» »

Roboti so zaobvladali sortiranje v skladišču

1
2
3

Sheteentz ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pa je s tem narobe? Roboti povecajo output, tako da je vsega vec, pomeni, da ima nekaj lahko vec ljudi.


Ja, povečajo output za kapitalista. Česa je točno je več? Razen polnih skladišč robe, ki je nihče ne rabi ali pa je niti ne more kupiti.

Če nihče te robe ne more kupit, zakaj bi potem produkcija le-te bila tako visoka? Ljudje kupujejo, če rabijo ali ne, kar je pa navsezadnje njihov problem.

Dr_M ::

Koncno so nardil masino za sortiranje bonbonov po barvah. Zdej pa nej se za sortiranje vijakov in matic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Aggressor ::

fikus_ je izjavil:

Nič novega, v industrji se to že nekaj časa uporablja. Daš 2 kameri in ustrezen software ter robota z ustreznim prijemalom, ki pobira (lahko razmetane)kose iz zaboja in jih zlaga nekam. Kot je že zgoraj napisano PR novica, ki se fajn sliši za tiste, ki niso v tem.


To kratkomalo NI res. Roboti so doslej v komercialnem okolju znali zlagati samo visoko standardizirane kose, po enolični in prednastavljeni poti. Tole tu je povsem nekaj drugega: zlaganje predmetov v nepredvidljivi obliki in okoliščinah, s hitro prilagodljivostjo.

Pa dobesedno sem dal v novici nalašč primer Tesle, kjer takšne spontanosti niso uspeli doseči, da ja ne bi kak smartass bluzil v to smer.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Ales ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ja kaj pa je razlika?

Resno? Do socialne podpore so upravičeni samo aktivni iskalci zaposlitve na zavodu za zaposlovanje. Nič kaj univerzalnega pri ni pri socialni podpori.
Ne. Če je nekdo trajno nezmožen za delo je seveda lahko upravičen do socialne pomoči.

Glugy ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj pa je s tem narobe? Roboti povecajo output, tako da je vsega vec, pomeni, da ima nekaj lahko vec ljudi.


Ja, povečajo output za kapitalista. Česa je točno je več? Razen polnih skladišč robe, ki je nihče ne rabi ali pa je niti ne more kupiti.


Že zdej se raje meče na smetišča še neodprta sveža roba in tega je ogromno...raj stran vržejo k da bi ceno dal nižjo na trgu... robe je že zdej preveč.

Mr.B ::

fikus_ je izjavil:

Kaj pomaga bezosom ves denar na svetu, če ne bodo mogli prodat storitev/stvari komu? Zato bodo še vedno raji delili drobtinice, da bodo kupovali in se bo denar obračal.

Ti pa to ful dober ne razumes. Razen ce so zate revezi vsi ki na leto zasluzijo, toliko kot stane eno tankanje spodobne jahte.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Podatki kažejo, da je bolj profitabilno proizvajati izdelke, ki nikoli ne bodo kupljeni, kot zamuditi priložnost za prodajo, ker izdelka v danem trenutku ni na voljo, zato se je kapitalistična optimizacija izrodila v ustvarjanje internet potrošnje še preden kdorkoli pokaže, da bi rad trošil.

Da je edina alternativa "hodit po kavbojke v Trst" je pa propaganda slaboumnih. Plansko gospodarstvo je bolj učinkovito od tega, kar imamo trenutno.

bluefish ::

TheBlueOne je izjavil:

No, morda me hecajo prevodi, ker sem delal samo v Nemscini, ampak konkretno Kolektor mi je ponujal Strojni vid, ko se je vedelo kaksni kosi so. Mi pa prosim pokazi kaksen primer, kjer strojni vid zna kaj vec kot pa predmete, ki jih naucis. Lahko dosti podrobno opisem, kako robote ucis, da kaj vidijo in potem podatek uporabijo. Tega, da lahko primejo nakljucen predmet mi ni ponudilo nobeno podjetje, pa sem jih imel v kontaktu kar veliko. Bi bil uporaben podatek, ce bi poznal kaksnega etabliranega ponudnika take zadeve....
https://www.photoneo.com/anypick/

bluefish ::

Dr_M je izjavil:

Koncno so nardil masino za sortiranje bonbonov po barvah. Zdej pa nej se za sortiranje vijakov in matic.
Vibrator in klasičen strojni vid.

fikus_ ::

Agresor, poglej video v novici, kaj prelaga robot. Vhodna info je seznam predmetov, ki jih mora robot preložit. S tem že dobiš info, kako je posamezen predmet pakiran, obliko, v kakšnem zaboju/paleti, velikost, , , , škatle je najenostavneje prepoznati, ker imajo ostre robove. Večji izziv so izdelki pakirani v vrečke, ampak tam ne moreš faliti s prijemanjem z vakuumskim priseskom. Tako da v novici ni kakšne revolucije.
Je precej večji izziv pobirati iz zaboja naključno razmetane odlitke!

