» »

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Philips Hue Bridge, vir: Pixabay

Check Point Software Technologies - Vsepovezanost interneta stvari že dolgo sproža številne varnostne pomisleke, tu in tam se izkaže, da upravičeno. Že leta 2016 so raziskovalci pokazali, da je mogoče prevzeti oddaljeni nadzor nad pametnimi žarnicami, zdaj pa so razkrili, da se je prek žarnic moč dokopati tudi do bolj konkretnih tarč, torej računalnikov in druge opreme v omrežju. Spet so na zatožni klopi Philpsove Hue Smart Light Bulbs in nadzorna komponenta Bridge, saj so pri varnostnem podjetju Check Point razkrili varnostno vrzel, ki jo je mogoče izkoristiti po zraku, tudi s sto metrov oddaljenosti, si pridobiti vstop v brezžično omrežje, nato pa tudi nadzor nad napravami v njem.

Gre za hrošča poimenovanega CVE-2020-6007, ki izkorišča Philipsov način implementacije popularnega protokola Zigbee, ki je nekakšen posrednik pri medsebojni komunikaciji med napravami v omrežju. Raziskovalci (za zdaj) niso razkrili natančnega postopka vdora, so pa povedali, da sta zanj potrebna le prenosnik in antena.

Napadalec najprej prevzame nadzor nad pametno žarnico, s čimer jo napravi nedosegljivo za nadzorno aplikacijo, zaradi česar jo nič hudega sluteči uporabnik poskuša s ponovnim zagonom vnovič namestiti. Ko jo aplikacija odkrije, jo zazna kot napravo, nadgrajeno z novim firmwarom in jo doda v omrežje. Napadalec nato z veliko količino podatkov povzroči prelivanje pomnilnika (t. i. buffer overflow) na komponenti poimenovani Bridge, ki sprejema ukaze drugih naprav prek Zigbee protokola, kar omogoči namestitev zlobne kode na Bridge, s tem pa tudi v celotno omrežje in pripadajoče naprave. O vsem so pri Check Point posneli tudi video.

Ranljivost je bila lani novembra posredovana Philipsu, kjer so že izdali varnostni popravek, ki si ga je, če vam življenje osvetljujejo njihove pametne žarnice, pametno namestiti.

41 komentarjev

proto ::



Zadnji del videa malo zahebe vse skupaj ampak to je to. Internet of shit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Afo ::

Ja, kaj pa je to takega. Čutim močno potrebo da kupim pametno žarnico, ki je (zaradi 100 različnih razlogov) na koncu povezana na mrežo.
Ker imam rad napredne naprave iz prihodnosti, imam na mrežo povezan: hladilnik, žarnice, vhodno ključavnico, klime, otroško kamero in mikrofon, žaluzije in termostat.

Ampak seveda nisem neumen! Zato kot previden uporabnik, pametno vsak teden pogledam za vse varnostne popravke in jih po potrebi namestim. Žrtvujem kakšno urco ali dve na teden, da se počutim varno, in da je življenje res udobno.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

poweroff ::

Rešitev: https://templates.blakadder.com/bulb.ht...

Opensource tasmota firmware na te naprave + naprave se nahajajo na ločenem networku.
sudo poweroff

roli ::

Mislim kar se internet of shit tiče je Hue še precej dober. Ne rabiš accountov in clouda zato, da opravlja svoje naloge. Kar je težko reči za nekatere druge naprave, ki sem jih videl - naprimer termostati od Tado-ja, ki zato, da dela navaden urnik gretja potrebujejo cloud.

Tasmota ti tukaj ne pomaga - ta je samo za Wifi naprave z ESP8266 čipom. Za zigbee naprave je verjetno najbolje kak Openhab/Home Assistant z USB Zigbee receiverjem. Seveda tudi tam nisi nujno varen nikoli. Lahko pa seveda uporabiš Ikejine Zigbee žarnice - tam njihovega gatewaya sploh ne rabiš za to, da dobiš zigbee network in imaš lahko semi-smart lighting brez, da bi karkoli povezal v wifi. Seveda pa, če boš karkoli hotel upravljat s telefonom boš slej ko prej ali rabil nekaj povezat na wifi ali pa bit v dometu kakega Bluetootha.

