» »

Zavarovanje mladega voznika

Zavarovanje mladega voznika

Yossarian ::

Hčerka še ni stara 18 let, pa že ima ure vožnje. Počasi bo lahko vozila z mano, da se bo pripravljala na izpit. Ali v tem času (dokler ne bo naredila izpita, od takrat dalje potrebuje) potrebuje zavarovanje za mladega voznika ali pa bo škodo iz morebitne nezgode krila moja zavarovalnica, torej zavarovalnica spremljevalca oz. iz moje zavarovalne police? Najboljši bi bil kak judikat, če je že slučajno bilo kje razsojeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Matevz96 ::

Kolikor vem je to odvisno od zavarovalnice. Pri nas je zavarovalnica (Triglav) želela zavarovanje za mladega voznika. Sicer smo se odločili, da ga ne bomo doplačali, saj je pri vožnji vedno zraven spremljevalec, ki mora biti pozoren na dogajanje na cesti tako, da je verjetnost za večjo nesrečo majhna, v primeru manjših zadev je pa možno, da se hitro presedeš :D
#hooldthedoor

Kamion ::

Itak je legalno odgovoren spremljevalec (kot da bi on vozil!) in zato velja njegovo zavarovanje. To je samo nateg da plačaš še eno zavarovanje.

Invictus ::

Dokler nima narejenega ipiza, hčerka ni mladi voznik ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Matevz96 je izjavil:

saj je pri vožnji vedno zraven spremljevalec, ki mora biti pozoren na dogajanje
To je pa res garant, da se nič ne zgodi - spremljanje prometa iz sosednjega sedeža.

Kamion je izjavil:

Itak je legalno odgovoren spremljevalec (kot da bi on vozil!) in zato velja njegovo zavarovanje. To je samo nateg da plačaš še eno zavarovanje.

Zavarovanje je vezano na vozilo. Kolikor vem, lahko pa vem narobe ;), zavarovanje ni vezano na določeno osebo, tako da bi ga prenašal iz vozila v vozilo. Če se gre za manjhno doplačilo, sploh ranga kakšnih 20-30 EUR, ni vredno ne tveganja ne razmišljanja o doplačilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

misek ::

Dodatno zavarovanje dejansko ni potrebno. Ampak v primeru nesreče bo lastnik avta plačal del škode (20% ? ). Za doplačilo sem jaz dal malo čez 20 €.

mancini ::

Kako ima lahko zavarovanje nekdo, ki nima opravljenega vozniskega dovoljenja?
Ti si nekaj pomesal

ginekk ::

naj bi izjavil:


Zavarovanje je vezano na vozilo. Kolikor vem, lahko pa vem narobe ;), zavarovanje ni vezano na določeno osebo, tako da bi ga prenašal iz vozila v vozilo. Če se gre za manjhno doplačilo, sploh ranga kakšnih 20-30 EUR, ni vredno ne tveganja ne razmišljanja o doplačilu.


Ni nujno, da je vezano na vozilo. Vsaj dve zavarovalnici pri nas ponujata zavarovanje na osebo - torej za mladega voznika, ki potem lahko vozi katerkoli vozilo (ki v osnovi ni dodatno zavarovano še za mladega voznika).

Recimo:
https://www.zav-sava.si/sl-si/zavarovan...

Matevz96 ::

Ja dejansko nisi mladi voznik, ampak zavarovalnice te obravnavajo kot takšnega. Sam še vedno mislim, da zavarovanje ni potrebno saj mora spremljevalec skrbeti da voziš defenzivno, pri nas v 5 letih vožnje s spremljevalcem (jaz in sestra po 2 leti, brat sedaj 1 leto) ni bilo nikoli težav pa smo vsi naredili kar nekaj kilometrov.
#hooldthedoor

K0l1br1 ::

Ti potem zavarovanja za avto potem sploh ne potrebuješ, ker skrbiš, da se vozi defenzivno.

Matevz96 ::

K0l1br1 je izjavil:

Ti potem zavarovanja za avto potem sploh ne potrebuješ, ker skrbiš, da se vozi defenzivno.


Seveda ga potrebuješ ker tveganje še vedno obstaja, pravim le da se mi zdi vredno tvegati da moraš plačati tistih 20% odstotkov ker je verjetnost da pride do nesreče dovolj majhna (+ če je manjša nesreča se lahko hitro zamenja voznik :))
#hooldthedoor

Arzen28 ::

Nisem dobro razumel posta, si ga čudno napisal.

Če oseba nima izpita, ne pomaga nobeno zavarovanje, če povzroči prometno nesrečo. Ne priporočam vožnje razen na kakšnem parkingu trgovskega centra, ko so trgovine zaprte.