MrB, mislim da ti ne razumeš stavka. Kaj ti pomaga produkcija, če nihče ne bo kupoval. Že sedaj se veliko neprodanih uporabnih izdelkov uniči in s tem ohranja cena. Poleg tega je potrebno kupiti socialni mir. Nekateri so že z malim zadovoljni. V bližini živi gospa, ki je zadovoljna s "socialno pomočjo", ko je pred kratkim menjala tla/pod v enem prostoru, je nesla račun na CSD in dobila povrnjeno. Potem dobite še pakete hrane od RK, . . . Živi in se ne pritožuje.
Če daš ljudem streho nad glavo, malo hrane, oblačil in zabavo v obliki TV in telefona, bodo v velikem % zadovoljni. Potem jih moraš se samo prepričat, da gredo na volitve in tam zelo verjetno obkrožijo tistega, ki jim omogoča takšno življenje.

Aggressor ::

fikus_ je izjavil:

Agresor, poglej video v novici, kaj prelaga robot. Vhodna info je seznam predmetov, ki jih mora robot preložit. S tem že dobiš info, kako je posamezen predmet pakiran, obliko, v kakšnem zaboju/paleti, velikost, , , , škatle je najenostavneje prepoznati, ker imajo ostre robove. Večji izziv so izdelki pakirani v vrečke, ampak tam ne moreš faliti s prijemanjem z vakuumskim priseskom. Tako da v novici ni kakšne revolucije.


Nehaj se že smešit pa preberi polinkane vire.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

fikus_ ::

Ko boš z robotom pobiral jeklene ulitke iz zaboja v livarni, se oglasi.

Mr.B ::

fikus_ je izjavil:


MrB, mislim da ti ne razumeš stavka. Kaj ti pomaga produkcija, če nihče ne bo kupoval. Že sedaj se veliko neprodanih uporabnih izdelkov uniči in s tem ohranja cena. Poleg tega je potrebno kupiti socialni mir. Nekateri so že z malim zadovoljni. V bližini živi gospa, ki je zadovoljna s "socialno pomočjo", ko je pred kratkim menjala tla/pod v enem prostoru, je nesla račun na CSD in dobila povrnjeno. Potem dobite še pakete hrane od RK, . . . Živi in se ne pritožuje.
Če daš ljudem streho nad glavo, malo hrane, oblačil in zabavo v obliki TV in telefona, bodo v velikem % zadovoljni. Potem jih moraš se samo prepričat, da gredo na volitve in tam zelo verjetno obkrožijo tistega, ki jim omogoča takšno življenje.

Ti ptedvsem ne razumes od cesa "Amazon" zivi. Tudi tisti ki jih bo robot nadomestil ne koristijo "amazon" storitev. Upam si celo trditi, da tvoji prihodki krepko presegajo tiste, katere robot bo nadomestil, pa ima amazon od tebe 0. Tako da moja trditev se vedno drzi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FastWIND ::

bluefish je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

No, morda me hecajo prevodi, ker sem delal samo v Nemscini, ampak konkretno Kolektor mi je ponujal Strojni vid, ko se je vedelo kaksni kosi so. Mi pa prosim pokazi kaksen primer, kjer strojni vid zna kaj vec kot pa predmete, ki jih naucis. Lahko dosti podrobno opisem, kako robote ucis, da kaj vidijo in potem podatek uporabijo. Tega, da lahko primejo nakljucen predmet mi ni ponudilo nobeno podjetje, pa sem jih imel v kontaktu kar veliko. Bi bil uporaben podatek, ce bi poznal kaksnega etabliranega ponudnika take zadeve....
https://www.photoneo.com/anypick/



To se komu zdi hitro?

bluefish ::

Pričakovana hitrost za sodelujoči robot. Industrijski so druga zgodba.

fikus_ ::

MrB, pojdi nazaj brati kontekst.

M.B. ::

Par videov robotov z nevronskimi mrežami: Sestavljanje objektov (Naučeno z razstavljanjem), Pospravljanje (Naučeno s simulacijo v softwaru), Prijemanje (Naučeno s simulacijo v softwaru). Vsi ti so sposobni generalizirat na nevidene objekte.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Aggressor ::

Ampak, a je njihova zanesljivost nad 99 procenti?
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

jb_j ::

Robotizacija pomeni le manj fizičnega dela za ljudi, in cenejšo proizvodnjo produktov.

