» »

Aliexpres in korona virus

Aliexpres in korona virus

Temo vidijo: vsi
1
2
»

bozicje ::

Za racunalnistvo se ne spoznam, ker ne kupujem. Tudi zdajsnji racunalnik nisem jaz kupil. Sem ga dobil rabljenega zastojn. Za stvari, ki jih kupujem se da najt alternativa.Ja, cevlje, buticni izdelek sem imel natanko 10 let. Sem jih cuval, ker jih taksnih ni vec za dobit. Bili so nekaj posebnega. Ne najdem vec tistega proizvajalca. Najbrz zaprl, ker ljudje rajs kupujejo poceni smeti in z njimi onesnazujejo planet hitreje kot sicer.

Mr.B ::

bozicje je izjavil:

Za racunalnistvo se ne spoznam, ker ne kupujem. Tudi zdajsnji racunalnik nisem jaz kupil. Sem ga dobil rabljenega zastojn. Za stvari, ki jih kupujem se da najt alternativa.Ja, cevlje, buticni izdelek sem imel natanko 10 let. Sem jih cuval, ker jih taksnih ni vec za dobit. Bili so nekaj posebnega. Ne najdem vec tistega proizvajalca. Najbrz zaprl, ker ljudje rajs kupujejo poceni smeti in z njimi onesnazujejo planet hitreje kot sicer.

Da da, verjetno se vedno zivis s pohistvom, kupljenim v nasi trgovini leta 1970.
Za ostale pa sem preprican da ne bodo nasli veliko izdelkov, ki niso so komplet narejeni na kitajski ali iz delov narejenih na kitajskem.
Sem preprican, da bo mato nasel koliko proizvodnje v hidriji bi stalo, ce v trenutku ni vec kitajske robe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Konlov je izjavil:

Boskarol je rekel, da bodo morali hotele zapirati, ker ne bo kitajskih gostov. (1% njihovih gostov). Ne vidi pa priložnosti ob izpadu več miljard evrov aliekspresa. Kot vedno: daj država, daj država...
Ps.: pa je omenjeni ded eden boljših pri nas...


Se nisi dojel, da nikogar ne moti davek. Odurno visoki manipulativni stroški. To pa marsikoga moti.

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Brez skrbi se bodo tudi Kitajci prilagodili in več izdelkov spravili v EU skladišča. EU pač ni zanemarljiv trg


Dejansko upam da bi bila popolna blokada Kitajskega uvoza v EU za nekaj mesecev.... sploh preko pošte in airmaila... samo po ladjah pa še to striktni pregledi in roba mora stat na ladjah v pristaniščih kak mesec!


Kaj je revež. Je ati ne konkurenčen in ti naenkrat ni več do svobodnega trga?



Meni je ful do svobodnega trga, samo naj vse drzave imajo enake standarde innivoje davkov in brez drzavnih pomoci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Konlov je izjavil:

Boskarol je rekel, da bodo morali hotele zapirati, ker ne bo kitajskih gostov. (1% njihovih gostov). Ne vidi pa priložnosti ob izpadu več miljard evrov aliekspresa. Kot vedno: daj država, daj država...
Ps.: pa je omenjeni ded eden boljših pri nas...


Se nisi dojel, da nikogar ne moti davek. Odurno visoki manipulativni stroški. To pa marsikoga moti.

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Brez skrbi se bodo tudi Kitajci prilagodili in več izdelkov spravili v EU skladišča. EU pač ni zanemarljiv trg


Dejansko upam da bi bila popolna blokada Kitajskega uvoza v EU za nekaj mesecev.... sploh preko pošte in airmaila... samo po ladjah pa še to striktni pregledi in roba mora stat na ladjah v pristaniščih kak mesec!


Kaj je revež. Je ati ne konkurenčen in ti naenkrat ni več do svobodnega trga?