Moraš pa vedno gledati, da za napad v Zigbee network kot je opisan tukaj moraš pač biti v fizičnem dometu. Je pa zanimivo kako so šli preko Zigbee networka vrinit zlobnonapravo™ v wifi network.
http://www.r00li.com

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Rešitev: https://templates.blakadder.com/bulb.ht...

Opensource tasmota firmware na te naprave + naprave se nahajajo na ločenem networku.


V čem so pa te žarnice boljše od Phillipsovih kar se tiče varnosti? Na ločen network namreč lahko daš vse.
The truth is rarely pure and never simple.

dexterboy ::

Čemu bi sploh rabil pametno žarnico? In hladilnik priklopljen na net? Pa pralni stroj z Wi-fi-jem?
Mar ni bolje naredit novi firmware za človeške možgane?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

V čem so pa te žarnice boljše od Phillipsovih kar se tiče varnosti? Na ločen network namreč lahko daš vse.

Lahko daš, ampak pri Tasmoti veš kaj poganjaš gor.

dexterboy je izjavil:

Čemu bi sploh rabil pametno žarnico? In hladilnik priklopljen na net? Pa pralni stroj z Wi-fi-jem?

Mogoče zato, da si avtomatiziraš kakšne stvari po hiši? Jaz recimo spremljam temperaturo in vlago v stanovanju, eno barvno "pametno" LED žarnico pa uporabljam za nočno lučko za otroka...
sudo poweroff

klinker ::

Jst se pa strinjam z DexterBoy.
Zarnice, hladilnik, pralni stroj ipd naprave je res malo neumno imet povezane. Razumem da kdo zeli klimo, gretje ipd povezat, da prides v prijeten dom....ceprav sam niti to ne bi, imam sprogramirane tajmerje za te stvari, pa ne gretja ne klime nikoli popolnoma ne izklapljam, tako da nikoli ni panike. Se TV imam samo v lokalni mrezi, oz. je na posebni lan kartici v serverju ustekan izkljucno za stream. Uni smart del zaradi mene lahko kr vrzejo v kanto.

blackbfm ::

Na pametni žarnici lahko reguliras svetlost, barvo, mas moznost krmilit razlicne zarnice za mood lighting, boljse imajo tudi lan apije za geeke. Tu pac hoces noces obstaja dodana vrednost, in te iot igrače so sele zacetek.

Ampak verjamem to tezko razume nekdo ki mu je navadna sijalka na on off stekar ze visek tehnologije

poweroff ::

Meni osebno se zdijo te stvari uporabne iz več razlogov. Kot prvo se mi zdi dobro spremljati parametre v mojem domu. Da vidim kakšno je stanje vlage, temperature, itd. Zato, da lahko naredim kakšno analizo, npr. porabe energije.

Druga stvar je, da mi je včasih koristna informacija kako je v stanovanju, ko me ni. Recimo, ko sem več dni odsoten.

Tretja stvar so timerji in logične kontrole. Recimo da se vklopi razvlaževalec zraka. Da se zvečer ko me ni vklopijo luči. Itd.

Četrta stvar je, da se rad malo "igram" s to tehnologijo. Da mi je v veselje odpreti žarnico ali stikalo in se priklopiti na čip. Da želim na te zadeve dati svoj lasten firmware. Da si cel sistem postavim sam.

Konkretno pri žarnici mi je pa v redu to, da se da spreminjati barve in svetilnost. Če bi to želel doseči z navadnim stikalom, bi bilo precej bolj komplicirano kot preko web vmesnika.