Kako bodo to kompenzirali? Za izpad ljudi, ki sedaj to počnejo. Najbrž z davki na podjetja, ki imajo večino proizvodnje avtomatizirano z roboti.

Ko se bo vzpostavila neka res globalno velika proizvodnja robotov, v stilu avtomobilske proizvodnje.

Bo najbrž prišlo do tega vprašanja, koliko dodatno obdavčiti takšna podjetja.
Da bomo ljudje še vedno razmeroma dobro živeli. Z utd ali socialnimi transferji.

jype ::

Dela je več kot dovolj, tudi za ljudi, ki jih nadomestijo roboti, samo izobraziti jih je treba. Nekaterih se res ne da, a teh ni veliko in jih trivialno lahko ne le preskrbimo, ampak jim celo omogočimo prijetna življenja.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Dela je več kot dovolj, tudi za ljudi, ki jih nadomestijo roboti, samo izobraziti jih je treba. Nekaterih se res ne da, a teh ni veliko in jih trivialno lahko ne le preskrbimo, ampak jim celo omogočimo prijetna življenja.


Jaz si mislim, da bo treba kaj vec, kot izobrazevanja. Vecine ljudi se ne da zares izobrazit v kaj drugega, se primarna izobrazba, ki je bila edino kar so takrat poceli jim je delala tezave. Pa to govorim iz prakse, ze migracije znotraj podjetja so pri teh glavobolne. Pogosto se samo izklopijo, nekateri nikoli ne pridejo k sebi.

In teh res ni malo, dokler sem bil student sem bil preprican, da jih je malo, ker sem bil ves cas med gimnazijci, potem studenti itn. Potem pa sem prestopil prag prvega vecjega podjetja in naenkrat je bilo morda se 10% takih, ki so se sposobni b.p. uciti.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

jype je izjavil:

Dela je več kot dovolj, tudi za ljudi, ki jih nadomestijo roboti, samo izobraziti jih je treba. Nekaterih se res ne da, a teh ni veliko in jih trivialno lahko ne le preskrbimo, ampak jim celo omogočimo prijetna življenja.


Jaz si mislim, da bo treba kaj vec, kot izobrazevanja. Vecine ljudi se ne da zares izobrazit v kaj drugega, se primarna izobrazba, ki je bila edino kar so takrat poceli jim je delala tezave. Pa to govorim iz prakse, ze migracije znotraj podjetja so pri teh glavobolne. Pogosto se samo izklopijo, nekateri nikoli ne pridejo k sebi.

In teh res ni malo, dokler sem bil student sem bil preprican, da jih je malo, ker sem bil ves cas med gimnazijci, potem studenti itn. Potem pa sem prestopil prag prvega vecjega podjetja in naenkrat je bilo morda se 10% takih, ki so se sposobni b.p. uciti.

Verjetno , ker so mislili da se jim ni treba.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:


Verjetno , ker so mislili da se jim ni treba.


Nop, enostavno ne gre. Pojdi za nekaj casa uciti v kaksno triletno solo, potem pa se v solo z rahlo prilagojenim programom in morda ti bo bolj jasno.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Verjetno , ker so mislili da se jim ni treba.


Nop, enostavno ne gre. Pojdi za nekaj casa uciti v kaksno triletno solo, potem pa se v solo z rahlo prilagojenim programom in morda ti bo bolj jasno.

Jp, ni jim treba. Verjetno veš koliko delovne populacija zaključi triletno. Mnogi se izjemno dobro znajdejo v sistemu, za to rabiš malo več inteligence kot tjim jo pripisujepš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:


Jp, ni jim treba. Verjetno veš koliko delovne populacija zaključi triletno. Mnogi se izjemno dobro znajdejo v sistemu, za to rabiš malo več inteligence kot tjim jo pripisujepš...


Sej ne pravim, da se nihce ne znajde, ampak ko jih je povsod prevec se nimajo kam za dati. Niso to neki startup tipi, ki bodo izumili novo branzo.

Pac ce je Joze nasel kaj, ne pomeni, da je gmota ostalih na zavodu samo lena. Bazen dela za njih se manjsa. Vedno bo delo, samo razmerje je vedno bolj klaverno.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Jp, ni jim treba. Verjetno veš koliko delovne populacija zaključi triletno. Mnogi se izjemno dobro znajdejo v sistemu, za to rabiš malo več inteligence kot tjim jo pripisujepš...


Sej ne pravim, da se nihce ne znajde, ampak ko jih je povsod prevec se nimajo kam za dati. Niso to neki startup tipi, ki bodo izumili novo branzo.

Pac ce je Joze nasel kaj, ne pomeni, da je gmota ostalih na zavodu samo lena. Bazen dela za njih se manjsa. Vedno bo delo, samo razmerje je vedno bolj klaverno.