Meni je ful do svobodnega trga, samo naj vse drzave imajo enake standarde innivoje davkov in brez drzavnih pomoci

Ko boü ti delal z pest ri#a . pa govori o dr#avni pomoči, ker te se v sloveniji tala na veliko, pa kjub temu taista podjetja ne prilezejo iz dreka.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Konlov je izjavil:

Boskarol je rekel, da bodo morali hotele zapirati, ker ne bo kitajskih gostov. (1% njihovih gostov). Ne vidi pa priložnosti ob izpadu več miljard evrov aliekspresa. Kot vedno: daj država, daj država...
Ps.: pa je omenjeni ded eden boljših pri nas...


Se nisi dojel, da nikogar ne moti davek. Odurno visoki manipulativni stroški. To pa marsikoga moti.

Mato989 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Brez skrbi se bodo tudi Kitajci prilagodili in več izdelkov spravili v EU skladišča. EU pač ni zanemarljiv trg


Dejansko upam da bi bila popolna blokada Kitajskega uvoza v EU za nekaj mesecev.... sploh preko pošte in airmaila... samo po ladjah pa še to striktni pregledi in roba mora stat na ladjah v pristaniščih kak mesec!


Kaj je revež. Je ati ne konkurenčen in ti naenkrat ni več do svobodnega trga?



Meni je ful do svobodnega trga, samo naj vse drzave imajo enake standarde innivoje davkov in brez drzavnih pomoci


Tvoje druge izjave se ne skladajo s tem. Se pa strinjam, da ti gre lahko sam na bruhanje, k vidis kaksno vso pomoc, olajsave, odpustke,..., dobijo nekatere firme. Sam bodimo na jasnem, to pocno povsod z ZDA na celu in Slovenijo nekje vmes.

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:



Meni je ful do svobodnega trga, samo naj vse drzave imajo enake standarde innivoje davkov in brez drzavnih pomoci


To je zdrava meddržavna konkurenca. Tisti ki bolje optimizira stroške prosperira. Slovenija je recimo v slabem položaju, ker mora tisto malo gospodarstva ki je ostalo živeti razbohoten državni aparat.

          ::

Če ta ukrep velja na nivoju EU, potem se bodo Kitajci zagotovo prilagodili in našli obvode.

Drugače pa je problem večplasten. Po eni strani imamo pri nas trgovce, ki na kitajske izdelke lepijo 1000% marže. Po drugi strani pa se pri nas ukinjajo podjetja in cele dejavnosti, ker niso in ne morejo biti konkurenčne Kitajcem. In to v glavnem zaradi njihovega nespoštovanja človekovih pravic, nespoštovanja okoljskih standardov ter nizkega življenjskega standarda. Čeprav sam marsikateri izdelek naročim od Kitajcev, se zavedam, da tak način dolgoročno ne more biti vzdržen.

Bwaze6 ::

Itak da ne, ampak zdaj smo v marsikateri branži že zdavnaj iz faze "kitajci samo kradejo zahodne dizajne, požvižgajo se na patente" in smo v "Zahodna podjetja so samo še marketing, celoten ciklus izdelave izdelka je outsourcan na Kitajsko, tudi ves razvoj se odvije tam".

Mislim da bo ob dolgotrajnejšem zaprtju pretoka izdelkov iz Kitajske to vedno bolj očitno, svoje "proizvodne linije" bodo ustavili tudi najbolj "Made in EU, USA..." ponosni izdelovalci...

jype ::

Ko urbanemu desničarju zmanjka argumentov, se hitro zlaže. V EU je kurjenje smeti za potrebe ogrevanja skoraj neobstoječe, z izjemo par debilov v ruralnih predelih, ki so brez izjeme desničarski rednecki. Se boste že zmenili med seboj, ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.

DrDre95 ::

jype je izjavil:

ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.


Saj nismo Kitajci.

Mr.B ::

DrDre95 je izjavil:

jype je izjavil:

ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.


Saj nismo Kitajci.


Ti pomagam zavajati... Ker oni so proti Kitajski... torejej naši...

7 of the world’s 10 most polluted cities are in India
Če ti zgornji ni všeč...

22 of the top 30 most polluted cities in the world are in India

Silicon Valley Is One of the Most Polluted Places in the Country

Malo rumenega..
But, the US ranks seventh for overall deaths, sandwiched between Bangladesh and Russia, and is the “wealthiest” nation to feature in the top 10 with almost 197,000 American lives lost in 2017.