Ampak mi je pa neumno, da se tem stvarem dodaja nalepka "pametno". Nobene pameti ni tukaj. Če že, je v ozadju avtomatika, krmiljenje. Je pa res, da se to ne sliši tako marketinško kot če je žarnica "pametna".
sudo poweroff

jype ::

poweroff je izjavil:

Opensource tasmota firmware na te naprave + naprave se nahajajo na ločenem networku.
Al pa če maš navadne žarnce?

poweroff je izjavil:

Meni osebno se zdijo te stvari uporabne iz več razlogov. Kot prvo se mi zdi dobro spremljati parametre v mojem domu. Da vidim kakšno je stanje vlage, temperature, itd. Zato, da lahko naredim kakšno analizo, npr. porabe energije.
Za to ne potrebuješ pametnih žarnic.

poweroff je izjavil:

Da si cel sistem postavim sam.
Potem pa _sploh_ ne potrebuješ pametnih žarnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Seveda ne potrebuješ žarnic. Potrebuješ senzorje. Ampak žarnice so del sistema. Output. ;)
sudo poweroff

jype ::

Če jih ne znaš krmilit, ne da bi v vsako namestil softver, potem imaš hujše probleme, kot zgolj "ruske hekerje".

miroB ::

Ne vem zakaj nekateri piz..te. Sistem v tem primeru deluje. White hat raziskovalci so našli luknjo, jo posredovali proizvajalcu, le-ta je naredil popravek in to je to.
Vsaka naprava, ki ima v sebi nek software ima potencialne varnostne luknje. Na uporabniku, oziroma tistemu, ki postavlja sistem, je odgovornost da poskrbi, da se updati nameščajo..
Jaz imam na mojem bridgu nastavljeno automatic updates (pač zaupam proizvajalcu, da ne bo izdal updat, ki bo bridge bricknil..). Ko sem videl novico sem preveril moj bridge in je updatan in konec skrbi..

Za tiste, ki šimfate, čemu bi to rabil - to je tehnološki forum ne recepti.si

Eno par mojih koristnih use casov: Ponoči imam nastavljno na hodniku minimalno svetlost in senzor gibanja. Ko gre kdo ponoči lulat, ni potrebno iskat stikalo in verjetno se strinjate, da je fajn, da je ponoči minimalna svetilnost, ko greš lulat. Isto imam nastavljeno v kuhinji, pač sem ponočnjak in sem ponoči dostikrat v kuhinji.. V dnevni sobi imam šest žarnic in različne ''programe'': za gledanje tv, za gaming, za party, za branje....
Ko imaš umazane roke, ali polne roke vrečk, ali česa drugega z glasovnim upravlajnjem prižgeš luči. Mi doma ne prakticiramo, da bi ta mala morala sedeti pri mizi dokler vsi ne pojemo. In ker ne doseže stikala za vklop luči ji z glasovnim upravljanjem vklopim luči v kopalnici ali na wcju, da si lahko umije roke(polula)...
Vse to zgoraj napisano ni nujno potrebno za preživetje, ampak je pa fajn...

klinker ::

blackbfm je izjavil:

Ampak verjamem to tezko razume nekdo ki mu je navadna sijalka na on off stekar ze visek tehnologije


Hehe. Verjetno res, ja...razumem jst tehnologijo se prevec dobro....zato tudi vem keri tehnologiji se bom izogibal dokler bom lahko, pa tudi ce mi tica vrze 10x/dan ;) Ti se pa lahko frendom naprej hvalis, kako si tehnolosko napreden, ker imas hladilnik povezan v splet, ki ti pove da nimas vec jogurta...ker ne ves sam da si zadnjega pojedu in ti mora nek hladilnik to povedat...pa zvocnike in kamere po bajti, obvezno vse v splet povezat :))

miroB je izjavil:

Za tiste, ki šimfate, čemu bi to rabil - to je tehnološki forum ne recepti.si


Torej ker smo na tehnoloskem forumu, moramo vse tehnologije prehvalit in jih nemudoma namrstit v bajto? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

miroB ::

@Torej ker smo na tehnoloskem forumu, moramo vse tehnologije prehvalit in jih nemudoma namrstit v bajto?
Ne. Tudi pa ni potrebe po zasmehovanjem tistih, ki to imajo...

proto ::

blackbfm je izjavil:

Na pametni žarnici lahko reguliras svetlost, barvo, mas moznost krmilit razlicne zarnice za mood lighting, boljse imajo tudi lan apije za geeke. Tu pac hoces noces obstaja dodana vrednost, in te iot igrače so sele zacetek.

