxit readerju, če ga vzameš kot printer LAHKO nastaviš DPI PDFja, kar ti določi na koncu tudi velikost (in ločljivost).


Če imaš v pdf-ju samo vektorske elemente (nimaš rastrskih slik), ti sprememba DPI-ja ne rezultira v drugačni velikosti pdf-ja.

McMallar ::

Jaz uporabljam PDF24 za manjsanje/razbijanje/zdruzevanje... PDF-jev.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Barbarpapa2 ::

McMallar je izjavil:

Jaz uporabljam PDF24 za manjsanje/razbijanje/zdruzevanje... PDF-jev.



Še en glas za "Ovčko" z moje strani....


Lp

Jože

beni ::

Poskusi FILEmimimizer Suite.

LP
Pojma nimam ...

jedateruk ::

Pustimo zdaj to, rad bi šel na drugo stvar, ki je nastala pri reševanju prve.
Kako se spremeni ali povrne ikono za pdf? Kot sem že prej napisal: foxit mi je spremenil ikono za pdf. No, če izberem pogled seznam ali podrobnosti, je ikona še vedno prava. Foxita sem se že znebil, ampak ikona še vedno ni od acrobat readerja, ki ga imam nastavljenega za privzetega.

Neuspešno sem poskusil to: šel v regedit kot skrbnik, tam v HKEY_CLASSES_ROOT\.pdf dodal ključ DefaultIcon, pobral veliko ikono iz adobe.com/content/dam/cc/en/legal/images/badges/PDF_32.png, sliko shranil v mapo od readerja in v (default) od HKEY_CLASSES_ROOT\.pdf\DefaultIcon dal to: "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat Reader DC\PDF_32.png". Na novo zagnal windows, pa še vedno isto. Kaj moram narediti, da bo prav?
V HKEY_CLASSES_ROOT\.pmg\DefaultIcon vidim "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2015\Photoshop.exe,45" A moram dati na koncu vejico in neko pravo število?

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Razmišljam, da bi kar zbrisal cel HKEY_CLASSES_ROOT\.pdf. Itak bi sam od sebe nastal nov, ko bi prvič po tem hotel odpreti en pdf. Razen, če je še kak drug ključ v registru posvečen tej vrsti datoteke.
Dosti mojega bolj praznega čvekanja, dajte zdaj vi čvekati bolj konkretno.

WizzardOfOZ ::

jedateruk je izjavil:

Pustimo zdaj to, rad bi šel na drugo stvar, ki je nastala pri reševanju prve.
Kako se spremeni ali povrne ikono za pdf? Kot sem že prej napisal: foxit mi je spremenil ikono za pdf. No, če izberem pogled seznam ali podrobnosti, je ikona še vedno prava. Foxita sem se že znebil, ampak ikona še vedno ni od acrobat readerja, ki ga imam nastavljenega za privzetega.


Desni gumb na ikono -> properties -> change icon

PrimoZ_ ::

jedateruk je izjavil:

Obstaja kup strani, kjer se to da narediti, ampak moj pdf ima zelo privatne stvari od biznisa, zato to hočem narediti 100% offline. Moja žena ima adobe acrobat, v meniju je se kaže stiskanje, ampak ker nima pro verzije, stiskanje ni zastonj. Kako je pri PDF Architect? Ima free verzija na voljo zastonj stiskanje? Je kak drug zastonj program za stiskati pdf-je?
Ne mi omenjati zip, to poznam, vendar v tem primeru tega ne morem uporabiti.


Za začetek, koliko MB sploh ima pdf in koliko bi rad zmanjšal ?
Ali je pdf večinoma tekst in preglednice ali pa večinoma slike ? In seveda da ni besedilo v obliki rasterskih slik :)

RejZoR ::

FileOptimizer
https://sourceforge.net/projects/nikkho...

V osnovi uporablja lossless zmanjševanje PDF fajlov, lahko pa v nastavitvah nastaviš lossy zmanjševanje, ki ti bo z nekaj izgube kakovosti obdelalo tud grafične elemente v PDF-ju. Zadeva je free in deluje povsem offline.

Tud sicer je zadeva super uporabna za manjšanje PNG in JPG slik brez vsake izgube kakovosti. Podpira pa še miljavžent drugih formatov. Super uporabna zadevca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jedateruk ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Desni gumb na ikono -> properties -> change icon


Jaz imam windows 8.1 in ne mislim na menjavo ikone od bližnjice.

jype9 ::

jedateruk je izjavil:

Jaz imam windows 8.1 in ne mislim na menjavo ikone od bližnjice.

Tule ti piše, kaj narediš: https://slo-tech.com/forum/t760428/p660...

jedateruk ::

jype9 je izjavil:


Tule ti piše, kaj narediš: https://slo-tech.com/forum/t760428/p660...

To ne deluje, to vem že od včeraj popoldne, zato sem šel prositi za pomoč še ob devetih zvečer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF to WORD

Oddelek: Pomoč in nasveti
173099 (2267) b3D_950
»

Ne bere mi PDF datotek?

Oddelek: Programska oprema
112321 (2093) opeter
»

Kateri PDF bralnik ?

Oddelek: Programska oprema
91641 (1410) kixs
»

Skrivanje zlonamernih PDF dokumentov v "nedolžne" PDF dokumente

Oddelek: Novice / Zasebnost
294935 (3671) Brane2
»

PDF Reader & Editor

Oddelek: Programska oprema
205233 (4674) Loki

Več podobnih tem