Da ogromno je poklicev, kjer ne najdejo delavcev doma v SI. Tako da se ti res mi treba blamirati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:


Da ogromno je poklicev, kjer ne najdejo delavcev doma v SI. Tako da se ti res mi treba blamirati.


In? Stevilo delovnih mest na zavodu je 2982. Stevilo registriranih brezposelnih je 70.000+, kjer sem povdaril kljucno besedo. Vso sreco, da zaposlis 70.000 ljudi++ na 2982 delovnih mest.

Mimogrede taenostavna dela so prakticno vedno objavljajo.

Sem kaj povzel narobe?

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Da ogromno je poklicev, kjer ne najdejo delavcev doma v SI. Tako da se ti res mi treba blamirati.


In? Stevilo delovnih mest na zavodu je 2982. Stevilo registriranih brezposelnih je 70.000+, kjer sem povdaril kljucno besedo. Vso sreco, da zaposlis 70.000 ljudi++ na 2982 delovnih mest.

Mimogrede taenostavna dela so prakticno vedno objavljajo.

Sem kaj povzel narobe?

Ne obracaj in zavajaj... Koliko je populacijije , ki se ni šolala dlej od IV stopnje, torej imajo poklicno. Kolikšen je ta procent, je ne pomembno koliko je brezposlenih ali koliko je delovnih mest.
Na podlagi tega procenta ki je OGROMEN, ti ne moreš trditi da ljudje niso sposobni učenja, ćče so v to primorani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Solaj jih kolikor hoces, naredi zannstvenike iz obrtnikov, se vedno bos tezko 70.000 ljudi spravil v manj kot 3000 delovnih mest.

Kdo pravi, da se niso sposobni uciti, v praksi se praviloma ne izide. In tudi ce jih vse lahko prekvalificiras, pac morda pokrijes tistih 3000 delovnih mestm, kaj pa potem?

Problem ni na individualni ravno ampak se izraza kot celota.

In ce me ze silis, da googlam po statistikah:

Med zaposlenimi je bilo takih s terciarno izobrazbo 34 %. Med brezposelnimi pa je bilo takih 20 %. Delež srednješolsko izobraženih je bil v obeh skupinah nekaj manj kot 60 %. Temu ustrezno je bilo med brezposelnimi precej več prebivalcev z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo: 21 %; med zaposlenimi je bilo takih 9 %.


https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Mimogrede, sem s HRom delal program solanja, ravno na podrocju avtomatizacije, tocno roboti. Interesa je bilo ogrmno, vecina je obstala pri osnovah in obupala. Zelel sem jih izobrazit do tja, da bi lahko "servisirali" linije ampak brez pravega uspeha. Pa smo kupili robota posebej za solanje, naredili vse potrebno za ucenje ampak ni slo. Zakljucek, da jih moras odfiltrirati tekom solanja in dobiti k sebi. Sem dobil mulca iz tehnicne sole s talentom, b.p. naredil vse, kar drugim, ki smo jih prekvalificirali ni uspelo. Pa so drugi poznali linije, deloma tehniko itn. on se je naucil vse in jih sil.

Ti povem, ce mislis, da znas prekvalificirat ljudi pojdi to delat, bos bogat. V tem je denar...

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Solaj jih kolikor hoces, naredi zannstvenike iz obrtnikov, se vedno bos tezko 70.000 ljudi spravil v manj kot 3000 delovnih mest.

Kdo pravi, da se niso sposobni uciti, v praksi se praviloma ne izide. In tudi ce jih vse lahko prekvalificiras, pac morda pokrijes tistih 3000 delovnih mestm, kaj pa potem?

Problem ni na individualni ravno ampak se izraza kot celota.

In ce me ze silis, da googlam po statistikah:

Med zaposlenimi je bilo takih s terciarno izobrazbo 34 %. Med brezposelnimi pa je bilo takih 20 %. Delež srednješolsko izobraženih je bil v obeh skupinah nekaj manj kot 60 %. Temu ustrezno je bilo med brezposelnimi precej več prebivalcev z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo: 21 %; med zaposlenimi je bilo takih 9 %.


https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Mimogrede, sem s HRom delal program solanja, ravno na podrocju avtomatizacije, tocno roboti. Interesa je bilo ogrmno, vecina je obstala pri osnovah in obupala. Zelel sem jih izobrazit do tja, da bi lahko "servisirali" linije ampak brez pravega uspeha. Pa smo kupili robota posebej za solanje, naredili vse potrebno za ucenje ampak ni slo. Zakljucek, da jih moras odfiltrirati tekom solanja in dobiti k sebi. Sem dobil mulca iz tehnicne sole s talentom, b.p. naredil vse, kar drugim, ki smo jih prekvalificirali ni uspelo. Pa so drugi poznali linije, deloma tehniko itn. on se je naucil vse in jih sil.