Ampak verjamem to tezko razume nekdo ki mu je navadna sijalka na on off stekar ze visek tehnologije


Ne tega ne more razumeti nihce, ki racionalno razmislja. Vse to so neumne igracke in nastavitve, ki se na zacetku malo igras, potem pa ne uporabljas vec in si z "viskom tehnologije" na cisto navadni "sijalki na on off stekar", ce ga pa nima (ker je namenjena za "osmartene ljudi" ti pa dopizdi in jo zamenjas. Ker je cisti overhead vsakic nekaj drkat po telefonu/controlerju. Ce bi bila zadeva na regler bi vse skupaj trajalo malo dlje (nek kvazi regler je dejansko philips imel), tako je pa... samo igracka za nedozorele.

Ampak to tezko razume nekdo, ki ni pragmaticen, je neracionalen in nedozorel.

miroB je izjavil:

@Torej ker smo na tehnoloskem forumu, moramo vse tehnologije prehvalit in jih nemudoma namrstit v bajto?
Ne. Tudi pa ni potrebe po zasmehovanjem tistih, ki to imajo...


Je pa potreba po zasmehovanju tistih, ki to imajo, in propagirajo kot ne vem kaj, zato, da sebi umetno "dvigujejo vrednost". Matthai je cisto racionalno povedal, rad se igra. Nic narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

miroB ::

@ Ker je cisti overhead vsakic nekaj drkat po telefonu/controlerju.
To ni res. Ni potrebe po drkanju appa na telfonu...

miroB ::

@Je pa potreba po zasmehovanju tistih, ki to imajo, in propagirajo kot ne vem kaj, zato, da sebi umetno "dvigujejo vrednost". Matthai je cisto racionalno povedal, rad se igra. Nic narobe.
Ne vem od kod tebi ideja, da sem s svojim postom sebi umetno dvigoval vrednost.. Pač, napisal sem zakaj je meni to fajn in to je to.
Če kdo želi naj uporablja, če noče pa pač naj ne uporablja... Ni potrebe po nekem penisovanju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miroB ()

klinker ::

Nobeno penisovanje....feni izpostavljajo pozitivne stvari, mi ostali pa negativne.
Zase pac vem, da vsakega drekca dajal v splet ne bom, ker vsaka naprava vec, ki je povezana v splet je dodatna varnostna luknja, oz. odtekanje raznoraznih osebnih podatkov.

miroB ::

Ja, klinker tvoj post ni penisovanje, ampak normalna debata... Protov post imho je penisovanje...

bbf ::

Prov predstavlam si unga mexicanca, ki se reži: "In pol... in pol.. hihih, in pol smo jim cloud service zrihtal, hihihihi, zdej jim lohk sred noči hekrji žarnce pržigajo, hihihiiiiiiiii!! "

poweroff ::

proto je izjavil:

Matthai je cisto racionalno povedal, rad se igra. Nic narobe.

Ja. Zato imam pa točno eno (ceneno) "pametno" LED sijalko. Za igranje dovolj. Za vsakdanjo uporabo seveda uporabljam navadne žarnice.
sudo poweroff

link_up ::

Zato pa je Android Studio in Arduino free. V pol ure si spises svoj ui in nalozis fw na esp ali kaj podobnega. :)

ps: pa smart ne pomeni, da konstantno drkas...halo?
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

poweroff ::

Ja, saj točno to počne Tasmota. Zdaj sem sicer videl, da so napisali Tasmotizer (in tuya-convert), ampak na začetku sem delal z Arduino IDE.

Pa da se razumemo: to, da lahko pogledam kakšna je temperatura in vlaga v stanovanju ter da vidim sliko preko kamere, ko sem recimo v tujini ni nekaj, kar bi bilo nujno potrebno za življenje. Je pa fino. Še posebej, ker sem si sistem postavil za minimalen denar (par EUR) ter se pri tem še nekaj (na)učil.
sudo poweroff

roli ::

Zakaj bi to imel? Convenience. Pa ker sem techy person pa se pač rad igram z takimi igračkami.

