» »

Roboti so zaobvladali sortiranje v skladišču

1 2
3
»

TheBlueOne ::

Ja bos moral biti zelo kreativen, da bos ustvaril dela, ki jih ne potrebujes, morda minimalno potrebujes ali pa lahko resis drugace in poleg tega se preprical ljudi, da pocnejo nekaj smiselnega. In da bo tega dejansko dovolj.

Karkoli bodo ti ljudje delali, bo preprosto. Vec kot jih bos imel v tem, hitreje se bomo tega lotili jaz in tako kot jaz in to delo avtomatizirali.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

V glavnem dabata preüla, roboti (v taki in drugaöni obliki) nam bodo prevzeli delo....
Kmeta tudi üe ni zamenjal robot, pa je avtomatizacija zunaj prakticno 200 let...
Problem TheBlueOne-a je da nekateri pricakujejo da bodo naslednjih 45 let dalai isto delo brez da bi vzeli v roke klimo. Še skladiščnik se je moral v zadnjih 45 leti konkretno učiti, v 200 letih se je tudi veliko spremenilo, pa kljub temu so še vedno skladiščniki...

V glavnem ko so se zažigali stroji, je kljub temu še vedno več delovnih mest, kot je bilo pred upeljavo strojev.. Strah je p in ostaja, da bo sistem koga prisili da bo a životaril na socialnem minimumu države, ali pa vzel v roke knjigo da bo lahko imel delo.

TheBlueOne : Skladiščnik, ki zadnjih 40 let ni delal na izobraževanju, zagotovo ni več skladiščnik, ker ensotavno ne more biti, saj ne zna voditi elektornske knjige, ne zna uporabljati aparata za črtno kodo, ne zna filati stroja za pakiranje paketov, ne zna upravljati sortirnega stroja, ne zna upravljati manipulatorja ki postavlja pakete iz/v rehgale, ne zna nastaviti temparature skadilčnega prostore, ne zan..... Da da.... Strah je samo pred učenjem.... Pa ma tak teoretično manj kot 5 let do penzije, pa sem prepričan da se je moral učiti da je ostal celo delovno dobo na istem mestu...


#
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Se enkrat, verjetno nisi videl nekega podjetja, ki zaposluje cel spekter. Na zadeve gledas podobno, kot sem jaz preden sem zacel kariero.

Pa ne pravim, da je problem, da ni takega dela, samo v taki obliki kot danes se ne bo naslo za vsakogar. Ze sama psiholoska komponenta bo zanimiva, ker ljudje so radi uporabni.

Ni vazno, ce lahko resujes vsak fiktiven primer posebej, ne bo resilo cele situacije.

Pac treba bo razmisljati drugace, pocasi prihaja tranzicija. Zal kakor ugotavljas nova dela niso vec za najbolj preprostega cloveka, niti ce si skladiscnik. Samo ti verjames, da smo kot druzba postali v povpracju pametnejsi.

Ce bos imel priliko, poskusi nauciti zelo preprostega cloveka karkoli. To ves, da jih na zavodu s slabo uspesnostjo ucijo uporabiti emaile, neke tehnicne osnove, ti pa si mislis, da jim uspes razlozit UI skladiscnega programa. Ves imam skladiscnike v sosednji stavbi in to niso isti kalibri, kot pa tisti za tekocim trakom ali pa skladiscnik pred 40 leti.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Se enkrat, verjetno nisi videl nekega podjetja, ki zaposluje cel spekter. Na zadeve gledas podobno, kot sem jaz preden sem zacel kariero.

Pa ne pravim, da je problem, da ni takega dela, samo v taki obliki kot danes se ne bo naslo za vsakogar. Ze sama psiholoska komponenta bo zanimiva, ker ljudje so radi uporabni.

Ni vazno, ce lahko resujes vsak fiktiven primer posebej, ne bo resilo cele situacije.

Pac treba bo razmisljati drugace, pocasi prihaja tranzicija. Zal kakor ugotavljas nova dela niso vec za najbolj preprostega cloveka, niti ce si skladiscnik. Samo ti verjames, da smo kot druzba postali v povpracju pametnejsi.

Ce bos imel priliko, poskusi nauciti zelo preprostega cloveka karkoli. To ves, da jih na zavodu s slabo uspesnostjo ucijo uporabiti emaile, neke tehnicne osnove, ti pa si mislis, da jim uspes razlozit UI skladiscnega programa. Ves imam skladiscnike v sosednji stavbi in to niso isti kalibri, kot pa tisti za tekocim trakom ali pa skladiscnik pred 40 leti.

Tranzicija je skoz, samo ti je nisi videl niti dojemal kot tranzicijo. Tekoči trak izpred 40 let zagotovo ni enak današnjemu. Pa to velja ne samo v visokotehnoloških panogah, in ne t leku in ne v Renault proizvodnji liniji... Verjetno ne dojameš kaj je hotel povedati charlie chaplin v fimu Modern Times (1936) .
Tako da prosim nehaj nakladat o nezaposlivosti, ker od tistih časov do danes je cca 4x toliko ljudi, kot leta ko je bil film narejen, pa bi verjetno opazili cca 6 mijard brezposlenih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna inteligenca našla nove antibiotike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6313116 (9071) gruntfürmich
»

Strojna pamet si je podredila še poker

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
165200 (3317) jype
»

Amazon: roboti še ne bodo zamenjali delavcev v skladiščih

Oddelek: Novice / Rezultati
74564 (3905) Tody
»

Preboj v prevajanju možganske aktivnosti v govor

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
55074 (3329) Timurlenk
»

Prihaja strojno podprta kolektivna človeška inteligenca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
307685 (5312) Jst

Več podobnih tem