The top 10, which also includes Brazil, Indonesia and Nigeria, account for two thirds of the global pollution death toll.




Bolj resno branje...

See How the World’s Most Polluted
Air Compares With Your City’s



Zgoraj linki so samo dokazilo, kako neki tipa mato in podobno nimate stika z realnostjo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

jype je izjavil:

ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.


Saj nismo Kitajci.


Ti pomagam zavajati... Ker oni so proti Kitajski... torejej naši...

7 of the world’s 10 most polluted cities are in India
Če ti zgornji ni všeč...

22 of the top 30 most polluted cities in the world are in India

Silicon Valley Is One of the Most Polluted Places in the Country

Malo rumenega..
But, the US ranks seventh for overall deaths, sandwiched between Bangladesh and Russia, and is the “wealthiest” nation to feature in the top 10 with almost 197,000 American lives lost in 2017.

The top 10, which also includes Brazil, Indonesia and Nigeria, account for two thirds of the global pollution death toll.




Bolj resno branje...

See How the World’s Most Polluted
Air Compares With Your City’s



Zgoraj linki so samo dokazilo, kako neki tipa mato in podobno nimate stika z realnostjo...


Heh, si ti izračunal kakšen delež prebivalstva živi v teh državah?

feryz ::

DrDre95 je izjavil:

Saj nismo Kitajci.

Dokler se vidi, kakšna sveti na semaforju, ni panike.
Če se ne bi videlo, potem je kriza. Lahko zafiro popraskaš v križišču.
Ko zapneš biciklista. Avto še nekako opaziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Mr.B je izjavil:

DrDre95 je izjavil:

jype je izjavil:

ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.


Saj nismo Kitajci.


Ti pomagam zavajati... Ker oni so proti Kitajski... torejej naši...

7 of the world’s 10 most polluted cities are in India
Če ti zgornji ni všeč...

22 of the top 30 most polluted cities in the world are in India

Silicon Valley Is One of the Most Polluted Places in the Country

Malo rumenega..
But, the US ranks seventh for overall deaths, sandwiched between Bangladesh and Russia, and is the “wealthiest” nation to feature in the top 10 with almost 197,000 American lives lost in 2017.

The top 10, which also includes Brazil, Indonesia and Nigeria, account for two thirds of the global pollution death toll.




Bolj resno branje...

See How the World’s Most Polluted
Air Compares With Your City’s



Zgoraj linki so samo dokazilo, kako neki tipa mato in podobno nimate stika z realnostjo...


Heh, si ti izračunal kakšen delež prebivalstva živi v teh državah?


Za neizobražene...
Population of India. India is the second most populated country of the world after China. Population of India is projected close to 1.37 billion or 1,369 millions in 2019, compare to 1.354 billion in 2018. Population growth rate for 2019 is projected at 1.08%.May 3, 2019
sedaj pa vidim če najdeš zraven kitajsko, potem pa še od top 10 držav po umrljivosti odšteješ kitajsko pa povej koliko jih umira... Prvo je samo odštevanje drugao pa seštevanje in odštevanje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hudobec ::

Postnina do evrope je kao zaston, ker se fila ladijske kontejnerje. Za to pa tok cajta traja. Ko je poln, gre. Cena ene posilke je recimo 1000 usd. Notr gre pa kak milijon artiklov.... :) ... Kaj dobijo od tega razne domace poste, pojma nimam. Verjetno kaksen cent...

_Denny_ ::

Hudobec je izjavil:

Kaj dobijo od tega razne domace poste, pojma nimam. Verjetno kaksen cent...