Če je mladi voznik, a nimate zavarovano za mladega voznika, potem zavarovalnica plača 100% škodo in poškodbe ostalim osebam v nesreči, potem pa izterja 20% od mladega voznika, ne od osebe, ki ima avto zavarovan. Torej, če bo škoda vozil 5.000, ter za poškodbe 15.000, potem skupno nanese 20.000, mladi voznik plača 4000. V našem primeru je naš brat moral plačati malo manj kot 2000, škode vse skupaj bilo za cca 9000.

Sta pa dve opciji, zavaruješ vozilo za mladega voznika, torej dodaš 20% svojemu zavarovanju ali zavaruješ mladega voznika, a ne vem kako izračunajo koliko se plača. V našem primeru smo plačali 20%, naneslo je 80EUR (zavarovanje bilo 400EUR). Zdaj pa računaj 80EUR proti 2000EUR, draga šola. K sreči je zavarovalnica šla na roke, da je odplačeval na obroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

St235 ::

mancini je izjavil:

Kako ima lahko zavarovanje nekdo, ki nima opravljenega vozniskega dovoljenja?
Ti si nekaj pomesal


Mesas hruske in jabolka. Zavarovanje je vezano na avto in ne na voznika.

Kar je lahko vezano na voznika kot takega je samo tistih 20% kritja skode za mlade voznike.

ginekk je izjavil:

naj bi izjavil:


Zavarovanje je vezano na vozilo. Kolikor vem, lahko pa vem narobe ;), zavarovanje ni vezano na določeno osebo, tako da bi ga prenašal iz vozila v vozilo. Če se gre za manjhno doplačilo, sploh ranga kakšnih 20-30 EUR, ni vredno ne tveganja ne razmišljanja o doplačilu.


Ni nujno, da je vezano na vozilo. Vsaj dve zavarovalnici pri nas ponujata zavarovanje na osebo - torej za mladega voznika, ki potem lahko vozi katerkoli vozilo (ki v osnovi ni dodatno zavarovano še za mladega voznika).

Recimo:
https://www.zav-sava.si/sl-si/zavarovan...


Ja je nujno, to je samo dodatno zavarovanje odgovornosti za tistih 20%. Avto mora se vedno imet obvezno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Yossarian ::

Arzen28 je izjavil:

Če oseba nima izpita, ne pomaga nobeno zavarovanje, če povzroči prometno nesrečo. Ne priporočam vožnje razen na kakšnem parkingu trgovskega centra, ko so trgovine zaprte.


Moje vprašanje se nanaša na voznika, ki je z inštruktorjem zvozil določeno število ur, inštruktor je pa nato ocenil, da je sedaj voznik pripravljen za vožnjo s spremljevalcem; v takem primeru je potrebno na avto nalepit črko L. Ko bo voznik dopolnil 18 let, pa bo lahko šel delat izpit.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Arzen28 ::

Yossarian je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Če oseba nima izpita, ne pomaga nobeno zavarovanje, če povzroči prometno nesrečo. Ne priporočam vožnje razen na kakšnem parkingu trgovskega centra, ko so trgovine zaprte.


Moje vprašanje se nanaša na voznika, ki je z inštruktorjem zvozil določeno število ur, inštruktor je pa nato ocenil, da je sedaj voznik pripravljen za vožnjo s spremljevalcem; v takem primeru je potrebno na avto nalepit črko L. Ko bo voznik dopolnil 18 let, pa bo lahko šel delat izpit.

Se mi je zdelo, da si mislil to, nisem bil pa siguren. V tem primeru ne vem kako je z zavarovanjem.

Tole sem našel na tej strani in upam da veš tole:
Oseba, ki se usposablja s spremljevalcem, in spremljevalec med vožnjo ne smeta telefonirati in ne smeta imeti alkohola v organizmu.
Spremljevalec mora imeti veljavno vozniško dovoljenje in v evidenci ne sme imeti več kot pet kazenskih točk.
Pred začetkom usposabljanja pri izbrani zavarovalnici preverite pogoje avtomobilske odgovornosti za škodo, povzročeno tretji osebi z vozilom, ki ga je vozila oseba, ki se usposablja s spremljevalcem. Praviloma so predvidena enaka doplačila kot za voznike, ki imajo manj kot tri leta veljavno vozniško dovoljenje ustrezne kategorije.

Matevz96 ::

Arzen28 je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Če oseba nima izpita, ne pomaga nobeno zavarovanje, če povzroči prometno nesrečo. Ne priporočam vožnje razen na kakšnem parkingu trgovskega centra, ko so trgovine zaprte.