Je pa fino, ko imaš starejšo hišo in nočeš preštemat pol hiše, da zrihtaš eno luč. Tako sem na primer na stopnišču dal tri Ikejine zigbee žarnice, pa v hodniku eno pa v obeh garažah, ... Dodal sem še njihove switche in motion senzorje. Tako se zjutraj preprosto sprehodim po stopnišču do garaže in povsod je vse lepo osvetljeno. Zaradi dizajna prostora prej nisi imel opcije priti do garaže in ugasnit luči v hodniku za sabo (ker pač pri garaži ni bilo stikala za luč). Sedaj sploh ne rabim stikala ampak se luč prižge in ugasne kar sama kadar je treba. Vsem v familiji sem namontiral wireless switche na nočno omarico ob posteljo. Zjutraj, ko se zbudiš pritisneš switch in imaš prižgano luč v kopalnici, luč v kuhinji na pravo svetlost in barvo, radio na željeni postaji, ... Philips Hue imam sicer doma, ampak ga uporabljam samo za el LED strip. Ker imam TV od Philipsa ima ta funkcijo Ambilight+Hue kjer kot podaljšek ambilighta dela tudi ta LED strip. Tako, da se barva v prostoru spreminja glede na to kaj je na zaslonu. Super nujno? Ne. Je pa nice.
http://www.r00li.com

MrStein ::

Glede LED-ov: to utripanje mora biti super dolgoročno. Vsaj na avtih se že praskajo po glavi, da ni mogoče stvar vseeno napačna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Če jih ne znaš krmilit, ne da bi v vsako namestil softver, potem imaš hujše probleme, kot zgolj "ruske hekerje".
Poleg ze omenjenega problema, da bi moral v vecini stanovanjih zamenjati vodnike do luci, je vse skupaj na koncu drazje, kot pa ce uporabi Zigbee (ali podobne) luci. Sploh ce zelis RGB, nastavljati svetilnost, hiter odziv, itd.

Philips Hue je precej uporabna zadeva, saj na tem hubu delujejo tudi cenejse luci drugih proizvajalcev (nedolgo nazaj sem nabavil nekaj belih luci za 5 EUR/komad, kar je cenovno priblizno tako kot da bi LED luc brez Zigbeeja vzel), aplikacije ima dober UI, zadeva lahko deluje tudi brez interneta, in podpora za HomeAssistant/OpenHAB/itd. je odlicna.

link_up je izjavil:

Zato pa je Android Studio in Arduino free. V pol ure si spises svoj ui in nalozis fw na esp ali kaj podobnega. :)

ps: pa smart ne pomeni, da konstantno drkas...halo?
Za eno luc ze mogoce. Ce pa zelis upravljati vse luci po stanovanju, TV, ogrevanje, razne vticnice, itd. pa je precej lazje uporabljati obstojece resitve.

poweroff je izjavil:

Ja, saj točno to počne Tasmota. Zdaj sem sicer videl, da so napisali Tasmotizer (in tuya-convert), ampak na začetku sem delal z Arduino IDE.
Problem Tasmote je da jo moras naloziti. Pri vecini naprav (npr. Sonoff) to pomeni da moras napravo razdreti in se povezati na debug pin-e. Nekatere podpirajo OTA flashanje, ampak je ponavadi zadeva skoraj tezja/zamudnejsa za postavit kot priklop zic.

link_up ::

Za eno luc ze mogoce. Ce pa zelis upravljati vse luci po stanovanju, TV, ogrevanje, razne vticnice, itd. pa je precej lazje uporabljati obstojece resitve.


Za eno luc? Kaj mislis, da je treba za vse razvijati na novo? Naredi se en poc in stanc. Tist GPIO lahko pocne marsikaj. Ne vem no, meni je lazje uporabljati mojo resitev, kot druge.

MrStein je izjavil:

Glede LED-ov: to utripanje mora biti super dolgoročno. Vsaj na avtih se že praskajo po glavi, da ni mogoče stvar vseeno napačna.



Torej utripanje v kHz range je bolj nevarno od Hz range, ker?
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Pero_SLO ::

Vse kar rabiš je RPi in rele board. Še RPi-ja ne rabiš tbh. ESP8266 je dovolj...