Nič, ker so pred skoraj 150 leti sprejeli sporazum z "naša pošta iz države1 bo zastonj lokalno raznašala pošto države2, medtem, ko bo pošta države2 zastonj raznašala naše pošiljke" in "lokalna pošta naj obdrži stroške pošiljanja v tujo". Seveda je tu problem, ker na Kitajsko skoraj nihče nič ne pošilja in potem efektivno lokalne pošte delajo zastonj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

And981 ::

Nisem si mogel pomagat, da ne bi še sam dodal nekaj besed na temo naročanja iz kitajske in o bogih naših trgovcih in predvsem o pošti Slovenije.
Iz kitajske naročam robo cca. 20 let in sem kr seznanjen s postopki in cenami.
Raje 1 mesec čakam na izdelek iz kitajske kot pa da ga nabavim pri lokalnem prodajalcu. Zakaj? Ker dobim v slo kitajski izdelek vendar je cena x10.
To je to.
Ali slucajno kdo tukaj misli da vse kar prodajajo v lokalnih trgovinah prihaja iz eu kjer je tudi izdelano in sestavljeno? Realnost je taka da trgovec nabavi večjo količino in dobi vse še bolj poceni kot končni kupci.
Pošta Slovenije in njihovo carinjenje...hmmmm
Tu se pa začne. Kako lahko po opravljenem postopku za recimo podloženo kuverto zaračunajo poštnino 6e? Plus 1e provizije za plačilo UPN ker ti to valda pošljejo z odkupnino. Ampak poštnino sem že plačal ob nakupu. Se pravi dostava do domačih vrat in ne na naslov carinske pošte.

Za pogodbene stranke je cena pošiljanja majhnih paketov z odkupnino cca. 2.80e...oni bojo pa meni kasirali 6e?! Se pravi max kolko lahko. Četudi gre za majhen paket (kuverta) ti ga carinska pošta pošlje kot normalen paket!
Če se gremo neko demokracijo mislim, da je moja svobodna volja od kod in kako kaj kupim ne da bi mogo še komu kaj plačevat in da si bodo posamenzniki polnili žepe na račun nas potrošnikov. Lahko pa spet kot v preteklosti zapremo meje in kupujemo domače proizvode. Kot v stari jugi.
Slovenski trg si lasti v 90% peščica večjih trgovcev, ki pa tudi določajo cene izdelkov.

Glede virusa pa upam, da se zadeva čimprej ustavi in se ga izkorenini.

          ::

Danes naj bi se končale podaljšane (zaradi virusa) novoletne počitnice.

koyotee ::

Bozicje a to pises s kitajskega telefona?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stara mama ::

Nič ti ne koristi končanje počitnic, če se pa prehodi iz province v provinco blokirajo.
Posledično delovna sila ne more na svoja delovna mesta. V naši podružnici ni delavcev, sam okrog 10% proizvodnje teče.
Ekologija™ in Trajnost™

Mare2 ::

En primer:
UW534078858CN dear, your express number has been changed, please use this inquiry, recently the world epidemic broke out, so the express update is slow, please forgive me!
------------
Drug primer:

Shipment cancelled
2020-03-17 17:32:52
------------------
Me zanima, če je kdo od vas v zadnjih 10 dneh sploh dobil kako robo iz Aliexpresa?

Ali je najbolje, da kliknem Open dispute?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

En primer:
Me zanima, če je kdo od vas v zadnjih 10 dneh sploh dobil kako robo iz Aliexpresa?
Ja, dobil.

starfotr ::

DrDre95 je izjavil:

jype je izjavil:

ali pa vas bo pač malce prej zmanjkalo zaradi resnih obolenj dihal, s čimer tudi ni nič narobe.


Saj nismo Kitajci.



https://www.dnevnik.si/1042920015

Ni treba iti daleč.

FoxKnox ::

BuDi79 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

En primer:
Me zanima, če je kdo od vas v zadnjih 10 dneh sploh dobil kako robo iz Aliexpresa?
Ja, dobil.


Ta teden sem dobil 4 pošiljke naročene začetek februarja, prej dva tedna nič.Čakam jih še kar nekaj.Je pa vprašanje, če gre te dni sploh kaj iz Kitajske proti Evropi

VIP58 ::

V zadnjih dneh prišlo nekaj paketov naročenih konec januarja- začetek februarja. Danes dobil zaščitne maske iz poljske, naročene 25 marca, odposlane 30 marca iz nemčije.
Too much of everything is just enough.

stratosD ::

paketi grejo - včeraj poslan 1 z Alija, pa 4 dni nazaj tudi...dobil v zadnjih 10 dneh 5 paketkov naročenih februarja in začetek marca...činči, konektorji in podobna diy audio šara.
Je pa gateway za EU ratala Turčija - za te chipo poštne servise a la Yanwen economic mail ipd...tam visi tudi po teden preden gre naprej

CN post -> iz Dongguana do Pekinga 5 dni - tam je stalo od 29.2 do 29.3. :O...in danes landing na SILJUA...tako da je pestro ampak se premika.