Moje vprašanje se nanaša na voznika, ki je z inštruktorjem zvozil določeno število ur, inštruktor je pa nato ocenil, da je sedaj voznik pripravljen za vožnjo s spremljevalcem; v takem primeru je potrebno na avto nalepit črko L. Ko bo voznik dopolnil 18 let, pa bo lahko šel delat izpit.

Se mi je zdelo, da si mislil to, nisem bil pa siguren. V tem primeru ne vem kako je z zavarovanjem.

Tole sem našel na tej strani in upam da veš tole:
Oseba, ki se usposablja s spremljevalcem, in spremljevalec med vožnjo ne smeta telefonirati in ne smeta imeti alkohola v organizmu.
Spremljevalec mora imeti veljavno vozniško dovoljenje in v evidenci ne sme imeti več kot pet kazenskih točk.
Pred začetkom usposabljanja pri izbrani zavarovalnici preverite pogoje avtomobilske odgovornosti za škodo, povzročeno tretji osebi z vozilom, ki ga je vozila oseba, ki se usposablja s spremljevalcem. Praviloma so predvidena enaka doplačila kot za voznike, ki imajo manj kot tri leta veljavno vozniško dovoljenje ustrezne kategorije.


Točno to sem jaz napisal, odvisno od zavarovalnice.
#hooldthedoor

Yossarian ::

OK, ko bo prišlo tako daleč, bom poročal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

louser ::

Če še niti izpita nima, je brez veze da sploh kaj zavaruješ.

misek ::

louser je izjavil:

Če še niti izpita nima, je brez veze da sploh kaj zavaruješ.

Seveda ima smisel. Tako kot kasneje ko vozi sam.

St235 ::

louser je izjavil:

Če še niti izpita nima, je brez veze da sploh kaj zavaruješ.


In potem prides jokat na forum, ko placas 20% skode, ker si poslusal neumen nasvet

ginekk ::

St235 je izjavil:



Ja je nujno, to je samo dodatno zavarovanje odgovornosti za tistih 20%. Avto mora se vedno imet obvezno zavarovanje.


Izgleda ni bilo očitno kaj sem mislil, popravek. Ni nujno vezano na točno določeno vozilo oziroma na točno vnaprej določeno zavarovalno polico za vozilo.

Lahko se zavaruješ dodatno za mladega voznika in to dodatno zavarovanje velja za katerokoli ne vnaprej določeno vozilo (ki seveda mora bit tudi zavarovano). Ker je cena tega zavarovanja neodvisna od cene in števila ostalih polic, zna bit cenejše (ko mladi voznik vozi več vozil ali so ta vozila dražja.)

fikus_ ::

Za mladega voznika zavarovat sta dve opciji:
1. dodatno se zavaruje avto s katerim bo tak voznik vozil
2. zavaruje se mlad voznik, ki lahko vozi katerikoli avto

In tu se vsa "znaost" konča! Pri 2. varianti morate pazit pri kasko zavarovanju, ker ne velja čisto, če mlad voznik naredi prometno nesrečo po njegovi krivdi, zavarovalnica ne krije celotni kasko.

Za podrobnosti se obrnite na zavarovalnico!

Yossarian ::

Bomo torej kar zavarovali mladega voznika, kot pri starejši hčerki. Temo sem sprožil, ker sem mislil, da sem morda kaj spregledal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

;-) ::

Če imate avte zavarovane pri grawe zavarujete mladega voznika pri enem avtu, ta mlad voznik pa lahko vse avte zavarovane pri grawe vozi in zav. velja...vse v sloveniji.

louser ::

St235 je izjavil:

louser je izjavil:

Če še niti izpita nima, je brez veze da sploh kaj zavaruješ.


In potem prides jokat na forum, ko placas 20% skode, ker si poslusal neumen nasvet

On je napisal, kot da jo bo tako malo po ameriško navajal na avtomobil. Tako po teksaško.
Brez da bi za volanom sploh bil voznik...

;-) ::

Narobe smo razumeli prav vsi v tej temi.

Hcerka bo voznik s spremljevalcem kar lahko postanes pri 16 letih. Nimas se izpita, lahko pa vozis avto, nic po amerisko cisto po nase.

Gledano po zakonih kaze na to da res ne rabis zavarovanja za mladega voznika.

Glede na zavarovalnico pa v pogojih pise:
https://ibb.co/RzQqRpg
Drugi clen zadnji odstavek.

Ja hcera ko bo vozila s spremljevalcem potrebuje zavarovanje mladega voznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Arzen28 ::

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Dokler nima narejenega ipiza, hčerka ni mladi voznik ;).