Ti povem, ce mislis, da znas prekvalificirat ljudi pojdi to delat, bos bogat. V tem je denar...

Za argument si vzel 3000 odprtih delovnih mest na zavodu, zacel si pa : da ko prestopijo vrata fabrik, so nesposobni ucenja.
Tako da te povezave se vedno ne razumem, razen da bo teh 3000 delovnih mest manj?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

carota ::

A je kakšna statistika koliko knjig tej brezposelni preberejo na teden?

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:


Za argument si vzel 3000 odprtih delovnih mest na zavodu, zacel si pa : da ko prestopijo vrata fabrik, so nesposobni ucenja.
Tako da te povezave se vedno ne razumem, razen da bo teh 3000 delovnih mest manj?


No, dodatna razlaga okoli razmerja je bila na mestu, ker je nekdo, bolj tocno ti, nekje vmes dodal:

Da ogromno je poklicev, kjer ne najdejo delavcev doma v SI. Tako da se ti res mi treba blamirati.


In sem ti poskusal razlozit, da tudi, ce je nekaj odprtih delovnih mest, to ne pomeni, da prekvalifikacije resujejo problem, niti, ce si pri njih 100% uspesen, ker s tem resis majhni del problema. In ne se slepiti, da so te zadeve 100%.

Potem pa sem ti dodal se statistike o strukturi brezposelnih, ki bi morale dodatno razjasnit rastoco problematiko. Potem sem ti povedal iz lastnih izkusenj, kako je prekvalificirati in kaksna je uspesnost, posebej, ko prekvalifikacija gre stopnjo vise.

Na koncu pa dlakocepis, da se ne drzim neke rdece niti, ko si ravno ti izzval obvoz.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Za argument si vzel 3000 odprtih delovnih mest na zavodu, zacel si pa : da ko prestopijo vrata fabrik, so nesposobni ucenja.
Tako da te povezave se vedno ne razumem, razen da bo teh 3000 delovnih mest manj?


No, dodatna razlaga okoli razmerja je bila na mestu, ker je nekdo, bolj tocno ti, nekje vmes dodal:

Da ogromno je poklicev, kjer ne najdejo delavcev doma v SI. Tako da se ti res mi treba blamirati.


In sem ti poskusal razlozit, da tudi, ce je nekaj odprtih delovnih mest, to ne pomeni, da prekvalifikacije resujejo problem, niti, ce si pri njih 100% uspesen, ker s tem resis majhni del problema. In ne se slepiti, da so te zadeve 100%.

Potem pa sem ti dodal se statistike o strukturi brezposelnih, ki bi morale dodatno razjasnit rastoco problematiko. Potem sem ti povedal iz lastnih izkusenj, kako je prekvalificirati in kaksna je uspesnost, posebej, ko prekvalifikacija gre stopnjo vise.

Na koncu pa dlakocepis, da se ne drzim neke rdece niti, ko si ravno ti izzval obvoz.

Ti pomagam... s tvojim argumentom...

Potem pa sem prestopil prag prvega vecjega podjetja in naenkrat je bilo morda se 10% takih, ki so se sposobni b.p. uciti.


Da to nima NOBENE veze s tem, koliko je prostih delovnih mest... Tako da, 90% takih se jim ni treba
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Ne vem, ce govorima o isti problematiki. Jaz zelim povedati, da ce je vedno manj dela za neizobrazene ali pa slabo izobrazenje imas problem, ki ni resljiv z prekvalifikacijami, posebej, ce zanj ni dela ne glede na to, kako ga prekvalificiras.

To, da je ljudi izjemno tezko prekvalificirat je samo faktor, ki polozaj poslabsuje, ali pa v praksi onemogoca resitev, tudi ce verjames, da se v teoriji najde klasicno delo za vsakogar.

Torej, ce dam v kontekst, rdeca nit je, da modernizacija postaja velik problem, ker izloca slabo izobrazene iz delovnega okolja. Poskusam pa nadaljevati (zaradi replih), zakaj klasicne resitve ne delujejo in zakaj se ni pametno nanasati na nekaj primerov, iz svojega zivljenja ampak, da je nujno gledati zadeve kot celoto.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne vem, ce govorima o isti problematiki. Jaz zelim povedati, da ce je vedno manj dela za neizobrazene ali pa slabo izobrazenje imas problem, ki ni resljiv z prekvalifikacijami, posebej, ce zanj ni dela ne glede na to, kako ga prekvalificiras.

To, da je ljudi izjemno tezko prekvalificirat je samo faktor, ki polozaj poslabsuje, ali pa v praksi onemogoca resitev, tudi ce verjames, da se v teoriji najde klasicno delo za vsakogar.