LP

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Problem Tasmote je da jo moras naloziti. Pri vecini naprav (npr. Sonoff) to pomeni da moras napravo razdreti in se povezati na debug pin-e. Nekatere podpirajo OTA flashanje, ampak je ponavadi zadeva skoraj tezja/zamudnejsa za postavit kot priklop zic.

Piece of cake. Odviješ dva vijaka in se priklopiš na pine... OTA je pa stvar parih klikov, ko si enkrat postaviš okolje. Slednje pa traja 10, 15 minut.
sudo poweroff

MrStein ::

link_up je izjavil:


MrStein je izjavil:

Glede LED-ov: to utripanje mora biti super dolgoročno. Vsaj na avtih se že praskajo po glavi, da ni mogoče stvar vseeno napačna.



Torej utripanje v kHz range je bolj nevarno od Hz range, ker?

Kaki kHz? Govora je o Hz.

poweroff je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Problem Tasmote je da jo moras naloziti. Pri vecini naprav (npr. Sonoff) to pomeni da moras napravo razdreti in se povezati na debug pin-e. Nekatere podpirajo OTA flashanje, ampak je ponavadi zadeva skoraj tezja/zamudnejsa za postavit kot priklop zic.

Piece of cake. Odviješ dva vijaka in se priklopiš na pine... OTA je pa stvar parih klikov, ko si enkrat postaviš okolje. Slednje pa traja 10, 15 minut.

Koliko pa traja, da si postaviš okolje? Sprašujem za Franceljna, živi na kmetiji, dela pa v proizvodnji sodov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

spegli ::

IOT, Internet Of shiT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Koliko pa traja, da si postaviš okolje? Sprašujem za Franceljna, živi na kmetiji, dela pa v proizvodnji sodov.

Ja saj, zato bo pa ta Francelj najel in plačal nekoga, ki bo to naredil zanj. Zelo verjetno bo isto najel nekoga, da mu upari žarnico s cloudom in telefonom... Ali pa bo pač brez tega... ali pa bo uporabljal manj varno rešitev.

Kaj si pa mislil?

Kako je pa z avtom? Ali si gume zamenjaš sam... ali pelješ avto h vulkanizerju... ali se pa voziš z zlizanimi in tvegaš.
sudo poweroff

link_up ::

@MrStein ledice ne utripajo v obmocju pod 1 kHz. Switcher dela na ~100kHz, torej ce nimas nobenih kondijev...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

MrStein ::

Vem kako utripajo, imam oči.
Torej:
- Ali sem alien in zaznam utripanje 100kHz
- utripa pod 100 Hz
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Bogvedi kaj ti zaznavas.. Posnami slow motion in stej frejme

MrStein ::

OK

Ti pa lahko vnaprej pripraviš spisek izjem in izgovorov, ter kaj vse "se ne šteje".
Da ne bomo potem brezveze imeli pod-debato.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

Remember, kids: The "S" in "IoT" stands for Security.

/s

Sam v tem ne vidim nobenega smisla.

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Bogvedi kaj ti zaznavas.. Posnami slow motion

Evo:

https://filebin.net/lrrgz2nlu8036jiw/mo...

Ni fokusirano ampak utripanje se lepo vidi.

Lahko naredim milijon takih posnetkov, saj velika večna LED utripa.
Če nisi vedel, veš zdaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Pa še en lep posnetek (1200 fps):
https://filebin.net/ooyqqbws3abrnicy/DS...

Se lepo vidi, da utripa 100 krat na sekundo.

PS: Prejšnji (včerajšnji) posnetek je 240 fps.

PPS: File hosting briše fajle po enem tednu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips Hue

Oddelek: Zvok in slika
223824 (189) morosito
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617011 (1501) kriptobog
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419720 (6554) MrStein
»

Faks kot vstopna točka v omrežje za nepridiprave

Oddelek: Novice / Varnost
186055 (3431) SeMiNeSanja
»

Veliki brat prihaja prek žarnic v Ikeo blizu vas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6417731 (14394) Furbo

Več podobnih tem