Tudi voznik, ki je starejši od 21 let in ima več kot 2 in manj kot 3 leta izkušenj, ni mladi voznik. Razen, pri zavarovalnicah. Tam moraš imeti 3 leta izkušenj, tudi če si star 65 let.

St235 ::

louser je izjavil:

St235 je izjavil:

louser je izjavil:

Če še niti izpita nima, je brez veze da sploh kaj zavaruješ.


In potem prides jokat na forum, ko placas 20% skode, ker si poslusal neumen nasvet

On je napisal, kot da jo bo tako malo po ameriško navajal na avtomobil. Tako po teksaško.
Brez da bi za volanom sploh bil voznik...

Od kje si potegnil ta neumen zakljucek? Ce ne ves o cem govoris bodi raje tiho.

V sloveniji imamo ze lep cas sistem, ki omogoca mladim, da s spremljevalcem vozijo, ceprav se niso naredili vozniskega izpita.

Kako tocno pa zgleda ucenje voznje brez da bi bil za volanom voznik, pa verjetno se sam ne ves.

Matevz96 ::

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


Sam sem na ta način vozil skoraj dve leti, pri 18 sem naredil še 2 uri z inštruktorjem toliko, da sva malo obnovila stvari na katere je pozorna komisija (pogledi, stop znaki :D) in pa izpitno vožnjo.

Osebno bi to priporočal vsakemu saj v teh dveh letih narediš veliko kilometrov z nekaj dodatnega nadzora (sicer se je zgodilo tudi, da je spremljevalec med vožnjo zaspal :)), kdo ve ali sem bil v tem primeru v prekršku?), dobiš veliko več občutka za promet kot v primeru, da odpelješ samo 21 ur v šoli vožnje. Edina slabost je, ko greš na varno vožnjo in se potem dolgočasiš ker ti je velika večina situacij že poznana.
#hooldthedoor

Yossarian ::

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


Moja starejša hčerka, ki je z mano vozila tako do izpita, se ne strinja s tabo. Pa jaz tudi ne.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

St235 ::

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


V bistvu moraš pri 18h v vsakem priemru na izpit. Dodana vrednost vožnje s spremljevalcem je pa stvar posameznika. Večinoma imajo ljudje s tem dobre izkušnje, je pa seveda ogromno odvisno od tega, da imaš dobrega spremljevalca. Drugače niso nemogoči scenariji, kjer tak sistem povzroči več škode kot koristi. Ampak pod črto so glede na razpoložljive informacije to bolj kot ne osamljeni anekdotični primeri.

Naj pa uganem, da tvoje mnenje nima nikakršne podlage v osebnih izkušnjah in/ali konkretnih študijah, ampak izvira iz fiktivnih predsodkov in nepoznavanja tematike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DamijanD ::

V splošnem se pa mlajši hitreje naučijo same vožnje (ne govorim o predpisih, bolj motorika ipd.), kot starejši. Čeprav med 16 in 18 verjetno ni neke razlike, med 18 in 28 je pa že zelo zaznavno.

St235 ::

Ključna težava je to, da motorika ni nujna skladna s predpisi, zato je vloga spremljevalca pomembna in nujna. Drugače pa ne, tudi med 18 in 28 ni tako drastične razlike v sposobnosti učenja (ne rečem 18 in 58). Seveda pa je razlika, ko se primerja dva 30 letnika, pri čemer ima nekdo izpit dve leti in 1000 prevoženih kilometrov, drugi pa 12 let in pol milijona kilometrov.

Arzen28 ::

St235 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


V bistvu moraš pri 18h v vsakem priemru na izpit. Dodana vrednost vožnje s spremljevalcem je pa stvar posameznika. Večinoma imajo ljudje s tem dobre izkušnje, je pa seveda ogromno odvisno od tega, da imaš dobrega spremljevalca. Drugače niso nemogoči scenariji, kjer tak sistem povzroči več škode kot koristi. Ampak pod črto so glede na razpoložljive informacije to bolj kot ne osamljeni anekdotični primeri.

Naj pa uganem, da tvoje mnenje nima nikakršne podlage v osebnih izkušnjah in/ali konkretnih študijah, ampak izvira iz fiktivnih predsodkov in nepoznavanja tematike?

Gledam s tega vidika, da imaš na cesti idiote in taki bi naj učili svoje otroke vozit? Dobro, so izjeme itak, a vseeno.