Torej, ce dam v kontekst, rdeca nit je, da modernizacija postaja velik problem, ker izloca slabo izobrazene iz delovnega okolja. Poskusam pa nadaljevati (zaradi replih), zakaj klasicne resitve ne delujejo in zakaj se ni pametno nanasati na nekaj primerov, iz svojega zivljenja ampak, da je nujno gledati zadeve kot celoto.

Še 1x Število ljudi, ki se jih dejansko ne da prekvalificirati je relativno majhno in za te lahko brez problema poskrbi džava. Če bi pogledal na statistični urad, koliko procentov ljudi ni prišlo vsaj do V stopnje izobrazbe, bi vedel da trosiš oslarijo.
Pa ne me razumeti napačno, pri tako ogromnem procenu, bi se zamislil o žaljenju...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Glej, ce imas 70.000 nezaposlenih in 3000 delovnih mest in recimo, da imas prav, da se da b.p. prekvalificirati, kar je zame neumnost, ampak recimo, da imas prav, ti ostane samo se 67.000 nazaposlenih in 0 delovnih mest.

Tako, da recimo, da se ne strinjama okoli uspesnosti prekvalifikacij v praksi, moras ti se vedno najti prekvalifikacijo na neobstojece delovno mesto za ostalih 67.000. Kjer je menda tudi dosti neprijavljenih na zavod, menda dosti fiktivnih delovnih mest itn.

Drugace podatke o uspesnosti prekvalifikaciji vleces od kod? Glede na retoriko si bolj morda bolj desni? Ti prija Peterson? Ce da, potem imas predavanja od njega, kjer govori, da statistike kazejo na slabo sposobnost prekvalificiranja. Bilo je v kontekstu predavanja o avtomatizaciji soferskega poklica. Predavanje je menda IQ and the job market.

Pa ne tu predvidevat, da je meni Peterson vsec, ga pa poslusam.

Nasel zate:



Tezko se ne strinjas s to doticno njegovo pozicijo.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Glej, ce imas 70.000 nezaposlenih in 3000 delovnih mest in recimo, da imas prav, da se da b.p. prekvalificirati, kar je zame neumnost, ampak recimo, da imas prav, ti ostane samo se 67.000 nazaposlenih in 0 delovnih mest.

Tako, da recimo, da se ne strinjama okoli uspesnosti prekvalifikacij v praksi, moras ti se vedno najti prekvalifikacijo na neobstojece delovno mesto za ostalih 67.000. Kjer je menda tudi dosti neprijavljenih na zavod, menda dosti fiktivnih delovnih mest itn.

Drugace podatke o uspesnosti prekvalifikaciji vleces od kod? Glede na retoriko si bolj morda bolj desni? Ti prija Peterson? Ce da, potem imas predavanja od njega, kjer govori, da statistike kazejo na slabo sposobnost prekvalificiranja. Bilo je v kontekstu predavanja o avtomatizaciji soferskega poklica. Predavanje je menda IQ and the job market.

Pa ne tu predvidevat, da je meni Peterson vsec, ga pa poslusam.

Nasel zate:



Tezko se ne strinjas s to doticno njegovo pozicijo.


Še 1x ne mešaj POPULIZMA roboti nam kradejo delovna mesta,
z
Nismo zmožni učenja. Ali si pogledal glede na tvojo argumentacijo koliko jih ni prišlo do V stopnje. Ta procent ni ravno majhen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Jasno je, da je srednjeizobrazenih najvec, zato tudi problem, da je sorazmerno na odstotek zaposlenih, vedno vecji delez brezposelnih z nizjimi izobrazbami.

Ker je najvec ljudi v povprecju, ne pomeni, da lahko tja potisnes tudi tiste, ki so po izobrazbi pod povprecjem.

Roboti pa definitivno vzemajo delo ravno tistim, ki so problematicni za preuciti in postajajo tudi najbolj problematicna med brezposelnimi. Tu je dobesedno moja profesija, planiram linije in racunam ROI, okoli kaj se izplaca. V Avstriji se trenutno avtomatizacija delovnega mesta praviloma rentira v enem do dveh letih. Ce pa delas no novo, pa koncept na isti kvadratudi absolutno brez teh ljudi zmore tudi veckratnik outputa.

To ni nek populizem, to so dejstva. 5G in autonomna vozila bodo naslednji velik stih. Lahko si zastiskas oci, slej kot prej bo kristalno jasno tudi tistim, ki v industriji ne preigravate teh stevilk.

Mr.B ::

TheBlueOne je izjavil:

Jasno je, da je srednjeizobrazenih najvec, zato tudi problem, da je sorazmerno na odstotek zaposlenih, vedno vecji delez brezposelnih z nizjimi izobrazbami.