Opazil sem tudi da če je trgovec z Alija nekje Čajna inland -> pol to traja in traja....če je iz Shenzhena pa precej hitreje zapusti Čajno...
Čeprav je Dongguan čisto blizu Shenzhena - po moje so zdej moral šibat preko Pekinga tudi zaradi covid ukrepov...

Seveda sledi dekontaminacija prejetega paketka - par ur na soncu (UV) pol pa še alkohol špricnit po robi ;)

The Player ::

problemi so sledeči:

- danes je vse "made in china", tudi, če kupiš izdelek EU, ZDA ali korejskega proizvajalca
- "isti" ali podoben izdelek "žnj" blagovne znamke, ki ga dobiš v naši trgovini je kupljen na kitajskem in nalimanih 1000x marže. Zakaj nebi potem sam kupil izdelka iz kitajske za nižjo ceno?
- Slovenski trg je tako majhen, da nimamo neke velike ponudbe. Na koncu tudi, če želiš kupiti kaj "boljšega" ugotoviš, da ne moreš, ker tega izdelka pri nas ne prodajajo in se moraš zadovoljiti z neko žnj alternativo neke žnj firme, ki je sploh ne poznaš. Je potem vseeno, če kupiš iz kitajske za nižjo ceno, kvaliteta bo pa podobna ali celo boljša.
- Tisti, ki pravite, da EU nima lastne industrije, ker je vse na kitajskem in, da nas bodo povozili. Saj so kapitalisti sami se odločili, da preselijo proizvodnjo iz svoje matične države na kitajsko. Zakaj bi bila to sedaj krivda kitajske?

Sam kupujem iz Kitajske zelo malo, sedaj ko je korona pa sploh ne. Večinoma kupujem stvari, ki se pri nas sploh ne da kupiti ali pa so precenjene.

elToro ::

Danes dobil kar sem naročil 24.marca. :|

starfotr ::

Jaz sem včeraj in danes dobil februarska naročila.

Scaramouche1 ::

Pustiš en teden doma, brez da odpreš da je sigurno! Potem očistiš z koncentratom alkohola!

Vuli ::

pa ja de, un virus je crknu je 10x preden pride paket v slo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

feryz ::

Motiš se. Paket je v Slovenijo prišel brez virusa, tukaj ga je pa fasal. Smo kar v špici. Kitajci pa skoraj brez.

pivo ::

tudi jaz sem šele včeraj dobil nekaj (steklo za telefon) kar sem naročil mesece nazaj od Kitajcev...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

miko22 ::

pred kakim mesecem dni sem odpr refund, ki je bil končan v mojo korist. Tedaj je pisalo, da dobim denar vrnjen. Do danes še nisem dobil, prodajalec pravi da on več nima nič s tem, nikjer pa nimam možnosti kontakta z aliexpresom, kje je denar. Kako naj dobim denar nazaj? Ve kdo kako lahko jih "spomnim" na njihov dolg?

MacGyver141 ::

Transakcija se ponavad pokaže pod tisti datum, ko si plačal. Mogoče si že dobil nazaj.

miko22 ::

Ej, pa res. Moral sem iti gledati pod dolarski račun(revolut) pod 11.7. Pa še to je bilo vrnjeno pred tistim na seznamu, ko sem kupil :)
Hvala za nasvet.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska blokirala Twitch

Oddelek: Novice / NWO
3910036 (8080) microchip
»

Ko je EU v krizi, Kitajska prevzema znanje nemških gradbincev

Oddelek: Loža
456405 (5190) donfilipo
»

Nokia odpušča in seli vso proizvodnjo v Azijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8018813 (16089) para!
»

EU preiskuje dumpinške cene kitajskih modemov

Oddelek: Novice / Ostale najave
349010 (7703) nekikr

Več podobnih tem