St235 ::

Arzen28 je izjavil:

St235 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


V bistvu moraš pri 18h v vsakem priemru na izpit. Dodana vrednost vožnje s spremljevalcem je pa stvar posameznika. Večinoma imajo ljudje s tem dobre izkušnje, je pa seveda ogromno odvisno od tega, da imaš dobrega spremljevalca. Drugače niso nemogoči scenariji, kjer tak sistem povzroči več škode kot koristi. Ampak pod črto so glede na razpoložljive informacije to bolj kot ne osamljeni anekdotični primeri.

Naj pa uganem, da tvoje mnenje nima nikakršne podlage v osebnih izkušnjah in/ali konkretnih študijah, ampak izvira iz fiktivnih predsodkov in nepoznavanja tematike?

Gledam s tega vidika, da imaš na cesti idiote in taki bi naj učili svoje otroke vozit? Dobro, so izjeme itak, a vseeno.


Kot že rečeno, vlečeš zaključke brez dejanskih informacij na podlagi zelo omejenega vzorca in lastne percepcije. Žal pa to nima nič z realnim stanjem. Ki je med drugim tako, da je velika večina ljudi na cesti bolj kot ne normalnih.

Arzen28 ::

St235 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

St235 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Meni osebno je to bedarija, raje se počaka na 18 let, pa naj potem vozi sama kolikor hoče. Da ne govorim o tem, da mora pri 18ih potem spet it delat izpit.


V bistvu moraš pri 18h v vsakem priemru na izpit. Dodana vrednost vožnje s spremljevalcem je pa stvar posameznika. Večinoma imajo ljudje s tem dobre izkušnje, je pa seveda ogromno odvisno od tega, da imaš dobrega spremljevalca. Drugače niso nemogoči scenariji, kjer tak sistem povzroči več škode kot koristi. Ampak pod črto so glede na razpoložljive informacije to bolj kot ne osamljeni anekdotični primeri.

Naj pa uganem, da tvoje mnenje nima nikakršne podlage v osebnih izkušnjah in/ali konkretnih študijah, ampak izvira iz fiktivnih predsodkov in nepoznavanja tematike?

Gledam s tega vidika, da imaš na cesti idiote in taki bi naj učili svoje otroke vozit? Dobro, so izjeme itak, a vseeno.


Kot že rečeno, vlečeš zaključke brez dejanskih informacij na podlagi zelo omejenega vzorca in lastne percepcije. Žal pa to nima nič z realnim stanjem. Ki je med drugim tako, da je velika večina ljudi na cesti bolj kot ne normalnih.

Vlečem ali ne, izkušnje so moje. Ne živiš v moji koži in tudi tebi lahko isto rečem, da imaš omejen vzorec in nima tvoje bluzenje nič z realnim stanjem, pa ne bom, ker je vse relativno. Pametnemu dovolj.

misek ::

Sicer nisem bil pristaš vožnje pri 16. letih ampak sem v zadnjem času to mnenje spremenil. Preprosto zato, ker lahko voznik na ta način naredi precej več kilometrov pred izdelanim vozniškim izpitom kot v enem mesecu, ko izdela 20-30 ur vožnje. In potem je samostojen v prometu. Voziti sicer zna ampak izkušenj različnih življenjskih situacij ima pa precej, precej manj.

Je pa ta zgornja teorija dobra samo, če ima kandidat dobrega spremljevalca in da se ne vozi samo v okolici doma.

;-) ::

Iz AO ampak ne 100% skode mi je pa hudo da se nekdo podpisuje zavarovalni zastopnik in ne pozna pogojev svoje zavarovalnice. Seveda neiskusen voznik rabi zavarovanje mladega voznika tudi ce zacne voziti pri 16 letih. In sirjenje neresnice ni v skladu z etiko zavarovalnega zastopnika, sploh javno sirjenje neresnic. Podpisi se da posljemo screene na AZN in razmislijo komu so dali licenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

St235 ::

Oškodovancu bo zavarovalnica seveda krila 100%.

Potem je pa od pogojev zavarovalne police odvisno ali bodo od povzročitelja terjali 20% škode ali ne.

Pač zavarovalni agentki so poslati izumirajoča vrsta, ki drugače kot s prodajanjem megle in fehtanjem centov nima niti za kruh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DamijanD ::

Od februarja dalje ima Triglav tudi zavarovanje mladega voznika (in ne dodatno posameznega avta). Imaš pa možnosti: samo en avto (20% popusta, če se ne motim) ali več avtov ter kasko da/ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831005 (17826) Twixz
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123
»

Teoretični izpit CPP

Oddelek: Na cesti
265468 (5160) kriko07
»

Vozniški izpit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616015 (13927) CleanPower

Izpit za avto - 17 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013672 (9071) Mavrik

Več podobnih tem