» »

Je možno priključiti Play Station 2 na Lcd ali navaden ekran?????!!!

Je možno priključiti Play Station 2 na Lcd ali navaden ekran?????!!!

Vrocipes ::

Sprašujem če je možno priključiti Play Statin namesto na televizijo na Lcd ali
navaden ekran????'
Ali obstaja kakšen tovrsten pretvornik!!!
Hvala
LP

jamiroq ::

obstaja, čeprav ne vem kje bi kaj takega dobil v Sloveniji. :/

PPG78 ::

Poglej tole mogoče ti bo kaj v pomoč.

Zzzzzzz ::

To se da brez problemov doma nardit. Dobi enga, ki se enmalo zastopi na elektroniko pa naj ti nardi.

Če primerjaš pinout vga konektorja in tega se da to nardit z malo truda, ker signali so večinoma isti, le razporejeni so drugače. Razlika je minimalna.

andrej ::

jaz uporabljam PS2 in XBOX na mojem LCD-ju. Vse kar rabis je TV kartica. interna ali externa - nima veze. PS2 ali drugo koznolo priklopis na video in, najbolje S-Video in ce mas, ostalo pa je tak jasno...

madviper ::

Ko že imate glih takšno temo, pa da ne odpiram nove.

Zanima me kako bi lahko priklopo računalnik na TV, preko VGA na SCART, al pa na CHINC, pa pol na SCART?

A se bi dalo, pa kako? Prav bi prišel kak link.

LP madviper
I'd like to do something crazy!

Vrocipes ::

Andrej a misliš resno??
To bi blo cool!!!
A mi lahko tole malce natančneje napišeš????
PROSIM!!

Vrocipes ::

Počaki malo:

Če ima tv kartica s video izhod,
Potem moram najprej pri ps2 iz scart spremeniti v s-video,
Potem s-video priključim na tv kartico !!
Kako pa potem???????????????

Zzzzzzz ::

@madviper: Prjatu je naredu glih nekej takga. Če imaš vsej enmalu pojma od elektronike se da naredt. Ga bom vprašal, kje je dobil načrt pa sporočim. Ampak verjetno bom pozabu, zato mi za sigurno pošlji en mejl (je v profilu), da se spomnem... pa pol tud tle objavm

andrej ::

hot-dog: seveda mislim reko, kako pa bi naj drugace to uporabljal ;)

Jaz trenutno uporabljam zunanjti TV tuner, sem pa prej zadevo mel na internem.

Najprej iz PS2 napeljem video kabel na zunanji TV tuner, ki je potem prikljucen direktno na monitor. to je vse...

ce pa mas interno pa moras pac priklopis PS2 na video in, potem pa spilas PS2 preko programa za gledanje TV, samo da pac ne nastavis TV ampak video in...

pivmik ::

Če priklopiš PS2 ali XboX na TVTuner JE TREBA IMET ZRAVEN VŽGAN RAČUNALNIK.
Ni pa treba imet prav nobenih dodatnih kablov.

Mislim da je hot-dog spraševal kako priklopit DIREKT na monitor.(računalnik je pri tem ugasnjen ali pa ga sploh ni)
LP, Gregor GRE^

Vrocipes ::

Ok hvala!!!
To bom že uredil!!
Zdaj me pa zanima še samo nekaj:
Ali se da gledat SVCD na Play station 2???????

andrej ::

picknik: ce mas zunanji TV tuner NE rabis racunalnika. zunanji TV tuner prikljucis direkt na monitor.

pivmik ::

Kje pa piše da sem govoril o zunanjem TV Tunerju?
Večina ljudi ima notranji TV Tuner.
LP, Gregor GRE^

andrej ::

zato pa sem jaz v prejsnjih postih lepo napisal da se to da lepo z zunanjim tunerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej ()

Zzzzzzz ::

@madviper: Sem se spomnu nate. Poglej tele PDF-je.
http://www.harije.si/files/vga2pal.pdf
http://www.harije.si/files/vga2pal_board.pdf

Mislm, da bi se dalo ta dizajn uporabt tudi za PS2, ker je razlika le v obliki konektorja. Bi se treba mal poigrat s tem.

PS: Nisem sigurn, če se da ta AD725 kupt pr nas...

madviper ::

Zvonko ti si zakon. Tenks. Dalje se bom probu znajti sam. ČE ne pa bom teb zatežil. Kar se pa tiče čipa pa ga v Nemčiji sigurn majo, pa ga bom dobu.
Aja! Če se kje srečava me spomni, da ti plačam pijačo:D !

Pa še to! Men ne dela drugi link. A tebi dela?
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

Zzzzzzz ::

Ja, mi dela.

Čeprow PCB (drug link) je zelo slabo (beri: grdo, neestetsko) narejen (za moje pojme). Morda je res funkcionalen, ma jst mam rad, da tudi lepo zgleda. Če bom imel kej cajt, pa ga bom predelal, da bo lepši, boljši, manjši in SMD. :D
Tku, btw: Kdaj greš v Nemčijo? Bi magari še meni enga/dva prnesu... A bi bil tako fejst, pa povprašal, če imajo kakga Xilinxa XC9572-XXPC84C (xx je številka, ni važno ktera, lahko je pa 7, 10, 15 ali 20 - 20 je najcenejši!) pa prašal, kolk kej stane (okrog 10 usd bi moglo bit), pa mi mord kkga tega prnesu? Aja, pa še en H-bridge za kontrolo stepper motorjev bom rabu... :\

PS: Kako boš vedu, kdo sm jst in kako naj jst vem, kdo si ti, če se že ponujaš za pijačo? :D

Zzzzzzz ::

Tle je še ena malo bolj simpl varianta za pretvorbo, tokrat VGA -> SCART. Tej varianti sem tudi sam malce pomagal na svet, čeprav jo je naredil prijatelj. Je bolj simpl, ima pa zato manj funkcij (samo SCART izhod). Zna pa bit malo bolj komplicirana za jo uštimat.
Opis: http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/vga2tv/circuit.html
Shema: http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/vga2tv/vgascart.gif

Zzzzzzz ::

Prejle sem še pozabu reč: Na tistih PDF-jih je avtor omenu, da je par napak. Tko da si lhko vse skupaj pogledaš na domači strani tega projekta:
http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/vga2tv/vga2palntsc.html

madviper ::

Nič ne grem v Nemčijo:'( . Če bom kaj rabo pa ne bom dobo v sl bom anročo iz Nemčije. Kolega skor vsak mesec kaj naroči, pa jes dodam, naročilo. Tak, da ti nič ne moram oblubit.
Kak me boš preoznal? Ka pa vem. Probi se drt moj nick, ke bojo slo-tech-ovci na kupu. Mogoč bom pa zram:D ! Če ne pa ti bo že nekdo povedu, da me ni;) !
Sam bi pri prvi seriji linkov rabo še vezalni načrt :\ ! A ne bi blo to fajn met?
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FUJITSU SIEMENS, Amilo L1300

Oddelek: Kaj kupiti
151073 (975) billy
»

TV---COMP (brez tv out-a)

Oddelek: Zvok in slika
101520 (1341) /Tomba/
»

TV-out na FX5200

Oddelek: Pomoč in nasveti
5845 (809) Bobb
»

Kje naj dobim Svideo to RCA pretvornik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5987 (936) rfmw
»

PRETVORNIK VGA V TV SIGNAL

Oddelek: Pomoč in nasveti
61677 (1572) TheHijacker

Več podobnih tem