Ker je najvec ljudi v povprecju, ne pomeni, da lahko tja potisnes tudi tiste, ki so po izobrazbi pod povprecjem.

Roboti pa definitivno vzemajo delo ravno tistim, ki so problematicni za preuciti in postajajo tudi najbolj problematicna med brezposelnimi. Tu je dobesedno moja profesija, planiram linije in racunam ROI, okoli kaj se izplaca. V Avstriji se trenutno avtomatizacija delovnega mesta praviloma rentira v enem do dveh letih. Ce pa delas no novo, pa koncept na isti kvadratudi absolutno brez teh ljudi zmore tudi veckratnik outputa.

To ni nek populizem, to so dejstva. 5G in autonomna vozila bodo naslednji velik stih. Lahko si zastiskas oci, slej kot prej bo kristalno jasno tudi tistim, ki v industriji ne preigravate teh stevilk.

Priznam da je nekaterim največje veselje biti Taksist. Večina teh se bodo morali preučiti v kaj drugega...Recimo kuharja. Varjemem pa da večino teh, ki se jim ne da učiti "ker mislijo da jim ni treba", najbolj udrihajo po neizobraženi uvoženi delovni sili, ki jim konkurira brez znanja jezika in ostalih spretnosti.
Ko boš pogledal kolikšen del Slovenske delovne sile ni prišel do V stopnje izobrazbe, boš tudi dojel da del tistih, ki so dejansko nesposonbni učenja in razvoja (v skupini ki nima V stopnje izobrazbe(, procentualno izjemno izjemno mahjen, in je samoumevno da bo za te poskrbela država.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Soferji so ena najvecjih skupin zaposlenih, tako da me zanima, kam jih bos pretopil. Jih je verjetno dosti vec kot kuharjev. Se bo dosti kuhalo v tvoji viziji prihodnosti? Mimogrede, ko bodo resursi, bodo tudi kohi pocasi vecinoma nepotrebni. Je ze kar dosti delujocih konceptov.

Procent najnizje izobrazenih pa niti ni tako izjemno majhen, posebej, ce skoraj cela skupina postaja prakticno nezaposljiva.



Za dela, ki jih vedno bolj potrebuje industrija, ki je najvecji zaposlovalec teh skupin, pa potrebujes dosti vec brihtnosti, kot pa je lahko nekako priucis. Podjetja se grebejo za sposobne tehnicne kadre, bodi brez skrbi da bi z veseljem v te polozaje preucili odvecne kadre, ampak ni nekih uspehov.


Ampak na koncu si lahko govoris kar hoces, kljucno je kar si napisal:

izjemno mahjen, in je samoumevno da bo za te poskrbela država.


Tu je problem, da ce bi se maksimalno izkoristilo vsa delovna mesta imas potem 70.000-3000 brezposelnih, ostali so nezaposljivi, pa ni vazno ali je doktor ali je mizar ali je za tekocim trakom.

Trend pa je, da se avtomatizira tam, kjer je najvec ljudi, kar je jasno. Tako, da ti kar izobrazi del tistih 67000 ti soferja v kuharja, bos pac imel vec brezposelnih kuharjev. Seveda se avtomatizirajo najprej enostavna dela, potem naprej.

Jaz vidim ravno tukaj revolucijo vrednot. Ko delo ni vec dovolj, da prezivis, ce se placa samo delo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Soferji so ena najvecjih skupin zaposlenih, tako da me zanima, kam jih bos pretopil.
Najmanj polovica današnjih šoferjev bo že v penziji, preden jih bodo roboti nadomestili.

"Pretopili" pa se bodo lahko v recimo pomoč ostarelim. Teh bo vedno več, robotskih pomočnikov pa še sto let ne bo. Še cel kup podobnih nezahtevnih del je, kjer človeka še lep čas ne bo mogoče nadomestiti.

TheBlueOne ::

Se strinjam, da bo dosti ljudi lahko slo v skrb za druge, ampak tudi tam so neki standardi.

Problem ostane enak s stalisca druzbe, samo v tem primeru imas vecji JS.

To, da gredo v penzijo ni relevantno, ker potem pac neslednik ne bo dobil sluzbe. Druzbeni problem ostane.

Okapi ::

Pri skrbi za druge je bolj problem, kdo jo bo plačal.

Podobno je recimo s policisti ali recimo učitelji. Potrebovali bi na tisoče dodatnih, pa ne najdemo denarja zanje.

Kar se odhajanja šoferjev v penzijo tiče, pa je pač treba mladini, ki se odloča za poklic, razložiti, da šoferji verjetno ne bodo mogli biti do penzije, in naj se mogoče raje odločijo za monterje klimatskih naprav, vodoinstalaterje, ali kar takoj za pomoč in nego starejših. Ti bodo imeli službo zagotovljeno do penzije.

TheBlueOne ::

Ja to je problem, da imamo vkodirano razmisljanje "kdo bo placal".

Pa niso samo soferji, avtomatizirajo se vsa enostavna dela. Del ljudi, ki ni sposoben za veliko vec bo vedno bolj ostajal brez dela. Torej vedno manj je tudi del, kamor bi se lahko prekvalificirali.

Ne prides mimo tega, da je za trakom vedno manj ljudi, da bodo pocasi na vrsti soferji, da ti ljudje ne morajo delati kaj veliko bolj zahtevnega itn. Od vsega kar nastevas, bo verjetno od enostavnih del vedno vec potrebno samo za nego ampak sama nega dalec ne poje niti fragmenta tega, kar se pocasi odriva iz delovne sile. Da ne govorimo, da nega ni hec in dalec ni nezahtevno delo, pa to ne mislim samo fizicno.

Vse kar pravim je, da se je treba nehat slepit, da se lahko ta problem resuje v starih definicijah. Ne pravim, da je neresljiv, samo da ni resljiv tako, da recimo pomislis "aha sofer lahko kuha, ker vem kako lahko prezaposlim eno fiktivno osebo sigurno gre to v praksi za vse". Ignoriras pa, da je dela za celo skupino vedno manj.

Okapi ::

TheBlueOne je izjavil:

Od vsega kar nastevas, bo verjetno od enostavnih del vedno vec potrebno samo za nego ampak sama nega dalec ne poje niti fragmenta tega, kar se pocasi odriva iz delovne sile. Da ne govorimo, da nega ni hec in dalec ni nezahtevno delo, pa to ne mislim samo fizicno.

Ni samo nega, je tudi pomoč. Da ti nekdo nekaj prinese iz trgovine, pospravi stanovanje, gre na sprehod s psom...

Pa še en kup storitvenih dejavnosti je, kjer roboti še zelo dolgo ne bodo mogli nadomestiti ljudi. In bi lahko imeli v teh dejavnostih zaposlenih praktično poljubno mnogo ljudi, če bi bili za njihove storitve pripravljeni plačati.

TheBlueOne ::

Probleme bos imel s stevilom ljudi. Trenutno se avtomatizira nekje do srednje sole, kar dosti poveca bazen "negovalcev".

Vsa podrocja, ki jih nastevas imajo pomanjkanje morda 25%, potem jih je prevec. Kakor pravim, ce imas nekaj idej, to ne resuje cele magnitude problema, samo fragment.

Okapi ::

Preveč jih je samo, če jih ne moreš ali nočeš plačati.

Okapi ::

Recimo komunala odvaža smeti 1x na teden. Če bi imeli 3x zaposlenih, bi jih lahko 3x na teden, in bi bilo pred bloki lahko vsaj pol manj zabojnikov.

TheBlueOne ::

Pardon, prevec, da jim najdes delo v smislu, da lahko sluzijo po danasnjih normah. Se pa strinjam s tvojo splosno definicijo.

Kar se tice narediti dela manj ucinkovita, samo, da zaposlis vec ljudi, kar bi primer s smetmi bil, pa je to enako, kakor nasprotovanje optimizaciji procesov, kar je avtomatizacija.

Okapi ::

Saj ne bi imel več smetarjev, da bi manj učinkovito delali, ampak ker bi bilo tako okolje lepše - konkretno, manj zabojnikov (po možnosti do vrha polnih) pred bloki.

Lahko bi tudi čistili zelenice, in bi bilo okolje lepše. Lahko bi v vsakem parku stal en paznik, ki bi pazil, da lastniki psov pobirajo iztrebke in ne mečejo smeti naokoli.

V ZDA in še kje imajo marsikje v trgovinah na vsaki blagajni po dva zaposlena - enega, ki kasira, in drugega, ki robo spravlja v vrečke oziroma v voziček.

Vse to so stvari, ki načeloma življenje oziroma okolje naredijo prijetnejše, avtomatizirati jih pa še dolgo ne bo mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna inteligenca našla nove antibiotike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6312963 (8918) gruntfürmich
»

Strojna pamet si je podredila še poker

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
165182 (3299) jype
»

Amazon: roboti še ne bodo zamenjali delavcev v skladiščih

Oddelek: Novice / Rezultati
74498 (3839) Tody
»

Preboj v prevajanju možganske aktivnosti v govor

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
55045 (3300) Timurlenk
»

Prihaja strojno podprta kolektivna človeška inteligenca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
307609 (5236) Jst

Več podobnih tem